sg Zwin Zijpe K.N.V.B. ACHT VRIJE VEREN VAN BELANG VOOR DE JEUGD Jg^SjLLJ Zeeuwse Almanak WEK DE GAl IN UW LEVER OP RIJK H0UDE REKENING MET KOSTEN VOOR DE GEMEENTEN POPENT »o<*" KLOÖSTERÜMSEM PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 7 NOVEMBER 1952 ADRES AAN DE MINISTER. Aansluiting bij Belgische (wilde) organisaties moet vermeden worden. Het zou zeer nadelig zijn voor de afdeling Zeeland van de Kon. Ned. Voetbalbond, maar méér nog voor de jeugd van Zeeuwsch-Vlaanderen, wanneer opnieuw tarieven voor het vervoer over do YVester-Schelde zouden worden ingevoerd; dit zou onvermijdelijk leiden tot verbreking van het contact met de jeugd uit overig Nederland, met alle gevolgen vandien. Dit verklaart het bestuur der K.N.V.B.-afdeling in een adres aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat, waarin deze wordt verzocht geen wij ziging te brengen in 't stelsel der vry e veren, doch dit eerder, ook in het belang van de geïsoleerde jeugd van Schouwen en Duiveland en Noord- Beveland, uitbreiding te geven. In dit adres merkt men op, dat men na de invoering van de z.g. vrye veren onmiddellijk de voetbal- jeugd in Zeeuwsch-Vlaanderen met die van Walcheren en Zuid-Beve land in competities heeft samenge bracht. Reeds na zeer korte tijd was de gunstige invloed van de vermenging van de jeugd der ver schillende geografisch gescheiden delen van Zeeland waarneembaar. Tegenstellingen, welke voordien in de organisatie steeds merkbaar wa- Advertentie. RHEUMÏN 20 tabletten 45 ct. Koeien veroorzaakten auto botsing in Kruiningen. Personenauto schoof onder laadbak van vrachtauto. Op de Rijksweg, ter hoogte van de Veerweg te Kruiningen, is Donder dagmorgen omstreeks half negen een personenauto, bestuurd door ir. A. R. uit Middelburg, onder de laadbak van een Brabantse vrachtauto geschoven, die plotseling moest remmen voor enkele koeien, die de weg overstaken. De personenauto werd zwaar bescha digd, doch ir. R. werd gelukkig slechts licht gewond. De Brabantse vrachtauto, bestuurd door zekere A. J. v. G. uit Oosterhout reed in de richting Krabbendijlce. Uit de Veerweg kwamen enkele koeien van de landbouwer- S. Plotseling gin gen twee koebeesten op de loop en kwamen voor de vrachtauto terecht. De bestuurder week nog naar links uit om de koeien te ontwijken en remde tegelijkertijd krachtig. Deze onverwachte manoeuvre bad tot ge volg', dat de personenauto, die achter- de vrachtauto reed, onder de laadbak schoof. De kap van de personenauto werd vrijwel geheel vernield. Ir. R. bekwam enige verwondingen aan het hoofd, doch kon na door een arts verbonden te zijn, huiswaarts keren. Twee dames, die zich eveneens in de personenauto bevonden, kwamen met de schrik vrij. Uien naar Duitsland. Nu deze week weer uien naar Duitsland konden worden geëxpor teerd, werd Dinsdag en Woensdag uit St. Annaland niet minder dan 105 ton uien naar Duitsland vervoerd. MINDER LEED Wanneer ge als rechtgeaard kran tenman wel eens een exemplaar van uw eigen dagblad aantreftgewik lceld om een bloemkool, wel, dan twijfelt ge wél eens aan het schone van het beroep. Ondanks het nut van de kool, welke met behulp van de krant dan gespaard moet blijven Maar van tijd tot tijd zijn er ook dingen, welke het bittere van zulk een ervaring verzoeten; ogenblikken, waarop men gewaar wordt, dat er van de krant toch ook wel een nutti ger gebruik wordt gemaakt. Zoals een populair organisator van sportgebeurtenissen op athletiekge- bied in