NIEUWS UIT ZEELAND Ziuin Zijpe WALCHEREN Rgenda AMBACHTSSCHOOL TEZIERIKZEE WORDT UITGEBREID VRIJDAG 17 OCTOBER 1952 PROV INC1 ALE ZEEUWSE COURANT VERGADERING PHJLATEL1CA. Te Vlissingen vergaderde de al'de- ling Philatelica in café-restaurant Dekker onder voorzitterschap van de heer A. Rorye. Na de opening, notu len en ingekomen stukken werd ge sproken over de najaarsvergadering, die in Amsterdam zal worden gehou den. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werden gekozen de heren Henneman. De Koning en Louwerse, De heer P! Oudenaarde hield daarna een kleine causerie over het begin van de philatelie, die met grote aan dacht werd aangehoord. De vergade ring, die druk bezocht was,, had een uitstekend verloop. AANRIJDINGEN. Donderdagmiddag gebeurde op de hoek Leliestraat-Kamperfoeliestraat te Goes een aanrijding tussen een per sonenauto, bestuurd door De B. uit Krabbendijke en de Goesse scholier B.. die een rijwiel bereed. De jongen liep verschillende verwondingen aan zijn handen op en moest in net zie kenhuis Oostwal worden verbonden. Het rijwiel werd vry ernstig bescha digd. Op de Kreukelmarkt kwam een personenauto in botsing met een lichtmast. De auto werd aan de voor zijde beschadigd, terwijl de lichtmast afbrak. Middelburg PREMIEVERHOGING ZIEKENHUISVERPLEGING. De Vereniging „Ziekenhuisverple- ging op Walcheren" te Middelburg, vergadert Donderdagmiddag 30 Octo ber in Middelburg. Het bestuur stelt ondermeer voor de premies voor de A-, de B- en de C-verzekering met 2 cent te verhogen en respectievelijk te brengen op 22 ct, 10 ct., en 16 ct. per week voor personen van 16 jaar en ouder. Ook wordt voorgesteld de ver goedingen bij verzekering B op maxi maal f 150 en bij verzekering C op ten hoogste f 250 vast te stellen. De agen da vermeldt verder ondermeer een bestuursverkiezing. Periodiek aftre dend zijn de heren J. L. Dregmans en W. Feikema, arts. VAN MONDHARMONICA TOT GOUDEN RING. De commissaris van politie te Middel burg deelde ons mede. dat aan zijn bu reau in het tijdvak van 9 tot en met 15 October als gevonden zijn aangegeven of gedeponeerd de volgende voorwerpen: mondharmonica, beige ceintuur, rechter- dameshandschoen. blauw kinderwantje, rozenkrans, rood plastic kindertasje, por- temonn. met ritssluiting met inh., honden penning no. 0176. turnschoen, geldsbedrag, donker blauwe alpino, verder enige huis- en andere sleutels. Bij particuliren zijn de volgende gevon den voorwerpen in bewaring (adressen bur. v. politie): haarstrik; zilveren boe- renknoop (broche); rechter glacé hand schoen; br, portemonn. met inh.: nylon- kous; groene alpinomuts; huissleutel; he renrijwiel; kano (rood met grijs dek); kussensloop; Llpssleutel no. 19broche; enkele pannensponsen; zwarte vulpen; ro de haarkam; pr. bruine glacé handschoe nen; bril in étui; damespolshorloge; munt biljet van f 1; boerinnekapje; grijs imita tie-parelsnoer; gele hoofddoek; zwart vul potlood; schoolboek en paars kinder wantje; br. portemonn met inh.; militair zakboekje t.n. Krijger; rubber popje; be- lastingkaart bromfiets; gouden ring ge merkt R. V. 25.12.41 Vlissingen CONTACTAVOND NED. CHRISTE LIJKE BLINDENBOND. De Ned. Chr. Blindenbond houdt deze maand een tournee door Zeeland en hield Donderdagavond een con tactavond in Vlissingen. Deze bijeen komst werd gehouden in de Geref. kerk en geopend door ds W M. Maas, Ned. Herv predikant. In zijn openingswoord wees spreker in het bijzonder op de liefde van Christus voor de geschonden mens. De propagandist van de N.C.B.. de heer Van Wijk, hield een causerie over leven en werken der blinden. Hij schetste eerst het type van ,de bede lende blinde" zoals men die vroeger kende. In hun positie is langzamer hand verandering