NIEUWS UIT ZEELAND Zivin Zijpe SCHOUWEN EN DUIVELAND WISSEL SCHOUWEN DONDERDAG 16 OCTOBER 1952 PROVINC1 ALE ZEEUWSE COURANT Overtreders belastingwetten stonden terecht. Eeu enkele maal in het jaar houdt de politierechter te Middelburg een zitting, waarbij twee openbare aan klagers aanwezig zijn: de officier van justitie en de rijksadvocaat. In dat geval verschijnen de overtreders van de belastingwetten voor de groe ne tafel. Zo stónd Dinsdag de beurtschip per-expediteur W. K. uit Breskens terecht, omdat hij, toen hij op een keer door kommiezen van I. en A. werd aangehouden, geen bij zijn au to behorend nutionaliteitsbewijs kon tonen. K. vertelde toen, dat hij de wagen op de automarkt in Tilburg had gekocht en daarvan een kwitan tie bezat. Hij zou die de volgende dag wel even laten zien. De kom miezen hebben daar 365 dagen op gewacht en toen de man nog niet kwam opdagen, werd hij gedag vaard. Het vermoeden bestond, dat de auto uit België was gesmokkeld. Uit het feit, dat de ingebouwde au toradio uit Nederland naar het bui tenland werd geïmporteerd, zou men dit hebben kunnen opmaken. Hoe het zij, verdachte hield vol, dat hij de inmiddels in beslag genomen auto in Tilburg had aangeschaft. De officier eiste 75.. of 15 dagen èn verbeurdverklaring van auto en ra dio, maar met dit laatste wilde de politierechter niet meegaan. De musicus J. J. den T. uit Mid delburg had, toen hjj met een ge huurde auto bij Kapelle reed, geen gevolg gegeven aan het bevel van de kommiezen om te stoppen. Hij verklaarde hun rode lichtje niet ge zien te hebben en werd veroordeeld tot 5.- of drie dagen hechtenis. De hotelhouder E. T. O. uit Vlissin- gen, had niet zijn gehele voorraad drank opgegeven. Verdachte vertel de, dat niemand hem had kunnen vertellen hoe de papieren moesten worden ingevuld en toen hij dit aan een handelaar had gevraagd, had de ze gezegd, dat de buffetvoorraad niet opgegeven behoefde te worden. De politierechter zal over acht da gen schriftelijk vonnis wijzen. Ook de caféhouder J. C. V. te Wemel- dinge had bij de accijnsverhoging- zijn voorraad niet opgegeven. Hij dacht, dat de ambtenaren dit zelf zouden doen. De eis luidde 200 of 20 dagen en de uitspraak 40 boete of 10 dagen hechtenis. Melkveehouders ontvingen te Zierikzee praedicaten. Te Zierikzee werd een bijzondere algemene vergadering gehouden van het bestuur van de Coöperatieve Melk- en Melkproducten-Centrale met de directie van de „Verenigde Zuivelbereidershet grote zuive.oe- drijf te Rotterdam, onder voorzitter schap van de heer D. Eveleens. In de ze vergadering werd de bedrijfspre- mie 1952 met het geldigheidspraedi- caat hygiënisch melkwinningsbedrijf uitgereikt aan een groot aantal melk veehouders, die voor het merendeel hun melk leveren aan het filiaal van de V.Z „De Duif" te Nieuwerkerk. De vergadering werd o.a. bijgewoond, dooi de heer Van Opstalten, direc teur van de V.Z.. ir. W. L. Harrnsen, Rijksveeteeltconsulent voor Zeeland, de heren Jelsma en F. Smalheer, als vertegenwoordigers van de V.Z., en de heer C. Zee, adviseur van de C.M. M.C. Ter vergadering werden de premies uitgereikt m de klassen A, B en C aan de houders van die bedrijven, waarvan in 1951 minimaal 13 melk- monsters op de kwaliteit werden on derzocht. De melkveehouders in klas se A ontvingen naast het praedïcaat een premie van f 12,50 per koe, de be drijven in deze klasse zijn minimaal twee jaar vrij geweest van runder- T.B.C. (wit). In de B-klasse met niet meer dan de helft afwijkingen, (groen), ontvingen de eigenaars een premie van f 12,50 en in de C-klasse, bedrijf op 1 Mei 1952 niet vrij van runder-T.B.C. doch met niet meer dan de helft afwijkingen per onder zocht monster, werd per koe f 10 uit gereikt. De heer Harrnsen gaf in de verga dering een toelichting over het kwa- liteitsmelkonderzoek en