PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Laatste boodschap van Mossadeq geweigerd doorBrits diplomaat BILT „Nieuw-Walcheren" hield haar zesde Boomplantdag MR. KRANENBURG. TROTS EN DANKBAAR. TERUG UIT KOREA ADLAI EN IKE ALLEEN NOG VOOR RADIO EN TELEVISIE Vandaag DE VERWACHTt 195e Jaargang-No. 259 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 3 Nov. 1952 ADVERTENTIEPRIJS ct per mm. Minimum p. aovertentle f 3 Ing. mededelingen driemaal tarief Kleine advertenties (max 8 regels; van 1—5 regels f 1— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer Giro r.r. 359300 P.Z.C.. Middelburg Bur, Vlissingen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51. telef. 3841. Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g 2228). Oostburg, Finlandstraat 2. telef. 16. Terneuzen. Brouwerfjatr. 2. Zlerikzee. N Bogerdstr C 160 telef. 26 BRITTEN UIT TEHERAN. Buitenlandse adviseurs helpen Perzische regering Hoessein Fatemi, de Perzische minister van buitenlandse zaken, heeft Zaterdag verklaard dat de Britse zaakgelastigde, Middleton, geweigerd heeft een geschreven boodschap van premier Mossadeq voor het Britse volk aan te nemen. Mossadeq verklaarde volgens Fatemi in deze boodschap, dat de „oprechte en vriendschappelijke betrekkingen tussen de twee volkeren zullen voort duren en dat na het vertrek van de Britse diplomaten personen van Britse nationaliteit, lietzy kooplieden of reizigers, geen moeilijkheden in de-weg zullen worden gelegd". rapport zal uitbrengen aan L)r. Mos sadeq. Hoessein Makki, het hoofd van de Perzische genationaliseerde olie-in dustrie vertoeft te Hamburg voor een geneeskundige behandeling, maar het gerucht gaat, dat hij confereerde met dr. Hjalmar Schacht. Het Britse ministerie van buiten landse zaken te Londen heeft Zater dag geweigerd mede te delen of Middleton, toen hij de boodschap van Mossadeq niet wilde aannemen, heeft gehandeld volgens instructies van de Britse regering. Middleton bevond zich bij de laat ste groep leden van de ambassade staf, die Perzië verliet. Deze groep, die 27 mannen en 7 vrouwen omvat te, begaf zich per auto van Teheran naar Bagdad. De Perzische regering gaf aan het gezelschap een gewapend geleide mee. Naar Reuter meldt is een tech nisch adviseur bij de Perzische rege ring aangesteld. Het is de Noorse majoor Lowzow, die verwacht, dat hij in het bijzonder te maken zal krij gen met transport en opslag van olie, administratie enz. Voorts is Zon dag in Teheran aangekomen Camille Gutt, de voorzitter van het Interna tionaal monetair fonds en voormalig Belgisch minister. Hij kwam in op dracht van de Verenigde Naties met 5 medewerkers en hij zal gedurende een maand de economische toestand in Perzië bestuderen, waarna hij een De Mau-Mau-affaire begint te verflauwen. Ook Zaterdag is men in Kenya nog voortgegaan met het arresteren van Kikoevoes, die betrokken zijn bij de Mau-Mau-affaire. Zo werden tien km. ten Noorden van Njeri 31 mensen aangehouden. Er zijn tekenen, die er op wijzen, dat de eerbied voor wet en orde toeneemt. De Zuid-Afrikaanse minister van justitie heeft verklaard, dat men in Zuid-Afrika het ontstaan van toestan den als in Kenya niet zal toelaten. De Zuid-Afrikaanse politie heeft opdracht gekregen drastisch op te treden als ergens een botsing tussen blanken en niet-blanken dreigt te ontstaan. „In dien nodig zal de politie toeslaan", zei hij, „en zal ze schieten". Minister Strijdom, leider van de Nationale Partij in Transvaal zei Za terdagavond, dat het geduld van de regering uitgeput raakt. Zij zou krach tig optreden indien de overtredingen van de apartheidsbepalingen zouden voortduren. Nederlandse gezant sprak met generaal Naguib. Deskundigen uit ons land naar Egypte De Nederlandse gezant in