Er komt een miniatuur-Walcheren op het Molenwater te Middelburg WONINGBOUW VORDERT NOG STEEDS TE LANGZAAM ZATERDAG 18 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 DE GEHELE ZOMER VAN 1953 Groot plan van Stichting „Nieuw Walcherenbegint reeds werkelijkheid te worden Een Walcheren ln miniatuur, dat een oppervlakte beslaat van bijna 5000 ni2, waarover ieder een rondwandeling kan maken en waarop men de Lan ge Jan, de vertrouwde dorpstorens en alle andere bekende gebouwen en dierbare hoekjes terugvindt, zal volgend jaar, drie zomermaanden lang, op het Molenwater te Middelburg te bewonderen zyn. Dit eiland in miniatuur wordt 'n geschenk van Walcheren voor Walcheren: jonge en oude knut selaars uit beide steden en alle dorpen zullen de komende wintermaanden monumenten, gebouwen en huizon natuurgetrouw nabootsen en op deze wijze hun bijdrage leveren aan een uitermate omvangrijk en moeilijk werk, waarvan het resultaat ongetvvyfeld echter uniek zal zjjn. Met dit resultaat hoopt de Stichting „Nieuw Walcheren" eilandbewoner en vreemdeling straks te kunnen tonen, wat in negen jaren is bereikt. Met deze originele openluchttentoonstelling, die nog maar een klein onderdeel vormt van de grootscheepse plannen, welke men voor volgend jaar koestert, zal de Boomplantactie worden afgesloten en zullen herstel en herleving van Wal cheren worden gevierd. Het stichtingsbestuur acht thans het tijdstip genaderd, dat een streep onder die actie wordt gezet en dat in de meest uitgebreide zin alles wat tot stand is gekomen, zal wor den belicht: de drjkdichting en droog making, wederopbouw van huizen en boerderijen, herstel van monumen ten, herverkaveling, herleving land en tuinbouw en herbeplanting. Dit geschiedt op 25, 26 en 27 Juni 1953, in een tijd dus, dat het eiland op zijn vriendelijkst is. Dan wordt het zoeklicht gericht op Walcheren en zijn bevolking en dat op een zoda nige wijze, dat niet alleen de be zoeker van buiten er met genoegen aan zal terugdenken, maar ook de eilandbewoners zelf er een onver getelijke indruk van zullen opdoen. De Stichting ondervindt reeds nu een buitengewone medewerking, ge stimuleerd door groot enthousiasme, van talrijke autoriteiten; zij heeft haar bureau versterkt, er is een regelingscommissie gevormd, terwijl alle onderdelen van het grote plan aan werkcommissies zijn toever trouwd. De heer A. G. Wagensveld is tech nisch en artistiek leider van de werkzaamheden voor de bouw van liet miniatuur-Walcheren. Dit komt te liggen op het grote middenter rein van het Molenwater, waar het een oppervlakte van 70 x 70 m. zal beslaan. Tevoren moet dit terrein met 1000 m2 grond worden opge- Het is geen van onze lezers onbe kend, dat er in de diepere gedeelten der zeeën en oceanen een geweldige druk heerst, een druk die steeds toe neemt naarmate men dieper in het water afdaalt. Immers, op een voor werp dat zich 1000 meter onder de zeespiegel bevindt, rust het volle ge wicht van een waterkolom van een kilometer hoogte, waardoor een drttJc wordt uitgeoefend van 100 kilogram per vierkante centimeter. Het mense lijk lichaam zou op die diepte dus on derhevig zijn aan een totale belasting van 1,5 millioen kg. en sou volledig in elkaar worden geperst. Nu is het een zeer begrijpelijke ge- dachtengang dat de druk onder water op 'n gegeven moment zo groot wordt, dat een zinkend voorwerp er, bij wijze van spreken „niet doorheen kan ko men" en dus blijft zweven. Maar, hoe begrijpelijk ook, deze veronderstel ling is niet juist. Een voorwerp zinkt naar de bodem van de zee als dit voorwerp zwaarder is dan het zee water. En de druk die in dit zeege bied heerst heeft daarmede weinig uitstaande. Wanneer we dus een steen in de Philippijnse trog gooien, zakt deze tot de bodem, ook al heerst daar een druk van meer dan 1000 atmos feren. Over het lot van deze over boord geworpen steen bestaat dus geen ver schil van mening, want hij zakt