CHIEF lUU to Virginia moet Uw sigaret zijn, want het is de beste voor Uw gezondheid NIEUWE ACTIE VOOR VASTE OEVERVERBINDING Zeeuwse Almanak aré-GoIa BEHOUD DER SCHOONHEID VAN STADSBFJ.I.D EN LANDSCHAP Wilt Gij ONDERWIJZER worden? 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 OCTOBER 1952. WENS VAN DE NOORD BEVELANDERS Ir. M. A. Geuze besprak landbouwvraagstukken op Z.L.M.-kringvergadering te Kortgene „Lateu de Noord-Bevelanders zelf eens tonen, dat het bun ernst is oir» een vaste oeververbinding te willen verkrijgen". Dit is een opmerking die de heren van het Brugcoraité vaak horen, wanneer zjj over deze kwestie contact opnemen met hoog geplaatste autoriteiten. De Noord-Bevel andso zaak staat landelijk nog niet voldoende In de belangstelling. Om een en ander te stimuleren en ook zelf de mo gelijkheden eens grondig te doen on derzoeken, is echter geld nodig, dat door de Noord-Bevelanders zelf zal moeten worden opgebracht. De kring voorzitter van de ZX3C-, de heer G. M. F. Bom, tevens lid van de werkooxmnissie uit het Brugeomlté, polste daarom Vrijdagmiddag op de kringvergadering in „de Stadswjjnkelder" te Kortgene, de landbouwers over deze kwestie. Unaniem was men van mening, dat men moet blijven streven naar een vaste oeververbinding. De vergadering verklaarde zieh daarom bereid een dergelijke actie fi nancleel te steunen. De voorzitter, de heer Bom, kon bij de opening o.m. de burgemeester van Kortgene, de heer A. A. Schuit, verwelkomen. In zijn openingswoord vertolkte hij de dankbaarheid voor wat geoogst werd, al is het niet alles goud wat er blinkt. De gele bietenvelden zjjn voor de Noord-Bevelanders een doom in het oog. Dit „gele gevaar" moet beteu geld worden, daar volgens een voor zichtige berekening de vergelings- zickte dit jaar alleen op Noord-Beve land een schade van een kwart roil- lioen gulden heeft aangericht. Spreker deed een ernstig beroep op de landbouwers om het voornaam ste wapen; opruimen van de voeder- bietenkuilen vóór 1 April, te gaan hanteren. Wat de suikerbieten be treft hoopte hij ook op een vrediger verhouding tussen de fabrieken, in plaats van een prijzenoorlog.. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Bom voor drie jaar als voorzit ter herkozen, terwijl in de financiële commissie de heer P. de Putter te Kamperland' werd benoemd. De algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, besprak ver volgens een aantal landbouwvraag stukken. Men weet nog- niet welke weg de nieuwe regering zal bewan delen en een tweede onzekerheid wordt gevormd door de aarzeling, welke soms op de wereldmarkt valt waar te nemen. Ir. Geuze vex*wachtte. geen grote veranderingen ten aanzien van de tarweprijs voor de volgende oogst. De voergraansituatie op de wereldmarkt lijkt niet ongunstig te zijn, hoewel het doliarprobleem blijft spelen. Wanneer de Amerikanen ech ter één ei per jaar meer zouden con sumeren, zouden de Verenigde Sta ten 100.000 ton voergraan minder kunnen exporteren. De aardappel oogst zal ongeveer 10% hoger zijn dan vorig jaar. De exportmogelijk heden'lijken niet ongunstig, doch tot dusver valt het nog tegen. Wat de internationale suikerpositie betreft, deelde spreker mede, dat Cuba dit jaar een nog nooit gekende oogst van 7 millioen ton heeft. Gelukkig blijkt onze regering nog voldoende interesse te hebben voor de eigen suikerbietenteelt. De laatste loons verhoging en de premie wachtgeld en werkloosverzekering zullen zeer waarschijnlijk doorberekend