Regering zal nauwgezette handhaving van Zondagswet bevorderen BLANKE BEVOLKING VAN KENYA ONTVANGT WAPENEN DE CHAUFFEUR JAN VAN GENT ARRIVEERDE OP SCHIPHOL DONDERDAG 23 OCTOBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 ANTWOORD VAN MINISTER BEEL Verbod van alle openbare arbeid op Zondag niet aanvaardbaar Het ligt in de bedoeling van de regering een nauwgezette handhaving van de nieuwe Zondagswet te bevorderen. Dit is door minister Beel mede gedeeld op het voorlopige verslag der commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over dit onderwerp. De minister meent, dat het ontwerp, wanneer het wet geworden zal zijn, hoezeer het de mogelijkheid biedt de eisen, welke het maatschappelijk leven stelt, zoveel mogelijk te ontzien, in belangrijke mate zal bijdragen tot een ongestoorde Zondagsvierüig en tot verzekering van de Zondags rust. De minister ontveinst zich niet, dat door sommige bevolkingsgroepen een verder gaande bescherming van de Zondagsrust en van de mogelijk heid van Zondagsviering wordt gewenst. Een meer stringente régeling zou evenwel door andere bevolkingsgroepen onaanvaardbaar worden ge acht. Ook met de laatstgenoemde zienswijze moet de overheid rekening houden. Iri een land als het onze, met een zeer gemengde bevolking, den ken velen verschillend over het karakter van de Zondag. De minister nam gaarne kennis van de instemming waarmede vele andere leden het ontwerp begroetten. De re gering heeft uitsluitend het oordeel gevraagd van de onderscheidene kerk genootschappen uit overweging, dat deze geacht mogen worden bij uitsték de dragers te zijn van de aan het ontwerp ten grondslag liggende ge dachte van ongestoorde viering van de Zondag als de dag des Heren. De vraag, wat verstaan moet wor den onder „politieke optochten" en „politieke bijeenkomsten" zal uitein delijk door de rechter moeten worden beantwoord. Voor het begrip optocht is naar de mening van de minister in elk geval het min of meer georgani seerde karakter een vereiste. STORT De in het voorlopig verslag gestel de vraag inzake sportwedstrijden, volks- en kinderspelen is niet in het algemeen te beantwoorden. Of be paalde wedstrijden en spelen het ka rakter van openbare vermakelijkheid hebben, zal van geval tot geval moe ten worden beoordeeld. De verplaatsing van grote sport wedstrijden en demonstraties van soortgelijk karakter van de Zondag naar een dag in de week, ziet ook de regering als cesx ideaal, dat niet aan stonds kan worden verwezenlijkt. De regering houdt intussen op dit vraag stuk het oog gevestigd. DE FEESTDAGEN De Tweede Paas-, Pinkster- en Kerstdag zijn in de wet niet onder Zondag begrepen. Bedoelde dagen hebben, aldus de minister, in toenemende mate het ka rakter van uitgaansdagen gekregen. Tegen een bevoegdheid van de ge meenteraden, als in het voorlopig vér- slag bepleit, om de Goede Vrijdag en andere daarvoor in aanmerking ko mende dagen met de Zondag gelijk te stellen, bestaan bij een groot deel van ons volk overwegende principiële bezwaren. De Nieuwjaarsdag, Hemelvaartsdag en Eerste Kerstdag hebben voor een aanzienlijk deel van onze bevolking zozeer het karakter van kerkelijke feestdag, dat naar het oordeel van de minister goede grond a'anwezig is deze dagen over de gehele linie met de Zondag gelijk te stellen. Een bepaling, volgens welke in het algemeen alle openbare arbeid op Zondag zal zyn verboden, is onder de huidige omstandigheden niet aan vaardbaar, aldus de minister. Er zijn talloze bouwwerken, die we dan misschien niet mooi kunnen vin den, maar die toch zo machtig van constructie en gigantisch van bouw zijn, dat wij onwillekeurig onze be wondering laten blijken voor de in-' ventieve menselijke geest die het mo gelijk heeft gemaakt uit zelf vervaar digde materialen een dergelijk monu ment op te trekken. Ik moet U beken nen dat ik de Eiffeltoren bijzonder le lijk vindt, doch dit belet mij niet steeds iveer geïmponeerd te zijn door de constructie van dit stalen geraam te, dat de top veroorlooft zachtjes