Voetbaldrama in Hel van Deurne Vier minuten voor het einde kwam het winnende doelpunt NEDERLANDS JEUGDELFTAL STELDE EVENEENS TELEUR MAANDAG 20 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TWEE MACHTELOZE VOORHOEDEN Kraak oorzaak van onverdiende nederlaag Antwerpse publiek kon Coppens niet vergeten (Van onze speciale verslaggever). Er heeft zich Zondagmiddag in het Antwerpse stadion een voetbaldrama voltrokken, zoals de voetballiefhebbers er in jaren geen hebben mee kun nen maken. In ontelbare wedstrijden heeft Kraak zich telkens opnieuw een groot doelverdediger getoond, ditmaal echter was deze heldhaftige Kraak uit zovele roemruchte voetbalveldslagen niet minder dan bang van de bal! Hij miste zijn normale zekerheid volkomen, hy sloeg langs de gemakke lijkste ballen heen, sloeg en stompte als hij vangen moest en trachtte te vangen als een forse vuistslag de enige oplossing van een probleem zou z|jn geweest. Tweemaal leidde deze onzekerheid tot latastrofale gevolgen voor het Oranje-team. In normale wedstrijden zou den de Belgen zonder doelpunten naar huis zjjn gegaan, nu liet Kraak eerst een bal vallen, waardoor de Belgen aan een goodkojie voorsprong kwamen. Gelukkig leidde bijna onmiddellijk daarna een Nederlandse aan. val, dank zjj Lenstra, eveneens tot een doelpunt. Juist toen het einde in zicht was en iedereen zich reeds verzoend had met een gelijk spel, beging Kraak zijn tweede blunder. Hjj wilde een bal, die hij gemakkelijk had kunnen vangen, wegstompen, raakte het leder maar half en werkte bij de doelworsteling, welke daarna ontstond, nota bene de bal in eigen doelDat was het beslissende moment in deze saaie, onaan trekkelijke wedstrijd. Door Kraak werd het een onverdiende nederlaag en de Stormvogels-man zal daarom Zondagnacht wel niet lekker geslapen hebben. Wkt te zeggen van dit Oranje team? Het heeft een slechte wed strijd gespeeld. Men zou kunnen me nen. dat een 21 nederlaag tegen de Rode Duivels in de „Hel van Deurne" geen schande is, te minder als een gelijk spel verdiend zou zijn geweest. Men zou zich evenwel vergissen, want de „Hel van Deurne" was geen hel, maar een schapenkooi en de Rode Duivels waren geen duivels maar lammeren. De Belgen brachten een van de slechtste elftallen in het veld, die wij ooit van hen hebben gezien. Met name de voorhoede had niets te betekenen. Zij schoot, maar altijd slecht gericht of veel te zacht en zij mag blij zijn, dat zij op zo'n goedkope manier aan de doelpunten is geko men. COPPENS, COPPENS Genadeloos heeft het Belgische pu bliek midvoor Mei-mans uitgejouwd en vurige kreten van verlangen ge slaakt naar zijn grootste concurrent Coppens. Dat was hoogst onsportief, maar begrijpelijk. Het toont aan hoe zwak deze Belgische ploeg is geweest. Toch speelden de Beigen desondanks nog technisch beter dan de Nederlan ders. Zij waren sneller en hun plaat sen stond zeker een klasse boven dat van ons. Wèl een bedroevende balans. De eerste helft was voor de Oran- jeploeg wel heel slecht. Van enig weloverwogen spelopbouw was geen sprake, lukraak werden de ballen weggetrapt, meestal veel te hoog. Zelden of nooit werd het leder een medespeler op een presenteerblaadje aangegeven, het was toeval als het eens goed lukte. Bij de Belgen was die spelopbouw er wel, maar daar bleef het dan ook bij. De enige spe ler, die altyd iets goeds met de bal deed, was Abe Lenstra. Hij plaatste met zorg, gaf zijn collega's keurige kansen. Die collega's echter waren niet in staat er van te profiteren. Overigens gebiedt de