NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Zijpe MARKTBERICHTEN Sport en wedstrijden SCHOUWEN EN DUIVELAND WISSEL SCHOUWEN WOENSDAG 29 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jacht aan de ketting gelegd te Bergen op Zoom BESLAG OP BUITENHUIS TE GOES. Door de dienst voor Invoerrechten en Accijnzen uit Goes werd in de jacht haven te Bergen op Zoom een jachtje aan de ketting gelegd, dat oorspronke lijk had toebehoord aan J. D. uit Es sen. Een Bergenaar had door tussen komst van een familielid van D., ze kere A. W. uit Roosendaal, het jacht gekocht en voor het door deze trans actie verkregen geld had D. een bui tenhuis gekocht in de buurt van Goes. Toen de ambtenaren van I. en A. naar deze kwestie een onderzoek instelden, bleek dat men hier te doen-had met een ernstige deviezenovertreding. Te gen alle betrokkenen werd dan ook proces-verbaal opgemaakt. Ook op het buitenhuis by Goes werd beslag ge- OSIRISGRAAN IN ZEELAND GEZAAID Naar aanleiding van een enige tijd geleden in onze krant gepubliceerd ar tikel over het Osirisgraan op de Ve- luwe, deelt men ons mede, dat ook in Zeeland Osiristarwe gezaaid werd. De oppervlakte hiervan is echter uiterst klein en de opbrengst is laag. Dit jaar zullen enkele assistenten van de rijks- landbouwconsulenten deze tarwe uit zaaien in een perceel normale winter tarwe, doch economische waarde heeft deze plant niet. omdat het productie vermogen te laag is. Bovendien zijn de korrels erg fijn. MUTATIE PERSONEEL RIJKSWATERSTAAT Met ingang van 1 November is de heer W. Kombrink benoemd tot kan tonnier-C van de Rijkswaterstaat in vaste dienst, met standplaats Veere. RAAD BURGH Gemeente gaat drie woningen bouwen De raad van Burgh, die onder voor zitterschap van burgemeester jhr. A. van Cilters in openbare vergadering bijeen kwam, stelde, nadat de heer J. Duson, namens de controle-commis sie verslag had uitgebracht, dè ge meentebegroting 1949 vast. Een voorstel tot het bouwen van 3 woningwetwoningen aan de Weelde- weg werd hierna uitvoerig besproken. Omdat bouwvolume voor 4 woningen beschikbaar is, vroeg de heer L. v. d. Klooster of er, wanneer men slechts 3 woningen bouwt, geen woning voor de gemeente verloren gaat. De voor zitter antwoordde, dat op het aange wezen terrein slechts 3 woningen kun nen worden gebouwd en dat het bou wen van een aparte woning op een ander terrein te hoge kosten mee brengt. De woningen zullen worden gebouwd volgens een reeds bestaand schema en dit deed de heer Duson verzoeken toch enige wijzigingen aan te brengen. Tenslotte besloot de raad met algemene stemmen tot het doen bouwen van de woningen. Omdat B. en W. van mening waren, dat indin men deelnam aan de twee de ronde van het bevolkingsonderzoek op T.B.C., dat betrekkelijk kort op het eerste onderzoek volgt dit te hoge kosten voor de gemeente zou opleve ren, had het college in beginsel beslo ten niet aan deze tweede ronde deel te nemen. Na ampele discussie over dit onderwerp, waarbij de meningen SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 27 October. Leendert Pie- ter, van Groezen. Corjo, van Dijk. Zee- lands Luister 2, Dane. Truus, Touwsla gers. Telegraaf XI, Huibrechts. Telegraaf 16. Hoek. Lerobert, de Bruijn. Wilma, Koopman. Avontuur, Giljam. Jiljo, de Jonge. Elwi, Biemans. Nijverheid', Tanis. Romania, Blokland. Tunisia, Hamers. In dia, den Dikken. Valkyrie, Waardenberg, allen naar Rotterdam. Cassis, Kuipers. Haut Brion, Kleimann. Nrunhilde, Ha- mersma. Melpomene, Raczynski. Clementi ne, van Schijndel. Clementine, Broekaart, allen n. Dordrecht. Jadi, Wilson n. Hee- selt. Anjo, van Fessem, naar Dordrecht, Anja, van Vijven, naar Delft. Irene, Schram, naar Werkendam. August, Pie- ters, naar Kerkdriel. Variatie, Versluis, naar Werkendam. Rodort 1, de Hoog, naar Arkel. Coöperatieve 2, van Dijk. Coöpera tieve 3, van' Utrecht, beiden naar Vlaar_ dingen. Machiensteen 24. Visser, naar Eindhoven. Stad Amsterdam 4, Schou- wenaar. Stad Amsterdam 8, Kooy, bei den naar Amsterdam. 