TRIUMPH NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN TRUMPY WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND DAGELIJKS BESTUUR DER Z.L.M. OVER DE TARWEPRIJS ZATERDAG 18 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Arrondissementsrechtbank UITSPRAKEN. De Arrondissementsrechtbank te Middelburg, deed de volgende uitspra ken De 36-jarige los werkman F. K. uit Vlissingen, die gedurende het af gelopen jaar in zyn woonplaats een groot aantal diefstalletjes had ge pleegd, waarbij hij als buit verschil lende fietsen, een bromfiets, kleding en huisraad veroverde, werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, met aftrek. De 28-jarige scheepsmaker W. G. K. uit Vlissingen, die in een dronken bui twee fietsen had gestolen en deze aan zijn stiefvader, verdachte K. had ge geven, werd veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf voorwaardelijk. I M. v. W., koopman te Middelburg, die in de avond van 26 Juli 1952 op het Vlissings Wagenplein met zijn au to had gereden, terwijl hij dronken was, werd veroordeeld tot 1 week ge vangenisstraf onvoorwaardelijk, met ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen voor de tijd van 6 maanden voorwaardelijk. J de J., bakker te Kruiningen, werd in hoger beroep schuldig verklaard aan overtreding van het Wegenver keersreglement en veroordeeld tot een geldboete van f 30.— of 10 dagen hech tenis. De chauffeur L. H. uit Nieuw- en St. Joosland, werd eveneens in hoger beroep schuldig verklaard aan over treding van de Wet Autovervoer Per sonen en veroordeeld tot f 35.— of 10 dagen. RAAD RILLAND Winkelsluitings verordening vastgesteld Te Rilland kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen onder voorzitterscnap van burgemeester J. A. de Goffau. De voorzitter deelde mede, dat de begroting voor het dienstjaar 1953 door Ged. Staten reeds is goedge keurd. Van de plaatselijke gymnastiekver eniging „W.I.K." was een verzoek om subsidie ingekomen. Het wordt op prijs gesteld dat men gebruik mag maken van het gymnastieklokaal, maar aangezien daarvan vele uren per week gebruik wordt gemaakt, is de te betalen vergoeding voor haar kas bezwaarlijk. Er zyn wel veel le den, maar veel van jeugdige leeftijd. B. en W stelden in dit verband voor aan het verzoek tegemoet te komen door het toekennen van 200.sub sidie, waartegenover het bedrag van huur gehandhaafd blijft. De heer J. A. Boot informeerde of de vastgestelde voorwaarden goed worden nageko men. waarop de voorzitter antwoord de, dat de verenigingen wel enigszins moeten worden opgevoed en dat er wel eens enkele overtredingen gecon stateerd zijn. De heer Boot kon zich met subsidieverlening verenigen, doch wil voor elke overtreding uitsluiting van de schuldige groep. De voorzitter wees er op, dat het ook mogelijk is bij overtredingen een bepaalde som van de subsidie af te trekken. Na nog enige bespreking, werd bepaald de gewone huur te heffen en aan W.I. K. voor een jaar een subsidie te ver lenen van 200.onder voorwaarde, dat bij overtredingen de subsidie zal worden ingekort. Aan het algemeen burgerlijk arm bestuur werd een extra subsidie toe gekend van 800. Op verzoek van Ged. Staten werd het besluit van 28 Augustus j.l be treffende het aangaan van een geld lening ad 30.000.voor woning bouw ingetrokken. Dit in verband met de omstandigheid, dat voorlopig geen bouwvolume aan de gemeente kan worden toegekend. Vervolgens werd de bestaande ad viescommissie ingevólgé de woon- ruimtewet wederom voor een jaar be noemd. Aan de orde kwam dan vaststelling van een verordening ingevolge de Winkelsluitingswet. Bij een gehóuden enquête onder de winkeliers