Cairo, mr. W. Cnoop Koopmans, is Zater dag door generaal Naguib, de Egyp tische premier en minister van bui tenlandse zaken ad interim, ontvan gen. Na het onderhoud verklaarde de Nederlandse gezant, dat de generahl met hem het zenden van Nederland se deskundigen op het gebied van landbouw, waterbouwkunde, be vloeiing en werktuigkunde had on derzocht. Tevens was gesproken over de Nederlandse uitvoer naar Egypte. Mr. Cnoop Koopmans verklaarde voorts, dat generaal Naguib zich eveneens interesseerde voor het vraagstuk van defensie tegen mo gelijke agressie. Hij had echter niet gesproken over de kwestie van de verdediging van het Midden-Oosten. Bijna twee ton schade door luchtmacht-fraude. De aan het rijk toegebrachte schade tengevolge van de onregel matigheden bij de luchtmacht, wordt geraamd op circa 190.000, aldus deelt de minister van oorlog mede in zyn memorie van antwoord over de begroting 1953. De minister voegt er aan toe, dat een verscherpte controle, als mede een meer met de eisen des tijds overeenkomend magazijnsbeheer de kansen op hernieuwde onregel matigheden zullen verminderen. Egypte beantwoordde de Britse Soedan-nota. Tijdens een bespreking die drie uur duurde, heeft de Egyptische premier Naguib aan de Britse ambassadeur Stevenson te Cairo 't Egyptische ant woord overhandigd op de Britse nota over de Soedan. Er zijn ook andere vraagstukken van gemeenschappelijk belang besproken. Het spoorwegverkeer tussen de zó ne van het Suezkanaal en Cairo, dat sedert 26 October 1951, tien dagen na de opzegging van het Brits—Egypti sche verdrag van 1936 door Egypte, was verbroken, is Zaterdag hersteld. Vice-admiraal Van Holthe wil ontslag uit zeedienst Vice-admiraal jhr. E. J. van Hol the heeft tegen het eind van dit jaar ontheffing verzocht uit zijn functie van voorzitter van het comité dei- verenigde chefs van staven. Hij wil ontslag uit de zeedienst verzoeken. Nederlands vee op weg naar Itaiië Ten behoeve van de door de wa tersnood in de Italiaanse povlakte getroffen boeren is Zaterdag in de Langeveestallen te Leeuwarden de geschenkzending vee overgedragen. De waardevolle collectie vee werd naar Venlo vervoerd, waar ze van daag wordt samengevoegd met de geschenkzending, welke te Roosen daal wordt overgenomen. Na aan komst in Verona zal aldaar het vee door de Italiaanse autoriteiten wor den overgenomen. Moordenaar van gezin Drummond verscheen niet. POLITIE WAAKTE BIJ VOLLE MAAN. De Franse politie heeft op aanwij zingen van een medium, de plaats bewaakt waar het gezin van Sir Jack Drummond enige tijd geleden werd vermoord. Het medium, de dertigja rige Anne Roussel, had Vrijdag ver klaard, dat de moordenaar naar de plaats van zijn misdaad zou kunnen terugkeren bij volle maan. De dag na de moord op de Drummonds was het, evenals op het ogenblik, ook volle maan. Er is evenwel niemand verschenen. De politie zal toch nog enkele nach ten blijven waken. NA EEN KORT BEZOEK. Tweehonderd Koreaanse militairen ontvingen Nederlandse onderscheiding. Met „een waslijst van vragen en verlangens", afkomstig van vele der Nederlandse vrijwilligers, en met dankbare en trotse gevoelens in zijn hart voor het Nederlandse detachement, dat „een grote bijdrage levert tot ver hoging van het Nederlandse militaire prestige bij de bondgenoten" is Zon dagmiddag mr. F. J. Kranenburg, staatssecretaris van oorlog, van zjjn korte bezoek aan Korea per vliegtuig van de K.L.M. teruggekeerd op Schip, hol. „Ik ben erg dankbaar, dat ik deze reis heb mogen maken", zo vertelde hij. „Wat ik in Korea gezien heb, stemt tot grote tevredenheid en zelfs tot trots. Ons bataljon slaat daar be paald een uitstekend figuur bij de 2e divisie van het 38e regiment, waarbij het is ingedeeld. De Amerikaanse generaals, die