NIEUWS UIT ZEELAND Ziipe Zioin WALCHEREN Agenda NIEUWDORP NAM EEN PUNTJE MEE UIT KRABBENDIJKE MAANDAG 20 OCTOBER 1052 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Federatie Zeeland Volksonderwijs NAJAARSVERGADERING TE GOES Zaterdagmiddag kwamen afgevaar digden uit de gehele provincie te Goes in „De Prins van Oranje" bij een voor de najaarsvergadering van de Federatie Zeeland van Volksonder wijs, die onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Woude uit Goes werd gehouden. Deze vergadering was belegu tei bespreking van de agenda van het Jaarcongres, dat ditmaal gehouden zal worden op Vrijdag 14 November a.s. te Rotterdam. Bovendien werd de propaganda voor het komende sei zoen geregeld. Een belangrijk punt voor de con gres-agenda, nl. contributie-verho ging werd ingeleid door de vertegen woordiger van het hoofdbestuui de heer J. Duiker te Amsterdam. De verhoging vond algemene instem ming by de vergadering, omdat laar- mee de propaganda gediend zal zijn, de verschijning van een vergroot or gaan „Volksonderwijs", mogelijk ge maakt wordt en de behoefte aan dit vergrote orgaan sterk gevoeld wordt. Mede werd na enige discussie aan vaard een voorstel van het bestuur een vrijwillige bijdrage van 5 ct per lid per jaar uit de afdelingskassen aan het Federatiebestuur af te staan, ter bestrijding van de kosten, vei bon den aan de uitgave van het provin ciale Contact Orgaan. Als afgevaardigden naar het laar congres werden benoemd de heren J. v. d. Woude, H. v. d. Veen, Nieu- wenburg en J. Cysouw, als plaats vervangers de heren G. Boon en I. J Luteyn. De voorstellen van het bestuur voor de propaganda werden na breed- voeirge discussie goedgekeurd. Met een krachtig opwekkend woord sloot ten slotte de voorzitter deze geani meerde en welgeslaagde byeenk imst. Mulo-onderwijzers over nieuwe kweekschoolwet Zaterdagmiddag hield de afdeling Zeeland van de Vereniging voor M. U.L.O. (Ulo-groep van de Ned. On derwijzers Vereniging) een goed be zochte ledenvergadering in hotel Centraal te Goes. De leiding berustte by de voorzitter, de heer J. Velthufl- zen uit Terneuzen. Na enkele mededelingen, hield de heer A. de Jonge, directeur van de Rijkskweekschool te Middelburg, een inleiding over de nieuwe Kweek schoolwet Op duidelijke wijze zette spreker de inhoud van deze wei uit een, vooral ook voor zover dit betrek king heeft op het Ulo-onderwijs Na" de interessante inleiding werd een druk gebruik gemaakt van de gele genheid om vragen te stellen. De heer A. I, Catsman gehuldigd Te Aarden burg Is ln het Gerefor meerd Verenigingsgebouw de heer A I. Catsman gehuldigd in verband mei het feit, dat deze dertig jaar lang bestuurslid was van de A.R.-kiesver- enigïng te Aardenburg, waarvan vijt en twintig jaar voorzitter. Voorts werd het zilveren jubileum van de heer Catsman als raadslid gevierd, alsmede hei dertigjarig bestaan van de plaatselijke kiesvereniging. De heer A. Schout uit Vlissingeri lid van Ged. Staten, dankte de heer Catsman namens het provinciaal co mité van A.R.-kiesverenigingen voor zijn vele werk. dat hij voor de A.R beginselen heeft verzet. Talrijke sprekers voerden nog het woord, waarbij enkele geschenken werden aangeboden. De heer Catsman sprak een dankwoord, waarin hy God de eer bracht. GESLAAGD. De heer E. de Gier uit Hulst slaag de te Amsterdam voor het semi-arts examen. Middelburg FILMAVOND A.B.V.A.— MERCURIUS. De afdelingen Middelburg van de Algemene bond van ambtenaren en de bond „Mercurius" boden haar le den in de geheel gevulde grote zaal van „De Gouden Poorte" een film avond aan. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer J. Geljon werden enige films van een grote oliemaatschappij vertoond, waarvan vooral de fraaie kleurendocumentaire over Venezuela en een rolprent over de danskunst van India zeer in de smaak vielen. FEESTAVOND BUURTVERENIGING. De buurtvereniging Schuitvlot- straat—Singelstraat te Middelburg organiseerde in „Mercurius" haar jaarlijkse feestavond, waarvoor veel belangstelling bestond. De toneelver eniging „Advedo" bracht een aardig en vlot cabaretprogramma, waarna een zeer geanimeerd bal werd ge houden. DE BIJBELTENTOONSTELLING. De Bijbeltentoonstelling „Het altijd nieuwe boek", welke vorige week in de z.g. Trouwkerk te Middelburg was te bezichtigen, heeft bijna driedui zend bezoekers getrokken, onder wie vele schoolkinderen in ltlassenver- band. TROUWE LEDEN A.N.B. GEHULDIGD. De afdeling Middelburg van de Al gemene Ned. Bouwbedrijfsbond hul digde Zaterdagavond tijdens een pro- pagandafeestavond in het Schutters hof 23 trouwe leden. De hoofdbestuurder, de heer B. Cloo. herinnerde in zijn propaganda- rede aan vroeger, toen de arbeiders rechteloos waren. Die tijd is voorbij, want niet alleen de politieke democra tie is veroverd, maar ook de sociale democratie. De bouwarbeidersbond telt nu al ruim 56.000 leden en het is te verwachten, dat dit aantal volgend jaar 60.000 zal bedragen. Vervolgens werd* aan 23 leden van het N V.V het insigne voor 25-jarig ononderbroken lidmaatschap uitgereikt, terwijl dege nen, die tevens 25 jaar of langer lid van de Bouwbedrijfsbond waren, bo vendien een oorkonde in ontvangst mochten nemen. De voorzitter, de heer J. Goossen, richtte een hartelijk dankwoord tot de trouwe leden. De toneelafdeling van de zangver eniging „De Nollestem" voerde vervol gens het blijspel „Een -aai stelletje mensen" op, een aardig niemendalle tje. dat goed en vlot gespeeld werd. waarbij vooral de rollen van de kaas- fabrikant, de pensionhoudster en haar dochter grappig getypeerd werden. Een gezellig bal besloot deze feest avond. Grijpskerke KIPPEN GESTOLEN. Te Grijpskerke zijn in de nacht van Donderdag op Vrijdag bij de landbou wer J. D. 20 kippen gestolen. MIDDELBURG. Vanda3g Electro: ,,'s Nachts langs de weg", (18 j.>, 7 en 9.15 uur; Schouw burg: „De zoon van de kalief", (14 jr.). 8 uur. Morgen Electro: „Met de kippen op stok", (a.L), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: ,,'s Nachts langs de weg", (ia j.), 7 en 9 uur; Luxor „Gunga Din". (14 J.). 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: „De machtige Joe Young", (18 j.), 8 uur. Vlissingeri De „Toneelvereniging Ontspanning door Inspanning" (T.O.V.O.D.I.gaf Zaterdagavond in de zaal „Concor dia" te Vlissingen de eerste oovoe- ring met „Het Witte Legioen" een spel in drie bedrijven van Maarten van Vucht Na een welkomstwoord van de voorzitter der vereniging de heer J. H. Peypers, nam het spel een aanvang. „Het Witte Legioen" geeft een beeld van de strijd van een aan tal doktoren en verpleegsters om het behoud van mensenlevens. Dat Jaar- bij niet altijd alles op-rolletjes gaat, kwam in dit spel duidelijk naar vo ren. De liefde van een verpleegster voor een gewonde luitenant en de af gunst van een ander wegens mislukte promotie, vormden de aanleiding tot een aantal verwikkelingen, die ten slotte op Kerstavond tot een goed einde voerden. Een aanmoedigend ap plaus aan het einde der voorstelling was voor de, zich nog wat onwennig voelende spelers, zeker verdiend De voorzitter, die tevens het spel