gekomen. Zij zijn zich bewust geworden, dat zij In de wereld een volwaardige plaats en een taak hebben. Veel wordt er thans voor de blinden gedaan. De stichting van de tehuizen, zoals „Bartimeüs" en „Sonneheerdt'' is hiervan een be wijs. Blinden werken in volwaardige betrekkingen op kantoor en in de fa briek. van de meest eenvoudige tot in de intelligente beroepen o.a als pre dikant en advocaat. En dan is er de Chr. Bond. die Braille-brjbels en psalmboeken Iaat drukken en excur sies organiseert. Na deze vaak met fijne humor ge kruide causerie gaf een film: „Het lichtloze land" een uitstekende indruk van de opleiding in allerlei vakken der blinden. Aan deze zeer goed geslaagde avond werd verder medewerking ver leend door het Hervormd kerkkoor. MIDDELBURG. Vandaag Abdijkerken: Bijbeltentoon stelling „Het altijd nieuwe boek". 2.30 —5.30 en 7.30—9 30 uur; Ned Koffie huis: Reclaseringsraad. causerie. 8 uur: Gouden Poorte: Ned ver tot af schaffing van alcoholische dranken: Gouden Poorte: A.B.V A. filmavond; Electro: ..'s Nachts langs de weg" (lé jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De zoon van de kallef". (14 jr.), 8 uur. Morgen Schuttershof: Propaganda- feestavond Alg. Ned. Bouwbedrijfs- bond, 8 uur; Electro: „In de aap ge logeerd", (a.l.). 3.30 uur: ,,'s Nachts langs de weg". (18 jr.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De zoon van de kalief" (14 jr.), 8 uur. Zondag Electro: ,,'s Nachts langs de weg", (18 jr.). 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „In de aap gelogeerd", (a.l.), 2.30 uur; „De zoon van de ka lief" (14 jr.), 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: ,,'s Nachts langs de weg". (18 j.), 7 on 9 uur; Luxor- „Gunga Din". (14 j.), 8 uur; Geref jeugdgebouw: Huldiging mej. Jobse. 8 uur: UnitaB: Contactavond tennisclub. 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 7 en 9 Concertgebouw. Feestavond S.H.V 8 uur; Concordia: Toneelavond Tuin dorp, „Het witte legioen", 8 uur; Scheldekwartier Cabaretavond, 8 uur; Cosy Corner; Baby .den Toonder, 8— 11.30 en 124 uur. Schelde: Tewater lating Zweeds passagiersschip, 1.10 u. Zondag Alhambra- Als vandaag, 3. 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Cosy Corner: Baby den Toon der, 3—6 en 8—11.30 uur. LEZING OVER DRANKBESTRIJDING. herberg Scheldestroom" te gen een lezing gehouden ovêT het onderwerp „De verhouding tussen de preventieve en curatieve drankbe strijding." Spreker was de heer G. van den Akker, algemeen secreta ris van de Nederlandse vereniging tot afschaffing van alcoholische dranken. De voorzitter van de afde ling Vlissingen van deze vereniging, de heer J. Koops, sprak een inlei dend woord Hierna gaf de heer Van den Akker in een duidelijk betoog de hoofdpunten van de drankbestrij ding weer en wees nog eens ten overvloede op het doel en de resul taten van de vereniging. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan door verschillende leden gebruik werd gemaakt. Na een geanimeerde dis cussie sloot de voorzitter de bijeen komst met een woord van dank aan de inleider. Hedenavond zal dezelf de lezing in „De Gouden Poorte" te Middelburg worden gehouden. GEZINSWEEK 1952. Uitgaande van de commissie bij zonder kerkewerk der Nederlands Hervormde gemeente zullen volgende week in Vlissingen gezinsappèls wor den gehouden. Maandagavond 8 uur vinden samenkomsten plaats in het CJ.M.V.