NIEUWS UIT ZEELAND Zivin Ziipe PREDIKBEURTEN WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND Hoe Asthma en Bronchiaie hoest te verlichten. VERBETEN STRIJD OM DE RESTEN VAN DE ..ARIANA" ZATERDAG 8 NOVEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bromfietser botste "iegen omgewaaide boom. De heer A. de HL uit LJzendMke kwam Vrijdagmorgen op het rywiel- Ead te Sas van Gent te vallen, toen ij in de schemering een omgewaai de boom te laat bemerkte. Hij be reed een bromfiets en maakte een zo ernstige val, dat hij bewusteloos geraakte. Voorbijgangers troffen hem echter spoedig aan en nadat geneeskundige hulp was verleend, werd hij naar zijn woning In IJzen- dijke overgebracht. H. bekwam een hoofdwonde en klaagde over pijnen in een arm. GOUDEN C.N.V.-INS1GNES UITGEREIKT. In een door de Christelijke Metaal- bewerkersbond afd. Arnemuiden ge houden vergadering, werd door de districtsbestuurder, de heer J. Lod der, het gouden C.N.V.-insigite met bijbehorende oorkonde uitgereikt aan de heren J. de Klerk Jr. en J. de Ridder, wegens het 25-jarig lidmaat schap. De heer Lodder sprak beiden hartelijk toe en ook de plaatselijke voorzitter, de heer A. Schuit Azn, bood zijn gelukwensen aan. Verdei werd door de districtsbestuurder nog gesproken over ontslagproblemen en de werkloosheidsverzekering. AANBESTEDING RIOLERING Het gemeentebestuur van Goes heeft Vrijdagmorgen ten stadhuize aanbesteed het leggen van een riole ring met bijwerken in de Parallel wegPatijnweg. Inschrijvers waren: J. Haringman, Goes f 20.400; Firma Otte PÏieuw- dorp f 19.980; Gebr. Knuist, Goes f 19.600; Firma Duynhouwer, Goes f 19.354; J. Hoogesteger, Wemeldin- ge f 18.880; Firma C. Wiskerke Zn., Nieuwdorp f 14.800. Nisse VERGADERING E.H.B.O. Te Nisse kwam de plaatselijke af deling van de vereniging „Eerste hulp bij ongelukken" in algemene vergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer L. Timmerman. Uit net verslag van de penningmees. ter bleek, dat de kas een klein batig saldo vertoonde. Tot leden van de kas-contrólecommissie werden geko zen de heer Anth. Moerman en mej. D. Dronkers. Besloten werd om op 5 en 6 Juni 1953 een afgevaardigde te zen den naar de jubileum-vergadering van de vereniging te Amsterdam. In principe werd besloten deel te nemen aan de wedstrijd-oefeningen, die te Goes gehouden zullen worden. NOORD-BEVELAND Wissekerke PROPAGANDA-AVOND BLINDENBOND. In hotel „de Kroon" te Wissekerke werd een propaganda-avond gehou den van de Nederlandse Blindenbond. De heer M. de Regt, lid van het comité van voorbereiding, opende deze bijeenkomst en gaf vervolgens het woord aan de spreker, de heer Joh. van den Berg, bondspropagan- dist, waarna de mooie film „Eén van ons" werd vertoond. Hierna declameerde de heer van den Berg „De Bruid" en „Rotter dam". Vertoond werd verder nog een tekenfilm „Met z'n drieën op avon tuur". De heer van den Berg sprak ook het slotwoord. Kortgene CURSUS TRANSPORTCOLONNIST OFFICIEEL BEGONNEN. Woensdagavond werd in een der lokalen van de openbare lagere school te Kortgene de eerste les gegeven van de cursus ter opleiding van trans- portcolonnisten bij het Nederlandse Rode Kruis. Burgemeester A. A. Schuit van Kortgene opende namens de afdeling Noord-Beveland van het Ned. Rode Kruis deze eerste les, waarbij hij o.a wees op het belang van een transport colonne op Noord-Beveland. De commandant van deze colonne, dr. J. L. J. Bruynzeel te Wissekerke, sprak er zijn voldoening over uit, dat, na vele pogingen, nu een aanvang kan worden gemaakt met de vorming van de zo gewenste transportcolonne. De docent, de heer A. Viergever uit Goes, verstrekte aan de cursisten ver schillende inlichtingen over deze cur sus. De heer P. G. van den Bosse, voor zitter van de E.H.B.O.