PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Luchtlijn Nederland-Mexico werd feestelijk geopend West Zeeuwsch-Vlaanderen nu ruim de helft herbouwd voor BILT Kantlijn Vandaag GROTE SMOKKELAFFAIRF. TE ENSCHEDE ONTDEKT 195e Jaargang-No. 254 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde, en F. B den Boer. Adj. W. de Pagter Hoofdred. G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 Ct per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 28 October '52 ADVERTENTIEPRIJS 6 Ct per mm. Minimum p. advertentie f J Ing. mededelingen driemaal tarief Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad'' 25 cent meer. Giro nr. 350300 P.Z.C.. Middelburg Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg. Markt 51. telef. 3841. Goes. Lange Vorststraat 63, te lef. 2475 <bg.g 2228). Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Terneuzen. Brouwerystr. 2. Zlerikzee. N Bogerd.itr. C 160. telef. 26. TWEE LANDEN REIKEN ELKAAR DE HAND Prins Bernhard als goodwill-gezant Onder de tonen van „Stars en Stripes", ten gehore gebracht door de Am sterdamse politiekapel is Maandagmiddag om half twee Prins Bernhard, uitgeleide gedaan door de Koningin en de vier prinsessen, en vele honder den autoriteiten en belangstellenden in het toestel gestegen, dat hem en zyn gevolg naar Mexico brengt. Van de gebouwen op het vliegveld wap perden de vlaggen van vele naties. De koningin was gekleed in een turquoise mantelpak met een hoedje van dezelfde kleur en met een brui ne shawl. Prins Bernhard verscheen in een bruin costuum, de prinsesjes droegen alle vier lichtbruine Mont- gomerycoats. In de hal werd de voltallige be manning van de „Prinses Wilhelmi- na" onder aanvoering van de gezag voerder J. C. Pool, voorgesteld aan de Prins. Daarna geschiedde hetzelfde met de Mexicaanse gasten van de K. L.M., die thans in ons land verblijven. Vervolgens nam de Prins plaats achter de microfoons van radio, film en televisie en beantwoordde nog eni ge vragen, die de pers hem tevoren had gesteld. Hij zeide o.a. dat naar zijn mening de handelsbetrekkingen met de Zuid-Amerikaanse staten ze ker nog kunnen worden uitgebreid. Hij geloofde, dat aan de hand van de resultaten, die de grote Nederlandse aantal i ook in De critiek, die er in een Nederlandse bladen en ons blad is uitgeoefend op het Nederlandse aandeel in de inter-ge- allieerde Iegeroefening ,,Hold Fast', heeft de tegenspraak uitgelokt van niemand minder dan het hoofd van de Legervoorlichtingsdienst mr. G. P. Kiès. Mr. Kiès concludeert, dat de cri tiek misplaatst is. Hij noemt Hold Fast een zeer nuttige oefening, voor de bevelvoering, voor de intendance, voor de artillerie, de verbindings dienst, de geneeskundige dienst, de technische dienst, voor de manschap pen tenslotte. De soldaten en de of ficieren immei's hebben het leven leid van echte' frontsoldaten. De Nederlandse afdeling, ter sterk te van een divisie, heeft deze vuur proef goed doorstaan. Zij oogstte niet geringe lof van Amerikaanse zijde. De leiding van de troepen was beter dan bij voorafgaande oefe ningen. De manschappen bleken be ter voor hun taak berekend. Er kon van teamwork gesproken worden. Dat de Nederlandse troepen nau welijks in de strijd zouden zijn ge weest, wordt door mr. Kiès ont kend. Een grote aanval richtte zich juist op de Nederlanders, die op zeer verdienstelijke wijze tegenaanvallen deden. De geest was uitstekend. Van de 4513 voertuigen, die door de Ne derlanders werden gebruikt, konden er slechts 76 niet ter plaatse gere pareerd worden, 18 wagens zullen on- herstelbaar blijven. Het aantal dag. reparaties bedroeg enkele honder den. Tot zover de samenvatting van hetgeen mr. Kiès ons mededeelde. De meningen zullen wel