z NIEUWS UIT ZEELAND L waivlaams\ ANTIEK VINK PREDIKBEURTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN te koop gevraagd Hoe Asthma en Bronchiole hoest te verlichten. VERBETEN STRIJD OM DE RESTEN VAN DE ..ARIANA" Wissel Zeeuws-Vlaanderen 5ATERDAG 8 NOVEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bromfietser botste ':egen omgewaaide boom. De heer A. de H. uit IJzendyke kwam Vrijdagmorgen op het rijwiel pad te Sas van Gent te vallen, toen hij in de schemering een omgewaai de boom te laat bemerkte. Hij be reed een bromfiets en maakte een zo ernstige val, dat hij bewusteloos geraakte. Voorbijgangers troffen hem echter spoedig aan en nadat geneeskundige hulp was verleend, werd hij naar zijn woning in LJzen- d\jke overgebracht. H. bekwam een hoofdwonde en klaagde over pijnen in een arm. GOUDEN C.N.V.-INSIGNES UITGEREIKT. In een door de Christelijke Metaal- bewerkersbond afd. Arnemuiden ge houden vergadering, werd door de districtsbestuurder, de heer J. Lod der, het gouden C-N.V.-insigne met bijbehorende oorkonde uitgereikt aan de heren J. de Klerk Jr. en J. de Ridder, wegens het 25-jarig lidmaat schap. De heer Lodder sprak beiden hartelijk toe en ook de plaatselijke voorzitter, de heer A. Schuit Azn, bood zijn gelukwensen aan. Verdei werd door de districtsbestuurder nog gesproken over ontslagproblemen en de werkloosheidsverzekering. Causerie voor Jeugdraad Vrijdagavond hield dokter Pels, de scnooiarts van West Zeeuwsch- Vlaanderen, in de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk te Schuuii- dijke een causerie over „stimulan sen en hindernissen bij het gees telijk rijp worden." De üyeenkomst, die belegd was door de Hervormde Jeugdraad van West Zeeuwsch-Vlaanderen, weiu geopend door ds. J. de Graaft, voor zitter van de Jeugdraad. Dokter Pels zette eerst uiteen, dat er van lichamelijke en geestelijke rypmg sprake is bij de ontwikkelingsgang vein de mens. De geestelijke ontwik keling verloopt in perioden, waar van de z.g. critische perioden het belangrijkst zijn. Nadat spreker uitvoerig de ver schillende typische kenmerken van de puberteits periode had geschetst, noemde hij als remmende in vloeden het niet willen gehoorzamen aan de wetten en grenzen, die deze leeftyd stelt en het zich niet willen geven aan een bepaald werk, waardoor ontevredenheid ontstaat. Nadat enkele vragen waren be antwoord, sloot ds. de Graaff met dankzegging. Z.V.U. vergaderde. De Zeeuwse Volksuniversiteit, af deling West Zeeuwsch-Vlaanderen, hield in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een vergadering, welke door enkele leden van het centraal bestuur werd bijgewoond. De voor zitter, de heer A. Hoolhorst, zeide in zijn openingswoord, dat het doel was het werk van de ZVU in West Zeeuwsch-Vlaanderen te stimuleren. Uitvoerig werd de vraag besproken, hoe de ZVU weer het karakter van een volksuniversiteit te geven. De heer Hoolhorst zeide, dat de proble men van de wederopbouw de oude culturele belangstelling van West Zeeuwsch-Vlaanderen hadden ver drongen. Hn sprak de hoop uit, dat nu de streek practisch herbouwd is, ook de cultuur weer zijn plaats in de samenleving zal vinden. Getracht zal worden iedere maand een lezing te doen houden en een vaste kern van bezoekers te vormen. Lezingen over Parjjs, over de