PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Europees legerverdrag heeft kans in Frankrijk Logica zoek bij verdeling van kosten Wegschap Walcheren BILT weinig Kantlij n BEROEP VAN NEDERLAND EN AUSTRALIË OP SOWÏET-UNIE Vandaag 195e Jaargang-No. 258 Dagblad uitgave van de ttrma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B den Boer. Adj W. de Pagter Hoofdred. G. Ballintijn PI verv.: W Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. t 5.45 p. kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 1 Nov. 1952 ADVERTENTIEPRIJS C* ct. po mm Minimum p. aovcrtentie 13 Tng mededelingen driemaal tariei Kleine advertentie* imax 8 regel*, van 1—5 regels 1.— Iedere rcgej meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg Bur Vlissingen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. I of 2160) Middelburg. Markt 51. telef. 3841. Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g 2228) Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Terneuzen. Brouwerijstr. 2. Zlorikzee. N Bogerdstr C 160 telef. 26 LIEVER ZELFSTANDIGE LEGERS Fransen willen weten wat het atoomwapen waard is De kansen, dat het Europese legerverdrag in zjjn tegenwoordige vorm en op dit tijdstip door de Franse nationale vergadering zal worden goedge keurd, zgn volgens Parijse politieke waarnemers nihil. De waarnemers ge loven, dat als premier Pinay deze herfst zou trachten ratificatie te force ren, dit zeker tot zijn val zou leiden. In gewoonlijk goedingelichte krin- I landse politiek van Schuman te scha- gen verklaart men, dat Pinay sterk I ren om de eenheid van de coalitie te overhelt naar een aanzienlijke herzie ning van Schuman's buitenlandse po litiek, in het bijzonder wat betreft bepaalde punten van het Europese legerverdrag. Tot op heden was Pi nay verplicht zich achter de buiten- Weinig minder dan opzienbarend is de duidelijke taal, welke de regering inzake Nieuw Guinea heeft gesproken in haar antwoord op hetvoorlopig verslag. Nederland denkt niet aan het afstaan van Nieuw Guinea, noch aan het aanvaarden van een oplossing, die onze souvereiniteit beperkt. Zij is niet bereid met Indone sië over Nieuw Guinea te gaan pra ten, als daarbij de status van dit ge bied ter sprake komt. Zij is echter wel bereid om met Djakarta te pra ten over Nieuw Guinea waar het an dere aangelegenheden betreft, even tuele misvattingen weg te nemen en aldus een bijdrage te leveren tot ver betering der betrekkingen tussen beide landen. Zo concreet en zo bindend heeft tot dusver nog geen Nederlandse rege ring gesproken. En deze uitspraak is van zeer grote betekenis. Het buiten land, verre van enthousiast over de gang van zaken in Indonesië zal er met voldoening kennis van nemen. Het bedrijfsleven zal met meer ver trouwen dan tot dusver zijn activiteit op Nieuw Guinea kunnen richten. Wie naar Nederland gerepatrieerd is en hier zijn draai niet kan vinden, zal wellicht nu mogelijkheden in Nieuw Guinea zien. Alleen in Djakarta zal men wel niet bijster ingenomen zijn-met deze'Ne derlandse steilingname. Misschien komt men er evenwel tot het inzicht, dat de ervaringen, die men in Neder land met Indonesië heeft opgedaan, het afstaan van Nieuw Guinea prac- tisch tot een onmogelijkheid maakt. In ieder geval zijn wij benieuwd, hoe het nu verder zal gaan met de nog altijd niet hei-vatte Nederlands- Indonesische besprekingen. Prins Bernhard bevindt zich In Mexico. De Radio Unie wilde twee reporters mee zenden. De rege ring wilde er maar één betalen. Toen stuurde de Radio Unie helemaal nie mand. Een in Zuid- en Midden-Ameri- ka werkend Nederlands journalist moet nu voor de reportage zorgen. „Vrg Nederland' tekent hierbij aan: „Wat wij niet begrijpen is dat de Radio Unie, die toch niet Helemaal zonder geldmiddelen is, evenmin als de regering, die ook wel het een en ander moet betalen voor