Nieuwe Kerk en Koorkerk werden in gebruik genomen TRIUMPH Zeeuwse Almanak W TRUMPY - KWALITEIT- KWALITEIT .KWALITEIT INWIJDINGSDIENST IN NIEUWE KERK ZEER DRUK BEZOCHT IN VLISSINGËN DEDEN 70 BROMFIETSRIJDERS EXAMEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 OCTOBER 1952. KLOKKEN LUIDDEN OVER MIDDELBURG, Vreugde en dankbaarheid bezielde vele sprekers Feestdag voor kerkelijke en burgerlijke gemeejite. Wederom beleefde Middelburg Zaterdag een historische dag! Voor het eerst 'ert de noodlottige 17de Mei van het jaar 1940 beierden boven de Zeeuwse hoofdstad weer de klokken der Abdijkerken. Met bronzen stean riepen z|j de burgers naar Nieuwe Kerk en Koorkerk, die, uit htm puin her rezen, opnieuw aan hun bestemming werden overgegeven. De roepstem bleef niet onverhoord. Tot de laatste plaats was liet kerkgebouw bezet, toen om vier uur het klokgelui verstomde, de leden der Vereniging voor Instrumentale Muziek, welke de plechtigheid begeleidden, hun instrumen ten neerlegden en de vöorzitter van het College van Kerkvoogden, de heer L. M. Helder, de kansel besteeg. Het grote ogenblik was aangebroken: wat twaalf en een half jaar te voren in enkele uren door bruut oorlogsgeweld was vernietigd, werd, scho ner dan sedert eeuwen, weer in gebruik gesteld. De aanwezigen zongen Gez. 265 vs. 1, 2, 3 en 5: „God is tegenwoordig, God is in ons midden!"; daarna nam de heer Helder het woord. Hij herinnerde aan de Meidagen van Ï940, toen juist met het Rijk con tact was opgenomen over de noodza kelijke restauratie der beidé kerken. Nieiriand kon toen vermoeden, dat korte tijd later de beide kerken ver nietigd zouden zijn: zwaar bescha digd uiterlijk, verwoest van binnen. De Hei-vormde Gemeente vond gast vrijheid, in de Concert- en Gehoor zaal, in de Oostkerk en in de Bo gaardzaal. Nog altijd rust op de HerV. Gèmeèhte een zware schuld, voor het feit, dat eenmaal de Oost- kerk voor een concert werd ver huurd en tjjdens de piekuren te veel electriciteit werd gebruikt. Éi- stond een boete van ƒ4000 op. Weliswaar namen gemeente en provincie ieder een derde daarvan voor hun rekening, maar, zo zeide de heer Helder, het zou heerlijk zijn, als thans bij deze plechtigheid het initiatief kon wor den genomen om de Ned. Herv. Ge meente dit bedrag terug te schenken. Dé architecten H. van der Kloot Meybürgh en ïr A. Rothuizen werden belast met de restauratie. In 1942 werd begonnen met de Wederopbouw, op zeer bescheiden schaal, in 1944 werd het werk stil gelgd. In Septem ber 1945 ving het herstel opnieuw op zeer bescheiden schaal aan. Het duur de tot de zomer van 1049, eer kracht achter het werk kon worden gesteld. Drie jaren waren toen nog nodig om het resultaat te bereiken, dat thans voor ieder zichtbaar is. Spr. dankte de beide architecten en de uitvoerders der werkzaamheden, hij dankte allen, die inede werkten aan het herstel o? schenkihgen deden en gaf tenslotte uiting aan de grote dankbaarheid, die de Ned. HerV. Ge meente vervult bij de voltooiing dei- beide kerken. FEEST MET NATIONALE BETEKENIS Mr F. P. Rohling voerde het woord namens de ministers van Ohdérw ijs- Kunsten en Wetenschappen eri We deropbouw. Hij wenste het college van kerkvoogden van harte geluk, de herstelde kerken schetsend als sym bolen van veel geloof en veel kracht, als svmbool ook van de schoonheid van óns land. Sprekers gelukwensen strekten zich uit tot alle inwoners van Middelburg, alle Zeeuwen, allé Nederlanders. Vooi- allen is het ge reed komën van het herstel van deze kerken een feestdag eri riiet voldoe ning zeide spr. te kunnen constate ren, dat zelden Rrjksgelden zo goed werden besteed. Daarom past ons dankbaarheid jegens allen, die met volharding, liefde en deskundigheid deze restauratie hebben volbracht. DIEP ONTRÓERD Jhr mr A. F. C. de Casembroot, Commissalis der Koningin, verklaar de als geboren Middelburger diép ontroert! te zijn geweest, toen hij de klanken