HEMES STICHTING ZAL MIDDELBURGS NIEUWE ZWEMBAD BEHEREN Zeeuwse Almanak Medium Strength DISTRICTSVERGADERING NEP. BIJBELGENOOTSCHAP 2 PROVINCIALE ZBKVWSK COURANT DONDERDAG 23 OCTOBER 1952. VOORSTEL AAN DE RAAD Begroting voor 1953 wordt extra belast met een nadelig saldo van f 3815. Voor het beheer van de nieuwe zweminrichting te Middelburg zal een stichting' in het leven worden geroepen, waarin behalve de gemeente, de N. V. „De Zweminrichting" te Middelburg, de garnizoenscommandant en de Middelburgse zwemvereniging „Luctor et Emergo" vertegenwoordigd zullen zijn. Het college van B. en W. heeft de gemeenteraad tlians gevraagd te be sluiten tot oprichting van het zwembad, waarvoor het grondwerk, zoals bekend, monenteel reeds door militairen van de Genie wordt uitgevoerd en een crediet te verschaffen van 230.000,- de raming van de totale kosten. Dank zij de medewerking van de Genie en het bestuur van de Tech nische School, dat het oprichten van degrondkerende muur dóór leerlin gen der school zal laten verrichten, kon het totale kapitaal tot dit bedrag worden beperkt. Voor de financiering wensen B. en W. te gebruiken de uit de gewone dienst 1951 voor dit doel gevormde reserve, groot .105.000,-, alsmede nog een door de raad te aan vaarden schenking van de N.V. „De Zweminrichting" te Middelburg, groot 'ruim 40.000,-, waartoe te zij ner tijd een voorstel zal worden ge daan. Het restant zal worden gevon den uit de opbrengst van de kortge leden gesloten geldleningen op lange termijn. Advertentie. Kouwe vingers is geen pretje en dat alin October, met nog een hele. winter voor óns. Ge lukkig hebben- wij onze. -• wintercollectie reeds bin nen, w.o. de Lammy's, waar een Noordpóolreizi- ger zich niet voor hoeft te schamen. Van 13.95 tot 29.75. St. Jacobstraat 25, Vlissingen V Einde blauwe keitjes-misère in zicht. Verbetering gedeelte .weg Terhole--St. Annapolder. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dehoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat thans opgedragen op korte termijn een plan bij hen in te dienen tot verbetering van een gedeelte van de weg Terhole —St. Annapolder, waarvan het pla veisel, zoals wij reeds schreven, groot gevaar voor het verkeer oplevert. De hoofdingenieur-directeur had hier over rapport uitgebrachte Tevens besloten Gedeputeerde Sta ten om de overige van zogenaamde blauwe keitjes voorziene wegvakken in Zeeuwsch-Vlaanderen van een dek laag te laten voorzien. Italiaans schip strandde opWesterschelde Woensdagmorgenomstreeks half tien strandde op de Westerschelde, ter hoogte van Rilland Bath, het 3649 brt. metende s.s. „Citta di Monreale" van de Italiaanse rederij Count Sal- vatore Tagliavia te Palermo. Het schip kwam van Antwerpen. Om streeks half vier in de middag slaag de men er in met behulp van acht sleepboten van de Union Remorquage et de Sauvage uit Antwerpen de Ita liaanse boot vlot te slepen. De „Citta di Monreale" maakte zware slagzij en moest naar Antwerpen worden terug gebracht, waar de lading opnieuw gestuwd zal moeten worden. Uit Vlissingen was de sleepboot „Elis" nog uitgevaren, doch behoefde geen assistentie te verlenen. AVONTUUR Toen de trein te Lewedorp stopte, begon het echtpaar een beetje angstig te doen. De vrouw werd wat rood in het gelaat en de man rookte zijn si gaar niet langer met smaak. Hij sab belde er nerveiLS op. Nochtans spraken zij niet en zelfs verineden zij het elkaar of de mede reizigers aan te zien. Bij elke vijftig meter, welke de trein vorderde, kon nien hun onrust echter zien groeien en toen tenslotte Arnemuiden bereikt was, kwam de climax. Met een ruk schoot de man over eind, hij greep z'n hoed uit het net, hielp 'z'n echtgenote opstaan en vroeg opgewonden: „Deze trein 'gaat zeker niet naar-Middelburg?" De benauwenis straalde