1 HET GELUK VAN PETER KAPPIE EN DE LAATSTE ZEEROVER JIMMY BROWN a/s diepzeeduiker KAMER OVER DE TROONREDE EN VERKIEZ1NCS-UITSLAG Nieuws KERKNIEUWS KLANKEN uit DE AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 OCTOBER 1952 IN VOORLOPIG VERSLAG: Germanismen in voornaamste regeringsstuk Het voorlopig verslag van de algemene beschouwingen in de Tweede Ka mer over de begroting 1953, dat thans is verschenen, handelt o.m. over de zienswyze van de partijen op de uitslag van de veriaezingen en geeft de mening van verscheidene leden weer over de troonrede. Vele leden vroegen zich af, waarom na de verkiezingen de vorming van een kabinet zo lang moest duren. De verkiezingsuitslag toonde niet een zodanig element van verrassing, dat er twijfel zou moeten bestaan over de vraag, of een hernieuwd bewind- Drees de instemming van het Neder landse volk zou hebben. Deze leden achtten de voorui van de P.v.d.A. een bewijs van voortschrijden van de doorbraakge dachte, hetgeen vele andere leden niet onderschreven. Zij meenden, dat men heeft willen terugkeren tot de goede gewoonte om na de verkiezingen de gedachtenwisseling met het kabinet pas bij de begrotingsbehandeling te Koninklijk paar in Frankrijk Jachtpartij bij president Auriol Prins Bernhard en de hertog van Edinburgh zijn Zaterdag, met de Franse president, Vincent Auriol, op jacht geweest in de bossen van Ram- bouillet. Een honderd-en-vijftigtal gewa pende leden van de republikeinse gar de stond rondom het terrein op wacht. De prins en de hertog reden, blootshoofds en gekleed in lichte tweedjassen, in een zwarte Delahaye ongeveer vooraan in een stoet van twee-en-twintig auto's van het pa leis naar de jachtgronden van de president. Aanwezig bij de jacht waren o.a. generaal Ridgway, de geallieerde op perbevelhebber, en dé Amerikaanse ambassadeur James Dunn. Koningin Juliana en mevrouw Auriol keken toe vanuit een schuil hoek. Het jachtgezelschap schoot in totaal 655 fazanten, wilde eenden en hazen. Prins Bernhard schoot het meeste wild. Koningin Juliana heeft Zaterdag avond in het paleis te Rambouillet gedineerd met president en mevrouw Auriol en de hertog van Edinburgh. Maandag keren koningin en prins terug naar Nederland. Adenauer heeft angst voor compromis met Sowjet C.D.U. herkoos de kanselier als voorzitter Op het Zaterdag in West-Berlijn be gonnen tweedaagse congres van de Christen-Democratische (katholieke) partij, ïs Bondskanselier Adenaner als voorzitter herkozen. Het congres van de C DU- in Oost-Dnitsland, dat even eens In Berlijn wordt gehouden, her koos Otto Nischke als voorzitter. In een rede zei Adenauer o.m., dat hij er zich van bewust is, dat bepaal de kringen in Engeland en Frankrijk zich bezig houden met het denkbeeld van een compromis-overeenkomst met de Sowjet-Unie. „Ik bid de hemel, dat dit gevaar geen werkelijkheid wordt'', aldus Adenauer, die voorts zijn visie gaf op de politiek van de Sowjet-Unie. Dr. Adenauer achtte het al dan niet deelnemen door West-Duitse divisies aan de verdediging van West-Europa in strategisch opzicht bepalend voor het al dan niet afslaan van een Russi sche aanvaL De verdragen met het Westen waren volgens de kanselier niet slechts bedoeld om het Russische „gevaar" te keren, doch zij zouden te vens een nieuwe Europese oorlog in het bijzonder tussen Frankrijk en Duitsland onmogelijk maken. in een Noiedop 0 De aanklager van het Hamburgse dis trictsgerechtshof, Kramer, heeft Zaterdag verklaard, dat op een „liquidatie-lijst' van een ontmaskerde anti-communisti sche „partisanen-groep" in Hamburg de namen van' twintig Hamburgse sociaal democraten voorkwamen. Vrijdag is te Utrecht de jaarvergade ring gehouden van het vei'bond van ver enigingen van A.R, gemeente- en provin ciebestuurders. Er werd een modelge- meenteprogram vastgesteld, dat voor het eerst bij de op handen zijnde raadsver kiezingen dienst kan doen. Zaterdagmiddag reden twee personen auto's op de weg tussen Apeldoorn en Nieuw-Millingen op elkaar. Een zwaar- .en vijf lichtgewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd. De zwaargewonde, mevrouw Fortuyn-Horreman, echtgenote van de V.V.V.