eerlijkheid te erkennen, dat Abe zich ook met al te druk maakte. Van Roessel kon maar niet op gang komen. Bennaars liep de gehele mid dag naar zijn vorm te zoeken en deed bitter weinig goeds. Lugthart is nog lang geen internationaal en bleef zeer positief beneden de maat; over techniek bleek hij in het geheel niet te beschikken. En van der Kuil deed wel goede dingen, maar deelde toch in de malaise. In de middenlinie heeft Wiertz een goede wedstrijd gespeeld, hij was zeer actief, verdedigde vasthoudend, plaatste echter te slecht om voor de voorhoede van enig nut te kunnen zijn. Biesbrouck viel niet bijzonder op, maar was toch ook niet onvoldoende. Terlouw, het zwarte schaap de laatste jaren in deze familie, heeft een zeer goede wedstrijd gespeeld. Hjj ging weliswaar niet vrijuit bij de doelpun ten, maar daar staat tegenover, dat hij fair en beheerst gespeeld heeft, Mermans onschadelijk maakte en tal loze malen redding bracht in zeer moeilijke situaties. Wat wil men meer van een stopperspil De beide achterspelers mag men wegens de Belgische doelpunten geen verwijten maken; zowel Alberts als Tebak hebben zwakke momenten ge had, maar wai-en zeker niet slecht en beheersten over het geheel de situa tie. ZELFS IN DE MEERDERHEID Na de rust ging het bij Oranje be ter. Men spande zich meer in, speel de doordachter, trachtte niet meer de bal via de stratosfeer naar voren te zenden, maar laag over de grond met afgemeten passes, en bereikte daar door dan ook enkele resultaten. Ne derland kwam in de tweede helft van de wedstrijd in de meerderheid en dat wil heel wat zeggen! Gevaarlijk werd men echter ook toen niet: de voor hoede bleef falen. Zó buiten iedere Geslaagde televisie-uitzending België-Nederland De Nederlandse televisiestichting heeft met haar uitzending van de yoebalwedstrjjd België—Nederland in het stadion van Deurne groot suc ces gehad. Uit alle delen van het land kwamen tevredenheidsbetuigin gen binnen. Ook in verschillende plaatsen in Zeeland is de uitzending goed doorgekomen. Behalve in Neder land bestond ook in sommige Belgi sche steden voor de uitzending grote belangstelling. Voor het gesproken woord zorgde Dick van Rijn, die zich beperkte tot een sober commentaar, waaraan de kijkers veel gehad heb ben. GROTE OVERWINNING VOOR MIDDELBURG H. In de res, 2e klasse C Pöd ge speeld de wedstrijd R.CLts. HMid delburg H. Het werd een grote 90 overwinning voor de groen-witten. De wedstrijd S.C. GastelSteen bergen in de vierde klasse G eindigde in een 63 overwinning voor Gastel. YersekeKaaise Boys werd atge- last. verwachting was, nadat de Belgen de leiding hadden genomen, het Neder landse doelpunt, dat velen het niet eens hebben zien maken. Zij zaten nog na te praten over de bedroeven de manier, waarop dat Belgische doelpunt was ontstaan. En daarmede kan dit droeve relaas over het Oranje-team besloten wor den. DE BELGEN De Belgische ploeg speelde dus wel iswaar beter voetbal, maar de voor hoede was onvoldoende, onproductief. Lemberechts was geen' schaduw van de gevaarlijke doorzetter uit zijn gro te dagen, Mermans was een goed voetballer, maar ook niet meer en van Bensch en Anoul kan hetzelfde gezegd worden. Reyniers was als linksbuiten en als rechtsbuiten MOTORSPORT Zeer veel uitvallers in de K.N.M.V.