over de af koeling van de melk. Hij deelde mede, dat mdien op een bedrijf geen koel installatie aanwezig is, met Rijkssub sidie een afkoelingsinstallati'e ver strekt kan worden. Op enkele bedrij ven wordt van deze mogelijkheid reeds gebruik gemaakt, maar de kwa liteit van 't te gebruiken water blijft een probleem, dat niet gemakkelijk is op te lossen. Spreker besloot zijn cau serie met aan te dringen op het be zoeken van de cursussen, welke dooi de Rijksveeteeltconsulent worden ge geven. Hierna reikte hij de praedica ten uit aan de ondervermelde leden, dus in de A-klasse, de prijzen wer den in alle klassen uitgereikt door het bestuur. (De eigenaars achter wier naam een (2) staat afgedrukt ontvingen ook het vorige jaar een praedicaat. A-klasse: N. v. d. Weele, Noord- welle; W. den Boer, Zierikzee; J. M. van Burg (2), Zierikzee: L. Verse- put. Renesse; C. Janse, Renesse; P. J. Natte, Renesse; Joh. Hanse, Elle- meet (post Kerkwerve)A. de Boer, Haamstede; A. Hanse (2), Haamste de; A. de Glopper, Haamstede; A. M. Slager, Haamstede; J. de Boer (2), Haamstede; A. J. Oosse, Serooskerke (Sch.); D. J. Fluijt (2), Sirjansland; v. Popering, Sirjansland; J. Kwaak, Oosterland; W. L. van 't Noordende, Bruinisse; H. Hooger- werf, Bruinisse; L. Lemson, Bruinis se; W. H. Okkerse, Bruinisse; J. Bom (2), Ouwerkerk; A. J. A. Bo- lijn, Ouwerkerk; Chr. Goudzwaard, Ouwerkerk; M. C. Kuïjper (2), Ou werkerk; A. Kuijper, Ouwerkerk; Jac. Folmer (2), Nieuwerkerk; L. Heyboer, Nieuwerkerk; J. C. Flik- weert, Nieuwerkerk; A. J. Gaander- se, Nieuwerkerk; R. Gaanderse (2), Nieuwerkerk; Joz. Verton. Ouwer kerk; J. J. Kwaak, Duivendrjke; J. J. C. de Vlier. Zonnemaire; L. van Ast (2). Zonnemaire; C. de Boer, Kerkwerve; H. J. Bevelander, Kerk werve; J. van Sluis, Brouwershaven; E. Verburg, Noordgouwe; M. v. d. Houten (2), Dreischor. B-Bedrijven: Gebr. v. d. Slikke, Noordwelle; M. v. Dienst, Burgh; J. P. v. tl. Zande, Burgh; M. Boot (2), Burgh; Wed. T. v. d. Panne (2), Burgh; A. v. Zuijen, Burgh; R. Steur (2), Burgh; S. M. Quist, Haamstede; Jac. Göudzwaard, Haamstede; St. Boot (2), Haamstede; W. Hanse, Haamstede; J. de Ruvter, Renesse; W. v. d. Wende, Renesse; j. M. Beij- er, Renesse; L. de Ruijter, Renes se; W. Straaijer (2), Post Kerkwer ve; C. Padmos, Oosterland; J. Stou ten, Oosterland; L. M. Bolle, Ooster land; Th. C. Fluijt, Oosterland; L. Boogerd, Ouwerkerk; W. de Oude, Ouwerkerk; C. P. Kuijper (2), Ou werkerk; M. v. d. Hoek, Zierikzee; Joh. Bil, Zierikzee; G. B. Moermond, Zierikzee; C. v. d. Hoek, Zierikzee; M. J. van Mourik, Ouwerkerk (post Zierikzee)C. J. van Schelven, Brou wershaven; M. L. den Boer. Kerkwer ve; Gebr. Hage, Bruinisse; Joh. de Jonge (2), Bruinisse; Jac. Kik, Nieu werkerk; B. Legemate (2) Kerk werve. C-bedrijven: J. Kramer, Ellemeet; C. D. Gast, Ellemeet; B. en M. Evert- sen, Haamstede; J. M. van Damme, Ouwerkerk; J. M. Beije, Ouwerkerk; O. B. Boot, Duivendijke; C. Smalheer, Brouwershaven; A. van As, Noord- gouwe; C. L. van Felius (2), Zonne maire; L. Steenpoorte (2), Ooster land; J. J. van Dienst, Zierikzee; G. A. Kloet, Zierikzee; D. v. d. Wekke, Kerkwerve; A. Deïst, Zonnemaire; J. A. Friderichs, Burgh; A. A. v. d. Hoek, Kerkwerve; C. Flohil, Brou wershaven; C. W. de Jonge, Bruinis se; P. L. Krepel, Bruinisse; M. A. Beije, Burgh; Gebr. Lemson, Haam stede; Wed. M. Maliepaard, Haam stede; J. H. Kooijman, Nieuwerkerk; J. den Engelsman, Noordgouwe; L. A. v. d. Zande, Burgh; Th. C. Gan seman, Noordgouwe; Joh. den Boer, Zierikzee. Na de uitreiking van de prijzen sprak de heer Jelsma van de V.Z. over de hygiënische melkwinning, waarbij hij betoogde, dat verbetering van de melk de afzetmogelijkheden vergroot. Bovendien is verbetering van de melk noodzakelijk om te kun nen concurreren tegen andere pro ducerende landen op de buitenlandse