ik heb gesproken, zeg gen dat niet alleen uit vriendelijk heid, doch ze staven hun loftuitingen over de voortreffelijke prestaties van onze landgenoten met voorbeelden uit de practijk". Over de stemming van de Neder landse vrijwilligers had de staatsse cretaris niets dan lof. Mr. Kranenburg roemde voorts de samenwerking tussen de 750 Neder landse en de 200 Koreaanse militai ren, die bij het bataljon zijn inge deeld. Hij vertelde, dat deze Korea- nen „geacht worden de Nederlandse commando's te verstaan", en dat ze zo geheel in onze gelederen zijn op genomen, dat ze zelfs hun eigen na men kwijt rakenOnze jongens hebben hen Nederlandse namen ge geven, die gemakkelijker te onthou den en uit te spreken zijn, zoals „de bolle", „Kees" en „Joop". Als militai ren hebben ze respect voor elkaar. Echtgenote van Bing Crosby overleden. Na een langdurige ziekte is Zater dag de vrouw van Bing Crosby, Di- zie Lee, op 40-jarige leeftijd overle den. Maandag jl., kort voor zij in een coma raakte, werd zij door mgr. Con- cannon katholiek gedoopt. Zij leed aan kanker. Voor haar huwelijk met Bing Crosby was zij een veelbeloven de zangeres. Uit het huwelijk werden vier zoons geboren. Nieuwe organisatie voor vreemdelingenverkeer. Het Alg. Hlbl. verneemt, dat de organisatie van het vreemdelingen verkeer in Nederland op geheel ande re leest zal worden geschoeid. Bin nenkort zal de commissie-Hirsch- feld haar rapport uitbrengen. In de toekomst zal de Staat, die haar subsidie van 500.000 op 940.000 zal brengen, een overwe gende rol spelen bij de organisatie van het vreemdelingenverkeer. Naar verluidt zou het in de be doeling liggen een algemene direc teur voor vreemdelingenverkeer te benoemen. Daartoe gemachtigd door Koningin Juliana heeft de staatssecretaris de ze 200 Korcancn tot hun eigen grote voldoening, trots en soms zelfs ont roering, ieder het Kruis voor Recht en Vryheid verleend. Uiteraard worden er nog steeds verliezen geleden. Mr. Kranenburg heeft het kerkhof in Poesan bezocht, waar thans 93 Nederlandse vrijwilli gers hun laatste rustplaats hebben gevonden. Tot slot bracht mr. Kranenburg nog verslag uit over zijn bezoek aan de torpedobootjager „Piet Hein", die dank zij speciale instructies van ge neraal Mark Clark in de haven van Poesan mocht meren. Deze Neder landse oorlogsbodem, die binnen 1 a 2 maanden door de „Johan Maurits" zal worden afgelost, zag er schitte rend uit en de bemanning, thans voorzien van flinke baarden, was in al even goede conditie. Regering over parkeergelden „Vraagstuk bezien in belang van automobilist". De gemeentebesturen van ge meenten, waar een ernstig tekort aan garageruimte bestaat, zullen moeten uitmaken of voor-het gere geld 's nachts parkeren van voer tuigen op de openbare weg heffin gen gedaan zullen worden. De re gering erkent gaarne dat het vraag stuk van de parkeergelden in het bijzonder bezien moet worden in het belang van de automobilist en zij acht de leidende gedachte van het onderhavige wetsontwerp dat het normale parkeren op de rij baan nimmer aanleiding mag geven tot enigerlei heffing hiermede geheel in overeenstemming. Dit blijkt uit de memorie van ant woord aan de leden der Tweede Ka mer inzake de wijziging van de mo torrijtuigenbelastingwet. Aan de vrij algemeen uitgeoefende aandrang om alsnog een bepaling in het ontwerp op te nemen, strekkende tot het ont houden van de bevoegdheid aan de gemeenten om parkeergeid te heften voor een kortstondig parkeren, heb ben de ministers gemeend geen ge volg te moeten geven. Zij hebben bezwaren tegen een zo vergaande beperking van de gemeentelijke au tonomie. Wel wordt het wenselijk geacht enige wettelijke regelen te stellen, opdat de gemeenten geen onnodige extra-lasten zullen leggen op het