NIEUWS UIT ZEELAND ZUID-BEVELAND WALCHEREN NIEUWDORP NAM EEN PUNTJE MEE UIT KRABBENDIJKE WISSEL BEVELANDEN MAANDAG 20 OCTOBER 1952 PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT 5 Federatie Zeeland Volksonderwijs NAJAARSVERGADERING TE GOES Zaterdagmiddag kwamen afgevaar digden uit de gehele provincie te Goes in „De Prins van Oranje" bg- een voor de najaarsvergadering van de Federatie Zeeland van Volksonder wijs, die onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Woude uit Goes werd gehouden. Deze vergadering was belegd ter bespreking van de agenda van het Jaarcongres, dat ditmaal gehouden zal worden op Vrijdag 14 November a.s. te Rotterdam. Bovendien werd de propaganda voor het komende sei zoen geregeld. Een belangrijk punt voor de con gres-agenda, nl. contributie-verho ging werd ingeleid door de vertegen woordiger van het hoofdbcstum de heer J. Duiker te Amsterdam. De verhoging vond algemene instem ming bij de vergadering, omdat laar- mee de propaganda gediend zal zijn, de verschijning van een vergroot or gaan „Volksonderwijs", mogelijk ge maakt wordt en de behoefte aan dit vergrote orgaan sterk gevoeld wordt. Mede werd na enige discussie aan vaard een voorstel van het bestuur een vrijwillige bijdrage van 5 ct per lid per jaar uit' de afdelingskassen aan het Federatiebestuur af te staan, ter bestrijding van de kosten, ve> bon den aan de uitgave van het provin ciale Contact Orgaan. Als afgevaardigden naar het laar congres werden benoemd de heren J. v. d. Woude. H. v. d. Veen, Nieu- wenburg en J. Cysouw; als plaats vervangers de heren G. Boon en I. J Luteyn. De voorstellen van het bestuur voor de propaganda werden na breed- voeirge discussie goedgekeurd. Met een krachtig opwekkend woord sloot ten slotte de voorzitter deze geani- meerde en welgeslaagde bijeenk >mst. 1 examen. Mulo-onderwijzers over nieuwe kweekschoolwet Zaterdagmiddag hield de afdeling Zeeland van de vereniging voor M. U.L.O. (Ulo-groep van de Ned. On derwijzers Vereniging) een goed be zochte ledenvergadering in hotel Centraal te Goes. De leiding berustte bij de voorzitter, de heer J. Velthuij- zen uit Terneuzen. Na enkele mededelingen, hield heer A. de Jonge, directeur van de Rijkskweekschool te Middelburg, een inleiding over de nieuwe Kweek schoolwet Op duidelijke wijze zette spreker de inhoud van deze wet uit een, vooral ook voor zover dit betrek king heefr op het Ulo-onderwijs de interessante inleiding werd een druk gebruik gemaakt van de gele genheid om vragen te stellen. De heer A. I. Catsman gehuldigd Te Aardenburg is in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw de heer A I. Catsman gehuldigd in verband mei het feit, dat deze dertig jaar lang bestuurslid was van de A.R.-kiesver- eniging te Aardenburg. waarvan vijf en twintig jaar voorzitter. Voorts werd het zilveren jubileum van de heer Catsman als raadslid gevierd, alsmede het dertigjarig bestaan van de plaatselijke kiesvereniging. De heer A. Schout uit Vlissingeri. lid van Ged. Staten, dankte de heer Catsman namens het provinciaal co mité van A.R.