wer kelijk als een baksteen. Maar de zaak komt iets anders te liggen, wanneer we een voorwerp laten zinken dat slechts een weinigje zwaarder is dan het zeewater aan de oppervlakte. We zeiden boven reeds, dat de druk van het zeewater weinig met het gewicht uitstaande heeft? Welnu, enige samen hang bestaat er wel degelijk, ook al is deze dan zeer gering. Want onder zeer hoge druk dus op grote diepte wordt het water een weinig samen geperst, waardoor het soortelijk ge wicht hoger wordt. Bovendien is het zoutgehalte in de onderste waterlagen in het algemeen wal hoger dan dichter bij het oppervlak, waardoor het soor telijk gewicht eveneens stijgt. De zeer geringe samendruk van het water en het hogere zoutgehalte ma ken een liter water op grote diepte dus zwaarder dan een zelfde hoeveelheid water bij de oppervlakte. Ook al is dat gwichtsverschil dan zéér gering, toch laat het zich denken dat stoffen, die slechts een fractie zwaarder zijn dan het oppervlaktewater, niet tot zeer grote diepte zinken, doch blijven zweven in de gebieden waar het lichtere oppervlaktewater gelei delijk overgaat in het zwaardere diep zeewater. Stenen, kalk, klei en asdeel- ijes behoren hiertoe echter niet, want deze worden in grote hoeveelheden op de bodem van de diepzee aange troffen. En ook de schepen met de legendarische goud-9en zilverschatten zijn alle op de bodem van de oceaan terecht gekomen. O ja, en nu we het toch over der gelijke dingen hebben, wilden we U vragen of U wel eens gehoord heeft van eilanden, ivelke tot zinken zijn gebracht?" H. Pétillon. hoogd, waarbij ook teelaarde wordt aangevoerd omdat „Nieuw Walche ren" uiteraard ook dit Walcheren gaat beplanten. LANGE JAN HOOGSTE PUNT. Op kleine verhogingen komen Middelburg, Vlissingen en de dor pen te liggen. De Lange Jan wordt het hoogste punt van het eiland (3% m.) en de herenhuizen worden 75 cm. hoog. Dit geeft enigszins een idee van de verhoudingen. Na tuurlijk is het onmogelijk alle plaat sen tot in de finesses na te bouwen; men bepaalt zich er toe de bekend ste gebouwen en meest karakteris tieke straatjes en wijken te copië- ren, daar hiermede de sfeer én de schoonheid van steden en dorpen reeds voldoende worden aangeduid. Maar ook bomen, weiden, bouwgron den (mét gewassen), watergangen, wegen en de trein naar Vlissingen (die echt rijdt) zullen op dit minia tuureiland niet ontbreken. Over dit verkleinde Walcheren loopt een 1.20 m. brede weg, die de bezoekers van de Sloedam af door het 100 m2 grote Middelburg en langs alle dor pen zal voeren. Het behoeft geen betoog, dat de bouw zeer veel arbeid, enthousias me en doorzettingsvermogen zal ver eisen. Het staat nu al vast, dat er ten minste 2000 ni2 board en 9>/2 km. tengel voor verwerkt zullen moeten worden. „Nieuw Walcheren" heeft gemeend, dat dit eiland niet in uurloon, doch in huisvlijt vervaar digd moet worden. Dit kan, dank zjj de verheugende medewerking, welke de Stichting van vele zijden ontvangt. Er is reeds materiaal toe gezegd, de Technische School U Middelburg, de Vitrite en de K. M. „De Schelde" hebben zich al bereid verklaard een deel van de maquette bouw voor hun rekening te nemen en in ieder dorp zullen knutselaars de maquettes van hun eigen plaats Koninklijk paar in Parijs aangekomen Koningin Juliana en prins Bern- hard zijn Vrijdagmiddag op het Pa- rijse vliegveld Orly aangekomen. Zij maakten de reis van Soesterberg naar de Franse hoofdstad in dé re- gerings-Dakota, die bestuurd werd door majoor Sonderman. Het ko ninklijk paar, dat het weekeinde de gast zal zijn van president Auriol, werd op het vliegveld begroet door de Nederlandse ambassadeur, baron Van Boetzelaer van Ooster hout en diens echtgenote. Daarna vertrok het gezelschap naar Ram- bouillet. Ongeveer 300 belangstel lenden juichten de koningin en de prins toe. Aan de fotografen was het niet toegestaan, foto's te nemen. vervaardigen. Het is zelfs de bedoe