2 Gezusters, Fran- coise, naar Wemeldinge. Onderneming, de Korte, naar St. Maartensvlotbrug. Vriend schap, Wagenaar, naar Wemeldinge. Citer- na 15, van Ertvelde. Emjo, van Eek. Salf 17, Spoormakers. Ansgaar, Haas. Beran- ger, de Bruijn. Buffon, Reinhardt. Nauti- 'lus 2, de Weirt. Henja, v. d. Giesen. Ber tha. Merkens. Damco 56, Sep. Bergsom, Vroombout. Hansa 1, Ruthe. Robert Mul ler, Pultz. Gerard!us, van Zwol. Bonne Attente, Verschoor. Lejo, Pik, allen naar Duitsland. Totonio, de Bruijn. Express 33, Reinders. Monty, Blom. Navexmotor 2, vara Landeghem. Express 38, Zwartjes. Salf 5, Verhoeven. Rheinunion 3, Stevens. Rijn Schelde 1, Hoogendorp, allen naar Basel. Hermitage, Soeters. Rival, van Kaam. Han. Kurier 23, Plugge. Telegraaf 15, Köss. Telegraaf 17. Snoek. Anmarthe, Vos. Florentinus, Segers. Albella, Lespi- noy, Damco 47, Helleman. Damco 71, Vink. Alex, Kloek. Pomerol. Fuchs. Berensina, Kaan. Telegraaf 5, Staal. Mereurey, Bal- ger. Banda, Haverhoek. Almama. Heyntjes. Maria. Joosten. Adjo, den Boer. Amstel 4, v. d. Veen. Fourage 8, Breejen. Pluto, Eifler. Energie, Klap. Freiburg. Boschart. Uri, de Groot. Roland Geldner, Schreuders. Wilcor, van Meel. Odenwald, Koster. Emma, Schmitt. Gefion, Kieffer. Ajadi, Verdoorn. Leba, van Vijven. Ex press 48. Walraven. Willy, v. d. Elshout. Gounod, de Pijper. Mariette, Gasten. Spes. Bakkeren. Otto Schepers, Lampen. Flu- viale 9, van Schijndel. Navexmotor 8, Ile- gems. Atalanta, Steendjjk. Pieternella, Hoeve. Nothung, Verbeeck. Stad Ostende, Timmermans. Elodie, van Zanten. Transp. 76, Hofman. Baden 5, Christ. Baden 48, Dreiss.' Lloyd 6, Keiler. Kronenburg, Driessen. Bizet.-Grasser. Mannelstein, Sen- ger. Luzern, Olieslagers. Coad, van Oos ten. Catharina, Pols. Medea, van Asperen. Piet, van Wageningen. Venray, Visser. Maria, v. d. Stroom. Keo, van Meyeren. Stad Mechelen, de Roeck. Rupel, Buite laar. Vertrouwen, van Denderen'. Velp, Top. Olievos 4, Volk. Catharina Adriana, Vegter. Nema, Hoogendoorn. Wilhelxnina, de Pender. Fourage 2, Koppelaar. Johan na 2. Schipper. Peruvia, van Gennep. Lu- ma 5. de Jonge. Luma 1, de Jonge. Mul house, Noten. Belgia, Smits. Polohia, van Poelle. Adrianus, Kieboom. Ferdinand, de Coen. Vinotra 3, de Roeck. Butania 3, Vredeborg. Stad Amsterdam 3, Durinck. Jean, Besjes. Trio. Molenwijk. Rijn Schel de 18. Durinck. Augst, van Eersel. Corail. van Nispen. Machiensteen 21, de Bruin. Jacoba. v. d. Wek. Berdu, Nieboer, Hun- garia. Muller. CEM 2, Joelle, allen naar België. sterk verdeeld bleken, besloot de raad op voorstel van de heer v. d. Kloos ter om toch aan het onderzoek deel te nemen. Aan de kring 6 Zeeland van de B.B. werd vervolgens een subsidie toege kend. De raad ging accoord met een wijziging van de begroting voor de Beatrixschool te Zierikzee. Alle le den en plaatsvervangende leden van de adviescommissie wooDruimtewet werden herbenoemd. Na uitvoerige besprekingen werden de verordeningen ter afwijking van de bepalingen in de Winkelsluitingswet 1951, waarover ook met verschillende winkeliers besprekingen zijn gevoerd, vestgesteld. In de maanden September tot en met Mei zullen de winkels op werkdagen geopend mogen zijn tot 18 uur en op Zaterdagen in deze periode tot 19.uur. Iedere werkdag gedurende de rest van het jaar mogen de „gewo ne" winkels geopend zijn tot 21 uur. De kapperswinkels mogen het gehele jaar door geopend blijven tot 21 uur. Iedere Maandag van het jaar zullen de kapperszaken en de textielwinkels van 1 uur af verplicht gesloten zijn, alle andere bedrijven moeten elke Dinsdag van 1 uur af gesloten zijn. 21 dagen van het jaar werden