markt. Terwijl Nederland vroeger op verschillende markten in het buiten land als het ware een monopoliepo sitie innam, moeten thans alle zeilen worden bijgezet om op gelijke hoog te met andere landen te blijven, Hier na feliciteerde spreker de melkvee houders met hun resultaten, waarbij hij de hoop uitsprak, dat zij met de verzorging van hun veestapel op de ingeslagen weg zouden voortgaan. Hierna voerde nog de heer Zee het woord. Nadat de heer J. van Sluis namens de leden dank had gebracht aan het bestuur en aan de V.Z. sloot de heer Eveleens de vergadering. Zierikzee VERKOPING Ten overstaan van de notaris P. Heering. te Zierikzee, werd Woens dag publiek geveild de woning Zout keetstraat D 525 A, eigenaar A. Pad mos, ƒ850. Niet gegund. Woonhuis Korte Groendal D 458, eigenaar G. Spalter, 1600. Woning Seheepstim- merdijk A 478, eigenaar W Lokker, 935. Deze twee laatste woningen worden 24 uur in beraad gehouden. De hoogste bieder voor beide wonin gen was M. Berrevoets. BOEKBESPREKING VOOR BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN. Voor de afdeling Schouwen van de Bond van Plattelandsvrouwen be sprak mevrouw Huisman-Griep uit Rilland-Bath in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee het boek Robert" van mevrouw Nijnatten-Doffegnie. Na ingeleid te zijn door de presi dente der afdeling, mevrouw Lege- mate-Lemson, nam mevrouw Huis man-Griep het woord. In een vlot en boeiend betoog behandelde zij de in houd van dit werk. Na afloop van de boekbespreking sprak de voorzitster een dankwoord en overhandigde mevrouw Huisman- Griep een cadeautje. Na de pauze werden zegeltjes verkocht, waarvan de opbrengst zal worden gebruikt voor de uitzending van een Neder landse afgevaardigde naar het we reldcongres van de Wereldbond van Vrouwenverenigingen, dat volgend jaar in Toronto (Canada) zal worden gehouden. Bij de rondvraag werd er gesproken over de vraag of er gewes telijke of plaatselijke afdelingen moe ten zijn. De kwestie zal op de komen de vergadering nader besproken wor- TH0LEN Scherpenisse PAARDEN SCHROKKEN: WAGEN VIEL VAN DE KADE OP EEN SCHIP. Aan de haven van Scherpenisse werden twee paarden voor een wa gen gespannen. Waarschijnlijk door een plotseling neerstortende regenbui, schrokken de paarden, waardoor de wagen achteruit reed en van de kade af tuimelde. Gelukkig bleven de paar den beide op de kade staan. De wa gen belandde aan boord van het schip van de heer A. van de Boo gaard, dat door deze onverwachte lading nogal wat schade opliep. Ook de wagen werd er niet beter op. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. AUTO IN DE SLOOT. De landbouwer P. N. te Scherpe nisse, die met een auto zijn vrouw naar de trein wilde brengen, kwam even buiten de kom der gemeente in een sloot terecht. De vrouw liep een wond aan de hand op. De auto werd beschadigd. Tholen VERBODEN JACHT. Het zat de stropers, die in de nacht van Maandag op Dinsdag in de Le- guijtpolder op Tholen op wild joegen, niet mee. Ze hadden nog maar één haas gevangen, toen zij door de poli tie op heterdaad werden betrapt. Ge weer, haas en lantaarn werden in be slag genomen. Tegen de stropers, bei den in Tholen woonachtig, werd pro- ces-verbaal opgemaakt. VISSERIJ. De vangsten van de Thoolse bot en garnalen vissers waren in de week van 6 t m. 11 Oct. jl. tamelijk goed voor deze tijd van het jaar. De aan voer van bliek door de kuilvïssers was nog niet hoog, doch redelijk, terwijl de verzending van mosselen goed was. WOONRUEVITECOMMISSEE. Tot leden van de Woonruimteeom- missie te Tholen werden gekozen de heren J. Overbeeke, H. J. Roukema, M. v. Halst, G. v. d. Linde en M. v d. Sande. Tot plaatsvervangende leden wer den gekozen de heren Jac. Berre voets, A. J. v. d. Berge, J. Geilings, PI. de Heer en H. Jansen. ST. PHILIPSLAND St. PhiÜDsland