ling pryzen en diploma's beschikbaar te stellen voor die dorpsgemeen schappen, welke het beste voor de dag komen. De Stichting, die het herdenkings feest op 25, 26 en 27 Juni viert on der de leuze: „Walcheren? Luctor et Emergo!", doet dan ook een be roep op alle knutselaars om zich te melden; de dorpsbewoners kunnen terecht op hun gemeentesecretarie en de Middelburgers en Vlissingers op het adres Dam 51, Middelburg. De Stichting zorgt voor het beno digde materiaal. HET BEGIN IS ER REEDS! Het miniatuureiland, waarvoor in binnen- en buitenland een intensie ve reclame zal worden gemaakt (o.m. met een attractieve affiche van de heer Wagensveld), wordt de gehele zomer opengesteld, 's Avonds zullen in de huizen lichtjes branden; nog voordat het terrein wordt opge hoogd, worden electriciteitsleidingen en sproeileidingen voor de beplan tingen aangebracht. In een overdek te galerij van 50 x 30 m. zal met behulp van foto's, beeldgrafieken en modellen de dijkdichting in beeld worden gebracht. Het verheugendste is wel, dat met de verwezenlijking van dit grote plan reeds een begin is gemaakt: leerlingen van de Technische School knutselen al aan de Lange Jan en de Hei-verkavel ingsdienst heeft het terreinreeds uitgezet! 150.000 Amerikaanse mijnwerkers in staking 150.000 Amerikaanse mijnwerkers zijn Vrijdag, ingevolge een oproep van John Lewis', voorzitter van de vere nigde Amerikaanse mijnwerkersbond, in staking gegaan, Lewis heeft de stakingsorder uit gevaardigd, omdat de mijnwerkers de loonsverhoging van 1.90 dollar per dag, waar zij overeenkomstig de door hem met de mijndirecties afgesloten nieuwe contracten recht op hebben, nog met ontvangen. Sinds 21 Augustus 1952 wordt in de grote zuivelfabriek „De Ommelanden" te Groningen, gestaakt. Dat wil niet zeggen, dat sinds die tijd de arbeid daar geheel stil ligt, want de directie heeft ander personeel aangesteld, waarmee enige afdelingen in het bedryf worden gaande gehouden. De stakers echter, die staakten voor een vastgestelde regeling van lonen en arbeidsvoorwaarden, zoals die in elke zuivelfabriek bestaat, posten nog steeds voor de fabriek, en het ziet er niet naar uit. dat het conflict zijn oplossing nadert. Posters voor de fabriek. Miniatuur-oorlog in Huibergen. Zoals bekend heeft de gemeente raad van Huibergen een voorstel afgewezen om dertig woningen te doen bouwen, waarvan er vijftien beschikbaar zouden komen voor mi litairen. Vier raadsleden stemden tegen dit voorstel. In de nacht van Donderdag op Vrijdag hebben, naar men aan neemt, militairen wraak genomen. Voor de huizen van de vier raadsle den werden namelijk rookpotten en donderbussen geplaatst en aange stoken. Men belde bij de heren aan en toen open gedaan werd, ontplof ten de donderbussen en verspreid den de rookpotten een verschrikke lijke rook. Een der raadsleden greep een jachtgeweer en loste een schot, maar niemand werd geraakt en de daders ontkwamen. Vrijdagmorgen werden in Huiber gen borden aangetroffen met op schriften als „Verboden voor mili tairen", „Antimilitaristisch", en „Ge denkt 1940—1945". De nieuwe vleugel van het Middelburgse stadhuis zal volgende week betrokken worden door de dienst voor maatschappelijke zorg en het ontvangerskantoor, waarmede dan het gehele complex in gebruik zal zijn. OORDEEL VAN KAMERLEDEN: Werkloosheid in het bouwvak Hoe» el sommige leden van de Tweede Kamer blijkens de memorie van antwoord op de begroting voor wederopbouw en volkshuisvesting woorden van lof hadden voor de afgetreden minister mr. J. in 't Veld, hadden anderen critiek. Zjj betoogden, dat er te weinig nieuwbouw was ge weest en dat de werldoosheid onder de bouwvakarbeiders is toegenomeu. In 1949 werd het aantal woningen dat in uitvoering was drastisch be- Serkt en in 1951 werd het opnieuw eperkt. Bovendien veroorzaakten verschil lende overheidsmaatregelen nog ex tra-vertraging. Het gebrek aan woonruimte, zo be