worden. Vermoedelijk zal dit dan geschieden door een bijbetaling van plm. 45 et. per 1000 kg. bieten. De boterex- port is uitstekend verlopen, terwijl voor de vlasbouwers de afzetmoge lijkheden ook niet ongunstig lijken, al moet gewaarschuwd worden voor een te eenzijdige uitbreiding. Bouwkeet had houten schoorsteen VREEMDE ONTDEKKING BIJ ONSCHULDIG BRANDJE Een overigens onschuldig brandje heeft Vrijdagmorgen aan het licht gebracht, dat de schoorsteen, waar mede een bouwkeet op de hoelc van de Nederstraat en de Punt te Middel burg kort geleden verrijkt werd, van hout was, hetgeen vanzelfsprekend in strijd is met de voorschriften van de brandweer. Het merkwaardigste was, dat deze keet geplaatst werd door een aannemersfirma! De houten schoorsteen, die wel recht heeft op het praedieaat „uniek", was zes meter lang en was tegen de muur van een belendend pand aan gebouwd. Vrijdagmorgen vatte het rookkanaal vlam. De brandweer ruk te uit, doch behoefde geen dienst te doen, aangezien men zelf inmiddels reeds het vuur had geblust. Het be hoeft geen betoog, dat onmiddellijk opdracht werd gegeven de zonder linge schoorsteen te slopen! welp Het is een vertrouwd beeld op Zater dagmiddagen: een groepje kleuters, zo van zes tot twaalf jaar, al dan niet gestoken in kleurige uniformen en on der leiding van een jongedame of een jongeman op weg naar buiten. Pad vinders veelal, die een week schoolstof van de kleren gaan schudden. Onlangs trok zo een opgewekt groep je door de Vlissinpse stratenmet aan het hoofd een charmante, jeugdige De „welpen" waren vol enthousias me en marcheerden vrolijk babbelend de stad uit zich beurtelings tot de leid ster wendend om in opgetogen be woordingen van hun bevindingen kennis te geven. Er was één bijzonder, kleine „welp bij, een kereltje van nauwelijks zes jaren, dat met glinsterende ogen het avontuur tegemoet stapte Plotseling werd zijn aandacht ge trokken door een prachtige auto, die de groep passeerde, en juichend van opxoinding kreet hij tot de leidster: „Kijk es; opoe, wat een wdgen!" Het knaapje was dol op z'n opoe, zo bleek later De charmante leidster heeft het toen maar „genomen". DE VASTE OEVERVERBINDING Bij de rondvraag sneed de kring- voorzitter liet vraagstuk van de vaste oeververbinding aan. Hij was van mening dat de vooruitzichten op kor te termijn niet gunstig zijn, tenzij uit Noord Beveland zelf een actie wordt gevoerd. Het rijk onderzoekt thans de mogelijkheden van het drie- eilandenplan. De uitwerking van de tecihnisehe plannen zal echter nog wel een paar jaar duren. Het Brug- comité wil nu de zaak gaan stimule ren, opdat de tijd zal worden bekort. Er ontspon zich over deze kwestie een geanimeerde gedachtenwisseling. Men wil blhven ijveren voor een vas te oeververbinding op korte termijn, hetzij een brug of een dam. Een brug zal ongeveer 6% millioen vergen. De kosten van het drie eilandenplan daarentegen zijn niet te overzien. Volgens burgemeester Schuit zul len vele jaren voorbijgaan, voordat eventueel met de uitvoering kan wor den begonnen. Daarom blijft men streven naar een oplossing, die op korte termijn zou kunnen worden ver wezenlijkt. De voorzitter kon nog mededelen, dat in verband met het onderzoek naar het drie eilandenplan, de plannen voor inpoldering van het Noord-Sloe voorlopig op de achter grond zijn geschoven. Nieuwe Rijkscultuurcousulent voor Zeeland !r. J. Post volgt ir. A. Franke op Naar wij vernemen is met ingang van 1 Januari a.s. als opvolger van