N roi Pi L IN TWEE JAAR TIJD BEREIKTE MEN PRACHTIGE RESULTATEN Zeeuwse Almanak KREOFLAVON '-•ar.1, 4 u ST. JANSSCH00L VOOR B.L.0. TE HULST GEOPEND Kreymborg KERKNIEUWS NOODBRUG OVER HET KANAAL TE VLISSINGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 OCTOBER 1952. GEZINSVERZORGING OP WALCHEREN Maar er dreigt een tekort van f4000! Loopt er ergens op het platteland van Walcheren in een huishouden iets spaak? De „Stichting- voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging- op het Platteland van Walcheren" stuurt er haar maatschappelijke werksters op af. Die helpen de in moeilijkheden verkerend© huisvrouw om haar werk met overleg te leren doen, of om rond te komen met het geld, dat haar man verdient! Wordt ergens een huisvrouw ziek? Er staan 6 gediplo meerde gezinsverzorgsters en dx*ie gezinshulpen klaar om het huishouden tussen 8 en 5.80 voor hun rekening te nemen, met uitzondering van de Zaterdagmiddag en de Zondag. Ziedaar het mooie resultaat, dat bovengenoemde stichting met de lint- wormnaam in twee jaar heeft weten te bereiken. Dank zij een initiatief van de heer C. Lijnzaad, directeur van de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, werd in April 1949 tot de oprichting het initiatief geno men. Spontaan verleenden groepen van personen uit de kring der Ned. Hervormden, de Gereformeerde-Ker ken en de Gereformeerde Gemeenten hun medewerking. Deze kerkelijke achtergrond was nodig om resultaten te kunnen bereiken, Maar van de overheid en particuliere organisaties als Z.L.M., C.B.T.B. en de Kruisver enigingen werd eveneens veel mede werking ondervonden. HET WERK BEGINT. Eind October 1950 was de Stich ting gereed en kon met de voorberei ding van het werk worden begonnen. De eigenlijke arbeid startte in Sep tember 1951. De Stichting had in mej. W. J. H. Westera een uitstekend leidster ge vonden en in mej. W. J. Sinke een zeer goed maatschappelijk werkster. En hoewel het moeilijk is voldoende gezinsverzorgsters te vinden, slaagde men er in een voor haar taak volledig. Begroting van Middelburg (Slot van pag 1) B. en W. bleken bereid afbraak van de tent op het Molenwater te overwegenDe Oude Werfstraat staat op het urgentieplan voor herstel van bestratingen. Vlissingsestraat en Gortstraat komen aan.de beurt als de tydelijke bestrating voldoende is ingezakt. De Vlissingse brug zal worden vernieuwd. Een onderzoek wordt ingesteld of de molens geschikt kunnen worden gemaakt voor het op wekken van electrisehe stroom. Vaste plannen voor een zuiveringsinstalla tie, die 46 ton zal moeten kosten, zijn er nog niet. AANTREKKING INDUSTRIE De verkoop van grond op het In dustrieterrein aan de fa. Alberts gaat niet door, zo werd op een vraag ge antwoord. Thans zyn onderhandelin gen gaande om tot verhuur te gera ken. Ongeveer 1/8 deel van het In dustrieterrein is thans in exploitatie. In Duitse kranten is geadverteerd. Er waren twee reflectanten, waarvan la ter echter niets meer is vernomen. Nu wordt overwogen om in Belgische bladen te adverteren. Met persoonlijk contact zou meer bereikt kunnen wor den, docli dit zou ook meer kosten. B. en W. zullen echter alle moge lijkheden om industrie aan te trek ken, nagaan. Gasbedrijf. Aangenomen wordt, dat per 1 April 1953 met de levering.van het afstandsgas wordt begonnen. Als de juiste calorische waarde van liet nieuwe gas beltend is, zullen B. en W. zich beraden over de tarieven. Enige werklieden zullen op wachtgeld worden gesteld en anderen zullen pensioen kunnen aanvragen. Het nieuwe gas is droger dan het thans geproduceerde en enkele