Zeeuwsch-Vlaanderen deed. De man moest een parcours uitzet ten, zoals onze sportbroeders dat noemen en daartoe had hij de me dewerking nodig van enkele boeren. Deelnemers aan de te houden wed strijd, zouden namelijk het grondbe zit van deze landbouwers moeten passeren. Hoewel de promotor van de wedstrijden niet twijfelde aan de welwillendheid van de landbouwers, meende hij toch het zékere voor het onzekere te moeten nemen. Daartoe nam. hij zijn toevlucht tot de krant. Uitgerust met een exemplaar van ons dagblad bezocht hij de boeren. Kylc", zo sprak hij, „er staat in de krant, dat ons parcours over uw ter rein loopt. Wilt tl daar rekening mee houden Hetgeen geschiedde en zo kwam hij, „met de kraait in de hand, door gans het wedstrijdland En hoewel ook dit niet precies de bedoeling van een dagblad is, het deed ons minder leed, dan het geval met de bloemkool ren, werden door geregeld contact binnen een tijdsverloop van één sei zoen geheel overwonnen. Een nog belangrijker voordeel was, dat de verenigingen uit grensplaat sen, welke tot die tijd op België waren georiënteerd, hun werkter rein gingen verleggen en zich meer en meer concentreerden op het ge bied boven de Schelde. De weinig intei-essante competitie van jaar in, jaar uit dezelfde tegenstanders had sommige verenigingen er toe ge bracht, de Nederlandse voetbalorga nisaties te verlaten en zich aan te sluiten bij Belgische, nationaal en in ternationaal niet erkende, dus z.g. wilde organisaties. De K.N.V.B. kon de Zeeuwsch-Vlamingen geen be langwekkende competitie-indelingen bieden, omdat de veertarieven dit financieel onuitvoerbaar maakten. In het adres wordt voorts ver klaard, dat in het Belgische grens gebied geheel andere maatstaven worden aangelegd bij het bepalen van wat al of niet moreel geoor loofd is. Daardoor bedreigen de jeugd volgens de adressanten is dit in het verleden bewezen wel ke van de Nederlandse samenleving en jeugdbeweging vervreemd wordt, ernstige gevaren, wanneer zij zon der enige contröle van een erkende organisatie in België haar sport gaat beoefenen. De financiële moeilijkheden, waar mee de Zeeuwsch-Vlaamse vereni gingen nu reeds te kampen hebben, zouden onoverkomelijk worden, in dien de herinvoering van de tarie ven een feit zou worden. Het ge volg zou zijn, dat uitvoering; wordt gegeven aan plannen om zich op nieuw aan te sluiten bij de Belgi sche, niet erkende organisaties. Gemeente-secretaris van Zierikzee te Arnhem benoemd/ De gemeente-secretaris van Zie rikzee, de heer G. Grolleman, ont ving bericht, dat zijn benoeming tot referendaris A ter gemeentese cretarie van Arnhem, naar welke fiin'dtie hij "had gesolliciteerd, aan staande is. De definitieve benoeming van 'de heer Grolleman in dezefunctie zal ver-moedelijk dezer dagen afkomen. Advertentie U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft. U raalct verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig 'zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes, CHAUFFEURSDIPLOMA N.V.T.O. In het kantoorgebouw van de Stoomtram Maatschappij Breskens Maldegem te Draaibrug werden exa mens afgenomen voor het Chauf feurs-diploma B door de Nederlandse Vereniging van Transport-Onderne mingen. Voor dit examen slaagden de heren A. W. van Belois, Breskens, P. de Geeter, Oostburg, Jac. Kayser, J. Musson, A. J. Wille en A. E. Wille (met lof), allen te Aardenburg. Al deze chauffeurs behoren tot het per soneel van de S.B.M. Verder slaagde de heer L. van