NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN Hoe Asthma en Bronchiale hoest te verlichten. VERBETEN STRIJD OM DE RESTEN VAN DE ..ARIANA" 2_0' De ZATERDAG 8 NOVEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT UITEENZETTING OVER DE VOLKSCREDEETBANK Voor de leden van de Vlissingse be- stuurdersbond zette de heer H Vis ser, directeur van de afdeling sociale zaken te Vlissingen, in de eerste cur sus-vergadering van het seizoen het werk van de gemeentelijke volkscre- dietbank uiteen. Na de inleiding wer den door de aanwezigen verschillende vragen gesteld, die er op wezen, dat een en ander met grote belangstel ling was gevolgd. Het ligt in ae be doeling dezelfde inleiding ook te hou den vo-jr de vrouwenorganisaties van de moderne arbeidersbewegingen. GOUDEN C.NV.-IN SIGN ES UITGEREIKT. In een door de Christelijke MetaaJ- bewerkersbond afd. Arnemuiden ge houden vergadering, werd door de districtsbestuurder, de heer J. Lod der, het gouden C.N.V.-insigne met bijbehorende oorkonde uitgereikt aan de heren J. de Klerk Jr. en J. de Ridder, wegens het 25-jarig lidmaat schap. De heer Lodder sprak beiden hartelijk toe en ook de plaatselijke voorzitter, de heer A. Schuit Azn, bood zijn gelukwensen aan. Verdei werd door de districtsbestuurder nog gesproken over ontslagproblemen en de werkloosheidsverzekering. Middelburg AANRIJDING. Bij de Langevielebuitenbrug te Middelburg kwamen een personenau to, bestuurd door L. G. en een be stelauto, bestuurd door J. J. M., met elkaar in botsing. Beide chauf feurs verklaarden tengevolge van de regen onvoldoende zicht op de weg te hebben gehad. Bij de aanrij ding werden beide voertuigen be schadigd. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen; griis damesvest, sleutel, linker glacé he renhandschoen. map ongekleurde platen, bruin kinderwantje, speelgoed autootje, sleutel, zwart kinderlaarsje, bruine alpi no. winkelhaak, linker dameshandschoen, grijze dameshandschoenen, zakmes, grij ze wollen handschoen, bruin geblokte sjaal, moer met handvat, wit servet, bruine jachthond, broche, rode zakdoek, drie meter touw. bruine portemonnaie. rechter dameshandschoen, boodschappen mand, jutezak, broche (goudkleurig), d.- hlauwe alpino, padvindersriem, donker blauwe portemonnaie, een paar zw. da meshandschoenen, grijs wollen das, tas inhoudende kinderkleding, bruine dames- portemonnaie, 5 muntbiljetten, lage brui ne schoenen, bruine herenportemonnaie, zakmes, groene dameshandschoenen, wol len gebreide das, padvindersriem, zilver bon, rechter motorhandschoen, bruine herenportemonnaie, een paar br, hand schoenen, blauwe alpino. CURSUSAVOND M.B.B. Woensdagavond hield de Middel burgse Besturenbond in „De Gouden Poorte" de eerste cursusavond van het winterseizoen. Spreker was de heer Van Poelje uit Rotterdam, die een deel van het Welvaartsplan der P.v.dA., „Arbeidsproblemen", behan delde. Hij besprak het probleem om tot 1970 aan 700.000 arbeiders méér werkgelegenheid te verschaffen. De froep, die deel heeft aan de produc- ie, wordt in verhouding tot ae gehe le bevolking steeds kleiner als gevolg van het gelukkig feit, dat de gemid delde leeftijd in Nederland steeds ho ger wordt. In de landbouw stool men eerder arbeidskrachten af, dan dat men deze opneemt en de administra tieve beroepen bieden ook zeer wei nig mogelylcheden, zodat alleen de industrie uitkomst kan geven. Een eerste vereiste