moeilijkhe den met stof in de buizen zijn in het eerst wel te verwachten. Hier en daar zal door indrogen gas kunnen ont snappen. De levering van gas aan 't Zand blijft volgens de beslissing van G. S. aan de provincie. Beroep hiertegen is niet mogelijk, maar B. en W. betreuren de huidige situatie zeex*. Tenslotte werd nog gevraagd hoe het staat met de nieuwe prise d'eau van het waterleidingbedrijf te Oranje zon. B. en W. antwoordden, dat er nog moeilijkheden bestaan ten aan zien van de grondverwerving, doch dat er goede hoop bestaat op spoe dige oplossing hiervan. Verwacht wordt, dat begin volgend jaar met de werkzaamheden kan worden begon nen. VERLIES Er zijn vele dingen, welke verdwij nen m de golfslag van dit ademloos snel voortbruisende leven, maar dat nu zelfs het laatste café uit Sirjans- land ten onaer moet gaan, wel, dat stemt tot nadenken. Ge kunt het elders op deze pagina lezen in een kort, zakelijk bericht: „Hel laatste café van Sirjansland ver dwijnt Sirjansland wordt dus een dorp zon der koffiehuis, de ingezetenen zullen een gemeenschap vormen zonder zulk een alom gewaardeerde instelling en de vermoeide reiziger zal zich in Sir jansland niet langer kunnen overge ven aan de goede zorgen van die in ternationale figuur: de kastelein. Dit alles, zo menen wij, betekent voor Sirjansland een verlies, dat ge niet moet onderschatten. Velen zullen bij hel lezen van dit bericht ongetwij feld wat droef gestemd worden en naar onze overtuiging zal slechts een kleine, bepaalde minderheid reden hebben tot juichen, redenen hébben om verheugd uii te roepen: „Van Sirjansland begint de victo rie!" Maar dat zullen slechts weinigen doen Menen wij berekende ploeg van 6 gediplomeer den en S ongediplomeerden te vor men. Deze 3 ongediplomeerden zullen in Januari eveneens hun diploma beha len. Bovendien werden in de dorpen plaatselijke comité's gevormd, die zeer actief zijn en de aandacht van de Stichting vestigen op sociaal zwakke gezinnen en omgekeerd hun dorpsge noten op de mogelijkheden, die de Stichting biedt. HET RESULTAAT. Welnu: het loopt allemaal uitste kend. Er is nu ruim een jaar prac- tisch werk verricht en van Sept. 1951 tot Sept, 1952 werd steun verleend aan 71 gezinnen ten plattelande van Walcheren met 1383 verzorglngsda- gen en een gemiddelde verzorgings- duur van drie en een halve week! Voorwaar een keurig resultaat. Hier werd een zieke huisvrouw vervangen, daar werd een huismoe der geleerd, hoe haai* werk te doen, elders werd aan overwerkte huismoe ders de helpende hand geboden. Be jaarden werden geholpen, kinderuit zending werd georganiseerd. En ten slotte: er werd aandacht gewijd aan de gezinnen der gerepatrieerden, die dikwijls zo moeilijk hun weg konden vinden. WIE BETAALT? De vraag zal vermoedelijk rijzen, wie dit alles betaalt. Welnu het rijk en de gemeenten nemen 50 van de kosten voor hun rekening, de kerken 0,25 per dooplid. Bovendien betalen de gezinnen, die geholpen worden, een redelijke vergoeding. Hoe redelijk de ze is, moge blijken uit het feit, dat in een gezin, waarvan de man 50 net to per week verdient, 1,90 per dag betaald wordt als er geen kinderen zijn, 1.als er zes kinderen zijn. Bedraagt het netto inkomen 40 per week, dan zijn deze bedragen resp. 1,50 en 0,50 per dag. Deze inkomsten zijn evenwel niet voldoende. Er dreigt namelijk voor het werkjaar 19521953 een tekort van 4000. Wil deze mooie arbeid dus voortge zet kunnen worden, dan zal er naar nieuwe bronnen van inkomsten uitge zien moeten worden. Het is te hopen, dat die gevonden worden. Sirjansland verliest zijn