NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe ZEHTWH.yi AANDEREN ER KOMT GEEN KOOPAVOND IN GOES Wissel Zeeuws-Vlaanderen DONDERDAG 23 OCTOBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bromfietser reed tegen slagboom. Ongeval te St. Anna ter Muiden. In de nacht van Maandag op Dinsdag reed een bromfietser tegen de slag boom aan de doorlaatpost te St. Anna ter Muiden. Met een bloedende hoofd wonde werd het slachtoffer het wacht lokaal van de ambtenaren binnenge dragen, nadat dokter P. A. Staal de eerste hulp had verleend. Later in de nacht kon het slachtoffer naar huis ge bracht worden. Demonstratie kunstmatige ademhaling yoor E.H.B.O.-ers Het district Zeeland van de Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken houdt Vrijdagavond 31 October een ledenvergadering in hotel „Tivoli" in Goes. In deze vergadering zal o.a. de kunstmatige ademhaling volgens het systeem Holger Nielsen worden gede monstreerd. EXCURSIE NAAR DE SUIKERFABRIEK. Dinsdag maakten de aandeelhouders van de suikerbietenfabriek „Putters- hoek" uit Sint Annaland e.o. een ex cursie om deze fabriek te bezichtigen. LEDENVERGADERING KON. VER. „HET NEDERLANDSE TREKPAARD" De kring West Zeeuwsch-Vlaande- ren van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard", afde ling Zeeland, hield Woensdagmiddag een druk bezochte ledenvergadering in hotel „De Vuijst" te Oostburg. De voorzitter, de heer A. J. Tem merman, opende deze bijeenkomst, waarna onmiddellijk werd overgegaan tot het kiezen van nieuwe bestuurs leden voor de afdeling Zeeland. Ge kozen werden de heren H. J. Aer- naudts te Sluis, C. van Hoeve te Groe- de en A. J. Temmerman te Hoofd plaat Hiermede werden alle aftreden de bestuursleden van West Zeeuwsch- Vlaanderen herkozen. Voor de vaca ture in het hoofdbestuur werd een voordracht opgemaakt, bestaande uit de heren A. J. Temmerman en C. van Hoeve. Tot afgevaardigde naar de buiten gewone algemene afdelingsvergade ring te Goes werden gekozen de heren R. de Milliano uit Oostburg, A. J. Catseman uit Biervliet. E. de Badts uit Schoondijke, A. de Hullu uit Schoondijke en G. van Hal uit Sint Kruis. De heer A. Cappon, secretaris van de afdeling Zeeland, gaf bij de rond vraag nog in overweging de merrie keuringen te combineren met de veu lenkeuringen. De vergadering voelde echter meer voor de toestand te be houden zoals die nu is. ONDERWIJZERS VERGADERDEN. Dinsdagavond kwam onder voorzit terschap van de heer P. Termeulen uit Cadzand de afdeling W. Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandse On derwijzersvereniging in hotel „De Vuijst" te Oostburg bijeen. Mevrouw U. Neve-Tourné trad als secretaresse af. In haar plaats werd in het bestuur gekozen de heer A. de Groote uit Oostburg. De voorstellen voor de ko mende algemene vergadering in Den Haag lokten een geanimeerde discus sie uit. De heer J. Fremouw uit Schoondijke, werd als afgevaardigde gekozen. •Besloten werd, dat ook dit jaar de N.O.V. toneelgroep een tour nee door West Zeeuwsch-Vlaanderen zal maken voor de afdelingen van Volksonderwijs. VERGADERING KUNSTMESTHANDEL. Woensdagmiddag hield de Zeeuw- sche Coöperatieve Kunstmesthandel 'n vergadering in hotel „De Vuijst" te Oostburg, onder leiding van de heer H. van Iwaarden uit Sluis. Besproken werd de agenda van de a.s. algemene vergadering in Rotterdam. De heer Van Iwaarden werd tot afgevaardigde gekozen. Sluiskil KAARTAVOND. In het patronaat te Sluiskil organi seerde de plaatselijke afdeling van de K.A.B. een kaartavond, waaraan door 52 kaartliefhebbers werd deelgenomen. De uitslag