PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Speurtocht naar Nazi's moet nu maar eens uit zijn" BILT Goes bereid tot organisatie Zeeuwse Tentoonstelling 1953? Kantlij n BREUK TUSSEN PERZIE EN ENGELAND THANS DEFINITIEF r Vandaag VERWACHT: 195e Jaargang-No. 250 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Baffintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 23 Oct. '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm- Minimum p. advertentie f 3.— Tng mededelingen driemaal tarief Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1— Iedere regel meer 20 cent. ,3rteven of adres Bureau van dit Blad'' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissïngen Walstr, 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg. Markt 51, telef. 3841. Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475. (b.g.g. 2228), Oostburg, Finlandstraat 2, telef. 16. Terneuzen, Bro uwerljstr. 2. Zierikzee. N. Bogerck elef. 26. ADEN AVER TIJDENS WOORDENDUEL Opwinding in West-Duitse Bondsdag Tydens het debat in de Westduitse Bondsdag over de personeelsbezet ting van het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken, is het Woens dag tot een hevige woordenwisseling gekomen tussen de socialistische af gevaardigden en dr Adenauer. De socialist Erler beschuldigde twee van Adenauers naaste medewerkers, dr Blankenborn en dr Globbe, ervan, in de Bondskanselary een „nevenregering" te vormen. Globbe Is de schrijver van het in de Nazi jaren verschenen officiële commentaar op de Joden- wetten. Adenauer verdedigde hem door te zeggen, dat hy ook Joden het leven gered heeft. De socialist Meilies riep uit: „Het is een schande, dat deze man nog in functie is". Adenauer protesteerde heftig tegen deze opmer king en zeide: „Het moet nu maar eens uit zyn met deze speurtocht naar Nazi's. Als wy daarmee beginnen, weten we nog niet waar we ophouden". Tevoren had Adenauer verklaard, dat tweederde der hogere beambten van zijn ministerie partygenoten van Hitier waren geweest. Volgens de Bondskanselier was het onmogelijk zonder deze deskundigen de buiten landse dienst op te bouwen. Overigens kon volgens Adenauer worden verwacht, dat gaandeweg het aantal nazi's in het ministerie zal verminderen. Rekent men ook de la gere ambtenaren van het ministerie mee, dan is nog een derde deel af- De agenda der gisteren te Goes ge houden vergadering der Kamer van Koophandel voor de Zeeuw se eilanden zag er niet bijzonder be langwekkend uit. Desondanks werd de bijeenkomst buitengewoon belang rijk. Het ging namelijk op een gegeven ogenblik over de Zeeuwse tentoon stelling 1953, die te Middelburg zou worden gehouden en waarvoor een flink garantiefonds bijeengebracht is. Tot dusver was het zo geweest, dat de Kamer van Koophandel te Terneu zen zich afzijdig had gehouden en niet deel wenste te nemen aan het ga rantiefonds. Dit betekende een ern stige handicap. Als het Zeeuwsch- Vlaamse bedrijfsleven niet aan een. Zeeuwse tentoonstelling zal deelne men, zou deze immers haar Zeeuws karakter hebben verloren. Vandaar, dat de houding van de Terneuzense Kamer in overig Zeeland ernstig werd betreurd. Thans blijkt evenwel, dat de Ka mer haar oorspronkelijke standpunt heeft losgelaten in de loop van de achter ons liggende zomer en wel de gelijk tot deelneming bereid is. Voor deze wijziging in de Zeeuwsch-Vlaamse houding mag een woord van waardering zeker niet achterwege blijven. Een Zeeuwse zaak is ook een zaak van Zeeuwsch- Vlaanderen. Dat men dit ingezien heeft stemt tot voldoening. Hoogstens kan men het thans betreuren, dat deze veranderde houding niet eerder geopenbaard werd. De tweede verandering kwam niet uit Zeeuwsch-Vlaanderen, maar uit Goes. Toen voorzitter en secretaris der Kamer van Koophandel moesten me dedelen, dat de tentoonstelling in Middelburg zo goed als