l VELE HOGE GASTEN VANDAAG IN VLISSINGEN PUROL Zeeuwse Almanak 't staat als'n paal boven water... \ÊL\ ïlmi, Si ORCAM isd£ zware ffiag! Medium Strength BINNENKORT MAATREGELEN TEGEN HET SLIPGEVAAR t PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 OCTOBER 1952 DE TEWATERLATING VAN Nr. 273. Het nieuwe Zweedse schip wordt van alle moderne gemakken voorzien. (Vervolg van pag. 1) Voor de tewaterlating van het nieuwe Zweedse schip bestaat grote be langstelling. Tal van hoge gasten zullen deze gebeurtenis bjjwonen. De minister-president, dr. W. Drees, is verhinderd persoonlijk naar Vlissingen te komen, maar zal vertegenwoordigd zijn. De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. II. Luns, is aanwezig, alsmede de directeur van het protocol, mr. J. Visser. neel- en filmvoorstellingen, dat ook als kerkzaal kan worden gebruikt. De inrichting en decoratie van sa lons, hutten enz. wordt verzorgd door de firma Mutters in Den Haag. De keuken en pantry's worden op de meest moderne wijze ingericht, waarbij vooral ook naar de hoogst be reikbare graad van „rationalisatie" werd gestreefd, in het bijzonder door de verschillende werkruimten logisch en practisch te groeperen. Bijzondere vermelding verdienen de koelruim ten, welke installaties van het be kende Schelae-fabrikaat krijgen van een capaciteit, die voldoende is om ook in de tropen een temperatuur van •20 graden Celsius te handhaven. De Voorts noteerden wij van de voornaamste gasten de Zweedse gezant in Den Haag, Z. Exc. J. Lagerberg en velschillende func tionarissen van het Zweedse gezant schap en de consulaten, o.w. de vice- consul in Vlissingen, de heer J. E. Boonstra, de commandant van Neder landse Zeestrijdkrachten, vice-admi- raal A. de Booy, de vlagofficier-mate riaal, vice-admiraal P. Stam, de di recteur-generaal voor Handel en In dustrie, dr. Ch. L. H. Truj'en, de di recteur-generaal van de Scheepvaart, de heer W. L. de Vries, de Commissa ris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. P. C. de Casembroot, de burge meesters van Vlissingen en Middel burg, mr. B. Kolff en mr. N. Bolke- stein, H. A. A. baron Collöt d'Escury, kamerheer in buitengewone dienst van H. M. de Koningin, de Comman dant Maritieme middelen Vlissingen, kapitein ter zee J. G. Broelthuyzen, de garnizoenscommandant van Mid delburg, majoor J. Potteboom, de di recteuren van het Nederlands en het Belgisch Loodswezen in Vlissingen, kapitein ter zee T. J. E. Krips en de heer A. J. de Mulder, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden, de heer C. A. Kammeraad, de voor zitter van het departement Zeeland van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid, de heer D. F. P. Hoegen. Vanzelfsprekend zullen ook de leden van de directie en de Raad van Com missarissen van „De Schelde" en van de Zweden-Amerika-lrjn aanwezig zijn. HET SCHIP Over het nieuwe schip bouw- nummer 273 kunnen wij kort zijh, aangezien wij reeds meermalen de technische gegevens van dit prachti ge nieuwe vlaggeschip van de Zwe- den-Amerika-lijn hebben gepubli ceerd. Men weet dus, dat hét onge veer 22.000 brt. zal gaari meten bij een lengte van 600 voet en een groot ste breedte van 77 voet. Vanzelfspre kend is in een dergelijk groot schip een enoi'me hoeveelheid staal ver werkt, meer dan 7000 ton zelfs. Hier bij zijn zowel klink- als lasconstruc- ties toegepast, zij het dat het lassen heeft gedomineerd. Een bijzonder snufje vindt men. .in de masten: beide masten worden zo gemaakt, dat zij voor het passeren van het Kanaal van Kiel als het wa re „opgevouwen" kunnen-worden. Reddingsboten zijn er in totaal ten getale van zestien; deze zijn van ver schillende