KAPPIE EN DE LAATSTE ZEEROVER JIMMY BROWN als diepzeeduiker J0FIBBE 1.39 ZEEUWSE BOERENGEZINNEN TROKKEN NAAR GOES ILLEGAAL WERKER BRACHT VIJF KAMERADEN BIJ S.D. AAN Th.Timmerman P.Z.0. DE KRANT I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 OCTOBER 1952. ONTWIKKELINGSDAG Z.A.G. Interessante inleidingen en gezellige ontspanning. De jaarlijkse Ontwiklcelingsdag van de Zeeuwse Agrarische Raad blijkt zich ln een nog steeds groeiende belangstelling te verheugen. De grote zaaUKrjjger te Goes was Zaterdagmiddag geheel bezet met oude en jonge agrariërs uit alle delen der provincie, die zich met een lezing van mr. B. ter Linde, direeteur van de Heldring gestichten te Zetten, gezamenlijk bezonnen over het moeilijke vraagstuk van de opvoeding, tenvjjl de mid dag verder aangenaam werd doorgebracht met declamatie, toneel en zang. Des morgens hadden de dames en de heren afzonderlijk vergaderd. De Bond van Plattelandsvrouwen hield een geanimeerde najaarsvergadering in het Schuttershof. De presidente, mevr. L. N. HurjsmanGriep her dacht b\i de opening het overleden wnd. prov. bestuurslid, mevr. C. M. de KaterKloet en sprak een dank woord tot de afgetreden presidente, mevr. F. KostenseKraak alsmede mej. A. Mol, die de secretaresse, mej. G. G. Sikkens tijdens haar afwezig heid op voortreffelijke wijze had ver vangen. Voorts konden het hoofd bestuurslid, mevr. Van Beekhof Selms en de echtgenote van de bur gemeester van Goes, mevr. Ten Ka- te worden verwelkomd. Hierna wer den de huishoudelijke zaken afge handeld. Tot afgevaardigde naar de algemene najaarsvergadering te Utrecht werd benoemd mej. de Graaff te Kapelle en als plaatsvervangster, mevr. Ramondt, Schoondijke. Mevr. F. KostenseKraak, hoofdbestuurslid, vroeg aandacht voor de handwerk- wedstrijd terwijl mevr. J. W. van Gor- sel-van Westen pleitte voor de inzame lingsactie voor een afvaardiging naar het internationaal congres te Toron to. Nadat de afdelingen St. Philips- land, Tholen en West Zeeuwseh- Vlaanderen enkele mededelingen hadden gedaan over hun werk, werd nog een declamatiewedstrijd gehou den. Mevr. E. GeuzeStarke uit Poortvliet werd aangewezen de Plat telandsvrouwen op de 's middags te houden wedstrijd te vertegenwoordi gen. BEMESTINGSVRAAGSTÜK De heren hielden zich in de mor genbijeenkomst in zaal-Krijger bezig met het bemestingsvraagstuk. Na een inleidend woord van ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z. L. M., gaf hier eerst ir. J. A. van Riel, di recteur van de Middelbare Landbouw school te Dordrecht, aan de hand van door hem in de praktijk opge dane ervaringen, zijn visie op het veeloze bedrijf en de voorwaarden waaronder op dit bedrijf volstaan kan worden met kunstmest. Hij zag de mogelijkheid dat een bedrijf zon der organische bemesting op de zee kleigronden met succes zou kunnen werken, indien aan vijf voorwaarden wordt voldaan, nl. een goede en af doende afwatering, voldoende kool zure kalk in de grond, een goede granuaire samenstelling van de Congres te Zeist over onderwijsproblemen. Vrijdag en Zaterdag werd op Woudschoten te Zeist het onderwïjs- congres 1952 van „Nederlands Cul tureel Contact" gehouden. De minis ter van Onderwijs, mr. J. Cals en oud-minister Rutten, woonden een deel der besprekingen by. Prof. dr. F. L. Polak gaf Zater dag een overzicht over de conclusies, die in de diverse secties zijn getrok ken. De schrijvers van de prae-ad- viezen bleken dankbaar te zijn voor het onderwijsplan van prof. Rutten doch niet voldaan en algemeen werd het tegenwoordig onderwijsstelsel verouderd geacht. Men is het er over eens, dat, er vernieuwing moet ko men, waarbij rekening