verdeeld blijven. Ooggetuigen blijven van oordeel, dat het aandeel van de Nederlandse troepen in Hold Fast maar zeer bescheiden is ge weest. Terwijl mr. Kiès, die de oefe ning ook niet bijwoonde, meent, dat de stemming goed was, delen ver slaggevers, die de oefening wèl bij woonden, mede, dat de stemming in het stafkwartier zo nerveus-geprik keld was. dat men na het optreden van een 'paar echte Russen maatre gelen nam, die bij de buitenlandse persvertegenwoordigers ontstemming wekten. Een jaar is men volgens insiders bezig geweest het transport der Ne derlandse 30.000 voor te bermden. Zelfs het veldleger moest worden ge plunderd om voldoende voertuigen te krijgen. De voor het transport verantwoordelijke officieren hielden hun hart vast, hoewel de Nederlan ders in Duitsland alleen lijndiensten reden. En toch een paar honderd eendagsreparaties. De Nederlandse divisie heeft zich opgesteld in een bos. Dank zij de vele sporen naar dit bos, wist de vijand precies waar de Nederlanders zaten. De aanval kwam niet als een verrassing, maar het was reeds Dinsdag bekend, dat hy Zaterdag of Zondag zou komen. Z) blijven legervoorlichtingsdienst en verslaggevers na Hold Fast len. met elkaar van mening verschil- Wie gelijk heeft? Wij houden het om meer dan één reden op de jour nalisten. Omdat die geen enkele re den hebben om de dingen mooier of lelijker voor te stellen dan zij zijn. En omdat niet alleen bij deze oefe ning in Duitsland, maa^ ook in eigen land reeds herhaaldelijk bleek, dat er dingen niet klopten. Trouwens: zolang wij manschap pen voor onze luchtafweer opleiden, die in hun maandenlange dienst op de kop af twintig schoten met lucht afweergeschut lossen op een der laatste dagen van hun dienstverband zo lang blqven wij van oordeel, dat het met onze defensie nog niet al te best gesteld is. Misschien, dat wij daarom terecht verschoond werden tijdens de oefe ning Hold Fast. Maar ideaal is dat niet» tentoonstelling in Mexico zal opleve ren, kan komen vast te staan of Me xico belangstelling heeft voor paalde en zo ja, welke Nederlandse producten. „Wij zijn er zeker van, dat het handelsverkeer belangrijk verbe terd kan worden. Of ik iets zal kun nen doen voor de Nederlandse lucht vaart, bijvoorbeeld de verkoop van Fokker les-toestellen, dat zullen we moeten afwachten". „Het is voor mij," aldus spr. „een bij zonder groot genoegen deze lijn van de K.L.M. te kunnen openen. Deze lijn zal er zeker toe bijdragen het handelsverkeer tussen Mexico en ons land en ook de persoonlijke goede verhoudingen te verhogen". Daarna sprak de prins enkele woorden in het Engels en in het Spaans, waarin hij uitlegde, dat zijn reis een goodwill missie is. Dr. PLESMAN SPRAK Vlak voor het vertrek van de „Prin ses Wilhelmina", heeft dr. A. Ples- man, president-directeur van de K.L. M., in een radio interview o.m. ge zegd: „In de Mexicaanse bladen kan men thans met grote koppen lezen: Mexi co reikt Nederland de hand over de Oceaan. Dit is een goed voorteken van de grote belangstelling voor de verbinding AmsterdamMexico Ci ty. Mexico met zijn 28 millioen inwo ners is voor ons een belangrijk land en het is bijzonder prettig voor ons, dat Z.K.H. Prins Bernhard de ope- ningsvlucht wil meemaken en zyn Australische Dakota stortte in zee Bij het doen van regen waarnemingen Maandagochtend steeg een Dakota van de Australische luchtmacht op van het Mascot-vliegveld te Sydney. Het vliegtuig had brandstof voor 290 minuten vliegen aan boord. Toen het na 326 minuten nog niet was terug gekeerd, werd alarm gemaakt. Het toestel had behalve een bemanning van vier koppen twee wetenschappe lijke onderzoekers aan boord, die zich bezig houden met regenstudie's. Zij wilden een regenstorm, die 