NIEUWS UIT ZEELAND E PREDIKBEURTEN walchfrfn SIROOP FAMEL Houtworm ZATERDAG 11 OCTOBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Werk aan middenweg door Braakman begonnen Maar Noordweg blijft mogelijk Tsaar vémemen heeft het pro vinciaal bestuur van Zeeland aan de Rijkswaterstaat opdracht gegeven om zowel voor de door de Braakman geprojecteerde middenweg, als voor de Noordweg, een zandlicnaam op te spul ten. Met cle werkzaamheden aan de mid denweg is intussen een begin ge maakt. Er wordt zand opgespoten, dat gewonnen wordt door uitdieping van de samenloop der beide gepro jecteerde afwateringskanalen (Isa- bellaknaal en Philippinekanaal) en naar men verwacht, zal dit gedeelte der werkzaamHeoen in December 1953 gereed komen. Zoals bekend, is er door het pro vinciaal bestuur nog geen beslissing genomen ever de definitieve aanleg van één der beide wegen. In Zeeuwsch Vlaanderen zijn de meningen ver deeld: enkele gemeenten hebben zich uitgesproken voor de Noordweg (de kortste verbinding, welke over de binnenkant van de afsluitdijk via Hoofdplaat naar Breskens loopt) en een aantal andere gemeenten" geeft de.voorkeur aan de middenweg, wel ke van Hoek dwars door de Braak man vla Biervliet en IJzendijke naar Oostburg zou moeten voeren. Het college van 'Gedep. Staten heeft destijds voorgesteld om .van de eventueel aan te leggen Noordweg een secundaire weg te maken en van de middenweg een tertiaire weg. Te vens opperde het college van G.S. het plan om van de Noordweg een aftakking naar Biervliet te maken, welke dus aansluiting zou geven op de tertiaire middenweg. Hoewel thans een begin gemaakt is met het opspuiten van het wegli- chaam voor de middenweg-, houdt zulks niet in, dat een beslissing Is fevallen. Te zijner tijd zal ook voor e Noordwef den geinaak Radio-uitzending opening Middelburgse kerken. Naar wij vernemen zal de N.C.R.V Maandagmiddag a.s. van 12.30 tot 13 uur de plechtige ingebruikneming van de Nieuwe- en Koorkerk te Middel burg uitzenden. VROUWENBOND OPGERICHT In een landelijke vergadering werd besloten tot oprichting van een Her. "vormde Vrouwenbona op Gerefor meerde grondslag. In het bestuur van deze bond welke dit najaar de eer ste vergadering houdt en ook een blad zal uitgeven, werd o.a. mevrouw van Dijk uit St. Annaland gekozen. Vllssinaen JEUGDCONCERT VAN HET ROTTERDAMS KAMERORKEST Het Rotterdams Kamerorkest, dat Vrijdagavond in Vlissingen, onder aus piciën van de Z.V.U. concerteerde, is 's middags voor de jeugd van verschil lende Vlissingse scholen opgetreden. De Concertgebouwzaal was daarbij uitstekend bezet met een schare en thousiaste luisteraars, voor wie de di rigent Piet Ketting op eenvoudige, maar zeer bevattelijke wijze iets ver telde over het orkest, de afzonderlijke instrumenten en de uit te voeren wer ken. Dit waren de ouverture „La fête du village voism" van Boiëldieu, de „Ouverture in Italiënischen Stile" van Schubert en diens derde Symfonie. De jeugd genoot zichtbaar van deze pret tige en vlot uitgevoerde muziek, zo dat deze middag voor uitvoerders èn toehoorders een volledig succes werd. VERKIEZING NOTABELEN HERV. GEMEENTE Op Zaterdag 25 October a.s. zal de verkiezing plaats hebben van een vijftal notabelen der Ned. Herv. ge meente te Vlissingen, wegens aftre ding van de heren I. Rekkers, J. Va der. P. Zwaai, A. Lokker, die zich niet herkiesbaar stelt en J. F. No bels. die om gezondheidsredenen heeft ontslag gevraagd.. BOKSCLUB D. O. S. De organisator van de Vlissingse V.V.V.