pwpn OM HEI GELUK VAN PETER terstond Sport en wedstrijden Brokken OUDE VIJAND KAN THANS MET SUCCES BESTREDEN WORDEN WOENSDAG 15 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EEN GEVAAR DOEMT OP Primaquine heeft echter één bijzon dere eigenschap: het is veiliger voor blanken dan voor mensen met een gekleurde huid. Bij negers en by vele Aziaten treden reeds na het gebruik van betrekkelijk kleine doses ver schijnselen van storing der bloedom. loop op. Verder moet het nieuwe ge neesmiddel in verschillende doses na elkaar worden toegediend, zodat het nog niet hét ideale middel is om in NIEUWE WAPENS TEGEN MALARIA Primaquine en daraprim: medicijnen met grote mogelijkheden Aan de bestrijding van de gevreesde malaria is sinds 1640, toen voor het eerst de uit „Jezuïeten-bast" vervaardigde kinine de Europeanen een mid del in do hand gaf om deze gesel der tropen te bedwingen, al heel veel ge daan. Thans is er echter voor de malarialijders, wier aantal over de gehele wereld in de honderden millioenen loopt, beter nieuws dan ooit. Met de nieuwste middelen heeft men het de doktoren mogelijk gemaakt, Iedere koortsaanval, veroorzaakt door gelijk welke soort malaria ook, met succes tegen te gaan, zelfs is het thans zover, dat in de meeste gevallen het ge vaarlijke „invallen" der patiënten voorkomen kan worden. Het is merkwaardig te constate ren, dat in de laatste tien jaren op dit gebied meer is bereikt, dan In de daaraan voorafgaande drie eeuwen. In het Amerikaanse A.M.A. „Jour nal" werd kortgeleden verslag uitge bracht over enige van de nieuwste geneesmiddelen en de eiwaringen die men daarmee heeft gehad onder de soldaten aan het front in Korea. Ma laria is niet één enkele, eenvoudige ziekte, maar een complex van ver schillende kwalen, die veroorzaakt worden door verschillende soorten uiterst kleine ééncellige parasieten. In hun ingewikkelde levensloop bren gen zij, na van de besmette muskiet in het menselijk lichaam te zijn over gegaan, een gedeelte van hun be staan door in de bloedlichaampjes en een ander gedeelte in de weefsels. Eén soort malaria, de falciparum ma laria, heeft bij onvoldoende behan deling gauwer fatale gevolgen dan de andere soorten van deze ziekte. Maar de bloed-parasieten, die maar een maal in de weefsels ontstaan, kunnen bedwongen worden door verschillende middelen. Daar is allereerst het oude vertrouwde hulpmiddel kinine en ver der zijn er atabrine. dat in de oorlog werd gebruikt, Paliidrine, dat na de oorlog goede diensten bewees, Camo- quine en Chioroquine. Met dezelfde medicijnen heeft men goede resulta ten bereikt bij het tegengaan van de koortsaanvallen die optreden bij de „vivax"-malaria, wanneer de patiënt na schijnmbaar voorspoedig herstel plotseling opnieuw wordt aangetast door de ziekte. Dit laatste verschijn sel doet zich voor wanneer de para sieten in het bloed doordringen. De grote trek voor de medici is al tijd geweest een medicijn te zoeken, die niet alleen actieve malaria zou bedwingen, maar de patiënt volko men van de ziekte zou genezen door het vernietigen van de parasieten, wanneer die zich in de weefsels van het lichaam ophielden. Zou dat be reikt worden, dan zou er van het „in vallen" der patiënten, van het terug keren der ziekte, geen sprake meer zijn. Verder moest het iets zijn, dat men maar ééns of gedurende een zeer korte periode moest innemen en ver der kon vergeten. De leger-artsen wisten, dat zij in de Korea-veteranen, die met groot verlof naar huis kwa men, uitstekende voorbeelden hadden van mensen, die spoedig alles van de „malaria-discipline" zouden vergeten, zodra zij thuis arriveerden. Voorbeel den, om aan proeven te onderwer pen Toen deze mannen aan het front in Korea aan.de met „vivax" besmette muskieten