van de Lange Jan deze mid dag weer hoorde. Dailkbaar zeide spr. te zijn hier te mogen en te kun- VOORBEELD Onder de deelnemers aan hel broni- fielsexamen, dal Zaterdag të VlisStn- gen Is afgenomen, bevond zlbh een candidaat, die zicli in frioee opzichten van de overigen onderscheidde. Hel was de ruim zeventigjarige heer Brasser uit Koudekerke en gé begrijpt, dat deze deelnemer zich in de eerste plaats dóór zijn leeftijd onderscheidde. Een zeventigjarige, die nog de ani mo en de moed opbrengt om aan een bromfiets-examen deel te nemen, ver dient het respect van velen. Nog groter respect verdient evenwel het beleid van de heer Brasser.' Hij heeft zich namelijk niet, zoals velen, onverhoeds in het bromfiets- avontuur gewaagd De heer Brasser deed zulks met overlég. Hij verscheen op het examen meteen gewone, trapfiets! „Veiligheid voor Allesnam deze be jaarde weggebruiker tot deuiès en hij voer er wel bij. De regelèn Vóór het verkeer nam hij zorgvuldig in aèht, zo dat hij het examen glansrijk door stond. „Zonder motorpech", zoals hij zelf opmerkte Nee, de zeventigjarige „trapte ér met zijn trapfiets niet in". Het ging best en eerst nu de heer Brasser dit weet, zal hij zich op de bromfiets wagen. Een voorbeeld, dat navolging ver dient.' nen spreken. In al te veel landen mag dat niet en willen de autoriteiten het ook niet. Spr. noemde het rampzalig, als de overheid zich niet meer plaatst op de bodem van Gods woord. De Commissalis dankte de rege ling voor de royale steun bij dé restauratie, degenen, die hun arbeids kracht of hun kennis gaven aan dit enorme werk, voor him toewijding en wenste de Ned, Herv. Gemeente en de gemeente Middelburg geluk met het gereed komen der kerken. Beiden wenste spr toe, dat Gods woord hier tot in lengte van jaren gepredikt zal mogen worden. Jhr dr E. O. M. van Nispen tot Se- venaer, dir. van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg, herinnerde aan de correspondentie, die in 1940 gaan de was over de noodzakelijke restau ratie. Op 10 Mei ontving hij de brief van de Ned. Herv. Gem., die 7 Mei verzon den was en 17 Mei was gedateerd...... de datum van de dag der verwoes ting. Hij schetste de geschiedenis der restauratie en besloot met de opmer king, dat zonder de ramp van 1940 de kerken nooit zo fraai gerestaureerd zouden zijn. DANKBAAR GEMEENTEBESTU UK Loco-burgemeester wethouder J. W. Kögeler sprak namens het ge meentebestuur van Middelburg en noemde de ingebruiltncming der ker ken een grote gebeurtenis in de ge schiedenis van het herstel der stad. Dank uitte spr. jegens het Gec. Bur gerlijk en Kerkelijk Comité, dat gel den bijeenbracht voor de aankleding der kerken, alsmede jegens het Rijk en Monumentenzorg voor wat zij de den. Tenslotte smeekte spr. Gods be scherming af over beide kerken. WEKROEP TOT EENHEID De president der Generale Synode der Ned. Herv. Kerk, ds H. R. YVol- fensbergen, mede sprekende namens dé Bouw- en Restauratiecommissie en de Orgelcommissie, zeide diep ge troffen te zijn door de onvergelijke- lijke schoonheid der beide kerken, welker restauratie hij een feestdag noemde van veel meer dan plaatselij ke betekenis. Zij is namelijk een drin gend appèl op kerk en volk tot een heid in det gemeenschappelijke belij denis van ons Christelijk geloof. Spr. wees er op, dat hier twee kerken ge restaureerd werden, maar dat de Lange Jan in het midden staat en naar boven wijst, opwekkend tot eenheid onder allen, die in Hem ge loven. Ds A. W. M. Odé sprak als voorzit ter der Prov. Kerkvergadering en constateerde met dankbaarheid, dat de gemeente haar geloofskracht heeft behouden. Spr. gaf Uiting aan de hoop, dat in deze nieüwe kerken een geest van vernieuwing zal ontstaan ook voor het gemeentelëveri. De aanwezigen zongen hierna Gez. 230 vs. 1 en 3. (Zié slot pag. 5) y wint altijd door en nog ééns ïïrt* VIRGINIA Advertentie. DE ABDIJKERKEN IN GEBRUIK. Zondagmorgen eerste