-gebouw, Noordstraat, in de aula van de R.H.B.S.. in de Oranje- school aan de Bloeménlaan en in de Noorderkapel aan de Hogeweg. Woensdagavond 8 uur is er zelfde bijeenkomst in de Fröbelschool van het Havendorp. Op deze gezinsa.ppèls zullen specialisten, huisartsen, predi kanten en een wijkzuster spreken over „Ziekte in het gezin". GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau te Vlissingen werden in de week van 8 tot en met 14 October 1952 de volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd- schildersmes. twee sleutels aan een touwtje, bruine glacé handschoen, beige ceintuur, kinderregen jas. huissleutel, d'ubbele bruine rijwiel- tassen en dat omtrent de volgende ge vonden voorwerpen adressen aan- zijn bu reau zijn te verkrijgen: zwarte hond.. 1 paar bruine dameshandschoenen, munt biljet. zilveren rammelaar met bijtring, snoer witte kralen, rood kindermutsje, bruine portemonnaie met Inhoud, dubbel snoer witte parels, ronde staaflantaarn, bruine herenhandschoen, speelgoedkrui wagen, groene wollen shawl, blauwe cein tuur. capuchon met hoofddoek, vitrage- kleedje, blauw jongensjasje en een win kelhaak. Vrouwenoolder JAARVERGADERING E.H.B.O. De afdeling Vrouwenpolder van de E.H.B.O. kwam in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer D. v. d. Sluijs uit Veere. (Jit het jaarverslag van secretaresse en pen ningmeester bleek, dat dit jaar 4 verbandtassen waren aangeschaft en de kas een batig saldo had van f 88. Burgemeester de Kam reikte diplo ma's en insignes uit aan mevrouw Kik—de Pagter, mej. F. Geerse, de heren A. Hoefkens en J. Dekker Er meldden zich drie nieuwe leden. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat het in de bedoeling lag in de a.s. zo- met een openluchtoefening te organi seren. De heer W. v. d. Broekie sprak namens het Groene Kruis en bood de heer Van der Sluijs een boekwerk aan. Aan mevrouw Van der Sluijs werd een plant aangeboden. De pas gediplomeerden ontvingen een asbak je. Tot slot werden twee E.H.B.O.- films vertoond. Arnemuiden- „DE GOUDEN C.MJB." In het verenigingsgebouw te Arne muiden werd door de Christelijke Metaalbewerkersbond voor de leden met hun dames en voor de kinderen van de leden de film „De gouden C. M, B.", vertoond. In de jeugdvoor stelling des middags werden de kin deren getracteerd. 's Avonds werden de leden en hun dames toegesproken door de districtsbestuurder, de heer J. Lodder, die tevens een toelichting gaf, bij hetgeen op het witte doek was te zien, Bij afwezigheid van de heer P. Boon Cz. werd aan diens echtgenote het gouden insigne van het C.N.V. uitgereikt in verband met het feit, dat de lieer Boon 25 jaar lid was van het C.N.V. FILMS iN ZEELAND Donderdagavondcyclus In zijn Donderdagavondoyclus ver toonde net Electro-theater te Middel burg een dooi Belgische ontdekkings reizigers vervaardigde, belangwek kende culturele film, „Zwarte scha duwen over Afrika", het filmisch verslag van een expeditie door de Belgische Congo met opvallend goe de opnamen van dieren in hun na tuurstaat en van het leven der in- boorlingenstammen. In Alhambra te Vlissingen ging een reprise van de Engelse kleurenfilm „Huis der vrou wen", een meeslepend verhaal over de belevenissen van een aantal non nen in een door haarzelf gesticht klooster in het Himalayagebergte. In dit werk van Powell en Pressburger speelden Deborah Kerr, Sabu, Jean Simmons en Davind Farrar hoofdrol len. RAAD ARNEMUIDEN Begroting 1953 ongewijzigd vastgesteld Woensdag vergaderde de raad van Arnemuiden, onder voorzitterschap van de burgemeester J. v. d. Bos. Naar aanleiding van een opmerking van de heer M. de Ridder In de vorige vergadering, deelde de voorzitter me de, dat melkverkoop op Zondag ver boden is. Ingekomen was een schrijven van de bouwvereniging, inzake het schil deren van de woningen in het Tuin dorp, door de bewoners zelf. De ver eniging was genoodzaakt deze maat regel te nemen, omdat zij niet uit kan komen met de norm voor onder houd van f 48— per woning. De heer A. Schuit kon voor dit beleid geen bewondering hebben. De