voorbe houden om van de vastgestelde bepa lingen af te wijken in verband met bijzondere gelegenheden. Hierna werd de plaatselijke kam- peerverordening gewijzigd. Na aan bieding voor een concept-overwerk- verordening voor de ambtenaar ter secretarie, welke per 1 Januari a.s. in werking zal treden, werden verorde ningen op de begrafenisrechten en de straatbelasting opnieuw vastgesteld. In verband met het voorstel tot ver hoging van de keurlonen voor vee en vlees gaf het hoofd van de vleeskeu ringsdienst op Schouwen, de heer J. Stevense, een uiteenzetting over het werk van deze dienst. De raad nam tenslotte het voorstel tot verhoging van de keurlonen aan en keurde de rekening 1951 van de dienst goed. Om de raadsleden gelegenheid te geven een en ander nog nader te on derzoeken en bij de gemeente Zierik zee er op aan te dringen, deze dienst te reorganiseren, werd (na staken der stemmen) besloten, de begroting van de vleeskeuringsdienst aan te houden tot een volgende vergadering. ST. PHILIPSLAND ONGELUKKIGE VAL. Mej. Aariioudse-Breure te Sint Phi- lipsland was Maandag bezig de was op te hangen. Hierbij gleed zij uit, kwam te vallen en brak haar arm. Zij is naar Bergen op Zoom overgebracht voor verdere behandeling. ZUID-BEVELAND Goes JAARVERGADERING SOLEXCLUB. De Solexclub „De Bromvlieg" te Goes hield de algemene jaarvergade ring. Tijdens deze vergadering werden een motortechnisch- en een verkeers technisch examen afgenomen. Deze vormden het slot van de wedstrijden voor het clubkampioenschap 1952. De wisselbeker werd gewonnen door de heer L. Vuijk, te Goes, Tweede, derde en vierde wérden respectievelijk de heren M. Dalebout te Goes, J. J. Boo ne te Hoedekenskerke en P. B. Kra mer te Goes. Zij ontvingen een me daille. NIEUW BESTUUR INTER-SCALDES Tijdens een algemene ledenverga dering van de M.A.C. Inter-Scaldes te Goes, werd een nieuw bestuur ge kozen, dat er als volgt uitziet: Voor zitter A. W. Levering; secretaris A. Heijnsdgk; penningmeester P. A. I. Schrgver; alg. adjunct J. Weststrate; S. Boone, J. v. d. Broek en W. v. d. Broek. Zaterdagavond wordt in hotel Tivoli te Goes de verkeersproef voor het kampioenschap van de M.A.C. Inter- Scaldes gehouden. ZORG VOOR INDISCHE GEREPATRIEERDEN De Indische Nederlanders hebben nog steeds te kampen met allerlei moeilijkheden. Teneinde tegemoet te komen aan deze zorgen en bovendien zoveel mogelijk alle krachten te be nutten, is een Centraal comité van kerkelijke en particulier initiatief voor de sociale zorg voor Indische ge- repatrieerden, afgekort C.C.K.P., ge vormd. In dit landelijk comité Wer ken alle mogelijke richtngen en stro mingen samen. Gelukkig is deze sa menwerking ook verzekerd in de plaatselijke commissie te Goes. Be halve een aantal dames, die uiteenlo- Sende richtingen vertegenwoordigen, ebben hierin ook een kapelaan en een predikant zitting. Deze plaatse lijke commissie staat onder voorzit terschap van ds H. M. Strating. Se cretaresse is mevrouw M. C. Valk, Ravelijn de Grenadier 19. Hoofdcon- tactdames zijn mevrouw Buyse, Wil- helminastraat 5 en mevrouw Franke, Oostsingel 134. Het is de bedoeling dat deze commissie de belangen van de gerepatrieerden zal behartigen en daardoor Sociale Zorg word ontlast. Raad van Kruiningen vindt gymnastieklokaal voor bijzondere school te duur Dinsdagavond behandelde de raad van Kruiningen een voorstel van B. en W.. om krachtens art. 72 der L.O.- wet 1920 de benodigde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de stichting van een gymnastiek lokaal bij de bijzondere school te Krui ningen. De stichtingskosten van het gymnastieklokaal worden geraatnd op 60.000.