wordt gehou den met de maatschappij en de cul tuur. De een wil echter een meer culturele, de ander een meer sociale taak aan het onderwijs geven. Bij het nijverheidsonderwijs werd gewe zen op het grote belang van het E. V. O. voor het technisch onderwijs. Men bleek voorstander te zijn van een voorlopig tweejarig uitgebreid technisch onderwijs, dat later door een vierjarige cursus gevolgd zou moeten worden. Bij het hoger onder wijs stelde men de noodzaak van een grotere samenhang der vakken, waarvoor speciale docenten moeten worden aangesteld. In de sectie V. H. M. O. werd de vernieuwing het meest principieel bezien en er werd gepleit voor een terugkeer naar een grotere vrijheid ten bate van een betere selectie. Tenslotte gaf prof. Polak nog als zijn persoonlijke me ning weer dat onderwijswetten nooit gemaakt kunnen worden door een grond, geen ondoorlatende lagen en een voldoend dikke kleilaag. Wan neer echter de grond niet aan deze vijf voorwaarden voldoet, kan een organische bemesting niet gemist worden. De volgende spreker van deze mor gen, ir. J. A. Grootenhuis, van het landbouwproefstation te Groningen en secretaris van de Bodemvrucht- baarheidscommissie sprak over het zelfde onderwerp. Hij begon met te wijzen hoe het gebruik van kunst meststoffen gaandeweg aanzienlijke structurele veranderingen in het be drijf tot gevolg heeft gehad, hetgeen hij illustreerde met ae wijzigingen in het Zeeuwse bouwplan, 'in verge lijking met een eeuw geleden. Er zijn gronden, o.a. in Zeeland, waar men tientallen jaren kan boeren zon der organische bemesting, doch spr. achtte het de vraag of deze grond op de duur zonder deze bemesting kan blijven. Er worden thans in de N.O.-polder proeven genomen om hierop een antwoord te krijgen. Op beide inleidingen volgde een levendige gedachtenwisseling. MIDDAGBIJEENKOMST. De gezamenlijke middagbijeenkomst van de Z.L.M., de Bond van Platte landsvrouwen en L.J.G, werd geopend door de presidente van de Bond van Plattelandsvrouwen, mev.L. N. Huijs- manGriep, waarna mevr. S. van den BerghSpanjaard met enkele dames een interessante demonstratie in bloemenschikken gaf. Vervolgens hield mr. B. ter Linde een boeiende lezing over Opvoeding is Zelfopvoe ding Ieder die opvoedt maakt op voedingsfouten, doch er dient voor gewaakt te worden, dat de jongeren geen opvoedingstekorten worden bij- 1. De „Kraak" was op weg naar de Papagaai- Eilanden, want daar lag een praam met kokosno ten te wachten, die naar Lutjewier gesleept moest worden. De maat vond dit weer één van die prettige, rus tige reizen. Wanneer Kapple hem tijdelijk af loste aan het stuur, zat hij vaak in de kombuis met Ah Sing te praten. Dit was nu ook zo. Ah Sing had een pan vol geurige erwtensoep be reid en ze zaten nu beide op hun gemak te proe ven of er genoeg zout en selderieknol in zat. „Het is heerlijk, Ah Singh!" zei de maat smakkend. „Er mankeert niets aan!" „Ja, heellrjk! Niks aan mankelen! Lekkeh!" zei Ah Sing bly. „Nog een koppie?" Juist op dat moment stapte Kappie naar binnen. „Wel ja, dat zit daar maar!" zei hy honend tegen de maat. „Mij maar op de brug laten staan en jij maar de ene na de andere kom erwtensoep naar binnen spoelen! En dat ter wijl er een storm op komst is!" ,,Een storm op komst!" riep de maat met een piepstem. „Hoe kan dat? weer!" „Verslikkelijk! Stolm! Het is prachtig jammerde Ah Sing. gebracht. Deze kunnen bij de kinde ren leiden tot stoornissen, die nooit meer te verhelpen zijn. De opvoeding staat of valt met de opvoeder. Daar om is het vraagstuk van de zelfken nis een van de grondproblemen van de paedagogiek. Na dit ernstige woord, werd de middag