luidde: 1 en 2 L. van Hijfte en R. de Waal. Verdere prijswinnaars met 4 punten: W. Gelderland, Joh. La- fort, M. Destombes, Th. van Laere, P. Geldei-land, Ch. v. d. Velde, D. Ja cobs, P. van Troost en H. Janssen. Di- I reet na afloop van de wedstrijden mochten de winnaars de prijzen in ontvangst nemen. Schoondijke RAADSVERGADERING. Op Vrijdagavond 24 October a.s. om 7 uur zal de raad van Schoondijke in openbare vergadering bijeen komen Op de agenda staat o.m. aanbieding van de gemeentebegroting 1953. het sluiten van een kasgeldlening tot een maximum bedrag van f 400.000, het aangaan van een vaste lening ad f 80.000— voor de bouw van een ge meentehuis en toewijzing van grond aan enkele inwoners van Schoondijke. OPENING WINKELWEEK. Van Zaterdag 25 October tot en met Zaterdag 1 November a.s. organiseert de winkeliersvereniging te Schoondij ke een winkelweek, waaraan voor het publiek diverse attracties verbonden zijn. Onder meer zal voor elke gulden, die in de deelnemende zaken wordt besteed, gratis een lot uitgereikt wor den van een loterij, die gehouden wordt ten bate van het instrumenten fonds der dorpsmuziekvereniging. Bij gunstig weer zal aan de winkelweek Zaterdagmiddag een enigszins feeste lijk tintje gegeven worden door een muzikale rondgang van het muziek korps door de gemeente. E.H.B.O.-CURSUS. In hotel „De Zwaan" werd door be middeling van de burgemeester van Schoondijke een openbare bijeenkomst gehouden door de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis" en de R. K. Vereniging voor E.H.B.O., teneinde tot een gezamenlijke cursus in eerste hulp bij ongelukken te komen, mede in het kader van de te organiseren burgerlij ke bescherming der bevolking in geval van oorlog. Voorlopig gaf zich een 16-tal deel nemers voor deze cursus op, welke in November onder leiding van de plaat selijke geneesheer', dokter Chr. Eg- gink, zal aanvangen. MUZIEKTENT MOET WORDEN AFGEBROKEN De muziektent te Schoondijke, die tengevolge van het veranderde dorps beeld en vooral ook met het oog op het drukke verkeer hoe langer hoe meer een sta-in-de-weg is geworden, zal zo spoedig mogelijk gesloopt die nen te worden. Tot nu toe was even wel de vraag op. welke wijze in een passende nieuwe gelegenheid voor concerten in de openlucht voorzien kon worden. Nadat de aandacht van het ge meentebestuur kort geleden werd ge vestigd op een in de gemeente West- kapelle gebouwde nieuwe muziektent welke inmiddels door het college van B. en W. en enkele bestuursleden der muziekvereniging werd bezichtigd, ligt het thans in de bedoeling om a.s. Zaterdag-namiddag met het plaatse lijk muziekkorps naar die gemeente te gaan om aldaar een proefconcert te geven, ten einde de tent in ver schillende opzichten te kunnen beoor delen. Mocht deze proefneming tot het ge wenste resultaat leiden, dan zal na der overwogen worden of een soort- felijke tent ook in de gemeente choondijke gebouwd zou kunnen worden. Sluis TENTOONSTELLING LINOLEUMINDUSTRIE. In het gymnastieklokaal van de openbare lagere school te Sluis werd door de stichting „Reizende Onderwijs tentoonstelling" een tentoonstelling „Linoleumindustrie" geopend in aan wezigheid van een aantal onderwijs krachten, die eerlang met him klassen de expositie zullen bezoeken. De heer J. Ammerlaan uit Den Haag gaf bij de opening aan de leerkrachten een „in- dustrieles" en wees erop, dat dergelij ke tentoonstellingen er veel toe bij dragen om de Nederlandse jeugd met de nationale industrie vertrouwd te maken en belangstelling in te boeze men voor een van Nederlands belang rijkste middelen-van bestaan.