zulk een reis, de paar duizend gulden niet kon vin den om ons op de juiste wijze van re portages te verzekeren. Het argument van de kosten lijkt ons een kluitje, rietwaarts gericht. Wat is nu de werkelijke reden? Pres tigekwestie. Maar dat is toch niet denkbaar!" Het Centraal Bureau voor de Af gifte van Rijbewijzen heeft naar aanleiding van de critiek, die in een deel van de Nederlandse pers werd uitgeoefend, een uitvoerige uit eenzetting gepubliceerd. Daarin wordt omschreven, welke methoden er worden toegepast bij het afnemen der examens voor de Rijvaardigheids bewijzen. Het dagblad De Telegraaf kwam het eerst met deze critiek, door docu menten te publiceren, waaruit afge leid kon worden, dat als bepaalde examinatoren te weinig cancfidaten afkeurden zij de aanwijzing kregen, dat er meer afgekeurd moesten wor den. Men heeft in ons blad kunnen lezen, dat het Centraal Bureau afdoende zijn houding wist te motiveren. Anderzijds zal het duidelijk zijn, dat de examen afnemende adviseurs niet van kwade trouw verdacht kunnen worden. Zij hebben zich vanzelfspre kend te houden aan de richtlijnen, die het Centraal Bureau vaststelt. Trou wens, de drie grote verkeersbonden, K.N.A.C., AJST.W.B. en K.N.M.U., die een streng toezicht uitoefenen op het C.B.R. zouden noch kwade trouw, noch een eis tot willekeurig afwijzen, goedkeuren. Een heel andere kwestie is, of de richtlijnen van het C.B.R. niet te rigoureus zijn. Daarover kan men van mening verschillen. Rest ten slotte de vraag naar de waarde van het rijbewijs. Wij hebben nog steeds de neiging, deze niet hoog aan te slaan. Er zitten wat koekebak- kers met rijbewijs achter het stuur! Toch wijst men er ons van zeer be voegde zijde op, dat men met Belgen in Nederland onprettige verkeerser- varingen opdoet. En in België is een rijbewijs overbodig Wat de ervaringen in Zeeland aan gaat, die wij in onze destijds uitge oefende critiek niet op het oog had den, het schijnt hier met het slagen of zakken voor het rijbewijs wel mee te vallen. Erkende rijscholen lieten ons vol trots weten, dat hün candidaten practisch allemaal dadelijk slagen! bewaren. De groep van 31 dissidente Gaullis tische afgevaardigden in de Nationale vergadering is van plan de volgende week een politieke verklaring af te leggen. Zij willen de Duitse herbewa pening dan slechts aanvaarden, wan neer een politieke confederatie van Europese staten gevormd wordt, waarin nationale legers grotendeels autonoom zouden blijven als op he den. Voorts willen ze een verduidelij king van de Atlantische strategie ter verzekering van een doelmatige verdediging van Europa tegen een aanval uit het Oosten. Tenslotte me nen deze Gaullistische dissidenten, wier steun voor Pinay onontbeerlijk is, dat onmogelijk een gezonde Euro pese strategie kan worden vastge steld zonder dat de Europeanen de militaire doelmatigheid der Ameri kaanse atoomwapens kennen. Pinay zou nog steeds een reis naar Washington overwegen om kwestie te bespreken. In Parijs meent men voorts, dat ook de Britse politiek rijp begint te worden voor verreikende her-oriënta tie in de strategische opvattingen voor wat betreft de Duitse deelne ming aan de Westelijke vei'dediging en van de bewapeningsprogramma's Dat zou blijken als eenmaal de Ame rikaanse presidentsverkiezingen ach ter de rug- zullen zijn. Een vliegtuig voor 320—! In België zijn vier vliegtuigen verkocht voor prijzen, schom melend tussen drielionderdtwin- tig en vierhonderd gulden. De vliegtuigen waren de eigen dommen van een failliet ver klaarde particuliere Belgische luchtvaartmaatschappij. De vliegtuigen werden ge kocht door een vliegenier die ze zal laten ombouwen tot luchttaxi's. Twee in prima staat verke rende vrachtauto's van de maatschappg gingen voor f 2700 van de hand. De Sabena, de Belgische na tionale luchtvaartmaatschap pij, ondervond