—. Het voorstel vond bij de raadsleden geen gunstig onthaal. Verscheidene leden verklaarden ge schrokken te zijn van het hoge bedrag en vonden het onverantwoord een dergelijke uitgave te doen. Op voorstel van wethouder C. van Iwaarden (C.H.), die als voorzitter van het schoolbestuur een toelichting op het verzoek gaf en zelf ook geschrok ken was van bet hoge bedrag, werd het voorstel teruggenomen ter nadere bespreking met het schoolbestuur. In Sas van Gent enkele winkels 's Zondags open CRITIEK OP B. EN W. In de raadsvergadering te Sas van Gent is geruime tijd gediscussieerd over de winkelsluiting. Een voorstel van B. en W. om de verkoop van en kele artikelen (gebak, ijs, groenten, fruit, rookartikelen, souvenirs, enz.) op Zondag toe te staan werd aanvaard, doch niet dan nadat de heer J. de Braai (Prot. Chr.) zich hier tegen had verklaard. Hij meende, dat de Belgen zich maar moeten aanpassen aan Ne derlandse verhoudingen. Ook werd lang gesproken over de overdracht van woningen aan de bouwverenigingen. Het huizenbezit 1 van dé gemeente gaat nu over aan twee plaatselijke verenigingen en niet aan:üe regionaal werkende R.K. bouw vereniging. Een voorstel van wethouder C. L. de Maaijer om het katholieke volks deel gelegenheid te geven in een wo ning van een vereniging van eigen richting te wonen, vond geen meer derheid. Bij de rondvraag werd nog critiek uitgeoefend op het feit, dat een raads besluit inzake de verkoop van gron den voor de stichting van een huis houdschool nog steeds niet is uitge voerd. Bovendien kregen B. en W. critisehe opmerkingen te horen in ver band met de situatie in het woonwa genkamp, welke de heer De Braai „mens-onterend" noemde, en over ge ringe activiteit van het college met betrekking tot de stichting van een neutrale kleuterschool. Benoemingen in Polders en Waterschappen Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot dijkgraaf van: de Molenpolder (Nieuw en Sint Joosland): J. Poppe Azn„ tc Nieuw- en Sint Joosland"; de Kapellepol- der: W. G. van Frayenhove te Axel: de De PerponcherpoldcrJ. M. Kakebeekc te Goes: het waterschap Nisse Stelle; P. Acda te Nfsse; de West-Kraaijertpol- der: Jac. Vermue tc 's-Heerenhoek; de Cal. Ser-LSppcnspoldeyF. Dekker Fzn. te Terneuzen; de Cal. Margarethapolder: Jac. Verpoorte te Zaamslag; de Cal. Oud- Kempensholstedepoldes: H. Smits Hzn. te Stavenisse; de Cal. Eendragtpolder: F. de Koeijer te Zaamslag: de Cal. Leendert- Abrahampolder: J. S. de Regt te Kats; de Reigerbergschepolder: J. M. Krijger te Rilland-Bath; het Cal. waterschap Brui- nisse: P. L, Krepel te Bruinissc, het wa terschap Zuid-Kaats, St. Anna en Sparks: J. J. Huijssen-de Bruijne te Terneuzen; de Schengepolder: S. Wisse te 's-Heer Arendskerke; de HeLlega.tpolder: J. W. Scheele te Vogelwaarde,, de Soelekerke- polder: K. A. van Langeraad te Kamper land (gemeente Wissekerke)het water schap Ellewoutsdijk: D. J. Dees te Oude- lande; de Krekepolder: W. J. de Mul te Zaamslag; de Westerlandpolder: M. Jan- se te Wolfaartsdijk; de Nieuw-Olzende- polder: Chr. J. Glerum te Kruiningen: de Oranjepolder (W.): J. Crucq te Arne- muiden; het waterschap Sint Maartens dijk: A. P. Geluk te Sint Maartensdijk; de Sint Pieterspolder: L. J. de Rijke te Yerseke; de Anna-Mariapolder: J. P. van Wingen te Rilland-Bath; de VölckerpoL der: J. E. Vogelaar te Rilland-Bath; de polder Oosteren-Ban-van-Schouwen: N. Beije te Renesse: de Katspolder: I. L. J. van der Maas te Kats (gemeente Kort- gene); de FredericapolderJ. M. Kake- beeke te Goes; VOETBAL INTERNOS n—ZIERIKZEE H 1—1. Tegen de verwachtingin hebben de Zierikzee-reserves kans gezien om bij het sterke Internos II een pun tje weg te halen. Na de aftrap ont wikkelde zich direct een aantrekke lijke wedstrijd, waarbij Internos ster ker was dan Zierikzee. De gasten speelden daarentegen enthousiaster. Na een half uur nam Internos de leiding, toen de rechtsbinnen een aanval over rechts goed afwerkte. Zierikzee gooide er toen een