-afdeling te Kortgene. legde de nadruk op de goe de samenwerking, die er bestaat tus sen de afdeling Noord-Beveland van het Ned. Rode Kruis en de plaatse lijke E.H.B.O. Verwacht wordt, dat de cursus straks zal kunnen worden uitgebreid met cursisten, die nog dit jaar hun E.H.B.O.-diploma behalen. Het aan tal cursisten bedraagt op het ogenblik 9, o.w. drie dames. Colijnsplaat ALGEMENE VERGADERING HARMONIE „WILHELMINA". Donderdag hield het harmoniege zelschap „Wilhelmina" te Colyns- plaat een algemene vergadering. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer J. C. Maas, de leden en donateurs hartelijk welkom. Het jaarverslag werd goedgekeurd en ge tekend. Op het muziekconcours te Heinkenszand werd dit jaar in de af deling uitmuntendheid een eerste prfls behaald. De bazar, die indertijd geor ganiseerd werd om aankoop en repa ratie van instrumenten mogelijk te maken, heeft een bedrag van 3090,80 opgeleverd. Het verslag van de penningmeester wees uit, dat het verenigingsjaar 19511952 sloot met een batig saldo van 2256,68. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. C. Maas en P. C. de Lange met grote meerderheid herkozen, respec tievelijk tot voorzitter en penning meester. By de rondvraag werd geïnformeerd naar de op 5 Augustus jl. opgenomen gemeentefilm. De voorzitter deelde ter geruststelling mede, dat hiervan geen nadeiig saldo zal overblijven. In verband met het in 1953 te vieren 55-jarig bestaan van de vereniging werdén verschillende mogelijkheden geopperd omtrent de vorm van de herdenking. In zijn sluitingswoord dankte de voorzitter de aanwezigen nogmaals voor hun opkomst. Hij bracht een woord van hulde aan die muzikanten, die veel van him vrye tijd opofferen om leerlingen voor het gezelschap op te leiden. Goes TONEELAVOND BOUWPLAN lil. Elk jaar opnieuw komt de buurt vereniging Bouwplan Hl te Goes byeen voor een door het bestuur georganiseerde feestavond. Zo werd ook Vrijdagavond in het Schutters hof weer een gezellige bijeenkomst gehouden, welke druk bezocht werd. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer L. Wassenaar, waarna de toneelgroep van Bouw plan Hl een welverdiend succes boekte met de opvoering van het toneelstuk: „De ebbenhouten oli fant". Geen enkele rol was bepaald zwak bezet. Zonder echter iemand te kort te doen, moet toch het spel worden genoemd van mevr. Van EenennaamCastel en van de heer S. Berrevoets. De regie was in goede handen bij de heer P. Romijn. De opvoering zal hedenavond worden herhaald. GEVONDEN VOORWERPEN. In October 1952 zijn aan het bureau van de gemeentepolitie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aan gegeven. Inlichtingen daarover zijn aldaar te verkrijgen op elke werkdag. Broche met drie knoopjes. 5 diverse sjaals of dassen. 2 versch. zwart lederen motorhandschoenen met kap, 2 diverse zakdoekjes, parelsnoer met slot. munt biljet van f 2.50. muntbiljet van f 1. 