dienst van de Vrijzinnig Hervormden in de Koorkerk. Zaterdagavond was de Nieuwe Kerk te Middelburg wederom tot in alle hoeken gevuld, ditmaal met lidmaten en belangstellenden, die de inwij- dingsdienst bewoonden. I)s. W. C. F. Metz leidde de liturgie en ds. J. van Woerden hield de predikatie naar aanleiding van 1 Petrus 2 vers 5a: „Laat u ook zelf als levende stenen gebruiken voor den bouw van een geestelijk huis". Het was een plechtig ogenblik, toen I Doopsgezinde Broéderschap, de Lu- ambtsdragers, nadat de gemeente Ge- therse gemeente en de zusterafdelih- zang 3 had gezongen, het doopvont en j gen Vlissingën en Goes, woonden deze het avondmaalszilver binnenbrachten, dienst bij. De voorzitter der Vereni- Tijdens deze dienst werd gecollecteerd ging van Vrijzinnig Hervormden te voor de dringende noodzakelijke Middelburg, de heer L. A. Schenk, restauratie van de Ned. Hervormde j richtte hartelijke dankwoorden tot de Kerk te Vrouwenpolder. kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente Na 9 uur bestond de gelegenheid bei- j en tot de Doopsgezinden en Luthersen, kerkgebouwen te bezichtigen, i die de Vrijzinnigen zoveel gastvrijheid waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Een koor. dat plaats had geno men op het oxaal, zong geestelijke lie deren. De Nieuwe Kerk baadde na 9 uur in floodlight. Zondagmórgen werd de eerste, zeer druk bezochte diénst der Vrijzinnig hebben geschonken. Ook dankte de heer Schenk de voorganger, ds. W. C. F. Metz, voor diens grote steun. Deze verklaarde, dat ook voör hem een ver wachting in vervulling is gegaan en wenste voorzitter en vereniging ge luk. Het eerste lied, dat na ruim Hervormden in de Koorkerk gehouden, jaar in de prachtige, sfeervolle Koor- *Talrijke genodigden, onder wie de kerk opklohk, was Ps. 84 1 en 2. Ds. emeritus-predikant dr. J. P. Catinégie- Metz preekte in deze éerstê dienst, ter Uit Alphen a. d. Rijn, die vroeger waaraan het kerkkoor medewerkte, KUNST De Nederlandse Come die: Prins van Oranje, Goes. „V spreekt met uw moordenaar Frederick Knott is een oud-tennis kampioen en hg schreef dus met kennis van zaken, toen hij In het stuk, waarmede hg als toneelschrij ver debuteerde, een tenniskampioen als hoofdfiguur koos. Zijn debuut werd een wereldsucces en dat zal niemand, die het stuk gezien heeft, verwonderen. Want Knott weet zijn toeschou wers van de ene verrassing in de an dere te laten tuimelen. Juist als men denkt, dat men weet. welke richting het Uitgaat bij het plegen van een volmaakte misdaad, zoals hier op de planken geschiedt, komt er telkens een verrassende wending en het is inderdaad zo, dat de spanning blijft stijgen tot het allerlaatste ogenblik. Als men eenmaal Weet, welke fout, als in iedere misdaad, ook hier werd begaan, valt het doek en is de span ning ten einde. De Nederlandse Comedie beleeft van dit stuk buitengewoon veel ple zier. De ene opvoering volgt de an dere en overal wordt zij beloond met een ovatie aan het slot. Dat is in de allereerste plaats te danken aan het voortreffelijke spel van Guus Ooster als de tenniskam pioen Tony Wendice. Zelden heeft men hem zo goed gezien en omge keerd: zelden vond men voor deze rol ook eeri voortreffelijker type! Hij is de spil waaromheen alles in deze thriller draait, letterlijk* en figuur lijk. De jonge actrice Ina van Faassen is zijn tegenspeelster en zij speelt haar rol zeer goed. Hier en daar wat meer bewogenheid en in het be gin wat méér spel zouden geen kwaad kurtnen. Jan Teulings heeft de rol van Max Halliday overgenomen van Jöan Remmelts en htj heeft daar weinig moeite mee, maar Gerard Ré- kers als Captain Lesgate troeft hem toch. Een voortreffelijk gety peerde figuur! Hans Kaart is in deze thriller inspecteur Hubbard, de de tective en zijn eindeloos na iedere vraag herhaald „Waarom?" moet tenslotte wel gehamerd hebben in het brein van ieder, die door hem Uitgehoord Werd. Het