-directeur te Apeldoorn, is Zondag aan haar verwondingen bezweken. 0 Geallieerde vliegtuigen hebben in Ko rea hevige aanvallen uitgevoerd op front- stellingen dier communistische troepen, verbindingswegen en opslagplaatsen, waarbij ruim 1200 vluchten werden vol bracht, Boven het grensgebied van de Jaloe hebben gevechtsvliegtuigen der ver bondenen drie luchtgevechten geleverd met meer dan vijftig „Migs". Zaterdagnacht Is het houtschip „No- ach" bij het lichtschip Terschellingen- bank door een drijvende mijn getroffen. Het achterschot van het schip scheurde en het maakte water in de machineka mer. De hoofdmotor werkte gelukkig nog en met volle kracht kon men van de gevaarlijke plek wegkomen. Twee sleep boten brachten de „Noach" de haven van IJmulden binnen. f De Ierse president Eamon de Valera zal Dinsdag a.s. uit het ooglijderszielcen- huis te Utrecht vertrekken .en naar Ier land terugkeren. Verwacht wordt, dat de verbetering van zijn gezichtsvermogen vooruit zal gaan, hoewel rust nodig blijft. beginnen en dat een kabinet-Drees met vanzelfsprekend zou zijn geacht. Sommige leden betreurden de „vol komen onnodige vermeerdering" van het aantal ministerszetels en van het aantal departementen. De meningen over de troonrede lo pen zeer uiteen; vele leden namen met instemming van de inhoud ken nis, vele anderen zouden er verre de voorkeur aan hebben gegeven, indien in de troonrede de centrale punten van de staatkunde voor heden en morgen op de voorgrond waren ge steld. Van verschillende zijden werd opge merkt, dat de troonrede dit jaar niet in onberispeiyk Nederlands gesteld was. Het telkens herhaalde Germa nisme „zijn tein de betekenis van „moeten worden" had in dit voornaamste regeringsstuk van het gehele jaar in ieder geval vermeden moeten worden. Velen zouden gaarne nader worden ingelicht ovet het beleid, dat de rege ring op het gebied van de buiten landse politiek voornemens is te voe ren. Over de plannen met betrekking tot de huurverhoging zouden vele le den ook gaarne nader op de hoogte worden gesteld. Het had vele leden bevreemd, dat in de troonrede elke mededeling over het aanhangig' maken van een gene rale grondwetsherziening ontbreekt. A 'Ivprt.pntie Dat opstijgend brandend zuur, vaa Uw maag tot hoog in de heel 7. De maat trok de sloep aan het strand en vervolgens zette hij er zeer langzaam de pas in om op onderzoek uit te gaan. „Ik houd niet van vreemde eilanden!" mompelde hij intussen] „Ik houd van niets, dat vreemd iswanneer ik hier nu langs 't strand blijf lopen, kan me het minste overkomen! Ik ga niet het binnenland in, want daar wonen menseneters en de kop pensnellers en de gifti ge slangen... en de gif tige spinnenIk voel, dat dit eiland bewoond is, al zegt Kappie het anderom... ik... iltkik... hoor al w-w-wat!" Met zijn hand achter zijn oor bleef de maat als aan de grond genageld stil staan. Het geluid kwam van achter de rotsachtige heuvel en het leek op het gesnik van iemand, die vreselijk veel verdriet had. Een gemengd gevoel van angst en medelijden nam bezit van de maat. Wat moest hij doen: doorlopen of gaan kijken? Het snikken hield maar niet op... integendeel, het werd heviger! „Iemand, die zoveel verdriet heeft, kan nooit kwaad doen!" dacht de maat. „Ik zal gaan kij ken en proberen te helpen. Daar zal ik een goede daad mee doen!" De maat beklom de heuvel en zag toen aan de andere kant een vreemde, zeer oude man zitten. De kleren hin gen rafelig om zijn lichaam en zijn ene oog- was bedekt met een gore lap. Verder had hg nog een houten been. De maat stond stomver- baard naar de snikkende man te kijken. kunt U blussen in een jaar minuten, met één of twee Rennies. Deze smake- - lijke