heer B. J. la Soe zei dat men hieraan tegenwoor dig, nu alles zo duur is, moeilijk kan ontkomen. Op voorstel van de neer J. Polderdijk zullen deze woningen .door enkele vertegenwoordigers van de raad worden bezocht. Het veer over het Arnekanaal zal opnieuw in het openbaar worden ver pacht. De verpachting van de vishal werd gegund aan de hoogste inschrij ver, de heer J. Marteijn, voor de som van f 801,Aan de Christelijke be waarschool zal voor 1953 een subsi die worden toegekend van f 2500. In de loop van het nieuwe jaar zal worden overwogen of deze subsidie zal kunnen worden verhoogd tot f 20.— per leerling, zoals ook in de meeste naburige gemeenten wordt betaald. Hierna werd de begroting 1953 be handeld. De commissie die deze be- roting heeft onderzocht, adviseerde leze ongewijzigd vast te stellen. De voorzitter deelde mede, dat in deze begroting een bedrag is opgenomen van f 10.000.voor aanschaffing van nieuw brandweer-materiaal, f 15.000 voor bestrating van de Nieuwlandse weg en t 30.000 voor het teren van de weg Arnemuiden naar Middelburg. Door Gedeputeerde Staten zal aan ae Provinciale Staten worden voorge steld de Nieuwlandse weg op het ter- tiare wegenplan te plaatsen. Voor de ze verbetering zal thans een plan worden opgemaakt door de Centrale Dienst, in overleg met de Provinciale Waterstaat. Voor de verbetering van de openbare school in de Kom en te Kleverskerke is een bedrag uitge trokken van f 15.000. Voor net dem pen en rioleren van de Spoorsloot vanaf het station tot de Veerse dijk is een post geraamd van f 50.000. Wanneer de nieuwe regeling van de financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeente voordelig uitvalt, zal ook nog een bedrag worden uit getrokken vooi de bouw van een pri maire zuiverings-inrichting. Ten aan zien van de aanschaffing van nieuw brandweer materiaal en het bouwen van een zuiveringsinstallatie, gaf de voorzitter nog enkele nadere inlich tingen. De heer J. L. Joosse zeide verheugd te zijn, dat deze grote open bare werken in de begroting kon wor den verkregen. Ook de verbetering van de scholen ïs van het grootste belang. Hierna werd de begroting met algemene stemmen ongewijzigd vastgesteld, met een post voor on voorziene uitgaven van f 2740,23. Vervolgens werd vastgesteld een wijziging van de begroting 1952 in verband met het verlenen van mede werking voor woningverbetering met een premie uit het Terlingenfonas. In de vorige vergadering was een Inge komen aanvraag afgewezen, doch na breedvoerige discussie werd thans be sloten tot het verlenen van medewer king aan deze regeling. Angeboden werd de rekening 1950, die thans gecontroleerd is door het verificatiebureau. Er werd een com missie gevormd, voor het onderzoek van deze rekening, bestaande uit de heren M. de Ridder, P. J. la Soe en J. Scheele.De heer A. Schuit vroeg de aandacht voor de slechte toestand van de Singel. De voorzitter zeide, dat aan deze zaak aandacht wordt geschonken. Ook de naleving van de winkelsluitingswet heeft de aandacht van het gemeentebestuur en de poli tie. Op een vraag van de heer P. J. la Soe gaf de voorzitter nog enkele in lichtingen over herstel van de pui van het gemeentehuis. Marktberichten VISMIJN TE VEERE. 16 October. Handelsgarnalen, aanvoer 2637 kg.. 46—55. Schar, aanvoer 27 kg.. 5063. Bot. aanvoer 108 kg.. 56—74 Wij ting. aanvoer 82 kg.. 3570. Middel tong, aanvoer 4 kg.. 266—294. Rog. aanvoer 160 kg., 2446. Wulken, aanvoer 18 kg., 16 —32. VISMIJN TE BRESKENS. 16 October. Export garnalen, aanvoer 1645 kg.. 60. Handels garnalen, aanvoer 120 kg.. 60. Pellerij garnalen, aanvoer 581 kg.. 40. Schar, aanvoer 94 kg.. 4967 Bot. aanvoer 206 kg.. 4049. Wijting, aanvoer 24 kg.. 3644. Middel tong. aanvoer 7 kg. 200—238. EIERVEILING MIDDELBURG. 