schepje boven op en het gelukte Verloo vijf minuten voor rust bijna de stand ge lijk te maken. Zijn schot ging ech ter naast. Na de rust speelde Zie rikzee met de wind in de rug. Na 20 minuten wist Viergever de partijen op gelijke voet te brengen, toen hij een voorzet van Van der Werve in eens op zijn schoen nam en onhoud baar inschoot (11). Hierna werd niet meer gescoord, zodat Zierikzee een puntje uit Roosendaal mee kon nemen. Naar Olympische Spelen zonder teamsporten Tijdens een onderhoud, dat een re dacteur van het A.N.P. had met kolo nel b. d. P. W. Scharroo, bestuurslid van het Internationaal Olympisch Comité, heeft de kolonel enige mede delingen gedaan met betrekking tot de Olympische Spelen in Helsinki. Al lereerst verklaarde kolonel Scharroo met nadruk, dat stelling moet wor den genomen tegen een overdreven streven naar nationalisme, zoals zich dat ook te Helsinki heeft voorgedaan. Spreker noemde het nationalisti sche gevoel, wanneer dat té sterk wordt, een van de grootste gevaren 'niet alleen voor de sport, maar voor de gehele samenleving. Sprekende over de amateurbepalin gen zeide kolonel Scharroo, dat sport en professionalisme twee tegenover gestelde begrippen zgn, die nooit ofte nimmer mogen samengaan. Kolonel Scharroo was verder van oordeel, dat streng de hand dient te worden gehouden aan de amateurs bepalingen van het I.O.C. en wees er op, dat elke verzwakking van deze bepaling een achteruitgang in waarde van dc Olympische Spelen zou bete kenen. Op de vraag of hjj een moge lijkheid zag om te komen tot een op lossing van het probleem der overla den programma's bij de Olympische Spelen, antwoordde kolonel Scharroo, dat vereenvoudiging van de program ma's dringend gewenst is. Hg achtte regionale voorwedstrijden niet toe laatbaar. maar zag als een juiste op lossing het afschaffen van de team sporten, waardoor ook het streven naar nationalisme - teamwedstrijden gaan immers altijd tussen landen on derling belangrijk kon worden verminderd. Spreker zeide aan Avery Brundage, president van het I.O.C. verzocht te hebben, het afschaffen van de teamsporten als eerste punt op de agenda voor de eerstvolgende vergadering van het I.O.C. te plaat sen. VEILING THOLEN. 28 October. Uien bonken 20,20. Idem ge wone 21,2721,47, Idem drielingen 24,25. Idem pïcklers 33,30. Idem stek 6,69. Aan voer 40 ton. VEILING ST. ANNALAND -28 Oct.; Uien middelsoort 21.3822,04; bonken 20.75 idrielingen 24.Picklers 32.22, stek 6.34. Aanvoer 90 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK 28 Oct.: Gewone uien 21.40. Aanvoer 10 ton. Peren 15. VEILING ZUID-BEVELAND GOES 28 Oct. Fruit voor export: Glorie van Holland A 17.10—20, BC 14.50, I grof 15, H 5.807.10. Cox Oranje Pippin AAA 55, A 51—53.50. BC 45.30-46.30, I grof 49— 52. I 42—44. H 8.50—16. Zure Belleüeur I grof 10. I 7.50, II 5.10. Goudreinetten AAA 33.10, A 22—31.20, BC 16.80, I grof 20.90—21. I 14.40—14.70. n 7.40. Sterappels A 25, BC 17. I grof 18. I 13.50, II 3.60. Jonathan AA 33.20, A 34.20—34.60. BC 26.60, I grof 30.90, I 20. n 7.G0. Notarisap pel A 15. BC 12, I grof 13, I 11, H 7. Lax- ton Superbe A 33.20, BC 23.40—30, I grof 30, I 13, II 5. Bramley Seedling I grof 8.50, I 8. Gron. Kroon A 15, BC 12, I 13. n 6. Doyenné du Cornice A 47.70, BC 46.10, I grof 44.70, I 43.80, I 129.10. Zwijndr.. Wijnpeer A 15.50, BC 12.9013.60, I grof -14, I 10.95—11.50, II 5.50. Comtesse de Paris A 19—30. BC 18, I grof 18.30, I 16.10, II 7.80. Emile d'Heïjst A 18, BC 15, I grof 19, I 14, II 6.50. Br. Alex. Lucas A 31— 32.10, BC 30.05—31.10, I grof 30.75—31.30, I 19—30, II 9.10. Nouveau Porteau I grof 9.60. I 8. 