Eerste dag van Prins Bernhard's bezoek slaagde uitstekend 1 Zeeuwse Almanak Maakt het spiegelbeeld U ongerust LAXEER-AKKERTJES VLISSINGSE STRAND WORDT REEDS GROTER ABDIJSIROOP s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 16 OCTOBER ltJüii WENSEN VAN ZEEUWSCH-VLAAMSE BEDRIJFSLEVEN. Hoge electriciteits- en watertarieven werden besproken Om 11.30 arriveerde prins Bernhard voor zyn bezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen op het vliegveld VVoensdrecht in gezelschap van zijn particu lier secretaris, dr. F. A. de Graaf. Z.K.H. werd ontvangen door de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de kamerheer in buitengewone dienst van H. M. de Koningin, H. A A. baron Coliot d'Es- cury. Tér begroeting waren aanwezig de burgemeester van Woensdrecht en do commandant van het vliegveld. Via Rilland-Bath en Krabbendjjke, waar de rijkspolitie tijdig aan de vele wachtenden bekend had gemaakt, dat de prins tien minuten te vroeg was, werd naar Kruiningen gereden, waar de „Prins Willem I" reeds gereed lag. Het muziekcorps E.M.M. speelde het Wilhelmus, waarna burgemeester M. Vogelaar en de wethou- ders P. H. A. Polderman en C. van Iwaarden, alsmede secretaris J. Blok aan de prins werden voorgesteld. De „Prins Willem I" voer vervol- §ens naar het verdronken land van aaftingen, waar de schorren in ogenschouw werden genomen Naast het college van Gedeputeerde'Staten en de griffier der Staten, bevond zich o.m. aan boord, de hoofdingeni eur-directeur van de provinciale waterstaat, ir. H. D. J. Swaters die de prins van voorlichting diende. HONTENISSE. In Hontenisse werd de beton- en tegelfabriek van de fa. J. Bleyen- bergh bezocht. De prins legde een grote belangstelling voor de produc ten dezer fabriek aan de dag en kon na afloop van het bezoek een au tomatische drinkbak voor vee als geschenk in ontvangst nemen. Door het gemeentebestuur werden onder meer onder de aandacht van de prins gebracht de problemen, die verband houden met de industrie-ontwikke ling van Hontenisse in verband met het vrijkomen van arbeiders uit de landbouw en met het opnemen van het Hontenisse als ontwikkelings gebied. GR AAT7W EN LAN G EN- DAM. Vervolgens ging de tocht naar Graauw en Langendam, waai' de boerderij van de gebroeders Mahu (Kroondomein) werd bezocht. In Clinge werd een bezoek gebracht aan de breigoederenfabriek van Van Broeck en Thieleman. Hier boden twee kinderen der beide directeu ren en drie kinderen van arbeiders sportensembles voor de prinsessen en een jachtvest voor prins Bernhard aan. Voort werden met prins Bernhard besproken het gebrek aan geschool de arbeidskrachten de te geringv- belangstelling van de bevolking voor de industrie, de noodzaak van uit breiding der bevoegdheden van 'het grenskantoor te Nieuw-Namen en de noodzaak om de tarieven van de P.Z.E.M., de Waterleidingmaatschap pij te verlagen. CLINGE. In Clinge werd vervolgens het klompenmakersbedrijf-C. J. Seghers bezocht, waar Zijne Koninklijke Hoogheid onder meer vier klompen voor de prinsessen in ontvangst had te nemen. Het bezoek droeg hier een buitengewoon prettig karakter. De heer Seghers pleitte voor verla ging van de tarieven der electrici- teit, voor opheffing van de omzet belasting op klompen, voor een re- geringsbijdrage in de vrachtkosten voor klompen bij export naar het buitenland en voorts bepleitte hij een verzoek om in België geld ter beschikking te stellen ten bate van de Nederlandse klompenmakers. SAS VAN GENT. In Sas van Gent werd een bezoek gebraoht aan de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortelsuikerfa briek waar tijdens een bespreking met het bestuur van deze onderne ming o.m. werden aangeroerd de woningproblemen van Sas van Gent, de kanaalproblemen, de