ir. A. Franke totrijkscultuurconsulent voor Zeeland benoemd, ir. J. Post te Zwolle, Ir. Post is sedert 1942 in dezelfde functie werkzaam in West-Overijssel. Zoals bekend, wordt ir. Franke hoofd van de Plannendienst van de Ned. Heide Maatschappij te Arnhem. HIJ LIET ANDEREN DUITSE MARKEN INWISSELEN. De economische politierechter te Rotterdam heeft de commissionnair in landbouw-producten J. de V. uit Hulst veroordeeld tot een gevangenis straf van tien weken met aftrek, na dat de officier van justitie een gevan genisstraf. van drie maanden met af- ;rëk had geëist. De V. zou sinds Mei 1951 telkens het deviezenbesluit 1945 hebben over treden. Hij zou verschillende malen aan drie personen te Rotterdam hoe veelheden Duitse mai'ken hebben ge geven met het verzoek deze voor hem in te wisselen bij een bank. Verdach te bekende, doen zeide niet geweten te hebben een vex'gunning nodig te hebben. Hij had het moeilijk en wilde graag iets bijverdienen. Hij deed het voor een vriend, zo vertelde hij. De officier achtte de opzet bewe zen en vroeg zich af waarom ver dachte zelf de marken niet inwisselde. Zijn raadsman, mr, W. A. van Toen, meende, dat zijn cliënt onge veer 2000.— aan de transacties heeft verdiend. Hij achtte geen opzet aanwezig. Prijzen rundveefokdag uitgereikt Onder grote belangstelling werden tijdens een bijeenkomst in het Ned. Koffiehuis te Middelburg de prijzen uitgereikt, welke behaald werden op de op 18 September j.l. te Middelburg gehouden rundveefokdag voor Wal cheren. De rijksveeteeltconsulent, ir. W. L. Harmsen, herinnerde in zijn begroe tingstoespraak aan de grote belang stelling en medewerking der fokkers, waardoor de fokveedag alleszins ge slaagd mag heten. Er werden niet minder dan 287 prijzen toegekend, waarvan 103 eerste, 94 tweede en 90 derde prijzen. Alle winnaars van eer ste prijzen ontvingen een medaille, plaquette of standpenning, waarvan de meeste door milde gevers waren geschonken, terwijl voor de tweede en derde prijzen, behoorlijke bedragen aan geld konden worden uitgekeerd. Nadat ir. Harmsen deze prijzen had uitgereikt, uitten enige sprekers, onder wie de oud-veeteeltconsulent, de heer C. Zwagerman, hun waarde ring voor de organisatie en uitvoe ring van deze fokveedag. Zij toon den hun dankbaarheid voor het feit, dat zeven jaar na de slagen van het oorlogsgeweld, Walcheren wederom een fokveestapel kan tonen, die er ztJn mag. Algemeen was men van oordeel; dat, ter stimulering van de fokkerij en de afzetmogelijkheden van het Walcherse rundvee, één der volgende jaren wederom een rundveefokdag voor dit gebied dient te wórden ge organiseerd. Maquette van Axel in de Middeleeuwen Het ligt In de bedoeling te Axel een grote maquette te vervaardigen van de stad Axel in de middeleeuwen, die in de jeugdherberg „Bleye-Haghe" zal worden tentoongesteld. Dit plan dat nog nader uitgewerkt moet wor den, heeft reeds van verschillende zij den bijval gekregen. Pas op voor verkoudheid Neem tijdig «.«.