bo ven Parijs heen en weer te wiegen, zonder dat de passanten van de Place de l'Etoile vrees behoeven te koeste ren door afknappende brokstukken te worden getroffen. Bij aanschouwing van verschillende Amerikaanse wol kenkrabbers die in hun binnenste de bevolking van een kleine stad met al haar hebben en houden herbergen, zal ons wel eenzelfde gevoel bevangen, al moet ik toegeven dergelijke reuzen- bouwwerken niet uit eigen aanschou- iving te kennen. Maar denkt U zich nu eens in, een toren ter hoogte van de Utrechtse dom. Hier is weinig verbeeldings kracht voor nodig. Maar de opgave wordt wat zwaarder als we ons moe ten voorstellen dat die meer dan 100 m. hoge toren aan de voet een middel lijn moet hebben van niet meer dan 30 centimeter. Daarmee is de fantasie nog niet ten einde, want aan de zeer hoge top van die lange staaf bevesti gen we allerhande zwarigheden, bij voorbeeld twintig of dertig halve-mud zakken meel. Als laatste aardigheid trekken we met een bijzónder zware kraan de top van deze staaf halverwe ge naar de grond en laten hem dan schieten, zodat hij boven de arme stad Utrecht heen en weer zwiept. We kunnen dit spelletje wel. staken, want de mens beschikt niet over ma teriaal dat tegen een dergelijke krachttoer bestand is en er is geen architect ter wereld bij machte een- toren te construeren, ivaarbij een der gelijke vreemdsoortige wanverhou ding bestaat tussen de lengte en de breedte. Toeh worden dergelijke constructies in verkleinde vorm bij milliarden in de natuur vervaardigd. Bekijkt U de doodgewone korenhalm maar eens aandachtig'. Flauw? Welaan, er zijn ook grootse re voorbeelden in de natuur. Tot hoe hoog denkt U dat de grootste grassoor ten kunnen uitgroeien? Tot twee, of misschien wel vier meter? De hoogste soorten komen tot 50 meter! B. Pèmion. Internationale valse munters werden betrapt Politie te Antwerpen deed goede vangst In een Antwerps café kwam een nogal"zenuwachtige man binnen, die iets gebruikte en vervolgens naar het toilet op de, eerste verdieping ging. De eigenaresse werd nieuws gierig door het optreden van de man en toog op onderzoek uit. Zij zag achter het toilet twee in papier gewikkelde pakjes op de dakpannen liggen, die groot aantal dollar biljetten bleken te bevatten. Nog voor zij haar vondst aan de politie kon overhandigen, kwam de man weer het café binnen, bestelde iets en ging naar het toilet om even la ter opgewonden terug te komen en te vragen of men twee pakjes had ge vonden. De caféhoudster zeide, dat zij deze pakjes aan de politie had gegeven, waarop de man mompelde, dat hij dan wel naar het bureau zou gaan. De wouw waarschuwde ijlings de politie en deze kwam tot de ontdekking, dat de dollars vals Waren. De man belde inderdaad de politie op en informeerde naar de pakjes. Toen de dienstdoende agent hem met de commissaris wilde ver binden, bleek de man daar niets voor té voelen. Hij kon dank zij het sig nalement, door de caféhoudster gege ven, snel worden opgespoord. Hij en een kameraad bleken in het bezit te zijn van valse dollarbiljetten tot een waarde van 32.500 dollar. Als gevolg daarvan kon de Parijse po litie de leverancier van de biljetten aanhouden. Dat was de 37-jarige Jean Laydevat, die een oude beken de van de politie is. Men meent nu een groot gedeelte van een uitge breide internationale valse-mun- tersbende te kunnen oprollen. Handel in blanke slavinnen via Limburgse grens Belgische politie greep in Blijkens berichten in Belgische bladen is de bijzondere opsporings dienst van de Belgische rijkswacht er in geslaagd een handelaar in blanke slavinnen, de caféhouder L. H. uit Bilzen, te arresteren. L. H. heeft be kend, dat hij zijn koopwaar voorna melijk betrok uit Maastricht, Heer len, Meersen en Sittard. H. zelf was Nederlander en vestigde zich drie jaar geleden te Bilzen. Zogenaamd traden de meisjes bij hem in dienst als serveerster. Iedere week ging hij een paar malen naar Limburg om nieuwe meisjes te halen. Nadat ze in zijn café hadden vertoefd, werden