is. dat bekwame vak arbeiders wordén gevormd, omdat Nederland zijn kracht moet zoeken in precisiewerk. Na deze inleiding kreeg de spreker nog diverse vragen te beantwoorden. HERBENOEMING Bil K. B. is met ingang van 29 November 1952 herbenoemd als plaatsvervanger van het tweede lid in de pachtkamer van het kantonge recht te Middelburg, de heer J. J. van der Maas. Vlissingen VROUWENDAG PARTIJ VAN DE ARBEID. De afdeling Vlissingen van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid hield Donderdagavond in „Concordia" te Vlissingen haar jaar lijkse Vrouwendag, d;e door talrijke vrouwen werd bijgewoond. Na ope ning door mevrouw M. ReusWiene- penniux zong mevrouw C. C. van Duijvenvoorde uit Souburg enkele oud-Hollandse liederen. Mevrouw J. A. DekhuijzenZeehuisen uit Rot terdam sprak een propagandistisch woord. Nadat het programma, dat bestond uit schetsjes, zang en voor dracht, verder was afgewerkt, werd de bijeenkomst geëindigd met het ge zamenlijk zingen van „Op naar het licht" en een slotwoord van de voor zitster. NACHTFILMVOORSTELLING. De Vereniging van Oud-Verzetstrij- ders brengt op Zaterdag 15 Novem ber nogmaals een nachtvoorstelling van de film „Het Ghetto van War- chau" in het Alhambra-Theater te Vlissingen. UITVOERING ROOMS TONEEL. Het Rooms Toneel te Vlissingen geeft Zondag 16 November een opvoe ring van het toneelstuk „De Engel in de kist". Arnemirden JEUGDVERENINGING BESTOND 30 JAAR. Ter viering van haar 30-jarig be staan h'.eld ae Jongelingen vereniging op Gereformeerde grondslag te Ar nemuiden een feestelijke jaarvergade ring, waarvoor veel belangstelling bestond. Na het voorlezen van enke le inleidingen door leden van de ver eniging, ontstond een gezellig debat, waarbij diverse standpunten naar vo ren werden gebracht. Het ligt in de bedoeling van het bestuur, om voor de plechtige herdenking van het 30- jarig bestaan der J. V. ds. P. Zandt als spreker uit te nodigen. Oostkapelle RAADSVERGADERING De raad der gemeente Oostkapelle komt Woensdagavond te half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer aanvra gen premie woningverbeteringen be spreking ontwerp wegschap Walche ren. RAAD SOUBURG. Wegschap Walcheren vraagt te hoge kosten. Kapperszaken tot 8 uur open, behalve op Zaterdag. De raad der gemeente Souburg, die Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester A. H. S. Stemer- ding in vergadering bijeenkwam, dis cussieerde voornamelijk over het punt Wegschap Walcheren. Zoals be kend willen Ged. Staten een lichaam in het leven roepen voor het onder houd van het nieuwe wegennet op Walcheren. Er kwamen nog al enige bezwaren naar voren. De heer A. W. Bouff vond de tijd om het punt in be handeling te nemen veel te kort en was ook van mening, dat de f 15.000 welke Souburg aan het wegschap zou moeten betalen, wel eens te wei nig zou kunnen zijn. Hy deelde mede, dat de P.v.d.A.-fractie geheel achter B. en W. staan, die zouden willen zien, dat een dergelijk wegschap wordt ondergebracht bij een beslaand lichaam, b.v. de Dienst voor Bouw en Woningtoezicht. Ook de beer G. J. Janse (C.H.) deelde deze mening. Na een nadere uiteenzetting van de voorzitter, werd accoord gegaan met het voorstel van B. en W. om aan Ged. Staten te vragen of voor de kos ten van het wegscnap een financiële regeling met het Rijk getroffen kan worden. De in de vorige vergadering vast- festelde verordeningen betreffende- e