Oostburg bereidde Prins Bernhard een hartelijke ontvangst KLOOSTERBALSEM PRINSES SIBYLLA'S BEZOEK AAN VLISSINGEN GEEN KOOPAVOND VOOR GOES Zeeuwse Almanak GERESTAUREERDE KERK VAN ST. LAURENS WEER IN GEBRUIK POPENT pqodt 2 PROVINCIALX ZEEUWSE COURANT VRIJDAG IV OCTUBJbiR itfoJi BELANGRIJKE DAGEN TEN EINDE. De gehele bevolking was uitgelopen Oostburg heeft Prins Bernliard wel een zewr harte] yk welkom bereid, toen Z.K.I1. daar Donderdagmorgen arriveerde. Da geheie bevolking scheen zich op de feestelijk versierde Markt te hebben verzameld, er stond een waarlijk duizendkoppige menigte, terwijl voor alle vensters op de Markt tientallen elkaar verdrongen. Burgemeester mr. K. Hoekzema, de wethouders J. H. van Kampen en A. P. Modde en secretaris P. A. Bril verwelkomden hier de Prins, diu daar. na aan zich voor liet stellen de heren JL do Bruyne uit Zuidzandc en A. Buijck-Talloen uit Waterlandkerkje, voorzitter en penningmeester van de Ver. ter verbetering van het Rundvee, O. F. Vercraeye uit Aardenburg, L. O. Pladdet uit Zuidzande en P. M. van Iwaarden uit Cadzand, leden van het dagelijks bestuur van de Fokcentrale voor W. Z. VI. en hun medebe stuursleden, alsmede de heren H. J. Aernoudts uit Sluis, Joh. de Feyter uit Schoondyke en Arn. de Milliano uit Waterlandkerkje, dageiyks bestuurs leden van de Paardenfokkerskring „Rust Roest" en hun medebestuursleden. burgemeester F. A. van Rosevelt, van Schoondyke, pleitte voor ver vanging der noodwoningen door de finitieve woningen en voor verbete ring van de binnenhaven van Bres- kens, waarmede de industrialisatie van West Zeeuwsch-Vlaanderen staat of valt. Ook bij zijn vertrek uit Aarden burg werd Prins Bernhard door de bevolking zeer hartelijk toegejuicht. DE VLASSERS EN EEDE. De tocht ging hierna naar Eede, naar de Coöp. Ver. „Vlasserswel zijn". waar ae nieuwe vlasrotery be zichtigd werd. Ook hier hadden zich honderden opgesteld om de Prins te verwelkomen en toe te juichen, ter wijl de muziekver, ,,Elk naar zijn Krachten" het feestelijke gebeuren opluisterde. De lieren M. de Smet, C. Staelens, R. Nobus en L. de Vreeze ontvingen Z.K.H. namens „Vlasserswelzyn". Ook waren deputaties aanwezig van de Eedesche Vlasrotery en de afd. Eede van de Federatie van Vlas- Op de Markt stond een keurcollec- tie opgesteld van 't beste Zeeuwsch- Vlaamse rundvee en de mooiste paarden. Het waren zonder uitzon dering kampioenen, oud-kampioenen en eerste prijswinnaars, die een prachtige aanblik boden. Met grote belangstelling liet Prins Bernhard zich rondleiden, waarbij hij naar tal van bizonder- heden informeerde. Overal waar de Prins passeerde weerklonk een har telijk gejuich. De muziekvereniging „Harmonie" die bij de aankomst van de Prins het voiltslied had gespeeld, luisterde het geheel op met vrolij ke marsmuziek. Tot slot werden enkele verversin gen gebruikt in hotel „Du Commer ce." IN AARDENBURG. Ook in Aardenburg was het wel kom buitengewoon hartelijk. De Koninklijke Aardenburgse Fanfare zorgde voor muziek, de kinderen der scholen van Aardenburg en Eede zongen, de padvinders en. pad- vindsters hadden een erewacht ge vormd. Burgemeester J. M. A. C. van Dongen begroette met de wethou ders C. Stuertewaegen en C. A. Ma- besoone en de secretaris J. M. Par- ridaén, de hoge ga3t, waarna in het gemeentehuis de lunch werd ge bruikt. Alle raadsleden, het vol tallige college van Ged. Staten, een deputatie der vlassers en tal van West Zeeuwsch-Vlaamse autoriteiten waren vervolgens mede aanwezig bij een ontvangst op het raadhuis. De heer J. van Bellegem. vlasser en voorzitter van de N.C.B., wees hier op het gebrek aan werkkrachten in de vlasnijverheid, die de vlassers noodzaakt om lonen te betalen, die wel 30 proc. boven de C.A.O.