verder gevuld met een meer luchtig programma. Het Westkapel- se dameskoor onder leiding van de heer P. de Rooy, trad tweemaal op, terwyl na een kort woord van de voorzitter van de L.J.G. Zeeland, de heer A. Doeleman, een declamatie wedstrijd door afgevaardigden van de Z.L.M., de Plattelandsvrouwen, de Z.P.M. en de L.J.G. werd gehou den. Bij monde van de heer H, Pie- ters kon de jury de volgende uit spraak doen: 1. mevr. E. Geuze Starke. Poortvliet; 2. mej. C. Ver schelven, Dreischor; 3. J. de Hamer, Axel; 4. Blok, Krabbéndrjke. De L.J.G. uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen besloot de geslaagde dag met een heropvoering van de éénac- ter „De Jas", waarmee vorig jaar de eerste prijs op het toneelconcours werd gewonnen. Na afloop reikte de heer Doeleman nog de wisselwimpel en een medaille aan de West- Zeeuwsch-Vlamingen uit, waarop ir. M. A. Geuze een slotwoord sprak. Advertentie. MIJNHARDT PHARMACEUTISCHE 8. CHEMISCHE FABRIEKEN ZEIST introduceren als ééfste in Nederland een totaal nieuwe tandpasta,bevattende OUDE VERRAADZAAK BERECHT. Tien jaar geëist tegen topfiguur uit de ondergrondse C.P.N. Tien jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest werd Zaterdag voor de bijzondere strafkamer van de Amsterdamse rechtbank geëist te- gen de 4ö-jarige P. V., die in de oorlog vyf leden van een ondergrondse organisatie der C.P.N. aan de „Siclierheitsdienst" heeft verraden. Vier van hen zijn als gevolg daarvan overleden. Dat deze oude verraadzaak eerst thans berecht werd, was het gevolg van het feit, dat V. destyds naar En geland uitweek en eerst dit jaar, na daar wegens verduistering gearre steerd te zyn, door de Engelse regering is uitgeleverd. Hoewel de naam van Willy Lages onder de op de dagvaarding vermelde getuigen voorkwam, heeft men van zijn verhoor afgezien. V., die zelf een topfiguur was in de ondei-grondse C.P.N., was in 1943 als gevolg van verraad door de vrouw van een illegaal werker, door de S.D. gearresteerd. Er werd hem toen een onderschepte brief voorge lezen, welke zeer bezwarend voor hem was en er werd gedreigd, dat hij standrechtelijk zou worden dood geschoten, indien hij hierover geen in lichtingen zou verstrekken. V. wist zich uit deze moeilijke situatie te redden, maar er was ook een briefje gevonden, waarop in code twee af spraken stonden vermeld. „Ik werd onder druk gezet om te vertellen, met wie deze afspraken waren ge maakt", vertelde verdachte. De S.D. nam hem mee naar Apeldoorn, waar hij zekere Dieters zou ontmoeten en deze man werd inderdaad gearres teerd. De officier van. justitie merk te op, dat V. ruimschoots gelegen heid had gehad om Dieters, die aan een cafétafeltje zat, te waarschu wen. Verdachte werd in vrijheid gesteld, doch weldra opnieuw gearresteerd. Volgens enkele getuigen décharge zou hij eerst nog een koffer met bezwarend materiaal hebben doen verdwijnen. V. vertelde in de Euter- pestraat 20 familieleden te hebben aangetroffen, die eveneens door de S.D. waren opgehaald. Uit angst zou hij medegewerkt hebben aan een tweede arrestatie. Het bleek, dat hij daarna van kwaad tot erger was ver vallen. In een verklaring van Lages stond vermeld, dat V. met zijn toe stemming was vrijgelaten, mits hij als vertrouwensman voor de Sipo zou werken. De officier achtte de vijf gevallen van verraad bewezen. Aan zijn vroe gere kameraden heeft V. een valse voorstelling van zaken gegeven en zelfs zijn waarschuwingen zijn een geraffineerde wijze van misleiding geweest en waren bedoeld om ver trouwen te wekken. Uitspraak 25 October. Pleidooi voor verruiming inkomensgrens kinderbijslag. In een adres aan de Tweede Ka mer heeft de Ned. Kath. Midden standsbond er op aangedrongen, dat in de aanhangige wijziging van de Noodwet Kinderbijslag kleine zelf standigen uitbreiding wordt gegeven aan de inkomensgrens welke thans gesteld is op 2400. Men bepleit een verruiming van deze grens tot 2800. Het argument van de minister, dat door een dergelijke verruiming de tot standkoming van een definitieve wet bemoeilijkt zou worden, wordt in dit adres bestreden. 