zeker niet zal doorgaan, meldde zich onmiddel lijk de Goese wethouder J. H. Roose als spreker aan. Wat hij zeide kwam kortweg hier op heer, dat als Middelburg geen ani mo voor een Zeeuwse tentoonstelling in 1953 of 1954 heeft, deze belangstel ling in Goes in zeer sterke mate aan wezig is. En of men daarover in con tact kan treden met de Kamer van Koophandel en deze de zaak in de ten toonstellingscommissie aan zou wil len snijden. Wethouder Roose kon met trots wijzen op wat Goes plaatselijk en re gionaal tot stand heeft gebraeht, met gerechtvaardigde trots en de voorzitter van de Kamer van 'Koop handel moest toegeven: „Men is in Goes voor geen kleintje vervaard!" De heer Roose kan krachtige ar gumenten in het vuur brengen. Van de aanvang af is buiten Middelburg de vraag gerezen, of het tentoonstel lingsplan aan deze stad gebonden was. Terecht heeft wijlen burgemees ter Sandberg tot Essenburg er des tijds op gewezen, dat in de eerste plaats Middelburg de hoofdstad van Zeeland is en in de tweede plaats het 850-jarig bestaan op waardige wijze gevierd diende te worden. Iedereen stemde daarmee in. Nu echter zegt de heer Roose: „Als Middelburg de zaak niet voor elkaar kan krijgen, in Goes willen we graag." Dit is ietwat pijnlijk voor Middel burg, maar men mocht verwach ten, dat dit aan de orde zou ko men. Weken geleden hebben wij de vraag gesteld:, gebeurt er nu iets of niet? Deze vraag was noodzakelijk, want het Bredase voorbeeld liet zien, dat men een kans als deze niet ver waarlozen mag en dat goede organi satie nog altijd een waarborg is voor succes. Wy vreesden toen reeds, dat de tentoonstellingscommissie de beste tijd voorbij had laten gaan: een ten toonstelling in 1953 is thans practisch uitgesloten, de tijd van voorbereiding is te kort. Niet erg, zal men zeggen. Nieuw- Walcheren heeft grote plannen. In 1954 kan het immers ook. Maar als er ook voor 1954 geen uitzicht is, dan is het inderdaad lo gisch, dat een ander zich aanmeldt. Dit is nu geschied en het is voor ook ietwat beschamend. Hier en daar zal misschen gemompeld worden, dat Goes uit rivaliteit Middelburg tracht te troeven Wij zijn er van overtuigd, dat dit niet het geval is. Pas nu practisch vaststaat, dat er in Middelburg niets gebeurt, vraagt Goes zijn kans. Daar heeft het gelijk in. Want Middelburg heeft zijn eerlijke kans gehad en vrezen wij niet Middelburg niet slechts pijnlyk, maar gebruikt. komstig uit het vroegere Ribbentrop- ministerie. Adenauer zeide dat het vertrouwen van het buitenland in de buitenlandse dienst niet is geschaad door de ge voerde personeelspolitiek, maar door de daarover gevoerde perscampagne. Hy kondigde aan, dat hij in de toe komst strafrechtelijk zou optreden tegen beledigingen van het ministerie door de pers. Tegen het verweer van de kanselier kwamen niet alleen de socialisten op, doch eveneens verschillende leden van de commissie van onderzoek, die tot de regeringscoalitie behoorden. „Het ontbreekt er nu nog maar aan, dat ook de leden van deze commissie met een gerechtelijke vervolging be dreigd worden", zo zeide Erler. OPWINDING Tot een zekere opwinding kwam het toen tijdens het debat de liberaal Von Rechenberg het pleit opnam voor de vroegere vertegenwoordiger van Ribbentrop in Brussel, Von Bargen, één der ambtenaren die op grond van het onderzoek ontslagen is. „U moest U als afgevaardigde van een rege ringspartij schamen voor deze Von Bargen in de bres te springen" riep Erler. Hy las onder luide afkeuringen van de linkerzijde de berichten inzake Joden-deportaties voor, die door Von Bargen waren getekend. Erler oefen de vooral scherpe critiek met be trekking tot het feit, dat in plaats van de afgezette personeelsleider van het ministerie, Ditmann, opnieuw een vroeere nazi in dit ambt is ge plaatst, n.l. dr Pfeiffer, die voordien leider was