-kampioensrit Door misverstand reden 10 man 420 km tevergeefs De kampioensrit van de K.N.M.V. eiste t|jdens hef eerste dagtraject van Vrijdag reeds zóveel slachtoffers, dat er van de 115 gestarte motorrij ders slechts 28 voor het rjjden van het nachttraject ln aanmerking kwamen. Het valt wel zeer te betreu ren, dat aan 10 deelnemers door een misverstand eerst later werd mede gedeeld, dat zjj voor de nachtrit over 420 km. niet hadden mogen starten. Nu waren 38 inplaats van 28 rjjders gestart te Roermond, waarvan 10 zonder een kans op succes. Tien ren ners, onder wie Huib Pelükaan, re. den dus 420 km. om bjj hun terug keer in Roermond te vernemen, dat alles tevergeefs was geweest. Na het nachttraject over de ver harde wegen van Brabant, toen 590 van de 860 km. waren afgelegd rest ten er voor de strjjd in het Limburg se heuvelland, waarbij moest worden gereden met een snelheid van 36 tot 45 km. per uur, nog slechts 20 deel- volledige mislukking. De Eelgische middenlinie was goed, Carré had Van Roessel goed in bedwang, Mees en Maertens bleken buitengewone half- spelers te zijn. Ook de Belgische backs waren goed en het dient wel in het bijzonder nog vermeld, dat de achterspeler Diricx een zeer belang rijk aandeel had in het eerste Belgi sche doelpunt. Doelman Bogaerts kon het deze middag kalmpjes aan doen. Een hel, nee dat is Deurne deze middag niet geweest. Slechts toen de beide eerste doelpunten gemaakt werden was het even de oude sfeer, men zou eigenlijk liever het uitste kende muziekcorps, dat voor de wed strijd en tijdens de pauze allerlei fi guren op het veld uitvoerde en als het ware een ware show gaf. nog wat langer aan het werk nebben gezien. Het vvas interessanter dan het voet bal, dat hier twee nationale elftal len ten .beste gaven. Interstedelijke wedstrijden België-Nederland Met sprekende cijfers. 30, heeft Antwerpen Zaterdag de' stedenwecl-, strijd tegen de vertegenwoordigers van de Maasstad gewonnen. Deze score was zeker niet geflatteerd voor de Antwerpenaren die een goede ho mogene ploeg in het veld brachten zonder zwakke plekken. De beste Rotterdammers waren keeper Muh- ring van Xerxes en Van Schijndel van S.V.V. De ruststand was 10. In een voorwedstrijd kwamen de ploegen van de Belgische en van de Nederlandse politie tegen elkaar uit. De Belgische politiemannen leidden b|j rust met 31 en wonnen tenslotte met 52. In Brussel kwamen elftallen van de Belgische en Nederlandse hoofdstad tegen elkaar uit. Het was een inte ressante strijd, die de Amsterdam mers met 21 wonnen. De gasthe'ren waren over het algemeen meer in de aanval, maar de verdediging van Amsterdam zat goed in elkaar. Dis selkoen van Ajax zorgde voor 1-0 bij de rust; het winnende doelpunt kwam van de voet van Verhagen van Zee- burgia. 3—1 IN HET VOORDEEL VAN DE BELGEN Gebrek aan schutters oorzaak van verdiende nederlaag Het Nederlands jeugdelftal heeft in de laatste jaren wel eens beter ge speeld, dan dit keer te Antwerpen tegen de Belgische jeugdploeg. Het spel, waarmee de Oranjebroeken de jonge Rode Duivels te l|jf gin gen, was, in het bijzonder voor rust, zwak van opzet en afwerking. De uit slag, 31 in het voordeel der Belgen, is echter wel wat geflatteerd, want ook het spel van de Belgische jeugdspelers was niet bepaald in staat de harten op de kille, zich langzaam vullende tribunes te verwarmen. Misschien zelfs waren onze landge noten in het veld iets sterker dan hun tegenstanders, maar het belang rijke verschil tussen beide ploegen was gelegen in de wijze van samen spelen. Wanner een Nederlandse spe ler de bal in zijn bezit kreeg, volgde er in negen van de tien gevallen een solo-actie, die meestal op niets uit liep. Lukte het wél de bal vrij te Tüdens 'n hevige Belgische aanval weet Kraak zün doel voor doorboring te