waren blootgesteld, kre gen zij spoedig na de eerste chaoti sche weken chioroquine. En zolang zij het maar regelmatig innamen, werkte dat prachtig; de mannen had den, zelfs wanneer zij door de mus kieten werden gestoken, maar heel weinig van koortsaanvallen te lijden. Maar toch hadden zij malaria. Toen zij dan ook naar huis kwamen, be gonnen de doktoren hen al te behan delen aan boord van de overladen troepenschepen. Bij deze behandeling was hun wapen primaquine, dat was bereid en voor het eerst gebruikt in de laboratoria van de Columbia uni versiteit. De soldaten, die met dit nieuwe middel werden behandeld worden thans regelmatig op het te rugkeren van de ziekte onderzocht en de slotsom van de nog onvolledige rapporten is, dat in slechts enkele ge- r. T &odig het uitgestrekte gebied van de Indi sche archipel, waar clironische mala ria schering en inslag ls, te worden gebruikt. Indische doktoren maken nu mel ding van een succesvolle behandeling der patiënten met een enkele dosis van de goedkope Camoquine. Zij con stateerden, dat de ziekte minuer vaak terugkomt en met veel grotere tussenpozen. Op het ogenblik zijn Amerikaanse, Britse en Belgische on derzoekers druk bezig met het na gaan van de mogelijkheden van weer een nieuw middel: daraprim. Het middel, dat duizend maal krach tiger is dan de gewone kinine, kan in zeer kleine hoeveelheden worden ingenomen en pasgeboren neger-kin deren bleken bij proeven geen kwade gevolgen van de nieuwe medicijn te ondervinden. Tot nu toe hebben ech ter de sterk wisselende resultaten, welke men met daraprim heeft ge boekt. eens temeer de sterk wisse lende aard van de malaria beklem toond. Malaria is een van de oudste vij anden der mensheid; reeds door de medici ontdekt lange tyd voor Hippo, crates. Voor het eerst werd de heer- schappü van de ziekte bedreigd door de bestrijding van de muskieten. Dit jaar is echter het bewijs geleverd, dat de ziekte wellicht spoedig zal bedwongen worden, overal ln de we reld, waar de Westers© genezingsme thode voet aan de grond kan krygen. Ontbinding Krupp-conrern Deskundigen van de Hoge Commis- vallen een verdere behandeling was. Naast dit massa-onderzoelc kregen de doktoren de gelegenheid een on derzoek ln te stellen naar het ziekte verloop bij soldaten, die al veel vroe ger naar Korea waren vertrokken en die bij hun terugkeer niet met prima quine waen behandeld. In de afgelo- pen zomer meldden er zich steeds meer bjj de verschillende hospitalen over de gehele Verenigde Staten, om er zich tegen malaria te laten behan delen. Sommigen diende men alleen chioroquine toe en de gevolgen ble- LEZERS SCHRIJVEN... „ZELFSTANDIGEN". Als kleine zelfstandige vraagt men sariaten der geallieerden hebben met zich af, waar vrijheid en democratie advocaten van Alfred Krupp het gebleven zijn. Men noemt ons midden- i P*an der geallieerden voor de ontbin- standers, ja zelfs „beter bedeelden", ding van het Krupp-concern bespro- Wy betalen omzetbelasting en wat al ken. niet voor belastingen meer. Als we °e vertegenwoordigers der geallieer- wat te veel aan emballage krijgen,den zouden geweigerd hebben om loopt men al loerend rond, of er nog Krupp toe te staan, zich weer belan- niet een paar guldens meer zijn uit te i gen in de kolen- en staalindustrie te slaan. verwerven. En de volksvertegenwoordigers maar Het plan der geallieerden bepaalt, beloven! De omzetbelasting zou er af dat Krupp zyn belangen in de West gaan. kinderbijslag zouden wij ook Duitse kolen- en staalindustrie, waar- krijgen en nog veel meer is ons be- van de waarde volgens een onofficiële loofd. Maar het zadel zit goed en in raming ongeveer 300 millioen gulden vier jaar kan er heel wat gebeuren, bedraagt, moet verkopen, en dat bij Kan men vooral