-feestweek heeft aan de leden van de boksclub D. O. S. een kleine draagpenning overhandigd met de inscriptie „60 jaar V.V.V. Vlissingen, Augustus 1952", als dank voor 'hun optreden in Oud-Vlissingen tijdens deze feesten. FILMS iN ZEELAND Garfie!ds laatste rol. „Eén van de daders ontkwam" (He ran all the way), een Amerikaanse film van John Berry. De onlangs overleden John Gar field, die een karakterspeler van for maat was, heeft ook van zijn laatste rol, de opgejaagde moordenaar Nick, een verward heerschap, dat zich niet kan opwerken tor de moraal van het dagelijks leven en tot de liefde van een net meisje, iets goeds gemaakt, ondanks de handicap, dat het ver haal een enkele maal niet ten volle geloofwaardig is. Nick sluit zich op in een burgermanswoning en oefent een terreur uit op de bewoners, die hij dwingt te zwijgen, maar dat deze', wanneer zij zich vrijelijk op straat bevinden, hun mond houden, zoals de film het voorstelt, is toch wel erg on waarschijnlijk. De spanning in deze thriller is zorgvuldig opgevoerd en komt aan het slot knetterend tot ont lading. Schouwburg, Middelburg. „Hotel Sahara", een Engelse film van Ken Annakin. Yvonne de Carlo speelt de hoofdrol in deze geestige en oorspronkelijke film, waarin tijdens de woestijnoorlog in Noord-Afrika een luxueus hotel én de tot behoud daarvan met militairen van de verschillende nationaliteiten flirtende Yvonne in het middelpunt der belangstelling staan van Engelsen, Fransen. Duitsers,* Italianen en Ara bieren. De eigenaardigheden van de onderscheidene „bezetters" zijn heel aardig getypeerd. Een film, die ander half uur gezonde vrolijkheid brengt. Alhambra, Vlissingen. „Messalina", een Frans-Italiaanse productie van Garmine Gallone. „Brood en spelen" waren de enige verlangens van de Romeinen tijdens het grillige en despotische bewind van Claudius en zijn gemalin Messalina, de schone, maar verdorven keizerin van Rome," dat toen diep gezonken was. Deze groots opgezette film, waar aan ontelbare figuranten medewerk ten, geeft een beeld van die tijd en schildert het. afschuwelijke leven en de niet minder afschuwelijke dood van Messalina, die nergens voor terug deinsde. Maria Felix vervult op capa bele wijze deze rol en verder werkten o.a. mede Jean Chevrier, Georges Marchal, Jean Tissier en zekere Me mo Benassi als Claudius. Electro. Middelburg. „Treinroof in Missouri" (The great Missouri raid), een Amerikaanse film van Gordon Douglas. Deze actieve kleurenfilm handelt over de legendarische gebroeders Ja-1 mes, die voortdurend worden opge- jaagd en steeds dieper in de misdaad j verzinken. Zij beroven banken en ple- gen ook de eerste grote treinoverval,1 die sensationeel verfilmd is. Luxor, Vlissingen. Middelburg CHRIST. HIST; VROUWENGROEP. Donderdagavond 9 October verga derde de Chr. Hist. Vrouwengroep te Middelburg onder leiding vanr me vrouw Strubbe-Van Veen. De presi- dente gaf een uitgebreid verslag van de jaarvergadering te Utrecht. Na de pauze werd het winterprogramma opgesteld. HET GRAAFWERK BIJ HET JAAGPAD De graafwerkzaamheden ten be hoeve van het nieuwe zwembad bij het begin van het Jaagpad te Middel burg vinden gestadig voortgang, maar het weer werkt niet mee, het geen de militairen van de School Mechanische Uitrusting, die dit werk uitvoeren, veel overlast oplevert. Eén van hun graafmachines heeft reeds in de zware, vette klei vastgezeten en kon slechts met moeite en met be hulp van een lier weer losgetrokken worden. Op sommige plaatsen is men bij het maken van de bouwput nu op diepte gekomen, doch men krijgt in toenemende mate hinder van het grondwater. LEZING OVER WEST-INDBE. Op uitnodiging van de afd. Middel burg der Kon. Ver. „Oost en West" en van het bestuur der sociëteit „De Vergenoeging" sprak mr. W. J. van Balen Vrijdagavond in de bovenzaal van het sociëteitsgebouw voor talrij ke belangstellenden over Suriname en de Nederlandse Antillen. Mr. Van Balen vertelde langdurig over de ontdekking en de historie van de West en ging vervolgens wat die per in op liet karakter van de Ne derlandse gebiedsdelen, de economi sche omstandigheden en de bevol king. In Suiiname is van de oor- het suikerriet, wei en ook alle andere waarmede men het pro beerde. zijn vroeg of laat mislukt. Alleen met de rijstbouw is misschien nog enig succes te behalen. Het land houdt zich boven water met zijn bau- xïetrijkdom. Haat en nijd, die het ge volg zijn van rassentegenstellingen treft men er