80 km. voor de stad boven zee woedde, be studeren. De radioverbinding met het toestel werd verbroken, tden gerap porteerd was, dat de waarnemingen verricht waren en dat men naai- het vliegveld terugkeerde. Later werd gemeld, dat een reddingsvliegtuig een rubbervlot van het vermiste toestel uit zee heeft opgepikt. Op het vlot werden enkele bezittingen van de bemanningsleden gevonden. Men acht het uitgesloten, dat inzittenden van het toestel de wal hebben kunnen be reiken. verbindingen met Mexico wil hernieu wen. Wij weten allen, wat prins Bern hard heeft gedaan voor de verhouding tussen de Zuid-Amerikaanse staten en Nederland". Hij zeide dat op 4 November de lyn op Buenos Aires naar Santiago wordt doorgetrokken, en sprak tot slot de hoop uit, dat de luchtlijn tus sen Amsterdam en Mexico City te zij ner tijd zal worden- doorgetrokken naar Curasao. HET VERTREK. Te kwart over een maakte de prins een aanvang met afscheid nemen van o.m. de minister van economische za ken prof. di'. J. Zijlstra. Tevoren had de Mexicaanse minister van binnen landse zaken Tirado aan de prins een chocolade-paard aangeboden ver vaardigd in een Amsterdamse hotel keuken en bestemd voor prinses Beatrix. Het chocoladepaard was een copie van het paard, dat het Mexi caanse ruiterteam kort geleden aan Prinses Beatrix aanbood. Van de dakpromenade gingen hon derden handen omhoog toen de Prins die nog even met H.M. de Ko ningin en de prinsessen op het plat form had gewandeld in het toestel steeg, dat te vijf over half twee van het platform rolde. Bij aankomst op het vliegveld Shannon (Ierland), dat versierd was, werd aan de prins een witte anjer met klaver (het zinnebeeld van Ier land) aangeboden. Legerleiding in Indonesië „fout"? Hoge functionarissen wilden parlement opheffen Verschillende hoge functionarissen in de leiding der Indonesische strijd krachten hebben getracht de volks vertegenwoordiging te doen opheffen. Dit verklaarde de nieuwe fungeren de commandant van het territorium Oost-Ja va, overste Soedirman, die be noemd werd, nadat overste Soewond- ho uit deze functie was ontheven. Overste Soedirman heeft zijn ver klaring toegezonden aan o.a. presi dent Soekarno. Er wordt verder in ge zegd, dat de betrokkenen maatregelen hadden genomen met gebruikmaking van de macht, die zij aan hun functie ontleenden en dat door deze maatre gelen de democratische principes van de Indonesische republiek werden ge schonden. Overste Soewondho zou ac tief aan de actie hebben deelgenomen. De verklaring sluit met een betuiging van trouw adn de president, de rege ring en de eenheidsstaat Indonesië. Minister-president Wilopo heeft me degedeeld, dat er onmiddellijk pogin gen ter oplossing van de kwestie on dernomen zullen worden, nadat hij president Soekarno had gesproken en een onderhoud had gehad met de mi nister van defensie, Suitan Hamenkoe Boewono. Hij zeide voorts, dat de toestand voor alle partijen geleidelijk aan duidelijk zal worden. Intussen zijn in Bandjermasin de monstraties gehouden, waarin aange drongen werd op een spoedige ontbin ding van het parlement en op terug trekking van de Nederlandse Militai re Missie. In Medan werden pamflet ten gevonden, waarin eveneens de ontbinding van het parlement wordt geëist en waarin aangedrongen wordt op het houden van algemene verkie zingen. Ongeveer 1000 personen hebben een demonstratie gehouden. is het 400 jaar geleden, dat Jacob Boreel in Middelburg werd geboren. Hij was een der oprichters van de Oost-Indische Compagnie, nam deel aan de belegering en inneming van Middelburg en werd later bur gemeester van deze gemeente; bestaat de Pan American World Airways 25 jaar; is het 30 jaar geleden, dat onder leiding van Mussolini, de