Liere te Goes, beho rende tot het personeel van de Auto- Maatschappij Zeeland. Roosvenster voor Nieuwe Kerk te Middelburg. Aan het glazeniersechtpaar Johan en Femmy Schilt-Geésink te Over- veen is opdracht verstrekt tot liet vervaardigen van een roosvenster voor de Nieuwe Kerk te Middelburg. Zoals bekend, zal dit gebrandschil derd raam een onderdeel vormen van de geschenken, welke de Middelburg se burgerij heeft aangeboden, ter ge legenheid van de in gebruikneming van de Nieuwe Kerk. Luiden klokken Lange Jan niet harmonisch In de laatstgehouden vergadering van de Middelburgse gemeenteraad merkte de voorzitter op, dat het luiden van de beide klokken, die reeds in de Lange Jan zijn opge hangen, z.i. nog niet in een bijzon der fraaie klank resulteert. Naar aanleiding hiérvan verna men wij van deskundige zijde, dat deze klokken verschillend zijn van afmeting, zodat ook de „zwaai", welke zij tijdens het luiden maken, verschilt. De kleinste van de twee luidt in een wat sneller tempo dan de grootste. Het is de bedoeling, dat zy elkaar na elke zestien sla gen „inhalen", hetgeen momenteel echter nog niet precies het geval is. Dit is een kwestie van afstel ling; zoals men weet geschiedt het luiden electrisch. In ieder geval, zo zeide men ons, blijft het feit be staan, dat de klokken elkaar, wat hun klank betreft, steeds inhalen om daarna weer uit elkaar te ra ken. Vóór de brand van 1940, toen nog met handkracht werd geluid, remden zes mannen de grootste klok af, waarmee kon worden bereikt, dat de slagen van beide klokken elkaar op het juiste moment afwisselden. Het gaf inderdaad een beter effect, doch dit kan bij een electrische in stallatie niet worden verkregen. De grootste luidklok gaat de to ren in, wanneer het hyswex-k ten behoeve van de afbouw der spits achter de rug is. Dit zal vermoede lijk het volgend voorjaar het geval zijn. Binnen afzienbare tijd zal men nog enige klokken van de beiaard in hun klokkestoelen hangen. Coop. Aas- en Verkoop verenigingen vergaderden. Ring Goes viert volgend jaar 25-jarig bestaan. Donderdag kwam de Ring Goes van Coöperatieve Aan- en Verkoop verenigingen in hotel „Centraal" te Goes in vergadering brjeen, onder voorzitterschap van de heer J. F. Brooijmans uit St. Annaland. In deze goed bezochte bijeenkomst werd o.m. het jaax-verslag van het Centraal Bureau behandeld, dat werd toegelicht door de voorzitter van het C. B., de heer H. D. Louwes en de adjunct-directeur, ir. Y. den Boer. De Zeeuwse verenigingen had den in het boekjaar 1951-'52 totaal 63.873 ton goederen afgenomen, ter waarde van 13.469.380. De omzet van het Centraal Bureau was in tonnen ongeveer gelyk gebleven met het vorige jaar. Bij de verkiezingep Werd de heer M. J. Verbrugge uit Waterland kerkje als bestuurslid van de Ring herkozen, terwijl als opvolger van de heer B. W. Alink uit Wemel- dinge tot adviserend bestuurslid werd benoemd de heer M. de Boer te Breskens. Volgend jaar zal de Ring 25 jaar bestaan. Besloten werd dit jubileum op bescheiden, -wijze te herdenken. Kinderen gaven cadeau aan Johanna Breure. De leerlingen van de openbare lagere school te St. Maartensdijk brachten een bedrag aan geld bijeen,, om een geschenk te kunnen aanbied den aan de zevenjarige Johanna Breure, die zoals men zich zal herinneren onlangs zwaar gewond werd bij een droevig ongeval te' St. Maartensdijk. Twee kinderen, vergezeld vaneen onderwijzeres, hebben hun vriendin netje opgezocht in het Alg. Burger Gasthuis