- - Breskens PROPAGANDA-AVOND NC.G.O.V. Dinsdagavond werd in het gemeen telijke ontspanningsgebouw te Bres- kens een propaganda-avond van de Ned. Chr. Geheelonthoudersvereniging gehouden. De propagandist, de heer Van Veen, wees er in zijn toespx'aak op, dat er voor de oorlog in Breskens een afdeling van. deze vereniging be stond en wekte zijn toehoorders op om te trachten tot heroprichting hier van te komen. Na zijn toespraak wer den nog enkele films vertoond. Terneuzen ZONNESCHERM AFGEREDEN. Woensdagmiddag werd in de Nieu- wediepstraat te Terneuzen door een vee-auto, bestuurd door A. L. L. uit Boschkapelle, die bij het passeren van een. tegenligger met één dér achter wielen over het trottoir reed, een zonnescherm afgereden van de win kel van dé Coöperatie „Ons Genoe gen". De schade werd onderling ge regeld. i Hulst LEZING OVER OPGRAVINGEN. In Hulst hield dr. J. de Cuyper, pastoor te Eervijze (B.) vöor een aan tal léden en belangstellenden van de oudheidkundige kring „De Vier Am bachten" een lezing over de opgra vingen van de abdij Ter Duinen. Bij deze opgravingen is, zo zeide spreker, aan 't licht gekomen, welk een mach tige abdij die van Ter Duinen is ge weest. Reeds is de grote kerk van het duinzand verlost en nu komen de fun damenten te voorschijn. Lichtbeelden verduidelijkten het werk, dat daar wordt verricht. Drs. J. Boezeman, voorzitter van de kring, sprak een openingswoord en deelde onder meer mede, dat binnen kort een cursus zal worden gegeven over de geschiedenis van de stad Hulst, welke cursus bedoeld is om gidsen dp te leiden. Chr. kleuterschool in Geersdijk geopend Te Geersdijk werd de onlangs op gerichte chr. kleuterschool officieel geopend door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Kastelein, in tegenwoordigheid van vele belang stellenden. Nadat ds. Boonstra de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, hield de heer Kastelein een toespraak, waarin hij er o.m. aan herinnerde hoe, dank zij de mede werking van velen, deze kleuter school, welke werd ondergebracht in een lokaal van de openbare lagere school, in drie maanden tot stand kwam. Nadat de voorzitter de school officieel voor geopend had ver klaard, sloot ds. Boonstra deze een voudige plechtigheid met dankgebed. Krijgt Koudekerke weldra een badinrichting In de laatstgehouden vergadering van de raad te Koudekerke heeft bur gemeester J. L. Dregmans o.m. mede gedeeld, dat naar alle waarschijnlijk heid de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis in 1954 een nieuw wijk- gebouw zal stichten. B. en W. hebben het plan, om daarbij dan tevens een badinrichting te doen bouwen. Ver der beide burgemeester Dregmans, dat op het zomerwoningenterrein reeds 25 zomerhuisjes zijn gebouwd, terwijl momenteel onderhandelingen aan de gang zijn om nog .16 woningen bij te bouwen. De gemeenteraad besloot om toe te treden tot het Wegschap Wal cheren, waardoor een beter onder houd van de wegen gewaarborgd wordt Algemeen bracht de raad. lof aan de gemeente-secretaris, de. heer L. A. van Sprundel, die mr. H. v. d. Schuur als zodanig opvolgde.' Evangelisatie-bijeenkomst te Bergen op Zoom De Evangelisatie-commissie van de classis Tholen der Gereformeerde Kerken kwam te Bergen op Zoom in vergadering bijeen. Ds. W. A. Wiersinga, Evangelisatie predikant in algemene dienst, behan delde het onderwerp: „Hoe doen we het Evangelisatiëwerk"? Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Ds. A. G. van der Stoel, Geref, pre dikant te Bergen op Zoom, sloot de bijeenkomst met dankzegging. RAAD RETRANCHEMENT. Plannen voor riolering van de kom. De raad der gemeente Retranche- .ment kwam bijeen onder, voorzitter schap van burgemeester J. A. Leen- houts. Besloten werd aan de Classicale Ge zinszorg in West Zeeuwsch-Vlaande ren over 1950 een subsidie toe te ken nen van f 101.65. Voor het daarvoor in aanmerking komend gemeenteperso- nee! werd de voor het Rijkspersoneel geldende regeling betreffende ziekte kosten en vaeaniieuitkering overeen komstig' van toepassing verklaard. Na bij de driesprong BraamdijkPompe- dijk zal een straatlantaarn worden aangebracht. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg werd over het jaar 1951-1952 een subsidie verleend in de kosten van op leiding van kleuteronderwijzeressen. Hierna werd de gemeenterekening over 1950 voorlopig vastgesteld met een nadelig saldo van f 1653.62. De ge meentebegroting 1953 en de gemeente rekening 1951 werden aangeboden. Alle leden van de adviescommissie woonruimtewet, werden herbenoemd. Bij de rondvraag wees de heer H. A. den Hamer op de slechte afwatering van de Nieuwstraat. De voorzitter deelde mede, dat binnenkort een be spreking zal worden gevoerd met het ingenieursbureau Van Hasselt en De Koning over de mogelijkheid tot aan leggen van een gedeeltelijke riolering in Retranchement. Sas van Gent ANIMO SPEELDE IN BRUGGE. De tafeltenniselub- Animo uit Sas van Gent nam deel aan een massaal tournooi te Brugge. Er waren 150 deelnemers en deelneemsters. Mevrouw de Smit—Ran schaert wist bij de dames op de vierde prijs beslag te leggen. Bij de junioren (tot 20 jaar) verrichtte Stan Stevens de keurige prestatie, zich in de finale te plaatsen tegen Walter Dujardin uit Oostende. Laatstgenoemde werd ech ter winnaar, zodat Stevens met de tweede prijs genoegen moest nemen. Kieboom werd hier zesde en D. van Leemput tiende. Brj de veteranen plaatsten E. Emans en A. de Smit zich respectie velijk zesde en achtste. VAN TOT Een actief groepje inwoners van Burgli heeft in déze gemeente ten bate van de gezamenlijke militaire fondsen f 46.70 bij een gecollecteerd. De opbrengst van de collecte ten bate van de kankerbestrijding te Sint Phi- lipsland en te Anna Jacobapolder is in middels gestegen tot £1010,55. Voor d'e in Schoondijke te houden col lecte onder het motto „Octobermaand- Zeeuwse maand", werd Dinsdagavond on der leiding van de burgemeester in het gemeentehuis een vergadering gehouden met vertegenwoordigers van verschillen de plaatselijke verenigingen. Overeengekomen werd, de collecte in de loop van de volgende week te houden. De heer J. Vermeulen te Sluiskil slaag de voor het vakexamen aannemer, afge nomen door de raad van bestuur bouwbe- drijven. Onder vrij grote belangstelling ver toonde pater Gijssel uit Westdorpe in het patronaatsgebouw te Sluiskil de film „Monsieur Vincent", De opbrengst van de vertoning is bestemd voor het missiewerk, dat door pater Gijssel reeds geruime tijd in Brazilië wordt verricht. Op Zaterdag 25 October houdt de K.O. B., afdeling Hulst, in hotel „De la Bour se" te Sas van Gent een vergadering, waarin zal worden gesproken over het jaarprogramma. Na afloop van de ver gadering zal een bezoek worden gebracht aan de E.N.CJ3. te Sas van Gent. Op Donderdag 23 October zal de ijs- club .Axel" een vergadering houden in hotel „De Graanbeurs" te Axel. De heer G. Audenaerde, ambtenaar bij de dienst van I. en A. te Overslag, wordt per 1 November a.s. overgeplaatst naar Nieuw-Namen. De opbrengst van d'e collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen te Sint Laurens bedroeg f 18,25. RAAD