van de diplomatenschool der bondsrepubliek. TERUGROEPEN VAN DUMONT Ook werd het terugroepen van de Duitse ambassadeur in Den Haag, dr Karl Dumont, besproken. De afgevaardigde van het katho lieke Centrum, dr Reimann, zeide niet te begrijpen, waarom Dumont voor „een klein vergryp" uit Den Haag moest worden teruggeroepen, terwijl in het ministerie van buiten landse zaken in Bonn zoveel perso nen met een twijfelachtig politiek verleden zitten. Dr Reimann zeide dat Dumont in Nederland bijzonder gezien was en dat er daarom te meer reden geweest zou zijn om hem te handhaven. Engelse grappenmaker wierp fles met cheque in zee Een inwoner van Noordwijk heeft enige tijd geleden aan het strand een fles gevonden, waarin een chèque ter waarde van een millioen pond ster ling was gesloten. Achter op de chèque stonden naam en adres van de Britse afzender vermeld. De vin der heeft de afzender, een zekere majoor Evans, een brief gezonden om hem te vragen, wat hij met zyn vondst doen moest. Mevrouw Evans verklaarde tegen over Reuter, dat haar man in Juni, toen het gezin een dagje aan de En gelse Zuidkust vertoefde, voor de grap de chèque had uitgeschreven en in een fles in zee had gegooid. Zij vond het „allemaal erg leuk" en had niet verwacht, ooit nog eens iets van de chèque te zullen horen. NA HONDERD JAAR Geen advies aan Britse burgers om naar Engeland terug te keren De Perzisch© regering heeft in een nota aan de Britse regering offici eel mededeling gedaan van het verbreken der diplomatieke betrekkingen. In de nota zegt de Perzische regering het zeer te betreuren „dat zy zich verplicht heeft gezien een dergelijke maatregel te nemen". Hier wordt aan toegevoegd, dat Perzië, indien Engeland besluit zyn politiek te herzien en een gunstige atmosfeer wordt geschapen, zeer gaar ne maatregelen zal nemen om de diplomatieke betrekkingen weer aan te knopen. Volgens de nota heeft Perzië zijn besluit genomen, omdat Engeland in de loop van het olie-geschii „door het op onwettige wijze steunen van de BritsPerzische oliemaatschappij heeft verhinderd, dat 'n accoord tot stand kwam". Verder wordt meegedeeld, dat het personeel van de Perzische ambassa de te Londen order heeft gekregen binnen een week naar Teheran terug te keren. Voor het sluiten van de Britse ambassade in de Perzische hoofdstad wordt in de nota geen ter mijn genoemd. Aan de Britse zaak gelastigde te Teheran is echter mon deling meegedeeld, voor welke da tum de ambassadestaf Perzië- moet hebben veriaten. Hij verklaarde te genover verslaggevers, dat hy „niet te ldagen" had over de gestelde ter mijn. NA HONDERD JAAR. Door deze nota van Perzië is dus officieel een einde gekomen aan de diplomatieke betrekkingen, die de laatste honderd jaar tussen beide lan den hebben bestaan. De voorzitter van de Perzische Kamer Kasjani, sprak als zyn mening uit dat Perzië „nu spoedig een klacht bij de Verenigde Naties moet indie nen over de Britse economische blok kade van het land". Een woordvoerder van het Britse Kindje van twee jaar in vijver verdronken Woensdagmiddag bezocht mevr. W. uit Wassenaar met haar 2-jarig zoon tje de begraafplaats Oud Eik en Dui nen. Zij ging wat bloemen-halen by één der karretjes voor de begraaf plaats en liet het kind even alleen. By terugkomst zag zy het kind in een met kroos bedekte vijver liggen. Het jasje stak nog net boven het wa ter uit. Het kind werd ijlings op het droge gehaald, maar het was al ver dronken. ministerie van buitenlandse zaken deelde mee, dat Engeland de Britse burgers in Perzië geen advies heeft gegeven om naar Engeland terug te keren. Er zijn ongeveer 200 Britten in Perzië, die niet verbonden zijn aan de Britse ambassade te Teheran. De ambassade telt in het geheel onge veer 100 man personeel. Franse terugtocht in Indo-China Defensielijn werd doorbroken René Pleven, de