is o.a. gebleken, dat men er prijs op stplt het sluitingsuur gedurende de zomer maanden te verlengen tot 19.00 uur. Na enige bespreking werd hieraan volilaan en bepaald, dat gedurende het tijdvak AprilNovember de win kels geopend mogen zijn tot 19.00 uur. Verder werd bepaald dat geen z.g. koopavond en geen verplichte h"'---dagsluiting za\ worden inge steld. Vervolgens werd een bespreking aan de orde gesteld inzake steunver lening aan kleine zelfstandige fruit telers, waarover enkele verzoeken waren binnengekomen De voorzitter deelde mede, dat deze gevallen reeds gezamenlijk met de gemeente Krab bendrjke en de consulent van het mi nisterie van Sociale Zaken is beke ken. Ingevolge de wettelijke regelin gen is het mogelijk aan daarvoor in aanmerking komenden voorlopig een wekelijkse ondersteuning oe te ken nen en een renteloos crediet om het bedrijf weer op gang te helpen. Dit onderwerp werd uitvoerig besproken, waarna uiteindelijk met algemene stemmen werd besloten mede te wer ken aan het beschikbaarstellen van een renteloos crediet. waarvan 50 voor rekening van het rijk komt. Dit crediet moet binnen 3 jaar worden te rugbetaald. Wekelijkse ondersteuning wenste de raad niet te verstrekken, aangezien men van oordeel was. dat men zich voorlopig op andere wijze de nodige inkomsten zelf kan ver schaffen. Bij de rondvraag vroeg de heer A. A. Mol of het soms bekend is of het bestuur van de Reigersbergse polder reeds een beslissing heeft uitgelokt inzake de suatiekwestie te Bath. De voorzitter antwoordde dat hem hier van nog niets bekend is. Afgewacht zal worden hoe van de zijde van de polder hierin zal worden beslist en of zij het bemiddelingsvoorstel van Ged. Staten wenst te accenteren. Wanneer de nolder haar standpunt heeft be paald kan de raad hierover beslissen. Goes JAARVERGADERING „TOGO" De Goese korfbalclub „Togo" hield de jaarlijkse algemene vergadering onder voorzitterschap van de heer H. Berrevoet. In de plaats van de heren D. Saa- man en A. Heyens, die zich niet lan ger herkiesbaar stelden, werden de heren C. Crucq en J. van Dalen tot bestuurslid gekozen. De overige be stuursleden werden herkozen, zodat het bestuur er als volgt uitziet: H. Berrevoet, voorzitter, mevr. J. p. BlaasseVerbuie, secretaresse; mej. N. Robijn, penningmeesteresse; mevr. M. Bakvan Vliet en de heren B. Hol- lestelle, C. Crucq en J. van Dalen. In de twaalftalcommissie werden gekozen mevr. M. HeijensKole en ae heren J. Leys en M. Robijn. Tenslotte werd nog de op 26 No vember te houden feestavond bespro ken, alsmede de viering van het 20- jarig bestaan in 1953. ZEEUWSE PLATTELAND MEISJES VERGADERDEN. In de jongste vergadering van de Z.P.M. afd. Goes in „De Landbouw" heeft mej. Post van de Volkshoge school „Allardsoog" te Bakkeveen verteld over het werk op een Volks hogeschool en gewezen op het be lang voor het plattelandsmeisje om eens een cursus op een dergelijke school mee te maken. Ook voor het latere leven is dit van gróte waarde. Speciale aandacht vroeg zij voor de a.s. 6-weekse meisjescursus van 3 November tot 13 December, welke tot titel draagt ,,'n Ding voor je leven". RAAD OUDELANDE Winkelsluitings verordening vastgesteld In de laatste gehouden raadsverga dering van Oudelande werd het ver zoek van de classicale jeugdraad der Nederl. Herv. Kerk om subsidie voor een jeugdleiderscursus afgewe zen. wel werd hiervoor een lokaal der openbare lagere school gratis be schikbaar gesteld. Over het ontwerp brandstoffenbijslagregeling voor min der draagkrachtigen werd uitvoerig gediscussieerd, waartegen de heer A. W. Buteyn (A.R.) enige principiële bezwaren had. Uiteindelijk werd het