verzilting van het water en het totaal onvol doende wegennet, dat op het ogen blik honderd k honderd vijftig au- to's per spitsuur moet verwerken. Bovendien werd de kwestie der vrije veren besproken. Woordvoerder was hier ir. R. H. van Krevelen, direc teur van de suikerfabriek te Sas HOE LANG? De opmars der techniek, der mecha nisatie, is niet te stuiten en van dag tot dag wordt ge geconjronteerd en zult ge de volgende tientallen jaren nog wel geconfronteerd blijven wor den, met nieuwe vindingen, nieuwe vervolmaking en en nieuwe snufjes. De een na de ander, op alle gebied, en wellicht zult ge zulk een vinding, zulk een snufje de ene maal zegenen, de andere maal verwensen, al naar de aard er van en al naar uw persoon lijke behoeften Soms zijn hetmaar kleine symptho- men, welke de opmars van het me chaniek verraden. Sypmthomen, welke op de meest onvèïwachte plaatsen aan de dag treden. In Waarde vindt ge thans zulk een sympthoom. Want in Waarde zal des Zaterdags niet langer de kerkklok om twaalf uur luiden, zoals zii dat elke dag doet. In Waarde zal tenminste eenmaal in de week het mechaniek de traditie ver dringen In Waarde zal des Zaterdags om twaalf uur de brandweersirene loei en De gillende stem der techniek zal het aloude bronzen geluid van de kerkklokken althans eenmaal per week vervangen en dit nu, achten wij een sympthoom. Want hoe lang zullen de historische klokken het over het algemeen nog winnen van de moderne sirenen Van de cLrukknop-rage? Ge moet dat maar afwachten. van Gent. Hierna ging het gezel schap naar de woning van ir. C. A. L. Horstman, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwseh-Vlaanderen. Ook hier werden de problemen van in dustrieel Zeeuwseh-Vlaanderen zeer gi'ondig besproken. IN HULST. 's Avonds om kwart voor acht arriveerde het gezelschap in Hulst, waar in het stadhuis door de Ka mer van Koophandel een diner werd aangeboden. Hieraan zaten aan, be halve de prins met zijn gevolg, de Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, de leden van Ged. Staten, de griffier van de Staten van Zeeland, mr. J. M. Pilaar, het college van B. en W. van Hulst, P V. M. Vercau- teren, voorzitter van" de kring Hulst van de N.C.B., C. de Putter voor zitter afdeling Zeeland van ae C.B. T.B., J. W. Scheele, lid van het da gelijks bestuur der Z.L.M. en leden van de Kamer van Koophandel. De Nederlandse pers werd aan dit diner vertegenwoordigd door de heer G. Ballintijn, hoofdbestuurslid van de Nederlandse Journalisten kring en door de heer Van Bunge, redacteur van het A.N.P. Na afloop van deze maaltijd volg de er in de ontvangstzaal van het Hulster stadhuis een openbare hea- ï'ing, waarbij tal van vooraanstaan de Zeeuwse figuren met prins Bern hard van gedachten wisselden over Zeeuwsch-Vlaamse problemen. REDE IR. HORSTMAN. Ir. I-Iorstman hield een rede, waar in hij wees op de bijzondere noden van Zeeuwseh-Vlaanderen. Met dankbaarheid gewagend van het feit, dat op het veer KruiningenPerk- polder bij wijze van proef een nacht dienst vaart, drong spreker aan op grotere service gedurende de hoogtij uren en in de perioden van topver- voer. De scheiding van Zeeuwseh-Vlaan deren van overig Zeeland door de Schelde, maakt het onmogelijk te putten uit het arbe-idsreservolr der Zeeuwse eilanden, terwijl de oriën tering op België het noodzakelijk maakt gebruik te maken van Bel gische werkkrachten tegen hogere lonen, dan in Nederland gebruikelijk zijn. Bovendien wordt Zeeuwseh- Vlaanderen benadeeld, doordat de Belgen, evenals de Westduitsers, weigeren om het beginsel van we derkerigheid toe te passen op het autovervoer, waardoor Zeeuwseh- Vlaanderen zwaar gehandicapt wordt. Spreker beklaagde zich over de hoge electriciteits- en drinkwater