Ver. Naties denken er niet aan de strijd in Korea te staken ZEVENTIG DAGEN ONSCHULDIG IN MEXICAANSE GEVANGENIS DIENST STAATSBOSBEHEER ZOU TOPZWAAR ZIJN VRIJDAG 17 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 ACHESON IN V.N.-ASSEMBLÉE Agressie moet een halt toegeroepen worden ,,Do Ver. Naties zullen de stryd in Korea voortzetten, zolang dit nodig is om agressie een halt toe te roepen en vrede en veiligheid te herstellen. Pas als een bestand op rechtvaardige voorwaarden zal zyn bereikt, zullen de Ver. Naties de stryd staken. Wy moeten de aanvaller er van overtuigen, dat voortgezette strijd hem meer zal kosten, dan hy winnen kan". Dit heeft Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Donderdag in de Assemblee van de Ver. Naties te New York verklaard. Hij deed een beroep op elk lid van de V. N. zyn verantwoordelijkheid na te komen door de gemeenschappelijke actie in Korea te steunen en by te dragen aan de herbouw van dit land. Volgens Acheson had de Assemblee drie groepen kwesties te behandelen: in de eerste plaats de kwesties, die op de veiligheid betrekking hebben, dan de kwesties met betrekking tot de vervulling van nationale en indivi duele verlangens en tenslotte kwesties, handelend over economische vooruit gang van enkelingen en gemeenschap pen. Sprekend over de kwestie van ontwapening, herhaalde Acheson de Amerikaanse belofte met geen enkel wapen, hetzij geweren, atoombommen of chemische wapens, agressie te zul len plegen. Hij gaf toe, dat het hand haven van grote bewapening in zich zelf een gevaar voor de vrede bete kent, doch ontwapening kan volgens hem niet eenzijdig geschieden. Daar voor zijn internationale overeenkoms ten met doelmatige waarborgen nodig. Dean Acheson sprak voorts nog over de verlangens van afhankelijke vol ken, waarbij hij opmerkte, dat nie mand het recht van deze volken op uiteindelijke zelfregering betwist. Over de kwestie der rechten van de mens sprekend, zei Acheson, dat op dat gebied „geen enkele der aanwezige staten geheel zonder gebreken is: ie der van ons kan in zijn kast de ge raamten van rassen-, geloofs- of klas- sendiscriminatie vinden". Hij meende, dat deze vraagstukken zonder schijn heiligheid, indachtig de menselijke zwakheden, doch vastberaden moeten worden aangepakt. Het laatste deel van zijn rede was gewijd aan econo mische vraagstukken en de onontwik kelde gebieden. NEDERLANDS GESCHENK. Trygve Lie heeft melding gemaakt van plannen voor een Nederlands ge schenk, dat bestemd zou zijn voor het verhoogde gedeelte van de hoofdin gang van het Assemblee-gebouw. Hier over zijn nog besprekingen gaande tussen de Nederlandse regering en het secretariaat der V.N. Bevreemdende verklaring in moordzaak-Drummond Gustave Dominici zou dochter nog levend hebben aangetroffen De politie te Nice heeft een 31- jarige bordenwasser in arrest gesteld, die in dronkenschap gezegd zou heb ben, dat hij de moord op sir Jack Drummond en diens familie pleegde nabij Lurs in de Franse Alpen. Toen de man nuchter was ontkende hij, maar het bleek, dat hij destijds werk te in de nabijheid van de plek, waai de moord geschiedde. De boer Gustave Dominici, de be langrijkste getuige in de moordzaak heeft na een ondervraging van ver scheidene uren bekend, dat de doch ter van de vermoorde Britse voedsel deskundige, Elizabeth, nog leefde, toen hij haar aantrof. Dominici had nog een zwak doodsgerochel gehoord. De rechterarm van het meisje had nog stuiptrekkingen. Zij was dodelijk gewond door de slagen, die de moor denaar haar met de kolf van zijn ge weer had toegebracht. Dominici is in hechtenis genomen op beschuldiging van het niet verle nen van hulp aan iemand, die in doodsgevaar verkeert. Volgens Fran se wet kan dit zwaar worden ge straft. Natuurlijk lopen de schattingen om trent de dichtheid van de bevolking in Europa ten tijde van het begin on zer jaartelling wel wat uiteen, doch indien we aannemen dat Europa in het jaar 1 ongeveer 30 millioen mensen heeft geteld, maken we ons volgens de meeste deskundigen niet