motorwegverkeer. In dit verband zal er in de tekst van de wet dui delijker worden gesteld ter zake van welk parkeren wel, en ter zake van welk parkeren geen parkeergeid mag worden geheven. Kortstondig stoppen en wachten wordt als een normale onderbreking van het rijden aangemerkt. Parkeren op de rijbaan zal over het algemeen geen aanlei ding mogen zijn tot het heffen van parkeergeid, behalve bij het innemen van vaste standplaatsen door auto busdiensten, taxi's, etc. en bij het geregeld parkeren na 24 uur en voor 5 uur. Jachthond met schot zout neergeveld. Speurhond Meta wees feilloos de dader aan. De heer B. te Veenendaal, die Vrijdagavond naar gewoonte zijn jachthond enige tijd aan een lange lijn buiten liet lopen, hoorde plot seling een luide knal, gevolgd door gejank. Toen hij zich naar buiten i begaf, vond hij zijn hond zieltogend 1 op de grond liggen, getroffen door een schot in de kop. Bij het politieonderzoek rees ver denking tegen de 19-jarige landbou werszoon Van D., die echter ten stelligste ontkende van het geval af te weten. De politiespeurhond Meta uit Zeist, die daarna werd ge- requireerd om de aanslag op haar soortgenoot op te helderen, vond onmiddellijk een spoor, dat inder daad regelrecht naar de boerderij van de familie Van D. leidde. Bij diverse proeven, die op voor werpen en personen werden geno men, wees Meta onveranderlijk de landbouwerszoon als verdachte aan en deze legde tenslotte een volledige bekentenis af. Hij had uit een jachtpatroon de hagelkorrels ver wijderd, deze vervangen door zout en met het dubbelloops jachtgeweer van zijn vader van korte afstand het schot op de jachthond gelost. Er is proces verbaal tegen hem opgemaakt. VERKIEZINGSCAMPAGNE LOOPT TEN EINDE. „Zeep van twintig jaar geleden met 5 sterren". De laatste dagen van zjjn verkiezingscampagne heeft Adlal Stevenson, de democratische candidaat voor het presidentschap van U.S.A. nogal met pech te kampen gehad. Eerst moest hy Vrijdag in alleryl per vliegtuig naar Illinois om als gouverneur van die stad de gevangenisopstand van Chester te behandelen. Zaterdag werd hy in Philadelphia opgehouden door slecht weer en toen hy per vliegtuig naar New York terugvloog brak hy bij het diner een voorland. Inderhaast moest een tandarts hem van een nood-tand voorzien, want des avonds moest Stevenson voor de televisie spreken. Stevenson heeft gedurende de verkiezingscampagne 50.000 km. en Tru man heeft 30.000 km. afgelegd! Eisenhower reisde 5000 km. per vliegtuig en 17.000 km. per trein. De beide candidaten zullen nog voor radio en televisie spreken, maar ze hebben hun reis-campagnes Zaterdag beëindigd. Eisenhower zei. dat hij over zijn campagne tevreden was. Hij gaf voor het laatst een opsomming van tien hoofdpunten, die zijn pro gram vormen en waarvan het voor naamst punt belastingverlaging is. Stevenson verklaarde in zijn slot rede te Chicago, dat de meest-reac- tionnaire elementen in de republikein se partij de Verenigde Staten zouden besturen als Eisenhower gekozen werd' President Truman verzekerde in zijn slotrede te St. Louis in Missouri, dat de verkiezing van Eisenhower een nationale ramp zou betekenen. Hy kwam nog met een nieuw mopje toen hij de republikeinse campagne verge leek bij reclame voor zeepverkoop. Truman zei: „Deze zeep is al twintig jaar niet verkocht. Daarom hebben ze er een nieuwe verpakking om gedaan De fraaie lezenaar, welke de Stich ting „Nieuw-Walcheren"Zaterdag middag aan de kerkvoogdij van de Ned. Hervormde gemeente van Vlis singen heeft aangeboden. Het ont werp is van de heer A. G. Wagens, veld, de uitvoering van de heer A. R. Roth. IN MODDER EN REGEN Treffende plechtigheden bij „Der Boede" en op ,,'t Hof van Z wagerman" De zesde Boomplantdag van de Stichting