NIEUWS UIT ZEELAND Winterjassen PREDIKBEURTEN J. TUINDER z WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND MARKTBERICHTEN n; Agenda ZATERDAG 1 NOVEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD NOORDGOUWE. Nieuwe bushalte aan de Kloosterweg. De raad der gemeente Noord- gouwe kwam onder voorzitterschap van burgemeester Z. Cornelis in ver gadering bjjeen. Medegedeeld werd, dat over de uitbreiding van 't buizen net der waterleiding contact is op genomen met het Rijksbureau voor de drinkwatervoorziening, maar dat antwoord nog moet binnenkomen. Na discussie verklaarden B. en W. di ligent te zullen blijven. De voorzit ter deelde over het plan tot stieh- ting van het gemeentehuis-wijkge- bouw en kleuterschool mede, dat verwacht wordt, dat binnen afzien bare tijd de Centrale dienst Noord- Zeeland het plan aanbestedingsklaar zal hebben. Van de twee gebouwde woningwetwoningen in de Klooster- weg moet de huur worden verhoogd en wel tot 5 per week'omdat men van mening is, dat de huur niet la ger behoorde te zijn, dan van de drie achterste woningwetwoningen. In verband met de winterdienst- regeling heeft de RTM een bushalte ingesteld aan de Kloosterweg bij de Haneweg. Aan de Zeeuwse C.B.T.B. zal in het vervolg subsidie worden verleend a 30 per leerling uit de gemeente. B. en W. zullen zich na der beraden over subsidie aan de Hei-vormde stichting voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging op Schouwen en Duiveland. De ge meente trad toe tot het Borgstel-" lingsfonds voor de Zeeuwse eilanden. Ook werd nog medegedeeld, dat bin nenkort in Noordgouwe de tweede ronde van het bevolkingsonderzoek op tbc zal beginnen. Voor het invoeren van de nieuwe verordeningen inzake de winkelslui tingswet hadden tal van winkeliers wensen naar voren gebracht. Zo wil den vooral de kruideniers en slagers hun winkels sluiten op Dinsdagmid dag. Van de 'zyde van de melkhan delaren is verzocht Zondag de win kels open te hebben van 3 tot 9 uur. Gedurende de maanden April tot October wil men kruidenierswinkels slagerswinkels en melkwinkels open hebben tot zeven uur, de kapper wil de op werkdagen zijn zaak open hou den tot negen uur behalve op Zater dag. Na uitvoerige discussie werden de verschillende verordeningen vast gesteld. De electra-winkel mag open blijven van April tot October tot acht uur en de rest van het jaar tot zeven uur, behalve 's Zaterdags. De leden van de woonruimtecom missie werden herbenoemd. In een vacature in de woonruimtecommis sie werd de heer. K. Braber benoemd, de andere leden werden herbenoemd. Ht presentiegeld van de leden van de stemburaux werd vastgesteld op 5 per zitting. Een wijziging in de ver ordening op de keurlonen werd vast gesteld, waarbij opgemerkt werd dat de dienst aanzienlijk goedkoper is uit te voeren. Tenslotte werd een geld lening aangegaan ten behoeve van de woningbouw. Bij de rondvraag kwam ter spra ke de woningverbetering en ook werd aangedrongen op spoedige slo ping van de Noordgouwse molen. Zierikzee AANBESTEDING. Donderdag werd ten stadhuize te Zierikzee voor rekening van de ge meente aanbesteed de reparatiewerk zaamheden aan de Zuidwelle brug. Ingeschreven w.erd door: Gebr. Holm, Zierikzee, voor 16400, J. van Alm- kerk, Zierikzee, voor 22700, M. v. d. Velde, Bruinisse, voor 20590, J. A. van de Housselt, Bergen op Zoom, voor 20350, A. J. Blijlevens, Breda, 20900, F. Aken, Zierikzee, voor 15803, J. M. Dekker, Brouwers haven, voor 19745, P. van Dongen, Haamstede, voor 20463, S. P. Wtfs- raan, Zierikzee, voor 16100, B. L. van Velthoven, Zierikzee, 9900, H. Stouten, Brouwershaven, 