tarieven, welke het dubbele bedra gen van die in andere delen van ons land, terwijl de industrie in Zeeuwseh- Vlaanderen toch grootverbruiker is. De middenstand wordt gehandi capt door de starre vestigingseisen. Het gehele bedrijfsleven, aldus spr., gaat gebukt onder hei feit, dat er geen opleiding mogelijk is voor lei dinggevend en organiserend perso neel, noch voor werkbazen. Er zou in Nederland eigenlijk een academie voor organisatie en efficiency nodig zijn. Tenslotote pleitte spr. voor nog grotere belangstelling voor indu strialisatie, die er dan op gericht dient te zijn, te bereiken, dat de in tellectuelen de industrie niet meer ontvluchten, maar haar helpen ont wikkelen. Monteur maakte ernstige val. Bij wei'kzaamheden op het terrein van de „Carbonisation Neerlandaise de l'Azöte" te Sluiskil heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan. De mon teur C. v. L. uit Rotterdam die op het terrein voor de firma v. d. O. monta gewerkzaamheden verrichtte, verloor door onbekende oorzaak het even wicht en kwam te vallen van een hoogte van 4 meter. De man moest met inwendige kneuzingen in het zie kenhuis te Sluiskil worden opgeno men. In afwachting van de grote dag. Prinses Sybilla van Zweden zal het nieuwe passagiersschip van de Zweden- Amerika-lijn, dat bij „De Schelde" te Vlissingen werd gebouwd, Zaterdag a-s. tewaterlaten. Verbouwing Ambachtsschool Zierikzee aanbesteed. Het architectenbureau ir Pothui zen't Hooft, Middelburg, heeft na mens het bestuur van de vereniging „Ambachtsschool-Zierikzee" aanbe- besteed verbouwing en uitbreiding van de ambachtsschool. De volgende personen hebben ingeschreven: Joh. van Almkerk, Zierikzee, ƒ371.900; S. P. Wjjsman, Zierikzee, ƒ449.000; E, G. Lindenberg. Vlissingen. ƒ470.500; Gebr. Van der Poel. Terneuzen, ƒ482.000; C. van der Klippe, Vlissin gen, ƒ461.444; Gebr. C. A. van Velt- hovèn, Zierikzee, ƒ369.024 (laagste inschrijver)P. de Raad, St. Philips- land, ƒ451.887; Comm. Venn. Proper, Oegstgeest, ƒ465.300; B L. v- Velt- hoveri, Zierikzee, 396.Ó00; B. Ste- ginlt, Vlissingen, ƒ425.100; T. Pasma, Amsterdam, ƒ434.540; Stouten en Schot, Zierikzee. ƒ379.500; C. Spee, Sommelsdjjlc. ƒ460.000: Vollter Be ton, Sliedrecht. ƒ445.000. VERJONG DAN UW UITERLIJK WEER I I Castella Schoonheids-week verrassende resul- i zeep. Het rijke, geurigetaten en deze schuimen- i schuim van deze zachte de bron van schoonheid Menige vrouw, die des zeep dringt diep door in kost U slechts 32 r.t-» ochtends in de spiegel de poriën en verwijdert Maar als U tóch een kijkt, voelt een schaduw daaruit al het stof en schoonheidskuur begint, restjes make-up. Ontsie- vergeet dan ook uw tan den niet. Niets Is char manter dan een lacoende vrouw, die parelwitte tanden toont. Help Uw darmen I bij hun zo belangrijk werk. Neem eens per week 1 of 2 over haar dag vallen Zij maakt zich ongerust over haar huid. Een ongerustheid, die ge> lukkig onnodig is. Want een gave, jonge geleats- rende plekjes verdwij nen, want te grove po riën sluiten zich op- of jo_ anieuw. Tegelijkertijd Gebruik dus de Castella huid°is binnen*het bereik wordt de huid gesterkt j tandpasta, die U reeds van iedere gezonde door de fijne oliën, die de na één keer poetsen, vrouw! Een 1 doeltreffende snelle en Castella Schoonheids-, prachtige witte tanden schoon- zeep bevat. geeft! Voordrachtskunstenares trad op voor Vlissingse huisvrouwen. Voor de afdeling Vlissingen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen trad Woensdagavond Ln het Strandhotel op, de voor drachtskunstenares, mevrouw Leni Dudock-van Lsrven. Na een welkomstwoord door de presidente van de afdeling Vlissin- fen, mevrouw A. E. Priester-v. d. Einde, in het bijzonder gericht tot de ere-presidente. mevrouw B. Kolff, begon