4 bankbiljetten van flO. 2 rijksdaalders, 6 diverse portemonrtaie's met of zonder In houd, verchroomde sigarettenkoker m initialen C. J. K., rood geruit kindertasje, gebreide groene muts, rozenkrans, 2 paar wanten (br. en bl. kinderwanten), 4 di verse onparige wanten of wantjes, 5 paar versch. handschoenen (d'ames en heren), 5 diverse onparige heren- of dameshand schoenen, 3 huissleutels (t.w. Lips No. 15, No. 5 en No. 39 en 1 ongenummerde dito), doublé armkettinkje, sportkous (rood-wit), regenjas! kort model), gou den damesringetje, damesrijwiel (groen gemoffeld), badhanddoek, kam en doosje zeep, speelgoedpaardje, springtouw, 1 derslabbetje, knipmes, armbandje rode en witte kralen, koperkleurige scha kelarmband, broche (bloemmotief), een paar br. wollen handschoenen met bont. gedeelte van vulpen, wasborstel voor auto's, rode en witte zakdoek, aardap pelschilmesje, passer, 2 blauwe alpino mutsen (in één ervan initialen F. F.), pak zakken, bl. alpino-petje (studenten muts), pakje (inh. enige gouden siera den). heren polshorloge m. br. led. band je, dubbeltje, een paar gummilaarzen, ny lonkous, baretje van zw. fluweel met rood, vulpen „Diksy" (gr. gevlamd), paa- vinderspet (embl. wolf en ster, punten slijper voor potloden, verstelbare conus tang. sleuteltje (verm, van spaarpot), rood kinderschortje, een paar zw kin derlaarsje (gummi), grijze poes met wit te poten, nieuw zeem, doublé armband, 2 parapluie-hoezen, linnen boterhamzakje (w i. portemonnale met inhoud en een schoolboekje), groene capuchon van re genmantel, parelsnoer, doublé broche (meikever), br. parapluie, doublé ket ting met plaatje met inser. Betsie, bril met lichtkl. h montuur, ketting van 2- wielig motorrijwiel, dop van benzine tank (Eng. type), geel vulpotlood, zw. ceintuur, groene ball-pointpen (inscr. Gebrs. de Jongh, Goes), gevl. doublé armband (gev. te "s-Heer Arendskerke), geruite schoudertas (rood-blauw-groen een paar dames nylonkousen, linker rub berlaars, linnen regenmantel met ca puchon, bril met zw. montuur, gouden ring met twee donkerblauwe steentjes, glasbril 2 gummiregenpijpen, capuchon van regenmantel (Egypt, linnen), ceintuur un regenjas (groen). PROPAGANDA-VERGADERING C.N.V. De Jaarlijkse propaganda-vergade ring van de Chr. Besturenbond Goes e.o. zal op Dinsdag 25 Nov. a.s. te Goes gehouden worden in de „Prins van Oranje". De heer C. J. v. Mastrigt, secreta- s van het C.N.V. te Utrecht, zal spreken over het onderwerp: „Wat doen wij met onze vrijheid". Declamatie en muziek zal een en ander afwisselen. RAAD WAARDE. Winkels in de zomer tot zeven uur open. BEGROTING *53 AANGEBODEN. De raad der gemeente Waarde kwam onder voorzitterschap van burgemeester J. C. van Burg in ver gadering bijeen. Het voorstel tot het aangaan van een geldlening, maxi maal 70.000, voor bestrating en riolering, werd goedgekeurd, evenals het voorstel tot het verlengen van een lening ad f 50.000. De leden van de adviescommissie woonruimtewet werden herkozen, te weten de heren H. Wolfert, J. J. Pieper, A. S. Wisse, M. Oudesluis en D. Zandijk. De heer W. A. Schrier wenste niet meer voor benoeming in aanmerking te komen. Verlengd werd de verzekering by de fraude-risico-onderlinge. Tot gemeen tegeneesheer werd voor 1953 aange steld dokter Van Dool. De gemeentebegroting 1953 werd aangeboden met in de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven een be drag van f 112.726,23 met een post onvoorzien van 11.042,22. De kapi- taalsdienst liet aan inkomsten een bedrag van 176.347,96 en aan uit gaven een bedrag van 188.945,31 zien. Er is dus een nadelig slot van 12.597,35. Tijdens de rondvraag kwam de wo ningbouw in de gemeente ter sprake. De voorzitter deelde mede, dat alles Ln het werk wordt gesteld om spoe