KERKDIENST. Hedenavond zal in de Gereformeer de gemeente te St. Philipsland voor gaan Ds. Mallan van Bruinisse. Fruitinvoer bedreigt West-Duitse economie. Het West-Duitse ministerie van voedselvoorziening heeft verklaard, dat de invoer van buitenlands fruit een ernstige bedreiging van de eco nomie van het land begint te vormen. In een verklaring voor de pers zwaai de het ministerie de Nederlandse re gering lof toe, omdat deze er in heeft toegestemd alle uitvoer van appelen en peren naar Duitsland tot 15 No vember stop te zetten. Deze verkla ring was echter wel wat voorbarig, want er is geen sprake van dat Ne derland alle uitvoer van appelen en peren naai Duitsland tot 15 Novem ber zal staken. Wel heeft de Neder landse regering om een verstoring van de West-Duitse fruitmarkt te voorkomen de minimum-exportprij zen voor appelen en peren £ot 15 No vember verhoogd, welke -maatregel naar verwachting automatisch een vermindering van de uitvoer tenge volge zal hehben. Na twaalf jaar. Baron Maurice de Rothschild heeft dezer dagen een kostbaar renpaard teruggekregen, „Eastern Belle" ge naamd, dat de Duitsers in 1940 in be slag genomen hadden. Het paard was door Britse autoriteiten opgespoord in de stallen van een Duitse fokker in de buurt van Krefeld; die het „Er- lenkönig" had gedoopt. Sugar Ray Robinson wcrdt revue-artist. Het staat thans vast dat Sugar Ray Robinson, de wereldkampioen middengewicht, op 7 November a.s. als revue-artist zal debuteren te New York. Men zal Robinson, als voor naamste attractie van een revue in het Franse casino, minstens twee we ken lang in actie kunnen zien als zanger, danser en conferencier Robinson voelt er veel voor om de ring voorgoed vaarwel te zeggen. in een Advertentie. Mijnhardtjes: slerke JL pijn-, kou- en griepbestrijders Dooi 41 cenl Koker 80 cent Bruinisse NIEUWE HELLING. Burgemeester H. K. Michaëlis heeft met het overhalen van een handle de nieuwe helling van de scheepswerf Fa. van Duivendijk en Zonen te Bruinisse in gebruikgesteld. Het eerste schip, dat op deze helling gerepareerd moest worden, werd daardoor op de nieuwe betonnen wa genhelling getrokken. KORFBAL KORFBAL-PROMOTIEWEDSTRIJD Voor de promotie naar de eerste klasse van de S.D.K.B. kreeg Brou wershaven op eigen veld een 24 ne derlaag te incasseren van D.S.S. uit Nieuwerkerk. Zaterdag a.s. wordt de returnwedstrijd te Nieuwerkerk ge speeld. DAMMEN SIMULTAAN. De damkampioen van Schouwen en Duiveland, de heer F. Brandenburg uit Zier.k-ee, SDeelre te Haamsteue Si multaan aan veertien borden. Dei-tien partijen wist hij te winnen, maar in de heer J. Rademaker uit Burgh moest hij zijn meerdere erkennen. DA IMAVED STRIJDEN De uitslagen van de derde ronde, gespeeld voor de damcompetitie van „D.O.S." te Dreischor luidden: Frederik RoggebandM. Dorst 20; Joh. Bodbijl—Gerrit Bal 02; Joh. Schot van VeenHenk v. d. Linde 11; A. RoggebandJac. Fol mer 20; Frans RoggebandPiet Roggeband 20; Rinus v. d. Linde Joh. Bolkenbaas 20. Seheepvaartberiehten Te Vlissingen aangekomen; 14 Oct. Surte van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken: 14 Oct El- sa-S naar Israël, Balticia naar Alexandria. Fen naar Hull. Zeehond naar Sanderborg. Nereus naar Montreal. Klaus Schoke naar Zee. Surte naar Zee Gepasseerd naar Antwerpen: 14 Oct Marne van Stockholm. Lissekerk van Rot terdam. Flevo van Rotterdam. Hestia van Hamburg. 15 Oct.: Ali-S van Rotterdam. Oceaan S-B plus sleep Morsington. Court van Stavanger. Gepasseerd van Antwerpen: 14 Oct.: Pa voni; aar Rotterdam. Brandaris naar Zee. Sumatra naar Londen. Democraat naar Southampton. 