laatste café Voor de oorlog beschikte Sirjans land over twee café's, zodat toen ruimte in overvloed aanwezig was voor het houden van vergaderingen enz. Na de evacuatie bleef alleen het café van de heer C. Bal over en thans wordt bericht, dat. ook dit laatste café te Sirjansland zal ver dwijnen, omdat het niet meer aan de eisen voldoet. Een aangrenzend winkelpand zal worden uitgebreid en hiervoor zal het oude café Worden gebruikt. Sirjansland verliest een gebouw, waarin de bijeenkomsten van de plaatselijke verenigingen konden worden gehouden, maar het dorps beeld zal er fraaier op worden nu het oude pand wordt vervangen door een moderne winkel. Werken van jonge schilders naar Landelijke expositie-reeks start in Zeelands hoofdstad Tijdens oen Donderdagmiddag in Amsterdam gehouden persconferentie heeft dr N. R. A. Vroom, hoofd van de afdeling kunsten van het ministe rie van onderwijs, kunsten en weten schappen, enige medelingen gedaan over de reeks tentoonstellingen van werken van jonge Nederlandse schil ders, waarvan Middelburg op 1 No vember a.s. ,de première beleeft. Het plan voor deze tentoonstellin gen onder het motto „Start" is destijds 'geopperd door Mattliieu Wiegman, voorzitter van de jury voor de koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst, en wordt thans ten uitvoer gebracht. Het ministerie ver leent daax*bij zijn volle steun. De ten toonstellingen zullen in twintig plaat sen in ons land worden gehouden en lopen van 1 November 1952 tot Juni 1953. In Middelbui'g zal in het Kunst museum een keuze uit de ruim 100 uitverkoren werken worden geëxpo seerd. Daarna komt de expositie steeds in twee plaatsen tegelijk, zo dat dus steeds de helft van het to taal aantal werken te zien zal zijn. Het definitieve px'Ogramma is nog niet vastgesteld. Vast staat echter, dat in elke plaats een lid van de ko ninklijke jury tijdens de tentoonstel- ling een tweetal inleidingen met rondleiding zal houden. De bedoe ling van deze exposities is tweeërlei: in de eerste plaats zal het werk van deze jonge schilders door het gehele land bekend worden en in de tweede plaats kan het publiek kennismaken met het sti*even en het werk van de jonge generatie van kunstschilders. Onder de kunstschilders, wier wer ken zijn gekozen voor deze tentoon stellingen, bevinden zich de zes ge lukkigen, die de koninklijke subsidie voor 1953 hebben gekregen. voorkomt en geneest Drukte in het pannenbedrijf De pannenleggers uit Yerseke hebben de laatste dagen veel werk verzet. Vooral zij, die te Strijen, Stavenisse enz. moesten werken, hebben heel wat pannen kunnen bei'gen. Het is te hopen, dat het gunstige weer nog wat mag aan houden tot alle pannen veilig op de overwinterplaatsen zijn gearriveerd. Oesterverzending onder 100 stuks verboden Van het Bedrijfschap voor Visse rijproducten is bericht gekomen, dat in het vervolg geen oesters meer geleverd mogen worden in kleinere hoeveelheden dan 100 stuks per vaatje. Sommige verzenders gingen er n.l. de laatste tijd toe over, in vaatjes van 50 stuks te leveren voornamelijk naar België, ten gerie ve van de kleine verbruikers! Daar dit gi*ote kosten en een onnodige concuiTentie betekende, nam het Be drijfschap bovengenoemd besluit, dat door practisch iedere verzender zal worden toegejuicht. Bescherming bevolking te Middelburg Begin Januari a.s. begint in Mid delburg de werving van vrijwilligers voor de onderscheiden diensten van Bescherming Bevolking. MODERNE ONDERWIJSINRICHTING Plechtige ingebruikstelling werd bijgewoond door vele autoriteiten In tegenwoordigheid van vele