ontwerp aangenomen met dien ver stande, dat voorziening door Diaconie en Armbestuur primair werd gesteld. Een tweetal verordeningen inge volge de Winkelsluitingswet 1951 werden vastgesteld. Voor de kappers zaken werd het sluitingsuur voor de Vrijdagavond bepaald op 21.30 uur. Verder werden de uren, waarop de winkels open mogen zijn, gesteld op des morgens 6 tot des avonds 19 uur; laatstbedoelde regeling behoeft nog de Koninklijke goedkeuring. Binnengekomen was de afrekening van het straten-rioleringsplan; het meerwerk beloopt uiteindelijk ruim f 1000.over verschillende onder delen werden nog vragen gesteld en opmerkingen gemaakt, welke alsnog met de Centrale Dienst zullen worden besproken. De verzekering van de gemeentegelden werd wederom met drie jaren verlengd, evenals de ver huur van de politiewoning. De ont ruimingstermijn voor de onbcwcon- baar verklaarde woningen B 62 en B 82 werd wederom met een jaar ver lengd. Van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij was een verzoek binnengeko men over de financiering van de te stichten lagere landbouwschool. Alle nodige goedkeuringen zijn thans bin nengekomen. Gevraagd werd een vas te bijdrage per jaar ad f 750.plus een bijdrage per leerling. Van de om liggende gemeenten hebben slechts een drietal een voorlopige toezegging voor een vaste bijdrage gedaan. Dit werd zeer betreurd, aangezien de school een streekbelang is en juist uit de weigerachtige gemeenten vele leerlingen de school bezoeken. Ge tracht zal worden hierin alsnog ver andering te brengen. Overigens werd het verzoek ingewilligd, behoudens toestemming van hogerhand. De leden van de Commissie van Advies ingevolge de Woonruimtewet werden allen herbenoemd. Tot slot werd afscheid genomen van de heer C. Douw (A.R.) als raadslid en wet houder, wegens vertrek uit de ge meente. De voorzitter sprak hem in hartelijke en waarderende woorden toe en bood hem namens de gemeente een foto van de gemeenteraad aan. De heer C. Douw sprak in zijn af- scheidswoox-d de wens uit, dat het de gemeente in de toekomst in alle op zichten voorspoedig moge gaan. Yerseke JAARVERGADERING MUZIEKVERENIGING „MOZART". Onder voorzitterschap van de heer J. Glerum hield de muziekvereniging „Mozart" haar jaarvergadering in de „Oesterbeurs" te Yerseke. De secre taris en penningmeester gaven hun jaarverslag, dat een batig saldo gaf te zien. Als kascommissieleden wei den aangewezen de heren L. P. Dijk- wel, A. A. van der Have en L. P. Kosten. De begroting 1952/1953 werd vastgesteld. De aftredende voorzitter, penningmeester en commissaris wei den herkozen. Op een verzoek om da mes als lid tot de vereniging toe te laten, werd afwijzend beschikt. In de muziekcommissie werden de heren P. Huysse, J. S. Duinkerke, H. C. de Wee en H. de Wee herkozen. Het da gelijks bestuur werd aangewezen om de vereniging op de vergadering van de Zeeuwse Bond te vertegenwoordi gen. Besloten werd in 1953 wederom aan een concours deel te nemen. Plannen werden naar voren gebracht, om het 65-jarig bestaan der vereni ging in 1953 op grootse wijze te vie ren. Bij de rondvraag deelde de voor zitter mede. dat het door enkele in gezetenen uit de gemeente gestichte uniformfonds geheel buiten de vere niging staat. Verder werd er nog het hinderlijk geloop tijdens de con certen op de Paardenmarkt. Er was reeds contact met de autoriteiten op genomen, om dit euvel te bestrijden. Tot slot sprak de voorzitter een woord van dank, tot allen die in het afgelopen jaar belangeloos de vere niging hadden gediend. CONTACT-AVOND C.J.M.V. Woensdagavond belegden de Rin gen „Oost Zeeuwsch Vlaanderen" en „Goes e.o." van het C.J.M.V. een con tact-avond te Hoedekenskerke. De avond was gegoten in de vorm van een Ernst-Sillem-Hoeve-avond. Na de opening door de voorzitter van de ring O. Z. V., de heer J. L. Hame link uit Terneuzen, sprak de heer A. Sparreboom, directeur van de E.S.H. te Lage Vuursehe, over het ontstaan, de groei en de betekenis van dit deel van het C.J.M.V.