vryuaren. Van links naar rechts: Anoul, Bensch (8), voor hem Alberts, vervolgens Tebak, Wiertz, Biesbrouck, Terlouw en Mermans, die doelman Kraak belaagt. nemers. Onder de 8, die in de nacht de strijd staakten, bevonden zich Dri- kus Veer en Hennie Rietman. Alleen Kalmthout uit Hoofddorp op een kwartliter Jawa en Ben Jansema uit Hengelo op 125 cc. C.Z., zagen kans, om ook Zaterdagnacht strafpuntloos de finish te passeren. Na het dagtra ject en de avond- en nachtrit van Vrijdag op Zaterdag had Rozenberg met een, halve liter B.S.A. de leiding met 12 strafpunten in totaal. Zaterdagmorgen besloten nog 2 renners om niet verder aan de wed strijd deel te nemen, zodat 18 moto ren startten voor de laatste 270 km. De weersomstandigheden waren Zaterdag aanmerkelijk beter en de wegen "waren wat opgedroogd, het geen aan het geringe aantal uitval lers duidelijk te merken was. Veertien uitgeputte renners bereik- ten tenslotte de eindstreep na een ril waarin 111 deelnemers het loodje moesten leggen. Zó zwaar waren de eisen, die aan mensen en machines werden gesteld, dat bij de juniores alleen Kalmthout na een zeer opmer kelijke prestatie zich wist te klasse ren In de jun.-klasse tot 125 cc. en boven 250 cc. bereikte geen enkele renner de finish. Brj de senioren in de klasse tot en met 125 cc. werd 1 en kampioen van Nederland C. Schreuders uit Haarlemmermeer met 223 strafpunten; in de senioren-klas se tot en met 250 cc. werd 1 en kam pioen M. den Haan uit Strijen met 30 strafpunten, vóór Ph, Haaker uit Badhoevedorp met 52 strafpunten. In de senioren-klasse boven 250 cc. handhaafde Rozenberg zrjn eerste plaats met uiteindelijk 33 strafpun ten vóór Van Heukelom uit Hilver sum met 500 cc. Matchless, 78 straf punten. BELGISCHE OVERWINNING GEENSZINS OVERTUIGEND Slechts één sensationeel ogenblik in kleurloze wedstrijd De v|jf-en-zeventigste landemvêdstr|jd tussen België en Nederland leek een onvergetelijke ontmoeting te worden, want in de eerste v|jf minuten speelden beide ploegen snel, goed gevarieerd en met fraaie combinaties. Nadat echter een buitenspel doelpunt van Bennaars was afgekeurd, Wiertz zyn voorhoede enkele malen goed aan het werk had gezet, een zwervers- avontuur van Lenstra naar het middenveld geen succes had en Lugthart over de lat had geschoten, kwamen de zwakke punten van de Oranjeploeg spoedig naar voren. Het plaatsen was slordig, beide binnenspelers konden het tempo niet volgen, Abe Lenstra voelde zich, zoals te verwachten viel, weinig thuis op de linksbuitenplaats en Van Roessel kon zich moeilyk van z|jn bewaker Carré losmaken. Bovend ien hadden de Belgen zich binnen tien minuten hersteld van het enthousiaste openingsoffensief der Oranje- hemden. Him combinaties gingen beter sluiten en zij voerden het hoge tempo nog op. Tot doelpunten leidde dit niet, althans niet in de eerste helft, omdat de voorhoede van de Rode Duivels, evenals die van Oranje, weinig stootkracht had om het doel te vinden. Nadat Oranje enkele malen de sterkte der Belgische verdediging had afgetast, kwam na een kwartier de eerste werkelijke kans voor de Bel gen. Het was een hoekschop, die wel gevaarlijk dioht bij Kraak's heilig dom kwam, maar waaruit de bal toch door onze achterhoede naar vo ren gewerkt kon worden. Vijf minu ten latei' kwam de eerste hoekschop aan de andere kant. Van der Kuil zette uitstekend voor, maar de Bel gische verdediging wist daar wel raad mee. Reyniers ging er nu tus sen uit en de daaropvolgende combi natie met Bensch had tot resultaat, dat laatstgenoemde