moderne Neder landse romans en over „Kunst en Kitsch" staan op het programma. JONGENSDAG OP HEDENESSE. In het jeugdvormingscentrum „He. denesse" werd een jongensdag ge houden voor de clubs van Nieuwvliet, Zuidzande en Cadzand. Ds. J. v. d. Graaff uit Nieuwvliet vertelde over het leven van Maarten Luther, waar na wika M. van Vliet door een film strook liet zien hoe een krant tot stand komt. Voorts werden verschei dene Schoondijke GROENE KRUIS. JUBILEUMVERGADERING Ter herdenking van het 40-jarig bestaan houdt de afdeling Schoon dijke van de ver. „Het Groene Kruis", Maandag a.s. een jubileum vergadering in hotel „De Zwaan". Zr. Fuykschot uit Goes zal een film vertonen over het Groene Kruis werk. REDERIJKERSKAMER OPENT WINTERSEIZOEN. De rederijkerskamer „Nut en Ge noegen" te Schoondijke opent het winterseizoen met uitvoeringen op Vrijdag en Zaterdag a.s. in hotel „De Zwaan", met het toneelspel „Loods aan boord" van Joh. Fabri- cius. De opvoering op de eerste avond zal worden beoordeeld voor het toneelconcours. Axel „MONDACCORDEOLA" GAF BONTE AVOND. De vereniging „Mondaccordeola" te Axel gaf een geslaagde bonte avond voor een volle zaal. De popu laire nieuwe „hits" brachten er spoedig de stemming in. De heer W. v. Koeveringen uit Terneuzen toon de zich een voortreffelijk imitator en Marcel Verbist uit Sas van Gent bracht accordeonsoli. Voorts ver leenden medewerking Pierre Leen- houts uit Cadzand met humoristi sche liedjes en Entre Nous uit Ter- neuzen, welke band de dansmuziek verzorgde. RAADSVERGADERING. De raad der gemeente Axel komt vanochtend om half twaalf in spoed eisende raadsvergadering bijeen. De agenda bevat voorstellen tot het aangaan van geldleningen ad 600.000 en 100.000. RAAD ZUIDZANDE. Burgemeester herbenoemd BEPLANTIN GSPLAN VASTGESTELD. De raad der gemeente Zuidzande kwam Vrijdagmiddag in openbare vergadering byeen, onder voorzitter schap van burgemeester D. M. Ver met. By een groot aantal ingekomen stukken bevond zich het bericht van herbenoeming per 1 November 1952 van burgemeester Vermet., Namens de raad wenste de heer Iz. van Cruyningen de burgemeester geluk" met zyn herbenoeming. De burgemeester dankte voor de tot hem gerichte woorden. De interimregeling ziektekosten rijkspersoneel 1952 werd van over eenkomstige toepassing verklaard up het gemeentepersoneel. De vereni ging volksonderwijs kreeg een sub sidie van 5 cent per boek, in ver band met een door deze vereniging te exploiteren leesbibliotheek. Het centrum kraamzorg van de geza- melijke Groene Kruisverenigingen ih West-Zeeuwsch-Vlaanderen vroeg en verkreeg een subsidie van 5 cent per inwoner. De subsidie van de koninklijke muziekvereniging „Vero nica" werd met 100 verhoogd. De leden van de adviescommissie woonruimtewet werden herbenoemd. Vastgesteld werd een regeling voor het verstrekken van een kolentoe- slag gedurende de winter 1952 1953 aan daarvoor in aanmerking komende gezinnen. Een beplantings plan in hoofdzaak werd vastgesteld. Langs de Oostburgsestraat komen koningslinden, om de kerk kastan jes, op het dorpsplein enkele groen stroken, terwijl op diverse andere plaatsen aanvullende beplanting komt. De gemeenterekening 1951 werd aangeboden met een goed slot op de gewone dienst van 1941,90 en een goed slot op de kapitaaldienst van 4048,58. De gemeentebegro ting voor 1953 werd aangeboden, met op de gewone dienst een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 201.024. Voor onvoorziene uitgaven was nog 1582 beschikbaar. De kapitaal- dienst vertoonde de volgende cijfers: inkomsten 412.257,14, uitgaven 466.445, dus een nadelig slot van 54.187,86. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Cruyningen naar de uitbreiding van de straatverlichting, waarop de voorzitter mededeelde, dat het nieu we contract dienaangaande met de N.V. P.Z.E.M. nog in studie is. De heer H. Goedegebuur vroeg plaatsing van een bank voor ouden van da gen in het plantsoen om de kerk. De voorzitter antwoordde hierop, dat B. en W. reeds een plan uitwerken. Groede DE RAAD VERGADERT. Donderdag 13 November a.s. des' namiddags om 7 uur komt de raad van de gemeente Groede in openbar» vergadering bijeen. Op de agend- staat o.m. het vaststellen van de ge meentebegroting 1953 en van de be- groting voor het Burgerlijk Armbe stuur voor hetzelfde jaar. Sluiskil „SLUISKELSE REISDUIF" De titel van koning voor het sei zoen 1952 van de postduivenhouders- vereniging „Sluiskilse Reisduif" viel ten deel aan M. Klaassen met 67 punten. Tweede werd Claes met 30 funten, 3. R. Rgekaert 17 punten, 4. '1. Notté, 15 punten, 5. A. v. Kerk hoven 14 punten. Kampioen 1 en 2 getekende duif: 1. M. Klaassen, 21 p.; 2. P. Claes, 17 p.; 3. Fl. Notte, 13 p.; 4. P. L,avoir, 9 p.; 5. A. v. Kerkhoven 9 p. Kampioensduif: eigenaar M. Klaas sen; kampioen Centrum vluchten: eigenaars: 1. A. v. Kerkhoven en 2. G. Wuliems. Terneuzen BIJEENKOMST BOND OUD-MILITAIREN. De afdeling Terneuzen van de Bond oud-militairen in Zeeland hield Vrijdag onder voorzitterschap van de heer H. Geensen in hotel „Cen traal" een algemene ledenvergade ring. Het voornaamste punt van de agenda vormde de bespreking van enige moeilijkheden, ontstaan door een verandering van het huishoude lijk reglement. Na uitvoerige behan deling kwam men op sportieve wyze tot een oplossing, waarbij besloten werd tot een ontwerpen van een nieuw huishoudelijk reglement. Ver der werd het besluit geno men, dat van nu af aan alle oud-militairen, die na 10 Mei 1940 in werkelijke dienst waren, lid van de bond kunnen worden. In de maand December zal in Zaamslag een algemene vergadering worden gehouden, tijdens welke het nieuwe huishoudelijke reglement aan de le den ter goedkeuring zal worden voorgelegd. GUMM1PIJPEN EN EEN TROUWRING. Aan het bureau van de gemeentepolitie te Terneuzen zijn inlichtingen te beko men over de volgende gevonden voorwer pen zilverbon. bruin kinderwantje, rech ter glacé dameshandschoen, huissleutel no. 20. zakkam met etui. een paar glacé dameshandschoenen, kinderwantje, rooa kindermantelceintuurtje, kinaerarmband je (eikeltjes motief), schooletui met in houd. dameszakdoek, dameshandschoen, zwarte gehaakte dameswant. schooletui. ceintuur (wit-zwart geblokt), schuifmaat. chroom rijwielpomp. wit wollen want, een paar gummipij pen. bruine portemon- naie met inhoud hamer met steel, een paar zw. herenschoenen, gouden trouw ring. Lipssleutel no. 15468, windjack, da mesring. ceintuur, kinderarmbandje, een paar witte gymschoenen, een paar been pijpen, leren broekriem en een Lipssleu tel A. pellerinekraag. witte gymschoen, meetkundeboek, zilverbon