mevrouw Dudock haar pro gramma met het toepasselijke ge dicht „De Huisvrouw" van Jef Last, gevolgd door de novelle „Martha en Maria" van de Tsjechische schrijver Karei Capek. Reeds in deze beide eerste voordrachten toonde de kun stenares een leerlinge van de ac teur Jo Sternheim een volledige beheersing van de door haar geko zen stof. Voor de pauze liet mevrouw Du dock onder meer nog horen een no velle van Guy de Maupassant en het boeiende korte verhaal „Hotel Bon- heur" van Anna Blaman. Na de pauze omvatte het pro gramma proza en poëzie van het lichtere genre; onder meer enkele kostelijke schetsjes van Simon Car- miggelt eh Annie Schmidt en sprook jes van Andriessen en Godfried Bo- mans Mevrouw Dudock slaagde er voor treffelijk in haar publiek te boeien Moeilijkheden in Zeeuwse handbalwereld besproken. Geen beslissingen, geen veranderingen. De afdeling Zeeland van het Ne derlands Handbalverbond hield in café Gillissen te Middelburg een buitengewone algemene afdelings vergadering onder voorzitterschap van de heer M. Haasdonk. De vergadering werd namens het bondsbestuur bijgewoond door de heer J. C. Nijssen. In zijn openings woord zeide de voorzitter dat voor al in Zeeland de moeilijkheden legio zyn; een uitbreiding van de hand balsport is hier haast niet mogelijk. Een wel zeer groot bezwaar is, dat aan junioren bijna nooit dispensatie wordt verleend om in senioren-elftal- I heidskuur is een dage-1 Castella Schoonheids- len uit te komen. Na het openings- lijkse behandeling met zeep geeft reeds na éénwoord brachten de vertegehwoordi- - - - - - - - - - - gers van de verschillende verenigin gen hun moeilijkheden naar voren. „Walcheren" wees op de degradatie van het .eerste elftal en op de hoge kosten, die het spelen in com petitieverband met zich meebrengt. „Tonido" meende, dat in Brabant de reglementen niet altijd nauwkeu rig worden nageleefd. „De Zeeuwen" uitte het verlangen ieder jaar een afrekening van het N.H.V. te ont vangen. Het bezwaar van „Walche ren" tegen de hoge kosten van de competitie werd gedeeld door de verenigingen „Olympus" en „E.M. M." en „Volharding" betoogde door dispensatie-moeilijkheden niet meer met dames-elftallen te kunnen uitko men. Ook „Marathon" -bleek met fi nanciële moeilijkheden te kampen te hebben. In zijn antwoord stelde de heer Haasdonk vast, dat alle verenigin gen overwegend met twee bezwaren kampen: nl. de dispensatie en de fi nanciering. Vele verenigingen staan zelfs op het randje van een faillis sement. Wat de financiën aangaat, meende de heer Haasdonk te weten, dat door het N.H.V een betaling van de contributie in termijnen wordt overwogen. De heer Niissen nam aan dat de financiële toestand inderdaad een grote moeilijkheid vormt, maar verklaarde dat er geen sprake kan zijn van het verlagen der contributie: deze moet voor een goede gang van zaken gehandhaafd blijven. Hij was verder van oordeel, dat het N.H.V. wat de dispensatie- verlening aangaat zeer soepel is op getreden. maar een grens moet nu eenmaal worden gesteld. Tenslotte verklaarde spreker, dat in het vol gende seizoen Zeeland en Brabant zeer zeker samen zullen uitkomen in de comnetitie. De algemene conclusie van de ver gadering was, dat, wanneer men zich in Zeeland streng aan de regle menten moet houden, dit het ten- gronde gaan van de handbalsport tengevolge kan hebben, eerder al thans dan deze sport te bevorderen. Veertig woningen voor de scheepswerf „Zeeland". Ten behoeve van het personeel van de werf „Zeeland" zullen te Kruinin- gén, zoals bekend, veertig woningen worden gebouwd. De aanbesteding van deze bouw geschiedde Woensdag morgen ten gemeentehuize van Krui ningen. De aanbesteding geschiedde in vier percelen van resp. 16, 16, 4 en 4 woningen en in