HOEK. Winkelsluitings- verordening vastgesteld. De raad van Hoek, die onder voor- zitterschap van burgemeester A. F. Hanssens vergaderde, besloot na be handeling der notulen en enkele in gekomen stukken, om een verzoek van een 40-tal bejaarde ingezetenen om kolentoeslag, tot een volgende vergadering aan te houden. Omdat de raad de bescheiden van de Hoekse sportvereniging nog niet ter inzage heeft ontvangen besloot zjj om een subsidie-aanvrage van deze vereni ging eveneens aan te houden. Subsi die-aanvragen van de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond, de Bond tegen het vloeken, het Koningin Wil. helminafonds en het jaaxmarktco- mité te Terneuzen werden ingewil ligd. Verder werden nog enige verzoe ken'om subsidie aangehouden tot de behandeling van de begroting. Aan de openbare kleuterschool te Sluis kil zal geen bijdrage worden ver strekt voor leerlingen uit Hoek, die deze school bezoeken. Een verzoek van het hoofd der algemene tuln- bouwcursus om voor net jaar 1952- 1953 een verwarmd en verlicht lo kaal van de openbare lagere school te mogen gebruiken, werd nog niet ingewilligd, omdat men eerst de kwestie van de verwarming en de verlichting wil onderzoeken. Aan een inwoner van de gemeente werd een xremie voor woningverbetering toe gezegd. Met algemene stemmen nam de: raad vervolgens het voorstel van B. en W. aan, om een nieuwe ge- meehsehaDoelijke regeling vast te stellen voor centralisering van de dienst voor bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken in Oost-Zeeuwsch Vlaanderen. Hierna kwam en verordening op de nieuwe winkelsluitingswet ter sprake. Naar aanleiding van een verzoek, gedaan door verschillende winkeliers en een gelijkluidend voor stel van B. en W. werd besloten, dat van 1 April tot en met 30 Septem ber, de winkels om 7 uur gesloten moeten zijn, voor de rest van het jaar werd het sluitingsuur vastgesteld op 6 uur. In principe ging de raad ac- coord met hét voorstel om een vrije Woensdagmiddag in te stellen en de kapperswinkels het gehele jaar tot 7 uur geopend te laten. Tot 7.30 uur zullen de kappers' de gelegenheid hebben om de nog aanwezige klanten af te werken. Over een en ander zal echter door de voorzitter nog over leg worden gepleegd met de Kamer van Koophandel. Voor een koop avond bestond in Hoek geen belang stelling. In de plaats van de heer F. J. de Jonge, aan wie op zijn verzoek eer- Vol öntêlag wérd verleend, benoemde de raad tot lid van de commissie tot -wering van schoolverzuim de heer J. P. Vergouwe. Verder werd in deze commissie tot nieuw lid benoemd de heer J. de Fouw, de andere leden werden herkozen. Voorts werd de gemeentebegroting 1953 en de be groting 1953 ^vah hét, Burgerlijk Armbestuur aangeboden.' Degemeen te-ontvanger,- deiheer F. de Groote werd benoemd tot onbezoldigd ambte naar van de burgerlijke stand voor het voltvekken van huwelijken. De vaststelling ,van het uitbreidingsplan werd aangehouden tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag kwam de toestand van verschillende straten, van wo- ningep in de gemeente, de bouw van de openbare- lagere school en het ontbreken van verlichting in de Noordhoek ter sprake. De voorzitter beantwoordde de vragen van de raadsletjen en zegde toe, alle behan delde kwesties te zullen onderzoe ken. RAAD GOES Nieuwe straatnamen werden vastgesteld De gemeenteraad van Goes heeft Woensdagavond de door B. ©li W. voorgestelde afwijkende regelingen op de Winkelsluitingswet 1951 goed gekeurd. Er zal dus geen koopavond komen en de halve dagsluiting wordt bepaald op Maandagmorgen. De groenten- en fruitwinkels, slagers, levens middelenwinkels, boek- en kantoorhandel, kappers en rijwielhandel zullen echter Woensdagmiddag sluiten, terwijl voor de fotografen, fotohandelaren, chocolateriezaken, opticiens, drogisten en bakkers geen halve dagsluiting wordt voorgeschreven. De heren I'll. Haverhoek en J. S. Visseher (F.V.d.A.) konden zich niet met de ontwerp-verordening verenigen. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat in de volgende vergadering het adres van Goes-Noord over het dempen van de oude havenkom in behandeling komt. Ook werden enkele nieuw aan te leggen straten tussen Zuidvlietstraat en Evertsenstraat „gedoopt". De heer Bakker (K.V.P.), die er helemaal geen bezwaar tegen had om de nage dachtenis van J. P. Coen te eren door een straat naar hem te noemen, wilde deze gouverneur-generaal van Ned.-Indië echter niet als „zeeheld" Van onze adverteerders. NAAIMACHINEHANDEL-GEOPEND. Woensdagmiddag werd Oostburg weer een zaak rijker. Ditmaal was het een filiaal 'van Singer naaimachine handel. Voorlopig zal het alleen een toonzaal zijn, waar echter wel kleine reparaties verricht worden. Uitge breide reparaties worden uitgevoerd in de grote centrale werkplaats. Daar burgemeester mr. K. Hoekzema ver hinderd was, sprak wethouder J. H. van Kampen een hartelijk woord; hij wees op de vele moeilijkheden die overwonnen moesten worden en. sprak de wens uit, dat deze zaak bij zou dra gen tot de vooruitgang van dit afge legen gebied. De filiaalhouder, de heer J. Fouw, dankte de gemeente voor de onder vonden medewerking. Hierna werd zeer uitvoerig gedemonstreerd, wat er zoal met moderne naaimachines be reikt kan worden. Burgerlijke Stand TERNEUZEN.' Bevallen: M. J. van LeeuwenKempe, z.; M. L. P. de Ctqjper-Mangnus. d.; L. F. VatterothDiephuis, z.; B. M. A. Mat- theeuws—Goethals, d.; C. C. Verlinde— Verpoorte, d.; J. van Bemmel—van den Ouden, d.; M. A. de ConinckLi oen, d. Ondertrouwd: M. C. van der Linóë, 23 j. en M. P. van de Ree, 21 j.; A. J. Martens, 24 j. en C. D. Schoof, 24 j.; C. F. Schei- kers. 23 j. en P. W. de Haas, 18 j.: J. M. J. Harpe, 23 j. en S. M. van Ham, 18 j. Getrouwd: W. de Kraker, 24 j. en C. D. de Feijter. 23 j.; K. D. Duke, 33 j. en M. S. L. Tieleman, 29 j. Overleden: J. C. Simons, 58 j., e. v. J, D. Jansen; C. M. Baart, 80 j., geh. gew. met C. van Eerdenburg; J. J. Bliek, 70 j., echtg. van M- van der Stigchel; R. J. F. Tielman, 54 j., geh. gew. met M. Th. M. Pieteróz; J. van Doeselaar, 86 j„ geh. gew. met C. Dubbeldam. VEILING „ZUID.BEVELAND», GOES. 22 October. Groenten: Bloemkool AI 43—51. Idem A H 33—44. Idem B I 24—38. Idem afw. 8—22. Kropsla 3,506. Knol selderij 7—16, .alles per 100 stuks. Sprui ten I 3951. Idem H 20-25. Tomaten 16 —41. Witte kool 6—6,50. Groene kool 9 14. Rode kool 7—8,50. Boere kool 11. An dijvie 5—9,50. Wijnpeen 10. Prei 20—24. Kroten 12. Uien 16. Idem (stek) 4—7, alles per 100 kg. ATHLETIEK Japanse athleet op de knieën door de finish De grootste ovatie van de in Noord- Japan gehouden nationale athletiek- kampioenschappen viel ten deel aan een lange-afstand loper, Isamu Kojo, die op handen en knieën kruipend door de finish ging. De wedstrijd ging over 20 kilometer en met de eindstreep in zicht kwam de uitgeputte Kojo acht maal ten val. Na de achtste keer had hij geen kracht meer om overeind te komen, maar hij weigerde op te geven en legde de laatste tachtig meter krui pend af, stormachtig aangemoedigd door de 50.000 toeschouwers. Uit een veld van 44 lopers bezette hjj de 29e plaats. Aan de kampioenschappen