aan een te gewaagde speculatie schuldig. Wanneer we de cijfers over de groei der mensheid aan ons laten voorbij trekken, valt het direct op dat de be volking van de Oude wereld zo lang dit tenminste valt na te gaan een vrij constante ontwikkeling ver toont, tot plotseling in de 18de en 19de eeuw een geweldige groei doorbreekt. Griekenland, dat ruim 2000 jaar gele den ongeveer 2 millioen inwoners moet hebben gehad, telde ditzelfde aantal inwoners ook in de vorige eeuw, toen het nieuwe koninkrijk Griekenland werd opgericht Maar in de sedert dien verlopen jaren heeft de bevolking zich verdrievoudigd. On geveer eenzelfde beeld geeft Italië te zien, welks inwonertal zich sedert de tijd. van Caesar tot de 17de eeuv) (be houdens enige schommelingen) be woog tussen 4% en 6 millioen. Eerst in de 18de eeuw begon de constante toename, die in 1880 tot 15 millioen inwoners voerde, doch daarna is ook dit aantal ongeveer verdrievoudigd. Van Frankrijk en Engeland kan wor den gezegd dat zij in de middeleeuwen een bevolking hadden die ongeveer twee maal zo groot was als in de oud heid en dat de snelle aanwas in deze landen ongeveer een eeuw eerder is begonnen dan in de minder ontwik kelde Europese landen. Momenteel bedraagt de groei der Europese bevolking ongeveer 1% P^r jaar. En wanneer we veronderstellen dat de 30 millioen tellende betvolking van ons werelddeel bij de aanvang van de Christelijke jaartelling jaarlijks met 1% ware toegenomen, komen we tot schrikwekkende conclusies. Want in dat geval zou Europa geen 400 millioen inwoners tellen, gelijk thans het geval is. Neen, ons wereld deel zou dan momenteel bevolkt zijn met 4000 billioen mensen, dus de lan den zouden 10 millioen maal zo dicht bevolkt zijn als thans. Met ruim driehonderd inwoners per vierkante kilometer vinden wij ons land nu reeds dicht bevolkt, doch in het boven geschetste geval zouden we er drie milliard per vierkante kilome ter tellen, of 3000 mensen op ieder stukje grond zo groot als een tafelblad! Een nachtmerrie gelijk! Conclusie? Het schijnt goed, dat de geschiedenis zich voltrokken heeft ge lijk zij heeft gedaan en dat velerlei factoren de mensheid hebben belet se dert de laatste 2000 jaar uit te groeien in hetzelfde tempo als thans geschiedt. (Waarmede overigens de slachtpar tijen. van de mensen onderling, niet zijn goedgepraat). Om nodeloze ongerustheid te vermij den, moet aan het voorgaande nog worden toegevoegd, dat door verschil lende omstandigheden (leeftijdsop bouw van de bevolking, het teruglo pen van de vruchtbaarheid enz.) ook de huidige toename der bevolking geen stand houdt, hetgeen reeds ge constateerd kan worden in de stil stand of teruggang welke bij de be volking van sommige landen valt waar te nemen. Een verdere bespreking hiervan zou echter ver buiten het ka der van deze kolom vallen. Maar we kunnen ons wel bezig hou den met een probleem, dat een lezer ons enige tijd geleden stelde. Hij gooit een voorwerp in de zee en ziet dat naar de bodem zinken. „Valt dit voor werp, zo vraagt hij, steeds dieper, of blijft het door de druk op zeer grote diepte op een gegeven moment zwe ven?" H. Péttllon. ZIJ WERDEN VAN MOORD VERDACHT. Drie Hollandse zeelieden na hachelijk avontuur weer thuis. 70 dagen hebben de S0-jarige stoker Henk Wagemakers uit Voorburg, de 44-jarige Jan de Haas en de 27-jarige Wim Pijpers, beiden olieman en wonende in Rotterdam in de Mexicaanse stad Vera Cruz onschuldig gevan gen gezeten, omdat zy werden verdacht van moord, die op een Cubaans verstekeling gepleegd was. Zy hadden deze man noch levend, noch dood ooit gezien, maar de rechter, die de zaak behandelde, hechtte weinig waar de aan liun verklaringen van onschuld. Op 10 Juli j,l. waren zij met hun zessen gearresteerd, maar drie van hen werden losgelaten. Men zei, dat zij werden vastgehouden, omdat zij de ka pitein van de „Alblasserdljk", op welk schip zij voeren, hadden gemeld, dat zij een verstekeling hadden gezien. Deze man hadden zij 's avonds van boord zien gaan en het lijk werd pas