-kiesverenigingen voor zijn vele werk, dat hij voor de A.R beginselen heeft verzet. Talrijke sprekers voerden nog het woord, waarbij enkele geschenken werden aangeboden. De heer Catsman sprak een dankwo'ord, waarin hij God de eer bracht. GESLAAGD. De heer E. de Gier uit Hulst slaag de te Amsterdam voor het semi-arts RAAD HEINKENSZAND Geldlening voor burge meesterswoning gaat niet door De raad van Heinkenszand kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van de loco-burge meester, wethouder C. Nrjsse Gzn. Deze vroeg de medewerking van de raadsleden en de secretaris om de ge meentezaken tijdens de periode, dat het burgemeesterschap vacant is, toch vlot te laten verlopen. In behan deling kwam een voorstel tot hef aan gaan van een geldlening voor even tuele aankoop van het perceel Clara's Pad B 56 om woonruimte voor de nieuwe burgemeester te verkrijgen. Het voorstel werd in besloten zirting nader toegelicht. Na de heropening van de openbare zitting, deelie de voorzitter mede, dat het voorstel werd teruggenomen omdat van aan koop in verband met de hoge vraag prijs moest worden afgezien, Naar aanleiding van een vraag van de heer M. C. de Leeuw (A.R.) gaf de secretaris op verzoek van de voor zitter een uiteenzetting van de thans geldende regeling in verband met de nieuwe Winkelsluitingswet. Naar aanleiding van een andere vraag van de heer de Leeuw, deelde de voorzitter mede, dat de putten in de bestrating in de Dorpsstraat her steld zullen worden. Kapelle VERGADERING N.C.V.B. De afd. Kapelle van de Ned. Chris telijke Vrouwen Bond kwam een de zer dagen in vergadering bijeen, on der voorzitterschap van mevr. Ze- gersKielen. Na afdoening van het huishoude lijk gedeelte trad als spreekster op mevr. BogaardsLoen uit Yerseke, vice-presidente van het gewest Zee land. welke sprak over het onder werp „Is ons leven belangrijk". Dit interessante onderwerp leverde veel stof tot het stellen van vragen welke allen op een duidelijke wijze werden beantwoord. 's Heer-Arendskerke PRIJZEN BALLONWEDSTRIJD. Aan vijf leerlingen van de openba re school te 's-Heer Arendskerke zijn prijzen uitgereikt voor de ballonwed strijd van 30 Augustus. Deze prijzen waren voor A. de Vos (1ste), N. Leenderse (2de), J. Kouwer (3de), W. van Oosten (4de) en A. van de Berge 5de). MOTORSPORI AVONDRIT INTER-SCALDES De M.A.C. Inter-Scaldes hield de 0- derde rit voor het clubkampioen- veld Hato dagelijks tientallen vlieg- SChaD. Het ros? Hitmnnl een nviënte. tnioon uit ollo rlalon Goes PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERSVER. Zaterdag-middag vergaderde de Goese Pluimvee- en konijnenfokkers vereniging „Zeelandia" in Slot Os- tende, onder leiding van de wnd. voorzitter, de heer J. H. van Strien. De opkomst van de leden had beter kunnen zgn. Besproken werd het col lectief verzenden naar verschillende tentoonstellingen, waarna de door de vereniging tijdens de feestdagen te houden provinciale tentoonstelling pimt van bespreking uitmaakte. PARTIJ VAN DE ARBEID VERGADERDE De afdeling Goes van de Partg van de Arbeid kwam Vrijdagavond in le denvergadering bijeen in „De Prins van Oranje". Na ballotage van enkele nieuwe leden werd uitvoerig gedis cussieerd over het instellen van een verkiezingsfonds voor de gemeente raadsverkiezingen Het bestuur zal een en ander voor bereiden. Verder werd het winter werk besproken. Besloten werd in het a.s. seizoen enkele avonden te orga niseren, waar het raadswerk en be langrijke nationale en internationale problemen aan de orde worden ge steld. Ook zullen enige gezellige avon den gehouden worden voor leden Tenslotte werd aandacht geschon ken aan de a.s. gewestelijke verga dering. SCHOUWEN- EN DUJVELAND BENOEMING. Bij beschikking van de minister van Onder-wijs. Kunsten en Weten schappen is voor de cursus 1952 1953 benoemd tot tijdelijk lerares aan de afdeling R.H.B.S van het Open baar Lyceum te Zierikzee mej. Ch Prinsen Geerligs, wonende te Aerden- hout. LEZING OVER DE NEDERLANDSE ANTILLEN. Te Zierikzee werd in de koffieka mer van de Concertzaal de