15 Oct.: Ganymedes naar msterdam. Mulan naar Hamburg. SCI"EEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd 14 October. Fiat. K. -s. Bu- tania 3. Vredeborg. Furka, Reyngoudt Ar- bois, Gless. Whistier. de Vries, allen naar j Rotterdam. Magdalena. v. d. Berg. Adri- j ana, d. Boogaart. Cornelia, Vendeville. Van God Gegeven. Kluytenaar. allen naar W-ï .e.cinge Henri o'v ~i i vu Berchem, beiden naar Stevensweert. Irene, Schram. Nema, Hoogendoorn, beiden naor Werkendam. To, Oele ,naar Nederhe. riert. Gerard'us, van Zwol, naar Dordrecht. August. Pieters, naar KerkrdieL Edison, van Weelden. Stad Hasselt, de v de. Opa- Ie. Reyngoudt. Ferdinand, de Rover. Ra fale, Je Kimpe. Ay, Wagner. Ernst Schil ling. Legeman. allen naar Duitsland.. Ro land Geldner, Schreuders. Cisalpina 2, Aebi. Meso- -o. Rensen. Express 62. Phi- lipp, allen naar Basel. Elisabteh, den Boer. Leontine, Pols. Harta. de Jong. Josa, Sil- vius. Clacor, van Vliet. Gorjo, Vennink. Hoop op Zegen, Oosterhof Brugg, Claeys. Libia, Mudde. Jocr van Parijs. Rijn Schelde 1. Hoogendorp. Limburg. Reyn goudt. Onderneming, v. a. Wel. Anna Christina. Daelmans. Machiensteen 21. de Bruijn. Goeland. de Haas. Alcedo, van Gent methyst? ve:w. s ■'•r-ti. a.'fcuut Carpentaria, de .Vos. Graubunden, Kieffer. Chalon, Walch. Vitesse. Lever.. Telegraaf 12, De Jonge. Alpina 4, Wasser. Willy, Herbers, Elodie, Robberecht. Hansa 6, Ebert. Res Nova, Vorthoren. Linquenda, Versluis. Merkur, Adler. Capria, Asma- cher. Custo, Cauwenbergh. Costi, Cau- wer.bergh otico. Gro-n COrrie De Vrij. Veronica. Bauwens. Corto, Breedveld. Le- J jo. Pik. Damco 59, Roelofs. Suzanna 3.1 Schelling. Klasina 5. Kapp. Marique, Van 't Hof. Zwerver, Jut. Navexmotor 7, Ma res. Artemisia, Schwarz. Scaletta, van j Aalst. Marignano, Spier. Express 23. van Lang. Express 53, Smits. Marjo. Luiken. Silvermeeuw, v. d. Kaap. Ried'eralp, Mayer, Pegase, Daubinet. Congo, Visser. Elisabeth. Smit. Tusna, Wallin. Have!, Höfken, Onderneming, Egas. Dieren, Schellaers. Salf 6, v. d. Poel. Contact, de Ruyter. Quo Vadis, van Leus den, allen naar België. VEEMARKT ROTTERDAM. 13 en 14 October. Aanvoer in totaal 5370 dieren. Aangevoerd werden in totaal 3241 stuks rundvee, waarvan naar schatting 1640 vet. te koeien en ossen, en 1601 gebruiksvee. w.o. 208 t.b.c.-vrij; 140 vette kalveren; 560 gras kalveren; 633 nuchtere kalveren: 428 varkens; 112 paarden: 20 veulens; 191 schapen of lammeren; 45 bokken of gei ten. Vette koeien per kg. in ct. le kw. 266— 276, 2e kw. 250—260,. 3e kw. 200—230. Vette kalveren per kg. in ct. le kw. 260 —270, 2e kw. 240—260. 3e kw. 220—240. Pr. in <jt. p. kg. Pr. in gld. p. st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 400 325 225 Nuchtere kalveren 55 50 47 Varkens 3. g. 221 217 214 Sl.paarden 195 190 185 Schapen no 90 70 Lammeren 90 80 60 Kalfkoeien 1200 1050 875 Melkkoeien 1200 1050 875 Vare koeien 780 680 580 Vaarzen 875 775 680 Pinken 600 500 375 VEILING ZU1D-HOLL. EILANDEN. 14 October. Fruit; Druiven 691.05. Ap pelen binnenland: Ellison O. 20—39; Jo nathan 1533; Sterappelen 1433; Appe len binnenland: Cox Orange P. 18—59; Glorie van Holl. 30—22; Gr. Kroon 14—24; Goudreinet 8—19; Tr. de Cronsel 11—23; Manks G. 714; Notaris 820; Cox Pomo na 1724: Peren binnenland: Conference 5—25; Legipont 10—20; B. Clairgeau 14— 21; Doyenne du C. 21—37; Zw. Wijnpe ren 8—13; B. A. Lucas 20^-25; Soldat L. 1119. alles per kg. Groenten; Bloemkool 1037; Boeren kool 6; Snijbonen 731.17; Stamprincessen 4584; Pronkbonen 2365; Kroten 511; Rode kool 6—13; Gele kool 512: Bospeen 13—16; Waspeen 1318; Grote peen 14 15; Prei 13—18;. Andijvie 10—19; Groene kool 8—13; Selderij 3—6.50 per 100 bos; Knolselderij 12—15; Stoof sla 12—34Sla 6 15; Spinazie 22—40; Spruiten 22—56; Tomaten A 40—63, exp. 81; 'dem B 35—56, exp. 46; idem C 30—40. exp. 67; idem CC 16—20. exp. 25; Uien 13—18; Witlof 70—75. alles per stuk. per bos of per kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 October. Sla 2—6.50. Andijvie 5—11 Savoye kool 6—11. Rode kool 6—12. Witte kool 48. Staakprincessebonen 96. Snij bonen 91—98. Kroten 14. Prei 8—13. Spi nazie 11—17. Spruiten 34—58. Bloemkool AA 22—37, idem A 16—36. idem B 12—19. idem C 9. Bospeen 1321. Waspeen 17 29. Kas tomaten 30—61. Witlof 53—72. Sterappelen 1418. Laxton Superbe 12— 15. Cox Oranje 2233. Jonathan 21. Gro ninger Kroon 1519. Goudreinetten 28. Glorie van Holland 1519.. Beurre Clair geau 1217. Conference 1213, Legipont 1823. Sold. Laboreur 1918. Druiven 71 —74. VISMIJN VEERE. 