-werk. Reeds in 1925 werd dit buitenhuis gesticht voor de leden. In de tijd van de grote werk loosheid rond 1933 nam het C.J.M.V. (toen nog N.J.V.) het initiatief voor het houden van werkkampen voor de leden op de E.S.H. In de bezetting werd het gebouw grondig geruïneerd doch na de restauratie is het mooier geworden dan ooit. Zeer vele leden brengen er in de zomer hun vacan- tie door. Voorts worden er allerlei conferenties, week-ends enz. gehou den. Spr. wekte de talrijke aanwezi gen op kennis te komen maken met de E.S.H. en daar een onvergetelijke vaeantie te komen doorbrengen. Na samenzang werden enkele binnenspe len beoefend, die zeer in de smaak vielen. Tot slot volgde een dagslui ting door de heer Sparreboom, zoals op de E.S.H. gebruikelijk. RAAD BORSSELE Winkels op Zaterdag tot 8 uur geopend De gemeenteraad van Borssele kwam in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van bur gemeester P. J. Dominicus. Na afhandeling van de gebruike lijke agendapunten, werd een pensi oengrondslag vastgesteld, in verband met de gewijzigde salarisregeling voo,, onderwijzers. Op verzoek van Ged. Staten zullen het gemeentelijk wa terleidingbedrijf vier maal per jaar en de boeken van de havenmeester, legeskas en burgerlijk armbestuur éénmaal per jaar gecontroleerd wor den. In de adviescommissie woonruim tewet werden benoemd: J. J. Hooge- steger, M. de Mey, Jac. de Smidt, J. C. v. Stee, A. de Muynck-Kryger en A._W. Duvekot. jjoor het ministerie van wederop bouw werden definitief vastgesteld de rijksvoorschotten voor het wo ningbouwcomplex aan de Zuidsingel 10 en 20 en wel een grondvoorschot van 21.7S3.78, met een looptijd van vijftig jaar. De raad ging hiermede accoord. Voorts werd de wens geuit, dat ook andere kerkelijke gezindten dan de Ned. Herv. Kerk zouden bij dragen in de kosten van de gezins verzorging, daar de gezinsverzorg ster haar hulp aan gezinnen van alle gezindten verleend. De woningen, gelegen Plein 41 en Schenkeldijk 2, werden onbewoon baar verklaard. Een verzoek van de eigenaar van het pand Plein 41 om de woning met overhe'dspremie te verbouwen, werd afgewezen. Het pand ressorteert onder het te sane ren gebied. De raad besloot verder om de win kelsluiting van Maandag tot en met Vrijdag te bepalen op 7 uur des avonds en op Zaterdag tot 8 uur des avonds. Voor het ophalen van vuilnis en bedien-'ng van de lijkkoets werd aan gesteld de heer J. Ars. Op een vraag van de heer J. de Smidt, deelde de voorzitter tenslotte mede, dat bin nenkort met de afrastering van de dorpsvaart een begin zal worden ge maakt. Hierna ging de raad in be sloten zitting. Lewedorp JEUGDLEIDERSCURSUS. Op een verzoek van de Geref. kerk te Lewedorp om advies inza ke deelneming aan een trainings cursus voor jeugdlïeden, uitgaande van de Ned. Herv. Jeugdraad, advi seerde de classis Goes der Geref. kerken afwijzend. FILMS ÏN ZEELAND Goed werk van Pommer 's Nachts langs de weg, een Duitse film van Erich Pommer. Gelukkig .zyn er in het huidige Duitsland nog cineasten, die begrij pen, dat een zuivere ontspannings film niveau kan hebben. Dat werd reeds bewezen met „Louisse-Lotte" en Erich Pommer, die vóór Hitier uitstekend werk leverde, bewijst dit thans met zijn ,,'s Nachts langs de weg", een verhaal, dat dank zij het hoorspel ook in ons land reeds be kendheid geniet. Dit boeiende verhaal over een chauffeur, die op welhaast middelba re leeftijd letterlijk en figuurlijk de rechte weg kwijt raakt, is voortref felijk verfilmd, sfeer rijk, vol tempo, met goed camerawerk en een goede muzikale illustratie en met opvallend knap spel van Hans Alberts. (Electro, Middelburg, Grand- theater, Goes, Alhambra, Vlissin gen). ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Goes te be reiken dr. H. Doeleman, arts, Oost- singel 118, tel. 2391, Te Heinkenszand 's Heer Arendskerke en Wolfaartsdijk is te bereiken de heer A. J. Zonne- vijlle, arts te 's Heer Arendskerke, tel. K 1106202. Te Driewegen, 's Heerenhoek, Borssele, Nieuwdorp en Lewedorp wordt de praktijk van de heer Folmer waargenomen dooi de heer W. H. C. C. J. Luyckx, arts te 's Heerenhoek, tel. K 1105282 en de praktijk van de heer Gelderblom door de heer H. J. M. Kiviet, arts te Borssele. tel. K 1105—203. Apotheek Goes: Apotheek La orte Gr. Markt 10, tel. 2529. Dierenartsen: Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 9 uur zijn te bereiken de heer A. A. Elzerman te Goes, tel. K 1100—2233 en de heer M. Gaakeer te Ovezande, tel. K 1195 —283. Verklaring van leden Rotterdams Kamerorkest. Over klacht van ontslagen leden. Naar aanleiding van een klacht, enige tijd geleden door de Neder landse Organisatie van musici en artisten N.O.M.A., afdeling Rotter dam, mede namens liet zich noe mende reorganisatie-comité van het Rotterdams Kamerorkest en een zes tal ontslagen orkestleden, aan B. en W. van Rotterdam gericht over ter zijdestelling van het oorspronkelijk bestuur en de te grote macht buiten het artistieke gedeelte om van de dirigent Piet Ketting, hebben 39 van de 40 leden in een schrijven tot het bestuur hun verontwaardiging te kennen gegeven over de actie, die door enkele voormalige orkestleden gevoerd wordt. Verder zeggen de 39 leden volledig vertrouwen te hebben in het bestuur en spreken hun waar dering uit voor de door het bestuur en de dirigent in het belang van het orkest bereikte resultaten. Ten slotte verklaren zy in dit schrijven in geen enkel opzicht betrokken te zyn, noch betrokken te willen wor den by de acties van dit z.g. reor ganisatiecomité. Kapperszaken binnenkort tot half zeven open Er is een algemene maatregel van bestuur te verwachten, waarbij be paald wordt, dat de kapperszaken tot des avonds half zeven mogen open blijven, met een afhelptijd tot zeven uur. Voorts zou het in de bedoeling lig gen binnenkort een dergelijke alge mene maatregel van bestuur af te kondigen voor de sigaren- en de vis winkels. Hier gaat de gedachte naar een openingstijd tot zeven uur met een afhelptijd tot half acht. De winkelsluitingswet geeft de ge meentebesturen de bevoegheid. net uur van sluiting op een vroeger tijd stip te bepalen. wint altijd HANDBAL Winst voor Hellas in ontmoeting met Woensel? In de le klasse district Zuid van het N.H.V. komen dit week-einde de eerste elftallen van Hellas en Woen sel '39 uit Eindhoven te Goes tegen elkaar in het veld. Met vrij grote ze kerheid valt hier voor de Hellas heren een overwinning te voorspellen en misschien kunnen de dames een gelijk spel uit het vuur slepen. Bij de dames van ue 2e klasse Zuid spelen tegen elkaar: De Zeeuwen Tonido en E.M.M.Marathon. De Zeeuwen-dames zullen het 'Goese Tonido wel met een gevoelige neder laag naar huis sturen. De dames van Marathon zyn er nu beter in. We verwachten, dat E.M.M. dit Zondag tot zijn schade zal ondervinden. De E.M.M.