tabletten werken onfeilbaar, ook Zuiden Blora als zendingsterrein toe- CLASSICALE ZENDINGS COMMISSIES. Zaterdagmiddag kwamen in het jeugdgebouw der Geref. Kerk te Vlis- singen de zendingscommissies in de classis Middelburg bijeen om kennis te maken met ds. H. Schutz, beroepen missionair predikant der Geref. Ker ken in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. In deze bijeenkomst werden ver schillende problemen, de zending be treffende, besproken en vele vragen door ds. Schutz beantwoord. Vóór de bezetting der Japanners, is Magelang het zendingsterrein der Ge reformeerde Kerken in het Zuiden geweest, waar ds. A. Merkelijn jaren lang gearbeid heeft, nadat deze tevo ren de Geref. Kerk te Schoondijke had gediend. Na de bevrijding heeft de Generale Synode aan de Geref. Kerken in het by U. Koop een pak brj Uw apotheker gewezen, waarheen ds. Schutz in Jan. of drogist en zorg er voor altjjd een »^^em Buys" zal ver- Tlflnv Vm .To honA t1e.l-.hnn rrfin i trekken. paar bij de hand te hebben. Ze zijn hygiënisch verpakt, één voor één, zó practisch. En onopvallend in te nemen zonder water of wat ook. Herscholing Ambonezen vordert langzaam Onprettige toestanden in sommige woonoorden „Met de Ambonezen, die in Neder land in woonoorden zijn onderge bracht, staan we voor een zeer bij zonder gevai. Om deze verspreide ge meenschap te kunnen Leiden zijn bij zondere maatregelen nodig. Ik voor my acht een bevredigende oplossing r.iet mogelijk, indien de leiding over deze Ambonezen niet op een militai re leest wordt geschoeid. Het misluk ken van de tot nu toe in het werk gestelde pogingen om deze Ambone zen in geregelde banen te leiden, heeft dit wel voldoende duidelijk aan getoond". Dit zeide de generaal-majoor b.d. P. Scholten, de hoofdleider der 50 Ambonese kampen in Nederland, tot een redacteur van het A.N.P. Oud-generaal Scholten wees op ve le zaken, die niet tot voldoening strekken. „In sommige woonoorden heerst een ergerlijke vervuiling omdat men eenvoudig weigert, de orders van de kampraad tot schoonhouden op te volgen, men stoort zich veelal niet aan orders tot gematigd licht- en watergebruik, men weigert soms zelfs het eten voor de eigen mensen te koken, waardoor de voedselvoor ziening er stagneert. Daar komt nog bg, dat veelal een eenmaal begon nen herseholings-opleiding. eenvoudig verloopt, doordat de mensen in de land- en tuinbouw gaan werken als er iets te verdienen is met vruch- tenpluk of aardappelrooien. Dit geeft dan weer wrijvingen, omdat in geval van bijverdiensten 60 daar van, volgens'de bepalingen, zou moe ten worden ingehouden". Skials de toestand nu is, aldus zei- de oud-generaal Scholten, bestaat er een morele en zedelijke achteruit gang, hetgeen op de duur tot een to taal afglijden moet leiden. DE ZENDING IN INDONESIë. Zondag sprak in de Geref. Kerk te Vlissingen in de Dienst des Woords ds. H. Schutz van Montfoort, die door de Geref. Kerken in Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg volgend jaar zal worden uitgezonden als miss.-predi- kant naar het zendingsterrein Blora op Java. Na de middagdienst vertelde ds. Schutz in een samenkomst met de ge meente verschillende bijzonderheden over de mogelijkheden van de zending en het wérk" dat hem te Blora wacht. Waren in het verleden de zendelin gen als pioniers te beschouwen "én moesten-zij van de grond af het zen dingswerk opbouwen, thans zijn op tal van plaatsen kerken gevestigd, met eigen kerkeraden en predikanten. De zendelingen komen nu naast de Indo nesische leraren te staan om gezamen lijk te trachten de christelijke gemeen ten uit te breiden en de bewoners tot het christendom te bewegen. De christelijke kerken hebben een lectuurfonds ingesteld, om de Java nen aan christelijke lectuur te helpen. De Indonesische regering bevordert de oprichting van scholen en zendings- hospitalèn door het verlenen van sub sidies. Ds. Schutz wees er op, dat er