89. Jimmy Brown juichte het idee van kapitein Toontje, om de drie gevangenen met aan repen gescheurde hemden en broeken uit de klerenkist van de kapitein te knevelen, van harte toe. Zij braken vliegensvlug de kist open en begonnen de onderkleren van de kapitein aari stukken te scheuren. „Als m'n oudje dit 20u zien", bromde kapitein Toontje, „zoii ze er een hele nacht niet van kunnen slapen". Toen er voldoende voorraad was, begon Jimmy de boeven één voor één te bin den. Hij bond eerst hun benen stevig vast, rondom de enkels en daarna hun polsen, die hij op de rug legde. Er ging wel een kwartiertje mee heen, maar toen was er ook geen verwikken of verwe gen aan. Toen het karweitje er op zat, bekeken de twee mannen hun werk met voldoening. „Zie zo, kapitein", zei Jimmy tevreden. ,,En nu maar rustig wachten, totdat het de heren belieft de ogen open te doen. 't Zal wel niet zo heel lang meer duren, want ik heb meneer de kok al met z'n ogen zien knipperen". Kapitein Toontje bood nog aan een flinke puts zeewater te gaan halen. „Daar willen ze nog wel eens op reageren", zei hij. Maar dat was helemaal niet nodig, want geen vyf minuten later was het inderdaad Siem Soep, die het eerst frijn ogen opensloeg. „W-w-waar b-b-ben ik?", vrëog hij stamelend. een omwenteling op het gebied van tandpasta's. Achteruitgang Katholieke Partij in België. Meer dan vijf millioen Belgische mannen en vrouwen moesten Zondag naar de stembus om na de wettelij ke periode van zes jaar nieuwe ge meenteraden te kiezen. In 450 ge meenten is evenwel niet gestemd en is de oude gemeenteraad automa tisch herkozen, omdat er geen tegen- candidaten waren. De eerste uitslagen wijzen op een achteruitgang van de katholieke volkspartij (C.V.P.) vergeleken bij de verkiezingen van 1946. In de grote bevolkingscentra en vooral in de om geving van Charleroi verloren de communisten veel stemmen. De so cialisten en liberalen behaalden winst. In sommige kleine gemeenten, waar van de einduitslag reeds bekend is, werd de katholieke meerderheid in gemeenteraad teniet gedaan. Ook Gent heeft geen katholieke meerderheid meer in de gemeente raad. Geschat wordt, dat de socialisten 10 tot 15 procent aan stemmen heb ben gewonnen in de grote bevol kingscentra en de industriegebieden. De verliezen der communisten worden op 5 procent geraamd. In het Vlaamse land heeft de CVP vooral stemmen verloren door het optreden van de Vlaamse concentra tie (aanhangers van het vroegere Vlaams Nationaal Verbond). In Brussel verloor de C.V.P. drie ze tels. de socialisten kregen er 5 bij en de Communisten verloren 4 zetels. In de gemeente Antwerpen verloor de C.V.P. niet minder dan 6 zetels. SOCIALISTEN OVERWINNAARS De volledige uitslagen der gemeente' Communistisch congres te Moskou verlengd. Dranken, die de eetlust verhogen. Het congres van d.e Russische communistische partij, dat aanvanke lijk Zaterdag zou aflopen, wordt van daag Maandag nog voortgezet. Tot Zaterdag waren er reeds 67 sprekers aan het woord geweest. Maarschalk Boelganin, die Vrijdag verklaarde, dat de Sow jet-economie in de kortst mogelijke tijd op voet van oorlog kan worden gebracht, noemde de Turkse leiders „lieden, die alle verantwoordelijkheidsgevoel