van de nog jon ge onderneming sterke concur rentie. Daar het monopolie voor alle Belgische luchtlijnen aan de Sabena werd toegekend, volgde een protest en de rege ring besliste, dat de andere maatschappg moest worden opgeheven. J Onregelmatigheden bij Haags bankiershuis. Leidende figuren in arrest. Naar aanleiding van klachten over verstrekkende onregelmatigheden bij een Haags bankiershuis heeft de offi cier van justitie mr. dr. Maris met enkele deskundigen een onderzoek in gesteld. Na verhoor zijn gearresteerd de 79- jarige firmant J. S., de 52-jarige pro curatiehouder J. M. en dienst ÏO-jari- ge echtgenote M. B. P. M.-H. Zg zijn in verzekerde bewaring gesteld. Het eerste onderzoek heeft tot diep in de nacht geduurd. De gehele administra tie van het bankiershuis is in beslag genomen. Het vermoeden bestaat, dat er ge knoeid is met effecten. Charlie Chaplin geestdriftig gehuldigd. Enthousiaste critici in Parijs. Franse filmcritici hebben Charlie Chaplin geestdriftig gehuldigd na de Franse première van „Limelight". Hun enthousiasme ging zelfs zover, dat sommigen hem op beide wangen kusten. Charlie bloosde tot onder zgn witte haar Er werden redevoeringen uitge sproken waarin hij de grootste film- speler genoemd wordt en „wereld vriend nummer één" van Frankrijk. „Ik voel me nu", aldus Chaplin, „als de weduwe in de kerk hg de begrafe nis van haar echtgenoot." Na de lofrede door de geestelijke wendde zij zich tot haar zoontje en zei: „Liefje ,ik geloof dat wij in de verkeerde kerk zijn." Een deel van deze sympathie is toe te schrijven aan het feit, dat dit zijn eerste bezoek aan Frankrijk is sedert 21 jaar. Hij wordt echter ook over stroomd met goede wensen vanwege de Franse verontwaardiging over de recente beslissing van de procureur- generaal James Mac Granery, die zei dat hij (Charlie) moet bewijzen het recht te bezitten weer in Amerika te komen na zgn „vertraagde witte broodsweken" in Europa. Hamburger kondigt vier moorden aan. Een 45-jarige schilder uit Ham burg, Ernst Stade, heeft aangekon digd, dat hij drie mensen zal ver moorden en daarna zelfmoord zal plegen. De Duitse politie waarschuwde per radio tegen deze man, die ''eeds ge tracht had een 34-jarig dienstmeisje te vermoorden. Op haar hulpgeroep kwamen mensen aangesneld en Stade zag zich toen genoodzaakt de vlucht te nemen. Sindsdien is hij niet meer gezien, doch wel werd een portefeuil le van hem gevonden. Deze bevatte een stuk papier met de woorden: „Ik ga drie mensen, met wie ik kwaad ben, doden, en pleeg dan zelfmoord". Jongetje uit trein gevallen en gedood Vrijdagmiddag omstreeks 16.30 uur is op het perron te Echt (L.) een jon getje van 4 jaar, afkomstig uit Melik- Herkenbosch, uit een sneltrein geval len en op slag gedood. De sneltrein was om 16.15 uit Sittard vertrokken en stopte niet in Echt. Juist op het station Echt viel het ventje uit een coupédeur. Hij werd tussen de wagon en het perron vermorzeld. De snel trein stopte en had enke minuten ver traging. Het jongetje had op het bal- con gestaan van de trein, die deuren had welke naar buiten openklappen. Speelclub „Arcadia" heropend In hetzelfde lokaal waar de Belgi sche justitie op 4 October jl. een in val deed, waarbij attributen en gelds waarden van de Nederlandse speel club „Cercle Privé Arcadia" in be slag genomen werden, is Vrijdag avond de speelgelegenheid heropend. Naar verluidt wordt uitsluitend ge speeld om kunstvoorwerpen en derge lijke. Niet-leden, pers inbegrepen, worden absoluut niet toegelaten. Als een bijzonderheid kan nog worden meegedeeld, dat Vrijdagmiddag bij een vakman werd getracht fiches, vervaardigd uit plastic, te laten nummeren. De bezoekers maakten gebruik van verschillende parkeergelegenheden die niet in de omgeving van het speellokaal waren gelegen. Enige honderden marinemensen en een aantal