en boodschap- Burgerlijke Stand AXEL. Bevallen: G. Oggel-van Bendegem, z.; J. A. Wonterghem-Sol, d.; H. Hanny-Wa- giah, d.; J. E. M. van der Linden-de Bruijn, d.; P. M. Riemens-de Groote, d.; H. Scheele-van der Hooft, d.; F. Dekker- Koster. d.; J. A. Meijer-van den Hengel, z; R. Borgt-Gelderland, z.; T. C. Witte- Cornelissen, d.; J. J. van Vredegem-de Kok. d.; G. M. Kolijn-Dees, z.: J. Blau- kert-Mangold, d.; J. Bouman-ae Visser, z Ondertrouwd: J. Missu, 23 j. en S. C. Dieleman, 21 j.; A. A van Driel, 26 j. en L. E. Steel, 22 j.; A. F. van der Lin den, 24 j. en J. M. Misseghers, 22 j.; P. J. G. Swennen, 25 j. en R. J. M. Peeters. 24 j.; P. M. Roose, 24 j. en E. J. Cové, 23 j.; M. W. ten Hove, 26 j. en C. Fran- cke, 23 j. Getrouwd: G Weijns, 54 j. en M. J.' Bakker. 41 j.; C. J, van Doorn, 33 j. en C. Riemens, 31 j.; F. A. van de Velde, j. en J. Dronkers, 33 j.; P. J. Ver- poorte, 24 j. en J. J. van Tatenhove, 23 j.; B. Dek 25 j. en R. T. Dieleman, 22 j.; R. J. Schoot, 43 j. en C. H. Broekho ven. 25 j.; Ct J. de Pooter. 24 j. en C. P. Witte. 22 j Overleden: F. C. Dieleman-, 54 j„ echtg. van F. P. Oppeneer; M. J. Riemens, 77 j.; L. C. Truijman, 85 j.; J. C. Simons, 58 j.. echtg. van J. D. Jansen; J. G. Dek ker, 3 dagen; M. Verstrate, 75 j, wed. van F. Buijze. BIERVLIET. Bevallen; M. L. R. Vervaet-Hiel, d.; A. I. M. van Rumste_Maas. d.; C. E. de Jager-de Putter, z Getrouwd: O. F. Ide, 26 j. en M. M. van Renterghem, 25 j. Overleden: C. Kostense, 79 j., wednr. van A. J. van der Linde. Met een Inzending leverkaas behaalde de slager D. Koets uit Grijpskerke een ere-prijs op de internationale slagersvak- tentoonstelling te Utrecht. zoals kabinetten, i Fiiese hangklokken, schrijibureaux, stenen honden enz. enz. Telefoon 2165 Axelsestraat 10 TERNEUZEN ZOMAAR, ...uwtypen is men aan het giaven geslagen onder het eeuwen-oude Steen en men heeft daarbij een been aange troffen van niet minder dan twee meter lengte. Het moet in Antwerpen leuk zijn geweest, toen dieren met dergelijke „botjes" er nog rondkuierden. In Brussel is een bende opgerold, waarbij diverse „dames" waren aangesloten, die heren-in-goede-doen naar een achter buurt lokten, waar zij door een stel ro vers werden overgenomen en van alles beroofd. Te Boom zal het nieuwe vaan del van de liberale „dames- en juffers- bond" in gebruik worden genomen met medewerking van de „Liberale Harmo nie". die liberale liederen ten gehore gaat brengen. Bovendien zal ook nog een liberale teer-avond worden gehouden. Als de dames en de juffers dan maar niet teveel van het goede of van het liberalisme krijgen. Men vertelt, dat de inwoners van Brugge druk doen de zijn een stank-werend middel in te slaan. Men heeft er namelijk besloten om al de „reien en reikes" uit te bag geren en het heet, dat dit een minder prettige geur met zich meebrengt. De Bruggenaren krijgen overigens gele genheid om de enge stad te ontvluchten. De weg van de Blauwe Toren naar Lis- sewege komt in 1953 geheel gereed en hiermee geven de „entrepreneurs" de weg vry voor het grote verkeer tussen Brugge en Zeebrugge. Men zit in Oostende omhoog met het onderbrengen van de stadsbibliotheek en men dreigt er nog meer mee omhoog te geraken nu besloten is de boeken te brengen naar de eerste verdieping van het gerechts hof. Vrees