PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Engels beroep op Wysjinsky in de Korea-kwestie BILT Grootscheepse Marine-oefening in de Roompot Kantlijn H EEN ANTI-BRITSE BETOGING IN BUENOS-AIRES Vandaag WOLKBREUK BOVEN NAPELS 195e Jaargang-No 257 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter Hoofdred. G. Ballintjjn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p, kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 31 October '52 ADVERTENTIEPRIJS a ct. per mm Minimum p. advertentie 12- Ing. mededelingen drtemaal tarief Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P Z C. Middelburg Bur. Vlissingen Walstr. 58—00, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg. Markt 51. telef. 3841. Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g 2228) Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Terneuzen, Brouwerijstr. 2. Zlerlkzee. N Bogc-rdstr C 1 OO^telelJtë. DE DEUR NOG NIET GESLOTEN Oprecht Russisch antwoord zou tot oplossing bijdragen De Britse minister van staat, Sehvyn Lloyd, heeft Donderdag in de poli tieke commissie van de Verenigde Naties gesproken over de kwestie van repatriëring der communistische krijgsgevangenen in Korea, waarop de bestandsbesprekingen zjjn blijven steken. Hij zei, dat de reeds door de V.N.- ondex'handelaars ingediende voorstel len van kracht blijven en .aanvaar ding van een dezer voorstellen onmiddellijk tot een bestand zal lei den". Een oplossing diende volgens Uoyd niet te worden voorkomen door prestige-o ver wegingen Wysjinsky had in zijn rede van Woensdag niet duidelijk verklaard, of hij voor dan wel tegen gedwongen re patriëring was en Lloyd zou deze vraag graag duidelijk beantwoord zien. Een oprecht Russisch antwoord zou veel meer tot een oplossing van de kwestie kunnen bijdragen dan het instellen van een commissie, zoals Wysjinsky had voorgesteld. Lloyd achtte een nieuwe commissie niet noodzakelijk. „De zaak kan snel door middel van de bestaande orga nen worden geregeld" aldus verklaar de hij. ANDERE MOEILIJKHEDEN. De secretaris-generaal van de Tu nesische nationalistische „Neo-De- stoer" heeft Donderdag op een pers conferentie verklaard, dat de groep van Arabische en Aziatische landen van de Verenigde Naties een resolu tie voorbereid, die onmiddellijke en onvoorwaardelijke onafhankelijkheid voor Tunesië eist. Het Tunesische na tionale front was. met toestemming van de Bey, slechts bereid verder met Frankrijk te onderhandelen onder au spiciën van de Verenigde Naties, al dus de secretaris-generaal. Hij zei voorts, dat als Frankrijk eenmaal de onafhankelijkheid en vol ledige souvereiniteit van Tunesië zou hebben erkend, Tunesië bereid zou zijn te onderhandelen over een bond- Twee Nederlandse drama's hebben de laatste tijd de aandacht opge ëist: dat van de twintig Ürkers, die naar Argentinië gingen en dat van de opvarenden van het jacht Pre sident Robert. De twintig Urkers, ten dele beroofd van hun broodwinning door de dem ping van de Zuiderzee, togen naar Argentinië om zich een nieuw bestaan op te bouwen. Zij kregen heimwee, zij kregen tegenslag er rezen moeilijk heden met hun werkgever. Tien Ur kers keerden terug naar Nederland. Vier anderen zullen weldra terugko men. Van de overige zes werken er nog drie als visser, de anderen hebben ander werk Succes is dus uitgebleven. Het wil de niet lukken en de Urkers hebben geen gemakkelijke tijd achter de rug. Minister Suurhoff heeft gelukkig kunnen mededelen, dat npch de Ne derlandse regering, noch ons gezant schap in Buenos Aires deze landgeno ten in de steek heeft gelaten. Ook zijn de achtergebleven gezinnen gesteund. Wat flat betreft is dus alles goed. Toch moet achteraf geconstateerd worden, dat de Urkers zich roekeloos aan een avontuur hebben gewaagd. Zij zouden er verstandig aan hebben gedaan, als zij eerst eens twee of