regisseerde, mocht namens het be stuur der vereniging een geschenk in ontvangst nemen. Mevrouw Peypers ontving een bloemstuk. UITVOERING „KUNST NA ARBEID". In het Concertgebouw te Vlissin gen heerste Zaterdagavond een ge animeerde stemming, toen daar de leden van de personeelsvereniging der S.H.V. „Kunst Na Arbeid", in intieme kring bijeen waren om de jaarlijkse uitvoering bij te wonen. De bekende conferencier Frans Vrolijk was met zyn gezelschap naar Vlissingen geko men om een avond van onbezorgd amusement aan te bieden en met veel flair slaagde deze er in om in korte tijd de aanwezigen uit volle borst de liedjes te laten meezingen. Toen hij zijn uitgebreide repertoire van mop pen en dwaze histories begon af te werken, was het gelach niet meer van de lucht. De verschillende artis- ten mochten telkens weer een harte lijk applaus in ontvangst nemen. Na een kort openingswoord van de voorzitter van „K.N.A.", de heer J. van Gelderen, die o.a. de ere-voorzit- ter, de heer K. van Everdingen, di recteur van de S.H.V., diens echtge note en tal van genodigden verwel komde, kondigde Frans Vrolijk mr. Antoine, de man met het wonder- orgel. aan. Deze bracht enige knappe staaltjes van zijn muzikaal-techniscli kunnen. Toen volgde Wibo met een cocktail-act (jongleren) en daarna de Waikilci Hawaiïans met Zuidzee- en jodelliedjes. In dit gezelschap oogstte vooral de jodelzanger Cor Nielson veel bijval. Het publiek rust te niet voordat het populaire ensem ble een toegift had gegeven. Na een spannend nummertje balanceren door de Frijtons, was tenslotte weer het woord aan Frans Vrolijk, die het nu wel heel „bont" maakte en de toe hoorders bijna geen tijd gaf om op adem te komen. Na de pauze genoot men opnieuw van mi". Antoines muziek en de span ning van een nummertje acrobatiek door de Rolims. Frans Vrolijk, zo mogelijk nog doller en dwazer dan voor de pauze, en de Waikikis beslo ten de uitvoering, waarvan de muzi kale omlijsting by Joop Schroder in goede handen was. ZUID-BEVELAND Goes PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS VER. Zaterdagmiddag vergaderde de Goese Pluimvee- en konijnenfokkers- vereniging „Zeelandia" in Slot Os tende, onder leiding van de wnd. voorzitter, de heer J. H. van Strien De opkomst van de leden had beter kunnen zyn. Besproken werd bet col lectief verzenden naar verschillende tentoonstellingen, waarna de door de vereniging tijdens de feestdagen te houden provinciale tentoonstelling 'n punt van bespreking uitmaakte. Secretaris Voogdijraad benoemd Tot secretaris van de Voogdijraad te Middelburg werd met ingang van 1 October benoemd, mr. P. van der Woude, voorheen plaatsvervangend secretaris van de Voogdijraad te Am sterdam. R.K. onderwijzers te Goes bijeen In het Slot Ostende te Goes kwam Zaterdag de afdeling Zeeland van de R.K. onderwijzersvereniging „St. Augustinus" in algemene vergadering bijeen. De goed bezochte bijeenkomst stond onder leiding van de voorzit ter, de heer P. J. W v. d. Dries uit Goes. Besloten werd volgend jaar een excursie te organiseren naar de vo gelbroedplaatsen op Schouwen. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature mej A. Berkvens uit Vlissingen. voorzien door de benoe ming van de heer H. v. d. Ploeg te Vlissingen. De heer C. Veibeem uit 's-Heeren'ndek werd als bestuurslid herkozen. Nadat de heer L. J. Favejee uit 's-Heerenhoek nog verslag hai uit gebracht van de 56e algemene dio cesane vergadering te Haarlem in April jl., werd met de rondvraag de huishoudelijke ochtendvergadering besloten. In de middag-bijeenkomst hield de geestelijk adviseur van de afdeling, pastoor Rouw uit Yerseke, een lezing met lichtbeelden over Z.H. Paus Pius X. BENOEMING. De heer D. Weststrate, vroeger te Terneuzen, thans eerste stuurman bij de Stoomvaartmaatschappij Neder land, is benoemd tot inspecteur van de havendienst te Amsterdam. HOCKEY Middelburg klopte Breda II De Middelburgse hockeyers hebben de volle winst uit Breda meege bracht. De wedstryd werd in hoog tempo gespeeld en was daardoor zeer aantrekkelijk. Door snel inlopen van Schölvinck wist Middelburg de score te openen en nog voor de rust maakte Francke er uit 'n scrimmage 02 van. Na de rust was Middelburg nog steeds in de aanval, maar de Breda-doelman was bijzonder op dreef en wist meermalen redding te brengen. Toch zag Kreuzberger. die als invaller fungeerde, nog kans er 03 van te maken. In deze stand kwam geen verandering meer. De andere uitslagen in de tweede klasse A waren: Push II-Forward II 2—2, Waranda— DES 1—0. De Middelburgse dames wonnen met 10 van Pelikaan II. De eerste helft werd praetisch op dé Pelikaan helft gespeeld, doch doelpunten ble ven uit. In de tweede helft wist Loes Haag uit een strafcorner te doelpun ten en ondanks het Middelburgse veidoverwicht bleef het daarbij. De Middelburg-reserves wisten in een gelijk opgaande strijd met de hakken over de sloot te komen. Met de rust was het 33, met doelpunten van Westerhout en Gautier. De laat ste wist tegen het einde van de wed strijd de winnende goal te maken (3—4). Officiële publicaties MIDDELBURG HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van A. Visser, Loskade 45. Middel burg, om vergunning tot het plaatsen en exploiteren van enige electromotoren t.b. v. een hotelbedrijf in perceel Groenmarkt (Hotel „De Burg"). Op Donderdag 30 October a.s., des voor- mid'dags 10.00 uur. zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schi-iftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen, vóór het bovengemeld tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Middelburg, 16 October 1952. RAAD OOSTKAPELLE Begroting 1953 vastgesteld Te Oostkapelle kwam de raad in voltallige vergadering bijeen. De re kening voor het dienstjaar 1950 werd voorlopig vastgesteld. Besloten werd de begroting voor 1952 te wijzigen en de post voor onderhoud van net verenigingsgebouw te verhogen. Voorzitter F. G. Sprenger deelde me de, dat de goten grotendeels ver nieuwd moeten worden, hetgeen een belangrijke tegenvaller is. De raad stelde zich met de voorzitter op het standpunt, dat in de eerste plaats het dak en de goten in goede staat moe ten worden gebracht en gehouden. Opnieuw werden vastgesteld de verordeningen op de begrafenisrech- ten en rioolbelasting. De begroting 1953 kwam vervolgens aan de orde. De voorzitter deelde mede dat de be groting sluitend is, doch dat rekening moest worden gehouden met de te venvachten bijdrage aan het op te richten Wegschap Walcheren. Wan neer deze bijdrage op pl.m. 700U wordt gesteld, is het evenwicht totaal verstoord en is een extra rijksuitke- ring noodzakelijk. De raad kon zich verenigen met het voornemen van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot aanstelling van een volontair. Voorts zal worden overwo gen of een klein aantal stoelen voor de Raadzaal kan worden aangekocht. De subsidie aan de Wijkverpleging werd verhoogd met ƒ100 en voor de Kleuterschool met ƒ250. De voorzit ter kon mededelen dat de aanleg van drinkwaterleiding in de Brouwerij- weg binnen afzienbare tijd tot stand zou kunnen worden gebracht. Ais