veel beloven! zich moet verbinden nooit meer eer Nu moet de winkel om 6 uur dicht, actieve rol in deze industrieën te zul- Laat er maar niemand meer in, want de bon ligt al klaar. En dan die ver plichte middagsluiting, eens in de week. Dat een bakker, melkboer, sla ger of kruidenier gesloten willen zijn, is hun zaak. Maar waarom ook een huishoudelijke- en electriciteitszaak of ven niet uit: spoedig kreeg een derde een tabakswinkel gesi„ten moet zijn, deel van het behandelde aantal met - een raa{jsei o brave mensen, een tweede aanval te kampen. Maar t js ^et toch allemaal mooi gere- van de 246 man, die zowel met pn- 1 a" - - maquine als met chioroquine werden behandeld, kreeg er slechts één een nieuwe aanval en bij de 231 soldaten, die primaquine kregen toegediend, werden geen nieuwe aanvallen van malaria geconstateerd. len spelen. Op 11 November a-s. hoopt Koning Guataaf van Zweden, zijn 70ste ver jaardag te vieren. De koning, die een verdienstelijk arehaeoloog is, en een buitengewone kennis heeft van antiek Chinees porcelein, volgde zijn va- der Gustaaf V van Zweden ln 1950 op. TAFELTENNIS 12 clubs met 36 teams in Zeeuwse competitie Op Maandag 20 October wordt weer begonnen met de Zeeuwse tafelten- niscompetitie. "Dat de belangstelling voor deze tak van sport nog steeds groeiende is, blijkt wel uit net feit, dat er dit seizoen aan de competitie zal worden deelgenomen door 12 clubs, samen met 36 teams. De indeling luidt als volgt: 2e klasse: Sorry, Wilno, Wilno II, Will van Zoelen Be Fair, Goes, Spi rit en Schelde. 3e klasse A: V.S.V., 't Zand, Schel de II, Will van Zoelen II, P.Z.E.M. II en Sony UT. 3e klasse B: P.Z.E.M., Ajnor Sor ry It, Goes 11, Spirit II en Will van Zoelen IH. 4e klasse A: A.T.T.C., V.S.V. II, Amor H. P.Z.E.M. IH, Be Fair IH en Schelde IV. 4e klasse B: A.T.T.C. U, Be Fair IH, Wilno in, V.S.V. IH en Schelde V. 4e klasse C: 't Zand H, Schelde m. A.T.T.C. HI, Sony IV en Will van Zoelen IV. Aan het einde van het seizoen zal er uit de 2e klasse geen enkel team degraderen. Uit 3 A en 3 B zullen de nummers 1 en 2 promoveren, zodat het volgende seizoen twee afdelingen 2e klasse, elk van zes teams, kunnen worden gevormd. Van de derde klasse zal geen enkel team degraderen. Uit 4 A, 4 E en 4 C zullen vier teams promoveren na onderlinge wedstrijden tussen de nummers 1 en 2 van elke afdeling. Op deze wijze komt men dan het vol gend seizoen eveneens tot twee afde lingen 3e klasse, elk van zes teams. Van de overgebleven 4e Wassers wor den dan twee afdelingen gevormd. KAMPIOENSCHAPPEN. a.s. worden in de grote veilinghal te Middelburg Zeeuwse tafeltenniskampioenschap pen gehouden. SCHAKEN DE COMPETITIE. De uitslagen van de in de wintercom petitie van de schaakvereniging Mid delburg gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Groep I: P. M. de KleynA. Dob belaar 1—0: J. ScheltensJ. Sinke 1—0; G. Boot—H. Kraak P. de Zeeuw—J. de Baare 01. Groep II: J. GoedbloedK. v. d. Loos 0—1; D. FaaseJ. Joosse 10: J. BonthuisL. J. Woudstra 01; H VermeuleF. de Klerk 0—1; G. WoudstraJ. A. Verdonk Groep Hl: mevr. Woudstra-Roden burgD. Kee 01; A. Strubbe— B. J. Kreuter 1—0; J. Wielemaker— W. de Jong 10; mevr. Kee-Broeke A. Lichtendahl 01;; Th. Schip persA. J. p. van Sluis 01. Overtreding van de Landverhuizerswet De Amsterdamse kantonrechter heeft een zekere C. H. G., directeur van „Het Nationaal Transport en Contrölcbedrijf Amsterdam" veroor deeld tot 1000 boete wegens over treding van de landverhuizerswet. In een op 24 September geplaatste advertentie had de heer G. aangekon digd op een avond films te vertonen over Canada, Australië, Zuid-Afrika en Nieuw-Zeeland. Verder zou het vervoervraagstuk worden besproken en er zouden enige mededelingen om trent de