uit zn ogen Géén seconde later straalde de blijd schap echter uit Meider ogen, want de trein ging wél na,ar Middelburg! Maar het vjas een stoptrein,, die dus zowel in Lewedorp als in Arnemuiden stopte, Dat wisten ze niet „Het zag er plotseling allemaal zo anders uit als de: vorige keer", sprak de vrdüw-, nog wat hakkelend-vah de doorstane emotie, en ze bekende Open hartig:- - - „We zitten pas voor de tweede keer in de trein, ziet u!" Mén was er een beetje ontroerd V°Ge'ziet dat niet veel meet in 2952: dat een treinreis nog een avontuur kan betekenen! De uiteindelijke, exploitatielast, wel ke op de nieuwe inrichting bij het begin van het Jaagpad zal drukken, is geraamd op 5664,50. Hiervan zal op de begroting 195.3 een bedrag van 3815,- drukken 5664,50 vermin derd met de reeds geraamde last voor de bestaande inrichting ad 1849,50). De middelen tot dekking van deze netto-last kunnen worden gevonden door verlaging van het onderdeel „kapitaalslasten" van de post voor onvoorziene uitgaven. B. en W. mer ken tenslotte nog op, dat zij de vorm van een stichting voor het beheer van de inrichting de meest aangewezene achten, nu de N.V.; „De Zweminrich ting" te Middelburg doör haar schen king medezeggenschap in dat beheer wil hebben. VASTSTELLING TARIEVEN. Blijkens de exploitatie-opzet wordt de opbrengst der entreegelden ge raamd op 7500,-, waarbij uitgegaan is van 50.000 baden per jaar tegen een gemiddelde prijs van 0,15 per bad. Over de tarieven voor het ge bruik van de inrichting wordt echter nog geen uitspraak gedaan; daartoe zullen afzonderlijke voorstellen aan de raad worden voorgelegd. De inkomsten uit het zwemmen in schoolverband zijn geraamd op 1350,- en die uit het zwemmen door militairen op 900,-. Op dit be drag komt echter in mindering 4% van 3000,-, zijnde het bedrag, dat op de totale kosten van het werk wordt uitgespaard doordat de Genie het grondwerk heeft uitgevoerd. Ver der denkt men 100 leskaarten ad 2,50 te verkopen en de rijwielstal ling voor 100,- per seizoen te ver pachten. De kapitaalslasten worden geraamd op 5312,50, de personeels kosten (één badchef, twee badjon- gens, een cassière,. een garderobebe diening en de administrateur van de stichting) op 4706,- en de materiële kosten op 5150,-, waarbij voor stroom- en waterverbruik 1200,- en voor onderhoud (fondsvorming) 3000 is uitgetrokken. De nieuwe veerbruggen te Wolfaartsdijk en Kortgene Volgende maand wordt met werkzaamheden begonnen Naar wij vernemen zal volgende maand een begin worden gemaakt met de werkzaamheden voor de nieuwe veerbruggen té Wolfaartsdijk en te Kortgene. Dezè bruggen worden vol gens hetzelfde systeem vervaardigd als de steigers te Breskens en Vlissin gen en kunnen dus op de boot worden neergelaten. De werkzaamheden wor den uitgevoerd door Bijker's Aanne mingsbedrijf, dat. zoals bekend ook de nieuwe veerboot voor het traject Wol faartsdijkKortgene, de „Noord-Be veland", bouwde. MUTATIE RIJKSWATERSTAAT. Met ingang van 1 December 1951, dus met terugwerkende kracht, werd de technisch ambtenaar van de Rijks waterstaat J. F. Agema, met stand plaats Vlissingen, bevorderd tot tech nisch ambtenaar le klas. KERKNIEUWS De psalmberijming Hasper De generale synode van de Geref. Kerken heeft uitvoerig beraadslaagd over het gebruik van de psalmberij ming Hasper in de Gereformeerde ere-diénst. De synode besloot nog niet over te gaan tot een definitieve beslissing voor wat betreft het in ge bruik nemen van de „psalter 1949". De kerken worden vrijgelaten om de berijming Hasper te gebruiken naast de oude berijming. De kerken die de berijming Hasper nog niet gebruiken zullen daartoe opgewekt worden. AFSCHEID DS. W. B. A, SMITS. Dinsdagavond nam de Ned. Her vormde wijkgemeente II te Middel burg in de geheel gevulde en feeste lijk versierde