16 October. Minimumprijs voor pluim veehouders 3.03. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 15 October. Fruit: Druiven 67—83, Ap pelen binnenland: Goudr 1526; Notaris 16—25; Glorie 16—20; Jonathan 15—27; Cox 2338; Peren binnenland: Legipont 1120: Gieser Wildeman 11—16; Doyenne de Commies 3850. alles per kg. Groenten- Bloemkool 1248. Boerenkool 67. Stamprincessen 42—87. Kroten 9—12, Rode kool 8—13. Gele kool 4—11, Waspeen 17—18. Grotepeen 814; Prei 1219. An dijvie 13—18. Groene kool 6—9. Sjalotten 14—15. Selderij 3.80—6.00 per 100 bos. Knolselderij 13—17. Stoofslo 10. Sla 3.60— 9.10 per 100 krop. Spinazie 2438. Sprui ten 2250, Tomaten A 4557. idem B 40 -58. idem C 26—37. idem CC 16—18. Uien U—19. alles per stuk. per bos of per gk. VEILING ST. ANNALAND. 16 October. Uien. middelsoort 19,79; bonken 19.04. drielingen 20.97, picklers 23.82. Aanvoer 40 ton. VEILING SCHERPENISSE. 16 October. Uien, middelsoort 19.94, Aanvoer 10 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 16 October. Gewone uien 20.50, bonken 19.82, drielingen 21, pickles 2620, stek 3.98. Aanvoer 60 ton. ZOMAAR WAT VLAAMS Op de Brusselse Steenweg te Kor- tenberg is een autodief letterlijk en figuurlijk tegen de lamp gelopen. Toen hij met een gestolen wagen op topsnelheid langs deze auto-baan reed, botste hy plotseling tegen een lantaarnpaal op, waarna hij de be nen nam. De gendarmerie was echter paraat en greep de „zware jongen" in zijn verfomfaaide kraag, f Een agent te St. Andries bij Brugge bracht een moeder heel wat opluch ting toen hij haar zoontje uit school naar huis bracht. De jongen zou des middags door een vriendje naar huis worden gebracht, maar omdat dit knaapje kon liften naar zyn eigen huis, had hij het aan hem toever trouwde vriendje ook maar meege nomen. Er ontstond heel wat op schudding m en om Brugge en de hele gendarmerie liep in het geweer, tot tenslotte werd ontdekt, dat een behulpzame jongedame het kereltje naar school had teruggebracht, om dat het vertelde, dat het daar zou worden afgehaald Personen zonder verantwoordelijkheidsgevoel of eer bied voor het „gemeenschappelijk be zit" hebben in enige plantsoenen te Antwerpen vernielingen aangericht. Boze tongen beweren, dat de verniel ingen onderdeel zijn van een door jongelieden gevoerde actie tegen de bordjes „Verboden het gras te betre den". Verteld wordt, dat de Bel gische politie uitkijkt naar een man met een lollie. Behalve een armband horloge ontvreemdde hij namelijk uit een zwembad te Antwerpen 6 francs. „Wat doe je in de kou", zal het individu hebben gedacht dat uit een woning te Schoten een partij kleren wegnam. Het schijnt hem met al die kledingstukken toch te warm te zijn geworden, want hij verdween „zonder nader adres achter te laten". De vrachtautobestuurder, die te Merk- sem tegen een gevel botste, is blyk- baar een man, die er niet gauw ge noeg van heeft. Met het vallend puin ramde hij een geparkeerd staande wagen, die weer tegen een andere wagen opbotste, pas toen kwam er rust in de chaos. Vermeld dient, dat het ongeluk in de Eethuisstraat ge beurde. Of er ook bier wordt ge schonken is echter niet hekend. Nieuws in een Noiedop 9 De Rotterdamse rechtbank legde een gevangennisstraf van drie jaar op aan de 28-jarige tandtechnicus J. R. uit Bergen op Zoom, die op 8 Juli j.l. in de Hoofd- steeg te Rotterdam de boekhouder van de „Coöperatieve Vee-afzet-verenigïng", J. van B. uit Voorburg, met een loden pijp op het hoofd had geslagen om een acte- tas met f 37.000 te roven. In de buurt surveillerende politiebeambten grepen de 9 Een Amerikaans transportvliegtuig met 21 passagiers en een bemanning van vier. dat van een basis aan de Oostkust van Ko rea naar een andere basis was vertrokken, wordt vermist .Opsporingswerkzaamheden hebben geen succes gehad. 