Nieuw Walcheren", die wel licht ook de laatste zal blyken te zyn, is ondanks de weinig aangename weers- en terreinomstandigheden toch volkomen geslaagd. Een klein gezel schap eregasten heeft zich, met de leden van het stichtingsbestuur en hun dames van Middelburg uit naar de beide nieuwe beplantingsobjecten te Grijpskerke en te Koudelserke begeven en daar, na enkele toespraken, mod der en regen ten spyt, metterdaad ook de schop gehanteerd en een deel van de door „Nieuw Walcheren" aangeboden jonge boompjes geplant. Te Gryps- kerke geschiedde dit by het voorbeeldbedrijf ,,'t Hof Zwagerman" van de Stichting Proefboerderyen Zeeland, te Koudekerke op 't terrein van „Der Boede", waar de Stichting Rusthuizen Walcheren haar inrichting voor lij ders aan chronische ziekten heeft gevestigd. Het plantmateriaal voor „Der Boede" is gekocht van de door de voormalige 3Iariniersbrigade in Indone sië voor Walcheren bijeengebrachte gelden. De commandant van het corps Mariniers, generaal-majoor M. R. de Bruyne, alsmede een dertigtal oud leden van de voormalige Mariniersbrigade woonde hier de plechtigheid by. Tot slot werd in de St. Jacobskerk te Vlissingen, waarin vyf jaar geleden ook de eerste Boomplantdag met een wijdingsdienst werd begonnen, een bijeenkomst gehouden, tjjdens welke „Nieuw Walcheren" aan de kerkvoog dij het album met de handtekeningen van de eregasten van die eerste Boomplantdag aanbood, tezamen met een bijzonder fraaie lezenaar, waar op dit album in de kerk ter bezichtiging zal worden gesteld. ...viert ex-koning Leopold m van België zyn 51e verjaardag. Bestuur en gasten verzamelden zich Zaterdagmiddag in het kantoor van „Nieuw Walcheren" aan de Dam in Middelburg. Onder deze gasten be vonden zich de commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de commandant van het corps Mariniers, generaal-majoor M. R. de Bruijne, de Commandant Mari tieme Middelen Zeeland, kapitein ter zee J. G. Broekhuizen en de heer K. Fabius, oud-burgemeester van Oost- kapelle, thans burgemeester van De Bilt. Van de Dam begaf het gezelschap zich per auto naar Grijpskerke, waar op de deel van het voorbeeldbedrijf eerst enkele toespraken werden ge houden. De voorzitter van „Nieuw Walcheren", de heer J. L. Verhagen, bood het plantmateriaal aan de Stich ting Proef boer dergen Zeeland aan, waarbij hg er aan herinnerde hoe dit reeds bij vroegere gelegenheden werd toegezegd. „Nieuw Walcheren" is bij- zonder verheugd deze toezegging thans te kunnen honoreren en de heer Verhagen sprak de wens uit, dat over enige jaren hier getoond zal kunnen worden hoe een goede erfbeplanting in 't landschap moest passen. Vervol gens gaf de landschap-architect van „Nieuw Walcheren", de heer C. P. Broerse, een korte toelichting op 't beplantingsplan, dat een oprijlaan, moestuin, een boomgaard en een kleine siertuin omvat. De voorzitter van de Stichting Proefboerderijen Zeeland, de heer J. B. Becu uit Groede, wees op de bete kenis van het werk, dat door de Her verkavelingscommissie en door „Nieuw Walcheren" werd verricht voor de herrijzing van het eiland. De ramp van Walcheren heeft ten slotte toch ook haar goede zgde gehad, door dat een gesaneerd en dus beter Wal cheren is ontstaan. Deze en andere beplantingen zullen er bovendien toe bijdragen, dat het eiland straks ook weer mooi zal worden. De heer C. Zwagerman, voorzitter van de commissie van beheer, gaf ten slotte een uitvoerige uiteenzetting van de betekenis van het voorbeeld bedrijf voor de Zeeuwse boer, die hier kan komen zien hoe een gemengd be drijf goed en rendabel geëxploiteerd kan worden. Spr. prees daarbij de goede zorgen van de bedrijfsboer, de heer Ostee, en diens echtgenote. Het gezelschap maakte hierop een rondwandeling aoor de boerderij en