drie dagen later gevonden. Volgens de rechter waren olievlekken op hun werkkleding aanwijzing van schuld. Na de arrestatie, zo vertelde het drietal, dat Donderdagavond in Ant werpen was aangekomen, werden zij vastgezet in een gevangeniszaal, die zij deelden met wel honderd wegens moord veroordeelden. De hitte was vreselijk geweest en het was er niet te harden van het ongedierte. Van 's morgens acht uur tot 's middags vier uur, mochten zij verblijven op een open plaats. Overigens ging het 1 er nogal gemoedelijk toe. De getrouwden De Zuid-Amerika-reis van Z.K.H. Prins Bernhard Bij zijn reis naar Latijns Amerika zal Z.K.H. Prins Bernhard 4 No vember te Cartagena aankomen na in Mexico de tentoonstelling van Neder landse industriële producten te heb ben geopend. Vijf November zal de prins zich naar Bogota begeven, waar hij de gast zal zijn van dr. Roberto Urdane- ta, president van Columbia. Hij zal een krans leggen bij het monument van Simon Bolivai-, De president zal een gastmaal aanrichten. Zes November zal de prins een tocht in de Savanne maken en hij zal later de leden van de Nederlandse ko lonie ontvangen. Des avonds zal hij te gast zijn bij dr Juan Uribe Holguin, minister van buitenlandse zaken, die een feest zal geven. Zeven en acht November zal prins Bernhard musea bezoeken alsmede de zoutmijnen van Zipaquira. Hij zal voorts een bezoek brengen aan vijf grote Nederlandse ondernemingen, die agentschappen in Columbia heb ben. De prins zal een diner geven ter ere van president Urbaneta, Tien November vertrekt de prins naar Quito en van daar naar Lima, van waar hij naar Mexico terug zal reizen. St. Nicolaasuitwisseling Amsterdam-Cardiff Op 22 November a.s. zal St Nieo- laas zyn intocht in Amsterdam hou den. Dat gebeurt op indrukwekkende wijze want 15 als paarden gecamou fleerde auto's zullen meerijden in de traditionele processie, die vertrekt van de St. Nicolaaskerk tegenover het Centraal station, waar de Sint van de boot zal stappen. Op de Dam zal een delegatie uit Wales staan. Car diff, waar Santa Claus zyn verjaar dag viert op Kerstmis, kent een jaar lijkse grote Kerstparade door de stad en ieder jaar betrekt Wales daarin een ander land. Dit jaar is Nederland aan de beurt, Amsterdam zal naar Cardiff een Nederlandse kerstboom sturen en 500 meisjes uit Wales zul len aldaar Nederlandse Sinterklaas liedjes zingen. Waarschijnlijk zal een Amsterdamse delegatie de feesten in Cardiff op 20 December bijwonen. mochten 's nachts in een apart gebouw bij hun vrouw slapen. Tweemaal in de week was er een dansmiddag, waarbij dan merkwaardige Mexicaanse dansen werden uitgevoerd. De Haas vierde op 24 Juli zijn verjaardag met coca cola. Dank zij de zorgen van de Holland- Amerika lijn kregen zij behoorlijk voedsel, maar evengoed waren zij toch blij, dat ze na 70 dagen weer op straat stonden, nadat hun onschuld was aangetoond. Het avontuur zal hun echter nog lang heugen. Vriend van Westerling voor de rechtbank Graaf S. van Rechteren-Limpurg zal volgens het Alg. Dagbl. voor de Arnhemse rechtbank terecht moeten staan wegens het verbergen van ka pitein Westerling in April jl. Hem is ten laste gelegd, dat hij dit heeft ge daan, terwijl hy kon weten dat Wes terling door de Nederlandse justitie werd gezocht. Kapitein Westerling zelf zal tijdens de zitting, welke waar schijnlijk op 21 October zal worden gehouden, als getuige optreden. Bij de aankomst van de Queen Elizabeth in de haven van New York met aan boord de afgevaardigden van de Sovjet-Unie naar dc V. N., stonden deze demonstranten aan de kade, waar de boot aanlegde. Oud papier en lorren als toegangsbewijs. Wanneer Zaterdag a.s. de poorten van het grote stadi on in Praag, waar die dag sen interessant athletiekpro- gramma zal worden afge werkt, zich zullen openen, zullen de controleurs aan de ingangen niet voorzien zijn van een simpele papierbak voor de afgescheurde contró- lestrookjes. Neen, zij zullen er staan met bascules en grote stevige kisten, want naar het Praagse blad „Prace" meldt, om de