•KIllH-KAMU desinfecterend De kosten van Stadhuis en Lange Jan te Middelburg Tijdens de behandeling der Middel burgse gemeentebegroting- voor 1953 in een besloten raadszitting, waar over wij reeds de voornaamste bij zonderheden publiceerden, vroeg één der leden hoe het staat met de rijks bijdrage in de gedane betalingen voor het stadhuis en de. Lange Jan. Hier op is nu schriftelijk geanwoord, dat B. en YV. zullen trachten verdere bij dragen te verkrijgen. De procedure daarvoor zal lang zijn, daar met drie ministeries gewerkt moet worden. Op een andere vraag heeft het col lege geantwoord, dat de gemeente voor ƒ250.000 herbouwplichten heeft gekocht. Men wil eerst zien hoever de stad door particulier initia tief wordt volgebouwd. Eventueel kunnen dan de overgenomen her bouwplichten worden gebruikt voor het dichten van de overige gaten. Zij dragen rente en het verlies, dat er op geleden wordt, is miniem. Een lid gaf in overweging de ta rieven voor verhuur van opslag van zand en grint op de kaden even hoog te maken als de huürtarieven van de grond der industrieterreinen. B. en W. zullen deze suggestie nader be studeren. KAPITEIN VAN. SLEEPBOOT MAAKTE FOUT. De Commissie voor de Binnenvaart- rampenwet heeft, een onderzoek inge steld naar de aanvaring, welke op 30 December 1951 plaats vond op de Westerschel.de in de Bïezelingse Ham tussen het sleepschip „Tambora 15" en het voor anker liggende zeeschip „Esso Belgium". Vastgesteld werd, dat door de kapitein van de sleepboot „Willem", welke de „Tambora" op sleep had, een fout werd gemaakt. Toen hij de haven van Hansweert uit voer, heeft hij nl. geen rekening ge houden met de ebstroom, -zijn zwaar afgeladen sleep en de kracht van zijn sleepboot; hij had moeten zien, dat zijn sleep, aldus varende, dwars voor de „Esso Belgium" moest komen. De fout ligt niet bij de „Tambora", daar deze op correcte wijze de sleepboot is. gevolgd. SCHOLIEREN HERSTELLEN OUDE POORTJES. Het aardige natuurstenen poortje uit de Herenstraat te Middelburg, dat enkele jaren geleden in verband met zijn bouwvallige toestand en met de bouw van nieuwe panden gesloopt werd, zal in ere worden hersteld. De leerlingen van de' Technische School te Middelburg zullen het namelijk weer opbouwen. Inmiddels zijn de jongens ook be gonnen met de bouw van een ander poortje, dat de gang achter de wonin gen aan de Korte Burg zal afsluiten. Het komt tussen de achterzijde van hotel De Burg en de oude bebouwing. De fragmenten zijn afkomstig van het poortje, dat naast het zg. „soep huis in- de Wijngaardstraat heeft ge staan en dat door de gewijzigde be bouwing volgens het herbouwplan ge heel vrij was gekomen. SCHRIJFSTER HIELD LEZING VOOR NED. CHR. VROUWENBOND. Tijdens bijeenkomsten van de Ned. Christen-Vrouwenbond te Middelburg Goes en Vlissingen, sprak de schrijf ster .mevrouw Jongejande Groot uit Enschede over haar eigen werk. Mevrouw van Woelderen schonk oude prenten aan Vlissingen 'Naar wij vernemen heeft de wedu we van-de vroegere burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelde ren, uit de nalatenschap van haai man een dertigtal oude prenten en gravures aan ae gemeente Vlissingen geschonken. De meeste hiervan heb ben betrekking op Vlissingen in vroe- §er eeuwen, doen enkele op Middel- urg, Souburg of Veere. Het ligt in het voornemen van het gemeentebe stuur en .dit voornemen heeft ook de Instemming van mevrouw Van Woelderen laatstbedoelde, prenten aan te bieden aan de gemeenten, waarop ze betrekking hebben. Amerikanen geven maisplukdemonstralie Maandag zullen, gelijk gemeld, twee ervaren Amerikaanse maisplukkers in O. Z.