15 October. Export garnalen, aanvoer 293 kg., 6062. l-Iandels garnalen, aanvoer 1972 kg., 4657. Schar, aanvoer 37 kg.. 50—68. Bot, aanvoer 121 kg.. 46—69. Mid del tong, aanvoer 2 kg., 291312. Rog, aanvoer 81 kg., 4049. EIERMIJN. De A.V.M. eiercommissle heeft de con sumptieprijs voo rde eieren vanaf Vrijdag 17 October a.s. als volgt vastgesteld Prijsklasse I 24, prijsklasse II 23. prijs klasse IH 22, prijsklasse IV 21. In de Sociaal-Economische Raad zijn in de vacatures-De Bruijn en Suurhoff, die minister zijn geworden, benoemd de heren W. D. Lelieveld en J. Landman. Het Haagse gerechtshof heeft de 27-jarige ma troos T. N. van Z. veroordeeld tot 3 Va Jaar gevangenisstraf. Hij had op 5 April j.l. met een revolver in de hand eer. 72-jarige winkelier in Rotterdam overvallen. De 33- jarige A, W.W_ kreeg wegens herhaald z_kkenrollon eveneens 3'i jaar. 9 De Franse maarschalk Juin. bevelhebber van de Atlantische landstrijdkrachten in Cen- "uropa. zal op d'e eerste dag van zijn bezoek aan ons land op 22 October besprekingen voeren met de minister van oorlog en de ehef generale staf. De dag daarop zal hij enkele militaire eenhe den in Gelderland en Noord-Brabant be_ zoeken. O Enige tientallen gezinnen van warga negara's, die uit Nederland en Wes telijk Nieuw-Guinea naar Indonesië wen sen terug te keren, hebben moeilijkheden ndervonden bij het verkrijgen van een visum. Aan een aantal gezinnen is zelfs door de Indonesische immigratiedienst een visum geweigerd. De Noors-Nederlandse uraniumreactor te KJelier bij Oslo is Maandag begonnen met de productie van radio-actief kobalt cn jodine. O Een Brazi liaans vliegtuig met veertien passagiers en een uit vier koppt. bestaande bemanning aan boord. Is boven Zuid-Brazilië verloren gegaan. Vijftien vliegtuigen zoeken thans naar het toestel. 9 In de chemische fa- brisk van Dupont te Barksdale (Wiscon sin) heeft zich een ontploffing voorgedaan in de afdeling, waar nitroglycerine wordt bereid. Acht personen worden vermist. Men neemt aan. dat zij zijn omgekomen. 9 De contact-commissie voor natuur- en landschapsbescherming heeft aandacht ge vraagd voor de nadelen van de Biesbos inpoldering. De Provinciale Staten Amsterdammer liet auto's uit Amerika sturen. TWEE JAAR GEKIST. Tegen de 44-jarige Amsterdam mer J. F., heeft de officier van jus titie van de Amsterdamse rechtbank een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van zes maanden ge- eist. F. importeerde in 1949 en 1950 een groot aantal auto's uit de Ver. Staten. Dit was mogelijk, als men over een vergunning van de Cen trale dienst voor in- en uitvoer be schikte. Deze vergunningen kreeg F. Hij beschikte over mensen, die plot seling- een auto „cadeau"' kregen. Daaroij behoorde echter ook een no tariële acte en ook deze kwamen er. Degenen, die echter nu zo'n auto ten geschenke hadden gekregen, ga ven de auto aan F en kregen een paar honderd gulden daarvoor te rug. Op die manier wist F. meer dan veertig wagens ons land binnen te krijgen. j De interpellatie over begenadiging van Lages. (Slot van pag 1) Persoonlijk staat de minister nog i op hetzelfde standpunt, dat hij als Kamerlid huldigde: geen verkorting van de levenslange gevangenisstraf van begenadigde terdoodveroordeel- den. Er zitten thans nog ongeveer 850 politieke misdadigers gevangen. Voor deze groep geldt met betrek king tot het