derde voordracht gehouden in de lezingen cyclus „De West". De heer Utermarck sprak over de economische positie van de Nederlandse Antillen. Spreker wees op de grote tegenstelling tussen de welvarende eilanden Aruba en Cu ragao enerzijds en Bonaire en de drie bovenwindse eilanden anderzijds. Op Aruba cn Curagao beheerst de- petro leumindustrie het economisch beeld, welke industrie tot een enor /e ont wikkeling is gekomen. Zo Werd ge durende de tweede wereldoorlog 80 procent van de geallieerde stookolie op dit Nederlands gebied getankt. De ze ontwikkeling is mede een gevolg van de gunstige ligging. Dr. Plesman begon er reeds voor de tweede we reldoorlog mede om Curagao een knooppunt van luchtwe gen te maken. Nu landen op het vliegt schap. Het was ditmaal een oriënte- ringsrit over Zuid-Beveland bil duis ternis over een afstand van 99 km. Er bleken in deze rit weinig moei lijkheden te zitten, zodat allen aan de finish kwamen, terwijl slechts wei nig strafpunten behoefden te worden toegekend. De uitslag was: Solo-klasse: 1. A. Eversdtjk, 8 strafp.; 2. C. Meyer 40. Duo-klasse: 1. F. Weststrate 3; 2. A. Schrijver 15; 3. Th. Briefjes 16; 4. J. Adriaanse 26. Auto-klasse: 1. Remgnse 10; 2. R. Pik 12; 3. W. v. d. Broek 15; 4. J. van Fraassen 31; 5. mevr. de Dreu 46; 6. C. Vermue 54; 7. J. v. d. Broek 117. De stand is nu: Solo-klasse: 1. A. Eversdijk 3—3—1; 2. C. Meyer 1—2 Duo-klasse: 1. Th. Briefjes S4 1 1/3; 2. F. Weststrate 2—3%-l%; 3. A. Schrijver 3—8—2 2/3; 4. J. Adriaanse 144. Auto-klasse: 1. Remijnse 1 2. R. Pik 2—2^—1*4; 3. W. v. d. Broek 3113 2/3; 4. mevr. de Dreu 3124; 5. J. v. Fraassen en C. Ver mue 2—84; 6. J. v. d. Broek 3— 13^—4%. tuigen uit alle delen van Amerika en Europa. Spreker behandelde voorts het grote probleem van deze eilanden, namelijk de watervoorziening en wees er op, dat het welvaartspeil op Aruba en Curagao zeer hoog is, mede omdat in de petroleumindustrie de hoogste, lonen worden betaald. Bonaire, dat wel eens het stiefzusje wordt genoemd, heeft geen petroleum industrie, zodat de welvaart is weg gebleven. De bedoeling is thans om van dit mooie eiland een toeristenge bied te maken. Tenslotte behandelde de heer Uter marck de bovenwindse eilanden. Er valt hier meer regen, zodat er vee teelt mogelijk is, terwijl ook de kreef tenvangst van belang is. Spreker ver telde nog enige bijzonderheden van Saba. een uitgedoofde vulkaan, die door rijke Amerikanen met hun jach ten graag wordt bezocht Terwijl er op Curagao 5400 auto's rondrijden, is er op Saba slechts éénHet auto- nummer is dan ook No. 1. De heer Utermarck besloot zijn voor dracht met er op te wijzen dat het voor belang van Nederland is, dat de Nederlandse driekleur in deze gebie den blijft waaien. Secretaris Voogdijraad benoemd Tot secretaris van de Voogdijraad te Middelburg werd met ingang van 1 October benoemd, mr. P van der Woude, voorheen plaatsvervangend secretaris van de Voogdijraad te Am sterdam. BENOEMING. De heer D. Weststrate, vroeger te Terneuzen, thans eerste stuurman bij de Stoomvaartmaatschappij Neder land, is benoemd tot inspecteur van de havendienst te Amsterdam. KONIJNEN DOODGEBETEN. Zeven konijnen van de heer J. N. in de Westerstraat te Heinkenszand zjjn vorige week door een hond dood gebeten. Vooral omdat het tentoon- stellingsdieien waren, was het voor de eigenaar een ernstige schadepost. Eigenaars van honden worden er nog eens op gewezen, dat het verboden is deze dieren 's nachts vrij te .aten rondlopen. R.K. onderwijzers te Goes bijeen In het Slot Ostende te Goes kwam Zaterdag de afdeling Zeeland van de R.K. onderwijzersvereniging „St. Augustinus" in algemene vergadering bijeen. De goed bezochte bijeenkomst stond onder leiding van de voorzit ter, de heer P. J. W. v. d. Dries uit Goes. Besloten werd volgend jaar een excursie te organiseren naar de vo gelbroedplaatsen op Schouwen. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature mej. A. Berkvens uit Vlissingen, voorzien door de benoe ming van de heer H. v. d. Ploeg te Vlissingen. De heer C. Verbeem uit 's-Heerenhoek werd als bestuurslid herkozen. Nadat de heer L. J. Favejee uit 's-Heerenhoek nog verslag han uit gebracht van de 56e algemene dio cesane vergadering te Haarlem in April j'L, werd met de rondvraag de huishoudelijke ochtendvergadering besloten. In de middagbijeenkomst hield de geestelijk adviseur van de afdeling, pastoor Rouw uit Yerseke, een lezing met lichtbeelden over Z.H. Paus Pius X. Vlissingen EERSTE UITVOERING T.O.V.O.D.I. De „Toneelvereniging Ontspanning door Inspanning" (T.O.V.O.D.I.) gaf Zaterdagavond in de zaal „Concor dia" te Vlissingen de eerste oovoe- ring met „Het Witte Legioen" een spel in drie bedrijven van Maarten van Vucht- Na een welkomstwoord van de voorzitter der vereniging de heer J. H. Peypers, nam het spel een aanvang. „Het Witte Legioen" geeft een beeld van de strijd van een aan tal doktoren en verpleegsters om het behoud van mensenlevens. Dat daar- bij niet altijd alles op» rolletjes gaat, kwam in dit spel duidelijk naar vo ren. De liefde van een verpleegster voor een gewonde luitenant en de af gunst van een ander wegens mislukte promotie, vormden de aanleiding tot een aantal verwikkelingen, die ten slotte op Kerstavond tot een goed einde voerden. Een aanmoedigend ap plaus aan het einde der voorstelling was voor de, zich nog wat onwennig voelende spelers, zeker verdiend. De voorzitter, die tevens het spel regisseerde, mocht namens het be stuur der vereniging een geschenk in ontvangst nemen. Mevrouw Peypers ontving een bloemstuk. UITVOERING „KUNST NA ARBEID". In het Concertgebouw te Vlissin gen heerste Zaterdagavond een ge animeerde stemming, toen daar de leden van de personeelsvereniging der S.H.V. „Kunst Na Arbeid", in'intieme kring bijeen waren om de jaarlijkse uitvoering bij te wonen. De bekende conférencier Frans Vrolijk was met zijn gezelschap naar Vlissingen geko men om een avond van onbezorgd amusement aan te bieden en met veel flair slaagde deze er in om in korte tijd de aanwezigen uit volle borst de liedjes te laten meezingen. Toen hg zijn uitgebreide repertoire van mop pen en dwaze histories begon af te werken, was het gelach niet meer van de lucht. De verschillende artis- ten mochten telkens weer een harte lijk applaus in ontvangst nemen. Na een kort openingswoord van de voorzitter van „K.N.A.", de heer J. van Gelderen, die o.a. de ere-voorzit- ter, de heer K. van Everdingen, di recteur van de S.H.V., diens echtge note en tal van genodigden verwel komde, kondigde Frans Vrolijk mr. Antoine, de man met het wonder- orgel, aan. Deze bracht enige knappe staaltjes van zijn muzikaal-technisch kunnen. Toen volgde Wibo met een cocktail-act (jongleren) en daarna de Waikiki Hawanans met Zuidzee- en jodelliedjes. In dit gezelschap oogstte vooral de jodelzanger Cor Nielson veel bijval. Het publiek rust te niet voordat het populaire ensem ble een toegift had gegeven. Na een spannend nummertje balanceren door de Frijtons, was tenslotte weer het woord aan Frans Vrolijk, die het nu wel heel „bont" maakte en de toe hoorders bijna geen tijd gaf om op adem te komen. Na de pauze genoot men opnieuw van mi-. Antoines muziek en dé span ning van een nummertje acrobatiek door de Rolims. Frans Vrolijk, zo mogelijk nog doller en dwazer dan voor de pauze, en de Waikikis beslo ten de uitvoering, waarvan de muzi kale omiysting bg Joop Schroder in goede handen was. Middelburg FILMAVOND A.B.V.A.