voorwaarde wordt gesteld, dat alle aanwonenden tot verplichte aanslui ting overgaan. Wethouder Maljaars zeide geen voorstander van verplich te aansluiting te zyn. De voorzitter meende, dat wanneer de overheid hier een belangrijke investering doet zonder bezwaar tot verplichte aan sluiting kan worden overgegaan. Be sloten werd deze voorwaarde te aan vaarden. Burgemeester en Wethou ders werden gemachtigd om voorbe reidingen te treffen teneinde te ge raken tot verbetering van de Brou- werijweg en doortrekking van het Baantje. Met de architect zal worden besproken of niet reeds met voorbe reidend restauratiewerk van de toren kan worden begonnen. Ten slotte werd de begroting 1953 zonder hoof delijke stemming vastgesteld, in komsten en uitgaven ƒ119.485,03 ge wone dienst met een post voor on voorziene uitgaven van 3.630,29. Kapitaaldienst inkomsten 202.377.89 uitgaven 206.846.76. De leden van de commissie-woon- ruimtewet werden z.h.s. herkozen. In behandeling kwam thans een verzoek van Moelijker om zijn kapperszaak tot 7 uur des avonds open te mogen houden. De voorzitter kon zich de noodzaak indenken, doch daar het hier tevens om een winkel van rookartike len gaat, vreesde hij dat er weinig kans op goedkeuring zou zijn, Na uit voerige bespreking werd besloten het sluitingsuur te bepalen op 7 uur des avonds, behoudens goedkeuring. Een verzoek van de heer F. C. de Roo om zijn tabakswinkel te mogen openhouden tot 7 uur des avonds en des Zaterdags tot 8 uur werd afgewe zen. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Paardekoper een struik aan de Brou- werijweg te doen opsnoeien. hetgeen zal worden bezien. De heer K. Melis informeerde naar de werkzaamheden aan het sportveld. De voorzitter meende, dat de werk zaamheden hier door de voetbalclub te licht zijn opgenomen. Van gemeen tewege zal meer toezicht dienen te worden gehouden. Voorts vroeg de heer Melis naar de bouwvallige schuur van de heer Adr. Roose welke gevaar voor het verkeer gaat. opleveren. De voorzitter zegde toe, deze kwestie in het college van B. en W. te bespreken. Si. Laurens MOTOR-ONGEVAL. Zaterdagavond reed de motorrijder J. J. L, te Oostkapelle in de richting Middelburg en kwam ter hoogte van de Brigdamseweg te Sint Laurens in aanrijding met een voetgangster. De motorrijder kwam te vallen en werd aan het gezicht verwond. Nadat ge neeskundige hulp was verleend, kon hij naar huis terugkeren. De voetgan- ster bekwam geen letsel. VAN TOT De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk te St. Maartensdijk bracht het formidabe le bedrag van f 1011.95 op. Dit ls nog f 84,20 meer dan het vorige jaar. Van 18 tot en met 25 October wordt te Aardenburg een winkelweek gehouden, waaraan medewerking wordt verleend door de Koninklijke Aardenburgse Fan faren Verder zal een lampionoptocht wor den gehouden. Natuurlijk zijn voor de kopers verschillende prijzen beschikbaar gesteld. In de maand September bracht een collecte voor het adoptieplan in de Ned Herv. Kerk te Wolfaartsdijk f 88.98 op, de collecte ten bate van de diaconie leverde f 236.75 op en de opbrengst van de collec te voor de Inwendige zending was f 122.50 Dc collecte ten bate van het „Ere- fonds voor Oud-Verpleegsters" heeft in de vier dorpen der gemeente 's Heer Arends- kerke opgebracht een bedrag van f 1044.95. t.w te 's Heer Hendrikskinderen f 71.10. te 's Heer Arendskerke (dorp) f 279.15. te Lewedorp f 241.20 en te Nieuwdorp f 453.50. In Den Haag slaagde mej. C. A. van de Berge P.d,. lerares aan de huishoud school te Haamstede, voor