had den verloren". In verband met een bezoek van Britse en Amerikaanse militairen aan de Turks-Russische grens sprak Boelganin van „jakhalzen in uni form". Plaatsvervangend premier Mikojan deed economische mededelingen. Zo verklaarde hij, dat de voorbrenging van dranken om de eetlust te verho gen (wijn, champagne, cognac, enz.), volgens het nieuwe vijfjaren meer dan verdrievoudigd zou worden ver geleken bij de vooroorlogse productie. Zondag heeft het congres met alge mene stemmen het vijfde Russische vijfjarenplan goedgekeurd voor de periode 19511956. Het debat over de nieuwe partij statuten werd beëindigd. Paul de Groot bood namens Neder landse communisten een spandoek aan met opschrift: „De Nederlandse arbeiders zullen nooit tegen de Sow- jet-Unie strijden". Enorme tarwe-oogst in Noord-Amerika. De Verenigde Staten zullen dit jaar vermoedelijk de op twee na grootste tarweoogst binnenhalen, die ooit ge meld werd. De oogst wordt geraamd op 1299 millioen bushels tegen slechts 988 millioen het vorige jaar en een record in 1947 van 1367 millioen bushels. Onlangs werd gemeld, dat Canada een recordtarwe-oogst verwacht van 656 millioen bushels. Zoals de voor uitzichten thans zijn, zal geheel Noord-Amerika tezamen dit jaar meer tarwe oogsten dan ooit, name lijk bijna 2 milliard bushels. Het grootste probleem, waarvoor de twee grootste tarweproducenter ter we reld zich gesteld zullen zien, zal de opslag en de verkoop van deze enor me hoeveelheid graan zijn. Marktberichten VEILING ZUID-HOLLANDSE EILANDEN. 10. October. Fruit: Druiven 64—1,31. Ap pelen voor export: Glorie van Holland 25. Cox Orange Pippin 38. Appelen voor binnenland: Goudreinetten 1331. Alling- ton Pippin 1318. Golden Eobel 1619. Cox Orange Pippin 2346. Signe Tillish 12—16. Jonathan 15—37. Glorie van Hol land 10—25. Groninger Kroon 15—29. Tr. de Croncel 1323. Sterappel 1525. No taris 1316. Ellisons Orange 2232. Peren voor export: Légipont 22. Zwijndrechtse raadsverkiezingen zullen in de loop Wijnpeer 15. Peren voor binnenland: Lé- van vandaag bekend worden. Thans gipont 1020. Conference 1218. Beurré kan men echter reeds vaststellen dat Clairgeau 24. Bonne Louise 1220. de socialisten als overwinnaars uit het strijdperk te voorschijn zijn getreden en de C.V.P. een duidelijke nederlaag heeft geleden. 0 In een bekendmaking van de Partai Nasional Indonesia is verklaard, dat de aanwezigheid van de Nederlandse militai- re missie in Indonesië overbodig is en j 2055. Tomaten A 45—52, Idem B 4654. dat zij uiterlijk eind van dit jaar naar Idem C 2840. Idem CC 1622. Uien 12 Nederland teruggestuurd moet worden. 18. Groenten: Bloemkool 1545, Snijbonen 601,22. Stamprincessen 3680. Pronk benen 4867. Komkommers 1264. Kro ten 8—15. Rode kool 6—12. Gele kool 7 10. Bospeen 1517. Waspeen 1316. Grote peen 12—14. Prei 15—20. Andijvie 510. Groene kool 7—9. Selderij 2,50— 5,40 Knolselderij 1317. Stoofsla 1418. Sla 4,70—13,20. Spinazie 20—39. Spruiten Nieuws in een Noiedop Noord-Brabant staat, wat dc voorbe reiding van d'e organisatie Bescherming Bevolking betreft, ongeveer aan de spits van alle provincies en Tilburg leidt in Brabant. Hoewel de officiële werving van vrijwilligers nog niet eens is begonnen, hebben zich al 500 mensen opgegeven, 9 De economische politierechter te Arn hem veroordeelde de Nijmeegse automo bielgroothandel Van C. tot f 5000.boe te, De firma mocht 70 auto's invoeren, on der voorwaarde, dat deze na revisie weer geëxporteerd zouden worden, doch dit is niet gebeurd. Ook zouden tien sloopauto's als onderdelen zijn ingevoerd, waarvoor een importvergunning was geweigerd. De officier, die de