-lonen liggen. Ook deze spreker pleitte voor-lagere electriciteitstarieven en besprak de grote export van ruw vlas. De heer C. M. van den Broecke. djjkgraaf van het waterschap „Het Vrijs van Sluis", wees op de te hoge polderlasten en pleitte voor steun aan dit waterschap, steun, welke reeds enkele malen in uitzicht, werd gesteld en waarop nog steeds ge hoopt wordt. Voorts pleitte deze spreker voor bredere wegen, waar aan dringend behoefte bestaat. Notaris J. Mijs voerde het woord over de wederopbouw van de ver woeste Belgische en Franse boerde rijen. Nog steeds is voor de Franse boerderijen geen regeling der scha devergoeding getroffen en ook daar moet in voorzien worden. Ir. G. F. M. Dikötter roerde de waterproblemen van Zeeuwsch- Vlaanderen aan, terwijl tenslotte Advertentie. STUVE warmende en diep doordringen» de Akker's Kloosterbalscm vee» jaagt de pijn en heeft een wcj» dadigewerking.Spoedigzcgtgij: Smet de Prins van voorlichting. Z. K.H. legde grote belangstelling aan de dag voor de vlassersproblemen. HET SLOT. Hiermede was het werkbezoek ten einde. In Terneuzen begaf het gezel schap zich aan boord van de „Prins Advertentie Willem I". waar tevens aan boord kwamen dé burgemeester van Ter- neuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen, de wethouders J. den Hamer en M. de Vos en de secretaris A. J, Dees, dc burgemeester van Axel, P. L. D. J. van Oeveren, van Sas van Gent R. A. J. den Boer en van Westdor- pe C. H. E. M. van Waes. Ook de Gedeputeerden en de griffier der Staten waren aanwezig, alsmede de hoofdir. dir. van de Rijkswaterstaat, ir. Th. Heyblom, de hoofdir. ir. P. A. van de Velde, de dir. der Prov. Stioombootdlensten G. J. de Jonge en de voorzitter van de K. v. K., Ir. C. A. L. Horstmann. Nadat ln Hoedekengkcrkc, waar sinds mensenheugenis geen lid van het Konlnkiyk Huis op bezoek is geweest, burgemeester mr. H. J. M. Stieger en de wethouders M. Steijn en Jac. Beulens met secretaris M. A. van der Ha ve him opwachting hadden ge maakt, verliet Prins Bernhard Zee land weer, echter niet, dan nadat hy persoonlijk zijn dank had betuigd aan het Provinciaal Bestuur, aan de Rijkspolitie en het personeel der Prov. Stoombootdiensten. Belangrijke dagen voor Zeeuwsch- Vlaanderen waren weer ten einde. Kolendampvergiftiging te Kleverskerke. Man, vrouw en dochter door kolendamp bevangen. Te Kleverskerke werd in de nacht van Woensdag op Donderdag het ge zin P. Besuijen-Koster (man, vrouw en dochter) door kolendamp bevan gen, de vrouw zelfs zo ernstig, dat zij naar het ziekenhuis te Middelburg moest worden overgebracht. streeks half drie van een trouwpartij te Middelburg naar huis keerde en 1 bed lag, plotseling "jkertyd hoorde onwel was ge worden, zodat zij besloot liaar vader te wekken. Toen deze het bed verliet, zakte hij plotseling in elkaar. De dochter haalde daarna haar broer die naast de familie B. woont. Deze waarschuwde een arts, die kolen dampvergiftiging constateerde. De vader was inmiddels bijgekomen, doch de moedèr