massa. Perceel A betreft 16 woningen naar ontwerp van architect Wonder- gem, perceel B 16 woningen naar ontwerp van architect Le Clerq, per ceel C 4 woningen naar ontwerp van architect Wondergem en perceel D 4 woningen naar ontwerp van architect Le Clerq. Ingeschreven werd als volgt; Perceel A: J. F. Hopmans, Goes, f161.734; Gebr. Kriekaert, Hengst dijk, f 150.000; J. de Jonge. Biezelin ge, f139.000; J. le Grand. Hoedekens- :erke, f 153.014; L. P. J. de Bruijn en Zn., Hulst, f 154.200; ,J. A. Poleij en Gebr. Mollet, Kruiningen, f 136.497; R. B. Ch. Bleijenbergh, Sint Jansteen, f 154.000; L. Bolspoel, Sint Jansteen, f156.000; Chr. Lalleman, Bergen op Zoom. f142.400. Perceel B: J. de Jonge, Biezelinge, f140.000; J. A. Polen en Gebr. Mol let. Kruiningen, f 138.210; Chr. Lal leman. Bergen op Zoom, f142.400. Perceel C: Gebr. Kriekaert, Hengst dijk, f37.300; J. de Jonge. Biezeün- •e, f35.000; J, le Grand, Hoedekens- :erke, f37.806; L. P. J. de Bruijn en Zn., Hulst, f39.400; J. A. Poleij en Gebr. Mollet. Kruiningen. 34.397; R. B. Ch. Bleijenbergh, Sint Jansteen, 39.000; L. Bolspoel, Sint Jansteen, f38.000; Chr. Lalleman, Bergen op Zoom, f 36.000. Perceel D: J. de Jonge, Biezelinge, f 35.000; Joh. van Strien, Krabben- dijke, f 38.500; J. A. Poleij en Gebr. Mollet, Kruiningen, f34.980; Chr. Lalleman, Bergen op Zoom, f37.500. Massa: J. Priem, Ovezande, f371.900; D. v. d. Poel, Oudelande, f364.900; C. Priem, Lewedorp. f364.700; P. F. Voet, Kloosterzande.' f386.000; Gebr. Kriekaert, Hengstdijk, f377.000; J. de Jonge. Biezelinge, f 348.500: Gebr. v. d. Poel, Lamswaarde, f374.800; Joh. Baijens, Kapelle. f363.790; L. P. J. de Bruijn en Zn., Hulsf, f 387.000 J A. Poleij én Gebr. Mollet, Kruinin gen, f 384.Ö84; W. v. d. Most en M. H. van Dasso1aar. Amersfoort, f350.000; R. B. Ch. Bleijenbergh. Sint Jan steen, f385.000; J. van Koeveringe, Schore, 359 000: L. Bolspoel, Sint Jansteen, f 389.000. BEVORDERD TOT ARTS Aan de Gemeente-universiteit te Amsterdam werd bevorderd tot arts de heer J. J. A. M. Schram uit Kapelle. Jhr. Sandberg zal expositie in IJzendijke toelichten Dinsdag 21 October a.s. zal de schilderijen-tentoonstelling te IJzen dijke bezocht worden door een ge zelschap van ongeveer honderd per sonen uit Walcheren en Zuid-Beve land. Ook de Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, is tot uit! genodigd. De directeur van het stedelijk mu seum te Amsterdam, jhr. W. .T. H. B. Sandberg, heeft zich bereid ver klaard een korte inleiding te hou den en een toelichting te verstrek ken op de in het raadhuis geëxpo seerde schilderden, welke zoal3 bekend van meesters zijn uit de Nederlandse Romantische School. Na afloop van de excursie zal er gelegenheid zijn om de onlangs ge restaureerde Nederlands Hervorm de kerk te bezichtigen. Geslaagd voor veearts Voor het veearts-examen slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht de heer D. W. Smallegange uit Goes. Actie-comité in Terneuzen voor wegverbetering In Terneuzen is een actie-comité op gericht. dat zich ten doel stelt actie te voeren ter verkrijging van een ver betering in de toestand van enkele weggedeelten, waar zich herhaaldelijk verkeersongevallen voordoen. Het betreft hier de verkeerswegen TerneuzenAxel (gedeelte St. Anna- poldergashouder) en Zaamslag Perkpolder (gedeelte Zaamslag—Stop- peldijkveerRapenburgtol), welke weggedeelten bestraat zijn met de zo genaamde „blauwe steentjes", die voor al bij mist, nevel en regen spiegelglad worden. In het comité hebben zitting geno men de heren ir. J. F. Denie, ir. G. F, M. Dikötter, J. W. de Feijter, ir. C. A, L. Horstman. G. C. Jongepier en H. Ribbens. 