— MERCURIUS. De afdelingen Middelburg van de Algemene bond van ambtenaren en de bond „Mercurius" boden haar le den in de geheel gevulde grote zaal van „De Gouden Poorte" een film avond aan. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer J. Geljon, werden enige films van een grote oliemaatschappij vertoond, waarvan vooral de fraaie kleurendocumentaire over Venezuela en een rolprent over de danskunst van India zeer in de smaak vielen. FEESTAVOND BUURTVERENIGING. De buurtvereniging Schuitvlot- straatSingelstraat te Middelburg organiseerde in „Mercurius" haar jaarlijkse feestavond, waarvoor veel belangstelling bestond. De toneelver eniging „Advedo" bracht een aardig en vlot cabaretprogramma, waarna een zeer geanimeerd bal werd ge houden. DE BI JBELTENTOONSTELLING. De Bijbeltentoonstelling „Het altijd nieuwe boek", welke vorige week in de z.g. Trouwkerk te Middelburg was te bezichtigen, heeft bijna driedui zend bezoekers getrokken, onder wie vele schoolkinderen in klassenver- band. TROUWE LEDEN AN.B. GEHULDIGD. De afdeling Middelburg van de Al gemene Ned. Bouwbedrijfsbond hul digde Zaterdagavond tijdens een pro- pagandafeestavond in het Schutters hof 23 trouwe leden. De hoofdbestuurder, de heer B. Cloo, herinnerde in zijn propaganda- rede aan vroeger, toen de arbeiders rechteloos waren. Die tijd is voorbij, want niet alleen de politieke democra tie is veroverd, maar ook de sociale democratie. De bouwarbeidersbond telt nu al ruim 56.000 leden en het is te verwachten, dat dit aantal volgend jaar 60.000 zal bedragen. Vervolgens werd aan 23 leden van het N.V.V. het insigne voor 25-jarig ononderbroken lidmaatschap uitgereikt, terwijl dege nen, die tevens 25 jaar of langer lid van de Bouwbedrijfsbond waren, bo vendien een oorkonde in ontvangst mochten nemen. De voorzitter, de lieer J. Goossen. richtte een hartelijk dankwoord tot de trouwe leden. De toneelafdeling van de zangver eniging „De Nollestem" voerde vervol gens het blijspel „Een raar stelletje mensen" op, een aardig niemendalle tje, dat goed en vlot gespeeld werd, waarbij vooral de rollen van de kaas fabrikant. de pensionhoudster en haar dochter grappig getypeerd werden. Een gezellig bal besloot deze feest avond. ZATERDAGVOETBAL-COMPETITIE Zaamslag profiteert van het gelijke spel tussen Terneuzense Boys en Spui. Kapelle, dat in het begin van de competitie zulke goede resultaten boekte, zag zich nu de voet dwars gezet door Mevo (45). Rillandia kwam weer op de eerste plaats terecht door een zege op hekkensluiter Wemeldinge (64). Krabbendijke had het, zoals verwacht, niet gemakke lijk tegen Nicuwdorp. Het werd een puntenverdeling (22). Colijnsplaatse Boys kon een kleine overwinning bewerkstelligen op VCK (34). De stand is nu: Rillandia I Krabbendijke I Kloetinge I Nieuwdorp I ColijnspL Boys I Mevo I Kapelle I Arnemuiden I VCK I Wemeldinge I 6 4 119 19—19 6 3 2 1 8 20— 9 5 4 0 1 8 23—10 6 3 1 2 7 20—13 6 3 1 2 7 15—15 6 3 0 3 6 19—22 6 2 1 3 5 17—19 4 12 14 4—4 5 1 0 4 2 13—16 6 0 0 6 0 10—33 Veere I heeft het inderdaad tot een overwinning weten te brengen tegen Serooskerke (34). 