dig met bouwen te beginnen, maar het wachten is nog op de vereiste goedkeuring. Voorts kon hy medede len, dat de straatverlichting nu in orde is en dat de kant van ae Kerk- weg verbeterd zal worden door het aanbrengen van grint. Een verzoek van dé- winkeliers om in de zomer maanden de winkels om zeven uur te kunnen sluiten, werd ingewilligd. Kloetinge LEZING MR. SCHLINGEMANN. De lezing van mr. J. F. G. Schlinge- mann, welke Woensdag te Kloetinge werd gehouden, werd niet georgani seerd door de vereniging „Land bouwbelang". doch door de Ver. van oud-leerlingen, in samenwerking met de afd. Goes van de N.F.O. Yerseke AANNEMER VIEL VAN STELLING. Bij een val van een stelling liep de aannemer W. D. te Yerseke enige ge broken ribben op. Nadat eerste hulp was verleend, werd het slachtoffer per auto naar zijn woning vervoerd Wemeldinge GEMEENTEAVOND NEDERLANDS HERVORMDE KERK. Woensdag en Donderdag werden ln het Nederlands Hervormd Jeugdge- bouw te Wemeldinge onder leiding van ds, J. G. van Ieperen, gemeente avonden gehouden. Na het zingen van twee verzen van Psalm 133 en schriftlezing (1 Cor. 12) ging ds. Van Ieperen voor in gebed. Hierna richtte spreker een woord van welkom tot de talryke aanwezigen Vervolgens tra den in een uitstekend verzorgd pro gramma onder meer op de neer J. Tenbrugge Kate met 2ang en sp-l, de heer J. Voorhoek met voordrachten terwijl de bazuinblazers van Wemel. dinge voor de muzikale omlijsting zorgden. Na de pauze werden enige film stroken vertoond, waarin de eigen aardige klederdrachten uit de 18e eeuw, de oude gebouwen ln de Dorp straat van Wemeldinge en ook de clausule uit het testament van mej Coomans, Ambachtsvrouwe van We meldinge. waarin uitdrukkelijk werd bepaald, dat met gelden van de kerk voogdij geen orgel in de kerk mocht worden geplaatst, de aandacht trok ken. Na een woord van dank van ds Van Ieperen werd de bijeenkomst met zang en gebed gesloten. Burgerlijke Stand KORTGENE. Bevallen: G. M. Feenstra-Warmelink, z.; M. Houterman.Heijnsdijk, d. 5 Getrouwd: A. de Lange, 22 j. en J. N. Platschorre, 18 j.; P. M. Slimmen. 27 j. en A. P. Karreman, 20 J. Overleden: J. Kramer, 84 j., wednr. v. C. van Gilst; L. Douw, 86 j„ wednr. van J. Moens. WOLFAARTSDIJK. BevaUen: E. Goetheer-van Antwerpen, z.; J. C. Anthonisse-Poleij, z.; G. M. Gie- zen-van de Velde, d, Ondertrouwd: J. Minnaard, 23 j. en M. C. Eggebeen, 22 j. Overleden: P. de Regt, 76 j„ wednr. van M. Keukelaar. HOEDE KENS KF.RKE. Bevallen: L. H Steijvers-Croese, z.; A. de Jonge-Timmerman, d. Overleden: A. de Koning. 85 j., wednr. van M. Boudens; W. Helmstrijd, 62 j., echtg. van L. Minnaar. WEMELDINGE. Bevallen: C. M. Jobse-Bolier, z. Getrouwd: P. van Stel, 27 j. en H. H. Leendertse. 18 j. KAPELLE. Bevallen: P. E. Gouderjaan-Otte, z.; C. H. Duijnhouwer-van de Weert. z.; A. D. Hoogesteger-Bramsen, d.; C. F. Rooze- Lobbezoo, d.; M. M. de Jager-Jacobs, d.; J. M. Schipper-den Herder, z.; M. A. de Ridder-van Dalen, z.; C. Nijssen-Rottier, z.; J. Bras-Tramper, z. Getrouwd: H. J. Gruppen, 29 J. en M. Nieuwenhuize, 23 j.; L. Verhaagen, 23 j. en C. G. Smits, 22 J.- J. Brouwer, 29 j. en J. Cabboort, 29 j.; L. L. Zwartepoorte, 24 j. en M. T. de Putter. 