gratiebeleid, dat zij in geen geval in een gunstiger positie mogen verkeren dan gewone misda digers. Een bijzondere groep vormen hier de honderd individuen, over wie de doodstraf werd uitgesproken, maar die later werden begenadigd. Zij kunnen niet zonder meer met de gewone misdadigers worden vergele ken, aangezien het gewone strafrecht de doodstraf niet kent. Hier moet dus een aparte regel gelden: in het alge meen geen „op jaren stellen" van de ze levenslangen. Er doen zich echter uitzonderingen voor, namelijk in die gevallen, waar kort na de bevrijding- de doodstraf werd uitgesproken we gens het dragen van wapens in dienst van de vijand. In latere jaren werd voor soortgelijke gevallen op grond van een wetsverandering immers een veel lichtere straf opgelegd. Voor zo ver thans bekend betreft het hier 27 personen, die op billijkheidsgronden strafvermindering kregen. Van hen zijn inmiddels 12, die op zeer jeugdige leeftijd in Duitse dienst kwamen op vrije voeten gesteld. WAARSCHUWING TEGEN AGITATIE. Minister Donker sprak er zijn af schuw over uit. dat de communisten er bij hun agitatie zelfs niet voor te rugdeinzen, de schooljeugd te mis bruiken. Aan de hand van een reeks feiten toonde de minister aan, dat de communisten de bij velen ontstane en volkomen begrijpelijke reacties op het besluit inzake Lages trachten uit te buiten voor hun politieke oogmerken. „Ieder weet nu waar hij met deze agitatie aan toe is". Tenslotte deelde de minister nog mede, dat van de 15 ter dood veroor deelde Duitse oorlogsmisdadigers in 6 gevallen het vonnis is voltrokken; voor de „Nederlanders" zijn deze cij fers 125 en 34. VAN TOT 9 Dr. Solandt, voorzitter van Canada's raad voor defensie-onderzoek, heeft te Ottawa verklaard, dat Engeland een atoom- en geen waterstofbom tot ontplof fing heeft gebracht bij de jongste proef op de Monte Bello eilanden ten Noord westen van Australië. De Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen zal twee de Pinksterdag 1953 een nationaal zang. feest houden op de terreinen van het openluchttheater te Driebergen. De meldingen van collecte opbrengsten blijven aan de lopende band' binnenkomen. Te Borssele bracht een collecte voor de Nederlandse Oorlogsgravenstichting 3677 op Een collecte in- de Ned. Hcrv. Kerk te Bruinisse, ten bate van de wederopbouw, bracht 322,10 op en de opbrengst van een VOETBAL Schorsing van Van Bun opgeheven. De oud-internationaal Jeu van Bun te Maastricht ontving Woensdag een schrijven van de beroepscommissie van de K.N.V.B. waarbij hem werd medegedeeld, dat zijn voorwaardelij ke straf per 18 October a.s. als ge ëindigd kan worden beschouwd. Dit betekent dus, dat Van Bun, die des tijds werd geschorst wegens zijn me despelen in de missiewedstrijd te Sit- tard, ingaande Zaterdag 18 October weer gerechtigd is om voor M.V.V. te spelen. collecte voor kerstversiering bracht in de maand October te Clinge 63 op. En na deze coilecte-regen een bericht uit de wereld van het zwart-witle bord. groepen zal deelnemen aan de clubcom petities 1952-1953 van de Zeeuwse Schaak bond. Acht leden zullen spelen in de der de klasse A en tien leden komen uit in de tweede klasse C. Het rijwielpad langs de provinciale weg AxelTerneuzen, tussen Driewegen en „Het Zwaantje", zal worden verbeterd. Het pad vertoonde zóveel golvingen, dat het leek, of men zich met het „Zwaantje" in het water bevond. Te Sluiskil zal onder leiding van dokter Wechgelaar een nieuwe E H.B.O.