de akte U (fraaie handwerken). Te Amsterdam slaagde de heer J Lig- tendag uit Sint Pbilipsland voor het examen ondernemer burgerlijke- en uti liteitsbouw. Te Drelschor bracht de collecte voor de oorlogsgravenstichting £24,75 op. Twintig vlassers uit Dreischor hebben met hun echtgenoten deelgenomen aan het vlascongTcs te Breda, uitgaande van de Nederlandse federatie van vlasver enigingen. De heer M. v. d. Zande, besteller P. T.T. te Tholen, die tot kantoorhouder te Oud.Vossemeer is benoemd, zal op 1 No vember als zodanig in functie treden. —Te Sint Annaland werd de jaarlijkse verkoopavond gehouden van de Dames zendingskrans. De totale opbrengst was f475,80. hetwelk ten goede komt aan de Gereformeerde Zendingsbond. De biljartclub „Ons Genoegen" te Sint Annaland speelde een wedstrijd in de zaal van de heer Rijnberg tegen Borg vliet en won met 12—6. De collecte voor „Valkenheide" heeft te Axel in het derde kwartaaal f 25.41 op gebracht. Marktberichten VEILING ZUID-HOLLANDSE EILANDEN. 18 October. Druiven 63—1,38. Appelen binnenland: Jonathan 20—30. Laxton Su perbe 10—25 Lemoenappel 12—18. Glorie van Holland 11—25 Goudreinette 15—27 Cox Orange Pippin 37—54. Sterappel 18 -25 Allington Pippin 21-26. Notaris appel 10—23. Ellison Orange 26. Cox Po mona 21—27. Peren binnenland: Légipont 12—27. Conference 8—21. Beurré Claix geau 12—21. Emile ti'Heyst 10—13 Soldat Laboureur 18—21. Doyenne du Comice 10—10. Groenten: Bloemkool 19—56. Snijbonen 851,23. Stamprincessen 351,36. Pronk- boncn 34—61. Komkommers 1343. Kro- ZATERDAGVOETBAL-COMPETITIE Zaamslag profiteert van het gelijke spel tussen Terneuzense Boys en Spui. Kapelle, dat in het begin van de competitie zulke goede resultaten boekte, zag zich nu de voet dwars gezet door Mevo 5). Rillandia kwam weer op de eerste plaats terecht door een zege op hekkensluiter VVemeldinge (64). Krabbendijke had het, zoals verwacht, niet gemakke lijk tegen Nieuwdorp. Het werd een puntenverdeling (2—2). Colljnsplaatse Boys kon een kleine overwinning bewerkstelligen op VCK (34). De stand is nu; Rillandia I 6 4 119 1919 Krabbendijke I 6 3 2 1 8 20- 9 Kloetinge I 5 4 0 1 8 2310 Nieuwdorp I 6 3 1 2 7 2013 Colijnspl. Boys I 6 3 1 2 7 15—15 Mevo I 6 3 0 3 6 19—22 Kapelle I 6 2 1 3 5 17—19 Arnemuiden I 4 12 14 44 VCK I 5 1 0 4 2 13—16 Wemeldinge I 6 0 0 6 0 1033 Veere I heeft het inderdaad, tot een overwinning weten te brengen tegen Serooskerke (34). 's-Heer Arends kerke II had ook weinig moeite met 's-Heer Hendrikskinderen (4—1) en Bevelanders werkte zich iets uit de gevaarlijke zone door Cortgene II te kloppen (3—0). Wolfaartsdijk I 5 5 0 0 10 24— 8 Veere I 6 4 0 2 8 21—18 's-H. Arendskerke II 5 3 0 2 6 17—11 Yerseke III 5 3 0 2 6 15—12 Serooskerke I 6 3 0 3 6 18—14 Bevelanders I 5 2 0 3 4 11—10 Kats I 4 2 0 2 4 10—12 's-H. H.kinderen I 5 1 0 4 2 3—20 Cortgene II 5 0 0 5 0 71 Serooskerke II maakte in IIB korte metten met Veere II (110). Oost kapelle behaalde de eerste winst op Wolf aartsdijk II (2—2), tegen welke uitslag Oostkapelle protest heeft aan- getekend. Meeuwen verdrong Nieuw, land van de tweede plaats (53) VSC I kwam op de onderste plaats terecht door een 32 nederlaag tegen VCK III, zodat de clubs hier als volgt ge klasseerd zijn: RCS V Meeuwen I Serooskerke II Nieuwland I VCK Hl Middelburg VI EMM IV Veere II Wolfaartsdijk II Oostkapelle I VSC I 4 3 1 0 7 35—11 5 3 1 1 7 21—17 4 3 1 0 6 21—10 5 3 0 2 6 18- 3 2 1 0 5 9—4 2 1 1 0 3 10— 2 10 12 7—5 5 1 0 4 2 12—31 3 0 12 1 4- 5 0 14 1 6—32 2 0 0 2 0 6- Rillandia II kwam tegen Wemeldin ge II