21 j.; M. A. Hundersmarck, 28 j. en N. P. van der Vliet, 23 j, Overleden: W. Phllipse, 86 j., wed. van A. C. Markusse; G. Veerhoek, 77 j., echtg. van W. Toorenaar; J. L. de Jager, 90 J., wednr. van D. J. Nijssen; E. van de Lin de, 78 j. ELLEWOUTSDIJK. Ondertrouwd: J. L. E. Schimmel, 27 j. en C. W. de Jonge, 27 j. VAN TOT De te Tholen ln de Ned. Herv. kerk gehouoen coUecte voor bet restauratie fonds heeft t 12.405 opgebracht en de coUecte voor het studiefonds van de Ge reformeerde Bond f 77.57 Nog steeds bereiken ons van overal meldingen van collectes. Een collecte on der het motto „OctobermaanaZeeuwse maand' heeft te Ovezande f 98 opge bracht. hetgeen neerkomt op 7 cent per inwoner. De bazar, welke door de muziekver eniging ..Excelsior" te Kloetinge ten bate van het instrumentenfonds werd gehou den had als netto-opbrengst f 1917. Zelfs het kleine plaatsje Gapinge of ferde mild voor de „Zeeuwse collecte De opbrengst was er f26.14. Over de macht van het kleine gesproken. Voor eerste stuurman op de grote handelsvaart slaagde de heer W. de Beer en voor derde stuurman op de grote' handelsvaart de heer P. Tange. leerlin gen van de „De Ruyterschool" te Vlis- singen. Te Zoutelande leverde een collecte voor het P.I.T. I 41.06 op. Met een inzending leverkaas behaalde de slager D. Koets uit Grijpskerke een ere-prijs op de internationale slagersvak- tentoonstelling te Utrecht Twee eerste prijzen behaalde mevr v. d. Eijk-Beukelaar uit Tholen met op gewerkte gelatineschotels en fijne vlees waren op de internationale slagersvak- tentoonstelling te Utrecht. De heer v. d Eijk moest voor zijn vrouw onderdoen, maar behaalde toch ook nog twee twee de prijzen en een eervolle vermelding met gekrulde hamworst en leverkaas In de Ned. Herv Kerk te Scherpe nisse werd een oogstcollecte gehouden welke in totaal f 1002 opbracht, name lijk £564,45 voor de kerk en £437,55 voor de diaconie. Pater Burm heeft ln het parochiehuis te Boskapelle onder grote belangstel ling de film „Monsieur Vincent" ver toond. De opbrengst van de voorstelling zal worden afgedragen aan de missie. Wat zou U er niet voor over heb ben om Uw benauwende hoestaanval- len te kalmeren Toch bestaat er een middel dat zyn doeltreffendheid be wezen heeft en dat aan duizenden lyders aan asthma en bronchiale hoest verlichting heeft gebracht. De Adozo-tabletten zyn zo samengesteld, dat één tablet de felste aanval ln 30 seconden verlicht en de normale, rus tige ademhaling in 515 minuten herstelt. Neem gratis de proef met Adozo. Stuur Uw naam en adres per briefkaart aan Agila, afd. 6, Ymui- den. U ontvangt dan omgaande de Adozo-proef tabletten. RUMOERIGE VERKOPING Koper van een grote party ichroot trok zich protesterend terug Zestigduizend galden! roept do heer J. Louwerse, <lle ln de oude Willem Hl-kazerne te VU&singen de resten van de Finse stomer „Ariana" ver. koopt, zestigduizend grilden voor die grote party schroot, van wie mag Ik een beter bod horen? En het betere bod kómt: drle-en-zestlgduizend ne gen-en-zestig duizend, drie-en-zeventig. Dan wordt het stil in bet met brokstukken van een schip en talryke kopers gevulde lokaal. 8tii, want met t 70.090.is het oud ijzer dik betaald en niemand durft méér te zeg. gen. Tenminste. Vier en tsjeventlg duasd", klinkt plotseling alt een hoek ln onvervalst Vlaams. DAt doet de deur dicht, de stilte wordt nog Intenser en vendu meester Louwerse wijst de koop bedaard toe maarde koper is plotse ling zoek! Een goli van protest gaat door de haveloze zaal en dan volgt de wat komische misschien - maar tegelijk wat minder prettige ontknoping Uit een hoekle. de kalot wat scheet op het hoofd, verschynt een mannetje die bedeesd verklaart het hoge be drag geboden te hebben. „K'en enne k' ik gjinne