-heren zullen in Tonido wel hun meerdere moeten erkennen. De wedstrijd MarathonHellas 2 is door de straf- en protestcommissie uitgesteld. In de afd. Zeeland le klasse dames brengt Volharding een bezoek aan Walcheren, dat de overwinning wel aan Goes zal laten. Bij de heren gaat de strijd hier tus sen Marathon 2—Hellas 3 en Volhar dingTonido 2. De Marathon-heren doen het best en moeten ook in de thuiswedstrijd zegevieren. Tonido 2 zal ook nu wel een nederlaag van zijn stadgenoot Volharding te slikken krijgen. Tussen de meisjes B. van De Zeeu wen en Marathon zal een vriend schappelijke wedstrijd worden ge speeld. VIRGINIA 80ct. SPOEDIGE BESLISSING Een hogere prijs voor de oogst 1953 noodzakelijk geacht. Het dagelijks bestuur der Z.L.M. sprak op zijn jongste vergadering als zyn mening uit, dat een hogere tarweprys voor de oogst 1953 gewenst zou zijn, gezien de belangrijkheid van het gewas. Men zou teleurgesteld z^jn, wanneer de prys gelijk werd aan die van deze oogst. Verwacht wordt, dat thans spoedig een beslissing van de minister zal komen. Intussen werd het betreurd, dat de prijs thans nog niet bekend Is, daar de uitzaai van de win tertarwe reeds aan de gang is en slechts door de zeer natte weersomstan digheden wordt opgehouden. Een tydige bekendmaking van de prys is een van de voorwaarden om een voldoende nitzaai te bevorderen. Medegedeeld werd, dat de consump tie-aardappelpositie vrij ruim is. Er is op het ogenblik ook export. Voor uit zaai en oDbrengst zyn er plm. 25 meer groene erwten dan verleden jaar. Op het ogenblik is er een vlotte export. Door een geringere uitzaai en lage opbrengst is de oogst van bruine bo nen slechts even meer dan de helft van de oogst 1951. Dit is mede een factor voor de guhstige afzetmoge lijkheden Naar verluidt is de vlasopbrengst in België nagenoeg even groot als verleden jaar. Dit vlas vordt vlot verwerkt De afzetmogelijkheden voor het Nederlandse vlas lyken derhalve niet ongunstig. Hoogstwaarschijnlijk zal de opbrengst van 4500 h.a. ook volgend jaar weer als ongerepeld vlas naai* België mogen. De Z.L.M. zal deze winter 20 cur sussen in diverse delen van Zeeland organiseren met in totaal 300 leer lingen. Aan de bouw van lagere land bouwscholen en een landbouwhuis- houdschool en aan uitbreiding van drie bestaande landbouwhuisnoud- scholen wordt met kracht gewerkt. De vergadering verenigde zich met de mening van de commissie Werk gevers dat hulp van Bureau Oogst- voorzienins; ook in 1953 voor Zeeland, indien nodig, mogelijk diende te blij ven. Alvorens een actie te gaan voeren voor vereenvoudiging van de loonad ministratie, zal het resultaat worden ZUID-BEVELAND ZONDAG 19 OCTOBER Ned. Herv. Kerk. Goes 10 ds. Stra- ting, 5 ds. Odé, Chr. Bew.sch., 10 dhr. Vleugel, padv. aandacht. 's-Heer Abtskerke 9.30 en 2 Vicaris Buinink. 's-Heer Arendskerke 10 en 2.30 (HA) ds. Talma. 's-Heer Hendrikskinderen 10 (H.A.) en 2 (H.A. en dankz.) ds. de Roos. Kattendijke 9.30 en 2 (H.A.) ds. Breek. Kloetinge 10 (jeugdgeb.) dhr. Allewijn, dienst v. jongeren, 10 H.A. en 2.30 dankz. ds. Jellema. Wil- helminadorp 10 en 3 ds. Nutbey. Wol- faartsdyk 10 (H.A.) en 2.30 (H.A. en dankz.) ds. Ponsteen. Baarland 9.30 ds. Bunjes, 2 ds. Beneder. Borssele 9.30 en 2 ds. Viijlandt. Driewegen 2 ds. Das. Ellewoutsdijk 9.30 ds. Zunne- berg. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 ds. Kluiver. 's-Heerenhoek vicaris Ho- man. Heinkenszand 10 en 2.30 ds. Klein. Hoedekenskerke 9.30 en 2 ds. Hulsbergen. Lewedorp 6 ds. Talma. Nieuwdorp 10 ds. Don, 2.30 vicaris Homan. Nisse 9.30 ds. v. d. West, 2 geen dienst. Oudelande 9.30 ds. Heij- mans, 2 idem. Ovezande 9.30 ds Das. Biezelinge 10 dhr. de Zwart, 2.30 ds. Schellevis. Hansweert 9.30 en 6.30 ds. Schellevis. Kapelle 10 en 6.30 ds. Jebbink. Krabbendrjke 9.30 en 2.30 ds. Baarslag. Kruiningen 10 en 2.30 ds. v. Burgeler. Schore 9.30 en 2 ds. Mooij. Waarde 9.30 en 2 ds. den Boer. Wemeldinge 10 en 2.30 ds. v. Ieperen. Yerseke 10 ds. Reijenga, 2.30 dhr. de Zwart. 