drie man een poging hadden laten wagen. Was het die naar den vleze gegaan, dan was er voor de anderen reden ge weest om hun voorbeeld te volgen. Nu heeft deze emigratiepoging no deloos veel geld gekost# en kreeg zij door haar verloop het karakter van een tragedie. Niemand is daarmede gebaat ge weest. et jacht President Robert. Zo om en nabij de twintig Nederlan ders hebben met dit schip de vlucht genomen voor de oorlog. Zij voeren uit, de leden van de familie Lomhert en notaris Quaedvlieg uit Maastricht, onder leiding van de fan tast Robert Lombert. Zij hebben rond gezworven. De oorlog is niet geko men. Er is twist ontstaan onder de opvarenden. Volkomen gedesillusio neerd is dit groepje Nederlanders nu in Southampton aangekomen. Mag men verslaggevers, die aan boord een bezoek brachten, geloven, dan zijn deze Nederlanders de waanzin naby. Het moge waar zijn, dat de fantast Robert Lombert geen brandschoon verleden heeft, en evenzeer, dat rondom deze gehele zwerftocht van het jacht een waas van grote geheim zinnigheid hangt, toch rijst de vraag, of deze Nederlanders zonder meer in de steek mogen worden gelaten. Het zou een daad van menslievend heid zijn, als de regering ingreep en zorgde, dat ook deze Nederlanders terugkerenom weer normale mensen te worden. Ondank is 's werelds loon! Men zal zich herinneren, dat een maand of twee geleden een sportvlieger ontdekte, dat énkele per sonen in net kamp by Rucphen bezig waren een diefstal te plegen. De „dieven" schijnt men niet te pakken te hebben gekregen. Maarnu worden de inzittenden van het toe stel de heren A. C. van Campenhout uit 'Seppe en Van Dijk uit Goes, de dupe. Er is namelijk proces verbaal op gemaakt wegens te laag vliegen Voortaan dus maar geen dieven ontdekken uit een sportvliegtuig! genootschapsverdrag met Frankrijk binnen het kader van het handvest der Verenigde Naties. Tunesië was volgens hem niet bereid lid van de Franse Unie te blijven. Intussen hebben te Parijs tien Fran se conservatieve afgevaardigden in de Nationale Vergadering een verklaring opgesteld, waarin zij eisen, dat Frankrijk uit de Verenigde Naties zal treden indien de kwesties Tunis en Marokko niet van de agenda der as semblee worden verwijderd. Eenzelfde gevoeligheid als Frank rijk ten aanzien van Tunis en Marok ko toont Zuid Afrika ten aanzien van de behandeling der Zuidafrikaan- se rassenkwestie in de assemblee. Donderdag heeft de Engelse rege ring meegedeeld, in het Lagerhuis, dat de algemene vergadering der V.N. naar haar mening niet com petent is de rassenkwestie te behan delen. Ben behandeling van die kwes tie zou een schending van het hand vest betekenen. Opleidingsschip „Pamir" aan de ketting Het Duitse opleidingsschip een van de weinige grote ..Pamir' uit Lübeck, een zeilschepen, dat nog de wereldzeeën bevaart en dat behalve voor zijn eigenlijke doel ook voor vrachtver voer wordt gebruikt, is weer in de Rotterdamse haven verschenen. Of het schip, dat ditmaal uit San Loren zo kwam, spoedig zal kunnen vertrek ken is echter de vraag. Aan boord verscheen namelijk een deurwaarder, die de „Pamir" aan de ketting heeft gelegd. De vorige Rotterdamse carga door van dit schip meent namelijk een belangrijke vordering op de reder te hebben. OPINIE TE BONN De Saarverkiezingen worden een paskwil De regering van Saarland heeft be paald, dat op 30 November verkiezin gen gehouden zullen worden. Een woordvoerder van de Westduitse re gering te Bonn zeide Donderdag, dat Duitsland de regering van Saarland, die gevormd zal worden na deze ver kiezingen even onwettig zal beschou wen ais de huidige. De pro-Duitse partijen in het Saar land zijn namelijk van de verkiezin gen uitgesloten. De drie democrati sche partijen waarop de regering Adenauer steunt gaven een verkla ring uit, waarin ze deze verkiezingen een paskwil noemen. Duitsland