was een uitermate geslaagde toneelavond, zoals het trouwens op de voorafgaande dagen ook in Zie- rikzee en Terneitzen was geweest. Vermelding verdiént, dat het stuk aan het eind van deze maand in Vlissingën zal worden gespeeld. In Middelburg köttit hét niet en wie het dus zien wil, zal van de kans in Vlissingën gebruik moeten ma ken. G. B. in Middelburg stond en op 17 Juli 1923 in de Koorkerk zijn afscheid preekte én vertegenwoordigers van de Provin ciale Kerkvergadering, de Ned. Her vormde gemeente te Middelburg, de naar aanleiding van Ps. 133 3. Stichtingen Maatschappelijk Werk en Rusthuizen Walcheren. Geref. kerken besluiten tot uittreding. De Classis Middelburg van de Ge reformeerde Kerken, heeft besloten, om per 1 Januari 1954 de deelneming dezer Kerken in de Stichting Maat schappelijk Werk en Gezinszorg en de Stichting Rusthuizen Walcheren te beëindigen. De vertegenwoordi gers der classis in beide Slichtingen, kregen opdracht om al hun invloed aan te wenden om te verkrijgen, dat de statuten zodanig worden gewij zigd, dat medewerking voor Gerefor meerde belijders als personen moge lijk wordt. Hond beet 11 konijnen dood. Te Sluiskil heeft een hond bij de heer L. de S. niet minder dan 11 ko nijnen doodgebeten. De politie stelt een onderzoek in. Felle uitslaande brand te Middelburg. Kind met moeite gered. Een kind van nog geen twee jaar, dat op de bovenverdieping lag te slnpen, kon slechts met moeite door de vader worden gered bij een felle brand, die Zaterdagmiddag een wo ning aan het Oud Arnemuids voetpad té Middelburg in de as legde. De bewoner van het pand, de heer S., wiens echtgenote de stad in was om boodschappen te doen, was ach ter zijn woning aan het werk, toen hij dikke rookwolken uit het huis zag ontsnappen. Hij rende, zeer gehinderd door de rook, de trap op om zijn kind, dat boven sliep, in veiligheid te bren gen. De brand greep zo snel om zich heen, dat het hem onmogelijk was langs de trap naar beneden te gaan en hij moest zich met het kind via een dakvenster en de dakgoot redden. Inmiddels om half drie was de brandweer gealarmeerd en zes mi nuten later was de grote spuit ter plaatse. De vlammen sloegen toén rèeds uit de ramen. Onmiddellijk werd water lüt de tank van de spuit gegeven en onderwijl werden slangen aangekoppeld. Behulpzame omwo nenden haalden een belendend per ceel geheel leeg. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen. Het gevaar van uit breiding was spoedig bezworen, doch van het brandende pand kon niets meer worden gered. Om half vier had men de vlammen gedoofd en kon de grote spuit inrukken; de nablussings- werkzaamheden duurden nog voort tot kwart over vijf. Over de oorzaak van de brand, waaivoor zeer veel publieke belang stelling bèstond, tast men in het duis ter. De woning, die geheel is uitge brand, was eigendom van de heer W. de R. en laag verzekerd. Dit geldt ook voor de inboedel. Het belendende per- céel heeft geen schade opgelopen. Het vuur Verspreide zo'n hitte, dat het kunstglas van een straatlantaarn vóór de brandende woning smolt. GAAT UW GANG MAAR „Veilig Verkeer" bezorgde de Scheldestad een primeur. Vlissingën heeft Zaterdag een primeur van geheel Zeeland, zo niet van bijna geheel Nederland, gehad en de Scheldestad dankte deze aan de plaat- seiyke Vereniging voor Veilig Verkeer. Onder auspiciën van deze actieve vereniging, die zich ook bjj het geven van verkeerslessen op de scholen in de drie jaren van haar bestaan zeer verdienstelijk heeft gemaakt, legden niet minder dan 70 bromfietsberijders het practisch examen af, nadat Vrjj. dag bijna allen het theoretische gedeelte hadden afgewerkt. Het examen vormde het besluit van een cursus, bestaande uit 6 lessen, «elke door „Vollg Verkeer" was georganiseerd en gegeven werd door leden van de Verkeerspolitie te Vlissingën. Aan hét begin van het te rijden parcours in de verküyl Quakkelöar- straat heerste een