een laag schot kon inzenden, dat Kraak echter geen moeilijkheden bezorgde. Van Roessel c.s. antwoordden met een felle aan val, Waarbij de verwarring in de Bel- f'sehe defensie zo groot werd, dat oogaerts met moeite de bal kon be machtigen. Even later zat Oranje weer voor het Belgische doel en op nieuw moest Boogaerts als redder optreden. Toen was het woord aan de Belgen, maai' Mermans schoot ver naast. Dat beviel het Antwerpse publiek hele maal niet en men floot de man van Anderlecht uit, ja wat erger was, de duizenden riepen om Coppens, waar door 't vertrouwen van de voorhoede en van Mermans in het bijzonder, aanzienlijk slonk. Van overwicht van een dei" ploegen was in die periode echter geen sprake. Opvallend was in sommige phasen van de str|jd het slechte afgeven van de Oranjehemden. Abe Lenstra schoot eenmaal in goede positie naast. Aan de andere leant mocht Lemberechts, even buiten het straf schopgebied, een vrije trap nemen, maar Terlouw en zijn mannen vorm den een muurtje, waar het schot op af stootte. Zo verstreek de tijd zon der dat de aanvalslinies een doelpunt hadden kunnen maken. Over het al gemeen hadden de verdedigingen zich sterker dan de aanvallers ge toond. TWEEDE HELFT. De tweede helft zette in met een offensief van de Oranjehemden. Van Roessel cchoo: naast. Abe deed het zelfde en een kopbal van Van der; Kuil ging over. Maar na een offensief van zeven minuten minderde de druk op het Belgische doel alweer. Carré wist het spel te verplaatsen. Wel kwamen de Rode Duivels gevaarlijk dicht bij het doel van Kraak, maar men kreeg niet de indruk, dat de Ne derlandse defensie, waarin zowel Terlouw a.ls Alberts en Tebak zeer goed speelden, snel zou capituleren. SENSATIONELE MINUUT. Zo kwam het doelpunt in de tiende minuut voor België, nog onverwacht. De achterspeler Diricx loste van ze ker 35 meter een harde kogel, welke door Kraak, die niet gehinderd werd, niet klemvast werd gegrepen. H|j liet de bal uit de handen vallen en Anoul was er snel bjj om van dichtbij, nog tegen Kraak aanschietend, zjjn land de leiding te geven. Een blunder van Kraak, welke gelukkig geen invloed had op het moreel van de Oranje- ploeg, want één minuut later was de stand alweer geljjk. Bjj een opeen hoping van spelers voor het Belgische doel schoot Abe Lenstra in, even raakte Carré het leder nog aan en voor de verraste Boogaerts vloog het leder hoog in de hoek. (11). Het bleef bij deze éne sensationele phase van opwindend en productief voetbal. Beide verdedigingen herstel den zich weer. Na ruim een kwartier scheerde een goed schot van Bies brouck over de lat en een inswinger van Lemberechts uit een corner tolde gevaarlijk over Kraak's doel, maar de Nederlandse verdediging was op haar post. De druk van België werd iets gro ter, maar er was geen sprake van 'n fel offensief om het winnende doel punt. Mei-mans bleef zwak spelen en toen hij met nog ruim een kwartier spelen voor de boeg, met een vrij veld voor zich, meters naast schoot, hie ven de Belgische supporters een ge joel aan, dat de midvoor niet bepaald prettig in de oren moet hebben ge klonken. In de Belgische malaise deelden in tussen ook Anoul en Bensch, maar TAFELTENNIS Hawrylkiewicz Zeeuws tafeltenniskampioen Zaterdagmiddag werden in de vei linghal te Middelburg de Zeeuwse ta feltenniskampioenschappen gehouden. Meer dan 70 dames en heren waren van *s middags 2 uur tot Iaat in de avond bezig aan 16 tafels. Hawrylkiewicz demonstreerde ook nu weer zijn superioriteit Voor de derde maal werd hij kampioen van