te Bergen op Zoom en het cadeautje een speelgoedwinkel tje aan Johanna Breure over handigd. Woningbouw te Goes- Het gemeentebestuur van Goes heeft Donderdagmorgen ten stad- huize aanbesteed, de bouw van 24 woningen aan de C. de Graaffstraat, aldaar. Inschrijvers waren: Fa. C. v. Gorp en Zn., Goes 260.000; J. F. Hopmans, Goes 249.600; Fa. J. v. Wieringen, Al phen a.d. Rijn 247.873; Fa. de Lan ge en v. d. Plas, Oegstgeest 243.450; J. de Kok, Goes 239.200; Fa. J. de Jonge en Zn., Biezelinge 235.000; P. F. Voet, Kloosterzande 234.700; C. Priem, Lewedorp 233.900; Fa. v. d. Poel, Lamswaarde 233.300. Aanrijding bij Keersluis brug te Vlissingen. Donderdag omstreeks het middag uur deed zich op het kruispunt bij de Keersluisbrug te Vlissingen een vrij ernstige aanrijding voor tussen een vrachtauto van de fa. B. en 'n bestelwagen van de Handelscompag nie. De bestuurder van de bestelwa gen werd aan het hoofd gewond. Hij werd per ambulance naar zijn woning vervoerd. De wagen liep viij aanzienlijke schade op. De politie stelt een onderzoek naar de schuld vraag in. HET WEGSCHAP WALCHEREN. Burgemeesters en secretarissen richten adres aan Ver. van Ned. Gemeenten. Naar wy vernemen heeft de Vereniging van Burgemeesters en Secreta rissen op Walcheren besloten een adres te richten aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten met het verzoek te willen bevorderen, dat de kos ten, welke de instelling van het Wegschap Walcheren voor de gemeenten meebrengt in rekening worden gebracht by de uitkering ingevolge de toe komstige wet op de financiële verhouding tussen ryk en gemeenten. De vereniging vergaderde Don derdagmiddag in Hotel „De Burg" te Middelburg. Een ander besluit hield in, dat de gemeenschappelijke rege ling ten aanzien van de Bescher ming Bevolking werd gewijzigd: evenals dat in de gemeentelijke huishouding geschiedt, zal de be groting ter goedkeuring en de re kening ter vaststelling aan het col lége van Gedeputeerde Staten wor den gezonden. Kwaiiteits speelgoed voor jongens Meccano voor het bouwen van mooie modellen van kranen, bruggen, enz. Hornby uurwerk- treinen, sterk gebouwd voor langdurige dienst. Hornby- Dublo electrische treinen voor een perfecte tafel-spoorweg. En dan vooral Dlnky-Toys. de aantrekkelijke miniatuur model len van populaire voertuigen. ■jAr Internationale Meccano- modelbouwwedstrijd f10.000 aan prijzen in contanten. Vraagt Uw plaatsefijke le verancier nadere inlich tingen. Depót voor engros HAUSEMANN HOTTE N.V, A'DAM-C Gefabriceerd in Engeland door MECCANO LTD. Eerste haring van dit seizoen in Breskens. Naai- wij vernemen is Donderdag te 'Breskens de eerste haring van dit seizoen aangevoerd door vier Urker vissers. Het was een hoeveel heid van 37.000 kg., gevangen ter hoogte van Duinkerken. Deze, voor het merendeel nog z.g. volle haring, maakte een eerste marktprijs van 23 cent, doch daalde tengevolge van de grote aanvoer nadex-hand tot 13 cent per kg. Concert Zierikzeese Oratorium vereniging. Op Woensdag 10 December zal door de Zierikzeese Oratoriumvere niging een concert worden gegeven. Enkele leden van het Stichts Kwin tet zullen als solisten optreden, nl. de sopraan Louise Dentz, de tenor Peter Penders en de bas Johan Mendels. VAN TOT Te Ouwerkerk bracht een collecte on der het motto „Octöbermaand' Zeeuw se maand" f 43,95 op. De heer J. van Waes uit Zuiddorpe slaagde aan de landbouwhogeschool te Wageningen voor het ingenieursexamen. Te Zaamslag werden als gevonden