10800. De gunning werd aangehouden. VERGADERING P.v.d.A. In de dezer dagen te Zierikzee ge houden vergadering van de plaatse lijke afdeling van de Party van de Arbeid werd de heer A. Brand als voorzitter herkozen. Voorts werd mevr. M. J. van der GraaftWitte secretaresse in plaats van de heer M. Verheijen Voorts 'werden nog herkozen de penning meester', de heer M. de Moor en de heren R. Gerrtisen, P. D. Verstrate, G. Klein, C. Hoek en J. C. Linders; Mevr. J. P. v. d. WerveSchults en de heer J. B. Lokker, werden aan het bestuur toegevoegd respectieve lijk voor de Vrouwenbond en voor de afdeling Nieuwe Koers. „EILANDEN OP DE GRENS VAN DRIE WERELDDELEN" In de vierde voordracht van de le zingencyclus „Onze West" hield Vrij dagavond in de Concertzaal te Zierik zee, de heer J. A. Mulder, medewer ker van 't „Koninklijk Instituut voor de Tropen", een lezing over de cul tuur van de bevolking der Nederland se Antillen. De oorspronkelijke bevol king van deze Caraïbische eilanden bestond uit Indianen. Toen de ei landen echter in 1634 door de Hol landers en Zeeuwen werden veroverd, was de Indiaanse bevolking reeds vermengd met Portugezen en waren de inboorlingen voor het grootste deel tot het Rooms Katholiek geloof overgegaan. De Nederlanders in dienst van de West-Indische Compag nie bestreden deze godsdienst én de priesters werden verbannen naar het vaste land van Zuid-Amerika. De In diaanse bevolking trok echter met zijn geestelijke leiders mee. zodat op deze wijze de oorspronkelijke bevol king van deze eilanden verdween. Op het eiland Bonaire herinneren rots tekeningen nog aan de voormalige be woners. Na het vertrek van de India nen werden negerslaven ingevoerd om op de eilanden het werk te ver richten. De Nederlanders maakten van de handel in deze slaven een Winstgevend bedrijf. St. Eustatius was in die tijd al een belangrijk han delscentrum, het werd „de gouden rots" genoemd. De afstammelingen van deze slaven, de Creolen, vormen nu het hoofdbestanddeel van de be volking. De eigen cultuuruitingen van deze bevolking hebben weinig te bete kenen. De eilandbewoners houden zich bezig met het vlechten van hoe den en op Saba b.v. wordt een soort kantwerk („Spaans werk") vervaar digd. De belangrijkste cultuuruiting van deze primitieve mensen is de muziek. Van dit gebied uit hebben zich de samba, de rumba en andere Zuid-Amerikaanse dansen over de ge hele wereld verspreid. Na de pauze van deze interessante bijeenkomst werden enige geluids films vertoond, over de in deze en voorgaande voordrachten behandelde onderwerpen. Bruinisse SUCCESSEN OP SLAGERSVAK- TENTOONSTELLING Op de internationale slagersvakten- toonstelling die te Utrecht wordt ge houden, boekte slager De Gruyter te Bruinisse weer mooie successen. Zijn inzendingen behaalden een eerste prijs, n.l. voor leverkaas, voor rookvlees en voor boterhamworst, terwijl mevr. De Gruyter-Jumelet met een bouquet bloemen, in de afdeling garneerkunst, eveneens een eerste prijs behaalde. Brouwershaven NIEUWE STADHUISKLOKKEN De gemeenteraad van Brouwersha ven, die dezer dagen in openbare ver- gadei*ing bijeenkwamen, besloot een bedrag van 500 ter beschikking 1» stellen als bijdrage in hogere kosten van vernieuwing der voorgevel van het ouderhuis van Jacob Cats. Voorts werd besloten tot aankoop van nieu- de zg. „Westminster"-klokken voor het stadhuis. THOLEN Tholen EEN TEGENVALLER Dé landbouwer G. de Hond, van de hoeve de „Lente" onder de gemeente Tholen, trof een zijner koeien ziek in de weide liggend. Daar geneeskundige hulp te laat zou komen, heeft hij het dier laten afmaken. De schade