moest naar Middel burg worden overgebracht. Eerst in de loop van de dag kwam ~y tot be wustzijn. De oorzaak is vermoedelijk gelegen in het niet Voldoende openzetten van de ventilatiéklep van de kachel. PROGRAMMA VOOR HET WEEKEND Zaterdag tegen half twee gaat het nieuwe vlaggeschip van de Zweden-Amerika-lijn te water Zoals bekend komt vandaag H.K.H. Prinses Sibylla van Zweden naar Vlissingen, waar zjj morgen de doop en de tewaterlating zal verrichten van het nieuwe vlaggeschip van de Zweden.Amerika-iyn, dat by de N.V. Kon. My. „De Schelde" wordt gebouwd. Ten gerieve van onze lezers laten wy hieronder het programma voor beide dagen volgen. H.K.H. Prinses Sibylla arriveert vanmorgen om 9 uur met de Scandi- navië-express op het Centraal Station te Utrecht en zal zich vandaar on middellijk per auto naar Soestdijk be geven voor een kort bezoek aan H.M. de Koningin. De prinses zal ten pa- leize ook met H.M. de lunch gebrui ken. In de loop van de middag be geeft Prinses Sibylla zich niet haar gevolg per auto naar Vlissingen, waar zij tussen 5 en 6 uur in het Wooldhuis wordt verwacht. Hier wordt ook het diner gebruikt. De Prinses logeert ook in het Wooldhuis,, waar enige vertrekken voor haar in gereedheid zijn gebracht. Zaterdagmorgen vertrekt Prinses Sibylla om 5 minuten voor één per auto naar het hoofdbureau van „De Schelde" en vandaar tegen kwart over één te voet naar de werf, waar zjj eerst de erewacht van de Kon. Marine zal inspecteren om zich daar. na naar de speciale tribune te bege ven, waar zy de doop en de tewater lating zal verrichten. Gerekend -bed is ook voor U ideaal! Lèkker.warm eri vólkomen geruisloze vering Veertig woningen voor Gees „Ons Streven" kan gaan bouwen Na moeizame onderhandelingen is het thans zover, dat de bouw van 40 woningen achter de Zuidvlietstraat te Goes, ten behoeve van de woning bouwvereniging „Ons Streven", werd gegund aan de laagste inschrijver, de heer Joh. Bayens te Kapelle. Zoals beleend, had de aanbesteding reeds op 17 April 1.1. plaats, doch daar la ter bleek dat voor deze bouw geheid moest worden, heeft de gunning eni ge tijd op zich laten wachten. Ver- waoht wordt dat nog deze maand met het heiwerk een aanvang wordt ge maakt. NAJAARS-VEETENTOON STELLING TE GOES. De bekende jaarlijkse Goesse na- jaars-veetentoonstelling en markt van vetvee, handelsvee, varkens en schapen wordt dit jaar gehouden op de Beestenmarkt op Dinsdag 18 No vember a.s. Bedrijfsregelingen geslagen schroot. N.V. POLAK EN ZONEN WEER FABRIEKSLEVERANCIER. Blijkens mededeling in de Staats courant heeft dè minister voor pu- bliekrechtelyke bedrijfsorganisatie aan de Commissie Bedrijfsregelingen verzocht advies .uit te brengen over de vraag, of tegen een tweetal be drijfsregelingen op het gebied van ge slagen schroot wegens strijd met het algemeen belang op grond vah het kartelbesluit moet worden opgetre den. Het betreft hier contractentus sen zeven handelaren in geslagen schroot (zgn. fabrieksleveranciers) enerzijds en de Nederlandse staalfa brieken anderzijds,, alsmede tussen bedoelde handëlarèn onderling. De contracten houden o.a. in, dat uit sluitend aan de zeven fabrieksleve ranciers het recht toékomt recht streeks aan de staalfabrieken te leve ren. Naar aanleiding hiervan vernemen wij uit betrouwbare bron, dat de N.V. M. L. Polak en Zonen te Middelburg weer i9 toegetreden als