schepen, w.o. Hr. Ms. tor- pedobootjager „Evertsen", Hr. Ms. opnemlngsvaartolg „Luymes", Hr. Ms. patrouillevaartuig .Queen Wilhelm!na" en Hr. Ms. sleepboot „Hercules", namen deel aan een oefening in het redden van een „vergane" onderzee boot, welke Donderdag in de Roompot door de Kon. Nederlandse Marine is gehouden. De „vergane" onderzeeboot werd voorgesteld door Hr. Ms. „Zwaardvis". Aan boord van één der schepen staat een duiker gereed om af te dalen en de positie van de „vergane" onderzeeboot te bepalen. REGELING VAN KOREA-CONFLICT Von Balluseck: „Er is ruimschoots gelegenheid voor een eerlijke overeenkomst" Zowel de Australische minister van buitenlandse zaken, Richard Casey, als de Nederlandse afgevaardigde, de heer D. J. von Balluseck, hebben Vrij dag in de politieke commissie van de V.N. een dringend beroep gedaan op de Sowjet-Unic, om tot een bevredigende regeling van het Korea-conflict te komen. Von Balluseck, zeide dat de voorstellen, die door de Verbondenen te Panmoendjon waren gedaan met betrekking tot de kwestie van de krijgs gevangenen ruimschoots gelegenheid hebben geschapen voor een eervolle „ontmoeting der geesten". Hij voegde er aan toe: „Voor rede lijke tegenvoorstellen is de deur- niet gesloten". Von Ballesuck hoopte dat de com munistische autoriteiten in Korea uit eindelijk niet zouden verkiezen ver antwoordelijk te blijven voor een no deloos voortduren van het bloedver gieten in Korea. „Er is", zo zeide de Nederlandse af gevaardigde, „ruimschoots gelegen heid voor een redelijke en eervolle overeenkomst, die misschien de inlei ding zou kunnen worden van herstel van de vrede in dit speciale deel van het Verre Oosten en van een alge mene vermindering van tenminste enige der meest acute spanningen in de wereld". Verder deelde de heer Von Balle- seck mede, dat Nederland een van de promotors van de ontwerpresolutie is, waarin een beroep wordt gedaan op de communisten met een wapenstil stand in te stemmen, diehet recht van de gevangenen, om niet onder dwang te worden gerepatrieerd zou erkennen Von Balluseck zeide: „Wij geloven dat dit een eerlijke en eervolle stap is in de richting van een eerlijke en eervolle oplossing en dat dit de weg zal bereiden voor een ruimere oplos sing dan de ontwerpresolutie van Wysjinsky verklaart te beogen". „Het einde van het bloedvergieten in Korea kan nu op eervolle wijze tot stand gebracht worden", aldus Von Balluseck. GEMEENTERADEN GEPASSEERD Ondanks bezwaren ging Vlissingens raad in principe toch accoord De gemeenteraad van Vlissingen heeft zich Vrijdagmiddag bg de behan deling van een ruim 30 punten tellende agenda vooral bezig gehouden met de consequenties van het eventueel instellen van een Wegschap Walcheren voor Vlissingen. Daarbij werden enkele principiële en practische punten aangesneden, welke dit debat belangwekkend maakten. Zoals bekend had. den B. en W. zich bereid getoond het wegschap op bepaalde voorwaarden te aanvaarden dit in tegenstelling tot het volstrekt afwijzende standpunt van Middelburg en thans bleek ook de raad hiermede wel accoord te kunnen gaan. Maar van meer dan één zijde werd er toch op gewezen, dat Ged. Staten door zich met hun voorstel tot de colleges van B. en W. te. richten, de raad voorbijgelopen waren. Bovendien vroeg men zich met eni ge ongerustheid af, welke rol de Vereniging van Burgemeesters en Secre tarissen op Walcheren, die toch geen enkele officiële positie bekleedt, in deze kwestie heeft gespeeld. En ten slotte waren er natuurlijk nog de ern stige bezwaren tegen de verdeling van de lasten, welke ook naar het oordeel van de raad in geen enkele verhouding staat tot het Vlissingse belang bij deze aangelegenheid. Het debat over het wegschap werd geopend door de heer M. J. van Poel je (P.v.d.A.), die er op wees, dat Ged. Staten zich tot de raad hadden beho ren te