7 ds. Stoutjesdijk (jeugdd.) Gereformeerde Kerk. Goes 10 en 5 ds. Flinterman. Wolfaartsdijk 10 en 2.30 ds. Heijerman. Baarland 9.30 en 2 dr. Stam. Borssele 10 en 2.30 ds. v. d. Veen. Driewegen 9.30 en 2 lees- dienst. 's-Gravenpolder 9.30 leesd., 2 ds. Flinterman. Heinkenszand 10 en 2.30 (voorb. H.A.), cand. Joziasse, Lewedorp 10 en 2.30 ds. Wiersinga (H.A. en dankz.). Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Aalbcrsberg. Kapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Leek. Krabbendrjke 9.30 en 2.30 ds, Besselaar. Kruiningen 10 en 2.30 ds. Koolstra. Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Baayen. Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Booy. Yerseke 9.30 leesd., 4.30 ds. Booy. Gereformeerde Kerk (Art. 31). Goes 10 en 2.30 ds. Hordijk. Wol faartsdijk 10.15 leesd., 4.15 ds. Hor dijk. Gereformeerde Gemeente. Goes 9.30, 2 en 6 leesdienst. Wolfaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesdienst. Borssele 9.30, 2 en 6 Stud. Honkoop. 's-Gravenpol der 9.30, 2 en 5 30 leesd. Hoedekens kerke 9.30, 2 en 5.30 leesd. Nieuw dorp 9.30, 2 en 5.30 leesd. Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesd. Biezelinge 9.30, 2 en 5.30 leesd. Krabbendijke 9.30, 2 en ds. Bel. Kruiningen 9.30, 2 en 5.i leesd. Rilland-Bath 9.30, 2 en 51 leesd. Waarde 9.30, 2 en 6 leesd'enst. Waarde 9.30, 2 en 6 leesd. Wemeldin ge 3 x leesdienst. Yerseke 9.30, 2 en 6 ds. Dieleman. Oud-Geref. Gemeente. 's-Graven polder 9.30, 2 en 5.30 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk. Bieze linge 9.30 en 2.30 ds. Griippen. Vry Evang. Gemeente. Goes 9.: en 6 ds. Karelse. Wemeldinge 3 x ds. de Goede. Yerseke 10 en 2.30 ds. Tim merman. Ver. van Vrljz. Herv. Goes geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Goes geen diienst. Leger des Heils. Goes 10 heilig, dienst, 6.45 Openl. samenk., 7.30 Ver- lossingssamenk. Yerseke 10 heilig, dienst, 6 Verloss.samenkomst. N00RD-BEVELAND Ned. Hervormde Kerk: Colijnsplaat 2 en 6.30 ds. v. Dalen; Geersdijk 10 en 2.30 de heer Kraak; Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Postnia: Kats 10 en 2 ds. Morreau; Kortgene 10 en 14.30 viering H.A.; Wissekerke 10 en 2.30 ds. Boonstra. Gereformeerde Kerk: Colijnsplaat 10 en 6 ds. Ret elKamperland 9.30 en 2.30 ds. Radder; Geersdijk 10 en 2.30 dienst; Wissekerke 10 en 2.30 ds. Fokkens. Oud Gereformeerde Gemeente: Co lijnsplaat 10, 2 en 6 leesdienst. Marktberichten VEILING GOES. 17 October. Druiven: Black Alicante I 74—84. id. n 56—70. Groenten. Bloemkool AI 39—49, id. An 32—41. id. BI 15—22, id. afw. 10—21. Krop sla 2—6.50. Knolselderij 3—11. Kassnijbo- nen 113. Pronkbonen 49—51. Dubbele Princessebonen 40—52. Tomaten 22—35. Spruiten I 40—52. id. II 26r-31. Groene kool 6—11. Rode kool 5.50—8. Witte kool 4.50. Andijvie 5—8. Uien 5—14. Wijnpeen 2-10. Prei 10—16. VISMIJN TE VEERE. 17 October. Handels garnalen, aanvoer 2371 kg., 4043. Schar, aanvoer 271 kg., 32—37 Bot, aanvoer 308 kg., 26—31. Wij ting, aanvoer 22 kg.. 22—35. Middel tong, aanvoer 8 kg., 170—260. Rog. aanvoer 195 kg.. 19—55. afgewacht van het onderhoud van de Stichting v. d. Landbouw met de mi nisters van Sociale Zaken en Finan ciën. De plannen voor een dergelijke actie zijn intussen reeds door het se cretariaat der Z.L.M. uitgewerkt. De stro-afzetcommissie ging voort met haar werkzaamheden en bespre kingen, waarbij goede vorderingen waren gemaakt. Verschillende leden van het dagelijks bestuur klaagden over de veren in Zeeland, die maar al te vaak het verkeer niet kunnen ver werken. Aan deze kwestie zal de no dige aandacht worden besteed. Besloten werd de hoofdbestuursver gadering te houden op Maandag 17 November te Goes en de algemene vergadering op Maandag 15 Decem ber te Middelburg. VEILING K&ABBEKDIJKE. 