ze verder geëxpedieerd naar verdach- té zaken in de Belgische mijnstreek. Hef merkwaardige was. dat hij de meisjes telkens na een verblijf van 48 uur weer voor 24 uur naar Ne derland terugbracht, omdat ze zon der verblijfsvergunning niet langer dan 48 uur in België mochten vertoe ven. Uit de boekhouding bleek, dat hij soms voor het verhuren van een meisje gedurende twee dagen een be drag van 1000 francs opstreek. Gevreesd wordt, dat het geval Van Bilzen niet op zich zelf staat en dat er meer Belgische grenscafé's zijn, waar men zich op dit bedrijf toelegt. Indien Nederland eens bezet mocht raken Geen der bondgenoten zal afzonderlijke vrede sluiten Het Eerste Kamerlid, de heer Ger ritsen (C.H.U.), heeft vragen aan de Nederlandse regering'gesteld in ver band met een rede, welke mr dr J. J. R. Schmal hield te Straatsburg en ook in verband met het règeringsant- woord op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Romme. De regering heeft thans in ant woord op de vragen van de heer Ger ritsen medegedeeld, dat „indien een vijand ondanks een verdediging in geallieerd verband nochtans het grondgebied van het koninkrijk in Europa geheel of gedeeltelijk zou be zetten, de regering verdragsmatige zekerheid heeft, dat geen der bond-, genoten afzonderlijk vrede zal sluiten voordat het gehele grondgebied van het koninkrijk in Europa zal zijn be vrijd of teruggegeven". Deze garantie vloeit voort uit het Noordatlantisch Verdrag. Zij geldt niet voor de overzeese gebiedsdelen. Divisie-commandant in Oost-Java afgezet Het leger moest tegen „uitbuiting'' strijden Door het stafkwartier van het mi litaire territorium Oost Java is be kend gemaakt, dat de fungerende commandant van de „Brawi-Djaja"- divisie, It.-kolonel dr Soewondo, uit zijn functies is ontheven. Deze maat regel is genomen door een delegatie van de generale staf van het leger, die daartoe met een blanco volmacht Dinsdagavond te Soerabaja was aan gekomen. Tot fungerende comman dant der divisie werd benoemd i. - kolonel Soedirman. De territoriale commandant in Oost Java, kolonel Bambang Soe- geng, die in verband met de situatie een hem verleend ziekteverlof had onderbroken, heeft Dinsdag een in zinking gekregen en is in een zieken huis opgenomen. Soewondo had Dinsdagmiddag een dagorder uitgegeven, die Woensdag, blijkens een dagorder van de nieuwe fungerende commandant, weer werd ingetrokken. De dagorder van Soewondo, die voor de radio te Soerabaja werd voor gelezen, gaf de order, eensgezind te zijn. „Indien het in de weermacht tot een versplintering komt, zal „balka-. nisatie" van het vaderland niet kun nen uitblijven. Wij. zullen trouw zijn aan de legerleiding, ook waar het gaat om wat men noemt „verbetering in de formatie en de leiding van de weermacht. Daarnaast moeten wij begrijpen dat thans het ogenblik is aangebroken, dat de T.N.I. (het le ger) uitbuiting, op welke wijze en door wie dan ook, niet langer kan aanvaarden." Dit is eerste luitenant Francise van der Plas uit Amsterdam, die ver pleegster is in het leger der V.N., dat strydt in Korea. Zy doet dienst in 't mobiele legerhospitaal nr. 8055. Via de geluidsband zendt zy een oproep uit voor bloeddonors ten gerieve van' de bloedtransfusie.dienst, die ook in Korea vele goede diensten verricht. DE MAU-MAU IN AFRIKA Opnieuw een honderdtal arrestaties De Britse regering beschouwt blijk baar de toestand in Kenya, waar de geheime Mau.Mau-orgamsatie in het gebied van de Kikoejoe-stammen te gen de blanken ageert, als bijzonder ernstig. Zij heeft althans Woensdag medegedeeld, dat Vrijdag per vliegtuig automatische wapens en munitie naar Kenya overgebracht zullen worden voor gebruik door de bedreigde burgerbevolking. Dé regering verklaarde tot deze maatregel te zijn over gegaan omdat de bevolking om dergelijke Wapens had gevraagd, opdat zy zich in de huidige noodtoestand zou kunnen verweren. Uit Nairobi wordt gemeld, dat na een tweede razzia in Kenya, 101 per sonen. zyn gearresteerd, die, naar men aanneemt, de leiders