z.g. „opmars naar Rome" begon. v Wysjinsky spreekt Woensdag voor de V.N. De algemene vergadering der Ver enigde Naties, heeft Maandag Zuid- Slavië gekozen tot lid van de econo mische en sociale raad. San Salvador en Syrië werden benoemd tot leden van de beheerschapsraad. Voor de aanwijzing van Zuid-Slavië waren in totaal dertien stemmingen nodig. Tien hiervan waren reeds Zaterdag gehouden. Maandag kreeg Zuid-Slavië bij de derde stemming 40 stemmen, 1 meer dan de vereiste tweederde meer derheid. De politieke commissie van de Ver enigde Naties is Maandag slechts twee minuten bijeengeweest. De Sow jet-af gevaardigde Gromyko verklaarde, dat Wysjinsky niet voor Woensdag zijn aangekondigde rede kan houden. De vergadering werd daarna verdaagd tot Woensdagavond 21 uur Nederlandse tijd. Bij het vertrek van prins Bernhard wulven zijn kinderen, prinses Irene, prinses Beatrix en prinses Margriet hem vaarwel. Koningin Juliana draagt prinses Marijke op de arm. KOFFIE, SHAWLS EN MANTELS Bioscoopexploitant de hoofdschuldige De douanerecherche te Enschede heeft een grote smokkelaffaire ont dekt. Voor zover men tot nu toe heeft kunnen nagaan betreft het hier de clandestiene uitvoer van 30.000 kg koffie naar Duitsland, het smokkelen van 45.000 shawls van Duitsland naar Nederland en de clandestiene in voer van ongeveer een half millioen Duitse marken. In verband met deze affaire is indertijd gearresteerd een zekere Ha. uit Enschede, die reeds geruime tyd in het huis van bewaring te Zutphen is opgesloten, voorts een zekere L., eveneens te Enschede, de Hengelo'er J. A. H., directeur van een koffiebranderij, de Enschedeër T. en een zekere A uit Eibergen. De douanerecherche had H,, die fi nancieel geïnteresseerd is in enkele bioscopen in het Duitse grensgebied, al enkele weken geschaduwd, voor dat zij ingreep. Hij werd in zijn wo ning te Enschede, van zyn bed ge licht. Tegelijkertijd werd het echt paar L„ eveneens te Enschede, in hechtenis genomen. De zaak kwam aan het rollen door de aanhouding van een vrachtauto even buiten Vreden in Duitsland. Dat gebeurde in Juli jl. Op deze auto troffen de Duitse kommiezen enkele tientallen zakken ongebrande kof fie aan. De koffie bleek uit Neder land naar Duitsland te zijn gesmok keld. De sporen leidden naar de kof fiebranderij van J. A. H. in Henge lo. Deze J. A. H. en diens vertegen woordiger T. begaven zich kort na dat de vrachtauto was aangehouden naar Duitsland „om te zien wat er aan de hand was". Zij hadden name lijk gehoord dat er koffie in beslag was genomen. Zowel J. A. H. als T. werden toen in Duitsland gearre- ACHT JAAR NA VERWOESTING Vertraagd tempo behandeling aanvragen werht ontmoedigend Voer honderd verschillende personen, die West Zeeuwsch-Vlaanderen in geen jaren hebben aanschouwd, thans door dit deel van Zuidelijk Zeeland en tien tegen een, dat allen dezelfde opmerking maken en wel deze: „Wat is het hier opgeknapt Men kan dat telkens weer constateren en onwillekeurig rtfst dan de vraag: „Is er werkelijk zo veel opgeknapt? Heeft het herstel, heeft de herbouw inderdaad belangrijke vorderingen gemaakt?" De cijfers wijzen uit, dat ruim de helft van de verwoeste panden thans herbouwd is. TEMPO VERTRAAGDE. Het tempo waarin de aanvragen tot herbouw worden behandeld, ver traagde sinds ongeveer Juni van dit jaar echter aanzienlijk en hoewel de belangrijkste objecten openbare gebouwen en bedrijfspanden intus sen voor het grootste gedeelte zijn afgebouwd of binnenkort zullen zijn afgebouwd, resteren nu nog altijd 931 herbouwgevallen. Nog altijd zijn practisch alle noodwoningen in West Zeeuwsch- vlaanderen bewoond en hoewel er over het. algemeen dankbaarheid en bewondering heerst over hetgeen tot stand kwam: er blijft nog veel te wensen Van de 931 nog resterende geval len, zijn er thans een kleine 300 in behandeling, verdeeld over „de drie schijven", te weten de Centrale Acht jaar geleden waarde het spook van de oorlogsverwoesting rond en vernielde tweeduizend hon derd acht en vijftig panden, uitge zonderd de boerderijenBedrijfs panden, winkels, kerken, scholen en woonhuizen gingen ten onder. Thans, na acht jaren van gestage wederop bouw, werd ruim de helft herbouwd. In totaal zjjn momenteel 1227 pan den vernieuwd herrezen, met inbe grip van 222 woningwetwoningen, weike door de betrokkenen werden aangekocht met gebruikmaking van hun herbouwplicht. In de centra van de gemeenten, van Breskens, Oostburg, Aardenburg etc., glanzen de nieuwe bakstenen van de herrezen panden u toe en dat ver schijnsel doet de bezoeker opmerken: „Wat is het hier opgelcnapt Inderdaad, maar Dienst West Zeeuwsch-Vlaanderen, de Centrale Directie van de Weder opbouw en Volkshuisvesting in de provincie Zeeland te Middelburg en „Den Haag". Daar tengevolge van financie- rlngsmoeilykheden maandelijks ech ter slechts een uiterst gering aantal aanvragen wordt goedgekeurd, on dervindt de afwerking van het her bouwschema een ernstige stagnatie, zodat met geen mogelijkheid bepaald kan worden wanneer de driehonderd, nu in behandeling zijnde „gevallen" tot tastbare werkelijkheid geworden zullen zijn. En dan resten nog altijd 631 ob jecten, waarvoor nog geen aanvraag tot herbouw werd ingediend, waarbij dan echter inbegrepen de verleende ontheffingen van de herbouwplicht en objecten waarvoor woningwetwonin gen in de plaats kwamen. (Vervolg op pagina 2) „Arcadia" gaat om prijzen spelen Het is niet uitgesloten, dat de speelclub „Arcadia" 1 November a.s. opnieuw te Baarle-Hertog zal gaan draaien, hoewel thans in een andere vorm. Na de inval van het Belgische parket zal men om prijzen gaan spe len, zoals dat in België ook gedaan wordt bij caféspelen („vogelpik") en bij boogschietwedstrijden. steerd. Uit een onderzoek dat in de koffiebranderij te Hengelo werd in gesteld, bleek dat een partij van 30.000 kg. koffie niet in de boeken was verantwoord. T. en J. A. H. be kenden de koffie te hebben verkocht aan Ha. te Enschede. Telkens als Ha. per auto de grens over ging, en. dat geschiedde enkele malen per dag, nam hij een hoeveel heid koffie mee. Men mag aanne men dat deze koffiesmokkel is be gonnen sinds de distributie van dit ar tikel in ons land is opgeheven. Bij de huiszoeking, die bij Ha. en L. werd verricht, werd ten huize van laatstgenoemde een aantal papieren aangetroffen betreffende de verkoop van shawls door L. Na een zeer lang durig onderzoek bleek, dat L. plus minus 45.000 shawls had verkocht, welke afkomstig waren van smokkel uit Duitsland. Tenslotte wordt Ha. er nog van verdacht dat hij plus minus 100 damesmantels van Nederland naar Duitsland heeft gesmokkeld. Ha. zou de Nederlandse staat voor ongeveer 30.000 dollars hebben bena deeld, omdat de koffie met dollars dient te worden betaald. Bovendien zou hij voor een zeer groot bedrag aan invoerrechten hebben ontdoken. Mevrouw L. is Vrijdag in vrijheid ge steld. De auto van L. een Studebaker, is in beslag genomen. Een ander spoor in deze affaire leidde naar Eibergen waar bij een bakker een grote hoeveelheid koffie was opge slagen. Een zekere A., een zwager van deze bakker, die het plan had de koffie naar Duitsland te smokkelen, is eveneens gearresteerd. De tarweprijs oogst 1953 De minister van landbouw, heeft de richtprijs voor de tarwe voor oogst 1953 in overleg met de Stichting voor de Landbouw onveranderd vastgesteld op-f 26.