11 4, St. Remy 1 grof 11.60, 1 11, H 9.30. Pondsperen I grof 10.60, I 10.70, n 7.80. Gieser Wildeman I grof 26—28, I 20—22, H 10—11. Verpakt fruit: Goudreinetten AAA 33 34. AA 30—37, A 31—32, I 29—33. Cox Oranje Pippin AAA 57, AA 5358, A 50 —56, B 43. Jonathan AAA 33—36, AA 35 —36. A 34—35, I 33—36. Glorie van Hol land AA 30, A 30, B 20. Laxton Superbe AAA 33, AA 35, nA 32. WilL Duchesse I 30. Gewone veiling: Goudreinetten, keuken 11.3011.60, id. fabr. 710.75, id. gesor teerde val 5.70. Cox Oranje Pippin 940. Glorie van Holland 415. Laxton Superbe 519. Jonathan 419. Sterappels 313. Zure Bellefleur 57. Notarisappels 5—9. Bramley Seedling 57. Gron. Kroon 611. Lemoenappels 510. Franse Reinette 48. Zoete Campagner 10—21. Zoete Winter- lcroon 17—19. Zoete Ermgaard 9—22. Doy enné d'u Cornice 1636. Zwijndr. Wijn peer 4—12. Br. Alex. Lucas 6—15. Nou veau Poiteau 39. Comtesse de Paris 4 10. Emile d'Heïjst 616. Legipont 30 30.10. Pondsperen 5—9. St. Remy 411. Gieser Wildeman 9—22. Winterlouwtje 6. Kleiperen 819. Druiven: Black Alicante I 87—98, id. H 71—73. Noten 1.00—1.70 per 100 stuks. E IERNOTERING GOES Prijs voor verse kippeneieren f 3.13 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Bericht van Handelaren: Gr. kipeieren 15Y2 ct., Poelje-eieren 12 ct., eendeieren 10 ct., Kalkoeneierera 20 ct., Ganseieren 25 ct. VEILING KRABBENDIJKE Exportveiling, 28 Oct.Sterappel Hl lijn 13.10, HII 4. Glorie van Holland A 22, BC 17. Jonathan 1 gr. 23.20, I fijn 19.10. Goudreinette, keuken 15.80. Zwijndr. Wijn peer I fijn 11.30. Comtesse de Paris I gr. 20.50. I fijn 18.90—19.90. II 7.30. Beurré Alex. Lucas AAA 31, AA 31.10, A 30, BC 23, I gr. 30. I fijn 20, n 9. St. Remy I gr. 8.80. Gewone veiling: Jonathan, verpakt 32 —34, los 3—20. Goudreinette 7—11. Gol den Delicious 528. Sterappel 37. Win ston 5. Glorie van Holland 1415. Cox Oranje Pippin 1644. St. Remy 5.70—8.20. Gieser Wildeman 522. Beurré Alex. Lu cas 5—18. Zwijndrechtse wijnpeer 512. Kleipeer 4. Doyenné d'u Comice 10—33. Nouveau-Poiteau 3—12. Emiel d'Heïjst 14. Pondspeer 39. Comtesse de Paris 312. Uien 22.10. VISMIJN BRESKENS 28 Oct.: Export garnalen 2570 kg 66—60. Handels garnalen 91 kg 6360. Schar 190 kg 65—35. Bot 267 kg 41—34. Wijting 32 kg 42—36. Alles per kg. VISMIJN VEERE 28 Oct.: Handels garnalen 1528 kg 45— 52. Schar 142 kg 4155. Bot 9 kg 48 58. Wijting 29 kg 37—40. Rog 21 kg 47— 68. Ongesorteerde vis 66 kg 3846. Wul ken 6 kg 3237. Alles per kg. SCHIETEN SCHIKT WEDSTRIJD VOOR DE RESERVE-RIJKSPOLITIE. Op de schietbaan aan de Sloedam werd door de reserve-Rijks politie, behorende tot het district Middel burg der Rijkspolitie, een schietwed strijd gehouden. Er werd geschoten met de Webley- en Scott-revolver in series van vijl schoten, schot voor schot, op een af stand van 20 meter en op schijven met als 12 roos. De einduitslag van de wedstrijd luidde na kampen: le prijs, 56 punten Wmr.; A. J. de Schepper te Koewacht; 2e pr. 56 p. Wmr.: le kl.: Torna te Souburg; 3e pr.: 55 p. Wmr.: J. de Graaf te Poort vliet; 4e pr. 52 p. Wmr.: C. P. Diele- man te Hoek; 5e pr. 51 p. Wmr.: E. J. van Hulle te Oostburg; 6e pr. 51 p. Wmr.: C. Goud te Waarde; 7e pr. 50 p. Wmr.: Uil te Poortvliet; 8e pr. 49 p. Wmr.: P. Brouwer te Sluis, 9e, pr. 49 p. Wmr.: Polderman te Seroos- kerke (W.); 10e pr. 49 p. Wmr.: S. B. Mulder te Grocde; lie pr. 47 p. Wmr.: J. B. Hamelijnck te IJzendij- ke; 12e pr. 45 p. Wmr.: J. Porreij te Nïeuwvliet; 13e pr. 44 p. Wmr.: C. J. Stokkerman te Oostburg; 14e pr. 42 p. Wmr.: F. J. de Vijlder te Hontenisse. De Argentinië-affaire der Urker vissers Op vragen van het Tweede Kamer lid Haken heeft de minister van so ciale zaken medegedeeld, dat van de 20 geëmigreerde Urker vissers er tien uit Argentinië teragkeerden. Vier anderen dienden nog een infor meel verzoek tot repatriëring in, drie werken als riviervisser en drie hebben een ander baantje in Argentinië. De minister verzekert, dat de Urkers al le denkbare hulp van het Nederland se gezantschap hebben gehad. De in Nederland achtergebleven gezinnen zijn bg wijze van uitzonde ring geholpen volgens de sociale voorziening (groep b) voor werklozen en voor de nog niet teruggekeerde Urkers is de termijn voor deze hulp verlening inmiddels verlengd. Kwestie Nieuw Guinea kan in de ijskast blijven In een onderhoud, da.t de N.R. Ct. had met minister Moekarto, de In donesische minister van buitenlandse zaken, heeft deze verklaard, dat naar zijn mening een. ontbinding van het Uniestatuut tussen Nederland en In donesië en algehele herziening van de R.T.C.