van de re cente onlusten in Kenya waren. De arrestaties werden met behulp van aangevoerde troepenversterkingen en politie, bestaande uit blanken en ge- kleurden, in het gebied van de Ki- koejoe-stam verricht. De geheime Mau Mau beschouwt volgens een woordvoerder te Nairobi de eveneens gearresteerde Djomo Kenyata, het hoofd van de Afrikaan se Unie van Kenya, als „een leidend licht". Djomo Kenyata is een Afrikaan, die geruime tijd in Engeland ge woond hééft en ook inet een Engelse vrouw is gehuwd. Enkele jaren gele den keerde hij terug haar Nairobi om voor de onafhankelijkheid der Afi'i- kaners te gaan werken. Hij behoort tot de Kikoejoe-stam. De fractie-leider van de Afrikaan se vertegenwoordigers in de wetge vende vergadering van Kenya, Elioed Mathoe, is verdwenen. Men weet niets over zijn verblijfplaats. BEGROET DOOR 16 COLLEGA'S Meer stoplichten en bredere straten Na vier weken New York is de Amersfoortse buschauffeur Jan van Gent Woensdagmorgen om kwart voor twaalf op Schiphol aangekomen. Misschien hebben de Amersfoortse buspassagiers daarvan de terugslag- ondervonden, want zeven van de 16 chauffeurs uit Amersfoort waren met hun directeur, de heer T. Nefltens, aanwezig om hun collega een welkom in Holland toe te roepen. Jan van Genttoen hij naar New York vertrok En natuurlijk waren daar ook Jan's vrouw en zijn vijfjarig dochtertje Marianne, die uiteraard blij waren vader weer thuis te hebben. „Meer stoplichten en bredere stra ten", zei Jan, sprekende over New- Yorlc, „maar geen fietsers". Hij bereed daar het traject Broad- way-42e straat, een uur heen en een uur terug, dat wil zeggen, voor een ervaren chauffeur. Het was dan ook geen wonder dat Jan van Gent deze tyd de eerste dag niet haalde, maar na de tweede dag had hy het te pak ken en slingerde hij zijn bus langs New York's drukste route alsof hij dit reeds jaren had gedaan. Vaste uren had hij niet in dit be drijf (de „Third Avenue Transit System"), dat anderhalf millioen pas sagiers per dag vervoert, 1200 bussen in bedrijf en 2900 chauffeurs in dienst heeft. En door dit grote aantal chauf feurs, was de situatie daar zo, aldus Van Gent, dat je kon rijden als je er zin in had. Je hoefde 's morgens maar op te bellen, dat je niét kwam en dan nam een ander wel je plaats in. PER UUR BETAALD. „Je mocht ook zelf weten als je er mee uit wilde scheiden. De chauf feurs krygen daar per uur betaald en. als je er genoeg van had, ging je naar huis. Gemiddeld reed ik zo'n acht uur per dag". Dit kwam voor de Amersfoortse chauffeur neer op een weekloon van 75 dollar, iets, dat omgerekend in Nederlands geld, veel lijkt, maar ge zien de financiële situatie in Ameri ka, normaal is, als men bijvoorbeeld weet, dat hy voor zyn hotelkamer 5.25 dollar per nacht moest betalen. Zo nu en dan kwam er een Neder lander in de bus en dat waren dan de mensen die hem vriendelijk groet ten. De New Yorkers hebben deze goede gewoonte niet. „Nog plannen om naar Amerika terug te gaan „Daar moet ik nog een nachtje over slapen. Ik heb wel een aanbie ding gehad". BRENNAN. Zijn collega George Brennan, die 4 weken in Amersfoort heeft gere den, heeft hy in New York niet te rug gezien. Diens vliegtuig kwam door een gunstige wind namelijk 5 uur voor schematijd aan, waardoor Brennan's ontvangst min of meer in duigen is gevallen. Volgende week zal Van Gent in Amersfoort weer tussen de fietsers zitten en misschien nog eens terug denken aan de vijf rijen auto's en de enorme wolkenkrabbers uit 's werelds grootste stad. Zelfregering voor de Soedan wordt van kracht Engeland gaf toestemming Minister Eden heeft Woensdag in het Lagerhuis meegedeeld, dat de Britse regering de waarnemende gouverneur-generaal van de Soedan toestemming verleende tot het uit vaardigen van de proclamatie, die no dig is om het statuut voor zelfrege ring van kracht te doen worden. De toestemming was echter gegeven met dien verstande, dat de voorzie ningen van het statuut slechts be trekking hebben op de relaties tussen de gouverneur-generaal