zal tot het uiterste vechten tegen „dit paskwil van een in elkander gezette verkiezing". Het Franse standpunt, aldus meldt Reuter uit Parijs, is dat de verkie zingen een binnenlandse aangele genheid zijn voor het Saargebied, dat politiek zelfbestuur heeft. Frankrijk is ook nadien bereid de besprekingen over de toekomst van het Saargebied voort te zetten. Massale arrestaties in Kenya Het oerwoud wordt uitgekamd Het hoofdbureau van politie te Nairobi heeft medegedeeld dat sinds het afkondigen van de noodmaatre gelen in Kenya, nu tien dagen gele den, ruim 3600 personen zijn gearre steerd. In het gebied van Nairobi zijn meer dan 2300 arrestaties verricht. Olivier Lyttelton, de Britse minis ter van koloniën, is Donderdag zijn onderzoek naar het optreden van de Mau Mau begonnen in Kenya. Een woordvoerder van de regering van Kenya heeft Donderdag bekend gemaakt, dat meer dan 500 Afrikanen zijn opgepakt bij een grootscheepse klopjacht door Britse militairen langs het oerwoud op de hellingen van het Aberdare-gebergte. Meer dan 500 militairen doorzochten de dichte bam boebossen waarin duizenden Kikoe- joe's zijn gevlucht. JOELENDE SCHOOLKINDEREN „Geen vlees voor de Britten" Duizenden Argentynse jongens en meisjes hebben Donderdag in Buenos Aires een luidruchtige parade gehouden. Met tromgeroffel trokken zij door de stad schreeuwend „gean vlees voor de Britten, tenzij zij de Malvina's (Falkland eilanden) afstaan". De scholen in Buenos Aires waren gesloten om de kinderen in de gele genheid te stellen te betogen voor de Argentijnse aanspraken op de Falk land eilanden, die sedert 1832 onder Brits beheer staan. Voorts werd ge demonstreerd tegen het feit, dat on langs Uruguay een consulaire verte genwoordiger benoemde in Port Stan ley op de Falkland eilanden. De be togers joelden bij het passeren van Provincie Drenthe zit vol met clandestiene zenders. Gevangenisstraffen opgelegd. De politierechter te Assen heeft tijdens een zitting, waarin een aan tal lieden terechtstonden, die betrok ken waren bij de exploitatie van clan destiene radio-zenders, verklaart dat het uit moet zijn met de geheime zenders in de provincie Drenthe. Drenthe zit vol met clandestiene zenders en zij storen het radio-ver keer voor de lucht- en scheepvaart. De verdachte J. de J., thans te Rotterdam wonend, had een clandes tiene zender gekocht om er mee te handelen. Hij wilde geld verdienen om een grotere zender ter beschik king te stellen van de Republiek der Zuidmolukken. Enige malen had hy op verzoek clandestien gramofoon- plaatjes gedraaid, maar daarmee was geen geld te verdienen. Hij had tenslotte de zender met 200 winst verkocht De politierechter veroordeelde hem tot een maand gevangenisstraf. Verdachte de J. had 12 Hoogeveen- se ingezetenen mee in het avontuur gesleept. Drie hiervan werden ver oordeeld tot 3 weken gevangenis straf, 1 tot 2 weken, 4 tot 1 weck, 2 tot 60 boete of 30 dagen hechte nis, 1 tot 40 of 20 dagen hechtenis en 1 tot 10 of 10 dagen hechtenis. Van allen werd het radio-ontvangtoestel verbeurd verklaard .indien dit ge bruikt was om de geheime zender te contröleren, die onder de naam „Sport", „Roodborstje" of „Vrijbui ter" in de aether was geweest. Verder werden de exploitanten van de geheime zenders Excelsior, Mon te Carlo, Olympla, De Zwaluw, Me teoor, De Koekoek en Okido veroor deeld tot gevangenisstraffen van 6 weken tot 2 weken, een enkeling kwam met boete vry. officiële gebouwen van Uruguay in Buenos Aires. Donderdag is voorts een tweede Ar gentijnse protest nota aan Uruguay gezonden. De handel tussen Argenti nië en Uruguay is onderbroken. ...viert Tsjang-Kai-Tsjek, pre sident van de nationalistische Chinese regering, op Formosa zyn 65e verjaardag. Bejaarde boekhouder verduisterde 95.000. Het is nu duidelijk géworden waar om de 74-jarige boekhouder van de