autoriteiten, waaronder de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. O. de Casembroot, de leden van Ged. St. A. Schout en Alb. Locliefeer, het voltallig college van B. en W. van Hulst, de burgemeesters van bijna alle gemaenten in O.Z. Vlaanderen, het bestuur van de nieuwe St. Jansschool voor B.L.O., de algemeen overste der broe ders van Huybergen, Deken J. Plasschaert, de plaatselijke geestelijkheid, het onderwijzend personeel en vele genodigden vond Donderdag te Hulst de plechtige ingebruilmeming van de moderne school plaats. Deken J. Plasschaert vervulde de plechtige kex-kelyke inzegening, waar bij de broeders en het personeel de gezangen zongen, waarna bux'gemees- ter B. Truffino van Hulst in een kort woord de aanwezigen van harte wel kom heette en deken Plasschaert dankte voor de kerkelijke inzegening. Vervolgens werd het gebouw be zichtigd, waarna de Commissaris der Koningin een kort woord tot de aan wezigen richtte, waarbij hij dank bracht aan allen, die op enigerlei wij ze aan de tot stand koming van deze school hadden medegewei'kt. Hij bracht in herinnering, dat Hulst en Middelburg al vóór de ooi*log ge tracht hadden om tot een behoorlijke ondei'wysinrichting te komen en dat beiden rxu eindelijk geslaagd wax*en om het gestelde doel te bereiken. Hoewel primitief begonnen, heeft men door doorzettingsvermogen en door samenwei'king in Hulst een in lichting gekregen, die een sieraad voor de streek is en een voorbeeld voor geheel Zeeland. Speciaal het werk door de heer A. Schout verricht werd gememoreerd, waarbij de Commissaris naar voren bracht, dat de heer Schout meer dan tevreden kon zijn. Advertentie. yw-orborij de WAARBORG-JAS! L' L Het 850-jarig bestaan van Middelburg Een comité van particulieren gevormd Naar wij vernemen heeft zich te Middelburg een comité van particu lieren geformeerd, dat, indien de al gemene Zeeuwse tentoonstelling niet doorgaat en het comité van voorbe reiding dezer tentoonstelling zichzelf zou liquideren, de viering van het 850-jarig bestaan der Zeeuwse hoofd stad toch wil doorzetten. Het comité heeft compleet uitge werkte plannen klaar liggen, maar zal niet eerder beginnen deze in wer kelijkheid oni te zetten vóór definitief vaststaat, dat de tentoonstelling noch in 1953 noch' in 1954 doorgaat. Het comité van particulieren zou reeds over een alleszins behoorlijk ga rantiefonds beschikken en voorne mens zijn ten nauwste samen te wer ken met de Stichting Nieuw Walche ren, die zoals bekend op 25, 26 en 27 Juni 1953 op grootse wijze herstel en herbeplanting van het eiland Walche ren wil herdenken. O /cet&ttcte &iwitïaa#/;i<>t&ut/ N.V. Koninklijks Pharmaceutische Fabrieken v/h Brocades-Stheeman Pharmacia Wie en wat is Hermann Zaiss De naam Hermann Zaiss is voor tienduizenden in Nederland niet meer onbekend. Deze Duitser, een man van gevorderde leeftijd, is een fabrikant uit het Rulirgebïed, die in de laatste jaren daar tot de voor ganger van de opwekkings-beweging ■in het Wuppertal is geworden. In deze streek leefden nog altijd in vloeden van het piëtisme en van de „revival" uit het begin onzer eeuw; vooral de boodschap van Johann Christoph Blumhardt, de prediker van Möttlingen, heeft daar bij zeer velen aangeslagen. Hermann Zaiss, dié alle reclame en sensatie rondom zijn persoon en optreden vermijdt, is daar in het Wuppertal in vele christelijke samenkomsten voorge gaan en toen zijn er verschillende gevallen van gebedsgenezing geeon- Steeds meer Nederlanders trokken daarop naar Wuppertal en vooral door de getuigenissen van de evan gelist Stroethoff uit