en de andex-e, volgens het statuut in te stellen, re geringsorganen. De verantwoordelijk heid voor de buitenlandse zaken van de Soedan, uitgezonderd de techni sche en administratieve zaken, blyft by Egypte en Engeland berusten. De nieuwe Soedanese grondwet zou op 8 November van kracht moeten worden. Naar een Japans blad te Toldo meldt, bestaat er een goede Amerikaanse vraag naar Japanse tulpenbollen. De uitvoer heeft dit jaar tot dusverre 857.000 stuks, het hoogste na-oorlogse niveau, bereikt. Er is een plan opgesteld om beter te kunnen concurreren met Nederlandse bloemboligg. In Nairobi zijn voorts een aantal nietsdoeners en dieven gearresteerd. Degenen, die na een verhoor onschul dig- werden bevonden, zijn in vrijheid gesteld. De autoriteiten wachten thans af, of zich verdere ongeregeldheden zul len voordoen. De kruiser „Kenya" zal heden te Mombasa aankomen, De oox-logsbodem heeft vertraging gehad, WETTIGE VERLANGENS. Mbioey Koinandje, vertegenwoor diger van de „Afiikaanse Unie van Kenya" te Londen, heeft verklaard, dat de ongeregeldheden het gevolg zijn van het niet-tegemoetkomen aan wettige en dringende verlangens van de Afx'ikaanse bevolking. Een haai op bezoek bij walvis te Eindhoven Een haai, die Dinsdag te Scheve- ningen werd binnengebracht, Woensdag op de veiling voor 9£ verkocht. Het cadaver zal over enige dagen in een destructiebedrijf bij Eindhoven tot meel worden verwerkt. Intussen wil men zowel aan school kinderen in Scheveningen als Eindhoven het dier laten zien. Vooral in Eindhoven heeft men er grote be langstelling voor, want zo redeneert men daar: „De kinderen aan de kust zien meer vis dan wij". De bedoeling is het gevaarte op platte wagen langs enige Eindho- vense scholen te slepen, waarna het dan nog korte tyd zal worden opge steld naast de rondreizende, (gepre pareerde) walvis, die thans op het station van Eindhoven al enige tijd te bezichtigen is. Het is te hopen, dat de haai de formaline lucht van de walvis kan verdragen, want de haai zal niet met deze verduurzamende stof worden ingespoten. Adenauer sprak weer over de Saarkwestie Na een debat heeft de Westduitse Bondsdag te Bonn Woensdag kanse lier Adenauer verzocht de kwestie van het Saax-gebied op de volgende byeenkomst van de raad van mi nisters te Straatsburg ter sprake te brengen. Een democratische interpellatie be antwoordend had de kanselier ver klaard, dat zijn huidige onderhande lingen over deze kwestie met Frank- xiik „niet zonder kans van slagen" waren. Hij wilde liever geen nadere bijzonderheden geven. Adenauer beloofde de leiders van de parlementsfracties op de hoogte te zullen houden en de zaak op de volende byeenkomst van de Europese raad van ministers ter sprake te zul len brengen als geen vorderingen werden gemaakt. Ook beloofde Ade nauer zijn besprekingen met leiders van pro-Duitse partyen in het Saar- gebied, ondanks het feit dat zij nog niet waren goedgekeurd door de „pro- Franse regering" van premier Hoff man, te zullen voortzetten. Op ver zoek van dé socialisten zal hij ook leiders van Saarlandse vakverenigin- eu in dit ovei'leg betrekken. Duitsers erkennen de grenscorrecties niet Bij a.s. raadsverkiezingen lege zetels voor geannexeerden De minister van binnenlandse za ken van de West-Duitse staat Noord- Rijnland-Westfalen, dr. Meyers, heeft in een missive aan de Duitse grens gemeenten opdracht gegeven in de nieuw te kiezen gemeenteraden plaatsen open te laten voor leden uit die delen van- de gemeenten, die d annexatie onder Nederlands of 1 giseh bestuur zijn geplaatst. De nieu we gemeenteraden zullen op 9 No vember worden gekozen. Er zullen in de betrokken raden zoveel plaatsen onbezet moeten blijven als waarop het door de annexatie afgesneden be volkingsdeel recht zou hebben. Het Wereldgebeuren De heldendood wordt goedkoper De heldendood wordt goedko perDat is de verblijden de mededeling, die Fred. Hoyle kon doen in het „Journal" van de vereniging voor atoomwetenschap in Engeland. Tijdens de laatste oorlog was de heldendood bepaald duur. Elke gesneuvelde soldaat kostte meer dan zijn eigen gewicht aan dure mu nitie, bommen enz. Dat zal in de atoomoorlog anders worden. Dan komt een dode op ongeveer tien gul den. 