Bogardzaal afscheid van haar predikant ds. W. B. A. Smits in verband met diens aan staand vertrek naar Rotterdam Feijenoord Onder leiding van Wika Schreuer voerden 15 leden van „De Jonge Kerk" een revue op, waarin allerlei gebeurtenissen uit de Middelburgse ambtsperiode van ds. Smits op een humoristische wijze waren verwerkt. In deze revue, welke veel succes oogstte, vervulde Joh. Leijnse de rol van ds. Smits. Niet minder succes had mej. L-en Meijer met de door haar voorgedra gen legende van-Jan-Eekhöüt en haar gedichten.. Namens „De Jonge Kerk" ds. Smits was voorzitter van ~dè Her vormde Jeugdraad bood" Jo Ton, met een toespraak," twee cadeaux aan;. Dit laatste deed ook de diacones, zustér-Van Mourik, namens de chro nische patiënten- in de wijk van ds. Smits. Tenslotte spraken nog namens de wijkkerkeraad de ouderlingen Helder en B. G. Schermers. Na afloop namen velen van deze zeer geziene predikant en zjjn echt genote persoonlijk afscheid. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Borssele: ds. J. D. Bel te Krabbendijke. Rammekens: champignons of padvinders Een champignonkweker uit Was senaar, de heer Varkenvisser, wiens bedrijf reeds enkele maanden, stil ligt omdat het ministerie van Oorlog beslag legde op de bunker, waarin de paddestoelen werden geteeld, doet momenteel pogingen het oude fori Rammekens te Ritthem in huur te verkrijgen teneinde zijn bedrijf daar voort te zetten. Het fort zou voor de champignonteelt uitstekend geschikt zijn. Merkwaardig genoeg echter hééft de districtscommissaris van de Nëd. Padvinders Vereniging, de heer J. J. Meijboom te Middelburg, destijds zwart op wit van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen de toezegging ontvangen, dat de padvindersbeweging over het fort zou mogen beschikken en dit zou mogen inrichten tot winterkamp, 's Zomers zouden de „scouts" tenten mogen op slaan in de omgeving van de kreek nabij het fort. Dat de padvinders tót nu toe van dit ideaal gelegen kam peerterrein nog geen gebruik hebben f emaalct, vindt zijn oorzaak in het eit, dat men daarmee wil wachten tot de nieuwe aanplant van dit vo gelreservaat minder kwetsbaar is ge worden, terwijl ook nog de noodza kelijke materialen voor de inlichting van het fort moeten worden aange trokken. Nog merkwaardiger is het, dat de inspectie der Domeinen te Goes, waarmede de heer Varkenvisser in onderhandeling is, van het bestaan van het contract tussen het departe ment van O. K. en W. en de Ned. Padvinders Vereniging niets wist. Dit alles brengt mee, dat een min of meer gecompliceerde situatie is ont staan en nog afgewacht moet worden of hét champignonbedrijf inderdaad naar het fort Rammekens kan wor den verplaatst. Waarschijnlijk zal ge poogd worden tot overeenstemming te komen. Zijn wij goed ingelicht, dan zou de heer Varkenvisser wel bereid zijn één van dé talrijke vertrekken in het fort aan de padvinders be schikbaar te stellen, doch, deze heb ben daaraan niet genoeg.' Uitbreiding „Der Boede". Nieuwe vleugel komt in December in gebruik. Naar wij vernemen zal één van de nieuwe vleugels van het rusthuis voor lijders aan langdurige ziekten „Der Boede" te Koudekerke in December in gebruik worden genomen. Naar verwacht wordt zal de andére nieuwe vleugel in het voorjaar van 1953 gereed komen en omstreeks Mei betrokken worden. Met de bouwwerk-' zaamheden worden goedé vorderirigèn gemaakt. BAGGERWERK AANBESTEED. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zee land besteedde Woensdag te Middel burg in het openbaar aan het uitvoer ren van baggerwerk tot onderhoud- van de bodemdiepte in het buitenha^, venkanaal door Walcheren (ged. ha^, jaar 1952 en voorjaar 1953), De vol gende inschrijvingen kwamen binnen: C. V. Aannemingsbedrijf v.h. F. Looy- en, Gorinchem 41,6 ct per m2; Zaa-, nen Verstoep, Den Haag, 39,5 ct. per m2; N.V. Gebr. Goedhart, Den Haag, 38 ct. per m2; T. den Breejen en Van, de Bout, Aerdenhout, 34,9 ct. per m2; B. van Noordenne Ezn., Sliedrecht, 33,4 ct. per m2; Adr. Volkers N.V., Sliedrecht, 32,6 ct. per m2; Bos Ka lis, Sliedrecht, 32 ct per m2; N.V. Baggermij. Holland Boven-Hardinx- veld, 31,9 ct. per m2. Spaarzaamheid op het Walcherse platteland. Gedurende de maand September werd door de Coöp. Boerenleenbanken,,, op Walcheren in totaal aan spaargeld ontvangen f 788.825.77 en terugbetaald, f 586.818.08, zodat f "202.007.69 méér werd ingelegd dan 'terugbetaald. Er werden 48 nieuwe spaarbankboekjes uitgereikt. Eden was poging tot moord Dader 'legde bekentenis af By het Woensdag te Middelburg af genomen verhoor heeft A. V. uit Grypskerke, die gearresteerd werd wegens ernstige mishandeling van zijn vrouw te Wol f aarts dy It, bekend, dat hij zich aan poging tot moord heeft schuldig gemaakt. Hy heeft drie weken met het plan rondgelopen ora zyn echtgenote, van wie hy ge scheiden leefde, te doden. „Leeft zij nog?" was het eerste, wat ny aan de politie vroeg. Gebleken is, dat V. geen wapens bij zich had. In mateloze woede heeft hy gepoogd de vrouw door worging van het leven te beroven. Zy werd door schoppen ook ernstig aan een oog verwond en zal dit vermoedelijk moeten missen. Britse admiraliteit schenkt Walcheren twee plaquettes GEEN JAARLIJKSE HERDENKING DER GEVALLENEN MEER. Er zal gebroken worden met de traditie om telkenjare op 1 Novem ber de landing van de geallieerden te Westkapelle te herdenken, zo deelde de burgemeester van deze gemeente,, mi'. M. Tydeman, ons mede. Gezien het feit, dat er jaarlijks zovele van dergelijke plechtigheden zyn, waar voor steeds opnieuw scheepsruimte moet worden gereserveerd, acht de Britse admiraliteit de tijd aangebro ken, om het aantal herdenkingen te verminderen. Wel ligt 't echter in 't voornemen volgend voorjaar naar Walcheren te komen. De Engelsen zullen dan twee plaquettes meenemen, een eikenhou ten. die bestemd is voor het provin ciaal bestuur en die wellicht een plaatsje in de Statenzaal te Middel burg krijgt en een stenen voor West kapelle, die waarschijnlijk in de toe komst wordt aangebracht op het pro vinciaal oorlogsmonument, dat ver moedelijk op de dyk in Westkapelle zal worden opgelicht. Burgemeester Tydeman deelde ons nog mede, dat de Britse admiraliteit is verzocht in plaats van in het voor jaar eind Juni het voorgenomen be zoek aan Walcheren te brengen, op dat dit kan samenvallen met de fes tiviteiten, welke de Stichting Nieuw Walcheren organiseert. BENOEMING, Bij beschikking van de mi.-.ister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening is voor het tijdvak van 1 October 1952 tot 1 October 1953 weder om benoemd tot leraar in tijdelijke dienst aan de Rijkslandbouwwinter- school te Schoondijke de heer H, A. M. v. d. Vijver, dierenarts te Biervliet. Fiïsïë tussen vlassersschoïen van Eede en Koewacht NIEUW BESTUUR GEVORMD. Naar wij vernemen is er een fusie tot stand gekomen tussen de vlassers- scholen van Eede en Koewacht. Er is een nieuw bestuur benoemd, bestaan de uit dertien leden, waarin alle vlas sersverenigingen zyn vertegenwoor digd, alsmede de gemeenten Koewacht, Aardenburg (Eede) en Sint Jansteen. Tot directeur van" de gecombineer de school is benoemd de heer A. v. d. Putte, vlasmeester te Koewacht. Alle leraren zijn inmiddels herbenoemd. De heer R. Martinet, die directeur van de school in Koewacht was, alsmede de leraar C. Vercauteren van dezelfde school, hebben in verband met drukke werkzaamheden ontslag gevraagd. In de plaats van de heer Vercauteren is benoemd de heer R. Lammens. Er zal in de toekomst zowel in Eede als in Koewacht les worden gegeven. Voorzitter van het nieuwe bestuur is de heer