17 October. Exportveiling. Cox Orange Pippin AAA 44.40, AA 44.90, A 44.70 45.10, BC 38.4043.90, Hl gr. 43.80—45. I fijn 35.40. Sterappeï C 8.20. H 4.50. Glo rie van Holland AA 20 30. A 17. BC 14.40. Hl gr. 17, I fijn 14. Laxton Superbe A 18.40, BC 12. Goudreinetten I gr. 15, I fijn 9. Jonathan BC 14, Hl gr. 23.20. I fijn 15.30, II 5. Bramley Seedling HD a K 4 80. Doyenne du Cornice I gr. 37-40. I fijn 30.50. Comtesse de Paris I gr. 12,70, I fijn 10. Emiel d' Heijst A 8.20. BC 6 40. I gr. 8. I fijn 6.10, II 3.70, Beurré Alex Lucas I gr. 19.20, Beurré d' Amanlis I gr. 23.40. Gewone veiling. Cox Orange Pippin, verpakt 4754. los 936. Sterappel, ver pakt 18. los 513. Jonathan, verpakt, 28 34, los 18. Goudteinetten, verpakt, 27, los 59. Laxton Superbe verpakt 2050. los 14. Golden Delicious 3—22. Glorie van Holland 314. Bramley Seedling 4. El lington Pippin 411. Doyenne du Cornice, verpakt, 4143. los 1024. Emiel d' Heijst 47. Beurré Clairgeau 511. Beurré Alex Lucas 1223 Beurré d' Amanlis 4II. St. Remy 410. Nouveau Poiteau 4. Com tesse de Paris 3—9. VEILING KAPELLE. Exportveiling. Kroetappels 3. Goudrei netten AAA 30.25. A 16.20—17, BC 12.20— 12.30, I gr. 15.80—16.20. I 11. H 6-50—6.70. K 10.25—10.70, fabr. 5—5.10. val 3 90. Jo nathan A 26.30, BC 22, I gr. 22. I 16. II 5.40, K 11.3011.60, fabr. 5.90, Sterappels A 20. BC 17.10—20.75. I gr. 16.50—18.10, I 11.10—12.10. II 3.80. K 9.70, fabr. 4.40— 4.60. Cox Orange Pippin AAA 44.90, A 43.60—44,90. BC 38.80—39.90, K 31.30—34, fabr. 12.20. Glorie van Holland I gr. 15.70, I 12—13.50, II 6.80, K 11.20, fabr. 4.80. Udo- appels I 13.50, II 6. Gron. Kroon I gr. 12, I 7.30, H 3.30, K 7.50—8.10, fabr. 3. Bram ley Seedling I gr. 6.10, I 6. K 3. Franse Reinette I gr. 12.50, I 12.20. K 9.20. Le- moenappel I gr. 12.10. I 9.50, n 5.70. K 7.40. Notarisappel A 13.80, I 12.50. Peren: Doyenne du Cornice I gr. 38.20, 1 34.90, H 23.40, K 30.45, fabr. 13.60. Zwijndr. wijnpeer A 12.40—1250, BC 1055—12.30, I 950. n 3.20. K 5.40—5.70. Comtesse de Paris A 14.30, BC 13.90, I gr. 12.30. I 10.80, n 5.60, K 5.20, fabr. 3.40. Beurré Alex Lucas AAA 31.60, A 3150, BC 30.35, I gr. 31.50, I 30, n 7 09, K 9.40. Conference I 11. n 5.90. Nouveau Poiteau I gr. 750, I 6.90, II 3. K 5.60. Jodepeer I gr. 6.30. I 6.70. Emile d' Heijst I gr. 10.75. I 8.80— 12.10, II 3.30. Saint Remy I gr. 8.60, I 9, II '650, K 6.60—7, fabr. 5.30. Pondspeer I gr. 850. I 8.20, n 7. K 6.90. Gteser Wil deman I gr. 23—23.70, I 18.20—18.60, H 9.10, K 12. Verpakt fruit: Appels: Goudreinetten AAAA 34—35, AAA 33—35, AA 30—34. A 27—30, I 23—32. Jonathan A AA AA 39, AAAA 36, AAA 35, AA 33. A 30—33. Cox Orange Pippin AAAA 50. AAA 49, AA 47. Kleine veiling. Appels: Zoete vrïnter- kroon 13. Manks Codlin 13—16. Zoete Campagne 3—14 Pomme d' Oranje 16 17. Bezij v. Schonauwen 44 50. Zoete Ermgaard 8—20. Tuinzoet 9—27. Peren: Soldat Laboureur 8—25. Legipont 11—13, Kweepeer 14—18. Pater v. d. Eisen 4— 650. Conference 3—15. Beurré Clairgeau 3—12. Noten 200—250. Druiven 53—83. Bramen 65. Groenten: Snijbonen 42—51. Dubb. princessen 22—58. Andijvie 5—6.50. Uien (stek) 2—3. Savoye kool 8.50. Rode kool 850—9. Kroten 7. Tomaten 50—52. Spruit- kool 29. Witte kool 4—5. Bloemkool 8— 50. Knolselderij 3.50—10. Kropsla 3.50—5,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13