on danks de revolutie waarin de nieuwe staat Indonesië geboren isdoor God vele deuren geopend zijn in dit scho ne land voor de uitbreiding van Zijn rijk. CHR. GEREF. KERKEN. In de laatst gehouden vergadering van de Classis Dordrecht der Chris telijk Gereformeerde Kerken consta teerde de kerkeraad van Dordrecht, Advertentie. Snlpverkouden Straks hebt U griep, tenmin ste als U die infectie niet gauw en goed de kop in drukt met één of twee "AKKERTJES" ...die helpen direct! J dat er in de Chr. Gereformeerde Ker ken een grote onrust heerst. De ker keraad verzocht de classis zich ern stig te willen bezinnen over de oor zaken hiervan, om vervolgens via de part. synode alles in het werk te stel len, dat verscheidene bezwaren tegen de huidige gang van zaken in het kerkelijk leven uit de weg worden geruimd. Men besloot een commissie te be noemen, die op de voorjaarsclassis zal rapporteren. CONFERENTIE GEREF. OUDERLINGEN. Onder voorzitterschap van de heer J. J. Boon uit Bergen op Zoom werd Zaterdagmiddag in het gebouw „Pro Rege" te Temeuzen een druk bezoch te conferentie van Zeeuwse Gerefor meerde Ouderlingen gehouden. Na opening door de voorzitter, hield ds. P. van Strien uit Delft een refe raat, met als onderwerp „De liturgie in onze Gereformeerde kerken". Spreker begon bij de reformatie en vond, dat deze zuiver heeft gegrepen tot in 1932, toen op de synode te Middelburg de orde van de eredienst werd vastgesteld. Van deze Gerefor meerde eredienst kan worden gezegd, dat zij is: krachtig, stylvol en sober. Nu komen echter vragen op als deze: moet men meer bestanddelen hebben in de eredienst? Na een uitvoerige uiteenzetting van het wezen van de eredienst, van de voor- en nadelen om eventuele wijzigingen hierin aan te brengen, besloot spreker zijn, met grote aandacht gevolgde, rede. Na beantwoording van de door Geen Egyptische republiek De Egyptische minister van staat Fathy Radwan heeft Zaterdag te Cairo officieel geruchten tegenge sproken, volgens welke binnenkort in Egypte een republiek zou worden uit geroepen. Ook noemde hjj de geruch ten, dat de huidige regent, Prins Mo- neim, tot koning A roepen „onwaar". vele aanwezigen gestelde vragen, werd de zeer geslaagde vergadering met dankgebed door de voorzitter gesloten. AFSCHEID Ds. M. H. F. WITTEVEEN In het gebouw van de Ned. Herv. kerk te Meliskerke nam ds. M. H. F. Witteveen van Biggekerke Zondag afscheid als consulent van de Ned. Herv. gemeente te Meliskerke. Ds. Witteveen bediende het woord naar aanleiding van Hebreeën 4, vers 16, daarbij de gemeente opwekkend het geloof trouw te blijven en niet te aarzelen om tot de Heiland te gaan. Hierna bracht hij de gemeente dank voor de prettige samenwerking in de afgelopen 6 jaren. Namens de ge meente bracht de heer H. Barnai'd, te Meliskerke de scheidende consu lent dank voor al het werk in het belang van de kerk en haar leden verricht. Op verzoek van de heer Barnard zongen de aanwezigen ten slotte ds. Witteveen gezang 263, vers 1, toe. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Nieuw-Beyerland en Rhenen: H. van Gilst te Elspeet. Bedankt voor Aagtekerke: F. J. Die- leman te Yerseke. FEUILI.ETON KITTY IBSSBLS 41 ,,Wat is er?" riep mevrouw Gar- .ron' uit, die naar haar keek. „Daar", antwoordde Lyfine strak. „Die littekens.' Kijk wees zij aan, terwijl zg haar vingertoppen er op legde. „Iemand heeft hem in zijn arm geknepen". Zij nam zijn linker armpje en be keek dat. „Deze ook", zei zij- en keek expi'es niet naar de handen van Beatrice. „Bedoelt-u Beatrice sprak met een lage, verschrikte stem, „bedoelt u, dat iemand hem zo hevig beet pakte, dat er deze littekens van over bleven? Toch niet, wel?" ,,'t Zijn indrukken van vingers", zei Lynne met overtuiging. Beatrice keek mevrouw Garron aan met een snelle blik. „Geeft zij een van ons de schuld?" vroegen haar zachte ogen. Meteen zei mevrouw Garron stijf jes: „Indien dat vingerafdrukken