firma Joh. Enschedé en Zn. te Haar lem geen pensioen wilde nemen. Men heeft ontdekt, dat hij gedurende ja ren verduisteringen heeft gepleegd, die zijn opgelopen tot totaal f 95.000. Denemarken wijst Russisch protest af Westerse strijdkrachten blijven op Deens gebied De Sowjet-Unie heeft één October j.l. bij de Deense regering geprotes teerd tegen het mogelijk legeren van Westerse geallieerde strijdkrachten op Deens grondgebied. Op dit protest heeft Denemarken Woensdag geant woord. In dit protest verklaart de Deense regering dat haar buitenlandse poli tiek is gegrondvest op de krachtige overtuiging dat het Noord-Atlantische verdrag een uitsluitend verdedigend karakter draagt en dat het noch tegen de Sowjet-Unie, noch tegen enig an der land is gericht. Denemarken kan er dus niet mede instemmen dat in verband met het Atlantische Pact genomen maatregelen bedreiging zou den vormen van Sow jet-Rusland of van enig ander land. Indien dit wel zo zou zijn, zou Denemarken daaraan nooit medewerken, aldus een verkla ring van de Deense minister van bui tenlandse zaken Kraft in de volks vertegenwoordiging. Mr. P. J. Oud werd buitengewoon hoogleraar Donderdagmiddag heeft prof. mr. P. J. Oud in een openbare senaats vergadering in de aula der Neder landse Economische Hogeschool te Rotterdam met een rede over „De verhouding der verschillende over heidsmachten" het ambt aanvaard van buitengewoon hoogleraar in het Nederlands staats- en administratief recht aan deze hogeschool. Er was voor deze plechtigheid grote belang stelling. Onder meer waren een aan tal leden van de Staten-Generaal aan wezig. Vuistgevecht in het Zuidkoreaans parlement. Het kabinet van de Zuidkoreaanse president Syngman Rhee is Donder dag ternauwernood aan een gedwon gen aftreden ontkomen. De" nationale vergadering nam een motie van wan trouwen met 103 tegen 45 stemmen aan, doch dit was net iets te weinig voor de meerderheid van tweederden, die vereist is om de regering te la ten aftreden. De motie werd inge diend nadat de regering er van be schuldigd was door bevoorrechting aan handelaars, die president Rhee steunen, winsten te hebben bezorgd van 4 millioen dollar op de onder regeringscontröle staande deviezen markt. De oppositie slaagde er in een de bat van vijf uur, waarbij zich een vuistgevecht heeft afgespeeld, niet in voldoende steun te krijgen voor een voorstel, dat een eenvoudige meer derheid ditmaal voldoende zou zijn om de regering tot heengaan "te dwingen. Een zware modderstroom was het gevolg van een hevige wolkbreuk bo ven Napels, en omstreken. De stroom ontstond, doordat de regen neer stroomde langs de bergen die in Italië zeer ontbost zyn, en daardoor de aarde en stenen niet vast kunnen houden. De stroom vloeide een zeer druk bevolkte stadswyk van Napels binnen, waardoor de ellende al gauw niet te overzien was. Ongeveer 10.000 mensen werden dakloos. Eén van de getroffen families tracht de woning weer moddervry te maken. Twee slachtoffers bij zinken van bietenscheepje Lege roeiboot aangespoeld. Woensdagmiddag omstreeks hall vijf is op het Hollands Diep ter hoogte van Willemsdorp. het kleine binnenschip „Waalstroom", geladen met suikerbieten en varende "naar Zevenbergen, omgeslagen en gezon ken. De twee opvarenden, een schip per uit Dreumel en zijn knecht, kwa men daarbij om het leven. De lijken van de slachtoffers zijn nog niet ge vonden. Wel is later een lege roei boot aangespoeld, die geen kenteke nen droeg. De opvarenden van een in de na bijheid liggende baggermolen verkla ren. dat ze twee mensen aan boord van de „Waalstroom" hebben gezien, die waarschijnlijk nog getracht heb ben zich in de roeiboot te redden. Faroek liet een grote schuld achter Volgens de Egyptische mi nister van financiën worden de schulden van ex-koning Fa- roek geschat op het drievou dige van de waarde van