voor de rechters of opzien tegen al dat klimmen heeft de stads bibliothecaris doen besluiten het geval nog even aan te zien, zodat de notabe len van Oostende thans hun „boekje' voorlopig nog in een „hoekje" moeten zoeken. Door de (woning)nood gedre ven heeft een doortastende visser te Oostende zijn „beddeke" opgenomen om in een kantoor van de vismijn te gaan wonen. En het stadsbestuur zit er mee. Want de vismijn kan niet worden ver huurd, maar men kan de man ook niet Uit liet kantoor zetten. Als hij nu op ze- Adoenentte Wat zou U er niet voor over heb ben om Uw benauwende hoestaanval- len te kalmeren Toch bestaat er een middel dat zyn doeltreffendheid be wezen heeft en dat aan duizenden lyders aan asthma en bronchiale hoest verlichting heeft gebracht. De Adozo-tabletten zijn zo samengesteld, dat één tablet de felste aanval in 30 seconden verlicht en de normale, rus tige ademhaling in 515 minuten herstelt. Neem gratis de proef met Adozo. Stuur Uw naam en adres per briefkaart aan Agila, afd. 6, Ymul- den. U ontvangt dan omgaande de Adozo-proef tabletten. ZAAMSLAG. Bevallen: J. C. den Beer-Moerland, d.; L. Verhelst-van Overdulve, d.; S. de Groote-Koster. z.; M. de Pooter-de Jon- z.; C. van de Wege-Donze. z.; D. D. Dekkêr-Markusse, d.; J. H. Dobbelaar- sn Beer, z. Ondertrouwd: G. J. P. de Deckere, 26 j. en R. L. R. de Moor, 30 j.; J. de Poo ter. 28 j. en C. H. Jansen, 21 j.; G. P Veriinde, 23 J. en M. E. Dieleman, 21 J. Getrouwd: D. Donze, 24 j. en M. J Wissel. 25 J.; P. M. J de Jonge, 25 J N. A. M. Wissel. 20 J.; J. -E. de Sllva 29 j. en P. C. Bakker. 26 j.; P. Witte. 27 j. en E. N. M. Riemens. 26 j.; F. C. P Bakker. 26 J. en L. Buijze, 26 j.; A. Koo- le, 24 j. en L. Maas. 23 j. Overleden: T. de Putter, 70 j., echtg van M. Dekker. WATERLANDKERKJE. Bevallen: E. F. Veraart-Plasschaert, d. Getrouwd: J. A. Dhont. 28 j. en E. G. de Putter, 22 j.; M. J. Elfrink, 38 j. en C. A. Vermeulen, 27 j.; J. J. Comman deur, 35 j. en C. A. M. Tas, 25 j. ZUIDZANDE. Bevallen: P. L. Bokelaar-van der Hooft. d. Getrouwd: A. de Groote, 25 j. en D. A. Robijn, 26 j. RUMOERIGE VERKOPING Koper van een grote partij schroot trok zich protesterend terug Zestigduizend gulden! roept de heer J. Louwerse, die in de oude Willem UI-kazerne te Vlissingen de resten van de Finse stomer „Ariana" ver koopt, zestigduizend gulden voor die grote partU schroot, van wie mag ik een beter bod horen? En bet betere bod kómt: drie-en-zestigdui/.cnct ne gen-en-zestig duizend, drie-en-zeventig. Dan wordt het stil in het met brokstukken van een schip en talryke kopers gevulde lokaal. Stil, want met f 70.000.is het oud Ijzer dik betaald en niemand durft méér le zeg gen. Tenminste Vier en tsjeventig duusd", klinkt plotseling uit een hoek In onvervalst Vlaams. Dót doet de deur dicht, de stilte wordt nog intenser en vendu meester Louwerse wijst de koop bedaard toe maarde koper is plotse ling zoek! Een golf van protest gaat door de haveloze zaal en dan volgt de wat komische misschien maar tegelijk wat minder prettige ontknoping Uit een hoekje, ae kalot wat scheel op het hoofd, verschijnt een mannetje die bedeesd verklaart het hoge be drag geboden te hebben. „K'en enne k' ik gjinne volmacht" verklaart hij bedeesd enof hij zijn bod .n mag trekkeó of er eerst nog even over