volmacht" verklaart hy bedeesd enof hy zyn bod n mag trekken of er eerst nog even over praten. Natuuriyk gaat dat niet en opnieuw wil de heer Louwerse in zetten, maar dan barst de heme pas foed los! Dje man moet er uit! klinkt et van alle kanten, we laten ons niet neppen! En „die man" géót eruit, heftig protesterend tegen deze oehan- deling. Dan keert de rust gedeeltelHk terug, hoewel burgemeester mr B. Kolff alle moeite heeft om de gemoe deren tot bedaren te brengen De party wordt tenslotte verkocht voor f 67.000.maar nu gaat ze 1an ook wérkelyk van de hand een hoge prys voor de verwrongen resten van een verongelukt schip.. SIC TRANSIT GLORIA MARIS. Ja, zo verging de glorie van ie zee. In kleine gedeelten vinden de wrak stukken van de „Ariana" hun weg naar de kopers in de verschillende delen van Nederland. Oud-koper brengt f 840.— op en een stel hand blussers verwisselt van eigenaai voor f 1.—, zy zullen de „Ariana" nooit meer voor brand vrywarenDe grote ketels, het hart van „de Fin", verdwynen voor f 19.200.— en de vuurkaBten gaan voor 1400.— elk van de hand. Dan volgt wat klein goed en do radiozender en -ont vanger sluiten de ry. Zy gaan het land op of misschien weer de zee, om een ander schip over de zeeën te sturen De „Ariana", het schip dat op de Schelde in de .Schaar van Everin- gen op zo'n tragische wijze zyn einde vond, heeft afgedaan Het vro- iyke verhaal, dat ergens op een werf aanving Is ontaard in een treurige historie met een zéér droel slot. ZUID-BEVEL AND ZONDAG 9 NOVEMBER 1952 Ned. Herv. Kerk. Goes: 10 ds. Odé (endingsdlenst), 5 ds. Metselaar, Chr. Bew. school: 10 de heer Allewijn, padvindersaandacht; 's Heer Abts- kerke: 9.30 Vicaris Buinink, 2 ds. Heijmans; 's Heer Arendskerke: 10 dr. Kiyn, 2.30 ds. Talma; 's Heer Hen- drinkskinderen: 10 ds. Ponsteen. 2 ds. de Roos; Kattendijke: 9.30 ds. Breek. 2 ds. Nutbey; Kloetinge: 10 ds. Jelle- ma, 6 Wereldbond-gebedsavond; Wil- helminadorp: 10 ds. Nutbey, 3 ds. Breek; Wolfaartsdijk: 10 ds. de Roos, 2.30 ds. Ponsteen; Baarland: 9.30 en 2 ds. Beneder; Borssele: 10 en 2.30 ds. Vrylandt; Driewegen: 9.30 ds. v. Burgeier; Ellewoutsdyk: 9.30 ds. Zun- neberg; 's Gravenpolder; 9.30 en 2 ds. Kluiver; Heinkenszand: 10 en 2.30 dr. Klijn; Hoedekenskerke9.30 en 2 ds. Hulsbergen; Lewedorp: 9 Vicaris Homan: Nieuwdorp: 10 ds. v. Empel, 2.30 Vicaris Homan; Nisse: 9.30 en 6 (kinderd.) ds. v. Oyen; Oudelande: 9.30 ds. Heymans, 2 cand Bruinink; Ovezande: 2 ds. Das; Bie- zelinge: 10 en 2.30 ds. Schellevis, Hansweert: 9.30 ds. de Haan, 2.30 ds. den Boer; Kapelle: 10 en 2.30 ds. Jebbink; Krabbendyke: 9.30 en 2.30 ds. Baarslag (H.A.); Kruiningen: 10 dr. Dankbaar, 2.30 de heer de Zwart; Rilland-Bath: 10 en 2.30 ds. Mooy; Schore: 9.30 en 2 ds. den Engelse; Waarde: 9.30 ds. den Boer, 2 ds. de Haan; Wemeldinge: 10 en 2.30 ds. v. leperen; Yerseke: 10 en 2.30 ds. Reyenga. Gereformeerde Kerk. Goes: 9.30 en 5 ds. Flinterman; Wolfaartsdijk: 10 en 2.30 ds. Heyerman; Baarland: 9.30 en 2 ds. Veldhuijzen; Borssele: 10 en 2.30 ds. v. d. Veen; Driewegen: 9.30 en 2 ds. v. d. Leek; 's Gravenpolder: 10 en 2 (voorb. H.A.) dr. Stam; Heinkenszand: 10 en 2.30 ds. Keur; Lewedorp: 10.30 en 2.30 ds. Wiersin- ga; Nieuwdorp: 10 en 2.30 ds. Aal- bersberg; Kapelle: 10 en 2.30 dienst; Krabbendyke: 9.30 en 2.30 ds. Besse- laar; Kruiningen: 10 en 2.30 ds. Kool stra; Rilland-Bath: 10 en 2.30 ds. Baayen; Wemeldinge: 10 leesd., 5 ds. Koolstra (voorb. H.A.); Yerseke- 9.30 en 2 ds. Booy. Gereformeerde Kerk (Art. 31). Goes: 10 en 2.30 ds. Hordijk: Wol- faartsdyk: 10.15 leesdienst, 4.15 ds Hordyk. Gereformeerde gemeente. Goes: 9.30, 2 en 6 leesd.; Wolfaartsdijk; 9.30, 2 en 6 leesd.; Borssele: 9.30, 2 en 6 leesd.; 's Gravenpolder: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Hoedekenskerke: 9.30, 2 en 5.30 leesd.