's-Heer Arends kerke II had ook weinig moeite met 's-Heer Hendrikskinderen (41) en Bevelanders werkte zich iets uit de gevaarlijke zone door Cortgene II te kloppen (30). Wolfaartsdijk I 5 5 0 0 10 24— 8 Veere I 6 4 0 2 8 21—18 's-H. Arendskerke II 5 3 0 2 6 17—11 Yerseke Hl 5 3 0 2 6 15—12 Serooskerke I 6 3 0 3 6 1814 Bevelanders I 5 2 0 3 4 1110 Kats I 4 2 0 2 4 10—12 's-H. ILkïnderen I 5 1 0 4 2 8—20 Cortgene II 5 0 0 5 0 7—26 Serooskerke II maakte in II B korte metten met Veere II (110). Oost- kapelle behaalde de eerste winst op Wolfaartsdijk II (22), tegen welke uitslag Oostkapelle protest heeft aan getekend. Meeuwen verdrong Nieuw- land van de tweede plaats (53). VSC I kwam op de onderste plaats terecht door een 32 nederlaag tegen VCK III, zodat de clubs hier als volgt ge klasseerd zijn: RCS V Meeuwen I Serooskerke II Nieuwland I VCK in Middelburg VI EMM IV Veere n Wolfaartsdijk II Oostkapelle I VSC I 4 3 1 0 7 35—11 5 3 1 1 7 21—17 4 3 1 0 6 21—10 5 3 0 2 6 18—22 3 2 1 0 5 9- 2 110 3 10— 3 2 10 12 7—5 5 1 0 4 2 12—31 3 0 12 1 4—6 5 0 14 1 6—32 2 0 0 2 0 6— De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk de Nederlandse federatie van vlasver te St, Maartensdijk bracht het formidabe le bedrag van £1011.95 op. Dit is nog f84,20 meer dan het vorige jaar. Van 18 tot en met 25 October wordt te Aardenburg een winkelweek gehouden, waaraan medewerking wordt verleend door de Koninklijke Aardenburgse Fan faren. Verder zal een lam pion optocht wor den gehouden. Natuurlijk zijn voor de kopers versclullende prijzen beschikbaar gesteld. In de maand September bracht een collecte voor het adoptieplan in de Ned. Herv. Kerk te Wolfaartsdijk f 88,98 op, de collecte ten bate van de diaconie leverde f 236.75 op en de opbrengst van de collec te voor de inwendige zending was f 122.50. De collecte ten bate van het „Ere- fonds voor Oud-Verpleegsters" heeft in de vier dorpen der gemeente 's Heer Arends kerke opgebracht een bedrag van: f 1044.95. t.w te 's Heer Hendrikskinderen f 71.10, te 's Heer Arendskerke (dorp) f 279.15, te Lewedorp f 24120 en te Nieuwdorp f 453.50. In Den Haag slaagde mej. C. A. van de Berge P d., lerares aan de huishoud school te Haamstede, voor de akte U (fraaie handwerken). Te Amsterdam slaagde de heer J. Llg- tendag uit Sint Philipsland voor het examen ondernemer burgerlijke- en uti liteitsbouw. Te Dreischor bracht de collecte voor de oorlogsgravenstichting f24,75 op. Twintig vlassers uit Dreischor hebben met hun echtgenoten deelgenomen eni gingen. De heer M. v. d. Zande, besteller P. T.T. te Tholen, die tot kantoorhouder te Oud.Vosseraeer is benoemd, zal op 1 No vember als zodanig in functie treden. —Te Sint Annaland werd de jaarlijkse verkoopavond gehouden van de Dames zendingskrans. De totale opbrengst was f475,80, hetwelk ten goede komt aan de Gereformeerde Zendingsbond. De biljartclub „Ons Genoegen" te Sint Annaland speelde een wedstrijd in de zaal van de heer Rijnberg tegen Borg- vllet en won met 12—6. De collecte voor „Valkenheide" heeft te Axel in het derde kwartaaal f 25,41 op gebracht. Rillandia II kwam tegen Wemeldin ge II toch aan de winst, al was de overwinning klein (1—2). Kloetinge won zoals verwacht van Mevo II (3— 2). Een verrassing was echter de 4—2 zege van Colijnspl. Boys n op de VC K-reserves. Daarmede was Arnemui den H, dat van Kapelle II met 51 won, weer gebaat. Een goed resultaat was ook de 13 overwinning van Nieuwdorp II op Krabbendijke II. Arnemuiden TL 5 5 0 0 10 26— 6 Nieuwdorp II VCK II Krabbendijke II Kloetinge H Rillandia n Kapelle II Mevo II Colijnspl. Boys II Wemeldinge II 5 3 11 6 3 12 6 2 2 2 4 3 0 1 4 12 1 5 2 0 3 5 10 4 4 10 3 7 19—14 7 17—13 6 20—13 6 11— 9 4 8—9 