Franse minister van defensie, heeft Woensdag in een kabinetsvergadering te Parys ver klaard, dat totdusver geen belang rijke Franse reserves in Indo-China in de stryd zijn geworpen. De opstan delingen rukken met ongeveer drie divisies op, terwyl de „bezettingen van kleine forten in het gebied van Thai zich onder leiding van koloniale parachutisten hergroeperen", aldus Pleven. Een correspondent van Reuter, die Woensdag een vlucht boven het ge vechtsterrein maakte, zag een reeks rokende, verlaten forten en dorpen. Dat waren de enige overblijfselen van het Franse verdedigingsstelsel in hét gehele gebied van ongeveer 750 vier kante kilometer in Noordwest Indo china, waar de opstandelingen vier dagen geleden hun offensief begon nen. Een Franse officier verklaarde, dat de zwaarste gevechten met de Viet- minh nog geleverd moeten worden. Ten Noorden van de Zwarte Rivier zyn Franse troepen opnieuw gegroe peerd. Een afdeling valschermtroe pen en Thai-soldaten, die zich op de post Giahoi ten Noorden van Nghia- lo, hebben teruggetrokken, begeven zich op het ogenblik naar het Westen, achtervolgd door zes bataljons Viet- minh-troepen. Gedurende drie dagen trok deze strijdgroep door het ge bergte. Dinsdag werd geseind, dat de groep te kampen kreeg met gebrek aan levensmiddelen en munitie. On danks ongunstige weersomstandig heden wierpen Franse vliegtuigen voorraden uit en de Franse troepen zouden weer moed gekregen hebben. Typhoon in Frans Indo-China eist 200 doden De typhoon, die zoals gemeld, het Frans-Indo-Chinese kustplaatsje Phan Thiet, op 140 km. afstand van Saigon, heeft geteisterd, heeft naar men aan neemt twee honderd slachtoffers ge ëist. De wervelstorm heeft voorts zes honderd vissershutten verwoest; drie honderd vissersvaartuigen zijn gezon ken. In het plaatsje is grote schade aangericht. Driehonderd inwoners hebben verwondingen opgelopen. Hiervan is een honderdtal door de Franse marine geëvacueerd. Vrees voor uitbarsting van de „Krakatau" De vulkaan Krakatau, op 't eiland je van die naam, tussen Java en Su matra gelegen, doet weer van zich spreken. De resident van de Lam- pongse distiicten heeft aan de gou verneur van Zuid Sumatra gerappor teerd, dat plotseling de rookontwik keling boven de krater is geëindigd, hetgeen er op wyst, dat de bovenzijde van de vulkaan geheel door aslagen is afgedekt. Het gevaar voor een uit barsting is hierdoor toegenomen. In de Lampongs hebben de autoriteiten voorzorgsmaatregelen genomen om in geval van nood de bevolking te kun nen evacueren. Wij herinneren er aan, dat op 20 Mei 1883 een uitbars ting van de Krakatau voorviel, die in Straat Soenda golven van 20 m hoog te deed ontstaan, hetgeen op de kust van Zuid Sumatra en West-Java een overstromingsramp veroorzaakte, waarbij 36.417 mensen de dood von den. 9 De Engelse aüto-iwdustrie heeft Woens dag te Londen haar jubileum-auto-ten- toonstelling geopend. WKÊÊÊ In een Instituut voor doofstommen in Schotland, wordt de kerkdienst ge leid door Rev. J. G. Haldane. Zyn „toehoorders" kunnen hem echter zon der hulp niet verstaan. Daarom staat Mark Frame achter de rechtse les senaar, en „vertaalt" de woorden van de reverend in gebarentaal, die door de gehele gemeente kan worden gevolgd. Werkwilligen bij „De Ommelanden" dragen maskers De staking bij de Coöperatieve melkfabriek „De Ommelanden" te Groningen gaat vandaag de tiende week in. Op verzoek van de bonden hebben twee fabrieken de verpakking van melkpoeder voor „De Ommelan den" Werkwilligen van „De Ommelan den" dragen thans, om herkenning door stakers en eventuele repressail- les tegen te gaan, maskers bij het sluiten van de fabriekspoort. De chef van de scheikundige afdeling van „De Ommelanden", ir E. V., heeft ontslag uit zijn functie verzocht. Dit ontslag is hem verleend. Theepot met 1666 centen voor