toogden deze Kamerleden is schrij nender gebleven dan nodig was. Vele leden spraken de hoop uit, dat het beleid van de nieuwe minister ge richt zou zijn op het verkrijgen van een oplossing voor het huurprobleem, het bieden van grotere mogelijkhe den voor particuliere bouw en het be vorderen van eigen woningbezit voor de economisch zwakkeren. Tegen het bouwen van overwegend kleinere woningen en het drukken van de kwaliteit der woningen werd bezwaar gemaakt. De voortgaande verkleining der volkswoningen vervulde een aantal leden met zorg. Aangedrongen werd op het be schikbaar stellen van extra-bouwvo lume voor gemeenten, die het volume 1953 reeds verbruikt hebben. Zeer vele leden merkten op, dat het meermalen voorkomt, dat premie woningen en woningen in sector gedurende lange tijd blijven leegstaan als gevolg van de te hoge huur- of koopprijs. Aan dit euvel wa re zo spoedig mogelijk een einde te maken. Ziet de minister reeds een op lossing voor dit probleem? Sommige leden waren van oordeel, dat de ernstige werkloosheid in het bouwvak het noodzakelijk en moge lijk maakt het aantal te bouwen wo ningen sterker op te voeren dan thans wordt voorgesteld. Dit achtten zij zo wel in 't belang van de werkgelegen heid als ook van een snellere oplos sing van het nog steeds nijpende ge brek aan woonruimte. Uitvoer in September 90 millioen groter dan invoer. Volgens de door het Centraal Bu reau voor de Statistiek samenge stelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de geïmporteerde goederen in September 1952 613 millioen (v.m. 623 millioen), ter wijl voor een waarde van f 702 mil lioen (vun. 581 millioen) werd vrije geëxporteerd. „President Roberts" in haven van Southampton. Is notaris Quadvlieg ziek Het mysterieuze jacht „President Roberts", dat enige tijd geleden in Noord-Afrikaanse havens was ge signaleerd en dat daar vandaan koers zou zetten naar Zuid-Afrika is weer opgedoken. Het blijkt al een week of vijf in de jachthaven van Southampton te liggen en is te koop. Een correspondent van „Het Pa rool". is aldaar aan boord geweest van het jacht, waar hij een onder houd had met de heer F. A. Lom- bert,' diens twee zonen en een doch ter. Inlichtingen over de reis met de daaraan verbonden moeilijkheden werden echter niet verstrekt en over ex-notaris Quadvlieg bewaarde men het stilzwijgen. De notaris zou het echter uitstekend maken, «hoewel Robert Lombert 's morgens aan de loopplank had verklaard, dat de no taris ernstig ziek was. Flatbewoners niet meer in de kou De huurders van een flatgebouw aan de Parnassusweg te Amsterdam, die een kort geding hadden aanhan gig gemaakt tegen de makelaar, die de woningen beheert, omdat hij de centrale verwarming niet had aange maakt. hebben gelrjk gekregen. De president van de Amsterdamse recht bank beval de makelaar de verwar ming direct te werking te stellen op straffe van een dwangsom van f 50 te betalen aan elk der eisers voor iedere dag, waarop hij hiervan in ge breke zal blijven. Zoals bekend had den de bewoners geweigerd de ex tra-bijdrage in de stookkosten te be talen, ornaat de makelaar bij de bere kening van deze bijdrage het grond- bedrag te hoog had gesteld. Het linnengebniik in Nederiand is laag Vlassers roeren de trom Te Breda is het eerste congres ge houden van de Nederlandse vlassers vereniging. .die onder leiding stond van voorzitter C. Arkenbout uit Zuid- land op het eiland Rozenburg. Het congres werd gehouden onder het motto „Nederland weer linnenland' De voorzitter van de federatie riep niet alleen het publiek, maar ook de aanwezigen op in de toekomst meer gebruik te maken van het vlaspro duct. Nederland levert jaarlijks on geveer 15.000 tot 20.000 ton export zaad. Waarom zouden wij dit zr-J niet exporteren in linnenzakken? zouden waarschijnlijk ongeveer 170.000 zakken nodig zijn. Wel zou de aanschaf van deze zakken duurder zijn. maar de veel langere levensduur zou de