toch aan de winst, al was de overwinning klein (1—2). Kloetinge won zoals verwacht van Mevo II (3 2) Een verrassing was echter de 42 zege van ColijnspL Boys II op de VC K-reserves. Daarmede was Arnemui den II, dat van Kapelle n met 51 won, weer gebaat. Een goed resultaat was ook de 13 overwinning van Nieuwdorp II op Krabbendijke II. Arnemuiden II 5 5 0 0 10 26— 6 Nieuwdorp II 5 3 117 19—14 VCK II 6 3 1 2 7 17—13 Krabbendijke II 6 2 2 2 6 20—13 Kloetinge II 4 3 0 1 6 11— 9 Rillandia II 4 i 2 1 4 39 Kapelle II 5 2 0 3 4 818 Mevo H 5 1 0 4 2 13—20 ColijnspL Boys II 4 1 0 3 2 7—16 Wemeldinge II 6 1 0 5 2 11—22 Van het gelijke spel in IID tussen Tern. Boys en Spui (11) profiteerde Zaamslag, dat na de overwinning op SVD (21) weer op de troon kwam, getuige de stand: Zaamslag I 5 4 0 1 8 15— 9 Spui I 4 3 1 0 7 11— 3 Tern. Boys I 42206 10- 5 Hoek I 4 2 0 2 4 11— 8 SVD I 511335—9 Driewegen I 4 0 2 2 2 5—15 AZW I 3 0 0 3 0 2—10 Driewegen zet de opmars voort, waarvan AZW II nu het slachtoffer werd (1—5). Tern. Boys II schoof van de vierde naar de derde plaats op door de overwinning op Spui n (4— 6). SVD H kreeg ook nu geen kans; Zaamslag H won met 71. Beren HANDBAL Hellas behaalde ruime overwinning op Woensel In de le klasse Zuid van het N-H. V. bracht Woensel een bezoek aan de eerste elftallen van Hellas te Goes. De Goese heren behaalden met 114 een overtuigende zege. De dames brachten het tot een 99 gêiykspel. In de 2e klasse Zuid werden de To- nido-dames met een 71 nederlaag naar huis gestuurd en E.M.M. werd door het bezoekende Marathon met 94 onder de voet gelopen. Bij de heren nam Tonido door een 8—2 overwinning op E.M.M de beide pun tjes mee naar Goes. De wedstryd MarathonHellas 2 werd door de straf- en protestcommissie uitgesteld omdat Marathon tegen het afspelen van een wedstryd, die enige tijd ge leden wegens regen na 20 minuten was gestaakt, had geprotesteerd. In de afdeling Zeeland .e Klasse werd de dameswedstrijd Walcheren— Volharding uitgesteld wegens dispen satie-moeilijkheden bij Volharding en de herenwedstrijd Marathon 2—Hel las 3 werd eveneens afgelast. Het Goese Volharding bracht zijn stadge noot Tonido een gevoelige 162 ne derlaag toe. Vriendschappelijk werden nog ge speeld dames: WalcherenOlymous, 23; meisjes B: De ZeeuwenMara thon, 12. ten 6—13. Rode kool 611. Gele kool 8— 10. Bospeen 15—17 Waspeen 8—19. Grote peen 10—12. Prei 12—22. Andijvie 5—14. Groene kool 6—11. Selderij 220—6,90. Knolselderij 9—15. Stoofsla 10—15. Sla 220 —8.40. Spinazie 30-44. Spruiten 23—52 (exp.). Tomaten A 24—64. exp. 71. Idem B 37—56, exp 45. Idem C 25—49, exp. 65 Idem CC 16—27. exp. 18. Uien 6—18. Wit lof 57—85. Sjalotten 21,30. zakte een eind door de nederlaag te gen Hoek II (1—3). De stand is hier: Driewegen II 5 4 1 0 9 15— 4 Spui II 5 2 1 2 5 24—17 Tern. Boys II 4 2 115 16—13 Zaamslag II 3 2 0 1 4 14— 8 Hoek II 4 12 14 9—10 Beren I 4 112 3 14—14 AZW II 4 1 0 3 2 7—14 SVD II 3 0 0 3 0 Z—21 DE UITSLAGEN. Ie klasse: Kapelle I—Mevo I 4—5; Rillandia I-Wemeldinge I 6—4; VCK I—Colijnspl. Boys I 3—4; Nieuwdorp 1—Krabbendijke I 2—2. 2e klasse A: Bevelanders ICort gene II 3—0: 's-Hcer Arendskerke II -'s-Heer Hendrikskinderen I 41; Serooskerke I—Veere I 34. 2e klasse B: EMM IV—Middelburg VI afg.; Oostkapelle IWolfaartsdijk II 2—2 o.p.w Oostkapelle; Veere O— Serooskerke II 1—10: VSC I-VCK UI 23; Meeuwen I—Nieuwland I 53. 2e klasse C: Kloetinge II—Mevo II 3—2: Wemeldinge II—Rillandia II 1— 2: Colijnspl. Boys n—VCK n 4—2; Krabbendijke IINieuwdorp II 13; Arnemuiden II—Kapelle II 5—1. 