-Vlaanderen een demonstratie handplukken met een speciale mais- plukbaak geven. De demonstratie zal des middags plaats vinden op het bedrijf van de heer C. van Hoeve te Zaamslag. Dinsdagmorgen demon streren de heren op Tholen bij ir. M. A. Geuze te Poortvliet. RAADSTVKKEN VLISSINGEN Voorstel tot aanvulling van de algemene politieverordening Reeds iu 1948 hebben de Provnciale Staten van Zeeland een landschaps verordening ingesteld raet het doel de schoonheid van sta'd en land te be vorderen en te behouden. Waar deze provinciale regeling echter nog niet voldoende wordt toegepast, hebben de Gedeputeerden de medewerking van de gemeentebesturen ingeroepen. B. en W. van Vlissingen stellen in verband hiermee de raad voor, de bestaande artikelen in de algemene politieverordening, welke het tegengaan van ontsierende reclame beogen, in te trekken en daarvoor in de plaats een nieuwe afdeling „Van het be houd van de schoonheid van stadsbeeld en landschap" op te nemen. De inhoud van de nieuwe artikelen zal materieel dienen overeen te ko men met de voorschriften van de pro vinciale verordening, waarna het waarschijnlijk is, dat een verzoek aan G. S. om deze verordening voor Vlis singen buiten toepassing te laten, in gewilligd zal worden. Dan kan tevens worden bereikt, dat de regeling en uitvoering van deze materie binnen Volksmuziekschool te Terneuzen geopend Reeds 125 leerlingen Onder grote belangstelling werd Vrijdagavond in „La Bellevüe" de Terneuzense Volksmuziekschool door burgemeester mr. P. H. W. F. Teile gen officieel geopend. Namens het bestuur van de harmo nie Terneuzen, dat het initiatief nam tot de oprichting, sprak de heer J. F. Filius een welkomstwoord, waarin hij er op wees, dat het doel is ieder de gelegenheid te geven zich muzikaal te ontwikkelen. Tot de 125 leerlingen, die zich reeds hebben aangemeld, be horen 55 jongens en 70 meisjes. Spre ker noemde dit een verheugend resul taat. Hij deed een dringend beroep op de ouders dér leerlingen en op de ver-, tegenwoordigers der zusterverenigin gen de school te steunen om zo te ge- raken tot een hoger peil' op cultureel gebied in Terneuzen en het gewest. Burgemeester Teilegen bood hierna Vraag dan zo jpoedig mogelijk een i S1 ftSfi prospectus aan bi] HILVERSUM (Bokondo cohrlfiolljko cartas) Sinds moer dsn tO Jaar haoft «iïo „SchrlftaHjfco KweoJr- school" ongeëvenaarde successen, leder Jeer slagen tientallen cursisten voor het Staatsexamen voor. Onderwijzer. Zeer goede opleidingen zijn ootci H.B.8», Staatsexamen Gymnasium en fWuto. K.V.P.-Hulst over het veer Waarom geen vakman als staatssecretaris voor de middenstand In een afdelingsvergadering van de K.V.P. te Hulst is door verschillende leden de aandacht gevestigd op de moeilijkheden bij het veer Kruinin- gen-Pei'kpolder. Besloten werd deze kwestie bij het kringbestuur aanhan gig te maken en dit te verzoeken ér zou door het inleggen van een derde boot beter aan de behoeften van het intensieve vrachtvervoer kunnen wor den voldaan. Er werd voorts op ge wezen, dat bij het veer Vlissingen Breskens meer service zou worden verleend, vooral aan vreemdelingen, dan elders, Eén der leden, de heer W. v. d. Welle, sprak er voorts zijn bevreem ding over uit, dat men als staatsse cretaris voor de middenstand geen „vakman" had benoemd. Hij vreesde, dat deze functionaris wel eens meer „sociaal ingesteld" zou kunnen zijn, dan goed is voor de middenstand. Over dit punt werd geruime tijd ge discussieerd, waarna besloten werd de bezwaren ter kennis van het kringbestuur te brengen, opdat er meer aandacht aan dit probleem kan worden besteed. Aanleg rijwielpad Wulpenbed Hoek aanbesteed De hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Zeeland besteedde Vrijdag namens Gedepu teerde Staten van Zeeland in 't open baar te Middelburg de aanleg aan van een rijwielpad op de voormalige tram baan van