winkelsluitingswet werden gewij zigd. De kapperszaken mogen, als re sultaat van een door hen ingediend adres, nu tot 's avonds acht uur openblijven, behalve 's Zaterdags dan moet om zes uur worden geslo ten. Op Woensdag is er, zoals bekend algehele winkelsluiting. Hiervan zijn nu de brood- en banketwinkels uit gesloten, doch deze mogen dan ook alleen brood- en banketwaren verko pen. De politie kan optreden tegen eventuele overtreders. Een schryven van de gymnastiek vereniging „Astrow" over het ge bruik door de verschillende vereni gingen van het gymnastieklokaal werd in handen van B. en W. gesteld voor verdere afdoening. Nadat de heer J. Sinke gewezen had op de vele moeilijkheden Dij een billijke regeling voor het gebruik van het lokaal en de heer G. J. Janse had opgemerkt, dat het overnemen van het door „As trow" voorgestelde schema de beste weg was, merkte wethouder J. de Priester op, dat B. en W. volgens het oude schema van „Astrow" te werk waren gegaan, maar dat deze vereni ging toen achteraf met bezwaren was fekomen. Zoals „Astrow" het ge- ruik van het lokaal nu geregeld wil zien, betekent het een verdere ver snippering, aldus de heer De Priester. Aan mevr. B. M. v. d. Haagen Frederiks en aan de heer D. L. van Dalen zal gemeentegrond worden verkocht. De overige voorstellen, waarbij enige begrotingswijzigingen, gingen onder de namer door. By de rondvraag vroeg de heer M. Pierens aandacht voor de ongewenste en volgens hem gevaarlijke toestand bij twee leegstaande woningen op de Oude Vlissingse weg, waar spelende kinderen gemakkelijk ongelukken kunnen veroorzaken. Hieraan zal aandacht besteed worden. OPENBARE VERKOPING. Notaris R. Batten veilde een wo ning te Souburg aan de Vlissingse straat. Koper werd de heer P. Bakker te Souburg voor 3325.- St Laurens NED. CHRISTENVROUWENBOND. Getracht zal worden in St. Lau rens een afdeling van de Neder landse Christenvrouwenbond op te richten. Daartoe wordt Vrijdagmid dag 14 November een bijeenkomst gehouden, waarin de dames J. de JongBikker, presidente van het gewest Zeeland en J. Ligthart Schenkvan Zijtveld, hoofdpropa gandiste, doel en grondslag van de N.C.V.B. zullen toelichten. Examens steno en typen De uitslagen van de door de Nat. Ver. van leraren in stenografie „Groote" te .Middelburg gehouden examens luiden als volgt: Typen 120 aanslagen/minuut: de dames P. de Steur, M. J. Meijboom, C. Geleyns, E. C. Bullock, P. L. Cy- vat, VV. G. A. Hubers, A. E. J. Mandemaker, E. Bliek, D. C. Rijn (met lof), M. P. Koole en de heren A. Joosse, J. K. Swaters, S. Jonge- pier en J. G. Francke te Middelburg; de dames M. N. Baart, N. E. Pries ter, L. P. Poppc en N. Sinke, Vlis singen; A. M. de Bree, Oost-Souburg; E. T. Smit en P. Baljeu (lof), Sou burg; T. Koppejan, Koudekerke (be wijs) N. Polderman. Biggekerke; M. H. van de Sande, Veere; de heren L. J. Traas, St. Laurens; W. de Vis ser en L. Boogaard, Aagtekerke. Typen Frans 120 aanslagen/min.: de dames C. Jobse (met lof) en C. M. Simpelaar, Biggekerke. Typen Duits 120 aanslagen/min.: C. M. Simpelaar, Biggekerke. Typen Engels 120 aanslagen/min.: de heer ML K. Huibregtse, Middel burg. Kantoor stenograaf Nederlands 130 lettergr./min.de dames H. van Roon (met lof), en G. M. de Mol, Middelburg; C. J. Luyk, K. P. Kooger en E. L. Vader, Vlissingen; C. C. C. Lijnse, Souburg; J. W. A. Noordhoek en A. C. Tange, Kamperland. Dictaatstenogr. Ned. 130 lettergr./ min.: C. Jobse (met lof), Biggekerke. Kantoorstenogr. Frans 100 lettergr. /min.: M. C. den Boer, Vlissingen. Idem Duits 100 lettergr./min.: C. A. Wondergem, Middelburg. Idem Engels 100 lettergr./min.: F. W. van Beers, Vlissingen. Particulier secretaresse: M. C. den Boer, Vlissingen. RAAD VEERE. Herstel stadhuistoren. De raad der gemeente Veere. onder voorzitterschap van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael, kwam Vrijdagavond in spoedeisende verga dering bijeen Een voorstel tot net la ten uitvoeren van de nodige herstel werkzaamheden aan de stadhuisto ren, alsmede een voorstel tot het in dienen van verzoeken om subsidie in de kosten van restauratie aan de mi. nister van Onderwijs. K. en W. en aan de Provinciale Staten van Zee land, alsmede een voorstel tot het verlenen van een crediet voor het uit voeren van herstelwerkzaamheden aan de stadhuistoren, werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Besloten werd enige attributen van de gemeente, die al geruime tijd zyn opgeslagen, te verkopen. Het betreft hier enige oude schoolbanken, paar dentuig en een vuilniswagen. Hier voor zal volgende week een adverten tie in de courant worden geplaatst, HET BELANG VAN DE BESCHERMING BEVOLKING. Onder grote "belangstelling werd in het stadhuis van Veere een bijeen komst gehouden, waarin het doel van de Bescherming Burgerbevolking werd uiteengezet. Na een inleidend woord van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael, sprak overste J. L. R. Kapitz, hoofd van de B.B. kring Walcheren op zeer overtuigen de wijze over het belang van net in het leven roepen van de verschillende diensten van de Bescherming Bevol king in Veere. Dokter Tonkes, hoofd van de geneeskundige dienst kring Walcheren, wees op de grote beteke nis van het instellen van een mobiel geneeskundig team. Diverse vragen werden door de sprekers uitvoerig beahtwoord, waarna de burgemeester de bijeenkomst sloot. Binnenkort zal de gelegenheid tot aanmelding als vrijwilliger worden opengesteld. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Bevallen: J. J. Nuij-Heijkoop, d.; P. den Engelsman-Slootmans, d.; Van Beu- kering-Marijam, z.; I. J. Schonk-Ratel- band, z.; S. A. Sanderse-de Smit. z.; J. Hoogesteger-Adïiaanse, d. M. C. Scheers- Keim, z.: S. E. Wolf-Mussert, d. Ondertrouwd: A. de Haas. 25 j. en J. P. Meulmeester. 23 j.; M. S. Meijer, 28 j. en L. de Kok, 27 j G. J. Roelse. 20 j. en F Slagboom. 19 j.; G. A. Gebraad, 22 j. en M. de Nooijer. 19 j.: A. Zwlgt- man. 26 j. en A. M. Struiwigh, 23 j. Getrouwd: A. Vader. 24 j. en J. W. A. Tellier, 22 j.; R. Wolterbeek, 31 j. en Ph. M. Schout .27 j. Overleden: I. Florussc, 58 j.; P. Gou- looze, 84 j., wed. van W. J. Fe'ij. VROUWENPOLPER. Bevallen: J. Goedbloed-Tramper, d. Getrouwd: J. Waterman, 26 j. en C. Pouwer, 24 j. Overleden: J. Mesu, 85 j. VAN ZioiH TOT Zijpe De te Tholen in de Ned. Herv. kerk gehouaen collecte voor het restauratie fonds heeft r 12 405 opgebracht en de collecte voor het studiefonds van de Ge reformeerde Bond f 77 57 Nog steeds bereiken ons van overal meldingen van collectes. Een collecte on der het motto ..Octobermaana—Zeeuwse maand' heeft te Ovezande £98 opge bracht. hetgeen neerkomt op 7 cent per inwoner De bazar, welke door de muziekver eniging „Excelsior" te Kloetmge ten bate van het instrumentenfonds werd gehou den had als netto-opbrengst f 1917. Zelfs het