-overeenkomsten als resul taat van de komende Nederlands-In donesische besprekingen heel goed mogelijk is, ook al zou over Nieuw Guinea geen overeenstemming wor den bereikt. Betreurd zou dan moe ten worden, dat Nieuw Guinea een twistpunt tussen Nederland en Indo nesië blijft. Nieuw kabinet in Oostenrijk Dr. Leopold Figl, bondskanselier van Oostenrijk, bood vorige week het ontslag van zijn kabinet aan. Het bestond uit leden der Christe lijke Volkspartij en der Socialistische Partij en er was een geschil tussen deze twee ontstaan over bestemming van begrotingsgelden. Flgi heeft thans een nieuw cöalitiekabinet uit dezelfde partijen gevormd, dat Dins dag beëdigd werd. Alle ministers uit het vorige kabi net hebben in de nieuwe regering zit ting. VAN TOT Op grote schaal gepoft De huisvrouw A. B. te Groessen heeft in de jaren van 1948 tot en met 1951 schulden bij haar leveranciers laten oplopen tot drie duizend gulden. Er staan 52 leveranciers op de cre- diteurenlijst. Dc vrouw kon dit resteren, door steeds een schade- oekje te tonen, als de leveranciers om geld vroegen. Maar tenslotte kwam uit, dat de vrouw geen enkel recht op oorlogsschade had. Dinsdag heeft ze zich wegens oplichting voor de Arnhemse rechtbank moeten ver antwoorden. De officier van justitie vond de op lichting ernstig. Er was geen econo mische noodzaak, want de man van verdachte -verdient 75 gulden in de week, zo zei hij. De strafmaat was moeilgk: als gevangenisstraf wordt opgelegd worden de vijf kinderen van de vrouw de dupe en als ze een boete moet betalen kan ze haar schulden niet afbetalen. De officier eiste een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden. Een der voorwaarden is, dat de schuld bin nen twee jaar moet zijn gedelgd. Op de hoek vair de Wilhelminastraat en de Julianastraat te Axel kwamen twee gloednieuwe personenauto's met elkaar in botsing, toen de heer E. uit Terneu zen verzuimde voorrang te verlenen aan de heer C. uit Westdorpe, die met zijn wagen uit de richting Sluiskil kwam aan gereden. De materiële schade was aan zienlijk. Mevrouw C.. die naast haar echtgenoot had plaatsgenomen, sloeg met haar hoofd tegen de voorruit en moest een nabijgelegen woning worden binnen gedragen. De landbouwer Van H. uit Sirjansland, voerde, toen hij met een tractor met aan hangwagen voor het pakhuis van de heer Van T. te Bruïnisse reed. een verkeerde manoeuvre uit en reed tegen een ijzeren paal van de straatverlichting, die volko men afknapte. De wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis te Sint Jansteen kwam, toen zij zich per Solex naar haar werk begaf, zo ernstig te vallen, d'at zij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en voorlopig haar werkzaamheden niet zal kunnen verrichten. Op Maandag 27 October heeft de heer A. de Jonge te Sint Annaland onder gro te belangstelling zijn 93ste verjaardag ge vierd. De heer De Jonge verkeert nog in een uitstekende gezondheid en behoort op Zondagen nog tot tïe vaste kerkbezoe kers. Merkwaardig is. dat op dezelfde dag ook een oud-inwoner van Sint Anna. land. de heer J- Overbeeke te Sint Phi- lipsland zijn 93ste verjaardag vierde. Het blijkt daar op Tholen zeer gezond te zijn. Ten behoeve van de leerlingen die buiten