voorwerpen genoteerd: een zakkam, een overall en een muntbiljet. Voor het erefonds voor.oud-verpleeg sters droeg de gemeente Wolfaartsdijk bij een collecte 1457 af. Een te Bruïnisse gehouden collecte voor het P.I.T. leverde f 77,12 op, Door burgemeester J. A. de Goffau van Rilland-Bath werd aan de heer H. den Hartog het ere-teken voor Orde en Vrede uitgereikt. Uitgebreid met tal van nieuwe boeken zal de uitleen-bibliotheek O.G.K. te Sint Philipsland met ingang van Zaterdag a.S. weer voor het publiek geopend zijn. In de gemeente Gapinge zijn in de Toneel voor taal van „De Meerpaal" in Vlissingen. Plan voor verbetering Yan het Christelijk Militair Tehuis. Naar wij vernemen, heeft het be stuur van de afd. Vlissingen van de Ned. Militaire Bond „Pro Rege" plannen om te komen tot een in grijpende verbetering van de grote zaal van het Christelijk Militair Tehuis „De Meerpaal" aan het Bel- lamypark. Reeds lang wordt behoefte ge voeld aan een eenvoudig „toneel", waardoor het mogelijk zou worden in deze zaal ook voorstellingen te geven. De mogelijkheid voor het bouwen van een toneel is inderdaad aanwezig aangezien achter de zaal een vry wel niet benutte ruimte ligt, welke hiervoor uitstekend dienst kan doen. xsatuui-lyk zou een tamelijk in grijpende verbouwing nodig zijn, maar deze zou alleszins worden gerechtvaardigd door het feit, dat de zaal veel beter aan haar doél zou gaan beantwoorden. Elke dag komen hier tientallen „marine-jon gens" ontspanning zoeken en steeds meer blykt „De Meerpaal" in een behoefte te voorzien. Aangezien men tegelyk met deze verbouwing ook de voorgevel van het pand wat zou willen opknappen, evenals de wanden van de zaal, zal met het gehele werk een niet on aanzienlijk bedrag gemoeid zijn. Waarschijnlijk 8 a 10 duizend gul den. Het bestuur meent echter bin nen niet al te lange tijd wegen te kunnen vinden om dit bedrag by- een te brengen. maand October 10 slachtvergunningen uitgereikt. Te Rotterdam overleed mevrouw M. J. van HouteDekker, echtgenote van de heer D. A. van Houte, vroeger hoofd van de O.L. school te Axel. De heer en mevrouw van Houte werden door de Axelse bevolking hoog geacht. In het bureau van de Rijkspolitie te Axel werden deze week als gevonden gedeponeerd een donkergroene glacé handschoen en een ballpoint in étui. In de Ned. Herv. kerk te Scherpenisse werden drie collectes gehouden. Een col lecte voor de diaconie leverde f 437.55 op, de opbrengst van een collecte ten bate van de kerk was f 564.45 en de op brengst van een oogstcollecte f 100.02. Te Stavenisse werden in de maand October 56 slachtvergunningen afgege ven. Ook in Brouwershaven werd gecol lecteerd onder het motto „Octobermaand- Zeeuwse maand"; de opbrengst was f 81.68. Men meldt ons uit Stavenisse, dat het aanleggen van de nieuwe weg St. Anna landStavenisse in November zal wor den aanbesteed. In de Witte Tonnenvljje en het Bra bants water in de Oosterschelde onder de gemeente Stavenisse, wordJen thans weer zuigwerkzaamheden uitgevoerd. Te Oosterland bracht een collecte voor het PIT f 48.52 op. Na 33 jaar in dienst van de polder te zijn geweest, is thans op zijn verzoek aan de heer A. J. Koetse. eervol ontslag verleend als waterbouwkundig opzichter aan de polder Oosterland en Sirjansland. Het ontslag gaat in per 1 Mei 1953. In het verenigingsgebouw te Stoppel dijk zal het toneelstuk „De laatste Zwart rok" worden opgevoerd. Op 21 November a.s. zal het Rotter dams Kamerorkest een uitvoering