Amsterdam is de begeerte gewekt om Zaiss ook in ons land te laten komen. Hij heeft daarin toegestemd en zo zal hij van 27 October af op een tiental plaat sen (in Goes op 31' October) spre ken over het onderwerp: „Het Woord Gods is levend en krachtig." En kele van deze bijeenkomsten (Zeist en Hattem) zijn uitsluitend voor predikanten bestemd. Er heeft zich ter voorbereiding van deze campag ne een uitvoerend comité gevormd, waarin naast enkele predikanten een Rotterdamse zenuwarts, de Zaandamse organist Cor Kee en de letterkundige Anthony van Kampeii zitting hebben genomen. Door de komst van Hermann Zaiss is het vraagstuk der gebeds genezing in de christelijke gemeen te thans tot een van de drukst be sprokene geworden. Sommigen be schouwen dit als een typisch na- oorlogs-verschijnsel, maar anderen wijzen er op, dat in het Nieuwe Testament ook over de handopleg ging gesproken wordt en dat de gave der genezing in de oudste christe lijke gemeenten herhaaldelijk voor kwam. Daarom ook hebben byv. de Amsterdamse Hervormde predikan ten zich op dit punt ernstig beraden en hebben zij bekend gemaakt, dat zij deze opwekkingsbeweging zeer ernstig nemen, maar gaarne alles zouden willen vermijden wat zou kun nen leiden tot sensatie en opzweping der geesten. INTREDE Ds. W. B. A SMITS TE ROTTERDAM. Ds. W. B. A. Smits, Ned. Herv. predikant, die Zondag a.s. in Middel burg zyn afscheid preekt, zal op Zondag 2 November 's morgens om 10 uur in de Wilhelminakerk te Rot- terdam-Feyenoord bevestigd worden en 's avonds om 7 uur in de Marana- thakerk aldaar zijn intrede doen. VOOR DE „SCHELDE-TREIN" Binnenkort wordt aan de nieuwe Keersluisbrug begonnen Te Vlissingen is men thans bezig met de bouw van een noodbrug over het kanaal door Walcheren, over welke brug de spoorverbinding van de N.V. Koninklyke Maatschappij „De Schelde" en van do P.Z.E.M. gelegd zal worden. Deze verbinding loopt, zoals bekend, thans over de Keersluis brug, die echter over enige tijd gedemonteerd wordt, zodat dan treinver keer niet meer mogelijk is. Aanvankelijk had men het plan de ladingeii'van en voor „De Schelde" met behulp van de bok „Sperwer 8" in lichters over te slaan, doch om diverse redenen bleek dit niet mogelijk, zodat men tot een andere oplossing moest besluiten. De brug komt te rusten op 106 houten palen, die inmiddels zijn ge heid, en hééft een totale lengte van 107 meter. Om de kosten zo laag mogelijk te houden wordt gebruik gemaakt van z.g. montagebruggen, die daartoe be schikbaar worden gesteld door de Kon. Mij. „De Schelde" en Bijker's Aannemingsbedrijf, welke laatste firma ook de werkzaamheden uit voert. Er komen acht overspannin- Ds. G. J. KOLDEWIJN TE HEELSUM 45 JAAR PREDIKANT. Maandag 27 October a.s. zal het 45 jaar zijn geleden, dat ds. G. J. Koldewijn, emeritus predikant van Dinteloord en thans wonende te Heel- sum, het predikambt in de Ned. Herv. kerk aanvaardde. Ds. Koldewijn werd 11 September 1878 te Rotterdam geboren, bezocht het stedelijk gymnasium te Zutphen en studeerde vervolgens aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Nadat cand. Koldewijn in 1906 door het Provin ciaal Kerkbestuur van Gelderland was toegelaten tot de Evangelie-be diening in de Ned. Herv. kerk, ver bond hij zich 27 October van het daaropvolgend jaar (1907), na voor af te zijn bevestigd door wijlen ds. M. Sanders van Maax*ssen aan zijn eerste gemeente Goudswaard (classis Dor drecht). Daarna stond de jubilaris achtereenvolgens nog te Domburg 1911—1920; Enter 1920—1922; Zet ten 1922—1925; Hattem 1925—1935. 