typen. Het schip wordt voortbewogen door twee enkel wer kende tweetakt Dieselmotoren, die gebouwd werden bij de fa. Burmeister Wain te Kopenhagen, beide met acht cylinders van 740 mm diameter. Het totaal vermogen van deze moto ren bedraagt 17.500 IHP. Deze heb ben reeds op de fabriek in Kopenha gen proefgedraaid en zijn weer gede monteerd voor het transport naar Vlissingen. De zes hulpmotoren zul len zes generatoren van Asea-fabri- kaat aandrijven, die bij Nydqvist en Holm in Trollhattan worden ge bouwd. Deze generatoren krijgen een totaal-vermogen van 3300 kW. Op de Noord-Atlantische dienst zal het nieuwe schip 800 passagiers kun nen vervoeren, van wie maximaal on geveer 200 in de eerste klasse. Het schip is echter ook berekend op het maken van „cruises". In verband hiermede zijn alle salons voor beide klassen eerste en toeristenklasse en ook de eetzalen op hetzelfde dek geprojecteerd. De eetzalen kun nen zo nodig zelfs tot één groot ge heel worden verenigd. Er komt ver der o.a. een zaaltje voor lezingen, to- koelruimen zijn zodanig ingericht, dat zij ook voor auto's kunnen worden gebruikt, wanneer geen koellading wordt vervoerd. Als aardige bijzonderheid kunnen wij nog mededelen, dat het rysbed, dat de „273" na de stapelloop in zijn vaart zal moeten stuiten, een lengte van 28 meter, een breedte van 24 me ter en een dikte van 3 meter heeft. Er werden o.m. 80.000 bossen rgshout in verwerkt. Advertentie oud wijsje Ten huize van twee dames in Kloe- ünge heerste enige onrust en daarvan droeg de kat de schuld. Die kat had een bést leven. Het dier beschikte en dat in deze tijden over een eigen woning, een klein kattenhuisje, compleet met een van dekentjes voorzien ledikant Lange tiid was de woning zeer naar genoegen van het poesebeest geweest, maar op zekere dag versmaadde het dier haar eigen home. Het drentelde onrustig, op en neer, maar weigerde halsstarrig de drempel te overschrijden kortom: de kat wilde niet meer tn het kot Hetgeen de dames zeer verdroot. Bij een inspectie van de kattenwo ning werd hét mysterie echter duide lijk. Op het jjoesenbed lag, behaaglijk ineengerold, eenegel! Edoch, de egel had geen vestigings vergunning en dies hebben de dames een schop genomen, daar de egel op geschoven en toen de indringer in haar boomgaard gedeponeerd... De rust was weergekeerd en de kat kon de haar toebehorende woongele genheid, weer betrekken, hetgeen zij fpinnend van genoegen heeft gedaan. Tot de volgende middag. Toen was de egel weergekeerd en zat de kat droevig miauwend onder de tafel en het was alsof het dier een wijsje miauwde. Een oud wijsje, met een nieuwe strekking, namelijk: „En die egel kwam weer, de volgen de dag r ROUWE f EGBERTS f ifijifcv '1 j ORCAM J SUBtRIOR MAK? SHAG TOBACCO 1' >;7 Geschenk Middelburgse Abdijkerken Achtste afrekening: v. A. 5.A. 5.mej. A. 10; A. 2.50; B. 5.—; B. 2.50; v. B. 5.—; v. d. B. 2.50; v. d. B. 2.50; v. B. 10.—; B. 10.—; B. 2.50; fa. B. Zn. 5.—; B., Veere 10.—; B. 2.50; mej. B., Vlissingen ƒ5. B. 2.—; d. B. 2.50; B. 1.—; Ho tel d. B. 10.—; C. 2.50; C. 5.—; C. 2.50; 1. C. 5.—; C., Grrjpskerke 10.—; Wed. C., 5.—; D. 1.—; mevr. D. 5.mevr. D. 5.D. 5.Lim. fabr. D. 5.D., Rot terdam 10.v. D. 2.mevr. D. 25; D. 2.50; D. 2.50; D. 2.50; D. 10.mevr. D., Warns- veld 10; v. d. E. 2.50; P., Hoek v. Holland 2.50; F. 10.—; F. 2.—; F. 5.—; G. 1.50; G. 2.50; mevr. G. 5.—; G. 5.—; v. H. 4.—; v. d. H. 2.50; v. H„ Groningen 2.50; v. d. H„ St. Laurens 5.H. 10.—; H. 2.50; J. 10.—; d. J. 20.—; d. J., Utrecht 10.—; J. 2.50; K. 5.mevr. K., Overveen 10.—; K. 5.—; d. K. 2.50; K. 1.—; K. 10.—; v. d. K. 2.—; mevr. K. 2.50; mevr. K., Roveredo 25.—; d. K. 2.50; K. 5.