aanschaf hiervan toch voor deliger maken, terwijl de vlassers er wel bij varen. Spreker wees op het gevaar dat de vlaswereld bedreigt. Als straks ons vlas niet meer wordt gebruikt, wat moeten wij dan doen, want er is een groot bedrag geïnves teerd in de vlasnijverheid. Vroeger kon een vlasser wel eens besluiten in plaats van zijn vlasbedrijf de land bouw te gaan beoefenen. Tegenwoor dig zou dit een enorm kapitaalver- hes betekenen. Over het practische gebruik van linnen sprak mevrouw E. Rappard Broese van Groenou, waarna ir. E. Dijkmever vap de Eindhovense Tex tielschool sprak over de technische moeilijkheden bij het spinnen en we ven van vlas in vergelijking met an dere garens en weefsels. Vrouw vergiftigde haar man met phosphor Gevangenisstraffen van twaalf en vijf jaar geëist De officier van justitie bij de Utrecht se rechtbank heeft Vrijdag een gevan genisstraf van 12 jaar geëist tegen de 37-jarige C. M. van E. te Zeist, die er van verdacht wordt haar echtgenoot met phosphor te hebbèn vergiftigd. De 40-jarige J. J. v. d. K. te Utrecht, die haai' het vergift zou hebben ver schaft, hoorde 5 jaar tegen zich ei sen. Mevr. Van E. verklaarde, dat haar man haar dikwijls had mishandeld en relaties onderhield met een andere vrouw. Zij had een eis tot echtschei ding ingediend en was daarna in con tact gekomen met Van der K„ die ook een slecht huwelijksleven had. Tegen hem had zij eens gezegd, dat zij haar man wilde vergiftigen, om dat hij haar mishandelde. Van der K. gaf haar een doosje met arsenicum en zou daarbij gezegd hebben: ,,Pas op, het is zwaar vergift, als je man het binnen krijgt, wordt hij zwaar ziek". Mevr. Van E. had een grote do sis daarvan door een bord rijst ge daan, dat haar man had leeggegeten. Volgens haar was het haar bedoeling alleen maar geweest, haar man thuis te houden, opdat hij niet naar de andere vrouw zou gaan. Het gevolg was, dat de man weldra verlamde. Toen hij echter herstelde, had zij la ter een hoeveelheid rodent (phospo- rus) door een voor haar man bestem de kop chocolade gedaan. Drie dagen daarna was de man overleden. Bejaard echtpaar omge komen door kolendamp- He» Wereldgebeuren. Oud voor nieuw In Duitsland ligt Bcrchtesgaden... Die naam roept herinneringen op ...Adelaarsnest ...Flihrer ...mis daden tegen de mensheid ...diepste verval van het Duitse volk. Laat nu precies in datzelfde Berch- tesgaden een bespreking van oud-sol daten zijn gehouden over de krygs- gevangenenkwestie eh laten daar nu ai die vroegere weermacht-mannen met hun oorlogskruisen en andere on derscheidingen gesierd, geweest zijn. Aalmoezenier Ortner uit Aschau (in Tirol) droeg er een mis op; de pater werd gefotografeerd met onge veer tien lintjes op zyn uniform. Verklaarde het lid van de Beierse Bondsdag S. Partzinger: „Zeg maar rustig aan iedereen, dat ik verheugd ben nu zovele oud-soldaten weer hun oorlogsonderscheidingen dragen". Niet iedereen buiten Duitsland zal deze reine Beierse vreugde van Scpp Partzinger delen. Temeer niet nu het oppoetsen van die oorlogskruisen sa menvalt met andere onprettige agi taties onder het Duitse volk. Noe men we in de eerste plaats de affaire Zinn, waarbij bleek, dat er geheime „patriotten"-clubjes zijn, die zo ac tief tegen het communisme en zelfs tegen het socialisme willen strijden, dat ze al aan schietoefeningen en be studering van guerilla-tactiek toe zijn. Dit alles met een duidelijke S.S.