kleine plaatsje Gapinge oi ferde mild voor de „Zeeuwse collecte De opbrengst was er f26.14 Over de macht van het kleine geéproken. Voor eerste stuurman op de grote handelsvaart slaagde de heer W. de Beer en voor derde stuurman op de grote handelsvaart de heer P Tange, leerlin gen van de „De Ruyterschool" te Vlis singen. Te Zoutelande leverde een collecte voor het P.I.T. I 41.06 op. - Met een inzending leverkaas behaalde de slager D. Koets uit Grijpskerke een ere-prijs op de internationale slagersvak- tentoonstelling te Utrecht Twee eerste prijzen behaalde mevr v. d. Eijk-Beukelaar uit Tholen met op gewerkte gelatmeschotels en fijne vlees waren op de internationale slagersvak- tentoonstelling te Utrecht. De heer v. d Eijk moest voor zijn vrouw onderdoen, maar behaalde toch ook nog twee twee de prijzen en een eervolle vermelding met gekruiae hamworst en leverkaas In de Ned.' Herv Kerk te Scherpe nisse werd een oogstcolleete gehouden welke in totaal f 1002 opbracht, name lijk f 564.45 voor de 'kerk en f 437,55 voor de diaconie. - Pater Burra heeft in het parochiehuis te Boskapelle onder grote belangstel ling de film „Monsieur Vincent" ver toond. De opbrengst van de voorstelling zal worden afgedragen aan de missie. Wat zou U er niet voor over heb ben om Uw benauwende hoestaanval- len te kalmeren Toch bestaat er een miadel dat zyn doeltreffendheid be wezen heeft en dat aan duizenden lijders aan asthma en bronchiale hoest verlichting heeft gebracht De Adozo-tabletten zijn zo samengesteld, dat één tablet de felste aanval in 3li seconden verlicht en de normale, rus tige ademhaling in 515 minuten herstelt Neem gratis de proef met Adozo. Stuur Uw naam en adres per briefkaart aan Agila, afd. 6, Ymui- den. U ontvangt dan omgaande de Adozo-proef tabletten. Koudekerke ORGANISATIE BURGERBESCHERMING. Onder leiding van burgemeester J. L. Dregmans werd te Koudekerke een vergadering gehouden met de blokhoofden, hun plaatsvervangers, medewerkers van het Roode Kruis, de brandweer, de politie, de red dingsploegen en de meldingsploegen van de organisatie bescherming bevolking. De beer Dregmans sprak er zyn voldoening over uit, dat van zoveel kanten spontane medewerking is verkregen. Het kringhoofd van de B. B. in de kring Walcheren Z 1, de heer J. L. Ka pitz, zette uiteen, waar het in deze organisatie om gaat en wat er kan worden gepresteerd. Zyn toespraak werd met grote aandacht gevolgd en hierna kreeg hij nog talrijke vragen te beantwoorden. Men zal in Koudekerke nu geleidelijk begin nen met het organiseren van cur sussen. Serooskerke RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Serooskerke (W.) komt a.s. Dinsdagmiddag, half vier in vergadering bijeen. Aan de orde komen o.m. het Wegschap Wal cheren en de vaststelling van een wij ziging van het Uitbreidingsplan. RUMOERIGE VERKOPING Koper van een grote partij schroot trok zich protesterend terug Zestigduizend gulden! roept de heer J. Louwerse, die in de oude Willem Hl-kazerne te Vlissingen de resten van de Finse stomer „Ariana" ver koopt, zestigduizend gulden voor die grote partij schroot, van wie mag Lk een beter bod horenV En het betere bod kómt: drle-en-zestlgduizend ne gen-en-zestig duizend, drle-en-zeventlg. Dan wordt het stil In het met brokstukken van een schip en talrijke kopers gevulde lokaal. Stil, want met f 70.0U0.Is het oud ijzer dik betaald en niemand durft méér te zeg gen. Tenminste Vier en tsjeventlg duusd", klinkt plotseling uit een hoek In onvervalst Vlaams. D&t doet de deur dicht, de stilte wordt nog intenser eu vendu meester Louwerse wijst de koop bedaard toe maarde koper is plotse ling zoek! delen van Nederland. Oud-koper brengt f 340.