9 Er zijn arrestatiebevelen uitgevaardigd tegen zeven der dertien Japanse afge vaardigden naar de communistische vre desconferentie te Peking. 9 De Oranjeverenigingen in Nederland gaan zich nauw aaneensluiten. In Juni zullen zij een congres houden te Hengelo, v/aar dan tot stand zal komen de federa tie van Oranjeverenigingen. 9 Op een scheepswerf te Hamburg is de kiel gelegd voor de grootste tanker ter wereld. Het schip zal een draagvermogen krijgen van 45.000 ton, 9 Hit een vitrine in de Spuistraat - in Den Haag, werden 15 horlogebanden van staal en doublé, 8 verchroomde herenhorloges en een dou blé a'amespolshorioge ontvreemd 9 Ruim 200 mannelijke inwoners van Badhoeve dorp en Sloten, hebben Woensdagavond vrijwillig hun medewerking verleend aan de testserumactie van het Nederlandse Rode Kruis, de eerste actie van dit soort In Nederland en een van de eerste in W Europa 9 De landrechter te Soerabaja heeft A. van H.. een der hoofdpersonen bij de overval op het agentschap van de Javase Bank te Soerabaja in December 1950. veroordeeld tot een gevangenisstrai van vier Jaar met aftrek van voorarrest NIEUWBOUW OP PALEN. Twee nieuwe vleugels en verbouwing van de bestaande school. De Ambachtsschool to Zlerikzee zal weldra uit haar nauwe kcurslyf worden bevrijd. Binnen afzienbare tijd begint de bouw van twee nieuwe vleugels, die dc reeds zo lang begeerde en zo dringend noodzakelijke ruimte voor het onderbrengen van enkele afdelingen zullen bieden. Bovendien zal na doze uitbreiding het bestaande schoolgebouw vr\j Ingrijpend worden verbouwd. Het gehele werk, waarvoor het plan is ontworpen door het ar chitectenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft b.i. te Middelburg, zal anderhalf jaar ln beslag nemen. In deze Zierikzeese school tobt men al lang met het ruimtegebrek, dat een verdere ontplooiing van het tech nisch onderwijs belemmerde. Aan alle problemen zal echter een einde ko men, wanneer de beide nieuwe vleu gels in gebruik genomen worden. De afdelingen banfewerken, autoherstel en houtbewerking vinden hier een ri- ant onderkomen, waardoor in de oude school ruimte beschikbaar komt voor leslokalen. KORFBAL Swift Zaterdag kampioen Het korfbalprogramma voor Zater dag a.s. luidt: le klasse; SwiftScampolo; Zce- landia—Tjoba; ViosSeolto. Swift heeft aan een gelijk spel genoeg om in het bezit te komen van de kam pioenstitel. 3e klasse A: ZuidwestersSVG. 3e klasse B: KVD—TOP. 3e klasse D: SSS II—Kats; EltoScampolo Hl Adspiranten A: Swift AScampo lo. Adspiranten B: Swlft snelVKV; Swift kwiekAtlas. HOCKEY OVERZICHT 2e KLASSE A.K.N.H.B. Breda II liet zich van een ande re kant zien en sloeg het Bredase Push II met 21. DES deed het zelfde en won nu met 2—1 van For ward II in Tilburg. Liberty en Wa rande deelden de punten, zodat de stand er thans als volgt uitziet: Warande 2 1 1 0 3 12- 2 Liberty 2 1 1 0 3 4—3 Middelburg 1 1 0 0 2 6—1 DES 2 10 12 3-6 Breda II 2 10 12 2—11 Cadetten 0 0 0 0 0 0 Push II 10 0 10 1—2 Forward n 2 0 0 2 0 14 PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Push II krijgt Forward n op be zoek en een verdeling der punten lijkt ons niet onmogelijk. Warande ontvangt DES; een spannende strtjd is te verwachten, met een kleine overwinning voor de thuisclub. Middelburg moet naar Breda en als .de bezoekers hun gastheren niet te veel onderschatten, dan zijn wederom winstkansen voor de hoofd stedelingen aanwezig. Het Middelburgse dames-team moet naar Roosendaal naar Pelikaan II. terwijl Middelburg II de reserves van Pelikaan moet bekampen. Voor spellingen zijn moeilijk te geven, daar de sterkte van de gastvrouwen en -heren niet bekend is. BOKSEN Jimmy Carter won titel te^ug In een wedstrijd over 15 ronden heeft de Amerikaanse neger Jimmy Carter gewonnen van de Mexicaan Laura Salas en daardoor de titel van wereldkampioen lichtgewicht terug gewonnen, welke hij in Mei j.l. in een gevecht te Los Angeles aan Salas nad verlorën. 