nemen duizenden athleten deel. In het begin van de week heeft keizer Hirohito kele wedstrijden bijgewoond. BOKSEN HENK VAN DER ZEE NAAR DE BEROEPSBOKSERS. De Amsterdamse bokser Henk van der Zee is overgegaan naar de be roepsklasse. Naar aanleiding van deze stap heeft de secretaris van de Association Internationale de boxe amateur, overste R. H. Russell, aan de secretaris van het district Noord- Holland een brief geschreven, waar in hij zegt te betreuren, dat Van der Zee besloten heeft beroepsbokser te worden, omdat dit een groot verlies Voor de xdjen der amateux'-boksers be tekent. WIELRENNEN KIEN VERHELST IN „ROUTE DE FRANCE"? Rien Verhelst uit Axel, die in het afgelopen seizoen in 81 wielerwed strijden uitkwam, waarbij hij tien maal eerste werd, heeft het plan, in dien hij niet vroegtijdig voor militai re dienst wordt opgeroepen, volgend seizoen te starten in de bekende wed strijd de „Route de France". Om streeks September 1953 wil hij over gaan naai' de categorie der onafhan- kelijken. Het is ook zijn bedoeling het volgend winterseizoen uit te ko men op de winterbanen te Antwerpen en Gent. betitelen. In het voorstel was n.l. ge zegd dat men de straten de naam van zeehelden wilde geven. Ook over de naam van de zeevaarder Cornells Houtman was men het niet eens. Vol- gehs de ene encyclopaedic is het „Cornelia de Houtman", doch een an dere schrijft deze naam zonder „de". Gemakshalve besloot men daarom het woordje „de" straks te laten vervallen op het straatnaambordje. Wat betreft de bouw van een nieu we ambachtsschool en vakschool voor meisjes, waarvoor een half millioen wordt geleend, merkte de voorzitter op, dat er naar zijn idee thans schot in de zaak komt. De gemeenterekening over 1949 werd voorlopig vastgesteld met een nadelig slot van 14.630.45 op de ge wone dienst. WINKELSLUITING. Hierna kwamen de voorstellen in zake de winkelsluiting aan de orde. De heer Haverhoek (P.v.d.A.) kon zich niet met het voorstel verenigen. Hjj vond velschillende argumenten gezocht" en betreurde dat de mid- aenstandsverenigingen geen overleg 'hebben gepleegd met de werknemers, die in het algemeen een vrye Woens dagmiddag wensen. De heer A. Vermaire (Midd P.) merkte op dat deze wet uitsluitend is ingesteld ten behoeve van de winke liers, die dus hun wensen mochten kenbaar maken. De heer Vroome (K. V.P.) verklaarde dat zijn fractie ook met het voorstel van B. en W. kon meegaan. De rechten van het perso neel worden in andere wetten ge waarborgd. De heer R. Zuidema (A, R.) kon zich eveneens met het voor stel verenigen, doch de heer Visseher (P.v.d.A.) was ook tegen aanneming-, daar hij van mening was, dat de ver ordening niet te handhaven zal zijn. Zij biedt z.i. vele mogelijkheden tot wetsontduiking. Uiteindelijk werd het voorstel z.h.s. aangenomen, met de aantekermg dat de heren Haverhoek en Visseher tegen waren. Advertentie. ruwe. gesprongen huid, schrale lippen Waar zijn onze schepen Akrumdijk p. 22 Malta naar Antwerpen. Abbedijk 22 te Tamplco. Baarn 21 te Antwerpen. Boskoop pass. 22 de Azoren. Cottica 22 te Amsterdam. Dongedijk 22 te Bremen. Enggano 22 te Genua. Haulerwijk pass. 22 Lissabon naar Genua. J. v. Oldebaroevelt p. 22 Bizerta n. A'dam. Larenberg pass. 22 Lissabon naar Bari. Laurenskerk pass. 22 Gibraltar n. Genua Manto pass. Kaap St. Vincent n. A'dam. Maas 22 te Amsterdam. Nestor 21 van Paramaribo n. Amsterdam. Soestdijk 22 te Semarang. Sommelsdijk 22 te Antwerpen.. Teucer 22 te Amsterdam. Tjlpondok 20 te Yokohama (gezagvoerder rapporteert schade aan de schroef). Van Riebeeek 22 te Djakarta. Willem Ruys 22 te Singapore. IJssel pass. 22 Noordelijk van Benghazi. Zeeland 21 te Londen. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 22 October. Sla 2,10—6,40. Bloemkool 9 41. Knolselderij 37. Peen 1015. Kro ten 1013. Andijvie 611. Boere kool 2. Rode kool 49. Savoye kool 412. Witte kool 3Vs7. Prei 14—19. Spruiten 3941. Tomaten 2049. Koolrapen 6. Appelen: Cox Orange Pippin 24—36. Golden Delicious 4—14. Jonathan 14—20. Laxton Superbe 1722. Winston 1320. Peren: Conference 811. Doyenne du Comice 14—24. Nouveau Poiteau 411. Saint Remy 6—9. Zwijndrechtse Wijnpeer 12—15. VISMIJN TE VEERE. 22 October. Aangesnoerd1480 kg. ex port garnalen 60. 2320 kg. handels gar nalen 44—50. 389 kg. schar 27—38. 438 kg. bot 27—38. 78 kg. wijting 26. 11 kg. tong (middel) 120—221. 307 kg. rog 57—63. VISMIJN TE BRESKENS. 22 October. Aangevoerd: 3465 kg. ex port garnalen 60—65. 146 kg. handels gar nalen 60—63, 456 kg. pellerij garnalen 40. 326 kg schar 30—56. 440 kg. bot 36—14. 29 kg. wijting 29—32. 16 kg. tong (mid del) 2,00—220. VEILING KAPELLE. Door technische moeilijkheden was het niet mogelijk de uitslagen van de veiling Kapelle te publiceren. Nieuws in een Noiedop 9 Op 79-jarige leeftijd is te Bussum over leden mevr. G. W. Everts. Zij was de tweede echtgenote van ar. Frederik van Eeden. die in 1932 is gestorven. 9 De Australische premier. Menzies, heeft bekend gemaakt, dat Australië en Amerika zeer binnenkort een uraniüm- contract zullen sluiten. Hij weigerde mee te delen, welke prijs Amerika voor het uranium zal betalen, doch van gezagheb bende zijde wordt vernomen, dat Austra lië een goede prijs zal ontvangen. Dc moeder van prins Faroek. Nazli Sabry, heeft toestemming verzocht naar Egypte terug te keren, „teneinde rustig bij haar dochters en andere bloedverwan ten te leven". Zij heeft een slechte ge zondheid. Ongeveer vijf jaar geleaen ver liet zij Egypte na een ernstige onenigheid met haar zoon. de toenmalige koning Fa- roek. 9 Het „Soedanese front", dat vereniging van de Soedan met Egypte voorstaat, heeft verklaard, dat het de aanstaande verkiezingen, te houden onder het huidige twee-mogendhed'enregiem, zal boycotten. 9 De Franse minister van buitenlandse zaken, Robert Schuman, heeft meege deeld. dat binnenkort een decreet zal verschijnen, waarbij Henri Sandberg, cor respondent te Parijs van .Het Vrije Volk", ridder ln het Legioen van Eer wordt. 9 De Franse maarschalk Juin. opperbe velhebber van de NAT.O. -landstrijd krachten in centraal Europa, is Woensdag morgen voor een tweedaags routine-be zoek aan ons land in Den Haag aange komen. Maandag is bij Nantes (Frankrijk) een postwagen overvallen. Zes millioen francs werden gestolen. 9 Volgens de Turkse bladen zijn bij de Turks—Bulgaarse grens de stoffelijke res ten van 125 personen gevonden. Het zou- den resten van Bulgaarse Turken zijn, die op illegale wijze over de grens naar Tur kije hadden willen uitwijken. Zij waren echter gevangen genomen en als „schrik wekkend voorbeeld" gefusilleerd. Nagekomen advertenties. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg. Op grond van het bepaal de in art. 19 tweede lid van de Wet op de Kamers van Koophandel 1950 is van 23 tot 30 Oct. a.s. de Begroting voor het jaar 1953 ten kan tore der Kamer Seisdam 28 te Middelburg,' voor een ieder ter inzage gelegd, ter wijl afschriften daarvan binnen die termijn kunnen worden aangevraagd tegen betaling van 1.per stuk. De Kamer voornoemd, C. A. KAMMERAAD, Voorzitter. A, S. DE JONGE, Secretaris,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15