wordt berekend op f1200. Het vlees is voor de verkoop over de vrijbank goedge keurd. LAGE BESOMMINGEN VISSERIJ Evenals vorige week waren de be sommingen van de Thoolse bot- en garnalenvissers weer aan de lage kant. De verzending van mosselen was iets hoger dan vorige week, waarbij de kwaliteit van de mosselen zeergoed is te noemen. De aanvoer van andere vissoorten en van bliek was niet lonend. VAARDIGHEIDSDIPLOMA'S Bij de te Bergen op Zoom gehouden vaardigheidsproeven slaagden de da mes van de gymnastiekvereniging „Olympia" te Tholen met de volgen de punten: le graad: Corrie Schot, 99ft pnt. 2e graad: I. Geuze, 83ft pnt.; J. Moe- liker, 87ft pnt.; M. Praat, 81 ft pnt.; P. Schot, 85 pnt; M. Verstraate, 86 pnt: P. van Zanten, 87 pnt. 3e graad: L. Cornelisse, 83 pnt.: N. Duivendijk, 85 pnt.; J. Everaers, 79 pnt.; P. Jansen, 79 ft pnt.; J. Kegge, 78ft pnt.; A. Prince. 78li pnt.; J. van Zanten, 90ft pnt.: C. van Zanten, 90 pnt.; N. Bout, 86 pnt en R. de Nijs, 86 pnt. Voor het slagen moest men 78 pun ten kunnen behalen. EERSTE NUTSAVOND. In de zaal van „Het Hof van Hol land" te Tholen werd de eerste nuts- avond gehouden. Deze eerste avond was er één van een bijzonder karak ter. Daarop wees ook de voorzitter, dokter P. J. Duinker, in zijn openings woord. Men moest deze eerste bijeen komst meer zien als een propaganda- avond. De voorzitter hoopte, dat me de door deze avond meerderen lid van het nut zullen worden. Vervolgens gaf hij een kort resumé van het programma in dit seizoen. Er zullen 7 nutsavonden gehouden wor den, waarbij met film, lezingen en een bonte avond. Tenslotte hoopte de voorzitter, dat het voor de aanwezigen een goede kennismaking zou zijn. Toen volgde het optreden van prof. Roland. Met zijn gezelschap bracht hij de zaal in verbazing door zijn onnavolgbare toe ren. 1-Iet geheel was een goed pro gramma. ST. PH1LIPSLAND T.B.C.-BEVOLKINGSONDERZOEK. De tweede ronde van het t.b.c.-be- volkingsonderzoek te St. Philipsland zal geschieden op 14, 17 en 18 Novem ber a.s. De bevolking is door folders hierover ingelicht en nogmaals op het doel van dit nuttige onderzoek gewe- SCHEPEN GEPASSEERD DOOR HET KANAAL VAN ZUID -BEVELAND. Olievos 1, v. d. Meer. CEM 2, Joelle. Hungaria, Muller. Fiat, Kars. Labor, Wendt. Robert Eckelniann, Uien. Geer- truida, Bevelander. Pieternella Maria, de Wachter. Tusna, Wallin, allen naar Rot terdam. Tasman, Kuipers, naar Rossum. Res Nova. Vorthoren, naar Werkendam. Gerdina, Kreeft, naar Wemeldinge. Twee Gebroeders. Wijdeveld, naar Krimp; aan de IJssel. Christina, de Koning, naar Arn hem. Trialfo. Koopman, naar Doetinchem. Italia, v. d. Burght, naar Amsterdam. He lios, Bakker, naar Denemarken. Hoop op Zegen, Waardenberg, naar Gorinchem. Catharina Maria, v. d. Sluys, naar Dor drecht. Veur, Melnen. Fuld'a, Lemmena. Adme, de Vree. Verdun, Weijt. Rhenus 89. Göttert. Avifauna, Van Oosten. Marie, Rademakers. Isala 4, Bokslag. Helena. Rixgeus.Coadja, van Vossum. Express 100, Keitel. Express 101, Terschtlren. allen naar Duitsland. Charles Haller. van Don gen. Express 32, Burgi. Zurich, van In- gen. Navexmotor 9. van Damme, allen naar Basel. Maria, Broeken. Res Nova. Hoogendoorn. Variatie, Versluis. Poort vliet, Oosterwjjk. Gidska, de Prins. Au gust, Pieters. Onrust. Schram. Joma, Rui tenberg. Elma. v. d. Laan, Dumbo, Blok land. Secunda Spes, Keuvelaar. Corrie, Schut. Luctor. Tanis. Succes, van Zanten. Wijkdienst 16, Staal. Deo Juvante, Zwiers. Butania 3, v. d. Heuvel. Tiny, Foekens. Fiat, Kikkert. Animo. Foekens. Alpha, Kamphuis. Manta, Doorman. Stad Biel, Feenstra. Meöuse, Kohier. Klaus, Top. Kruidendrogerij te Ommen afgebrand. Een felle brand heeft de kruiden- drogerij Angelica te Ommen geheel in de as gelegd. De schade wordt ge schat op 450.000, die door verzeke ring gedekt is. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Wel is be kend, dat tot tien uur des avonds verwarmingsmonteurs in het gebouw werkzaam zijn geweest mei een las apparaat. Razzia's in Kenya. Bij nieuwe razzia's in Kenya zijn weer tweehonderd inheemsen in hech tenis genomen. In het Nyeri-district, 100 kilome ter ten Noorden van Nairobi, is een nieuwe moord door de Mau Mau ge pleegd. Een inheemse, die getuigd had tegen personen, die van Mau Mau ac tiviteit worden verdacht, werd te Kgaumo dood aangetroffen. Zijn lijk was in stukken gesneden. De gouverneur van Kenya, sir Eve lyn Baring, is Vrijdag gemachtigd elk district tot verboden gebied te ver klaren en mensen te verbieden de betrokken gebieden te betreden of er te verblijven, indien hun aanwezig heid als een gevaar voor de rust wordt beschouwd. Een inheemse leider werd Woens- ig door de politie te Nairobi gearre steerd, toen hij en vele anderen bij eengekomen waren om het Bi'itse so cialistische parlementslid Brockway te ontmoeten. Brockway maakt met Hale, ook een Brits parlementslid, op uitnodiging van de inheemse bond van Kenya een oriëntatiereis in Ken ya. De blanken in dit gebied zijn zeer tegen dit bezoek gekant. Granaat gedemonteerd. Eén dode, één gewonde. Donderdagmiddag vonden twee ar beiders uit Apeldoorn, de 23-jarige J. D. en de 31-jarige M. E., beiden in Duw-verband werkzaam, op het kroondomein Hoog Soeren een onont- plofte granaat, welke zij trachtten te demonteren. Daarbij kwam het pro jectiel tot ontploffing. De twee man nen werden ernstig gewond in het Julianaziekenhuls te Apeldoorn opge nomen. D. is Vrijdagmorgen aan de verwondingen bezweken. E. verkeert bulten levensgevaar. Vier weken geëist tegen vroegere „Vlam"-redacteur. Tegen de voormalige redacteur F. K. van het vroegere socialistische weekblad „De Vlam", is vier wenen gevangenisstraf geëist, wegens een voudige belediging. K. had twee artikelen geschreven over de zaak Westerling en in een er van, het blad „De Nieuwsbrief" van de 64-jarige journalist J. Fabius uit Den Haag „een super staaltje van geniepige, achterbakse laster' ge noemd. De heer Fabius voelde zich beledigd, evenals de heer J. W. Meijer Ranneft, lid van de Raad van State. De heer Meijer Ranneft voelde zich beledigd door het artikel „WesLer- ling's arrestatie een justitiële kome die?" De president van de Amster damse Arrondissementsrechtbank, mr. J. van der Esch, zal 13 Novem ber a.s. uitspraak doen. VEILING WALCHEREN 31 Oct.: Aardappelen: Koopmans Blau we, grote 10.60—10.80. drielingen 6.50 7.00. Bintjes, bonken 9.1010. bonken 9.10. Appels: Cox Orange Pippin 3151. El- lisons Orange 2438. Jonathans 4—28. Goudreinette 633. Laxton Superbe 3 27. Glorie van Holland 6—21. Gron. Kroon 817. Zoete Ermgaard 12. Zoeto Cam pagne 12. Appel val cn kroet 3—8. To maten 1649. Peren; Beurré Alox. Lucas 30—31. Br. Hardy 11—13. Zwijndr. wijnpeer 8—15. Pater v. d. Elzen 812. Nouveau Poiteau 612. Comtesse de Paris 7—10. Saint Re- my 510. Jodenpecr 3. Peren val en kroet 4—9. Druiven: Black Alicante 78—1.19. Gol den Champignon 1.341.38. Groenten: Bloemkool A 1033. B 8 12, C 8—9. Sla 2—9. Veldsla 22-41. An dijvie 5—15. Spinazie 14—40. Witlof 37— 85. Spruiten 15—31. Prei 8—12. Rode kool 6—12. Witte kool 5—7. Sav. kool 6—12. Boere kool 4—9. Bospeen 8—24. Boskro- ten 68. Kroten per kg 811. Uien per kg 9—19. Kassaxa's 124. Kassnljbonen 144. VISMIJN VEERE 21 Oct.: Export garnalen 1020 kg 87— 1.02. Handels garnalen 798 kg 4244. Bot 8 kg 16—27. Middel tong 1 kg 1.31. Rog 12 kg 25—42. Wulken 15 kg 49. VISMIJN BRESKENS 31 Oct. Export garnalen 1300 kg 63— 1.14; handels garnalen 20 kg 94. leUttlS in een 0 De directie van de Apold'oornse Net- tenfabrlek heeft kort geleden 31 arbei ders ontslagen, terwijl thans aan 64 an dere arbeiders per 1 November a.s. ont slag is aangezegd. Dit ontslag zou ver band houden met een teruggang van exportorders. 