fabrieksleve- rancier van geslagen schroot en düs weer rechtstreeks kan leveren aan de verwerkende Industrie, zoals dé Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te Velsen, de Demka te Utrecht én de Ned. Kabel fabriek te Delft, B. EN W. STELLEN VOOR Halve dag sluiting op Maandagmorgen Voor enkele branches op Woensdagmiddag Voor de Woensdag 22 October a.s. te houden vergadering van de ge meenteraad van Goes is alsnog de vaststelling van een verordening in gevolge de Winkelsluitingswet aan de agenda toegevoegd. Na ingewonnen adviezen stellen B. en W. voor geen koopavond in te stellen en de halve dagsluiting te bepalen op Maandagmorgen. Voor de groenten- en fruitwinkels, slagers, levensmiddelenwinkels, boek- en kan- toorhandel, kappers en rijwielhandel wil men deze halve dagsluiting be palen op Woensdagmiddag, fcerwyl voor de fotografen en fotohandela ren alsmede de chocolateriezaken geen sluiting wordt voorgeschreven. Voor een koopavond bleek naar de mening van de middenstandsvereni- fngen geen behoefte bestaan. De amer van Koophandel en Fabrie ken adviseerde dienovereenkomstig. Over de halve dag sluiting werden verschillende adviezen en verzoeken ontvangen. „Handelsbelangen" en „de Hanze" gaven de voorkeur aan slui ting op Maandagmorgen, terwijl de Chr. Middensfandsvereniging de Woensdagmiddag prefereerde. Hierna werden nog twee enquêtes gehouden, waaruit bleek, dat er practisch even veel voorstanders waren voor Maan- Detail-verkoopprijs „Oude Proever" f7,70 per literkruik Detail-verkoopprijs „Oude Wenneker" f7,25 per literkruik WANKLANK Geleund op zijn ivandelstok bevond zich op een straathoek in Goes een reecis bejaarde man, die klaarblijkelijk genoot van het zonnetje, dat zowaar aan de najaarshemel straalde. Met n vergenoegde trek op het wit-bebaarde gelaat sloeg hij het verkeer gaande, dat voortdurend aan hem voorbij trok. Plotseling richtte zijn belangstelling zich in het bijzonder op een groepje kleuters, dat onder leiding van een schooljuffrouw een wandelingetje maakte. Een kleuterklasje was het, dat opgewekt babbelend door de Goese straten trok. De bejaarde toeschouwer zag ver tederd toe. Maar eensklaps verdonkerde ztfn geladt; zware rimpels pakten zich sa men op zijn voorhoofd en verontwaar diging sprak uit zijn blikken. Want hij had een wanklank gehoord. Eén der kleuters sprak allesbehalve kleuterachtige taal; héél lelijke woor den waren het zelfs, welke het nauwe lijks vijfjarige ventje met drieste re gelmaat uitstootte Hetgeen onze toeschouwer zeer ver droot, zó zeer, dat hij met enkele snel le ijassen op de kleuter toeschoot en het ventje dreigend toevoegde: „Als jij zulke lelijke woorden zegt, valt je oor er afl" Waarschijnlijk stond de oude baas zelj verstomd van deze originele, bij inspiratie gedane vondst. De paedagoglsche waarde viel even wel tegen „Ha", hoonde de kleuter, „ha, dan zou m'n broer al lang geen oren meer hebben VELE TOESPRAKEN. Blijde dag voor de Hervormde gemeente. Onder grote belangstelling is Donderdag de fraai gerestaureerde Ned. Herv. Kerk van Sint Laurens ingebruik genomen. De president-kerkvoogd wees er in zyn welkomstwoord op, dat het geluid van gereedschappen thans plaats had gemaakt voor gemeentezang en orgelmuziek. Dank bracht hR aan de diverse instanties, die aan deze restauratie medewerking verleen den. In deze dank betrok hy voorts