— op en een stel hand blussers verwisselt van eigenaar voor f 1.—, zij zullen de „Ariana" nooit meer voor brand vrijwarenDe grote ketels, het hart van „de Fin", verdwijnen voor f 19.200.— en de vuurkasten gaan voor f 1400.— elk van de hana. Dan volgt wat klein goed en de radiozender eD -ont vanger sluiten de rij. Zij gaan het land op of misschien weer de zee, om een ander schip over de zeeën te sturen...... De „Ariana", het schip dat op de Schelde in de Schaar van Everin- gen op zo'n tragische wijze zijn einde vona. heeft afgedaan. Het vro lijke verhaal, dat ergens op een werf aanvmg is ontaard in een treurige historie met een zéér droef slot. Een goil van protest gaat door de haveloze zaal en dan volgt de wat komische misschien maar tegelijk wat minder prettige ontknoping Uit een hoekje, ae kalot wat scheet op het hoofd, verschijnt een mannetje die bedeesd verklaart het hoge be drag geboden te hebben. „K'en enne k' ik giinne volmacht" verklaart hy bedeesd enof hij zijn bod „n mag trekken of er eerst nog even over praten. Natuurlijk gaat dat niet en opnieuw wil de heer Louwerse in zetten, maar dan barst de berne pas goed los! Die man moet er uit! Klinkt het van alle kanten, we laten ons niet neppen! En „die man" g&éi eruit, heftig protesterend tegen deze oehan- deling. Dan keert de rust gedeeltelijk terug, hoewel burgemeester mr B. Kolff alle moeite heeft om de gemoe deren tot bedaren te brengen De farty wordt tenslotte verkocht voor 67.000.maar nu gaat ze dan ook wérkelijk van de hana een hoge prfls voor de verwrongen resten van een verongelukt schip.... SIC TRANSIT GLORIA MARIS. Ja, zo verging de glorie van de zee. In kleine gedeelten vinden de wrak stukken van de „Ariana" hun weg naar de kopers in de verschillende Domburgse slager behaalde eerste prijs. Op de te Utrecht gehouden inter nationale slagersvaktentoonstelling behaalde de heer J. Hugense uit Domburg de eerste prijs in de afde ling sierstukken met een geheel in gekleurde reuzel uitgevoerde land kaart van Nederland, waarop het slagersvakonderwijs op duidelijke wijze wordt belicht. Voorts verwierf deze slager eervolle vermeldingen voor leverkaas en rookvlees. WALCHEREN ZONDAG 9 NOVEMBER 1952 Ned. Herv. kerk. Aagtekerke: 10 en 7 ds. Theunissen; Arnemuiden: 10 en 6 de heer Oskam, 2.30 ds. Kalk man; Biggekerke: 10 ds. Witteveen, 2.45 afscheid ds. Witteveen; Dom burg: 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge: 10 ds. de'Boer; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Kle- verskerke: 2 ds. Pynacker Hordijk; Koudekerke. 9 ds. Durkstra, 10 jeugdkerk, 2.30 uur ds. Aalders, 7 uur ds. Hartjes Vlissingse weg; 't Zandt: 10 ds. Van Dijl, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Melisker- ke: 10 de heer Barnard, 2.30 geen dienst; Middelburg (Nieuwe kerk) 9.30 ds. Don, 11 ds. Sneller, 7 ds. v. Woerden; (Electro bioscoop) 10 "ds. Aalders; Nieuw, en St. Joosland: 10 ds. Pynacker Hordijk, 2.30 ds. Otte; Oost- en West-Souburg: 9.30 en 11 vicaris Mees, 7 ds. de Stoppelaar; Oostkapelle: 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. Willenswaard; Ritthem: 10 en 7 (Gemeente-avond) ds. Eygendaal; Serooskerke: 10 ds v. Woerden, 2.30 ds. Richard; St. Laürens: 10 ds. Kalk man, 2.30 ds. Sneller; Veere: 10 ds. Otte: Vlissingen, St Jacobskerk:' -10 ds. Maas (oogstdienst), 5. ds Maas, Noorderkapel, 9.30 en 10.45 '(H.A.) ds. Kloosterman; Havendorp: 10 ds. Hartjes, Engelse kerk: 9.30 geen kerk voor jongeren; Vrouwenpolder: 2 ds. de Boer; Westkapelle: 10 leesd 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. van Dijl (jeugddienst); Zoutelande: 10.30 ds. v. Dijl; 2.30 geen dienst. Eglise Wallonne. Middelburg: 19 dans l'Eglise mennonite monsieur le Pasteur Risseeuw. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 leesdienst; Ga pinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijps kerke 10 ds. Streefkerk; Koudekerke 10.30 en 7 ds. Elshout; Mëliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg Hofplein) 9.30 en 5.45 ds. Veldkamp, 2.30 ds. van Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. van Til, 4.30 ds. Veldkamp; (Lut herse Kerk) 7.15 drs. Jager; post en West-Souburg 9.30 en 2.30 as. Bre- derveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Derksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds Boon; Veere 10 leesdienst 2.30 dsl Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder (Ned. Herv. Kerk), 9.30 en 4 drs. Jager; Westkapelle 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Pontier. Gereformeerde Kerk (Art. 31): Souburg 9.30 en 2.45 leesdienst; Vlis singen 8 en 4.45 leesdienst. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arne muiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Vrij dag 14 November 19.30 ds. Aangeen- burg; Meliskerke 9.30. 2.30 en I lees dienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rrjksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees dienst; Vlissingen 9.30 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. de Vuyst; Arnemui den 6.15 ds. Slagboom. Ver. van Vryz. Hervormden: Mid delburg 10 ds. Metz; Vlissingen 10.45 ds. v. d. Guchte. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 10 ds. Johannes; Vlissin gen 5 ds. v. Empel. Doopsgezinde gemeente: Middel burg: geen dienst; Vlissingen 10 ds, de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendings kerk: Vlissingen Kasteelstraat 5: 10 en 5 voorg. Ossebaar. Leger des Heils: Vlissingen 10 heil- dienst, 4 Openl. samenkomst; 7.30 Verloss. samenk. kapt. Zuidema. Het Kruisleger: Middelburg 10 Wijding, 19.30 Heilssamenk. o.l.v. kol. Schuil. Officiële publicaties MIDDELBURG. TOEPASSING WEGENNET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kermis, dat het voornemen be staat een gedeelte van het Noordbolwerk (wandelpad en gazon) aan het openbaar verkeer te onttrekken. Ter gemeente-secretarie. 2e afdeling, ligt van 10 tot en met 24 November as. een hierop betrekking hebbende situatie tekening ter inzage voor belanghebben den. Gedurende genoemde periode kunnen bezwaren tegen de onttrekking bij hun college worden ingediend. Middelburg, 8 November 1952. Waar zijn onze schepen 't fAalsdijk 6 te Rotterdam. 