emigratie worden gedaan. De bedoeling van deze filmavond was, eventuele emigranten op te wekken, hun bagage met het genoemde expe ditiebedrijf te laten transporteren. Met deze advertentie kwam hfj in strijd met een artikel van de landver huizerswet, waarin 't aan onbevoeg den verboden wordt, zich met de emi gratie te bemoeien, aldus Het Parool. Met gestolen goed naar Duitsland gevlucht Uit een garage aan de Rijksstraat weg te Haren (Gr.) is een auto ge stolen welke toebehoorde aan een arts aldaar. Verdacht van de dief stal wordt een pensiongast, die in de buurt van de garage op kamers woonde en thans voortvluchtig is. Hij heeft uit de woning, waar hy verbleef, een groot bedrag aan geld gestolen, met een hoeveelheid tafel zilver en sieraden. Het schijnt dat de man, die een ex-politiek delin quent is, met de auto bij Nieuwe- schans de grens is overgestoken en thans verblijf houdt in West-Duits- land. Tijgerin beet vinger van verzorgster af. VOORRONDEN PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP GEëINDIGD. De beide voorronden om het per- j Een vier jaar oude Bengaalse tijger, soonlijk schaakkampioenschap der naar de naam „Sheila luistert, Zeeuwse eerste klasse zijn nu beëin digd. In Zeeuwsch-Vlaanderen plaatsten Enklaar uit Oostburg en De Putter uit Sluis zich in de finale. In de andere afdeling bezette A Niemarkt uit Souburg de eerste plaats, terwijl de Middelburgers L. J. Woud stra en W. F. Flissebaalje de tweede plaats delen. Daar er slechts twee in de finale komen, zullen zij dus een be slissingswedstrijd om de tweede plaats moeten spelen. Merkwaardig genoeg is de toch ster ke K. Holster op de onderste plaats geëindigd. De eindstand is: A. Nie markt G'/z pnt.; L. J. Woudstra 6 pnt.; W. Flissebaalje 6 pnt.; K. van Belzen 5Vs pnt.; C. van Noppen 5 pnt.; J. M. de Koning 5 pnt.; J. Goedbloed 4 pnt.; J. Breel 3'-fe pnt.; C. A v. d. Koorde 2 pnt. en K. Holster VA pnt. AUTOMOBILISME WILDRIT. De motorclub „De Zeeuwen" hield Zaterdag j.L een zeer geslaagde „wildrit". Het was een oriënterings- rit door Walcheren en Zuid Beveland over een afstand van 65 km. Voor deze rit waren door een der leden van „De Zeeuwen" 15 konijnen als prijzen beschikbaar gesteld. De uitslag was: 1. I. Ovaa, 0 strp.; 2. A. Bouwens, 1 strp.; 3. W. Flipse, 2 strp.; 4. J. Compeer, 2 strp.; 5. J. Markusse, 3 strp.; 6. A. Kodde, 3 strp.; 7. L. Scheele, 5 strp.; 3. P. Den Hollander, 5 strp.; 9. A. Houterman, 7 stip.; 10. G. Melse, 10 strp.; 11. J. Moens, 21 stip.; 12. T. Walhout, 24 stip.; 13. A. Geertse, 41 strp.; 14. W. Janse, 66 stip.; 15. J. Melse, 119 strp.; 16. I. Melse, 120 strp.; 17. K. v. Sluis, 129 strp.; 18. A. de Visser, 139 strp.; 19. J. Joziasse, 142 strp. heeft in het dierenpark te Wassenaar een vinger afgebeten van mevrouw V. Louwman, echtgenote van de dieren park-directeur. Zij placht met de tij gerin te spelen. Sheila was ditmaal evenwel wat hard in de bek. Bij een tweede poging van Sheila om toe te happen bleef mevr. Louwman kalm. Zij riep niet om hulp, bleef de tijgerin aankijken en verliet de kooi rustig. Mevr. Louwman kreeg Sheila ten geschenke van een bevriende dieren temmer toen het beestje één dag oud was. Het dier was bijzonder aan haar gehecht. DE 5e TULPENRALLYE De 5e Internationale Tulpenrallye zal van 27 April tot en met 2 Mei 1953 worden gehouden. BOKSEN Nederlandse boksers doorstonden prof-debuut uitstekend Drie Nederlandse boksers hebben in de Rivierahal te Rotterdam hun loop baan als professional met een overwin ning ingezet. In het middengewicht boekte Leen Jansen tegen de Italiaan Camille Do- minico een overwinning op punten. Hrin van der Zee. als amateur vlieg- gewicht kampioen van Nederland, sloeg de Belg Louis van Damme op punten en „Baby" de Voogd