wedstrijden te kunnen aanschouwen zal men niet met entreebiljetten behoeven aan te komen doch met oud papier, Iprren of oud metaal. Ieder die zich van een tribu neplaatsje wil verzekeren, zal als betaling moeten inle veren of 10 kg. oud papier of 5 kg.textiel of 2 kg. non-ferro metaal. Trachtte „Sibylle" een botsing te voorkomen De Franse duikboot „Sibylle", die op 24 September met 48 man aan boord in de Middellandse Zee verging, is waarschijnlijk ondergegaan, doordat zij trachtte een botsing te voorkomen, aldus luidt een voorlopige conclusie van de commissie van onderzoek. Een Franse torpedobootjager voerde een schijnaanval op de gedoken „Si bylle" uit. De normale handeling van een commandant in geval van moei lijkheden bij het duiken is, aldus deze conclusie, het snel leegpompen van de tanks om de oppervlakte te bereiken. Dit zou wellicht de commandant van de duikboot niet hebben gedurfd, uit wees voor een botsing met de torpe dobootjager. Er wordt een nader on derzoek ingesteld. De commissie acht de mogelijkheid uitgesloten, dat de „Sibylle" in bot sing was gekomen met een wrak of dat zich aan boord een ontploffing had voorgedaan. De commissie heeft niets gevonden, dat wees op een gebrek aan de boot. 40 doden bij spoorweg ongeluk in Nigeria Woensdag zijn 40 personen om het leven gekomen en verscheidene ge wond toen een trein in Nigeria (Afri ka) op weg van Lagos naar Offa, on geveer 150 km. van Lagos in botsing kwam met een loopkraan. BEGROTING VAN LANDBOUW Er zijn meer dan 40 ingenieurs De Tweede Kamer heeft haar voorlopig verslag uitgebracht over de be groting 1953 van het ministerie van landbouw, vissery en voedselvoorzie ning. In dit verslag wordt aanmerking gemaakt op de personeelsbezetting by de dienst van het staatsbosbeheer. Opgemerkt wordt dat er in verhouding tot de totale oppervlakte bos in Nederland een veel te groot aantal hoofdambtenaren is. Zij telden onder an deren meer dan 40 Ingenieurs. Het staatsbosbeheer breidt zich voortdurend uit en naar het deze klagende Kamerleden voorkomt, dreigt de dienst topzwaar te worden. Ook is de dienst erg bemoeizuchtig. Het kost bijvoorbeeld heel veei moei te om een griend in bouwland te mo gen omleggen. Opgemerkt wordt tenslotte, dat er in oorlogstijd toen er extra toezicht nodig was hout vesters zyn aangesteld in gebieden, waar de staat geen eigendommen had en ook nu nog niet heeft. Ook de veeteelt kwam ter sprake. Verscheidene Kamerleden hadden be zwaar tegen de schaderegeling by af slachting van vee in verband met mond- en klauwzeer. Ook was men het niet eens met het afslachten van jonge, nog-gezonde dieren, die om hun leeftijd niet tegen mond- en klauwzeer waren ingeënt. Men wilde het standpunt van de minister weten voor wat betreft het geven van een vrije bestemming aan de melk en van vele zijden werd aan gedrongen op een wettelijke regeling voor uitbetaling van de melk naar kwaliteit. Zeer vele leden wilden we ten welk prijsbeleid de minister zal voeren voor de consumptiemelk. Ongerust waren vele leden over het gebrek aan middelen ter verzekering van bestaanszekerheid voor tuinders en fruittelers. Hoe staat de minister tegenover het deelnemen met rijks- gelden aan een waarborgfonds Ook ongerust waren enige leden over de werking van het borgstel lingsfonds in de landbouw, nu velen niet aan de gestelde eisen kunnen voldoen. Men -wilde weten hoe een onderzoek naar de verdeling van het nationale inkomen was uitgevallen en of de prijsontwikkeling van de land bouwproducten niet ongunstig was vergeleken by die van de industrie producten. Aangedrongen werd op de spoedi ge indiening van het ontwerp voor de nieuwe pachtwet. SLECHTE COÖRDINATIE Wat de cultuurtechnische Werken betreft, bespeurde men een te grote wedijver tussen verschillende rijks diensten. Ronduit werd gesproken van slechte coördinatie. Afgekeurd werd, dat grote werkgevers in de landbouw eerst him arbeiders ont slaan en ze dan weer in dienst nemen „met subsidie". Wat de visserij betreft, wilde men van de minister