Staat ernstig benadeeld achtte, eiste f 20.000 boete. Enige wandelaars in de Haagse bin nenstad zijn Zaterdag waarschijnlijk het slachtoffer geworden van een luchtspie geling. toen zij brand meenden te ont dekken in het gebouw van de directoraat- generaal van de Landbouw. Zij waar schuwden onmiddellijk de politie en kordt nadien reed reeds een ladderwagen van de brandweer voor om in te grijpen. De branweerlieden konden echter geen spoor van brand vinden. In Den Dolder werd een echtpaar, waarvan de man 65 jaar en de vrouw 66 jaar oud was, het slachtoffer van kolen dampvergiftiging. Bezoekers, die op hun bellen geen gehoor kregen, troffen het tweetal bewusteloos in de slaapkamer aan. De vrouw overleed in het ziekenhuis; Velen zijn Zóndag naar Leeuwen-Be neden gegaan om de gevallen Nederland se stoottioepers te herdenken. Niet alleen oud-s' -ittroepers en familieleden der ge vallen, maar ook vele vertegenwoordigers van landen, die in de oorlog met Neder land samen gestreden hebben, waren in het Maas en Waalse dorpje aanwezig. KERKNIEUWS DS. J. N. DROST TE LUNTEREN OVERLEDEN. In de ouderdom van 79 Jaar is te Lunteren overleden, ds. J. N. Drost, emeritus predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Schiermonnikoog. Jacob Nicolaas Drost werd 22 Sep tember 1873 te Bolsward geboren, studeerde aan de Rijks Universiteit te Groningen. Nadat cand. Drost in 1899 door het Provinciaal Kerkbe stuur van Friesland was toegelaten tot de Evangeliebedening in de Ned. Herv. Kerk, verbond hij zich 18 Maart van liet daaropvolgend jaar (1900) aan zijn eerste gemeente Qdoorn. Daarna stond de thans over ledene achtereenvolgens nog te Lut jebroek, Veenhuizen, Moordrecht en te Hpendam. 24 November 1911 'volg de zijn benoeming tot predikant by de Protestantse Kerken in Indonesië. 7 Februari 1937 werd ds. Drost ge- pensionneerd en kreeg eervol ontslag. 17 Juli 1927 keerde hij weer als dienstdoend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en diende tot April 1928 de gemeente van Oterdum. Na vervolgens ruim anderhalf jaar eme ritus te zyn geweest verbond de thans overledene zich 17 November 1929 aan de gemeente van Ouwer- kerk (classis Zierikzee). Daarna stond hij achtereenvolgens nog te Brouwershaven 19311934 en te As sendelft 1934—15 April 1935, toen hem weer emeritaat werd verleend. Tenslotte stond ds. Drost gedurende de eerste oorlogsjaren (n.l. van 4 Au gustus 19401 October 1943, toen hem op 70-jarige leeftyd voorgoed emeritaat werd verleend) nog op Schiermonnikoog. Het stoffelijk overschot van ds. Drost is in alle stilte ter aarde be steld. PIJNLOZE BEHANDELING VAN KALKNAGELS LIKDOORNS, EELT, ENZ. Elke morgen van 912 gedipl. voetkundige Bellamyparfe 54, Vllssingen Telefoon 2228. Bus van Boot en Trein stopt op het Bellamypark. Daar koopt U bij ons een prima kwaliteit Nylon haar borstel voor in diverse kleu ren. Door grote partij in koop is liet ons mogelijk zo'n haarborstel te brengen voor deze extra lage prijs. Bijpassende haarkammen 20 cent. Iedere haarborstel wordt door ons gegarandeerd, dus profiteert van dit extra koopje. Vlissingen Middelburg. een „kleintje" kost slechts êln gulden. Ganzepoortstraat 3, Goes MEDISCHE BANDAGES Corsetten, buikbanden, elastieken kousen. GEVONDEN hondje, wit met br. vlekken 'foxterrier Terug te be komen tegen adv. kosten, ROL, Badhuisstraat 17, Vlissingen. Strandvonderij. De burgemeester-strandvon der van Ellewoutsdijk roept rechthebbenden op zich als eigenaar te legitimeren van een in zijn gemeente aangebrachte partij tech nisch vet (talkvet). In 't hele Zeeuwse land de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 4