kankerbestrijding Een familie uit Amsterdam heeft op het kantoor van het Koningin Wilhelminafonds een theepot vol centen (in totaal 1666 centen) laten _brengen. Het deksel van dé pot was dichtgebonden en er was een briefje bij, waarin de familie het bedrag aanbood als kleine bijdrage voor de kankerbestrij ding. Het geld was bijeenge bracht door alle centen, die in het gezin in omloop kwamen, in de. theepot te stoppen. Ook bleken nog 14 stuivers, 1 dub beltje en 3 gulden in de pot te zitten. Het totale bedrag was dus f 20.46, hetgeen door het Koningin Wilhelminafonds dankbaar werd aanvaard. Oostenrijkse regering afgetreden De Oostenrijkse coalitieregering is Woensdagavond afgetreden. Tussen de katholieke en de socia listische deelnemers aan de rege ringscoalitie is onenigheid ontstaan over bepaalde besnoeiingen op de be groting 1953. Dit heeft tot aftreden van de regering geleid. LEVENDIGE DISCUSSIES IN K. v. K. Zeeuwsch-Vlaanderen neemt alsnog deel aan Garantiefonds In de Dinsdag in hotel de Korenbeurs te Goes gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse Eilanden kwam het vol komen onverwacht tot een debat over de Alg. Zeeuwse Tentoonstelling 1953, die in Middelburg gehouden zou worden. Zoals bekend was dit jaar gekozen in verband met het 850-jarig bestaan van de Zeeuwse hoofdstad. Nu het vrywel zeker is, dat deze tentoonstelling in Middelburg niet zal doorgaan, blijkt Goes bereid, het initiatief over te nemen. De heer J. H. Roose (Goes) informeerde namelijk bij de begrotingspost Deelneming Garantiefonds voor deze tentoonstelling zeer belangstellend, of de expositie door zou gaan of niet. Hy noemde de bestaande onzeker heid ongewenst en stelde zich op het standpunt, dat een duidelyke uit spraak over doorgaan of niet doorgaan een weldaad voor de provincie zou zyn. De secretaris, de heer A. S. de Jonge, antwoordde, dat het algemeen bestuur dezer tentoonstelling Zater dag jl. vergaderd had en dat toen besloten was om nog enkele bespre kingen te voeren en daarna de knoop definitief door te haliken. Er zijn ver scheidene moeilijkheden. Een deel der bestuursleden meent, dat het gunsti ge ty voor tentoonstellingen verlopen is. Een algemene Zeeuwse industriële demonstratie ontmoet het bezwaar, dat het bedrijfsleven in Zeeuwsch Vlaanderen afzydig staat. Men heeft overwogen op verscheidene plaatsen iets te doen, in Vlissingen, Goes, Terneuzen, Zierikzee en Middelburg, desnoods in samenwerking met de Stichting Nieuw Walcheren. Ook dit ontmoet vele bezwaren. De kans, dat er iets gebeurt, achtte spr. gering. Ook in 1954 zal er wel niets gebeu ren, omdat de aan te leggen sport velden dan nog niet geschikt zyn. De heer Roose vroeg in antwoord hierop, of dan de mogelijkheid niet aanwezig was, dat de in Goes be staande plaatselijke organisaties, die beide tot samenwerking bereid zijn, contact opnemen met de Kamer van Koophandel. Zy hebben bij vorige ge legenheden bewezen tot iets in staat te zyn en het bijeengebrachte garan tiefonds zou een goede basis zyn om dan maar buiten Middelburg iets te doen. De heer C. A. Kammeraad gaf toe, dat "Goes wel wat aandurft eu voor geen kleintje vervaard is, maar vroeg zich toch af, of het bedrijfs- leven mee zou willen werken. Een initiatief zou echter zeer zeker toe te juichen zyn. De heer C. F. van der Peyl (Goes) informeerde, of er geen samenwer king met de Z.L.M. mogelyk was. De heer de Jonge antwoordde, dat de Z.L.M. zich reeds voor 1953 aan Zierikzee heeft gebonden. Bovendien een landbouwdemonstratie in Mid delburg of Goes zou te veel van het goede zyn. De heer Roose deelde nog mede, dat hij een geslaagde tentoonstelling in 1953 allerminst onmogelijk achtte. Er is in Goes wel vaker op korte termyn een goed resultaat bereikt. DE AGENDA. Na opening der vergadering wens te de voorzitter, de heer C. A. Kam