- inslag! Dan is er de overdreven zucht van allerlei Duitse bladen om zich als maar met Rusland bezig te houden en de voorstelling te wekken als zou er via de strijd tegen het communisme een soort herleving van het oude Duitsland bewerkt kunnen worden. Dat is erg pijnlyk, want wel zou voor een nieuw Duitsland plaats zyn. maar dat oudeneedaar over zwijgen we maar liever. H oe begrijpelijk, dat de Franse re gering nog altijd aarzelend staat tegenover bepaalde vormen van samenwerking met Duitsland, hoe be grijpelijk, omdat men toch eigenlijk niet weet wat men politiek gespro kén aan dit Duitse volk heeft. Het is in Duitsland alles nog zo onzeker. Er kunnen zoveel onver wachte dingen gebeuren. Wanneer men Duitse kranten en tijdschriften leest, dan komt men al gauw tot de slotsom, dat de „koude oorlog" nog steeds opwindend werkt op de Duitse volksziel. Indien men op enigerlei wijze die opwinding tot bedaren zou kunnen brengenIndien men de West- Duitsers zou kunnen leiden naar het inzicht, dat die koude oorlog een po litiek schaakspel is en dat de kansen op een werkelijke oorlog volkomen verkeken zijnDat er dus geen glorieus Duits leger zh het dan in samenwerking met de Westerse mo gendheden zal oprukken naar de sneeuwvelden van RuslandIn dien men dat aannemelijk zou kunnen maken, dan zou men belangrijk bij dragen tot het verdwijnen van het oude Duitsland en de opkomst van het nieuwe! Helaas is de verwarring in de we reld nog te groot om die geruststel lende mededeling te kunnen doen. Is het nu te verwonderen, dat Duitse jongelieden de kluts kwijtraken en guerillaatje willen spelen? Is het te verwonderen, dat men de opgepoetste Hitler-medailles weer op stoere borst hangt? Neen, te verwonderen is het niet. Hier treft het Duitse volk geen schuld, want het prille nieuwe Duits land vriest weg onder de „koude oorlog". Daarom het terugvallen op bepaalde tradities van het oude Duitsland! Zo even werd de Frans-Duitse sa menwerking aangeroerd. Wel zeer sterk trekt de laatste we ken de aarzelende houding van de Franse regering tegenover West- Duitsland de aandacht. Na een aan vankelijke toenadering dank zij Schuman is er een verkilling merkbaar. Men begint in Frank rijk te beseffen, dat er in feite geen vernieuwd Duitsland bestaat. Gene raal De Gaulle waarschuwt onophou delijk, dat het Atlantisch Pact zal ontaarden in een Amerikaans-Duits verdrag, waarbij Frankrijk het kind van de rekening namelijk een tweede rangs mogendheid zal wor den. Ook in niet-Gaullistische Franse kringen is men gevoelig voor deze waarschuwing. Met zulke symptomen als gueril- la-spelende S.S.-ers en opgepoetste oorlogskruisen zal het voor de Fran se regering niet mogelijk zijn het Franse volk voor een nauwer samen gaan met Duitsland te winnen. In een pension aan de Vismarkt te Groningen heeft zich een geval van koolmonoxydevergiftiging voorge daan, waarbij twee slachtoffers te betreuren zijn. In dit pension woont de dochter van het bejaarde echtpaar Van Dijk uit Siddeburen, die sinds enige tijd ziek is. Haar ouders brach ten haar een bezoek. Donderdag avond laat vonden inwonenden van het pension de beide oudjes slapende aan het bed van hun dochter, ten minste, dat werd verondersteld. La ter bleek, dat de oudjes waren over leden, terwijl de dochter in bewuste loze toestand verkeerde. Onmiddel lijk werd de dochter naar het acade misch ziekenhuis te Groningen over gebracht, waar bleek, dat zy en haar ouders het slachtoffer waren gewor den van een koolmonoxydevergifti ging. In het Limburgse plaatsje Sweyk- huizen heeft zich een dergelijk ge val voorgedaan. Daar zijn de bejaar de alleen-wonende echtelieden Meeuws het slachtoffer geworden van kolendampvergiftiging. De vrouw, die 70 jaar was, verloor hierdoor het leven. De man raakte bewusteloos en bevindt zich thans in het ziekenhuis te Sittard. De Gaulle: geen Atlantisch Pact, dat ontaardt in een Ameri kaans-Duits verdrag!" Chauffeur mag 3 jaar lang geen auto besturen. De Amsterdamse rechtbank heeft de 43-jarige chauffeur H. J. van N. uit Haarlem veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenis straf en ontzegging van de bevoegd heid een motorvoertuig te besturen voor de tijd van drie jaar. Op 17 December 1951 heeft deze Haarlemmer met zyn zware trek ker met oplegger te Amsterdam, twee personen aangereden, die zwaar gewond werden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3