—; wed. IC. 10.—; L. 2.50; d. L. 2.50; d. L. 5.L. 10.mevr. M. ƒ.5. M. 2.50; fam. M. 2.50; M. 5.—; C. H. M. Plasschaerl benoemd tot lid der Staten van Zeeland De voorzitter van het Centraal Stembureau te Den Haag heeft de heer C. H. M. Plasseliaert te St. Jansteen benoemd tot lid der Staten van Zeeland, daar de heer P. J. Beekman, vroeger te Zierikzee, de benoeming tot lid van de Provinci ale Staten van Zeeland niet heeft aangenomen. De heer Plasschaert werd 9 Au gustus 1885 te St. Jansteen gebo ren en is thans rustend landbouwer. Na de lagere school in St. Jan steen te hebben doorlopen, volgde de heer Plasschaert een middelbare opleiding te Rolduc in Limburg. Thans is hij dijkgraaf van het waterschap Absdale-Riet- en Wulfs- dijk en gezworene van het water schap Grote en Kleine Fernandus. Hij is li.d van de Paehtkamer en van de Commissie Waardebepaling van de calamiteuze polders in Zee land. Tot voor kort was de heer- Plasschaert voorzitter van de afde ling St. Jansteen der K.V.P. Momen teel is hij voorzitter van de plaat selijke afdeling van liet Wit-Gele Kruis, lid van het kerkbestuur en voorzitter van de Raad van Toe zicht van de Boerenleenbank te St. Jansteen. Voor de oorlog was hij vele jaren lid van de gemeenteraad en tevens eerste wethouder. Ook op land bouwgebied bekleedt de heer Plas schaert tal van functies. R.W.S. Middelburg heeft nü een fraai kantoor. Nu de verhuizing naar de twee ge restaureerde vleugels van het Abdij- complex achter de rug is, blijkt eerst goed, welk een fraaie kantoorruimte de Rijkswaterstaat in Middelburg rijk is geworden. De ingang bevindt zich tijdelijk aan het Koorkerkhof, vlak bij het poort gebouw, maar wanneer de restauratie daar eveneens voltooid is, komt de toe gang tot de Waterstaatskantoren on der deze poort te liggen. Achter de entrée ligt een ruime en lichte hal, waarin de gedenksteen voor twee in de oorlog gevallen employé's een waardige plaats heeft gevonden. Aan de gang in de ene vleugel bevinden zich achtereenvolgens de toiletten, de kamer voor de telefonisten "en enige vertrekken voor ambtenaren, in de andere vleugel treft men gelijkvloers de royale tekenzaal aan rriet daarach ter een donkere kamer voor de cöpï- eertafel en een kamertje voor de af delingschef. Boven die zaal werkt de administratie-afdeling en in de nieuwe uitbouw, een halve verdieping lager, bezitten de typisten een gezellig ka mertje. Op de eerste verdieping'.van de andere vleugel bevinden zich, de. werkkamers van de hoofdingenieur directeur en van de hoofd-ingenieur. Eerstgenoemde krijgt later zijn kamer boven de poort, waarvan het herstel thans in volle gang is; het vertrek, dat hij nu in gébruik heêftï"Wordt dan conferentiezaal. Om de geluiden zoveel mogelijk te dempen, hebben alle werkkamers en -zalen een vloerbedekking van kurk- linoleum, terwijl alle muren voorzien zijn van stroken vezelplaten. Op de zolders beschikt men over een voor treffelijke archiefruimte, mét de in richting waarvan men nog volop bezig Kinderverlamming in Zeeland In de week van 5 tot en met 11 October kwam er in de provincie Zeeland een geval van kinderverlam ming voor, namelijk in Aagtekerke. In het gehele land werden §2 geval len van kinderverlamming aangege ven. Eden ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE Z.C.F. Op de Zeeuwse Confectiefabriek te Middelburg 'werd Vrijdag de band- cheffin, mej. N. v. d. Berge uit *s Heer Arendskerke, gehuldigd, in verband met het feit, dat zij 25 jaar geleden in dienst trad van dit bedrijf. Deze hiildiging geschiedde 's morgens op haar afdelihg in aanw«:igheid van het gehele personeel, de staf en de directie. Namens de