Zeeland door in de finale Marteyn van Schelde te kloppen. Rotmans van Sorry werd derde. In 2B kwamen Tilroe van Will van Zoelen en Van Breenen van Schelde tegen elkaar in de finale. Tilroe be haalde een duidelijke zege (2113, 2110) en werd dus kampioen. In de 3e klasse ging Tilroe ook al met de titel strijken door in de finale De Waal van Sorry te kloppen. Van Damme van Will van Zoelen werd hier derde. In de 4e klasse kwamen Meerman van Soiry en v. d. Kuyl van 't Zand in de finale. De Vlissinger won en werd dus titelhouder. De tien deelnemende dames speel den een halve competitie. Het was mej. Huser van PZEM, die al haar partijen won en daardoor op fraaie wijze kam pioene werd. In het heren-dubbelspel 2e klasse kwamen Grootjans en Poppe van Be Fair in de finale tegen Rotmans en De Waal van Sorry. Het werd een be nauwde zege voor de Vlissingers (19 —21, 19—21). In het heren-dubbelspel 3e klasse ging de eindstrijd tussen Szoskiewicz en Kaplon van Wilno en Meerman en Haarsma van Sorry. Drie partijen wa ren nodig om de Wilno-mensen het kampioenschap te bezorgen (1821, 21—17 en 20—22). Nederland wist daar niet van te pro fiteren. Lenstra schoot een hoekschop achter het doeL Aan de andere kant stompte Kraak met veel moeite een fraai door Mermans ingeschoten bal over de lat. Dat was de ouverture tot het tweede doelpunt, waar de Belgen al even gemakkelijk aan kwamen, als aan het eerste. Lemberechts nam de hoekschop, Kraak „timede" slecht, liep uit, sloeg met zijn handen de bal het veld in, waarna Mermans via een wirwar van benen trachtte de bal in het doer Kraak verlaten doel te trappen. Het leer kwam tegen de paal terecht. In middels wat Kraak teruggerend. H|) had echter niet gerekend op de terug springende bal en via zjjn lichaam belandde de bal over de doellijn, zon der dat Alberts, die naar het verla ten doel was „gegleden", er nog iets aan kon doen. (21). Dat gebeurde vier minuten voor t einde en Nederland speelde in de res terende minuten een verloren wed strijd. De druk van België werd weer iets groter en 'n keer miste Mermans vlak voor het doel grandioos, toen hij over het leer heenmaaide. Zo kwam het einde van een kleur loze wedstrijd, waarbij beide ploegen slechts middelmatig spel hadden la ten zien. krijgen, dan ging het leder naar een medespeler, die dan meestal al lang gedekt stond. Het samenspel b|j de Belgen was sneller, ook al door de weinig tijd vergende passes langs de grond en voor het doel werden de ge boden kansen beter benut. Al na 3 minuten liadden de Belgen de score geopend, toen linksbinnen Bertels op een pass van zijn rechts binnen Torfs tussen Van der Hurk en Caus doorglipte en een hard schot loste, waar doelman Tap radicaal overheen viel (10). Langzamerhand kon het Nederlands jeugdelftal zich toen wat meer loswerken en na een kwartier kregen Van der Hoek en De Wit, die een verdienstelijke partij speelden, een paar mooie schietkan sen, maar het waren de Belgen, die eerst nogmaals zouden doelpunten. Een switch tussen midvoor De Wael en rechtsbuiten Vliers, een uitsteken de vleugelspeler, bracht de bal op de rechtervleugel bij De Watel, wiens voorzet ongehinderd door Vliers kon worden ingeschoten (20). TEGENPUNT Goed gesteund nu door Van Woer den en de hardwerkende De Wit ver hoogde de Nederlandse voorhoede het tempo en in de 25e minuut zorgden Van der Hoek en De Wit voor een copie van het tweede Belgische doel punt (21). Van der Hoek liep op de rechtervleugel met de bal tot op de doellyn, zette toen voor en de toe lopende De Wit