praten. Natuurlijk gaat dat niet en opnieuw wil de heer Louwerse in zetten, maar dan barst de herne pas goed los! Die man moet er uit! Klinkt het van alle kanten, we laten ons niet neppen! En „die man" góót eruit, heftig protesterend tegen deze oehan- deling. Dan keert de rust gedeeltelik terug, hoewel burgemeester mr B. Kolf? alle moeite heeft om de gemoe deren tot bedaren te brengen. De partij wordt tenslotte verkocht voor f 67.000.maar nu gaat ze Jan ook wérkelijk van de hand een hoge prijs voor de verwrongen resten van een verongelukt schip-,. SIO TRANSIT GLORIA MARIS. Ja, zo verging de glorie van 4e zee. In kleine gedeelten vinden de wrak stukken van de „Ariana" hun weg naar de kopers in de verschillende Zeeuwsch-Vlaanderen ZONDAG 9 NOVEMBER 1952 Ned. Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Blom; Axel 10 ds Pennings, 2.30 ds. Verbeek; Biervliet 10 as. Boere; Breskens 10 en 6.30 ds. van Beusekom; Cadzand 10 ds. ten Ca te (H.D.); Groede 10 ds. Wiebosch; Hoek 10 en 2.30 ds. ten Haaft; Hoofd plaat 10 ds. Muller; Hontenisse 10 ds. Verbeek; Hulst 10.30 ds. Homan; Nieuwvliet 10 ds. v. d. Graaff; Oost burg 9.30 ds. Founder; Philippine 2.30 ds. Houders; Retranchement 10 ds. v. Bork; Sas van Gent 10 ds, Honders; Schoondijke 10 ds. Scho penhauer; Sluis 11 ds. Groenveld (H.D.)Sluiskil 10 (H.A.) en 2.30 (Dankz.) ds. Starrenburg; St. Anna ter Muiden 9.30 ds. Groenveld; St. Kruis 9 ds. Blom; Terneuzen 10 ds. v. d. Vlugt, 2.30 ds. Scholten 10 „Bethel" de heer Ruben (voor jonge ren) Waterlandkerkje 10 ds. Bergs- ma; IJzendijke 10 ds. Blomaard; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Jansma; Zuidzande 10 ds. Kuijlman. Gereformeerde Kerk: Aardenburg 10 en 3 ds. Ringnalda; Axel 10 en 3 ds. Couvée; Breskens 10 en 3 de heer Vingerling; Hoek 10 en 2.30 ds. Doornbos; Oostburg 10 en 2.30 ds. v. Mechelen; Terneuzen 10 en S ds. BILJARTEN STRIJD OM WISSELBEKER. Onder grote belangstelling werd in hotel ,,De Kroon" te Sluiskil de re vanchewedstrijd gèspeeld tussen bil jarters uit Sluiskil en Axel om de wisselbeker, die zoals bekend kortge leden door de vertegenwoordigers van Sluiskil bij een wedstrijd in Axel werd gewonnen. De Axelaars wonnen ditmaal 3 partijen, waardoor zij een gelijk spel uit het vuur sleepten, maar zy' slaagden er niet in de be ker aan Sluiskil te ontfutselen. De coupe bleef in het bezit van deze vereniging, die een totaal aantal 8 pnt. behaalde. De gedetailleerde uitslag luidt: A. Meert—J. Lippens 12582; H. MeertJ. Lippens 125 114; A. van EsbroeckJ. de Ryck 8072; F. RoversP. Groothard 59 80; M. StockmanF. Groothard 7980; A. DourleijnF. Groothard 5160. (De eerstgenoemde spelers kwamen uit voor Sluiskil, de laatst genoemden voor Axel). De hoogste serie werd gemaakt door J. Lippens uit Sluiskil met 30. kere dag maar niet een portie krabben of andere ongure dieren in zijn leger stede aantreft In Diksmuide gaat met een Hengsten prijskamp houden met bal na. We verwachten, dat wel ver sterking voor de dansvloer moet wor den gerequireerd als die hengsten op de vloer komen. En tot slot het (droeve) relaas van een meneer in Antwerpen. De man verloor zijn „brieventas" maar vond hem later terug, er ontbrak ech ter 1000 francs aan de inhoud Pestman; Schoondijke 9.30 en 2.30 