weten of hij credie- ten zal verstrekken voor de moderni sering van de vissersvloot nu West- Duitsland zo druk daarmee bezig is. Sterke koersdaling op New Yorkse beurs Zenuwachtigheid in Wallstreet De noteringen op de New. Yorkse effectenbeurs gaven Woensdag de grootste koérsdaling van het jaar te zien als gevolg van een aantal ge ruchten. volgens een daarvan ver kocht de Britse regering Amerikaan se effecten, die zij tijdens de oorlog van Engelse onderdanen verkregen heeft. Toen de lijst der verhandelende fondsen de omvangrijkste werd se dert bijna twee jaren, begon men zich af te vragen, wat er met de Britse verkopen aan de hand was. Een en ander droeg bij tot een alge meen zenuwachtige stemming. Ook ongerustheid over de Korea-kwestie droeg daartoe bij. Het gemiddelde voor 60 effecten daalde met 1.60 dol lar. Egypte wil Suez-kanaal- maatschappij overnemen. De Egyptische minister voor handel heeft verklaard, dat de Egyptische re gering de in 1866 opgerichte Suez-ka- naal maatschappij, na afloop van de concessie in 1969 wil overnemen. Aan een speciale regeringscommissie is reeds opdracht gegeven de overneming voor te bereiden. De regering van generaal Naguib heeft een algemene amnestiewet aan genomen. waardoor verscheidene hon derden Egyptische en buitenlandse po litieke gevangenen op vrije voeten ko men. Velen dergenen, aan wie amnes tie is verleend, waren naar het bui tenland gevlucht en zullen thans mis schien naar Egypte terugkeren. Menselijke beenderen in scheepslading kolenslib Aan de Nederlandse politie is van Schotse zrjde verzocht een onderzoek te doen instellen naar de mogelijke aanwezigheid van enkele menselijke beenderen in de lading kolenslib van twee Nederlandse schepen, die uit Grangemouth naar ons land zijn ver trokken. Men heeft namelijk in een kolentip van een mijn te Whitechurch in Oost-Schotland een zak gevonden met beenderen van een menselijk ske let waaraan het hoofd en been-been deren ontbraken De politie denkt aan de mogelijkheid, dat het gevonden skelet is van een mijnwerkersvrouw, zekere Mary Clark, die in Januari 1943, toen 28 jaar oud, spoorloos ver dwenen ïs, of van een vijftienjarig meisje, zekere Grace Izatt, die in de zelfde buurt in April 1949 vermist geraakte. Startbaan voor straal jagers bij Woensdrecht Het bureau aanleg, beheer en on- derhoud van vliegvelden heeft met een aantal luchtmachtsdeskundigen een plan ontworpen voor het aanleg gen van een startbaan ten behoeve van straaljagers bij het vliegveld Woensdrecht. Ook zijn besprekingen hierover gevoerd met de burgemees ters van de betrokken gemeenten. Dit plan is ter goedkeuring gezonden naar de minister van oorlog. Indien dit plan geen bezwaren ontmoet, hoopt men vroeg in het voorjaar van 1953 met de aanleg van de baan te beginnen. Chinees-nationalistische aanval op eiland Chinees-nationalistische eenheden hebben een grote guerilla-aanval uit gevoerd op een eiland voor de Zuid- Chinese kust, nabij het eiland Que- moy. Ruim twee duizend communis tische militairen werden daarbij ge dood of gewond. EEN BOEK VOOR BUITENLANDERS Jaarlijks neemt het aantal buiten landse bezoekers die belangstelling hebben voor de Ned. kunst toe, en speciaal dit jaar, nu het 17de Inter nationale Congres voor de Kunsthis torie hier wordt gehouden, viel het te sterker op, dat er geen 'goede gids bestond in een van de wereldtalen, die een algemeen oriënterende inleiding geeft tot de Ned. kunst In die leem te is nu voorzien, doordat bij de Ned. Staatsdrukkerij een waarlijk prachti ge „Guide to Dutch Art" (Gids voor de Nederlandse Kunst) verscheen, in opdracht van het Ministerie van O., K. en W., samengesteld door de be^ kwame kunsthistoricus dr H. E. van Gelder. Het Wereldgebeuren. De Amerikanen in Griekenland De oude Grieken waren kinderen van de zee. In een van hun mooiste legenden laten ze de godin van de schoonheid uit zee schuim geboren worden en vele van hun legendarische helden zwierven over de blauwe wateren, die het Griekse schiereiland omspoelen. De Grieken van