zyn bezit in Egypte. Het merendeel van deze schuld wordt ge vormd door niet-voldane in komstenbelasting. Men wil een dêel van deze schuld vereffe nen door de verkoop van Fa- roeks bezittingen. Vorderingen van buitenlandse schuldeisers worden in Egypte met de mees te nauwkeurigheid onderzocht opdat geen enkel bedrag langs omwegen aan de ex-Koning ten goede komt. „OPERATIE EMERGO" Speurtocht naar het „wrak" van de onderzeeboot „Zwaardvis" Een onheilspellend bericht flitste Donderdagmorgen om 7 nur langs de Nederlandse kust: de Commandant Zeemacht meldde, dat de onderzeeër „Zwaardvis", die in de Zeeuwse wateren oefende, vermoedelijk op1 de bo dem van de Roompot in moeilijkheden verkeerde. Het smaldeel van de Kon. Marine, dat zich in de omgeving bevond, kreeg opdracht zich gereed te maken om hulp te verlenen. Precies een uur later, toen de duikboot nog steeds geen teken van leven had gegeven, werd groot alarm geblazen en werden alle schepen naar de plaats van de ramp gedirigeerd. Veertien mi nuten later dobberde reeds een boei boven de plek, waar de „Zwaardvis" ongeveer lag en kort na half 10 scheurden twaalf handgranaten het water oppervlak open, het sein, dat de zestig gevangenen daar in de diepte een poging konden ondernemen, via het ontsnappingsluik de vryheid te her winnen. Het grote reddingsoffensief was begonnen 's Middags om kwart over drie schoot de „Zwaardvis" echter rank en onbeschadigd naar het daglicht en stak triomphantelijk haar schuimende kop boven het wateroppervlak alt. De gehele Operatie Emergo" was slechts spel geweest, een grimmig spel echter, dat ten doel had de organi. satie, welke de Kon. Marine heeft opgebouwd voor de opsporing van onder zeeboten, te testen. Dat by die organisatie niets aan het toeval wordt overgelaten, werd ons wel duidelijk, toen een snelle sloep ons naar de Roompot had gebracht, waar de Marine haar activiteit ont plooide en waar imposante regen wolken boven het onstuimige water de dreiging, welke in de lucht hing, nog accentueerden. Schepen van ver verschillend type, waaronder ook de torpedobootjager „Evertseni' en de duikboot O 21, doorkliefden de golven van het 7% mijl lange oefenterrein en aan de kim lag een squadron mij nenvegers gereed om op het eerste signaal op te stomen. Recente duikbootrampen hebben geleerd, dat het vaak moeilijk is een verongelukte onderzeeboot te locali- seren en daarom is bepaald, dat voor iedere duik een telegram wordt ge zonden, waarin wordt vermeldt op welke hoogte men zich bevindt en hoe lang men onder water blijft. Dat tele gram wordt door een tweede gevolgd als men weer boven is. Is dit laatste bericht een uur over tijd dan wordt aangenomen, dat er iets niet in de haak is en treft men voorbereidende maatregelen, hetgeen „Maboo I" wordt genoemd. Blijft het „bovenwa tertelegram" twee uur uit. dan breekt1 de phase „Maboo H" aan: bergings vaartuigen schieten te hulp, de scheep vaart wordt gewaarschuwd, bergings vaartuigen worden opgeroepen. Don derdagmorgen om 8 uur was het zo ver AL DADELIJK „BEET". „Wij hebben wel ontzettend veel ge luk gehad", vertelde de commandant van de „Evertsen", kap. ltn. ter zee A. P. Ferwerda, die met de leiding van de oefening was belast, ons drie uur later. Toen de torpedobootjager in de Roompot arriveerde, klokslag 8 uur, was het patrouillevaartuig „Qu een Wilhelmina" reeds in de Westelij ke hoek aan het zoeken. De „Evert sen" begon aan de Oostzijde en wei nige minuten later ontdekte de uit kijk een oliespoor. Met het Asdicap- paraat werd horizontale echopeiling uitgevoerd en al om 8.14 uur had men „beet": een boei werd uitgeworpen boven de plaats, waar „mogelijk een onderzeeboot" lag. Nu kreeg het op nemingsvaartuig „Luymes" opdracht om dit eerste contact met zijn echo lood nader te onderzoeken en weldra vertelde de .seinlamp: „Waarschijn lijk