11 Augustus 1935 verbond ds. Kol dewijn zich aan zijn zesde en laatste gemeente Dinteloord, welke hij dien de tot 1 Mei 1944, toen hem' op 65- jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat vestigdp ds. Koldewijn zich metterwoon te Heel- sum, waar hij was aangesteld als hulpprediker. Tijdens zijn verblijf in Hattem was de jubilaris eerst assessor en later praeses van het classicaal bestuur van Harderwijk, NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Biggekerke ds. A. D. H. RoscamAbbing, reserve- leger-predikant te Amersfoort, GEREF. KERKEN Beroepen te Nunspeet: M. J. Mul der te Sprang. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Tweetal te Oosterbeek-Wolfheze: H. D. van Hex-ksen te Onnen en H. Scholten te Berkum. gen, waarvan de gx'ootste een lengte heeft van 23.80 meter, tex*wijl de dooxwaax-twydte en -hoogte gelijk zul len zyn aan die van de bailey-ver- keersbrug. Bovendien wordt het ge heel zodanig geconstrueerd, dat, wanneer een bok of een drijvende hei stelling moet passeren, het midden stuk met weinig moeite uitgelicht kan worden. Deze noodinrichthiig zal, naar men hoopt, slechts voor één jaar dienst moeten doen, omdat dan de nieuwe Keersluisbrug gereed moet zijn. Met de wex-kzaamheden hieraan zal waar schijnlijk binnenkort worden begon, nen. De lengte van de nieuwe brug zal 23 meter bedragen en de breedte van leuning tot leuning 16.65 m. De rijweg wordt 11.50 m. breed met aan beide zijden een trottoir van 1.50 m. Voorlopig wordt het de grootste kïapbrug van Nederland, die snel ge opend en gesloten kan worden, waar door de wachttijden voor het verkeer sterk worden ingekrompen. Advertentie. RHEUMATIEKZf'IZ Uw spit, Uw lendenpijn weg mee Alcker's Kloosterbalsem, die onder de huid doordringt eo Uw pijn verdrijft. Spoedig zegt gij: KL00STERBALSEN Hij wees op de roeping van het on derwijzend personeel en op het geluk dat de kinderen hier te beurt valt. Tevens sprak hij de hoop uit, dat men trouw zou blijven aan het Christelijk beginsel, dat in deze school belichaamd is. Burgemeester B. Truffino sprak als voorzitter der Stichting en als burge meester van Hulst een dankwoord voor de tot stand koming der gemeen schappelijke regeling op dit terrein. Jammer, dat dit onderwijs zoveel geld kost, zeide hij en dat men voor de ver voerskosten jammer genoeg geen te gemoetkoming kan krijgen. Hulde bracht hij aan het hoofd der school, broeder Arthur en aan het onderwij zend personeel, waarna hij een kox*t historisch overzicht gaf, waarbij de naam van broeder Joachim uit Breda, een der pioniers voor de tot stand ko ming van deze school, niet vergeten werd. Ook aan dr. K. Pels uit Terneuzen werd dank gebracht voor het door hem voor het debiele en imbeciele kind verrichtte werk. Uit een zijner onlangs verschenen geschriften is ge bleken, dat b.v. in West Zeeuwsch- Vlaanderen 5 procent van de kinderen dit onderwijs moet volgen en dat er een gegronde reden bestaat om aan te nemen, dat in de toekomst het per centage in Zeeuwsch-Vlaanderen nog hoger zal zijn, waardoor er een moge lijkheid bestaat zowel voor een katho lieke, een protestantse en misschien zelfs een neutrale streekschool. Namens het college van Ged. Staten sprak de heer A. Schout, die een over zicht gaf van de moeilijkheden, die overwonnen moesten worden. De algemeen overste der broeders uit Huybergen sprak een woord van dank namens zijn congregatie. Deken J. Plasschaert dankte na mens de geestelijkheid van O.