wenden. Hij maakte B. en W. er tot zekere hoogte een verwijt van daarop niet in hun antwoord aan G. S. te hebben geattendeerd. Overigens kon spr. in het algemeen wel accoord gaan met het reeds verzonden ant woord. Hij zag het nut van één be- heerslichaam voor het prachtige nieuwe wegennet van Walcheren ter dege in en meende, dat Vlissingen daarbij inderdaad niet afzijdig mag blijven. Wanneer het echter gaat om de verdeling der lasten, mag men niet uit het oog verliezen, dat het hier in eerste instantie om agrari sche belangen gaat. Ook in ae Herverkavelingswet is het zo reeds gesteld. Spr. geloofde, dat het inwonertal inderdaad moet meetellen, maar het is de vraag in welke mate. Tegenover het betrekke lijk geringe economisch belang voor Vlissingen, staat echter een kwestie van solidariteit met de rest van Wal cheren. Spr. was het met B. en W. eens. dat het provinciaal bestuur het inwonertal te zwaar laat wegen. Hij wees er voorts op, dat het ontworpen belieerslichaam een nog al kostbare indruk maakt en suggereerde de mo gelijkheid gebruik te maken van de technische dienst van Vlissingen en Middelburg en eventueel ook van Sou burg. Ten slotte stelde de heer van Poelje vraag krachtens welke po sitie de Vereniging van Burgemees ters en Secretarissen in deze advie zen heeft uitgebracht. Hg waarschuw-' de er voor de betekenis van deze ver eniging niet tè hoog aan te slaan; zij heeft in elk geval geen offieiële sta tus! De heer J. Marijs (A.R.) meende, dat de gemeente weinig tijd was gegeven om deze zaak rustig te overwegen. Hg had daaruit de indruk gekregen, dat men de zaak wel een beetje wil de forceren. Ook deze spreker acht te de toepassing van de factor inwo nertal gevaarlijk en wees op de zwa re lasten, welke daaruit voor de ge meente kunnen voortvloeien, vooral ook wanneer het territoir van de ge meente zou worden uitgebreid. In dit verband informeerde hg' nog naar de destijds toegezegde bespreking tus sen G. S. en het gemeentebestuur. Ten slotte wees de heer Marijs er op. dat de gemeente Middelburg, welke méér belangbrj het wegschap heeft, een volstrekt afwijzend standpunt in neemt. De heer P. Theune (V.V.D.j wilde voor de berekening van de lastenver deling uitgaan van ccn verhouding, gebaseerd op de producten van in wonertal en lengte van de wegen in de verschillende gemeenten. De heer H. van Rooijen (C.H.) on derschreef in grote lijnen het stand- §unt van B. en W. en onderschreef e bezwaren tegen het feit, dat G.S. zich niet tot de raden hebben gewend. De heer M. J. Corvelegn (K.V.P.) wilde aceoord gaan met het instellen van het wegschap, mits dit niet top zwaar zal worden. De bijdrage, welke van Vlissingen wordt gevraagd, acht te hij echter niet in een redelg"ke ver houding te staan tot het belang Deze wilde hg dan ook beslist afwijzen, desnoods met het risico, dat de rege ling zal worden opgelegd! (Vervolg op pag. 2). is het acht jaar geieden, dat de geallieerden landden bij Vlis singen en Westkapelle. MORGEN is het 350 jaar geleden, dat de Nederlandse theoloog en dichter Adam Boreel te Middel burg werd geboren. Kaakslag van dame brak kunstgebit van conducteur Het Amsterdams Gerechtshof heeft de 34-jarige mevrouw M. M. A. A. van het H.K. uit Hilversum ver oordeeld tot! een boete van 100 sub sidiair 25 dagen hechtenis wegens mishandeling van een treinconduc teur. Op 7 Juli van het vorige jaar had de verdachte op reis van Hilversum naar Amsterdam onenigheid gekre gen met de 52-jarige hoofdconduc teur A. W. L. uit Amersfoort, omdat zg" naar zgn mening doppen van pin da's op de grond wierp. Ter zitting verklaarde de conducteur, dat hij zijn poging om de reizigster l»ar kaartje te ontnemen, had moeten betalen met een krab op zijn arm en een klap te gen zijn kaak. waardoor zijn kunst gebit gebroken was. De civiele vordering van de hoofd conducteur: de schade aan zijn kunstgebit toegebracht, werd door het Hof toegewezen. Vrouw, die haar man vergiftigde, kreeg 9 jaar. Medeplichtige kreeg 5 jaar. De rechtbank te Utrecht heeft de 37-jarige weduwe C. M van L.