geanimeerde stem ming en een klein beetje zenuwach tigheid, dat aangroeide, naarmate meer examinandi startten en de wachttijd voor de achterblijvers kor ter werd. Om de twee minuten klonk de rustige stem van de heër J, Oos terling of de heër W. P. Marijs van V.V. „gaat uw gang maar" Dan ver hief zich weer een hieuw ..slachtof fer' Uit het zadel, ëen paar vinnige pedaalstoten, wat gesputter, en nage staard door critische ogen begon de deelnemer zijn tocht over het uitge zette parcours. Dat parcours was overigens Verre van gemakkelijk! Reeds in de Ver küyl Quakkeiaarstraat was er een „narlgheidje". Hier moest een bos sleutels worden afgegeven bjjeen ta fel aan de linkerkant, hetgeen ha^ tuur lijk Veel gedraai (met handen uitsteken eh omkijken) noodzakelijk maakte. Dan ging het verder. Eerst de hóek om van de Hobéihstraat, de Bouwen Ewoutstraat Ih, waar de eer ste verkeersborden waren opgesteld. Vervolgens via de Scheldestraat (al wéér twee bochten), de Clijverstraat weër de Hobéihstraat, naar Kasteelstraat (en alsmaar borden en bochten!) naar de Scheldestraat te rug, waar het grootste obstakel wachtte! Voor deze bijzondere gele genheid regelde een agent het ver keer op de kruising Scheldestraat— Glacisstraat en het was maar goed dat hij zijn bnboekje niet tevoorschijn Haalde! Want terwijl sömmigè canai- daten in het verkeer kenbaar aan een nummertje doorreden wanneer dit kennelijk niet de bédoeling was, stopten anderen weer wanneer er te gen doorrijden geen enkel bezwaar bezwaar bestond. Het hele traject langs werden de fouten en die waren er toch wel opgetekend door V.V.-ers. Het exa men wérd ó.a. ook bijgewoond door dokter G. J. M. de Gi'eef, de voorzit ter van dé vereniging en door de commissaris van politie, de heer C. van der Mark. De uitslagen van het examen kon- uiteraard nog niet worden bekend ge maakt. Het ligt in de bedoeling aan burgemeester B. Kolff van Vlissingën te verzoeken, om. in een bijzondere bijeenkomst de diploma's aan de ge slaagden uit te reiken. Eerst zal een deskundige jury echter de prestaties beoordelen. Bestüurdersweekend C.J.M.V te Een modél-vergadering. Uit alle delen van dé provincie zijn Zaterdag afdelingsbestuurders van de C.J.M.V. naar Wemëldinge gekomen voor een gezamenlijke bespreking Van hun werk tijdens Het weekend. In totaal waren 78 bestuurders aan wezig. Van bijzonder belang was de model-vergadering", welke werd gehouden omdat het organiseren yan vergaderingen voor vele verenigingen nog steeds problemen oplevert. Het weekend werd geopend door de voorzitter van de Prov. Commis sie, de heer C. Leunis uit Temeuzen, waarna de tweede voorzitter, de heer M. Allewgn uit Hoedekenskerke, een inleiding gaf op de „model-vergade ring", waarbij hij liet uitkomen hoe de jaarvergadering het karakter der vereniging tot uiting moet brengen. Er moet dan iets te zien zgn van het werk Spr. verwierp allerlei zo genaamde „stichtelijke toneelstuk ken" en zeide gaarne het lekespel weer een kans te geven. Voor de avondbg eenkomst van Za terdag was een door de heer Allewijn voorbereide „model-vergadering" be legde Deze opende met een speciaal woord van welkom tot B. en W., de gemeentesecretaris en de plaatselijke predikanten van de Ned. Herv. kerk en de Vrij Evangelische gemeente. Vervolgens werd een zeer aantrek kelijk programma afgewerkt, dat be sloten werd met een spreekkoor „De Poort", uitgevoerd door de C.J.M.V. van Yerseke. Dit nummer vormde een waardig slot van deze mooie avond. Na gezamenlijke kerkgang, sprak de oud-districtssecretaris, de heer J. G. Gordeau, Zondagmorgen over zgn reis naar Amerika en het werk onder de Christelijke jeugd aldaar. Tijdens de middagbijeenkomst werd de „model-vergadering" grondig be sproken, waarbij ook een jury haar oordeel te kennen gaf. De böndssecretaris, de heer Slot- tenhaar, gaf uiting aan zijn waarde ring voor hetgeen dit weekend gebo den werd, waarna door