'Maasdam 7 te. Rotterdam. Nieuw Amsterdam 7 te Southampton. Niobe 11 te Rotterdam verw. Orion 7 te Gibraltar. Diemercrtjk 7 te Hamburg. Eemdijk 7 te Tampico. Gaasterkerk 7 te Hamburg. Hermes 7 te Georgetown. Hersilia 7 te Talara. Lombok 7 te Kaapstad. Luna 7 te Algiers. Meliskerk p. 7 Kp St Vina n. Marseille Maaskerk 6 v. Loblto n. Faria. Mentor 7 te Latakia. Moienkerb 7 te Genua Nigerstroom 7 te Freetown. Orestes -7 te Maracaibo. Prins Maurits p. 7 dwars v. Fastnet. Polyphemus p. 4 Minikoj n. Aden. Phrontis 7 te Semarang. Plancius 6 v. Makassar. Polydorus p. 7 Perim n. Suez. Pygmalion 6 v. Curacao n. Puerto Plata. Poseidon 7 te Maracaibo. Rondo 7 te Marseille FILMS //V ZEELAND Een nare titel voor een goede film Onder de vreselijk sensationele ti tel Een vrouw werd geschonden gaat een lang niet slechte Amerikaanse film schuil, die deze week velen in de Electro-bioscop te Middelburg- ge boeid zal houden. Dit drama van hartstocht en misdaad, geprodu ceerd door de actrice Ida Lupino, is ver boven het peil van de vulgaire sensatiefilm uitgetild en het is daar om jammer, dat men er zo'n dubieu ze Hollandse titel aan heeft gegeven. Speciale aandacht verdient het spel van de voor ons nog onbekende, maar zonder enige twijfel zeer talentvolle Mala Powers, die aan haar prima vertolking van de vrouwelijke hoofd rol een markante persoonlijkheid paatd. Een sympathieke Deense verfilming van de ook bij ons bekend geworden roman „De rode paarden" is onder de naam Bente van de Zou- nehoeve in het Vlissingse Luxor te zien. Het is een prettige verrassing in die Bente het meisje uit „Ditte" te herkennen; zij speelt weer even ple zierig ongekunsteld. Het verhaal is eerlijk, recht op de man af, niet zo gecompliceerd, maar onderhoudend. De kleurenfilm Paradijsvogel in Alhambra te Vlissingen werd ge maakt met beide ogen op de bioscoop kassa gericht. Luister maar: een jon geman (Louis Jourdan) belandt op een exotisch eiland in de Stille Zuid- zeep en ontbrandt daar in liefde voor een beeldschoon meiske, de dochter van het opperhoofd. De tovenaar van het eiland wil de blanke echter zo vlug mogelijk kwijt en hitst de bevolking tegen hem op. Wanneer tot overmaat van ramp een vulkaan gaat werken, moet het meisje (Debi-a Paget) de vertoornde goden verzoenen door zich in de brullende krater te wernen. Dat alles in Technicolor. -— Wie nog steeds niet is uitgekeken op de bele venissen van. oerwoudheid Tarzan, kan m de Middelburgse Schouwburg weer zijn hart ophalen. Tarzan in ge vaar heet de nieuwste aflevering maar het spreekt vanzelf, dat hij aan dat gevaar heelhuids ontsnapt, ter wijl de traditionele schurken aan hun trekken komen. Dit is de eerste Tar- zdnfilm, die geheel in Afrika is ODge- nomen, hetgeen de rolprent stellig ten goede komt. DAMMEN ST. LAURENS AAGTEKERKE H. Voor de competitie van de Zeeuw se Dambond 2e klas speelde Dins dagavond Sint Laurens tegen Aagte kerke H. De uitslag was: L. Davidse—M. C. de Smit afgebro ken; B. Verburg—L. Bakker Sr. 2— 0; I. C. FlipseL. Bakker Jr. i1- L Adriaanse—A. Trielier 1—1; r WalravenD. Jongepier 11- p" Si'ike—F. Blaas 0—2; C. Stange— P. Dekker afgebroken; W. Rooze— A. Louws afgebroken; B. v. d. Broe- keA. Maljaars 02- W. P David- ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer J. Vader, arts? Bad- huisstr. 88, tel. 2472. Te Middelburg 's te bereiden de heer W. Feikema, arts, Dam 16, tel. 2993. Te Veere Serooskerke en Oostkapelle is te be reiken de heer P. J. Bom. arts te Dorpsstraat 2, tel. K 11 £8Te Koudekerke Westka- F Zoutelande is te bèreiken de teerKHlÏ8?S!2.artS 'e Apotheken Vlissingen: Apotheek Singel 5, tel. 2730; Middelburg: Apo- fheek_Van der Harst. Korte Delft 12,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5