C. L. Martinet. Kamer van Koophandel Goes (Slot van pag, l)t; De Spoorwegen antwoordden, dat; trein 357 v. B. op Zoom inderdaad van Vlissingen zou kunnen vertrek ken, als een extra treinstel wordt medegevoerd. Trein 359 zou dan ech ter overbelast worden, omdat slechts weinig reizigers een uur eerder zul len willen vertrekken. Op Dinsdag zou ti-ein 357 vanuit Vlissingen te weinig reizigers trekken, zoals vroe ger reeds gebleken is. Het verlaten van trein 390 v. 22.18 uit B.o.Z. wordt- ontraden, omdat dit door de locale reizigers niet zou worden gewaar deerd. Een verbetering van de overgang voor het publiek op het station té Goes is reeds in overweging. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de Kamer steun, had ver leend aan een adres ipzake de elec- triciteitstarieven van, de Kamer te 's Gravenhage, alsmede, aan een; adres der gezamenlijké Kamers in zake het wetsontwerp vestiging be drijven. riri' Medegedeeld werd, dat de heer .C, A. Kammeraad benoemd is tot lid van de Commissie tot het bestudéren van de Bedryfsvergunningehwet 195? Ten slotte werd medegedeeld, dat nog voor het einde des jaars een al gemene vergadering der Kamer ge houden zal worden voor de verkie zing van leden der Kamer, in ver band met de periodieke, aftreding van de helft van het ledental per 1 Jan. 1953. BEGROTING GOEDGEKEURD. De behandeling van de begroting der Kamer voor 1953 leverde weinig bizonders op. Van betekenis was AFSCHEID VAN ADJUNCT-SECRETARIS Nieuwe oplage van Statenvertaling ter perse Woensdag kwam het district Zeeland van het Ned. Bijbelgenootschap in de Prins van Oranje te Goes in vergadering byeen. De algemeen secretaris, mr. F. L. S. F. Baron van Tuyll van Serooskerken en de secretaris binnen land, ds. F. Visser, deden enkele belangrijke mededelingen over het werk van het N.B.(j. en over de kapitaalsactie, die wordt gevoerd ten bate van dit Genootschap. slechts1; dat óp grond van de thans tér beschikking staande gegevens aangenomen mag worden, dat het géraamde tekort van 1650 zich niet voor 'zal doen. 'Bij' de vaststelling van de post Garantiefonds Zeeuwse Tentoonstel ling .1953 ontstond het hierboven reeds omschreven debat, dat uitge lokt werd door de heer J. H. Roose (Góes,). De begroting werd hierna goedge keurd, WINKELSLUITING EN VERKEER. By de Rondvraag drong de heer A. M. Züidweg Burger (Krabbendijke) wederom aan op een vroege trein op Maandag in de zomer, ten behoeve van dé bezoekers van de veemarkt in den Bosch, die eveneens slachtvee- markt zal worden. pe hèer C. van Everdingen (Vlis singen) beloofde de kwestie in de Spporwegraad aan de orde te stellen. De heer Roose (Goes) wees erop, dat ër een chaotische toestand dreigt té ontstaan" bij de invoering van de winkelsluitingswet, omdat de meeste middenstanders onvoldoende bekend zijn 'met de bepalingen. De voorzitter meende, dat de mid denstanders zich te laat op de conse- quènties van, deze wét hebben bezon nen én daar nu het slachtoffer van worden. Spr. betwijfelde of de Kamer in dit stadium nog veel zal kunnen- doen. By de Rondvraag kwam ten slotte ter sprake het belang van een latere verbinding voor Noord Beveland ten behoeve van degenen, die in Goes naar bioscoop of schouwburg willen gaan. De heer A. G. M. Markusse (Wissekerke) pleitte voor een boot op Zondagavond tussen 8 en 11 uur, vooral in de winter. De voorzitter sloot hierna de ver gadering. Wegens verhindering van de voor zitter, ds. C. D. Otte te Veere, stond de vergadering onder leiding van de secretaris, de heer A. de Lange te Goes. Nadat de bijeenkomst, die door af gevaardigden van vele Zeeuwse af delingen werd bijgewoond, met Schriftlezing en gebed was geopend en verslag was uitgebracht van de twee laatstgehouden vergaderingen der Centrale Commissie Binnenland te Amsterdam, werden