geven in hyt bioscoopgebouw te Hulst. Er zul len o.m. werken worden uitgevoerd van St. Saens, Mozart, Wagner en Schubert. Solist Is Johan Feitkamp, fluit. Voor het examen eerste stuurman Grote Handelsvaart, slaagde de heer P. J. de Muynck, en voor het examen twee de stuurman G. H. V., slaagde L. J. Stroband, beiden leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen, Stoofdreef te Oosterland deel van natuurreservaat G. S. stellen de Prov. Staten voor het gedeelte van de Stoofdreef te Oostexiand tussen de aansluiting bij de Hooge Maireweg en de Kerkweg aan het openbaar verkeer te onttrek ken, ra et dien verstande, dat deze onttrekking niet ingaat vóórdat de zgn. Hofweg, welke dit gedeelte van de Stoofdreef zal vervangen, het wet telijk karakter van openbaarheid zal hebben verkregen. Het is de bedoe ling, dat, als de onttrekking zijn be slag heeft gekregen, het waterschap Oostex-- en Sirjansland ontlast wordt van het beheer en onderhoud van de Stoofdreef, tex-wijl dan de Hofweg in beheer en onderhoud zal komen by de gemeente Oosterland. Tenslotte zal het betrokken gedeelte van de Stoof dreef worden opgeruimd en geëgali seerd. Het zal dan degl uitmaken van het in uitvoering zijnde natuurreser vaat „De Maire", eigendom van de ambachtsheer van Oosterland, de lxeer F. A. L. C. baron Schimmelpen- ninck van der Oye te Wassenaar. Loodsdiensten buitengaats gestaakt. In verband met de harde wind. werden gisteravond de loodsdiensten in het O'ostgat en de Wielingen om 23.50 uur gestaakt. De rivierbeloodsiiig vond normaal doorgang. Vlissingen krijgt 21 raadsleden. De gemeenteraad van Vlissingen zal, na de a.s. verkiezingen 21 le den tellen. Deze uitbreiding met 2 leden is het gevolg van het feit, dat in September j.l, het inwonertal van Vlissingen de 25.000 heeft over schreden. Geslaagd voor doctoraal examen economie. Aan de Nederlandse Economische Hoogeschool te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen, de heer S. Duvekot te Goes. ONDERSCHEIDING. De heer D. Bakker te Axel ontving dezer dagen voor zijn dienstverrich tingen ter koopvaardij tijdens de ooi- log, het Oorlogsherinnerinigskruis met de gespen. A dverteniie Keu,Hoesten,Ziek Vooral dan Uw kinderen beschermen Itegcn de gevolgen Snel en zeker helpt ;j AANBESTEDING. Door B. en W. van Vlissingen werd aanbesteed het slopen van bunkers aan de Vredehof laan en de Prins Hendrikweg. Er werd als volgt inge schreven: C. F. Hoor-nick te Vlissin gen A. 4580.-, B. 4380; D. Har- denberg te Wemeldinge A. 4600.-, B. 4425.-; G. Vermeulen te Breskens A. 4700.-, B. 4500.-; C. Wiskerke te Nieuwdorp A. 4800.-, B. 4400.-; C. Koolhaas te Rotterdam A. 4900.- B. 4800.-; Fa. Otte te Nieuwdorp A. 6400.-; Mabuwat te Vlissingen A, 9870,-, B. 7470.-. De voorzitter van de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezins- verzorging op het platteland van Walcheren, ds. L. H. W. Theunissen en de adjunct-directeur van de Stichting Zeeland voor maatschap pelijk en cultureel wei-k, mr. J. F. Hornstra, waren in de vei-gadering aanwezig. Zij gaven een toelichting- op de begroting voor 1953 van de eerstgenoemde stichting, welke in verband met de stijging der kosten van dit maatschappelijk werk een grotere bijdrage van de gemeenten nodig maakt. De vergadering sprak er haar leedwezen over uit, dat nog steeds bepaalde gemeenten en be paalde kerkgenootschappen zich af zijdig houden, doch de burgemees ters verklaarden zich bereid hun gemeenteraden voor te