—van E. te Utrecht veroordeeld tot 9 jaar gevangenisstraf met aftrek. Zjj had twee weken geleden terecht gestaan, verdacht van poging tot moord op haar echtgenoot, door het toedienen van arsenicum en verdacht van moord door het toedienen van ratten- kruid. De eis was geweest 12 jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De 40-jarige stoffeerder J. J. van der K. te Utrecht had het vergif aan de vrouw, verstrekt. Tegen nem was vijf jaar gevangenisstraf met aftiek geëist. Hg werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek. Prijsverlaging voor petroleum en gasolie. Tengevolge van een daling in de tankvrachtnotering worden met in- fang van 3 November 1952 de ver- ruiksprijzen van lichtpetroleum met cent per liter, die van tractorpe- troleum met 0.50 per 100 liter en die van gasolie met 0.80 per 100 liter verlaagd. Waarom nog geen zilveren guldens en rijksdaalders Uit de begroting 1953 van net Staatsmuntbedrijf blijkt, dat uitslui tend gerekend is op de aanmaak van 50 millioen centen. Op velke gronden wordt nog niet ivergegaan tot de aanmaak van zilveren guldens en rijksdaalders zo vragen 'eden van de Tweede Kamer, blijkens het ver slag over de begroting 1953 Tevens is het vele leden jpgevallen dat het aantal werklieden op arbeidsover eenkomst sterk is teruggelopen en zij informeren naar de oorzaken hiervan. KORTE PREDIC ATIE „PAK AAN DIE KANS". Innerlijk met ontferming bewogen, ML 9:36. Voortgejaagd en afgemat; steeds in beweging, toch doelloos; veel ge schreeuw, maar weinig wol.' Op wie dit slaat? Wien de schoen past! Die alleen kan geholpen worden. De eigenwaarde wordt er niet mee gestreeld. Maar waarheid kan bevrij den! Onz zogenaamde houdingen zijn immers „groothouders". Daarom voortgejaagden en afgematlen. Al die grote redeneringen zijn immers als lappen om een lekke brandslang: snel dichten, nu niet te lang bij stil staan; als deze brand (binnen-brand) maar geblust is, zien we wel verder. Wat er dan nog zienswaardig is, is onbe kend: Voortgejaagd en afgemat! Daar zitten we. Zo zijn toe nu. Als we tenminste de schoen wilden pas sen. Daar zitten we nu: kerkgangers en kerkmijders' Zaten ze allen teza men voor Jezus zaten! Deze kolom van de courant heet korte predicatie: Een korte verkondi ging. Hier is die „verkondiging": Over al die zitters, voortgejaagd en afgemat, is Jezus met ontferming be wogen. Over ons allen, die in jacht en afmatting zijn als schapen die geen herder hebben! Zoals het schaap van huis uit een eigenaar en een stal heeft, zo is het nu zonder die beiden. Verdwaald. Toen het eenmaal zelf kon grazen, doorgelopen met de kop naar bene den. Vergetend dat het bij een kuddS" hoorde. Een goede herder zal het weer opzoeken. Maar hoe zal een herder goed kunnen zijn, die zelf eigenaar noch stal meer kent? Hoe zal de voort gejaagde de voortgejaagde heiven, de afgemat te de afgematte? Alleen Hij, die van de eigenaar en uit het huis wordt uitgezondenkan helpen. En dat is nu juist de verkon diging: In Jezus komt de zoon van Eigenaar en Huis. Hij is hel die met ontferming bewogen is. Hii is de goede herder. Omdat Hij het is „van huis uit", kan Hij thuis brengen. Want God had de wereld zo lief, dat Hij eigen zoon gaf om tot Eigenaar en Huis terug te voeren alle naam- en dak-lozen. Door de ontferming van Jezus van afbeeldingen tot beelddragers; verlost van de make-up van jacht en afmat ting! Noordgouwe. J. M. Barendrecht. DE VERWACHT: IETS ZACHTER. Overwegend zwaar bewolkt met tij delijk regen of motregen. Matige tot krachtige westelijke wind. Iets zach ter dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1