Wulpenbek naar Hoek. Er werd als volgt ingeschreven: J. Hoogesteger, Wemeldinge, f 17.800; M. Wandel, Souburg, f 17,341; P. de Regt, Terneuzen, f 14.900; J. Schouls, Rotter dam, f14.900; P. B. Huberts, De Bilt, f12.900; P. A. Rammeloo, Philippine, f12,353; Fa. C. Wislterke en Zonen, Nieuwdorp.' f9100: M. P. Hol, Kloos- terzande, f8995; Fa. Gebx*. de Bokx, Terneuzen, f8950. De gunning is aan gehouden. Dr N. R. A. Vroom opent de expositie te Middelburg Dr. N. R. A. Vroom, het hoofd der afdeling Kunsten van het ministerie van O., K. en W., zal op Zaterdag 1 November in het Kunstmuseum de tentoonstelling van schilderijen van jonge Nederlandse kunstenaars openen, waarvan Middelburg, zoals gemeld, de primeur heeft. Burgemeester en wethouders van Middelburg stellen zich voor na af loop degenen, die de opening hebben bijgewoond, in de Burgerzaal van het Stadhuis te ontvangen. namens het gemeentebestuur de har monie bij de opening van de school gelukwensen aan en wees er verder op, dat deze er toe kan bijdragen het kunstgevoel in Zeeuwsch-Vlaanderen, dat in het algemeen reeds sterk, ont wikkeld is, verder te ontplooien. Spre ker eindigde met de wens, dat de school een bloeiende toekomst zal te gemoet?, gaan. Nadat de directeur, de heer A. Meijers, een korte causerie had ge houden over het te geven onderwijs eii enkele vragen had beantwoord, volgde een slotwoord van de heer Filius, die er de'aandacht op'vestigde, dat de voorwaarden geschapen zijn voor dé totstandkoming van een goe de muziekschool én nogmaals èen be roep dééd op aller steun. Eén geval in Zeeland van kinderverlamming 'Gedurende de week van 12 t.e.m. 18 October zijn in ons land 29 gevallen van kinderverlamming aangegeven. In Zeeland was er éen geval, nl. te Zaamslag. Noord-Brabant had de meeste gevallen, t.w. acht, FEESTAVOND IN VREDERUST Ter ere van het veertig-jarig be staan van de vereniging „Euphonia" werd in de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom een feestavond ge houden. De heer De Graaf, voorzitter van „Euphonia', sprak een welkomst woord en gaf, nadat. „Euphonia" en kele marsen had uitgevoerd, een overzicht van de geschiedenis van de vereniging. Namens het bestuur van „Vrederust" bood de secretaris, drs. J. J. Knibbe uit Goes, zijn gelukwen sen aan, evenals de bondsvoorzitter, de heer Kluit. Vervolgens werd het toneelstuk Betsie opgevoerd, dat zeer in de smaak van de aanwezigen viel en waarmede speelsters en spelers veel succes oogstten. Na afloop dankte ds Van den Berg voor de geslaagde avond; hij bood de dames bloemen aan. Woensdagavond was eenzelfde avond aangeboden aan de patiënten. In 1953 weer Matthaeus-Passion in Hulst Het Mattheus Fassion-comité te Hulst heeft besloten ook in 1953 weer een uitvoering van de Mattheus Pas sion in de Basiliek van Hulst te ge ven. Het geheel zal onder leiding Staan van Eduard Flipse. Dezelfde solisten als verleden jaar zullen hun medewerking verlenen. PROVINCIE RICHT ZICH TOT POLDERBESTUREN. Het provinciaal bestuur van Zee land heeft de besturen der polders of waterschappen en der waterkeringen van de calamiteuze polders of water keringen verzocht rekening te hou den met de tot stand gekomen ko ninklijke besluiten tot regeling van de geneeskundige verzorging der amb tenaren 1952 en tot toekenning van een gratificatie aan de ambtenaren *»ver 1952.. het raam van de gemeentelijke zelf standigheid wordt gehouden. Ook stellen B. en W. de raad voor een stuk grond aan de Boulevard De Ruyter