directie richtte de heer J. Fukken hartelijke woorden van dank en waardering tot de jubi- laresse, die uit handen van de direc teur, de heer J. Brokmeier, de gebrui kelijke enveloppe met inhoud mócht ontvangen. Zij werd voorts toegespro ken door de atelierchef, de heer G. P. Verburg. De huldiging wérd besloten met een samenzijp in de cantine. „DE BLAUWE STEENTJES". Wijze van verbetering vormt nog punt van overweging Naar wij vernemen heeft het grote slipgevaar, dat wordt opgeleverd door de berucht geworden „blauwe steentjes" de volle aandacht van het college van Gedep. Staten en worden momenteel maatregelen overwogen om hierin zeer binnenkort verbetering te brengen. Een punt van overweging vormt nog de wijze van verbetering. Enerzijds denkt men aan een radicale oplossing, anderzijds aan een voorlopige ver betering door het aanbrengen van een chemisch bindmiddel, ter verruwing van de gladde oppervlakte der keien. JV1 r z ,v. x; IV, Zoals reeds door ons gemeld, werd mevr M V 5-- m /'2 5Ó M Goes onlangs in Terneuzen een actie-co- mevr. M. 5—, M. JM., ooes mUé 6pgel1cht met het doel op kortc termijn verbeteringen te zien aange bracht in enkele bepaalde weggedeel ten in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit betreft de gedeelten ZaamslagRa- enburgse tol en Temeuzen—Weej|- 5.—; fam. M. 1.50; mej. d. M. 10.—; N. N. 5.—; N.N. 25.—; N.N. 1.—; v. N. 2.50; d. N. 5.—; d. N. 2.50; O. 5.—; P. 10.—; Gebr. d. P. 15.—; wed. d. R. 2.50; R. 2.50; R. 25.—; mej. R. 5.—; R. 5.—; R. 2.50; v. R. 5.—; fa. R. Zn. 15.—; Rotterd. Bk. 50.— S. 2.50; S-. Den Haag 10.—; S. 2.50; S. 2.50; S. 2.50; S. 25.—; S. 5.—; S. 25.—; S., Oostkapelle 2.50; S. 10.—;; mej. S. 10.—; T. 2.50; V. 5.—; d. V. 2.50; V. 1.—; wed. V. 5.—; W. 10.—; v. d. W- 2.50; W. 5.—; W. 2.50 W. 1.—; W. 2.50; d. W. 2.—; Z. 2.50; firma S. W. 10.—. Totaal 795.50; totaal vorige afrekeningen 6722.50; totaal thans 7.518.—. De gevers/geefsters, achter wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen te Middelburg. NIEUW SCHOOLHOOFD BENOEMD. Tot hoofd van de Chr. Nat. school te Moriaanshoofd is benoemd de heer J. van der Vegt, thans onderwijzer te Enschede en voorheen in Den Haag. urgse m mP 1 - _>rug St. Annapolder, waar de laai ste jaren vele verkeersongevallen zijn voorgekomen. De „blauwe steentjes" zijn bazalt- keien, welke bij een intensief verkeer als net ware „gepolijst" worden en dan vrij spoedig een uitermate gladde oppervlakte vormen. Vooral bij regen achtig weer vergroot dit het slipge vaar aanzienlijk en bovendien zijn deze weggedeelten vrij smal (circa 5 meter) In het bijzonder het gedeelte Zaam- slagse veerStoppeldijkse veer, over een lengte van ongeveer een kilome ter, levert gevaar op. Vele overige gedeelten zrjn bestraat met graniet keien, die voor de leek vrijwel niet van bazaltkeien (de „blauwe steen tjes") zijn te onderscheiden, doch die in het gebruik minder aan slijtage on derhevig zijn, en dus minder gevaar opleveren voor het verkeer. Het treffen van maatregelen op korte termijn is een bittere noodzaak. Want hoewel borden met het op schrift „slipgevaar" de weggebruiker op de gevaarlijke situatie wjjzen, ge' beuren er teveel ongevallen. Uiter aard zyn het vooral de „vreemdelin. gen", die het slachtoffer worden, daar de Zeeuwsch-Vlamingen intussen wel met de situatie op de hoogte zijn ge raakt. ADRES AAN G. S. Het actie-conüté kwam gister middag in vergadeiïng bijeen in het hotel „Rotterdam" te Terneuzen. Men besloot om een adres te rich ten tot het college van Ged. Sta ten, waarin zal worden aangedron gen op vei'betering en verbreding van de betreffende weggedeelten. In het adres zal documentatiema