zijn, dan moeten zij er geweest zqn voor u hem hier bracht". Lynne zweeg; maar nadat zij Pe ter's armpjes in de mouwtjes gesto ken had, zag zg nog steeds de veel betekenende littekens voor zich. Rosina bracht Peter's souper op een blad binnen. Zelfs het linnen kleedje daarop was speciaal voor 95. Siem Soep had drommels goed begrepen, wat Jimmy bedoelde. Hij was doodsbleek geworden en tezelfdertijd begon hfi te jammeren, dat Jimmy hem verkeerd had begrepen en dat bij natuurlijk de naam van de man wilde noemen, die naar zgn mening de schat uit het wrak had opgevist. „A-a-aals ik 'r maar van opaan kan, d-d-d-dat u me niet opknoopt, meneer Brown", stotterde hfi. Jimmy keek de scheepskok donker aan. „Ik be loof niks!" gromde hij. „Éérst hamen noemen èn dan zien wij wel verder!" Siem Soep slikte even en toen zei hij op fluisterende toon: „Niemand anders dan Rinus Reutelvink kan het gedaan heb ben. Buiten Sjonnie en Bonkie en mij om weet niemand van de schat af dan alleen die Rinus Reutelvink. Die hadden wij in het complot be trokken, omdat hij zo'n mooi duikerspak bezat en daarin had een van ons naar het wrak willen afdalen. Maar op het laatste ogenblik trok die Rinus Reutelvink zich terug, omdat naar hij zei de zaak hem te link werd en hij er geen vertrou wen meer in had. Wat zyn we toch uilskuikens geweest, dat wy die vent niet zelf hebben door gehad". Jimmy knikte spottend. „Zeg u dat wel, meneer Soep", zei hg. „Die vent is jullie te glad af geweest, maar óns ook en dat is ergei'". Jimmy trok kapitein Toontje aan zgn jas en beduidde hem, dat hg hem even wilde spreken. „Ik weet waar die Rinus Reutelvink woont", zei hy. „We moeten zo snel mogelijk naar die kerel toe. We mogen geen minuut meer verliezen". Peter gekocht. Er stonden met de hand geschilderde afbeeldingen van kinderversjes op elke hoek. Rosina trok een klein tafeltje dichterbij, zette 't blad daarop en Lynne gaf Peter terug aan zijn grootmoeder. Dat vond hij best; per slot van re kening kon hij een slaperig' oogje óp Lynne gericht houden, terwijl hij zich door zijn grootmoeder liet voe" ren. Beatrice reed haar stoel tot vlak bij de tafel, hield zijn bord vast, ter wijl hij er zgn lepel in zette, de lek kere. zoete pap roerde, met zijn vin ger erin stak en er-verhaaltjes tegen hield, 't Linnen kleedje kon meteen in de was toen hij klaar was en zijn grootmoeder was ongelooflijk trots op hem. Mevrouw Garron keerde zich tot Lynne: „Ik heb zijn bedje in uw ka mer laten zetten, naast die van Bea trice. 't Lijkt mg beter, dat u hem in 't begin bij u heeft. In elk geval is Beatrice dan ook niet zonder hem". Zij hield hem Beatrice voor, om hem een zoentje te geven: „Goe de nacht, lieveling", de lage stem was niet veel meer dan een zucht. Toen gaf mevrouw - Garron op nieuw Peter aan Lynne over: ,,'t Lijkt mij beter dat u hem de eerste avonden in bed stopt". Lynne volgde mevrouw Garron door de gang naar een kamer rechts. Een grote vierkante kamer, met ra men in twee van de muren. De meu bels waren gelakt; zacht grijs met versieringen van Barbola handwerk. De gordijnen, bedspreien en 't vloer kleed hadden dezelfde kleur als het Barbola-werk; en haar hutkoffer de toneerde daar erg bij, al stond die ook in een hoek. Peter's bedje stond naast het hare; wit, met een motief van dieren er omheen. Mevrouw Garron bukte en greep iets onder zijn bedje. „Hier is zijn potje". Dat "had ook een rand van dieren. Peter vond 't prachtig. Toen legde Lynne hem in zijn kan ten hedje, hij was doorvoed, lag ge makkelijk, was tevreden èn vol ver trouwen. Hij lag met zijn ogen wijd open en zij stonden elk aan een kant van zijn bedje, Lynne en Patricia. „Zal hij gaan slapen, zonder dat er iemand bij hem zit?" vroeg me vrouw Garron. „O, ja, dat heeft Lorna hem ge leerd". Lynne boog zich over hem heen en zoende hem. „Nacht Pieps". „Goede nachtMichael". Me vrouw Gartrons lippen beefden boven zijn