de heer L. Everse uit Öudelande een dagsluiting 'werd geleid. Deelnemers en ook de regelings commissie, die onder leiding stond van de heer F. Burger, konden op een geslaagd weekend terugzien. Meerdere Zeeuwen onderscheiden. Naar wjj vernemen is ook aan de heren D. C. Boowensc te St. Maartens dijk, C. Antlieunisse te Vlissingën en P. de Kam te Goes het kruis van ver dienste uitgereikt voor moedig gedrag tijdens dc bezettingsjaren. Zoals gemeld, ontving ook de heer P. Neve te Middelburg deze onder scheiding. De heren Antlieunisse en De Kam 9téunden de geallieerde operatie bij de bevrijding o.m. door het overseinen van berichten met een radiozendin- stallatie. De heer Bouwenee (burgemeester van St. Maartensdijk) belastte zich o. m. met het onderhouden van de ver« bindingen tussen Zeeuwseh-Vlaande- ren, waar hjj vertoefde, en Walcheren. Kort voor de bevrijding slaagde hij er in met een Duitse boot naar Wal cheren over te steken. De heer J. C. Corver verlaat Zeeland. Benoemd tot provinciaal directeur Rijksarbeidsbureau Noord-Holland. De heer J. C. Corver, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Zeeland, is met ingang van de defi nitieve datüm der reorganisatie van het Rijksarbeidsbureau benoemd tot Provinciaal Directeur Noord Holland van hét Rijksarbeidsbureau, met standplaats Haarlem. Zijn op' in Zeeland is nog niet bekend. De heer Corver. een in onze pro vincie zeer bekende figuur-, kwam in Juni 1940 naar Zeeland als directeur van Sociale Zaken te Vlissingën. Na als zodanig twee jaar werkzaam te zijn geweest, dook hij onder. Hij nam actief deel aan het verzet. In Nov. 1944, na de bevrijding, Werd de heer Corver, die thans 46 jaar is, door de militair commandant Zeeland be noemd tot directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau. Deze functie heeft h|j tot heden vervuld. De heer Corver is vice-voorzitter en penningmeester van de afd, Vlis singën van de V.V.D., en 3inds 4 ja* ren raadslid. H(j is voorzitter van de afd. Vlissingën van het Rode Kruis, secretaris van de Ver. van Vrgz. Her vormden in Vlissingën, lid van het dag. bestuur van net E.T.I. en be stuurslid van de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk. Als raadslid van Vlissingën zou de heer Corver worden opgevolgd door de heer H. B. J. Knoop, oud wethouder. Terneuzens autohandelaar vrijgesproken. Had verkochte wagen gedeeltelijk geshopt. Het Gerechtshof te Den Haag heeft in beroep de autohandelaar L. S uit Terneuzcn vrijgesproken, die aanvan kelijk door de Arrondissementsrecht bank te Middelburg was veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf «egens malversaties met een verkochte auto. S. had een kleine vrachtauto ver kocht aan een textielhandelaar uit Terneuzen, onder het beding, dat de wageii in prima staat zóu worden afgeleverd en dat eventuele reparatie Voor rekening van de verkopev zou blijven, gedurende de eerste drie maanden. De koper kwam echter met zijn aanwinst niet ver en kreeg aan het voertuig zoveel reparatie, dat hij weigerde de volle koopsom të betalen en tenslotte zelfs geld terug eiste van hetgeen al was betaald. S. trachtte het geval in der minne te schikken en haalde tijdens ziekte van de kóper de wagen terug om hem geheel in orde te brengén, J oen de wagen echter eenmaal in de ga rage bij S. stond, sloopte deze het ene onderdeel na het andere er uit en tóen dé koper na zijn herstel dé wagen opeiste, was et- niet veel meer van over. Als argument voor z|jn handelingen voerde S. aan, dat de wagen niet geheel betaald was. Na, dé aanklacht van de koper werd S. door de rechtbank té Middelburg ver oordeeld tot een maand gevangenis straf. Nu de zaak echter in hoger beroep diende voor liet Gerechtshof te Den Haag, Werd S. vr|jgèsprökeh. GESLAAGD. De heer C. Boère Uit Groede slaag de te Utrecht voor het propaedeutisch examen tandheelkunde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2