nu kyken wel eens minder enthousiast naar die blauwe wateren. Ze zien inplaats van de go din der schoonheid de grauwe kleuren van Amerikaanse oorlogsschepen. Amerikaanse admiralen gaan in Athene af en aan. Amerikanen hou den toezicht op de financiën... Ame rikanen kijken naar de politieke structuurAmerikanen letten op het leger. —„Wij leven onder een vierde (Amerikaanse) bezetting", was een half jaar geleden de Griekse nood kreet. Ambassadeur John E. Peurifoy trok _r zich niets van aan toen hij stelling nam in de verkiezings-kwes- tie, waarover het Griekse volk zich al een jaar lang druk rnaakt. Er was een stroming en de ko ning was het met die stroming eens om een stelsel van evenredige ver tegenwoordiging in te voeren voor de verkiezingen. „Komt niets van in", zei Peuri foy, „want dan krijgen we weer hon derd dwergpartijtjes plus een onsta biele regering waardoor de juiste be steding van de Amerikaanse hulp dollars in gevaar komt". Hij had minister-president PlastI- ras méé en hij had ook maarschalk Papagos mee, de sterke man van Griekenland en nogal pro-Ameri kaans. Overigens boterde het helemaal niet tussen Piastiras en Papagos, want enkehe maanden geleden riep Papagos nog in een politieke bijeenkomst woe dend uit, dat Piastiras noch het par lement, noch het Griekse volk verte genwoordigde. In werkelijkheid zou hij Papagos - dat Griekse volk vertegenwoordi gen. Het pijnlijke is nu, dat de koning helemaal niet op die maarschalk ge steld is. Het is namelijk nog al eens voorgekomen dat Amerikaanse gene raals en admiralen eerst in Athene een babbeltje maakten bij Papagos en dan later pas bij de koning kwamen theedrinken. Welke koning zou zich daardoor niet gepasseerd voelen Het is met deze en andere on enigheden zover gekomen, dat gene raal Piastiras enkele dagen geleden aftrad. Een zakenkabinet doet op 't ogenblik de regeringsaffaires in Griekenland af, totdat in November algemene verkiezingen zijn gehouden. Rechtaf pijnlijk voor het bewind van John E. Peurifoy over Griekenland was, dat een Amerikaanse journalist zich twee weken geleden met de Griekse kwestie bemoeide. Hy schreef in de New York Times, dat de rege ring Piastiras niet deugde, want ze hief te weinig belasting, ze verspilde de Amerikaanse hulp-dollars, en ze liet liever paleisachtige luxe-gebou wen optrekken dan eenvoudige ar beiderswoningen Geen prettig geluid voor John E.!! Het ging om niet minder dan 2.1 milliard dollar, welk bedrag de laat ste jaren door de Amerikanen in de economische aderen van Griekenland werd gepompt om via deze transfusie een gezond maatschappelijk leven te krijgen. Tegenspraken zijn al losgeko men. John E. verzekert, dat de Griek se strijdmacht dank zij de dollarhulp een stabiliserende rol op de Balkan speelt. Die strijdmacht kost 47 (/o van de Griekse staatsbegroting. Amerikaanse deskundigen zitten al twee jaar te dokteren aan het Griek se belastingstelsel en ze hebben zo waar de belastingen al weten op te schroeven tot een kwart van het na tionale inkomen. Peurifoy beweert ook, dat de admi nistratie van de hulpdollars goed was en dat de productie in het land stijgt. Verzekerde de heer A. Micbalopou- los, lid van de Griekse ambassade te Washington, in de New York Times: „Griekenland Is en blijft dankbaar door de Amerikaanse hulp en doet een lofwaardige poging om een bol werk te worden in het Middellandse zeegebied". Wel, het Griekse volk zal over eni ge weken via de verkiezingen zich over deze verklaring kunnen uitspre ken! Maar één ding is nu al zeker: als de pro-Amerikaanse Grieken een meerderheid krijgen, dan zal het een minimale meerderheid zyn. PLASTIK ASnoch het parlement, noch het Griekse volk Fransen in Indo-China moeten terugtrekken Eenheden van de Franse Uniestrijd krachten, die 150 km. ten Noord- Westen van Hanoi opereren, hebben zich als gevolg van de aanhoudende druk der Vietminhtroepen, moeten terugtrekken. Er worden met spoed Franse versterkingen naar dit ge bied gezonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3