teriaal verwerkt worden, dat een juist beeld beoogt te geven van het dreigende gevaar voor verkeerson gevallen en dat tevens een opsom ming zal bevatten van een aantal ongevallen, die tengevolge van de gladde „blauwe steentjes" is ge beurd. Inmiddels is ook de heer H. A. A. baron Collot d'Escury tot het comi té toegetreden. Metselaar brak te m. Zeven maanden tegen hem geëist. De 21-jarige leerling-metselaar W. uit Hilversum, die reeds enige maanden in voorarrest verblijft in het Huis van Bewaring te Middelburg, had zich voor de rechtbank te Middelburg te verantwoorden wegens diefstal van een portefeuille met als inhoud een bedrag van f 80. Deze verdachte, die gedurende de laatste tijd bij familie in Middelburg verbleef, en tamelijk afkerig was van wei'lcen, liep in de morgen van 19 April 1.1. door een villa-wijk te Vlis singen. Daar hij volkomen zonder geld zat, kwam hét plan bij hem op om in een van de villa's wat te gaan rond neuzen, om te zien of er misschien iets van zijn gading te vinden was. Door de tuin wist bij de achterkant te bereiken van een der woningen, n.l. die van de heer de G. Daar er niemand te zien was. liep hij btutaalweg door de geopende tuindeur de woonkamer binnen. Hij opende een kastje, zag daarin een portefeuille liggen, stak deze in zijn zak en ging er vandoor Mevrouw de G., die door het ge opende keukenraam verdachte zag weglopen, vroeg wat hij te zoeken had. Verdachte antwoordde, dat hij eerst aan de voordeur en later aan de ach terdeur had geklopt om te vragen of er nog vodden warerr, hij 'had echter geen antwoord gekregen en was toen maar weggegaan. Eerst enige tijd la ter, toen verdachte goed en wel ver dwenen was. kreeg mevrouw de G. argwaan en ontdekte de diefstal. De voetstappen op de pai'ketvloer ver klaarden haar de rest. Aangifte bij de politie volgde, maar de arrestatie, die enige dagen later plaats vond, kwam toch te laat want verdachte had het gehele bedrag van f 80.— erdoor ge jaagd. Ter zitting bekende verdachte het hem ten laste gelegde feit. Hij had het grootste gedeelte van het geld gebruikt om schoenen en een horloge te kopen en voor de treinreis naar Hilversum. De Officier van Justitie achtte dan ook het aan verdachte ten laste gelegde feit volkomen bewezen en eiste een gevangenisstraf voor dè tijd van 7 maanden en onvoorwaardelijke terbe schikking stelling van de regering. Uitspraak 31 October a.s. DE f 20.000.— IN ZUID-BEVELAND Naar wij nader vernemen, is de f 20.000 van de 517é staatsloterij op nummer 10283 in Zuid-Beveland te recht gekomen! Het gehele tot werd door de collecteur, H. Bakker, uit Goes, verkochL aan een inwoner van een der dorpen in de omgeving van Goes. De bezitter van het lot zag zijn vermogen dus plotseling met ongeveer f 17.000 aangroeien. „Bona Fides" te Tholen bestaat 75 jaar Een van de oudsie Zeeuwse oesterbed rijven Vandaag viert de N.V. Zeeuwsche Oestermaatschappij „Bona Fides" te Tholen haar 75-jarig bestaan. De maatschappg werd opgericht in 1877 door enkele Zeeuwse families en thans wordt zij de enige maatschap pij geacht, aie zich zo lang in haar oorspronkelijke vorm heeft kunnen handhaven. Vijfenzeventig jaar heeft zij in de maanden met een „r" de af nemers in binnen- en buitenland van het Zeeuwse zeebanket voorzien en daardoor gi'ote bekendheid vex-wor- ven. Nog grotere bekendheid kreeg een van haar vroegere directeuren, de in Januari van dit jaar te Oegst- geest overleden heer P. A. de Jong, die in 1917, toen alle export als ge volg van de oorlogshandelingen stil stond, de coöperatieve vereniging „Coczo" oprichtte, welke de oi'gani- satie van de export op zich nam. De heer de Jong zorgde