stellen, de bijdrage aan de stichting voor 1953 te vex-hogen. Wel werd de stichting gevraagd, na te gaan, of haar tarie ven eventueel niet voor verhoging in aanmerking komen. Andere gasten waren Donderdag middag de heren D. F. P. Hoegen en G. Wagensveld, die namens de Stichting „Nieuw Walcheren" deel namen aan een bespreking over het plan tot aanleg van een miniatuux-- Walcheren op het Molenwater te Middelburg, waaraan, zoals bekend, de knutselaars uit de onderscheide ne gemeenten zullen medewerken. De voorzitter van B. en S., burge meester J. L. Dregmans, deelde nog mede, dat in de eerstvolgende ver gadering de directeur van het Rijks instituut voor Zuivering van Afval water (R.I.Z.A.), ir. Hopmans, een lezing zal houden over de zuivering van riool- en afvalwater en voor de burgemeesters en secretarissen de nieuwste mogelijkheden daartoe zal toelichten. Stadskïaanüer Middelburg. De heer Th. C. Ferwerda herbenoemd. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Middelburg herbenoemd tot stadsbeiaax-dier de heer Th. C. Fer werda, organist en muziekleraar al daar. De heer Ferwerda werd reeds in 1927 benoemd tot stadsbeiaax-dier en vervxxlde deze functie tot Mei 1940, toen, zoals bekend, het klokkenspel werd vernietigd. Sobere herdenking van Middelburgs bevrijding. Op zeer sobere wijze is Donderdag in Middelburg de bevrijding van de stad op 6 November 1944 herdacht. Van Lange Jan en stadhuis wapper de de driekleur en van 4 uur tot kwart over 4 werden de klokken ge luid. Advertentie. SPITindeRUG'rp^ Uw lenden. Flink wrijven mes Akker's Kloosterbalsem, waar» van de warmteopwekkende be» standdelen de pijn snel verjagen: mwrnK&ivzFivFFFiw Begroetingsavond C.O.A.K. UITSTEKENDE OPVOERING VAN „DIE CZARDASFüRSTIN" DE HAAGSE OPERETTEZANGERS. De COAK te Middelburg heeft Donderdagavond de nieuwe groep van tweehonderd leerlingen een wel buitengewoon prettig welkom bezorgd. De Dienst Welzijnszorg Le ger had namelijk voor een uxtster kende Opvoering van de operette „Die Czardasfürstin" gezorgd in het Schuttershof. Deze opvoex-ing werd gegeven door het gezelschap „De Haagse Opex-ettezangers" en dit wakkere troepje heeft zich van zijn beste zijde laten zien. In een vlot tempo werd de liefdesgeschiedenis tussen vorst Edwin en de cabaret zangeres Sylva Valescu, met al haar vex-wlkltelingen, voor het voetlicht gebracht. Er werd goed gezongen, met name door Dany Zonewa (Syl va Valescu) en Eri'Rouché (Stasi, de concurrente van Sylva). Ook de mannenstemmen waren echter van goede kwaliteit. Arthur Hoogveld als Edwin en Cor Wijgers als Feri, le vriend van Edwüx, bleken over prima stemixxen te beschikken en .vat Victor Colani als graaf Boni .vat stem betreft bleek te missen, naakte hij volkomen goed door z.yn costelyk acteren. De ganse avond donken de bekende melodieën van Jmmerich Kalman door de zaal en genodigden, zowel als garnizoensle den genoten van wat er op de plan ken te zien en te horen was. De garnizoenscommandant, ma joor J. Potteboom, opende de avoxxd met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot burgemeester mr. dr. N. Bolkestein en zijn echtgenote. Hij sprak latex- het slotwoord; daax'bij bracht hij „De Haagse Operettezangers" har telijk hulde voor hun prestaties en deed deze woorden vergezeld gaan van bloemen, sigaretten en Zeeuwse babbelaars. Er klonk voor „De Haagse Operettezangers" menig open doeltje, dat volkomen verdiend

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2