won in het zwaargewicht van de Italiaan Pa- brecca. De Italiaan gaf in de vijfde ronde de strijd op. De hoofdpartij tussen Frits van Kempen en Maurice Bombaerts, een wedstrijd over acht ronden in het weltergewicht, eindigde in een zeer moeilijk bevochten overwinning op punten van de Nederlander. Van „luchtjes" gesproken... natuurlijk is poes maar één van de honderden oorzaken van zo'n echt vervelend huisluchtje. Ook etensgeuren en tabakslucht verdwijnen radicaal door Air-Wiek rr»-ï het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyl. "°o«MENs^1E£N^eNEÜs FEUILI ETON Camille Chamoun. do nieuwe presi dent van de Libanon, die In zijn jeugd om zyn politieke activiteiten door de Turken naar Anatolië werd gedeporteerd. geld! Maar de zakenman denkt er het zijne van. Men zegt, dat de vrouwen de noodzakelijke inkopen dan maar moeten doen. Maar een sigaartje of een scheermes kopen is mannenwerk. Nederland is een pracht land, het is er heus nog zo slecht niet. Maar als je vooruit 'ilt komen, kun je beter naar het buitenland gaan. Het overgrote deel der emigranten komt immers nooit meer terug? Ik citeer een brief van een emigrant in Detroit, die 23 jaar geleden uit Nederland vertrok. „Het leven is hier voor een werkman (dus nog niet eens een zakenman) veel beter. Je moet er voor werken, ma' dan heb je ook alles, wat je wenst. Wij hebben een radio in de keuken, een in de slaapkamer, een in dé voorkamer, een in de slaapkamer van onze doch ter en een kleintje in de speelkamer van de kleine meid. Verder een tele-1 visietoestel en en piano. Cathv heet een klarinet en een vitrola met 500 platen. En dan een mooie auto". Als ik dit lees en ik klik eens in mijn huiskamer rond, dan kom ik tot de ontdekking, dat wij dan maar arme sloebers zijn. Ik heb handen om te werken. Ik wil ze gebruiken en ik wil vooruit. Maar in ons Nederland van te genwoordig is dat niet meer mogelijk Het is goed, als. men eens leest, wat er leeft onder ons soort mensen en ik hoop dat men er ook naar zal hande len, ook al vormen wij een minder heid. Met dank voor de plaatsing. Een zelfstandige Souburger. (Van redactiewege bekort). 37 Zy had een avondjapon aangetrok ken, een nauwsluitend zwart dinge tje, waardoor haar figuur nog slan ker en bewegelijker werd. Heur haar was nog gla.nzender haar teint was als 't ware doorzichtig. Blanke schouders, schitterende ogen, slanke heupen en lippen met een kleur als 't gloeiend puntje van zijn sigaret; zij was iets romantisch, teder betoverend. Een wezen van zonnelicht en van sterrenglans net iets van 't gewone, practische van eb ke dag en ook met iets van de beto verde nacht. Zij was goddelijk en had toch ook een sterke, diepe achter grond van zich zelf zyn als een na- luur-tafereei. KITTY LBMBLI Haar avondjurk was niet iets over- Advertentie. BLOEDSOMLOOP AJs de verkoudheidsklemen aicb vast zetten, raken uw ademhalingsorganen verstopt. Het natuurlijke afweermiddel, de bloedsomloop, raakt ln de knel, U krijgt het benauwdde besmetting woe kert voort. Geef de microben geen Kans. Ga ze te lijf met MENTHO-RBX. Wrijf borat, keel en rug er flink mee in en de 8 genees krachtige oliën van MENTHO-RBX ja gen het bloed weer door de weefsels. MENTHO RBX verdrijft de kou via de bloedsomloop, zonder dat u ieta hoeft in te nemen. Grote pot Mentho-Rex f. 1.85. en haar in zijn gedachten apart zette. Eigenlijk was 't ook niet haar schoonheid in zijn tere vormen en pastel-tinten; want hier in Pana ma zag men vrouwen van verbazing wekkende glans, met de schitterend ste kleren en juwelen, overdreven, opzichtige, zwoele vrouwen, die een funeste invloed konden hebben. Haar betovering kon men moeilijk ontleden, 't had iets geheimzinnigs, dat je bijbleef en vervolgde als een