-cursus worden begonnen in de nieuwe brand weerkazerne. Eventuele slachtoffers zullen dus moeten wachten, tot de nieuwe cursis ten voldoende vaardigheid hebben verkre- ge in het verbinden van blessures De graanhandelaar Lijbaart te Sluiskil is met zijn graan uit de brand, in zijn r.Taanpakhuis is thans de brandweer on dergebracht. Aan de wachtmeester der Rijkspolitie, de heer J. Walhout te Arnemuiden. is eer vol ontslag verleend uit dc politiedienst. Noord-Brabant hebben thans In een motie op voortzetting fcn bevordering van deze in. aldering aangedrongen. Generaal Eisenhower heeft Dinsdagavond bekend gemaakt, hoeveel hij in de afgelopen tien jaar heeft verdiend. Dit :s een bedrag van 888.304 dollar, waarvan 635.000 aan zijn boek „Kruistocht in Europa". O De Rijn vaar onferentlo. die Maandag en Dinsdag te Straatsburg is gehouden, heeft besloten een internationale blnnenvaartunic tc stichten, die dc Europese binr.envaartbe- langcn zal vertegenwoordigen bij de be staande internaUonalc organisaties, zoals de Raad van Europa. De centrale com missie voor dc Rijnvaart zal trachten de seheepvaartb&laiiRcn in de vcrsclilllcnde landen tot een nauwere internationale sa menwerking te brengen. Verder zal de- bouw van schepen voor de binnenvaart gecoördineerd worden. Autobotsing bij Geleen eist een dode. In de nacht van Dinsdag op Woens dag is de heer H. G. J. Hcukers, dis trictschef van de Koninklijke Wegen bouw N.V. te Utrecht en wonende te Roermond, by een autobotsing op de rijksweg te Geleen dodelijk veronge lukt. De heer Heukers reed in een volkswagen komende uit de richting Maastricht achter een zware met mergel beladen transportauto. Uit de tegenovergestelde richting naderde een personenauto, die hjj liet passe ren om daarna de vooi* hem rijdende vrachtauto voorbij te rijden. Daarbij kwam hij echter in botsing met een tweede transportauto. die uit de te genovergestelde richting naderde. Groninger meubelfabriek in de as gelegd In de nacht van Dinsdag op Woens dag is brand uitgebroken in de meu belfabriek van de fa. Miske. te Gro ningen. De fabriek werd geheel in de as gelegd; de belendende bedrijfs ruimte, die deel uitmaakt van het loodsencomplex. liep brand- en water schade op. Het vuur vond gretig voedsel in de grote voorraden meu bels en hout. alsmede de houtspaan ders, waarmee de werkplaats bezaaid lag. Over de oorzaak van de brand en de omvang van de schade is nog niets bekend. Waar zijn onze schepen Agatha 14 v, Saigon n. Pladju. Caltex Leiden p. 15 Lissabon. Duivendrecht p. 15 Scilly n. Dakar. Ena 15 te Miri. Erïnna 15 te Niigata. Metula 15 te Chittagong. Murena p, 15 Andaman ei) Mvoma 15 te Melbourne. Malea 15 te Yarrow on Tyne. Mirza p. 15 Cape Wessel n. Sydney. Mitra p. 15 Cardwell n. Sydney. Omala p. 14 Salang eil. n. Rangoon. Ondina 15 te Ben e. Perna 14 Natuna eil Rotula p. 15 kp. De Gata h. Curasao. Slied'recht 14 v. Campana. Tankhaven III 15 te Saigon. Thalatta p. 15 Malta n. Mena al Ahmadi. Tibia 14 v. Hongkong n. Miri. Nagekomen advertentie: Enige algemene kennisgeving. Met droefheid geven wij kennis van bet overlijden van onze lie ve, zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwdmoeder en Oma. Mevrouw PIETERXELLA LAMPEEK, geb. VAN SCHAFFEL, in de ouderdom van ruim 79 jaar. O.- en W. Souburg I. LAMPIER. P. J. TOLLENAAR- LAMPIER. Eindhoven J. E. SCHMIDT LAMPTER. F. H. SCHMIDT FREDDIE. H. N. LAMPIER— STINDERS. ELLY. Amsterdam HANS J. LAMPIER. O.- en VV.-Souburg 15 October 1952. Nwe. Vliss. weg 1^5. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 18 October Heden overleed plot seling in de ouderdom van 79 jaar, onze innig geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, CORNELIS KOSTENSE, weduwnaar van ADRIANA JACOBA VAN DER LINDE. J. C. FAAS- KOSTEN SE. P. J. FAAS. .1. A. KOSTENSE. J. KOSTENSE KESTELOO. C. J. A. MAAS KOSTENSE. M. MAAS. A. P. KOSTENSE. M. KOSTENSE— DE ZEFUW. J. M. GERRITSEN— KOSTENSE. D. W. GERRITSEN. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Biervliet, 14 Oct. 1952. Begrafenis op Vrijdag 17 October a.s., des nam. 3 uur op de Alge mene Begraafplaats te Biervliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13