mondje. (Wordt vervolgd). Vredesvoorstellen van Polen en Rusland Herhaling van oude wensen Wysjinsky heeft Zaterdag in de vergadering van de-Verenigde Naties nuing betuigd met een Pools omvattend vredesaanbod", dat Vrijdag door de Poolse minister van buitenlandse zaken naar voren werd gebracht. Wysjinsky herhaalde de be schuldigingen, dat de Amerikanen zich in Korea schuldig zouden maken aan bacteriologische oorlogvoering. Hij verwierp de voorstellen der ver bondenen voor een regeling in Korea en veroordeelde de schifting van krijgsgevangenen door de Amerika nen. Wysjinsky formuleerde de volgen de wensen: 1. terugkeer van alle krijgsgevan genen „in overeenstemming met in ternationale gebruiken" 2. terugtrekking van buitenland se troepen uit Korea binnen twee of drie maanden; 3. hereniging van Korea door de Korea,nen onder toezicht van een commissie, bestaande uit deelnemers aan de oorlog in Korea en andere sta ten; 4. vermindering van de bewape ning dei' grote mogendheden met een derde; 5. onvoorwaardelijk verbod van atoomwapens en instellingen van 'n „strikte internationale controle" op de naleving hiervan; DINSDAG 21 OCTOBER. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische Kalen der. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 .Lichtbaken", cau serie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Fluit, cello en piano's. 10.45 Gram. muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11,30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30-7*12.33 Land- en tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsor kest. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gram. muziek. 15.00 „Hier vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenloü, 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17-45 Re geringsuitzending: Prof. Dr. D. H. Burger: „Economische geschiedenis van Indone sië". 18.00 Musette-orkest. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Gram. muziek. 18.52 Actu aliteiten. 19.00 'Nieuws. 19.10 Gram. mu ziek. 19,15 „Uit het boek der boeken". 19.30 Gram. muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Thuisfront Tom bola. 20.40 Strijkorkest en solisten. 21.30 Gram. muziek, 21.35 Idem. 22.00 „Huwe lijk in opspraak", causerie. 22.15 Strijk trio. 22.45 Avondgebed en Liturgisch ka lender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. HILVERSUM O. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7,15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. mu ziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 Voor d!e huisvrouw. 9,30 Gram. muziek. 10.15 Ge varieerde muziek, 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Musette-orkest. 12.30 Land- en tuin bouwmededelingen. 12.33 Voor het plat teland. 12.40 Zang en piano. 13.00 Nieuws.- 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Promenade orkest. 14.00 „Zeg eens, Ame rika!" 14.30 Gram. muziek. 14.40 School radio. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Orgelspel. 18.45 „Paris vous parle". .50 Gevarieerde muziek. 19.20 Disco causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.10 Gevarieerde muziek. 21.30 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.45 Tiroler muziek. 22.30 Buitenlands overzicht. 22.45 Gram. muziek. 23.00 Nws. 23.15 „New York Calling". 23.20—24.00 Gr., muziek. TELEVISIE NCRV. 20.15—21.45. 1. Journaal. 2. „Het gesne den beeld", causerie. 3. Weerbericht. Pauze. 4. Te zien en niet te zien. 5. Dag sluiting. ZON ËN MAAN. 21 October Zon op 7.15 onder 17.33 Maan op 10.41 ond'er 18.04 21 October. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP UH-NAP 3.00 3.25 4.16 4.36 4.50 2.11 2.24 2.30 1.55 1.80 15.12 15.40 16.23 16.46 17.01 2.05 2.18 2.24 1.47 1.72 LAAG WATER U.—NAP u.—NAP 9.07 9.38 10.24 9.50 10.18 1.8 2.03 2.19 1.42 1.64 21.36 22.07 22.50 22.15 22.39 2.16 2.29 1.57 1.79

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 4