9 Op de weg van Vorden naar Hengelo (Gld.) is de 45-jarige smid Harmsen uit Hengelo (Gld.) met z(Jn motorfiets op twee wielrijders ingereden. H. werd te gen de grond geslingerd en was op s!ag dood. De beide wielrijders werden ge wond. 9Binnenkort zal voor het opperste ge rechtshof der Sowjet-zöne in Berlijn een proces beginnen tegen 35 Oost-Duitse functionarissen der Unie. Zij worden van „splonnage" en „het optreden als agen ten der Westerse mogendheden" beschul digd. VAN TOT Op Woensdag 5 November a.s. zal te St. Annaland de jaarlijkse dankdag voor het gewas worden gehouden. In de Ned. Herv kerk gaat hierbij voor ds. D. J. van Dijk en in de Gereformeerde Ge meente ds. Aangenbrug uit Terneuzen Bij een vliegerwedstrijd te Kloetinge gingen de vliegers van Bennie Kolen. AdrJ Hoogstrate, Piet Dourlejjn en C. Blommaard het beste op. De knapen wer den voor hun moeite beloond met een fraai Jongensboek. Te Scrooskerke (W.) bracht een col lecte voor het Hogeland f 106.11 op. In ö'c Ned Herv kerk te KapelJe werd een collecte voor de Noord-Oostpolder ge houden. De opbrengst was f 66.57. In Sluis is duchtig met de naald ge werkt. De prikkaartenacüe ten bate van een nieuw te bouwen kinderpaviljoen bij het sanatorium „Sonnevanck" bracht er f 113.65 op. Nisse droeg door een collecte f 15.95 bij voor de reclassering in Nederland. Ook Aardenburg offerde voor de re classering Hier was de opbrengst van een collecte voor dit goede doei f 20.60 De heer J. Capello uit Goes zal In de komende winter niet over koude te k!a gen hebben. Hij werd benoemd tot stoker van de verwarming in de St. Jozephschool 15 cursisten te Oosterland zijn met nieuwe moed een vervolgcursus E.H.B.O. aangevangen. De lessen worden gegeven door mevrouw Vleugels Schutter—Spit. arts te Nieuwerkerk. De heer H. Haak, ambtenaar 3e klas bij de PZ.E.M. te Sluiskil, is met ingang van 1 October 1.1. bevorderd tot technisch ambtenaar 2e klas van deze maatschappij. De wachtmeester der Rijkspolitie le klas, J. de Voogd te Nisse, werd overge plaatst naar Stavenisse. waar hij de func tie van postcommandant zal vervullen Te Ovezande werd voor de gezamen Ujke militaire fondsen 15.91 bijeen ge collecteerd. Te Goes waren de Nederlandse Spoor wagen en de Waterleidingmaatschappij broederlijk om de „groene tafel" ver enigd. Het betrof echter geen conferentie, maar een tafeltenniswedstrijd, die door de spoorwegmensen met 27—9 werd ge wonnen. Ook in St. Annaland gaat Zaterdag de bal weer rollen ln een voetbalwedstrijd tussen W.H.S I en Chrlslanala I. In de Gereformeerde Gemeente te St. Annaland heerst grote gemeenschaps zin. Op Zondag 19 October zal er een collecte worden gehouden ten bate van een door brand getroffen gezin. Tevens zal op die dag In St. Annaland de Jaar lijkse oogsteollecte in de beide kerken worden gehouden. In St. Jansteen was het niet Jood om oud Ijzer" maar .Joop om oud ijzer" toen door de douane aan de grens een bakfiets met schroot, bestemd voor „uit voer" in beslag werd genomen. De be stuurder van hot vehikel nam aanvan kelijk de wijk. maar zal toch ter verant woording worden geroepen. Vervoermid del met Inhoud werd geconfisceerd. Te Veere hoeft het echtpaar L. Mer- sie—Geldof feestelijk zijn gouden brui loft gevierd. De collecte voor de gezamenlfl- ke militaire fondsen heeft te Mid delburg 1130,39 opgebracht De ene vleugel, die in het verleng de van het bestaande