een onderzeeboot, op 25 meter diepte en ca. 200 meter van de plek, waar de „Evertsen" contact kreeg". Inmiddels scheerde een „Seaotter" laag over het water om eveneens naar olie, luchtbellen en drenkelingen te speuren en gelukte het de duikboot O 21 met de „onderwater-seininstal latie" contact met de „Zwaardvis" te krijgen. Om 9.34 uur kon de positie van het ,wrak" gemarkeerd worden en werd het sein gegeven, dat de op varenden konden ontsnappen. Een luchtbel was het teken, dat men het op de bodem van de Roompot had be grepen: er kwam echter geen man naar boven, want daarvoor was het werkelijk té koud. (Vervolg op pag. 2). Zwager paste op kinderen Een Rotterdammer miste regelma tig geld uit zijn geldkistje. Hij kreeg argwaan tegen zijn zwager, die wel eens op de kinderen van de Rotter dammer paste. Dezer dagen ontbrak weer 280.en toen werd de Dolitie in de zaak gemengd. De zwager bleek inderdaad geld weggenomen te heb ben. De benadeelde becijfert het ver dwenen bedrag op 3300 totaal: de zwager zegt, dat het 2000 is. Hij had zich van het geld goed in de spullen gezet. KORTE PREDIC ATIE KERKHERVORMING. Om waarlijk vrij te zijn, heeft Chrisrits ons vrij ge maakt. Galaten 5 1 nieu we vert. Toen de vrijdenker Edouard Her- riot, in de tijd toen hij minister-presi dent was, een bezoek bracht aan het museum van het Protestantisme in Frankrijk te Parijs, en daar langs de galerij zag de portretten van de be kende mannen van het franse Pro testantisme, waarvan de meesten op het schavot of op de galleien gestor ven waren, heeft hij geheel buiten hei programma om een warm-be- wogen rede gehouden over drie man nen, die hun leven gegeven hadden in de strijd voor de vrijheid. Zo zien velen de beweging van de Kerkhervorming. Zij zou het begin ge weest zijn van de strijd om de vrijma king van de mensheid. Anderen, voor wie dit begrip vrij heidte vaag is en die gevoelen dat daarmee de Kerkhervorming niet juist is gekenschetst, zeggen dat het gegaan is en nog gaal om de vrijheid van het geweten, leder mag op zijn manier, zoals zijn geweten het hem ingeeft, God dienen. Het geweten mag niet gebonden zijn door enige kerke lijke oJ wereldlijke macht. Maar even als „vrijheid" is ook „vrijheid van ge weten" een vaag woord. Dit is een modern en geen bybels begrip. De Christelijke vrijheid, 'waarom het bij de Hervormers ging, was niet iets dat voor hen in de lucht zweefde. Zij kenden deze als door Christus ver worven en geschonken. Hij en Hij al leen, kan een mens vrij maken, zodat hij waarlijk vrij is. En waarvan nu vrij? In Galaten 5 gaat het over de gebondenheid aan de wet. Paulus schrijft hier tegen dege nen die menen dat een mens door het nauwkeurig houden van allerlei re gels, voorschriften en verplichtingen rechtvaardig voor God zou kunnen zijn. Wij mensen willen altijd weer op de een of andere manier met God meewerken; onze eigen zaligheid zelf verdienen; daarmee ons zelf veilig stellen. Evenmin als dat aan Luther getukt is, zal het ons gelukken, ook al zijn we nog zo stipt en streng in ons leven. Luther en met hem al de Hervormers willen ons ook nu nog zeggen, dat het niet gaat om al die dingen die wij menen voor God te kunnen doen, maar alleen om datgene wat God voor ons gedaan heeft in Christus Jezus. Een christen is vrij. Hij is niet meer een slaaf, omdat hij vrijgekocht is. Dat heeft hij zelf niet kunnen doen. Hij is alleen vrij als hij zich onvoor waardelijk gebonden weet aan Chris tus, zijn Meester en Heer. Aan Hem is ook zijn geweten gebonden. Dit is nog altijd de les der Kerkher vorming. H. DE VERWACHT: NOG BUIÏG Geldig tot Vrijdagavpnd. Wisselende bewolking met enkele buien, plaatselijk vergezeld van ha gel of onweer. Matige tot vrij krach tige wind tussen Noordwest en West. Dezelfde of iets lagere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1