de kom van de gemeente wonen zullen de lessen van de beide lagere scho len te Sint Annaland in het vervolg om half tien aanvangen. Te Wilhelminadorp is men met de ma chinale maispluk begonnen. De machine kan pl.m. 2 ha. per dag plukken. Waar zijn onze schepen Argos 28 te Napels. Atlas 28 in Golf van Biscaye. Alnati 27 te Paranagua. Arnedijk 28 te Newport News. Bacchus 28 te Willemstad. Batoela 28 te Makassar. Boissevain 28 te Buenos Aires. Bontekoe 28 te Djakarta. Dlemerdijk 28 te Rotterdam. Delft 28 te St. Antonio. Elmina 27 te Cape Coast. Escaut 27 te Havre. Friesland 28 te Belawan Deli. Hoogkerk' 27 v, Bombay n. Colombo. Hennes 27 v. Ciudad Trujilló. Holland 28 te Macuse. Hersilia 28 te Buenaventura. Joh. v. Oldenbarnevelt 28 te Amsterdam. Kota Baroe 28 te Surabaja. Leersum 28 te Savannah. Laagkerk 28 te Rotterdam. Lawak 27 te Singapore. Lemsterkerk 27 v. Karachi n. Bombay. Maaskerk 27 v. Luanda n. Pt. Amboim. Modjokerto 28 te Pt. Said. Orion 28 te Saloniki. Poelau Laut 28 te Penang. Ridderkerk 26 te Port Kembla. Rijnland 28 te Bahia. Roepat 28 te Colombo. Riouw 28 te Penang. Nieuws in een Notedop Een 24-jarige los werkman uit Rotter dam, die een dreigbrief aan een vroegere verloofde had geschreven, werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek en terbeschikking stelling. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste drie jaar tegen d"e 60- jarige L. T.. die drie briljanten ter waar de van acht duizend gulden had verduis terd. Te Amsterdam is de ..Johan vara Ol denbarnevelt" met 331 passagiers uit In donesië in Amsterdam aangekomen. Ruim 200 daarvan ressorteerden onder de dienst Maatschappelijke Zorg. Vorige maand stelde de raad van Den Bosch een verordening vast. waarbij ook de koper strafbaar werd gesteld bij over treding der winkelsluitingswet- Hangen de het onderzoek naar de vraag of deze verordening in strijd is met de wet of het algemeen belang, heeft de Kroon de verordening geschorst tot 1 April 1953. In het Staatsblad is een aantal wijzi gingen en aanvullingen gepubliceerd van het Bezoldigingsbesluit Rijksambtenaren. De wijzigingen zijn omvangrijk en betref fen herziening van een aantal rijks-func ties. Te Deventer brak brand uit in het huis van de markt- en havenmeester. Het vuur was snel bedwongen, de schade aan huisraad was echter groot. De Keizerin van Vietnam. H.M. Nam Phuong, heeft ten paleize Soestdijk de lunch met HM. Koningin Juliana ge bruikt. De Luxemburgse regering heeft de president-directeur van N.V. Joh. En schedé en Zonen te Haarlem tot Ridder in de Orde van de Eikenkroon benoemd. Te Zaandam is Dinsdagmiddag een houten huis afgebrand. De inboedel kon door de moeder met haar vier kinderen worden gered. De 17_jarige Louis Letellier uit St.- Lambert in Frankrijk, wiens slokdarm achi jaar geleden door soda verbrand werd, moest sindsdien kunstmatig wor den gevoed. Door operatief ingrijpen is het beschadigde stuk slokdarm vervangen door een gewoon stuk darm. Letellier eet nu weer normaal. De burgemeesters van Tilburg. Breda. Met ruim 800 emigranten (270 gezin nen) aan boord is Dinsdag het m.s. „Zui derkruis" uit Amsterdam naar Zuid-Afri- ka vertrokken. KERKNIEUWS 'DS. P. L. KIEHL MET EMERITAAT. Op 23 Maart ging ds. P. L. Kiehl, Ned. Herv. predikant te Etten en Leur. met emeritaat, na de' Zondag te voren van de sinds 1 September j.L gecombi neerde gemeenten Etten en Leur af scheid genomen te hebben. Als candidaat deed ds. Kiehl op 19 Maart 1911 zijn intrede te Ritthem. Deze gemeente diende hij tot 27 Juni 1915. Vervolgens was hij tot 1922 pre dikant te Joure. tot 1927 te Hoorn (Evangelisatie) tot 1929 te Echteld. tot 1947 te Hazerswoude en tot 1952 té Etten. Na zijn emeritaat zal ds. Kiehl zich in Ginneken vestigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13