2e klasse D: Tern. Boys ISpui I 2—2; Zaamslag I—SVD I 2—1. 2e klasse E: AZW II—Driewegen II 1—5; Beren I—Hoek II 1—3; Spui II— Tern. Boys II 46; SVD UZaamslag U 1—7. AFDELINGSVOETBAL. Res. le klasse B: Vlissingen III Middelburg III 1—8. 2e klasse A: Zeelandia III—Middel burg IV 0—4; Vlissingen IV—RCS UI afg. 3e klasse C: Zeelandia IV—Middel burg V 55: EMM UI—Vlissingen V afg. VOETBAL Frankrijk won in Wenen HONGAREN KLOPTEN TSJECHEN De te Wenen gespeelde voetbal wedstrijd tussen Oostenrijk en Frank rijk eindigde in een 21 overwinning voor Frankrijk. Bij de rust was de stand 20 voor het Franse elftal. Het Oostenrijkse doelpunt werd m de tweede helft uit een strafschop ge maakt door Walzhofer. De Franse doelpunten werden gemaakt dooi Ba ret te en Penveme. Frankrijk B .speelde in Bordeaux tegen het Oostenrijkse B-elftal. Ook hier werd het een Franse zege. De eindstand 10 was reeds bij de rust verkregen. Te Kopenhagen werd voor 39.000 toeschouwers de interlandwedstrijd tussen Denemarken en Noorwegen gespeeld. De uitslag werd 3—I voor Noorwegen, nadat bij de rust dit elf tal met 1—0 de leiding had. Dene marken B won met 40 van Noor wegen. Twaafduizend Luxemburgers zagen hun land met 11 gelijkspelen tegen België. De ruststand van deze in Luxemburg gespeelde wedstrijd was 10 voor België. In Cardiff eindigde de wedstrijd WalesSchotland in een 2—1 zege voor de Schotten. Hongarije stuurde Tsjecho-Siowa- kije met een grote 50 nederlaag huistoe. De B-elftallen speelden ge lijk (1—1). WANDELSPORT WANDELPROGRAMMA 1953 VASTGESTELD Zaterdagmiddag vergaderde in Goes de kring Zeeland van de afde ling BrabantZeeland van de Ne derlandse Wandelsportbond. Na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer Joziasse uit Middelburg, maakte de secretaris, de heer J. de Bruijn uit Nieuwerkerk, in zijn jaarverslag gewag van een toe nemende belangstelling voor de wan delsport in onze provincie. Zo namen b.v. in 1952 aan de avondvierdaagse in Zeeland 706 personen deel. Het wandelprogramma voor 1953 werd als volgt samengesteld: 25 April: Kringtocht in Zierikzee; 2 Mei: De Scheldetippelaars, Kloos- terzande Mei: Weldadigheidsiocht N.W.B.; 9 Mei: Bloesem tocht Goes; 16 Mei: Medioburgum, Middelburg; 6 Juni: Zeeuws Dagblad, Middelburg; 1720 Juni: N W.É. Avondvieidaag se (10e maal); 4 Juli. Nach<"ioeht Medioburgum, Middelburg: 11 Juli: Kringtocht Zeeuwsch-Vlaanderen22 A.ug.: Jubileumtocht, W.S.V. Krui- ningen; 5 Sept.: Zeeuws Dagblad, Goes. Sport pick-upjes Bij het nemen van een sloot is öe 42-jarige Franse kampioen-jockey, Ro bert Bates, dodelijk verongelukt, tijdens een race om de Prix de Saumur op de baan van Auteuil tc Parijs. Een Brit se leerling-jockey kwam bij een race te Londen te vallen, doordat het paard te gen de dwarsbalk van een hindernis aan stootte. De ongelukkige ruiter overleed op weg naar het ziekenhuis -X- In het Oosterpark te Groningen werd Zaterdag een lichtwedstrijd tussen voetbalelftallen uit Groningen en Friesland gespeeld. Friesland won met 42. -ft Zondag werd de nationale Patrialoop te Amstelveen ge houden Winnaars werden: In de A-klas se Mars (Zaanland) in 12.53.8 min Klasse B: Van Gerven <Oss '201. Klasse C: Cal- laars (D.W.S.). Klasse D: Kortekaas (Warmunda). Klasse E: 3 km.: Goos (Zaandam) in 8 35.6 min. In het Brus selse sportpaleis heeft de Zwitser Platt eer Zaterdagavond de grote sprintwed strijd wielrennen gewonnen. In feet eindklassement werd hij eerste met 8 pun ten. Van Vliet werd derde met 10 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5