ds. Rienks; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Thielen; Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. d. Schaaf. Gereformeerde Gemeente: Axel 10 en 2.30 leesdienst; Hoek 9.30 en 2 leesdienst; Oostburg 10 en 3 lees dienst; Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gemeente: Oostburg 9.30 en 2.30 leesdienst; Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. de Reuver. Vrye Evangelische Gemeente: Breskens 9.30 ds. v. d. Vrie; Cadzand 6.30 ds. v. d. Vrie; Nieuwvliet 10 ds. Praas; Retranchement 2.30 dö. v. d. Vrie. Evang. Luth. Kerk: Groede 10 da. Stol. Doopsgezinde Gemeente: Aarden- burg 10.15 ds. Vis. Vergadering der Gelovigen: Bres kens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (Art. 31): Terneuzen 10 en 3 ds. ten Hove; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg. Chr. Geref. Kerk: Zaamslag 9.30 en 2.30 leesdienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Terneuzen te bereiken de heer A. C. S. van Breda Vriesman, arts, Heerengracht 11, tel. 2003. Te Oostburg, Aarden burg en Eede is te bereiken de heer A. Kesteloo arts te Aardenburg. tel. 63. Te Breskens, Groede -en Schoon dijke is te bereiken de heer J. E. v. d. Maas, arts te Breskens, teL 22. Apotheek Terneuzen: Apotheek A. J. Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Centrum Rraamz. W. Z. VI.: Te bereiken is zr. De Graag te Groede, tel. 52. Dierenartsen: Te bereiken is de heer D. Haak te Groede, tel. 8. Waar zijn onze schepen Aalsdijk 6 te Rotterdam. Maasdam 7 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam 7 te Southampton. Niobe 11 te Rotterdam venv. Orion 7 te Gibraltar. Diemerdijk 7 te Hamburg. Eemdïjk 7 te Tampico. Gaasterkerk 7. te Hamburg. Hei-mes 7 te Georgetown. Hersilia 7 te Talara. Lombok 7 te Kaapstad. Luna 7 te Algiers. Meliskerk p. 7 Kp. St Vine. n. Marseille. Maaskerk 6 v. Lobito n. Farta. Mentor 7 te Latakia. Molenkerk 7 te Genua. Nigerstroom 7 te Freetown. Orestes 7 te Maracaibo. Prins Maurits p. 7 dwars v. Fastnet. Polyphemus p. 4 Minikoj n. Aden. Pygmalion 6 v. Curagao n. Puerto Plata. Phrontis 7 te Semarang. Plancius 6 v. Makassar. Polydorus p. 7 Perim n. Suez. Poseidon 7 te Maracaibo. Rondo 7 te Marseille delen van Nederland. Oud-koper brengt f 340.— op en een stel hand blussers verwisselt" van eigenaar voor f 1.zij zullen de Ariana" nooit meer voor brand vrijwaren....... Dc grote ketels, het hart van „de Fin", verdwijnen voor f 19.200.— en dc vuurkasten gaan voor f 1400.— elk van de hand. Dan volgt wat klein goed en de radiozender en -ont vanger sluiten de rij. Zjj gaan het land op of misschien weer de zee, om een ander schip over de zeeën te sturen.—.. De „Ariana", het schip dat op de Schelde in de Schaar van Everin- gen op zo'n tragische wijze zijn einde vond, heeft afgedaan. Hei vro- lyke verhaal, dat ergens op een werf aanving is ontaard in een treurige historie met een zéér droef slot. Kantongerecht Terneuzen. OPENBARE DRONKENSCHAP De kaashandelaar P. L. uit Hulst zou zich aldaar „in kennelijke staat" op de openbare weg hebben bevon den. Toen hy deswege werd ingere kend en in de cel gestopt( zou nij bij zijn weder in vrijheidstelling de ver baliserende politieman een bol kaas hebben aangeboden, indien deze „de zaak zo maar liet". Bij een vorige behandeling dezer zaak voor het