mede voor een afdoende regeling van de pacht der oestergronden. Directeur is thans de heer J. H. Bal. Het jubileum zal in besloten kring worden gevierd na de vergade ring van aandeelhouders, die van daag in Den Haag wordt gehouden. Scheepslading in Terneuzen onderzocht op mensenbeenderen. In verband .met het vinden van mensenbeenderen in kolenslib in Oost-Schotland is, zoals bekend een onderzoek ingesteld door de Neder landse politie of er zich in ladingen van Nederlandse schepen ook been deren bevinden. Zo is Vrijdag het Engelse s.s. „Borthwick" te Terneuzen onder po litietoezicht gelost. Het schip vei> voerde 1000 ton kolenslib, dat moest worden overgeladen in lichters met bestemming België. Er werd echter niets gevonden. Protestantse Kerkbouwkring bezocht Zeeland. De Protestantse Kerkbouwkring te Delft, heeft onder auspiciën van de bouw- en restauratiecommissie van de Ned. Herv. kerk een excursie ge maakt in Zeeland, onder leiding van mr. dr. J. Terlinden. Donderdag werd de Nieuwe Kerk en de Koorkerk in Middelburg bezocht, Het gezelschap overnachtte in Hedenesse. Woensdag bracht het gezelschap een bezoek aan de kerken in Aardenburg, Sluis, Zuid- zande, Oostburg en Schoondijke. Breskense scholieren wonnen ballonwedstrijd. ZE MOGEN NU NAAR ANTWERPEN. De ballonwedstrijd, die tijdens de winkelweek in Oostburg werd ge houden, is gewonnen door de R.K. Lagere School uit Bseskens. 20 leer lingen van deze school zullen dus een reis mogen maken naar Antwerpen. INWONER VAN BORSSELE AANGEHOUDEN. Door de gemeentepolitie te Goes werd Vrijdag aangehouden J. P. P. uit Borssele, die Maandag 1.1. van de autoverhuurder W. K. te Terneuzen een auto huurde onder de toezegging, dat hij deze dezelfde avond zou terug brengen. P. voldeed hieraan niet doch hij deed per telefoon de mededeling, dat de auto Dinsdag zou worden te ruggebracht. Toen later noch van P. noch van de auto iets werd gehoord volgde aangifte bij de politie. K., die zelf ook op onderzoek uitging, kon Vrijdag de Goesse politie dusdanige aanwijzingen geven, dat tot arresta tie van P. en in beslag nemen van de auto kon worden overgegaan. P. is naar Terneuzen overgebracht en al daar ingesloten. EEN GRIJPER NAAK HET „ARIANA"-WRAK. Door het motorschip „Leven is Strijd" is Vrijdag een z.g. grijper van 6 ton naar het wrak van de onlangs in de Schaar van Everin- gen gezonken Finse stoomboot „Ariana" gesleept. De grijper zal hier worden gebruikt voor het ber gen van de lading Ijzererts, die zich aan boord van de „Ariana" bevindt. GESLAAGD. De heer J. Pluymers, leerling van de Machinistenschool te Middelburg, slaagde voor het diploma B II scheeps- werktuigkundïge. KERKNItUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Dii'ksland: (toezeg ging) G. Willemsen te Heerden; te Zwijndrecht: J. H. Mulder te Rotter- dam-Chariois; te Rotterdam-Kralin gen: (vacature G. A. Pott) T. G. Vol- xebrecht té Ermelo. GEREFORMEERDE KERKEN Beroépen te Heerhugowaard: L. Loosman, candidaat te Urlt. GEREFORMEERDE KERKEN ONDERH ART. 31 K.O. Beroepen te Grootegast; Gerkes» klooster-Strebes2e Exloërmond- MusselkanaalW Borgdorff, candi daat te Overschie; te Amstelveen: H. D. van Herksen te Onnen; te Uithui zen: J. R. Wiskerke, candidaat te Amstei'dam; te Voorburg: G. Jans sen te Leeuwarden, BEVESTIGING EN INTREDE. Candidaat A. Veldhuijzen te Rhoon, beroepen als predikant bjj de Gere formeerde kerk te Baarland, hoopt Zondag 2 November a.s. in de mia- dagdienst aldaar intrede te doen. na des morgens bevestigd te zgn door zijn oom, ds. P. H. Veldhugzen van Arnemuiden, JE STOPT NIET MEER ALS JE ER AAN BEGINT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2