gebouw komt te liggen, wordt twintig meter lang, de andere, die ei bijna loodrecht op staat. dertig meter. Het nieuwe ge deelte, dat rykelijk van ramen wordt voorzien, zodat het licht van twee kanten toegang heeft, zal ondermeer de bankwerkplaats, de autoherstel en houtbewerkingsplafttsen, een can- tine, een nieuw trappenhuis, een nieu we garderobe en een nieuwe toilet- tengroep bevatten. Ook komt hier de ingang voor de leerlingen; de huidige entrée wordt in de toekomst de hoofd ingang. Natuurlek moet de tuin aan deze uit breiding worden opgeofferd, maar de leerlingen krijgen nu de beschikking over een tegelplaats. Ook de rijwiel stalling is momenteel onvoldoende; in het uitbreidingsplan is een kelder voor het opbergen van 150 fietsen opgenomen. VERFSPUITCABINE. De vrijkomende ruimte 'n de oude school krygt een andere bestemming. Er worden vier leslokalen gemaakt en de electriciens en schilders krijgen meer armslag. Voor de schilders wordt voorts een verfspuitcabine ge bouwd. Het trappenhuis zal ver nieuwd worden. De gehele nieuwbouw komt op pa len te staan, aangezien de grond ter plaatse slecht is. Voor het oude schoolgebouw is destijds niet geheid, met het gevolg, dat het verzakt en gescheurd is. Een bijgebouw, dat in zeer slechte conditie verkeert, zal worden afgebroken. De beide vleugels betonskeletbouw met een pannen dak zijn modern van opzet. Het on derwijs aan de school zal van de werkzaamheden weinig overlast on dervinden; wanneer de uitbreiding gereed is, verhuizen de leerlingen naar de nieuwe lokalen, waarna de verbouwing van het oude sohoolge- bouw kan beginnen. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 16 te Hongkong. Aldabi 16 te Antwerpen. Arnedijk p. 15 Azoren. Abbedijk 15 v. Havanna n. Vera Cruz. Boissevain 16 te Kaapstad. Blitar 16 te Aden. Bloemfontein 16 v. Hamb. n. Antw. Cottiea p. 15 Azoren n. Plymouth. Celebes 15 v. A'dam n Hamburg. Dido p. 16 Kp. San Sebastian n. Genua. Eos p. 16 Dover n. A'dam. Ganymedes 15 te A'dam. Gouwe 16 te Zaandam. Indrapoera 16 te Djakarta. Loenerkerk 16 te Bremen. Lissekerk p. 16 Vliss. n. Hamburg. Laagkerk 16 te Hamburg. Nigerstroom 18 te A'dam verw. Sommelsdijk 15 te Bremen. Stad Breda p. 16 Key West n. New OH. Tawali 16 te Probolingo. Tamo p. 15-16 's n. Str. Yukatan. Triton 15 v. Trujillo n. Aruba Veendam 16 te Halifax. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden te Para maribo: H. P. Schouten, candidaat te Wassenaar. Benoemd tot hulpprediker te Wer kendam. A. J. Poeiert, candidaat en hulpprediker te 's-Gravendeel. Bedankt voor Holten: N. Warns te Wanneperveen; Bedankt voor Kam pen (toezegging)G. H. van Kooten te Brandwijk. CLASSIS ZIERIKZEE NED HERV KERK De classis Zierikzee van de Neder lands Hervormde Kerk kwam in ver gadering bijeen, waarin werd gespro ken over de „Proeve van omschrij ving van de Hervormde kerkdienst" en het „ontwerp dienstboek". Ds. S. P. de Roos uit 's Heer Hendrikskin deren gaf op beide onderwerpen een toelichting. Besloten werd gunstig te adviseren op het kerkelijk gebruik van de nieuwe Bijbelvertaling. In de classicale commissie voor het jeugd werk werden benoemd mevrouw de Kramer uit Zïerikzee en burgemees ter Michaëlis van Bruinisse. Nagekomen xlvertentle Hiermede vervullen wij de treurige plicht kennis te geven van het plotselinge overla den van onze medewer- ker, de heer J. F. RABEN, die in de eli maanden lat hij in dienst van onze coöperatie was, haar vele en belangrij ke diensten heeft bewe zen. Hij ruste in vrede. Het bestuur en commissarissen van de Coöp. „De Broederband" A. DE BART, voorzitter W. KLOPME1JER, secretaris A. S CHR IER, voorz. comm. Vlis3ingen, 16 Oct. 1952.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5