- Nieuwdorp: 9.30. 2 en 5.30 leesd.; Nfese: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Biezelinge: 9.30, 2 en 5.30 leesd.. Krabbendyke: 9.30, 2 en 6 ds Bel; Kruiningen: 9.30, 2 en 5.30 lees dienst; Rilland-Batli9.30, 2 en 5.30 leesd.; Waarde: 9.30, 2 en 6 leesd.; Wemeldinge: 10, 2 en 6 leesd.; Yerse ke: 9.30, 2 en 6 ds. Dieleman. Oud-Gereformeerde gemeente. 's-Gravenploder: 9.30, 2 en 5.30 lees dienst. Chr. Gereformeerde kerk. Biezelin ge: 9.30 en 2.30 ds. Gruppen. Vry Evangelische gemeente. Goes: 9.30 en 3 ds. Karelse; Wemeldinge: 10 en 5.30 (afscheid) ds. de Goede; Yerseke: 10 en 2.30 ds. Timmerman Ver. van Vryz. Herv. Goes: 6.30 ds. v. d. Guchte. Doopsgezinde gemeente: Goes: 7 mej. ds. de Boer. Leger des Heils. Goes: 10 Heilig dienst, 6.45 Openl. samenk., Grote Markt, 7.30 Verlossingssamenk.; Yer seke: 10 HeiL dienst, 6 Verloss. sa menkomst. NOORD-BEVELAND Ned. Hervormde Kerk: Colijnsplaat 2 dr. Dankbaar, 6.30 ds. Morreau; Geersdyk 10 en 2.30 de heer Kraak; Kamperland 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Postma; Kats 10 ds. van Dalen, 2 ds. Morreau; Kortgene 10 en 34.30 dankd. voor de oogst; Wissekerke 10 ds. Postma, 2.30 ds. Boonstra. 7 zang- dienst. Gereformeerde Kerk: Coiynsplaat 10 en 6 ds. Retel; Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Radder; Geersdyk 10 en 2.30 ds. v. Aller; Wissekerke 10 en 2.30 ds. Fokkens. Gereformeerde Gemeente: Coiyns plaat 10. 2 en 6 leesdienst. Van onze adverteerders FOTOZAAK IN KRUININGEN. Vrijdag opende de Goesse fotograaf A. W. Verschoore een filiaal te Krui ningen aan de Rijksweg. Het nieuwe gebouw, dat door aannemer J. A. Poleij te Kruiningen werd gebouwd, is uiterst modern ingericht. Een drietal étalages geven de zaak een fraai aan zien, terwijl voorts een ruim atelier werd aangebracht. Deze nieuwe zaak vormt ongetwijfeld een mooie aan winst voor het Oostelijk deel van Zuid-Beveland. Waar zijn onze schepen 't Aalsdjjk 6 te Rotterdam. Maasdam 7 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam 7 te Southampton. Niobe 11 te Rotterdam verw. Orion 7 te Gibraltar. Diemercöjk 7 te Hamburg. Eemdijk 7 te Tampico. Gaasterkerk 7 te Hamburg. Hermes 7 te Georgetown. Hersilia 7 te Talara Lombok 7 te Kaapstad. Luna 7 te Algiers. Meliskerk p. 7 Kp St Vine. n. Marseille Maaskerk 6 v. Lobito n. Farta. Mentor 7 te Latakia. Molenkerk 7 te Genua. Nigerstroom 7 te Freetown. Orestes 7 te Maracaibo. Prins Maurits p. 7 dwars v. Fastnet. Polyphemus p. 4 Minikoj n. Aden. Pygmalion 6 v. Curacao n. Puerto Plata. Poseidon 7 te Maracaibo. Rondo 7 te Marseille FILIHS IN ZEELAND Romantiek op zee De liefhebbers van onversneden ro mantiek, opgediend in felle Technico- loY-tinten, vinden ln De Piratenkonin- gin alles, wat zy op het witte doek begeren: de onverschrokken jonge dame, die een man ïykt, wanneer zij met grote passen over het dek van het piratenschip stapt en een aller zonderlingst assortiment boeven aan vuurt, maar toch een echte vrouw blijkt te zijn, wanneer een romanti sche liefde aan haar deur klopt. Ver der zyn er de man-tegen-man-ge vechten, waarbij het warmpjes toe gaat en het aantal slachtoffers