meraad, de heer L. van der Himst (Goes) geluk met zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer, de heer J, H. Bal (Tholen) met het 75-jarig be staan der Oester My, Bona Fides. Ingekomen was een schrijven van het gemeentebestuur van Middel burg, mededelende dat de Kamer van Koophandel te Terneuzen zich als nog bereid heeft verklaard tot deel neming in het garantiefonds voor de Alg. Zeeuwse Tentoonstelling 1953. VERKEER, Voorts was van de directie der Ne derlandse Spoorwegen binnengeko men een antwoord op een door de Kamer gedaan verzoek tot het inleg gen van vroege treinen op de Zeeuw se lijn op Maandag en Dinsdag en verbetering van de publieke over gang op het perron te Goes. Meer Nederlandse troepen naar het Korea-front? Mr. F. J. Kranenburg, de Neder landse staatssecretaris voor het le ger, is Woensdag per vliegtuig te Seoel aangekomen voor een bezoek aan de Nederlandse troepen. Hij werd op het vliegveld begroet door gene raal James van Fleet, de comman dant van het achtste leger en gene raal Glenn Barcus, commandant van de vijfde luchtmacht. Tegenover de pers verklaarde hij, dat het voor Nederland zeer moeilijk is de bijdrage aan troepen te vergro ten. Hij sprak echter de hoop uit, dat het mogelijk zou blijken. De Franse regering vóór Europees leger Verdrag eerst over half jaar in het parlement Volgens welingelichte kringen in Parijs zal de Franse regering het verdrag voor de Europese Verdedi gingsgemeenschap tegen het einde van November ter bekrachtiging bij het parlement indienen. Aangezien de behandeling van dit verdrag en de conventie van Bonn door de verschil lende commissies minstens drie maanden in beslag neemt, schat men, dat de stemming over beide kwesties waarschijnlijk niet vóór Maart of April van het volgende jaar zal plaats vinden. Naar uit kringen, die in nauw con tact met de regering staan, wordt vernomen, is bij de Woensdag in het kabinet gevoerde besprekingen over het Europese leger gebleken, dat de ministers het volkomen eens zijn. Mi nister van buitenlandse zaken Schu- man zou „een zeer krachtige verkla ring" hebben afgelegd over de Saar- kwestie, waarbij hij opnieuw zeide, dat Frankrijk gekant is tegen iedere voorlopige „Europeanisering" van de Saar. Huizen van notaris Quaedvlieg verkocht In opdracht van de eerste hypo theekhoudster „De Westlandse Hy potheekbank" zijn, nadat door de rijksbelastingen daarop beslag was gelegd, twee huizen van notaris Quaedvlieg in Maastricht verkocht. De verkoopsom bedroeg in totaal 69.700. De huidige verblijfplaats van notaris Q.( die zoals men weet, geruime tijd aan boord heeft ver toefd van de „President Robert" die thans in Southampton te koop ligt, is niet met zekerheid bekend. Het gerucht gaat dat hij voornemens zou zijn zich in Brussel te vestigen. Het schijnt dat er nog een groot bedrag moet worden gevorderd uit de tijd dat de notaris bemoeienis had met de vereniging particulier initia tief, welke in staat van faillissement verkeert. Kindje in de wieg gestikt Toen Woensdag de heer D. uit Bergen op Zoom in zijn woning te rugkeerde van een bezoek aan het ziekenhuis, waar zijn vrouw ver pleegd wordt, trof hij zijn acht maan den oude zoontje dood in de wieg aan. Het kind was waarschijnlijk in de dekens gestikt. is het 10 jaar geleden, dat het Engelse achtste leger onder Alexander en Montgomery bij El Alamein een succesvol tegen offensief inzette tegen het Duit se Afrika-corps onder Rommel, hetgeen een keerpunt bleek te zijn in de tweede wereldoorlog. V DE MEER WIND. Zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Overwegend krachtige en in de kuststreken tijdelijk harde zuid oostelijke tot zuidelijke wind. In het noorden van het land zachter, elders ongeveer dezelfde temperatuur als (Vervolg op pag. 2.) vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1