aan de. inspecteur van het Belgisch Loodswezen, die hierom na mens de Belgische staat verzocht, te verkopen voor 1280. Het college wenst echter de trap van de boule-, vard naar de Noordzeestraat te hand haven. Het wil de koper wel het recht verlenen over de grond ter plaatse heen te bouwen. De gemeente Vlissingen heeft des tijds de tegels voor het rijwielpad Vlissingen-Zoutelanöe geleverd in ruil voor de vrijkomende klinker keien. B. en W. willen deze nu gebrui ken voor de bestrating van de oprit der Pres. Rooseveltlaan. Zij vragen de raad een crediet van 52.500, waarvan ƒ26.000 voor bestrating en: asfaltering van de oprit en 12.100 voor asfaltering van een gedeelte der Burg. van Woelderenlaan. Het rijk draagt, in verband met de toepassing van de sociale werkvoorzieningsrege- ling, 90 pet. in de lonen by, d.i. 14.400. B. en -W. bieden de raad een nieuw ontwerp aan voor een leuning van de brug over de watergang aan de Pres. Rooseveltlaan. De panelen en afdek- banden zullen van edelbeton worden vex'vaardigd. Tegen het eerste, ont werp hadden enige raadsleden bezwa ren geopperd. Met het oog op de financiering van kosten van woningbouw, waarvoor binnenkort een voorstel wordt inge diend, ontvingen B. en W. een aan bieding voor een defijiitieve geldle ning tot een bedrag van ƒ200.000 a pari, op te nemen per 1 November a.s. Het rentepercentage bedraagt 3% pet. en de aflossing zal ineen3 geschieden aan het eind van de loop tijd van zes jaar. B. en W.' stellen de raad voor, tot het aangaan van deze lening te besluiten. Expositie „Opvoeding en onderwijs" te Middelburg De directeur van de Chr. Kweek school te Middelburg, de heer J. A. v. - Bennekom. opende Vrijdagmiddag in de kunstzaa! Van Benthem en Jut ting een belangwekkende tentoon stelling van boeken over opvoeding en onderwys. Een uitgebreide collec tie werken is bijeengebracht over ge zondheidsleer, psychologie, paedago- fie, de diverse stromingen in opvoe- ing en onderwijs, handenarbeid en De heer Van Bennekom prees het initiatief tot inrichting van deze ex positie, die hij van belang achtte voor alle ouders en opvoeders. Hij noemde hét verheugend, dat boeken van schrijvers met sterk uiteenlopende', levensbeschouwing bij elkaar zijn ge bracht en dat, geheel in de geest van, onze tijd, vooral het accent op de op voeding is gelegd. De heer B. P. Car rière, die namens de firma Van Ben them en Jutting sprak, legde er de nadruk op, dat slechts een keuze is gedaan uit de enorme hoeveelheid boeken over opvoeding' en onderwys en richtte dankwoorden to,t mevrouw Michielsen, die hem bij de samenstel ling van cle tentoonstelling 'heeft ge- assisisteerd. Ter aanvulling van wat de exposi tie laat zien wordt dageiyks een film, „Onze kleuters" getiteld, vertoond. Advertentie. Biljet van f 1000 verloren Vrijdagmorgen verloor iemand, die op weg was van de Fa, Kohschulte naar de Rotterdamse Bank te Zierik- zee, een bankbiljet van f 1000. On-, middellijk werd aangifte bij de politie gedaan. Enige tijd daarna vervoegde zich op het bureau de jongeman J. P., die het biljet gevonden bad. Voor zijn eerlijkheid werd hij rijkelijk beloond. Afbraak stadhuistoren te Middelburg begonnen Een begin Is gemaakt met het slo pen van ae staahuistoren te Middel burg. Deze moet tot de omloop wor den afgebroken alvorens het restau ratiewerk kan worden uitgevoerd.. Mot het gehele karwei zullen, naar verwacht wordt, twee jaren gemoeid zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2