geur. Van het eerste ogenblik af had Bryce Garron noch de macht noch de wens om tegenstand te bieden, Teu wijl hij naar haar keek, haar in zien opnam, miste hij slechts een beteke nisvol detail: de eenvoudige verlo vingsring, die zij gedragen had. Uit zyn droom ontwakend, ging hij naar haar toe. Zij glimlachte nogal omzichtig, zeggende: „De kell- ner op de binnenplaats vertaalde „manana" met morgen!" Haar open blik hield een vraag in en hy ant woordde meteen: „Ik ben niet hier om te verklaren, dat 't vanavond betekent, Lynne, hoewel ik dat graag zou willen". zy was zeer gevoelig voor de stem ming van een ander en wist dat hy onrustig en verlegen was. Zij zei: „Wat dan?" En daar zy om een rechtstreeks antwoord gevraagd had, gaf hij dat: „Peter". De glimlach verdween van Lynne's lippen, zoals een adem-plek van een spiegel, er kwam angst in haar ogen. „Maar hij was heel goed, toen ik van hem wegging „Hij is niet ziek, Lynne. Er i3 één enkele naam voor wat hem scheelt: verlangen. Slechts dat. Een verlan gen naar jou, dat hem ziek maakt. Toen ik thuis kwam, probeerden zij hem te baden. Hij gilde en vocht te gen hen, hy probeerde hen op zyn eigen manier aan het verstand te brengen dat hy jóu wou hebben. Eindelijk", besloot hij, „hield hy op met gillen en dat was nog erger, 't Komt alles hierop neer: niemand dan jij kunt 't weer in orde voor hem maken. Wij weten 't, we leggen er ons bij neer.. Ik zal je niet op mijn knieën smeken om terug te willen komen, Lynne, en om ditmaal te biyven. Dat zou je niet willen. Ik vraag je alleen maar om je trots voor deze keer aan de kant te zet ten, om 't feit te willen vergeten dat wy je geringschattend hebben be handeld, dat je wilt geloven dat 'fc my net zo vernederd heeft als jou en mij dan je kamer in het hotel te laten zy stond geleund tegen 't bureau van gestreepte hout. Zy boog haar hoofd en sprak niet en hy begreep, dat hij haar tyd moest gunnen om haar trots de baas te worden. Hij wist ook, dat haar trots byna ver dwenen was, toen zij opeens vroeg: „Heeft hij gespuugd? „Een beetje. En hy was eerst wat koortsig, daarna zo wit als een doek en te uitgeput om door te huilen. Ik veronderstel dat men dat stuipen noemt?" „Nee, niet helemaal. Dan zou hij bewusteloos zijn geraakt", zy voeg de er aan toe: ,,'t Is maar ééns eer der gebeurd toen zijn moeder stierf". De portier plantte een elleboog op 't bureau, steunde zijn kin op zijn vuist en bewonderde op onverholen wijze haar profiel. Bryce keek hem, over haar hoofd heen, boos aan. Zy zei niet zonder ironie: ,,'t Ver baast mij, dat juffrouw Penda haar vleugels niet over hem uitspreidde en hem tot rust of tot onderwer ping bracht". „Beatrice zou' met even veel ge mak 't tij van de Stille Zuidzee heb ben kunnen tegenhouden". Hy drukte zyn sigaret uit en zei: „Je aarzelt nog: wie kan 't je kwa- iyk nemen!" „Niet wat Peter betreft en ook niet omdat ik te trots ben dat heb ik weggewerkt". Zy keek op. „Ik denk dat men in de Casa Garron 't hoogst onaangenaam vindt, om met my opgescheept te worden, Bryce. Dat 's alles". Zjj zag dat hy ineen kromp. ,,'t Spijt mjj, dat ik zo open hartig ben". „Niets erg! Wees maar openhartig; slinger mij de waarheid maar in 't gezicht, als je dat graag wilt. Er is niets wat ik zo haat, als beleefde onwaarheden. De waarheid is iets behoorlijks; „waarheid overwint alle dingen"; de waarheid is o ver draaid! is heilzaam". Misschien dacht hij in zyn heftig heid onwillekeurig aan Beatrice, die nooit voor een enkel ogenblik haar heiligenschfjn liet varen, nooit boos werd, nooit huilde, nooit opvloog of afknapte, doch alleen maar lijdzaam was en haar lijdzaamheid gebruikte als iets, dat haar gekluisterd hield. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11