4 8-18 2 13—20 2 7—16 1 0 5 2 11—22 Van het gelijke spel in IID tussen Tem. Boys en Spui (1—1) profiteerde Zaamslag, dat na de overwinning op SVD (2—1) weer op de troon kwam, getuige de stand: 5 4 0 1 8 15— 9 4 3 1 0 7 11— 3 4 2 2 0 6 10— 5 4 2 0 2 4 11— 8 5 1 1 3 3 5—9 4 0 2 2 2 5—15 3 0 0 3 0 2—10 Zaamslag I Spui I Tern. Boys I Hoek I SVD I Driewegen I AZW I Driewegen zet de opmars voort, waarvan AZW II nu het slachtoffer werd (15). Tern. Boys II schoof van de vierde naar de derde plaats op door de overwinning op Spui n (4— 6). SVD n kreeg ook nu geen kans; Zaamslag n won met 71. Beren Marktberichten VEILING ZUID-HOLLANDSE EILANDEN. 18 October. Druiven 631,38. Appelen binnenland: Jonathan 2030. Laxton Su perbe 10—25. Lemoenappel 12—18. Glorie van Holland 11—25. Goudreinette 15—27 Cox Orange Pippin 37—54. Sterappel 18 —25 Allington Pippin 21—26. Notaris- appel 10—23. Ellison Orange 26. Cox Po mona 2127. Peren binnenland: Légipont 1227. Conference 821. Beurré Clair geau 12—21. Emile d' Heyst 10—13 Soldat Laboureur 18—21. Doyenne du Comice 19-40. Groenten: Bloemkool 19—56. Snijbonen 851,23. Stamprincessen 35—1,36. Pronk ten 6—13. Rode kool 6—11. Gele kool 8— 10. Bospeen 1517. Waspeen 8—19. Grote peen 10—12. Prei 12—22. Andijvie 5—14. Groene kool 6—11. Selderij 2.20—6.90. Knolselderij 9—15. Stoofsla 10—15. Sla 220 —8,40. Spinazie 30—44. Spruiten 23—52 (exp.). Tomaten A 24—64, exp. 71. Idem B 37—56, exp. 45. Idem C 25—49. exp. 65 Idem CC 16—27, exp. 18. Uien 6—18. Wit- het vlascongres te Breda, uitgaande van bonen 34—61. Komkommers 13—43. Kro- lof 57—85. Sjalotten 21,30. HANDBAL Hellas behaalde ruime overwinning op Woensel In de le klasse Zuid van het N.H. V. bracht Woensel een bezoek aan de eerste elftallen van Hellas te Goes. De Goese heren behaalden met 114 een overtuigende zege. De dames brachten het tot een 99 gelijkspel. In de 2e klasse Zuid werden de To- nido-dames met een 71 nederlaag naar huis gestuurd en E.M.M. werd. door het bezoekende Marathon met 94 onder de voet gelopen. Bij de heren nam Tonido door een 82 overwinning op E.M.M. de beide pun tjes mee naar Goes. De wedstrijd MarathonHellas 2 werd door de straf- en protestcommissie uitgesteld, omdat Marathon tegen het afspelen van een wedstrijd, die enige tijd ge leden wegens regen na 20 minuten was gestaakt, had geprotesteerd. In de afdeling Zeeland -e klasse werd de dameswedstrijd Walcheren Volharding uitgesteld wegens dispen satie-moeilijkheden bg Volharding en de herenwedstrijd Marathon 2—Hel las 3 werd eveneens afgelast. Het Goese Volharding bracht zijn stadge noot Tonido een gevoelige 162 ne derlaag toe. Vriendschappelijk werden nog ge speeld dames: WalcherenOlympus, 23; meisjes B: De ZeeuwenMara thon, 12. zakte een eind door de nederlaag te gen Hoek II (13). De stand is hier: 5 4 1 0 9 15— 4 Driewegen II Spui II Tern. Boys II Zaamslag II Hoek II Beren I AZW II SVD II 5 2 1 2 5 24—17 4 2 115 16—13 3 2 0 1 4 14— 8 4 12 14 9—10 4 112 3 14—14 4 1 0 3 2 7—14 3 0 0 3 0 2—21 DE UITSLAGEN. le klasse: Kapelle IMevo I 45; Rillandia IWemeldinge I 64; VCK IColijnspl. Boys I 3—4; Nieuwdorp 1Krabbendijke I 2—2. 2e klasse A: Bevelanders ICort gene II 3—0: 's-Heer Arendskerke II "s-Heer Hendrikskinderen I 41; Serooskerke IVeere I 34. 2e klasse B: EMM IV—Middelburg VI afg.; Oostkapelle I—Woliaartsdijk II 2—2 o.p.w' Oostkapelle; Veere II Serooskerke n I10; VSC IVCK Hl 23; Meeuwen I—Nieuwland I 5—3. 2e klasse C: Kloetinge IIMevo II 3—2; Wemeldinge II—Rillandia II 1— 2; ColijnspL Boys II—VCK II 42; Krabbendijke II—Nieuwdorp II 1—3; Arnemuiden HKapelle II 51. 