allen, die op enigerlei wyze by het her stel waren betrokken. Ook richtte spreker woorden van dank tot de Gere formeerde Kerk voor de gastvryheid gedurende de restauratie verleend. Nadat de gemeente ln samenzang met het kerkkoor, dat onder leiding van de heer S. Sanders stond, Ge zang 272 had gezongen, droeg de president-kerkvoogd de kerk over aan de kerkeraad voor de Dienst des Woords en der Sacramenten. Vervolgens droeg de voorzittend ouderling de bijbel op de kansel, waarna de predikant ds. W. A. Kalkman de kansel besteeg, de bij bel opende en de eredienst aanving. De tekst van ds Kalkman was uit Haggaï 2, de verzen 2 en 10: „De toekomstige heerlijkheid van dit huis zal groter z^jn dan de vorige, zegt de Here der Heerscharen". Spreker wees op de herbouw van de tempel in Haggaï's dagen. Men klaagde toen over Gods afwezigheid in de Ark maar Gods antwoord lileld in, dat Hij wel tegenwoordig was en op deze plaats heil zou geven door het zenden van Zijn Zoon. Zo kan ook deze ingebruikneming dienen tot opbouw en uitbreiding van Zyn gemeente. Het gebouw is er, God is er ook. VELE SPREKERS. Na koorzang en zegen spraken achtereenvolgens de heren J. M. Krijger uit Bruinisse namens de Ge nerale Synode, ds. S. J. M. Huls bergen uit Hoedekenskerke namens het moderamen van de Provinciale Kerkvergadering, ds. L. H. W. Theu- nissen namens het moderamen van de classis Walcheren, ds. J. van Woerden namens predikanten en kerkeraad van Middelburg en - de ring Middelburg, burgemeester W. Baas namens het gemeentebestuur en ds. J. P. Simoons uit Dieren en ds. H. J. J. Keyzer uit Maasland, als oud-prediltanten van Sint-Lau- rens. Alle sprekers uitten hun vreugde over de totstandkoming van de res tauratie en wensten kerkvoogdy, kerkeraad en gemeente geluk. Ten slotte zong men het derde vers- van Gezang 135: „Lof, eer en prys zij God." In het vergaderlokaal werden aan dé genodigden door de kerkvoogdij verversingen aangeboden. Huisvrouwenvereniging te Terneuzen vierde 4de lustrum. Onder_ zeer veel belangstelling vler.de Donderdag de afdeling Ter neuzen van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen haar 20-ja- rig bestaan. Na een druk bezochte receptie in „Grand Hotel Rotter dam", tijdens welke o.m. het woord werd gevoerd door het hoofdbe stuurslid, mevr. Van WerkumCo- hen en de presidente van het ge- westeiyk bestuur, mevr. Keizer-de Munck uit Eindhoven, volgde een gezamenlijke koffiemaaltyd. Des avonds werd in het stamp volle concertgebouw de revue „Zo zyn de vrouwen" door de leden op gevoerd. waarby o.m. tegenwoordig waren de burgemeester van Terneu zen en mevr. Teilegen. Tal van sketches gaven een beeld van datge ne wat er zoal in de afdeling leeft en gebeurde, waarby vooral opviel het goede spel van de heer C. Wie- land. Een strijlcensemble, onder leiding van de heer A. Snoek, zorgde voor de muzikale omlilsting. Na afloop van de revue, die tot na het mid dernachtelijk uur duurde, bracht de presidente der afdeling, mevr. L. Zuur-Stappers dank aan allen die hun medewerking verleenden tot het welslagen van de avond, in het by- zonder aan de heren A Bliek en M. Harte, die de revue samenstelden, de dames mevr. de Kock-v. d. Loo en mevr. Spanjer-Speerstra, die de re gie hadden en de heer C. Boerman, die de decors vervaardigde. Aan hen allen werd een klein herinneringsgeschenk aangeboden. Dr. de Koek