— per 100 kg. In het overleg heeft de georgani seerde landbouw van de overheid de toezegging gekregen, dat de premie, welke in de prijs voor oogst 1952 als stimulans was verdisconteerd, in de nieuwe prijs ongewijzigd zou blijven. Nieuwe Mau-Mau-moord in Kenya Arrestaties duren voort De politie te Nairobi heeft Maan dag meegedeeld, dat te Nanjoeki, 200 kilometer ten Noorden van de hoofd stad Nairobi, een nieuwe moord door de Mau Mau is ontdekt. Op de plek, r\ r waar het lyk van het slachtoffer L/C het was een inheemse werd ge troffen, zijn tekens gevonden, die er op wijzen dat ter plaatse een plech tigheid van de Mau Mau is gehouden. Tien personen zyn aangehouden. De politie verklaarde voorts, dat twee avonden tevoren 39 inheemsen zijn gearresteerd op een Mau Mau- bijeenkomst nabij Sagati in Zuid- Nyeriland. In het zelfde gebied werd Zondag uit verkenningsvliegtuigen een groep van honderd inheemsen waargenomen, „die door twee perso nen in het wit werd toegesproken". Men neemt aan dat het een religieu ze plechtigheid betrof. Twee doden bij auto ongeluk te Maasland Maandagavond om half zeven is op de Rijksweg nabij de veiling te Maasland een ernstig ongeluk ge beurd. Een personenauto, komende uit de richting Vlaardingen, geraakte vermoedelijk door het springen van een hand in botsing met een uit de te genovergestelde richting komende truck met oplegger. De personenauto schoot onder de truck en werd geheel vernield. Beide inzittenden, de gebroeders Roden burg uit Honselersdijk, respectievelijk 50 en 55 jaar oud, waren op slag dood. Hun stoffelijke resten zijn naar het ziekenhuis te Vlaardingen overge bracht. De gebroeders Rodenburg dreven een buiswagenfabriek in Honselers dijk. „Time" was te voorbarig Een aantal exemplaren van hét Amerikaanse weekblad „Time" is deze week uitgege ven met een omslag, gedateerd 10 November, dat onder de kop „Uitslag der verkiezingen" de portretten van gouverneur Ste venson en senator Sparkman als de nieuwe president en vice- president te zien gaf. De ver gissing was des te vermakely- ker, omdat „Time" krachtig de candidatuur van generaal Ei senhower steunt De fout is ontstaan, doordat van tevoren reeds, gewoonte getrouw, twee millioen omsla gen voor het verkiezingsnum mer gereed waren gemaakt, waarvan de ene helft de over winning van de republikeinse candidaten, generaal Eisenho wer en senator Nixon, en de andere helft de overwinning der democratische candidaten bekend maakt. Op de binderij waren nu enige honderden exemplaren van net nummer van deze week per ongeluk van de omslag van laatstgenoemde party voorzien. Hanoi wordt bedreigd door de Vietminh Op verscheidene punten aan de Oos telijke oever van de Zwarte Rivier in Indo-China is het Maandag tot gevech ten gekomen tussen oprukkende Viet- minh-opstandelingen en Franse troe pen. Franse autoriteiten hebben toege geven, dat enige opstandelingen-een heden de rivier waren overgestoken in gewoonlijk betrouwbare kringen meent men, .dat de strijd om de rivier binnen 48 uur op 140 kilometer ten Westen van Hanoi, de hoofdstad van de Tonkinese delta, zal oplaaien. Waarnemers geloven dat de drie beste» Vietminh-divïsies naar het Zui den oprukken langs de drie routes door bergachtig terrein, gelegen tussen de Rode en de Zwarte Rivier. Volgens berichten bevindt zich voorts een Viet- minhstrijdmaeht ten Noorden van een gebied op 30 kilometer ten Zuidwesten van Hanoi.,Klaarblijkelijk willen deze troepen trachten de Fransen in de rug aan te yallen. VERWACHT: HET BLIJFT ZACHT. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N-MJ. te De Bilt, geldig van Dinsdagochtend tot Dinsdag avond. Tot het einde van de middag droog weer met veranderlijke bewolking. Tot krachtig toenemende Zuidelijke wind. Iets hogere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1