kantongerecht, ver klaarde een tweetal getuigen de charge, dat zij bij L.. kort voor dien3 aanhouding geen dronkenschao had den kunnen bespeuren. Daarom -wer den ditmaal de verbalisanten, twee wachtmeesters der Rijkspolitie ge hoord, die verklaarden, dat L. wel degelijk dronken was en dat hem het schuim op de mond stond, toen hij werd aangehouden. De ambtenaar, die er op wees dat L. eerst onlangs uit de Rijkswerkin richting, waarin hij een jaar had doorgebracht, werd ontslagen en dat thans tegen deze nog een appélzaak eveneens in verband met dronken schap lopende is, eiste 14 dagen hechtenis en ljaar R.W.I. Na plei dooi van mr. P. Adriaanse, maak te de kantonrechter, die weinig waardering had voor de veelvuldige dronkenschap van L-, er 14 dagen en een half jaar R.W.I. van. W. D., landbouwer te Terneuzen, kwam met een met een paard be spannen wagen op onvoorzichtige wijze-de weg opgereden. Hij had hier door het verkeer gehinderd en ter nauwernood was een botsing met een vrachtauto voorkomen kunnen wor den. De ambtenaar eiste tegen D., die ruiterlijk schuld bekende, f 75.óf 30 d.. doch de kantonrechter wilde het voor ditmaal nog bij f 40.of 20 d. laten. C. S., vlasser te Nieuw Namen, was te Hulst met zijn vrachtauto op on voorzichtige wijze weggereden, waar door een botsing met een Belgische Sersonenauto was ontstaan. Conform e ei» werd hn hiervoor veroordeeld tot f 15.— of 8 d. J. A., landbouwer te Hontenisse, had een bij hem in gebruik zijnd per ceel grond niet voldoende van distels fezuiverd. Eis en uitspraak luidden 30.— of 15 d. waarbij de kanton rechter opmerkte, dat hij aan de be strijding van distels en coloradoke vers de grootste waarde hecht, daar landbouw hiermede ten zeerste J. P. van A., fabrieksarbeider te Westdorpe, sloeg in Sas van Gent feen acht op een verkeersbord, wat em op f 10.— of 5 d. kwam te staan. J. P. C., chauffeur te Groede ver anderde met zijn auto in Philippine van richting, zonder dit aan te ereven. Eis en uitspraak f 3.— of 2 d. G. D., chauffeur te Terneuzen reed met een rijbewijs, dat verlopen was. Eis f 15.of 10 d., uitspraak t 7.5Ó of 4 d. R. G. H. G. vertegenwoordiger te Amsterdam, stond met zyn auto in de Noordstraat te Terneuzen stil bin nen een afstand van 10 m. van een kruising van wegen. Eis f 10,— of 6 d., uitspraak conform. VAN "TOT WIN IJPE" De te Tbolen in de Ned. Herv. kerk gehouden collecte voor het restauratie fonds heeft t 12.405 opgebracht en de collecte voor het studiefonds van de Ge reformeerde Bond f 77.57 De heer J. de Booy te Axel slaagde te Utrecht voor het examen scheikun dig analyst. Mej. Heijens uit Osseiusse werd met ingang van 15 November as. benoemd tot gezinsverzorgster te Sint Jansteen. Met Ingang van 1 Januari a.s. Is de heer Em. Schelfhout te Nieuw-Namcn, hoofd van de R.K lagere school aldaar, benoemd tot hoofd van de R.K. lagere school te Hengstdijk. Te Vogelwaarde heeft de „Zeeuwse collecte" I 113.75 opgebracht. Pater Burm heeft in het parochiehuis te Boskapelle onder grote belangstel ling de film „Monsieur Vincent" ver toond. De opbrengst van de voorstelling zal worden afgedragen aan de missie. Ruim 7 cent per Inwoner bracht de „Zeeuwse collecte" te Groede op. hier werd namelijk precies £156 bijeenge bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15