overhandigde mevr. Zuur-Stappers namens de medespe lenden een ingebonden tekst van de revue. dagmorgen en Woensdagmiddagslui ting. Terwille van de uniformiteit hebben B. en W. de Maandagmorgen verkozen. In zeer grote meerderheid spraken de volgende branches: groen ten- en fruithandel, slagers, levens middelenbranche, boek- en kantoor boekhandel, kappersbedrijven en ry- wielhandel zich voor de Woensdag middag uit. De fotografen en fotohandelaren verzochten hen niet in de sluiting te betrekken, daar de vraag naar foto's elke dag dezelfde is. Eenzelfde ver zoek werd gedaan door een ter /plaat se gevestigde chocolaterie en de be treffende vakgroep. Sluiting, aldus de vakgroep, betekent' een verlies van omzet en een vermindering van de rentabiliteit. De Kamer van Koop handel kon met een en ander accoord gaan. Verder kent de wet aan de raad nog de bevoegdheid toe om een va- cantieregeling op te leggen, aanwy- zing van dagen waarop halve dag en /of avondsluiting niet geldt, ont heffing van het verbod afleveren win kelwaren na slultingstyd, bepaling dat de Zondagsluiting niet zal gelden en uitzondering van bepaalde dagen van het gebod van sluiting om 18 uur Noch door de middenstandsverenigin gen, noch door de contact-commissie of door enige branche is toepassing van een dezer mogelykheden ge vraagd. Mocht alsnog blyken dat aan bepaalde regelingen behoefte be staat, dan kunnen deze altyd nog worden getroffen. Aldus merken B en W. in de toelichting op. OVERNAME GROND B. en W. van Goes stellen verder nog aan de raad voor enkele strook jes grond aan te kopen om het weg gedeelte van de Piet Heinstraat zo veel mogelyk recht te trekken. Het betreft hier enkele perceeltjes van de heer J. Korstanje en mevr. R. Verhoeven. De totale koopsom be draagt 275. wordt, dat dit tussen kwart over één en half twee zal kunnen geschie den. Na deze plechtigheid begeeft het gezelschap zich weer naar het hoofd kantoor, waar de directie van „De Schelde", de genodigden zal ontvan gen. In verband met de hier beschik bare ruimte, is het echter nodig, dat een deel van de gasten in het Schel- dekwartier wordt ontvangen. Tussen half drie en drié uur wordt Prinses Sybilla terugverwacht in het Wooldhuis. Zoals bekend, ls er Zaterdagavond een gala-banket in de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis, waar aan ongeveer 170 gasten zullen aan zitten. Prinses Sybilla zal zich om streeks half acht per auto van het Wooldhuis naar Middelburg begeven. Na de nacht weer in het wooldhuis te hebben doorgebracht, vertrekt de Zweedse prinses in de loop van de Zondagmorgen per auto. Het ligt in de bedoeling, dat H.K.H. ergens in Noord-Brabant nog tezamen mét haar gevolg en de Zweedse gezant in ons land de lunch gebruikt alvorens verder naar Utrecht te rijden, van waar zy weer per Scandinavlë-ex- press naar het vaderland zal terugke ren. Zoals bekend, wordt de plechtigheid van de tewaterlating opgeluisterd door de medewerking van de Marï- nierskapel, die bovendien Zaterdag avond op de Markt te Middelburg een grote taptoe zal uitvoeren. Volgend jaar moderne graansilo te Wemeldinge. De capaciteit zal 2000 ton bedragen. Volgend jaar zullen ook de Zuid. Bevelandse landbouwers de beschik king krijgen over een moderne graan silo van 2000 ton, welke zal verrijzen op het terrein van de Coöperatieve Zeenwse Aan- en Verkoopvereniging aan