0 De zender van de Amerikaanse strijd krachten te Berlijn heeft bekend ge maakt, dat Oostdultse spoorwegfunctio narissen Donderdag acht Amerikaanse tanks, die per trein via de spoorlijn van West-Duitsland naar Berlijn vervoerd zouden worden, hebben aangehouden en teruggezonden. Door de Oost-Duitse spoorwegfunctionarissen werd als reden opgegeven, dat de tanks te zwaar en le breed waren voor de spoorlijn, aldus woordvoerder van het Amerikaanse le ger te Berlijn. 0 In het gebied om Teheran met een straal van 50 tot 80 kilometer is de nood toestand afgekondigd. Op het platteland hebben zich moeilijkheden voorgedaan tussen boeren en landeigenaren naar aanleiding van agrarische hervormingen. 0 De West-Duitse bondsdag heeft zich in een tweetal stemmingen tegen weder invoering van de doodstraf uitgesproken. 9 De West-Duitse Bondsdag heeft een sociaal-democratische motie verworpen, waarin werd aangedrongen op opheffing van de invoerrechten op boter. 0 Men is thans te Londen bezig een levisieuitzendïng van de kroningsplech tigheid in de Westminster Abdij voor te bereiden. Er mogen echter geen opnamen dichtbij gemaakt worden. 0 Van 27 October tot 30 October ver toefde de Italiaanse minister van land bouw en boswezen, A. Fanfani in Ne derland. Hij bezocht verschillende land bouwcentra om zich aldus een beeld te kunnen vormen van de vooruitgang die in Nederland op dit gebied plaats vond. 0 Drie Amerikaanse militairen zijn Vrij dag om het leven gekomen en vier ern stig gewond, te Geildorf by Stuttgart, doordat hun tank door een brugleuning reed en in de rivier de Kocher stortte. Een militair wordt vermist. 0 De drijvende traanfabriek van de Nederlandse Maatschappij voor Walvis vaart, de „Willem Barendsz" is vandaag uit de Amsterdamse haven vertrokken voor zy'n zevende reis naar de Zuidelij ke IJszee. 0 Te Bombay hebben rich 102 Kozakken Mohammedaanse nomaden uit Chinees Wij hebben een grote sortering zuiver wollen aan oude pryzen. Ook TWEEDJASSEN en JACKETS met pluclien voering met rits en knoopsluiting. Wouwsestraat 7, BERGEN OP ZOOM. ZONDAG 2 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven: 10 dr. Sperna Wieiand; Bruinisse: 10 en 3 ds. v. d. Brink; Burgh: 10 ds. Swaak; Dreiscbor: 10 ds. Huizing; Ei kerzee: 10 ds. Nauta; Haamstede: 10 en 6.30 ds. v. Vliet: Kerkwerve: 2.30 cand. v. Ginkel; Nieuwerkerk: 10 ds. Westerhof: Noordwelle: 10 ds. v. Lie- re; Noordgouwe: 10 ds. Barendrecht: Ouwerkerk: 2.30 Bev. en intrede ds. Kuin; Oosterland: 10 en 6 ds. Radsta- ke; Renesse: 7 ds. v. Liere; Seroosker- ke: 10 cand. v. Ginkel: Sirjansland: 10 ds. Boer; Zierikzee, Nieuwe kerk:'10 dr. v. Itterzon, 7 ds. v. Roon; Ver.-geb.: 10 ds. v. Royen; Zonnemaire: 10 dhr. Malipaard. Geref. Gemeente. Poortvliet: 10, 2 en 6 leesd.; Scherpenisse: 9.30, 2 en 6 leesd.; Sint Annaland: 9.30, 2 en 6 leesd.: Stavenisse: 9.30, 2 en 6 leesd.; Tholen: 10, 2.30 en 6,30 leesd.: Sint Philipsland: 10. 2.30 en 6 leesd. Geref. Kerk. Brouwershaven 9.30 en 1.30 dienst; Bruinisse 10 en 3 ds. Bremmer; Haamstede 10 en 3 ds. van Berge; Nieuwerkerk 10 en 6 ds. v. d. Zanden; Oosterland 10 en 2.30 ds. Bos; Scharendijke 10 en 2.30 ds. Fok- kema? Zierikzee 10 en 5 ds. Tiemers- ma; Zonnemaire 10 en 2.30 ds. Nagel- lcerke. Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 ds. Mallan; Nieuwerkerk 10, 2.30 en 6 leesd.; Oosterland 10 2 en 6 leesd.; Zierikzee (St. Domus'str.) 10. 2 en 6 leesd. Toerkestan, ingescheept op het Britse schip „Daressa" om zich naar Turkije te begeven. Zij zullen zich daar na ruim twintig jaren zwerven in Mldden-Azië vestigen in een bergachtig gebjed. 0 Het beoordeiingsorgaan voor kinder films van de stichting „Instituut Film en Jeugd" gaat binnenkort de door dit or gaan beoordeelde films, met de eerste praediaaten daaraan toegekend, publi ceren. 0 Een Franse vrouw van middelbare leeftijd, Eva Closset, heeft bekend, dat zij de Opera in Nimes in brand heeft ge stoken, omdat haar zoon uit het koor was gezet. 0 Gregorio Gaete, een jonge huisvader uit de stad Sariaja op Luzon (Fhilip- pijnen) heeft in een vlaag van waanzin acht familieleden gedood. 0 Alexander Pohl, de leider van een groep Oostenrijkse industriëlen, heeft bij zijn vertrek uit New York medegedeeld, dat het plan voor een nieuwe verbinding geheel te water tussen de Noordelijke Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee dichter bij verwezenlijking is, dan ooit te voren. In 1938 werd door de Hitlre-re- gering reeds een klein déél van de voor gestelde waterweg aangelegd. 0 Uit Kaboel komen berichten, dat onder druk van Rusland het olieonderzoek, dat Amerikanen instelden in Noord-Afganis- tan is gestaakt. De Afgaar.se autoriteiten willen zich beperken tot boren' van terputten. 0 De 339 muitende gevangenen in de staatsgevangenis van Chester in Illinois (U.SA.) hebben Vrijdag hun opstand be ëindigd en de zeven bewakers, die zij als gijzelaars vasthielden, vrijgelaten. De opstand heeft vijf dagen geduurd. Het communistisch Tweede Kamerlid Haken heelt aan de regering gevraagd of ze bereid is ce mensen schadeloos te stellen, die door de windhoos te Oud- Schoonebeek schade hebben geleden. 0 Het Haagse gerechtshof veroordeelde de Haagse paardenslager Th. N. K. tot een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek. K. heeft een baby, die ge boren was uit een verhouding met een gehuwde vrouw, bij de burgerlijke stand opgegeven met als vader een ander dan hijzelf. Waar zijn onze schepen 'i Arendskerk 31 v, Japan te Rotterdam. Muiderkerk 30 v. Calcutta via- Madras. Tromp 30 te Cuxhaven. Willem Ruys 31 v. Priok n. R'dam. Akkrumöijk 31 v. Afrika te A'öam. Amstelveen 30 te Fremantle. Danae 31 te Messina. Delft 31 te. Caidera. Gooiland 30 te Recife, Hector 31 te Amsterdam Jagersfontein 31 te Port Elisabeth. Karsik 31 te Semarang. Luna 31 te Candia. Modjokerto 31 te Djeddah. Mentor 31 te Piraeus. Maashaven 31 te Lagos. Oranjestad 31 te Aruba. Plancius 30 v. Priok n. Surabaja. Poelau Laui 31 te Beiawan Deli. Rijnkerk 30 te Genua. Ruys 31 te Hongkong. ZIERIKZEE. Concertzaal-bioscoop. Zaterdag 8, Zondag 3 en 8 uur: „De pastoor van Kirch- feld", (14 jaar); Dinsdag en Donder dag, 8 uur: „Variété, (18 jaar). HAAMSTEDE. Hotel Bom. Zaterdag en Maandag, 8 uur: „Tramlijnbegeerte', (18 jaar). Ou<L Geref. Gem. Bruinisse 10 en 3 leesd.; Oosterland 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 3 ds. v. d. Klis; Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis; Haamstede 10 godsdienstoef., 3 leesdienst. Evang. Luth, Kerk, Zierikzee geen dienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 hei), dienst, 3.30 openluchtsamenkomst bij Nobelpoort, 7.30 Verlos3ingssamenk. THOLEN ZONDAG 2 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer: I Schie 31 te Tel AvJv- 10 en 2.30 ds. v. Putten (H. dankz.); Poortvliet: 10 en 2.30 ds. Ewold (n.m. H. D.): Scherpenisse: 10 en 2.30 ds. Brons (H. A. en dankz.); Sint Annaland: 10 ds. Enkelaar, 6 ds. v. d. Wiel; Stavenisse: 10 leesd., 6 ds. Enkelaar; Sint Maartensdijk: 9.30 en 2 ds. de Bres; Tholen: 10 en 3 ds. v. d. Wiel: Sint Philipsland: 9.30 en 2.30 ds. de Lint. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer: 10 en 2.30 ds. v. d. Elskamp; Poortvliet: 10 en 2.30 ds. v. Halsema; Tholen: 10 leesd., 5 ds. v. Halsema: Anna Jacoba- polder: 2 maal ds. le Cointre. Ond-Geref. Gemeente. Sint Maar tensdijk: 9.30, 2 en 6 leesd.; Sint Phi lipsland: 9.30, 2 en 6 leesd. Oud-Geref. Kerk. Sint Maartensdijk: 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer: 10, 2.30 en 6.30 leesd.; Tholen: 10, 2.30 en 6.30 dhr. Gebraad. Rehoboth. Sint Maartensdijk: 7 ds. Mantz. Ned. Protestantenbond. Tholen: 5 ds. J. de Graaf (Ned. Herv. pred. te Arn hem). VEILING ZUID-HOLLANDSE EILANDEN. 30 October. Druiven 851.24. Appelen binnenland: Goudrelnetten 8—22. Glorie van Holland 10—20. Laxton Superbe 715. Sterappel 12—22. Cox Orange Pippin 22 —51. Jonathan 20—38. Groninger Kroon 1523. Peren binnenland: Beurré Clalr- geau 17—25. Gieser Wildeman 7—12. Eml- le d' Heyst 713. Légipont 1425. Doyen ne du Cornice 38—51. ZwijnürechUe Wijn peer 12—20. Groenten; Andijvie 15—20. Bloemkool 9—21. Snijbonen 1,21—1,38. Kroten 5—10. Gele kool 68. Groene kool 6—B. Bospeen 813. Waspeen 810. Grote peen 4. Rode kool 7—12. Prei 10—12. Selderij 4.20—7.80. Knolselderij 5—12. Spinazie 35—37. Sprui ten 15—37. Uien 11—17. Witlof 64—75. Sla 3,909,20. VEILING KRABBENDIJKE 31 Oct. Exportveiling. Jonathan AAA 32.90, AA 32.90. A 32.90. BC 2150, I gr. 24.60, keuken 19.70. Goudreinette AAA 27.20. AA 22.10, A 17.50. I gr. 16.10—25. 1 fijn 11.10, II 5. Cox Oranje Pippin, keu ken 22, BC 33.80, I gr. 42.40. 1 fijn 27. Glorie van Holland A 22. St. Remy I gr. 9.90, I fijn 8.40. II 3.60. Zwijndrechtse wijnpeer I gr. 11.60, I fijn 8.40. II 3.C0. Comtesse de Paris 1 gr. 15.50—16.90, I fijn 4.20—1050, II 3.30. Gewone veiling: Goudreinette verpakt 10—32, id. los 413, Jonathan verpakt 30—32, id. los 4—17. Cox Oranje Pippin verpakt 4154. id. los 9—32. Lombart Calville 34. SterapDel 38. Glorie van Holland 613. Gol<Jan Delicious 712. Alhngton Pippin 512. Doyenné du Co- mice. verpakt 4215. id. los 16—26. Nou veau Poiteau 36. Comtesse de Paris 3—17. Ernlel d'Heijst 3—9. Beurré Alex. Lucas 412. St. Remy 8. Zwijndr. wijn peer 4—6. Gieser Wildeman 5—7. Legi- pont 22—27. VEILING ZUID-BEVEL AND GOES 31 Och: Bloemkool 932. Kropsla 8— 12. Knolselderij 9—13. Kroten 13. Selde rij 2250. Spruiten 1542. Rode kool 650 —9. Groene Sav. kool 7—12. Witte kool 34. Andijvie 514. Prei 813. Uien (stek en afw.) 150—10. Peen 8. Veldsla 3440. Aardappelen 9. Kassijbonen 159. Tomaten 3653. Druiven 91104. VEILING ST. MAARTENSDIJK 31 Oct.: Gewone uien 22.1022, bonken 20.32, drielingen 25; picklers 34.10, stek 7.42. Aanvoer 50 ton. Tarwe 24—25; gerst 30—3350; haver 27 23.50; schokkers 5059; kleine erwten 5054; bruine bonen 6066; koolzaad 59: maanzaad 125. VEILING BERGEN OP ZOOM 31 Oct.; Andijvie 11—12. Sav. kool 6. Rode kool 8. Witte kool 45. Spruiten 28—50. Bloemgool 8—17. Witlof 62—65. Tomaten 3755. Kas snijbonen 1.49. Ster appelen 16—21. Groninger Kroon 1015. Goudreinetten 20. Jonathan 12—23. Cox Oranje 22—51. Doyenné du Cornice 42—51. HOCKLY PROGRAMMA VOOR ZONDAG. De Kon. Ned. Hockey Bond gaf in het 'Zuiden alle afdelingen vrij. Voor de commissie van bijstand Zuid-Ne derland worden de volgende