-Z. Vlaanderen en riep Gods Zegen af over dit mooie werk. Het hoofd van de Prinses Irene School voor Christelijk B.L.O. op Walcheren, de heer Nonnekens uit Middelburg, sprak als collega en na mens het bestuur van zijn school. Burgemeester B. Truffino dankte in hartelijke bewoordingen, waarna men nog enige tijd onderling van gedachten wisselde. Middelburgse slager verduisterde 1600 In Middelburg is aan het licht ge komen, dat de slager J. de L., die penningmeester was van de plaatse lijke slagersvereniging, de gelden uit de verenigingskas ten eigen bate heeft aangewend. In .totaal heeft hi) een bedx*ag van ongeveer 1600,- ver duisterd. De verduistering kwaan aan het licht, toen bij conti'öle de kas leeg bleek te zijn. De L. is er toe gekomen door financiële moeilijkheden. Zijn zaak ging achteruit en wanneer hy betalingen moest doen, leende hij geld uit de verenigingskas. Van aan zuivering kwam echter niets terecht. Nadat de heer L. door de politie was verhoord, is hij weer op vrije voeten gesteld. Gedupeerd motorrijder kreeg zijn motor toch weer terug Terwijl de heer G. uit Tholen in een café te Bergen op Zoom verbleef, heeft een onbekende zich over zijn nieuwe motor, die hij voor het café had neergezet, ontfermd om er een plezierritje mee te maliën. Toen de politie, die -direct werd gewaar schuwd, al enige tijd aan het speuren was, meldde een taxi-chauffeur, dat hij tegen een muurtje bij de rand van de stad een onbeheerd motorrijwiel had aangetroffen. Bij ondex*zoek bleek, dat het hier inderdaad de ver miste motor betrof. Waarschijnlijk heeft de onbekende n&et het voertuig een val gemaakt, want dit was licht beschadigd. De heer G. kon echter tot zyn opluchting zyn motor be schadigd en wel weer in ontvangst nemen. Grondwerk Middelburgs zwembad gereed Het grondwerk voor de bouw van de nieuwe zweminrichting te Mid delburg is gereed gekomen. Het ploegje leerlingen van de School Me chanische Uitrusting te Wezep, dat op 30 September met de graafwerk zaamheden en de grondverplaatsing begon, heeft deze taak Donderdag beëindigd. De Genie, die deze arbeid belange loos verrichtte, heeft alle eer van haar werk. Gemakkelijk is het kar wei niet geweest, want de vele regen heeft de militairen danig parten ge speeld. „Bij goed weer hadden wij onze opdracht binnen twee weken kunnen volbrengen", vertelde ons sergeant J. A. H. Spijker*, die de lei ding had. De militairen hebben de bouwput ten voor beide bassins en het grond- plateau voor de gebouwen gemaakt, de dijk verlegd en het grondwerk voor het nieuwe fietspad uitgevoerd. De mechanische arbeid was als oefe ning bedoeld en is als zodanig goed geslaagd. Het werk ge beurde met behulp van een bulldozer, twee traxcavatoren en een dragline, die werd gebruikt voor het graven van 't diepe bassin. Inmiddels is men reeds begonnen met het leggen van zoden op de berm van het nieuwe rijwielpad. Het wachten is nu op de aanbesteding van de eigenlijke zwem- badbouw. Maandag zal het resultaat van de arbeid op enigszins officiële wijze aan het gemeentebestuur worden overgedragen. Oesterverzenders klaagden De oesterexporteurs, verenigd'in de Vebo, hebben in Hotel „De Oester- beurs" te Yerseke vergaderd met als doel, de oesterverzending naar België nader te bekijken. Een voorstel uit de vergadering om aan de groothandel boven de 10 groothandels korting nog 3 voor contante betaling toe te kennen, kon geen meerderheid vei*werven. Er wa ren n.l. nogal wat klachten over zeer trage betaling door sommige impor teurs. Een voorstel om de groothan delskorting tot 7 te verjagen en dan aan de contant betalende im porteurs nog 3 toe te kennen, werd evenmin aangenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2