het kanaal te Wemeldinge. Don derdagmiddag werd hiertoe In „De Prins van Oranje" te Goes de oprich. tingsvergadering gehouden van de Coöperatieve Graansilovereniging „Zuid-Beveland". De vergadering stond ondér leiding van de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge, voorzitter van de destyds door de C.Z.A.V.V. In gestelde silocommissie. Nadat een overzicht was gegeven van de voorbereidende werkzaamhe den, werden de ontwerp-statuten en het huishoudelijk reglement behou dens enkele wijzigingen goedgekeurd. Daarna werd overgegaan tot de be noeming van een voorlopig bestuur, dat zal bestaan uit de heren P. J. J. Dekker, Wemeldinge; J. M. Kakebee- ke, Goes, secretaris; ir. IJ. de Boer, Rotterdam; D. J. Dees, Oudelande; J. Glerum. Kruiningen; M. J, Mol, Wol- faartsdijk en J. J. Vogelaar, Rilland. In de oommissie van toezicht werden benoemd, de heren W. J. de Vlieger, Nieuwdorp, voorzitter; M. A. Kosten- se. Kruiningen en J. van de Velde, Kloetinge. De vergadering verleende de leden machtigingen om de oprich tingsakte te doen passeren en voor bereidingen voor de bouw te treffen, welke on zeer korte termyn hun be slag zullen krijgen. Aan het slot bracht de heer Dekker dank aan de silocommissie en in het byzonder aan de heer J M. van Bommel van Vlo ten. die een zo belangryk aandeel heeft gehad in de voorbereidende werkzaamheden. DE INRICHTING. De Bilo, die een inhoud heeft van 2000 ton, wordt verdeeld in een twin tigtal cellen van verschillende afme tingen. Hierdoor zal het tevens moge- lyic zyn om de verschillende graan- kwaliteiten op de juiste manier voor te sorteren. Het machinale gedeelte wordt eenvoudig gehouden, daar de Coöperatie Wemeldinge reeds over een uitgebreide apparatuur beschikt, waaronder een grote graandroogin- stallatie, welke Tn de toekomst met een transportband aan de silo wordt gekoppeld. Hierdoor wordt een volle dig continu-bedryf verkregen, zodat de nuttige capaciteit van de droog installatie belangryk wordt verhoogd. Dr. ir. Van den Berg naar Perzië. Op uitnodiging van de voedsel- en landbouworganisatie der V N Naar wjj vernemen zal dr. Ir. C. van den Berg te Goes, Hoofd van de Wetenschappolyke afdeling Herver kaveling Walcheren, binnen twee we ken voor een jaar naar Perzië ver trekken. Op uitnodiging van de F.A.O., de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties, zal hy daar in een team van buitenlandse specialis ten, de zout- en drainageproblemen by irrigaUewerken bestuderen. Het ngt in de bedoeling datdr. tr. Van den'Berg na beëindiging van zijn taak in Perzië, naar Zeeland zal te rugkeren. Nieuwe kerk voor Gerefor meerde Gemeente te Goes In een Woensdagavond gehouden ledenvergadering van de Gedefor meerde Gemeente te Goes is in principe besloten, te trachten tot de bouw van een nieuw kerkgebouw over te gaan. Het bestaande kerkgebouw aan de J. A. van de Goeskade, dat rond 1890 werd gebouwd, ls namelyk te klein geworden voor deze kerke- lyke gemeente. Aan het Beatrlxplern is nog grond van de gemeente Goes beschikbaar, die uitnemend geschikt is voor dit doel. De kerkeraad, bijgestaan door leden uit de gemeente, zal de plan nen nader uitwerken. Naar verluidt biykt de burgerlijke gemeente interesse te hebben voor "iet huidige kerkgebouw, om dit te irichten als doen inrichten als brandweerkazei-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2