't Klinkt een tikkeltje wreed, maar oorlog is nu eenmaal een harde zaak. Zo hard, dat velen er liever niet van horen. Stel aan iemand de vraag: „Wat dunkt U van de oorlog in Ko rea Tien tegen één, dat hij zal antwoorden „Hmik weet er niet veel vandie plaatsnamen zijn zo onuitsprekelijk en een kaart heb ik niet bij de hand". Dat is dan z'n wetenschap van de strijd in Korea. Intussen sneuvelen daar dagelijks vele mensen en wordt er in volle hardheid wij mogen v/el zeggen wreedheid een totale oor log gevoei-d. Kort geleden zag een Amerikaanse oorlogscorrespondent toe hoe een Zuidkox-eaanse eenheid achter spionnen aanzat. De Zuidkoreanen grepen een vrouw, die er van be schuldigd werd het liefje van een communist te zijn geweest. De luite nant zei„Ter dood". De corrèspon- dent schrok er van en probeerde te bemiddelen. De luitenant trok ver veeld zijn schouders op. Een soldaat ontnam aan de vrouw haar acht maanden oude babyEen schot knalde. Het was gebeurd. Het gaat daar hard tegen hard. De vorige week veranderde de Witte-Paard-heuvel twintig maal van eigenaax-. Nu eens waren het de aanvallende Chinezen, dan weer de Zuidkoreanen, die op de top zaten. Op één dag vuurde de Chinese artillerie langs tweederde deel van het front totaal 93.000 granaten af. De Witte-Paard-heuvel en enkele an dere heuvels in de frontlijn werden herschapen in stinkende, rokende en omgespitte vuilnisbelten, waarover de lyken verspreid lagen. Een Ameri kaans officier verklaarde: „Niemand kan de top van die Witte-Paard-heu vel bezet houden". Toch zitten er telkens weer Zuid koreanen op die top. Zij behoren tot de nieuwe divisies, waarop de hoop van Clark is gevestigd. Zij zullen in de toekomst Korea moeten bescher men, want hét is niet doenlijk steeds maar nieuwe Amerikaanse troepen naar Korea zenden. Helaas de Zuid koreanen zijn nog niet talrijk ge noeg. De opperbevelhebber van de Ver enigde Naties, generaal Clark, waar schuwde het Amerikaanse legerde- partement, dat er toch weer meer Amerikaanse vex-vangingstroepen moeten komen. Na 36 weken front dienst hebben de mensen recht op aflossing vindt hij.'De generaal heeit gelijk. Het is daar geen picknick in; Korea. Er zweeft teveel metaal in de lucht. Jong Amerika voelt echter weinig voor de heldendood in Korea. Ook de vrywilligersstroom uit ande re landen droogt op. Men is beducht voor een campagne zonder eind... Het risico wordt te groot... De strijd duurt te lang. Wat baat het, dat een paar hon derdduizend Zuidkoreanen in de strijd worden gewox-pen, wanneer aan de andere zijde een Chinese troe penmacht van een millioén man is geconcentreerd Pijnlijke vragen, die niet beant woord zullen wordenvoordat in Amerika de presidentsverkie zingen achter de rug zijn. Men con centreert zich daar koortsachtig op de vraag Adlai of Ike? Wie van die twee zal de zwax'e beslissingen in de Korea-affaire moeten nemen? De kappers van Amex'ika hebben in hun scheer- en knipsalons een enquête ge houden. Ze hebben uitgemaakt, dat de kappers-cliëntèle aan Adlai de voorkeur geeft. We willen dat voor een ogenblik aannemen en dan con- statei'en, dat hij onder uiterst moei lijke omstandigheden zyn taak zal moeten aanvaai-denal was het alleen maar om die benauwende Ko rea-affaire. Mark Clark:Mijn Korea-stryder* moeten afgelost worden. Zes en der tig weken frontdienst is genoeg". Nieuwe commodore bij luchtmacht Kolonel-vlieger-waarnemer W. J. Reynierse, die op 1 November a.s. de functie van commandant luchtverde diging zal overnemen van commodore vlieger-waarnemer J. v. d. Werff, is met ingang van die datum benoemd tot commodore. Commodore-vlieger waarnemer Reynierse is o.a. onder scheiden met de Bronzen Leeuw, het Britse Air Force Cross en tweemaal met het Vliegerkruis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3