behoefde zijn been maar uit te steken om doelman Del- hasse kansloos te slaan. Rijnvis kreeg kort hierna nog een kans, maar z|jn diagonaal schot vloog naast het doel. In de tweede helft was het samen spel in de Nederlandse gelederen iets beter, maar voor het doel werden alle kansen verknoeid en daarbij bleek ook dat zich onder de Nederlanders geen enkele schutter van formaat be vond. Van der Hoek en Van der Wel kwamen een paar maal vrij, maar meestal waren de schoten te hoog ge richt of te zacht. Het was tenslotte Vliers, die aan alle illusies een einde maakte, toen hij een slecht door de Nederlandse defensie weggewerkte bal opving en langs Tap joeg. Het was 31 en met deze stand kwam het einde. KORFBAL Middelburgse Swift weer Zeeuws korfbalkampioen Scampolo met 8-2 geklopt Door een overtuigende 82 over winning op Scampolo uit Zaamslag heeft Swift Zaterdagmiddag te Mid delburg het Zeeuwse korfbalkampi oenschap veroverd. Het was het tien. de achtereenvolgende kampioenschap en het twaalfde in totaal van Snift. Swift stak direct goed van wal en de wedstrijd was nog maar enkele mi nuten oud, toen Goedbloed de score opende (10). Ruim een kwartier la ter had Piet Eiff met een ver schot succes (20) en hoewel Scampolo zich uitstekend teweer stelde, kon het toch niet verhinderen, dat aanvoer der Bruggeman het derde doelpunt voor zijn rekening nam (30). Toen had Scampolo echter direct een ant woord klaar, want de bal ging van het midden Ineens door naar de aan val. waar mevr. Houg raak schoot (3—1). Was tot nu toe het krachts verschil nog niet groot geweest, het spelbeeld veranderde daarna zodanig, dat Swift een duidelijk overwicht kreeg, hetgeen Jan Wisse in twee doelpunten wist uit te drukken (5 Ondanks deze grote achterstand beet Scampolo ook na de rust flink van zich af, maar doordat het schie ten bij de Middelburgers beter ver zorgd was, vielen doelpunten aan de andere kant. L. Voogd, die na de rust de plaats van Eiff had ingenomen, maakte er met 'n geweldig ver schot 61 van en even later volgue een keurig doelpunt van mej. Voogd (7 1). Daarna kwam er een korte pe riode, waarin de Scampolo-aanval de korf danig onder schot nam. Het re sultaat was een doelpunt van mevr. Houg (7—2). Vlak voor het einde kwam Swift nog op gelukkige wijze aan een doelpunt, waarvan Brugge man de maker was. Met de stand 8 —2 kwam het einde van een goed door scheidsrechter Alberts geleide wedstrijd, na afloop waarvan Swift de kampioensvlag kon hijsen. In de derde klasse D werd Elto uit Kapelle door een 90 overwinning op Scampolo m kampioen. AUTOMOBILISME ORIENTERINGSRIT. De M.A.C. „Scheldegouwen" hield Zaterdag een oriënteringsrit over 75 km., waaraan ook door leden van de M. C. „De Zeeuwen" en de A. C. ,,De Dolphjjn" werd deelgenomen. De rit was bijzonder zwaar en van de 30 deelnemers vielen cr dan ook 10 uit. De uitslag was: Autoklasse: 1. de Visser, De Zeeuwen 14 strp.; 2. Tilroe, Scheldegouwen, 76; 3. j. Verschuure, Dolphjjn, 120; 4' D. Joosse, de Z. 134; 5. P. v. d. YVoes- tgne, Scheldegouwen 134; 6. A. de Pree. Scheldegouwen, 141; 7. g Eland Scheldegouwen, 142; 8. J Aartsen, D, 154; 9. J. Meertens, D. 203. Uitgevallen dr. J. C. Arends, Sch. Motoren: 1. Flipse De Z. 56- 2 J Parent, Sch. 94; 3. A. Kodde De z! 149; 4. J. Moens, De Z. 152; 5. A Houterman, de Z. 157; 6. C. Redelijk heid, Sch, 190; 7. den Hollander, de Z. 192; 8. Janse, de Z. 212; 9. de Jonge, Sch. 216; 10. C. Brasser, de Z. 282; 11. W. Dekker, de Z. 340.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3