plantte daarna een aantal bomen langs de oprijlaan, daarin voorgegaan door de Commissaris der Koningin, die dankzij zijn „routine" in dit werk, de nieuwe eregasten met raad en daad kon bijstaan. (Vervolg op pag. 2). een verpakking met vijf sterren er op" (Eisenhower draagt als gene raal een uniform met 5 sterren). In zijn Zaterdagavondtoespraak ver klaarde Eisenhower, dat Korea een belangrijk symbool was van commu nistische agressie, maar „de aandacht van de vrije wereld moet nooit wor den afgeleid van de mogelijkheid, dat er een Sowjet-Russische aanval op West-Europa gedaan kan worden". DE KANSEN. De voorspellingen voor de uitslag van de verkiezingen blijven intussen vaag. Opinieonderzoekers hielden Vrij dag nog vol. dat Eisenhower een lich te voorsprong had. McKinney, de voormalige voorzit ter van de democratische partij ver klaarde Zaterdag, dat Stevenson de stemmen van tenminste 294 van de 531 kiesmannen zou krijgen, die Dinsdag a.s. door het Amerikaanse volk wor den aangewezen. In verband met tijdsverschil tussen U.S.A. en Europa zal de voorlopige uitslag van de stem ming waarschijnlijk niet vóór Woens dagmiddag circa 2 uur bekend zijn in West-Europa. De „Piet Hein" in actie voor Koreaanse kast Een reeks van vlootoperaties In een geallieerd communiqué te Tokio over de vlootoperaties, die Vrij dag voor de Koreaanse kust zijn uit gevoerd, wordt gezegd, dat de Ne derlandse torpedojager „Piet Hein" een spoorweg entrepot van de Noor delijken tussen Tantsjon en Songdjin heeft beschoten. Meer naar het Zuiden werden kust- installaties in de buurt van Kwan- son-ri door twee Amerikaanse torpe- dobootjagers onder vuur genomen. Aan de Westkust, bij Nedjoe. werd een Noordelijke batterij, die het vuur geopend had op een klein patrouille vaartuig der V.N. door een Canadees oorlogsschip tot zwijgen gebracht. Een Amerikaanse zware kruiser'en een torpedobootjager hebben 24 uur lang Noordelijke fortificaties aan de Oostkust beschoten. Ten Zuiden van Wonsan werd een Noordelijke troe penconcentratie door een Amerikaan se torpedobootjager beschoten. Luchtdrukreservoir van locomotief ntplofte. Machinist licht gewond. Zaterdagnacht om circa 1.15 uur is op een rangeerterrein van de Ne derlandse Spoorwegen te Amster dam door nog onbekende oorzaak een luchtdrukreservoir van een lo comotief geëxplodeerd. De machinist, de 53-jarige J. van R. uit Amersfoort, die naast de lo comotief liep, werd door een stuk metaal in de rechterheup getroffen en tegen de grond geslingerd. Na be handeling in het Binnengasthuis te Amsterdam werd de machinist per trein naar Amersfoort overgebracht. Op de locomotief bevond zich tij dens de ontploffing een 33-jarige leerling-machinist-stoker, die tegen over de politie verklaarde, bezig te zijn geweest met het scheppen van kolen. Felle brand verwoestte woning in Zaandam. Ternauwernood kon de familie W. Visser, bestaande uit man, vrouw en vyf kinderen, zich in veiligheid stel len, toen een felle brand hun woning te Zaandam in de nacht van Zater. dag op Zondag verwoestte. De heer Visser ontdekte de brand omstreeks half drie in de morgen, nadat hij zijn zieke, 12-jarige zoon verzorgd had. Twee kinderen, van anderhalf en van acht jaar bracht hij in veiligheid. Zgn vrouw kon met twee andere kinderen in veiligheid worden gebracht via een raam aan de zijkant van de woning. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. LATER OPKLARINGEN. Geldig tot Maandagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later brekende bewolking. In het Noord-Oosten van het land aan vankelijk zwakke tot matige Zuid oostelijke wind, overigens matige tot krachtige wind uit Westelijke rich tingen. Weinig verandering in tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1