legio is en is er de schone aanblik van schoeners op de onmetelyke zee. In die scène's proeft men als het ware het zilte water, in andere daarente gen ruikt men haast de make-up, zó kennelyk zyn die studiowerk. Maar Wie dat bezwaar niet te zwaar tilt en er ook verder niet al te nuchter te genover gaat staan, zal aan deze film. (met Jean Peters, Louis Jourdan en Debra Paget) wel plezier beleven (Grand-theater, Goes). ZONDAGSDIENST DOKTOREN. By spoedgevallen is te Goes te be reiken de heer M. P. Bruvnzeel. arts, Jac. Valckestr. 3, tel. 23?5. Te Hein kenszand, 's Heer Arendskerke en Wolfaartsdijk is te bereiken de heer A. J. Zonnevylle, arts te 's Heer Arendskerke, tel. K 1106202 Te Driewegen, 's Heerenhoek, Borssele, Nieuwdorp en Lewedoij) wordt de praktyk van de heer Luyckx waar genomen door de heer A'. Folmer, arts te Diiewegen, tel. K 1195 - 275 en de praktyk van de heer Kiviet door de heer J. J. Gelderblom, arts te Nieuwdorp, tel. K 1196—327. Apotheek Goes: Goesse apotheek Klokstraat 19. tel. 2136 Dierenartsen: Van Zaterdagmid dag 12 uur tot Maandagmorgen 9 uur zyn te bereiken de heren A. A. Elzerman te Goes, tel. K 1100 2233 en M. Gaakeer te Ovezande, tel. K 1195—283. Scheepvaartberlchten SCHEPEN GEPASSEERD DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Telegraaf XI. Huibrechts. Truus. Touw slager. Johanna 2, Schipper Dia2. de Vries. Gerardus. Suuroverste. Vinkeveen. Wassenaar. Alsatia, Bakker Westfalia, Joore. Sterna, Burm Verandering. Rij kers. HenUHna. Rijkers, allen naar Rot terdam Amethyst. Verwijs. Stad Amster dam 8, Kooy. Stad Amsterdam 12. Zaal. Stad Amsterdam 4. Schoiiwer.aar. allen naar Amsterdam Adrlanua Marlnus. de Vries, naar Vlaardingen. Joelle. van Rer- chem. naar Kerkdriel. Catharina Maria, v. d. Sluis, naar Rossum Onderneming, de Waal. naar Utrecht. Flat. Steenbergen, naar Leeuwarden. Twee Gebroeders van Denderen, naar Hansweert. Beryl. Rey- niers. naar Dordrecht Keo. Meijeren, naar Dordrecht. Sancta Maria. Hovestadt, naar Werkendam. Vertrouwen, v. d. Vliet, naar Wemeldinge. Anna. van rïent, naar Arnhem Irene. Schram, naar Wer kendam. Maria. Hoogendoorn. naar Dor drecht. St. Antoine. van Ermelo. naar Werkendam. Leentje. van IJzerloo. naar Dordrecht. Amazone. Borg. naar Bergen op Zoom. Lucia. Stoop, naar Delft. Ex press 9. Oster. Linge Theenaart. Elfrledc. Haferkamp. Edison, van Weelden Josef, Verhoeven. Poolster 2. Borms. Spera, Courtois. Trave. van Boogaard, allen naar Duitsland Thuringla. Ma essen. Schelde- land. van Strien Farnsburg Hartmaits. Vlator. Krootjes. allen naar Basel. Cam panula. Brabants. Les Ardennes. Beek. Lloyd 15. Ba Dinger. Rhelnfahrt 302. Wei- Ier. Condor. Theunisse Toiler 5, van Geest. Victoria. Vonk Wiljc, Vonk. Ir.- gres. Ebben Soldanella. Verschure. Vi- cosoprano. Stlenissen. Nlgritella. Bau- wens. Hermann Kellerman. Geils Cho pin. van Meel. Corma. de Haas Zeelands Luister 2. Dane. Gandria. Steffens Ex press 45. Grootveld. Delta, Oostlng. Am- stel 7. Dhondt. Avontuur. Stavast Cle mentine. Broekaart Jowl. Faasse. Jean, do Jong. Bertha, de Ridder Vliegende Hollander. Broekhuizen. Adrlana, Rui tenberg Onrust. Schram. Machicnsteen 16. De Vries. Belgla, Smits. Twee Ge broeders. Kikkert. Spes Vera. Verhagen. Frederik. Joos. Cornelia, de Jong Viod V. v. d. Molen Vertrouwen. Venhuizen Da- ventrié. Hutjens. Maria, v. d. Linde. Rijn- Schelde 12. van Eisen. Sicilië, Sandifort. allen naar België-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13