mevrouw S. P. Kakebeeke—Behage te Goes en de heer F. C. Wrjsveld te Vlissingen her kozen als bestuursleden, terwijl in de vacature-ds. Nolthenius te Aarden burg werd gekozen ds. S. A. Vis, eveneens te Aardenburg. De heer Baron van Tuyll deelde ver volgens mede, dat in bepaalde geval len weer een beperkte Bijbelvoorraad by de bibliothecarissen kan worden gedeponeerd en dat inlevering van Bevrijdingsherdenking Op 3 November a.s. De Bond van buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" heeft het pro gramma vastgesteld voor de herden king van de bevrijding op 3 Novem ber a.s. Evenals in voorgaande jaren zal deze herdenking worden gehouden op de landingsplaats (Marinehaven). Dies avonds om kwart voor acht stellen muziekcorpsen en deputaties van verenigingen zich op bij het Con certgebouw, waarna om tien voor acht' de stoet naar de landingsplaats ver trekt. Om 8 uur begint de plechtigheid met het spelen van het Engelse volks lied, waarbij de Engelse vlag en de vlag van No. 4 Commando worden ont plooid. Daarna zal het Franse volks lied klinken, waarbij de Franse vlag wordt ontplooid, gevólgd door het Wil helmus en het ontplooien van de Ne derlandse driekleur. Burgemeester mr. B. Kolff, ere-voor- zitter van de Bond van buurtvereni gingen, houdt vervolgens 'n toespraak, waarna de vlaggen halfstoks gaan en de vaandels zullen neigen. Nadat de „Last Post" heeft geklonken en twee minuten stilte in acht zijn genomen worden de vlaggen gehesen en dé vaandels geheven, waarna kransleg- ging en défilé volgen door autoritei ten, deputaties en publiek. De plech tigheid zal omstreeks 8.20 uur afge lopen zijn. De Bond van buurtvereni gingen verwacht, dat de belangstelling voor deze herdenking bij de bevol king groot zal zijn. oude bijbels nog steeds door middel van het N.B.G. kan geschieden. Ook is een nieuwe oplage van de Bybel in de Statenvertaling ter perse, zodat hieruit blijkt, dat het N.B.G. zowel de nieuwe als de Statenbijbel uitgeeft en dus voor ieder de Bijbel brengt, die men verkiest. De Bijbelverspreiding in Spanje heeft de volle aandacht. Hierna sprak ds. F. Visser over: „Grijpt toch de kansen, door God U gegeven". Spr. drong er op aan ge bruik te maken van de belangstelling, die er momenteel bij velen bestaat voor de Bijbel door de nieuwe verta ling, de Bijbeltentoonstelling enz. Baron van Tuyll sprak over 'het meer zakelijke deel van het N.B.G.- werk, over de vele bijbels die b.v. naar Indonesië worden gezonden, over de colportage-arbeid aldaar, over ko mende Bijbeluitgaven voor Nederland, over de levering voor scholen, Zon dagsscholen enz. Ten slotte deed spr. een bèroep óp de afdelingen om me de te werken aan de kapitaalsactie (het vragen om bijdragen ineens aan farticulieren en bedrijven) voor de inanciering van de vele nieuwe uit gaven. Ten slotte werd hartelijk afscheid genomen van de adjunct-secretaris, de heer D. J. Coumou die zich per 1 November a.s. een ander rayon zag toegewezen en het Zuiden gaat verla ten. Zijn opvolger, de heer Scheuing, maakte vervolgens kennis met de aanwezigen. Advertentie. Middelburger secretaris van studiecommissie reorganisatie verpieeghuiswezen. Een comité, samengesteld uit 'verte-' genwoordigers van Nederlandse ver pleeghuizen, dat de bedoeling heeft be paalde voorstellen en suggesties aan de rgering te doen, heeft een studiecom missie in het leven geroepen, die tot taak heeft een rapport samen te stel len over de mogelijkheden tot reor ganisatie van het Nederlandse ver pleeghuis- en herstellingsoordwezen. Voorzitter van deze studiecommissie, die binnenkort met haar arbeid gereed zal komen, is mr. L. C. Wesseldijk en secretaris de heer M. L. Almekinders, directeur van de Stichting Rusthuizen Walcheren te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2