wedstrij den gespeeld: Dames: Pelikaan II—Were-di III; RapideWarande I cn Warande II— Middelburg. De Middelburgse dames, die door de herfstvacantle met een aantal in valsters moeten uitkomen, zullen het niet gemakkelijk krijgen in Ooster hout. Heren: Pelikaan II—Were-di H; Ca detten IITempo n en Warande II Middelburg. De Middelburg-reserves zullen in Oosterhout de handen vol krijgen en een nederlaag is zeker niet onmogelijk. BILJARTEN BILJARTEN BELGIë—NEDERLAND. In café Meert te Gent werd de re vanche-wedstrijd gespeeld voor de uit geloofde wisselbeker. Wisten de Ne derlanders destijds in Sluiskil alle par tijen te winnen, thans lieten de Belgen zich niet onbetuigd en stuurden de Sluiskilse biljarters zonder een over winning huiswaarts. Met deze overwinning wisten de Belgen met een puntenvoorsprong de finitief beslag te leggen op de wis selbeker. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor de gemeenten Tholen, Oud- Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Philipsland hebben Zondag dienst de lieer P. J. Duinker, arts te Tholen, tel. 40 en de lieer H. Menger, arts te St. Philipsland, tel, 20. Stad' Schiedam 30 te Lulea. Stad Vlaardingen 30 bij St. John's. Stentor 31 te Barbados. Tjitlalenka 31 te Kaapstad. Tjibadak 31 te Melbourne. Van Riebeeck 31 te Singapore. Westlahd 31 te Las Palmas. .VAN "TOT WIN IJPE" Te 's-Hertogenbosch slaagde voor het examen acte U (vrouwelijke handwerken) mej. Lampers te VIJssingen. Vandaag zal in Duivendijke een bus collecte worden gehouden ten bate van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk. Met ingang van 3 November a.s. Is de heer D. Mallekote uit Kralibendijke aan gesteld voor het verrichten van admi nistratief werk in het Girokantoor te Den Haag. Tengevolge van het bietenvervoer ls het rijwielpad over de dijk aan de Axelse Sassing zó slecht geworden, dat het niet meer te berijden is. Velen moeten hier door gebruik maken van de weg over Sluiskil, hetgeen een belangrijke omweg betekent. Allerwegen wordt dan ook ge hoopt, dat in deze toestand spoedig ver betering zal worden gebracht. KERKNIEUWS DS. E. V. J. JAPCHEX TE PUTTEN 40 JAAR PREDIKANT. Maandag 10 November a.s. is het 40 jaar geleden, dat ds. E. V. J. Jap- chen, thans wonende te Putten, het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds. Japchéü werd 26 Januari 1885 te Kockengen (Utr.) geboren en in 1912 door het Provinciaal Kerkbe stuur van Friesland toegelaten tot de Evangeliebediening.in de Ned. Herv. Kerk. Op 10 November van datzelfde jaar verbond cand. Japchen zich aan zijn eerste gemeente Waarde (classis Goes). Daarna stond de jubilaris ach tereenvolgens nog te Aalst (classis Bommel) 1916—1921; Hei- en Broei- cop (classis Gorinchem) 19211925; Kockengen (classis Breukelen) 1925 1927Maartensdijk (classis Amers foort) 1927—1932. Op 10 April 1932 verbond ds. Japchen zich aan zijn zes de en laatste gemeente Waarder (classis Gouda), welke hij diende tot 1 Februari 1950, toen hem op 65-jari ge leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde de jubi laris zich in September 1950 te Put ten op de Veluwe. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Veendam: J. J. van Ravenzwaay, candidaat te Am sterdam. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ellm (Dr.): B. Wentsc-1, candidaat te Ridderkerk. Bedankt voor Dixie (Ontario): (Christian Reformed Church): J. Rook te Sarnia (Ontario), voorheen te Epe. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Nieuw-Beijerland. Rhenen en voor Veenendaal: H. van Gilst te Elspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 17