2e klasse D: Tern. Boys I—Spui I 2—2; Zaamslag I—SVD I 2—1. 2e klasse E: AZW II—Driewegen II 15; Beren I—Hoek II 1—3; Spui II— Tern. Boys II 46; SVD HZaamslag n 1—7. AFDELINGSVOETBAL. Res. le klasse B: Vlissingen III— Middelburg HI 18. 2e klasse A: Zeelandia HlMiddel burg IV 04; Vlissingen IV—RCS III afg. 3e klasse C: Zeelandia IV—Middel burg V 5—5EMM IIIVlissingen V afg. VOETBAL Frankrijk won in Wenen HONGAREN KLOPTEN TSJECHEN De te Wenen gespeelde voetbal wedstrijd tussen Oostenrijk en Frank rijk eindigde in een 21 overwinning voor Frankrijk. Bij de rust was de stand 20 voor het Franse elftal. Het Oostenrijkse doelpunt werd In de tweede helft uit een'strafschop ge maakt door Walzhofer. De Franse doelpunten werden gemaakt dooi Ba- rette en Penverne. Frankrijk B speelde in Bordeaux tegen het Oostenrijkse B-elftal. Ook hier werd het een Franse zege. De eindstand 10 was reeds bij de rust verkregen. Te Kopenhagen werd voor 39.000 toeschouwers de interlandwedstrijd tussen Denemarken en Noorwegen gespeeld. De uitslag werd 3—1 voor Noorwegen, nadat bij de rust dit elf tal met 10 de leiding had. Dene marken B won met 40 van Noor wegen. Twaafduizend Luxemburgers zagen hun land met 11 gelijkspelen tegen België. De ruststand van deze in Luxemburg gespeelde wedstrijd was 10 voor België. In Cardiff eindigde de wedstrijd WalesSchotland in een 21 zege voor de Schotten. Hongarije stuurde Tsjecho-Slowa- kije met een grote 5—0 nederlaag huistoe. De B-elftallen speelden ge lijk (1—1). WANDELSPORT WANDELPROGRAMMA 1953 VASTGESTELD Zaterdagmiddag vergaderde in Goes de kling Zeeland van de afde ling BrabantZeeland van de Ne derlandse Wandelsportbond. Na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer Joziasse uit Middelburg, maakte de secretaris, de heer J. de Bruijn uit Nieuwerkerk, in zijn jaarverslag gewag van een toe nemende belangstelling voor de wan delsport in onze provincie. Zo namen b.v. in 1952 aan de avondvierdaagse in Zeeland 706 personen deel. Het wandelprogramma voor 1953 werd als volgt samengesteld: 25 April: Kringtocht in Zierikzee; 2 Mei: De Seheldetippelaars, Kloos- terzande Mei: Weldadig'neidstocht N.W.B.; 9 Mei: Bloesemtocht Goes; 16 Mei: Medioburgum, Middelburg; 6 Juni: Zeeuws Dagblad, Middelburg; 17-20 Juni: NW.B. Avondvierdaag se (10e maal); 4 Juli. NachctocSt Medioburgum, Middelburg; 11 Juli: Kringtocht Zeeuwsch-Vlaanderen; 22 Aug.: Jubileumtocht, W.S.V. Krui- ningen; 5 Sept.: Zeeuws Dagblad, Goes. Sport pick-upjes -X- Bij het nemen van een sloot is de 42.jarige Franse kampioen-jockey. Ro bert Bates, dodelijk verongelukt, tijdens een race om de Prix de Saumur op de baan van Auteuil te Parijs. Een Brit se leerling-jockey kwam bij een race tc Londen te vallen, doordat het paard te gen de dwarsbalk van een hindernis aan stootte. De ongelukkige ruiter overleed op weg naar het ziekenhuis. In het Oosterpark te Groningen werd Zaterdag een lichtwedstrijd tussen voetbalelftallen uit Groningen en Friesland gespeeld. Friesland won met 4—2. Zondag werd de nationale Patriaioop te Amstelveen ge- houö'en Winnaars werden: In de A-klas se Mars (Zaanland) in 12.53.8 min Klasse B: Van Gerven (Oss '20). Klasse C: Cal- laars (D.W.S.). Klasse D: Kortekaas (Warmunda). Klasse E: 3 km.: Goos (Zaandam) in 8.35.6 min. In het Brus selse sportpaleis heeft de Zwitser Plan ner Zaterdagavond de grote sprintwed strijd wielrennen gewonnen. In het eindklassement werd hij eerste met 8 pun ten. Van Vliet werd derde met 10 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7