1 EN AVO AUTO-veiiihs I Iedere VRIJDAG' VEEMARKTHALLEN ROTTERDAM liiiitiiJiiiiMMiml KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te BleskensgraafJ. T. Doomenbal te Oene; beroepen te 's-Grevelduin Capelle: H. G. Abma te Rotterdam-Delfshaven. Aangenomen naar Ouwerkerk (Duiveland): E. P. Pluim, vicaris aldaar. BENOEMINGEN DOOR GENERALE SYNODE. Het „Breed moderamen van de Ge nerale Synode der Néd. Hervormde Kerk" heeft tot-ledeu vare dé Com missie voor de gezangen benoemd ds. S. P. de Roos te 's-Hêer Hendriks kinderen en ds. W. H, Kelder te Utrecht tevoren te Middelburg en tot lid van het bestuur der Ned. Herv. stichtingen voor zenuw- en geestes zieken ds. P. C. van den Hooff te Hilversum, eveneens tevoren te Mid delburg. REEDS VOOR 50 SUCCES Bijna 50.000 kubieke meter zand voor het strand „geklapt". In de afgelopen maanden heeft, men van de Vlissingse boulevards kun. nen gadeslaan, hoe een zandzuiger bezig was de vaargeul voor de scheep vaart uit te diepen en hoe grote, logge „bakken", onderlossers heten deze dingen by de vaklui, het weggezogen zand in de richting van het bad- strand transporteerden om het daar weer in het water te laten vallen. Bijna vijftigduizend kubieke meter zand is op deze wijze in de loop van de zomer „geklapt" en wanneer daarmede het effect bereikt is, dat men er van heeft verwacht, zal het Vlissingse strand er in de volgende bad seizoenen weer heel wat beter by liggen dan de laatste jaren het geval is geweest. Op het ogenblik is inderdaad reeds enig resultaat merkbaar. Vooral bij laag water. Dan is het strand veel breder geworden dan voorheen het geval was en dat is op zichzelf na tuurlijk al winst! Maar de grote vraag is toch, of de zandrug. welke men voor het strand Advertentie. Pools schip strandde bij Vlissingen Woensdagmorgen omstreeks vier uur strandde in de Sardljngeul by Vlissingen het Poolse motorschip „Dunajec", komende van Antwer pen. De ter assistentie uitgevaren sleepboten „Blankenburg" en „Goli. ath behoefden geen hulp te verle nen, daar de .Dunajec" er om streeks negen uur in slaagde op ei gen kracht vlot te komen. Het Poolse schip, dat eigendom is van de rederij „Polska Zegluga Morska" meet, 481 br. rgt, R.W.S. te Middelburg betrok nieuw kantoor. Woensdag neeft de Rijkswaterstaat te Middelburg zonder enig ceremoni eel zijn nieuwe kantoren in een geres taureerd gedeelte van het Abdijcom plex in gebruik genomen. Wel werden ter gelegenheid van dit heuglijk feit enkele bloemstukken ontvangen. onder water heeft opgeworpen, nu ook zal bevorderen, dat zich óp het strand, ook boven de hoog-waterlijn, meer zand zal afzetten en dat 't daar ook zal blijven liggen. Dan zouden b.v. in de hoek voor het Wooldhuis de vele stenen niet langer jloot ge spoeld behoeven te liggen, maar wel licht met een stevige laag zand be dekt worden. En dan zou het Vlis singse badstrand er inderdaad aan zienlijk op vooruitgegaan zijn. Vijftig procent resultaat is zeker al bereikt, zo is de mening van des kundigen, maar we zouden zo graag de volle 100 procent halen. Of dèt lukt, zal pas over enige maanden bly- ken als we b.v. eens een paar fikse November-stormen achter de rug hebben. Overigens is men wel zeer tevreden over de wijze waarop de aannemer zich in dit geval van zijn taak heeft gekweten Het zand is inderdaad zo oog mogelijk op het strand gebracht en dat vergroot de kans. op succes natuurlijk aanzienlijk. Het werk is ook vlot en zonder veel stoornissen verlopen. Wel is eenmaal een bak op een der paalhoofden gevaren, waar door een aantal palen is gesneuveld, maar die beschadiging is weer te herstellen. SMEL BV/mUmM Maak Uzelf niet wijs, dat kortademigheid „nu eenmaal bij Uw gestel hoort". Neem het snelwerkende, middel, dat het taaie slijm oplost: AKKER'S 's werelds beste hoestsiroop

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2