vrijwel niet aan door dat er zoveel verschillende rassen bij en door elkaar leven: Indianen, Bos negers, Creolen, Javanen, Indiërs, Chinezen, Joden en Nederlanders. Curagao en Aruba zijn eilanden van overvloed. Er wordt grof geld ver diend aan de olie. Doordat van alle kanten werkvolk is en wordt aange trokken, is de bevolkingsstruct'uur er sterk gewijzigd. Waar rekening moet worden gehouden met de mo gelijkheid, dat de oliestroom van Ve nezuela naar de raffinaderijen op houdt te vloeien moedigt de landsre gering de vestiging van nieuwe be drijven aan, maar het gebrek aan grondstoffen vormt daarbij een hin derpaal. Na de pauze vertoonde mr. Van Balen een groot aantal lantaarn plaatjes. AANRIJDING BIJ KANAALDRUG Vrijdagmiddag ontstond bij de op rit van de brug over het kanaal door Walcheren te Middelburg een aan rijding tussen een Zweedse auto, die van de Kanaalweg kwam en' de bocht te ruim nam en een personen auto, welke over de brug reed. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. doch de materiële schade was frooc. De Zweedse auto moest wor- en weggesleept. Tegen de Zweedse dame, clie de verlceersfout had be gaan, werd proces-verbaal opge maakt. Waar zijn onze schepen Almkerk 10 te Rotterdam verw. Averdijk 10 te Antwerpen. Blijdenaijk 10 te Terneuzen. Barito 9 te Ambon. Blitar 10 te Alexandria. Bonaire 10 te Madeira. Boschfontein 10 te Marseille. Camphuys 10 te Semarang. Celebes 11 te A dam verwacht. Drente 10 te Marseille. Fairsea 10 te Sydney. Gaasterland 10 He Ria de Janeiro. Kota Inten 10 te Semarang. I Kieldrecht 10 te Manilla. Laurenskerk 10 te Antwerpen. Laertes 10 te Belawan Deli. Meliskerk 10 te Rotterdam, i Nlobe 14 te Rotterdam verw. Poseidon 11-12 te R'dam verw. i Samarinda 10 te Belawan Deli. I Sigli 10 te Surabaja Singkerj 12 te A'dam verw. I Tawali 10 te Surabaja. 1 Tjibadak 10 te Surabaja. Tjipanas 10 te Tanga. Zuiderkruis 10 18 u. te A'dam verw. Koninklijke onderscheiding voor „Zwarte Piet" Middelburger toonde grote moed in bezettingstijd Naar wij vernemen heeft het £L lil de Koningin behaagd de heer P. Ne- Ve te Middelburg te onderscheiden met het kruis van verdienste in ver band met zijn heldhaftige daden ge durende de bezettingsjaren. De heer Neve werd hier Vrijdag van op de hoogte gesteld door mid del van een persoonlijk schrijven van de minister van Oorlog, bij welke brief een afschrift van het koninklijk besluit was toegevoegd. „Zwarte Piet", welke schuilnaam de heer Neve in de bezettingsjaren droeg, heeft zich in die tijd bijzonder onderscheiden door zijn persoonlijke moed en zijn kunde, waarmede hij de goede zaak diende. Hij was de ziel van het ondergronds radiocontact met de geallieerden en presteerde het hoogst belangrijke rapporten van 1500 tot 2000 woorden onder levens gevaar naar hen over te seinen. De thans verleende, onderscheiding kan dan ook met recht verdiend worden genoemd. Verbetering Stelsedijk te Middelburg aanbesteed Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland besteedde de hoofdingenieur directeur van de Provinciale Water staat Vrijdag in Middelburg in het openbaar aan de verbetering van het bij de gemeenten Baarland en Nisse in onderhoud zijnde deel van de zijtak Stelsedijk naar de weg 's-Gravenpol- derOvezande. De volgende inschrijvingen kwamen uit de trommelfirma A. Otte en Zn. Nieuwdorp, f 32.800; Gebr. Knuist, Goes, f 31.990; F. Duijnhouwer sr., Goes, f 31.600: J. D. Janse, Kloetin- ge, f 30.900; Aannemingsbedrijf Zeeland N.V., Middelburg, f 30.742; J. Moerland, St. Annaland, f 29.900: J. Hoogesteger, Wemeldinge, f 29.630; Gebr. Geldof, Serooskerke, (W.), f 28.189; C. Wiskerke en Zonen Nieuwdorp, f 26.300; F. Duijnhouwer, Goes, f 2o.800. Het werk zal later ge gund worden. Man overboord voor Schelde- mond en waarschijnlijk verdronken Het Panamese stoomschip „Sante- lena" meldde Vrijdagmorgen, dat op zee voor de Scheldemond een man overboord is geslagen. Loodsboot „Arcturus" heeft tussen de boeien H K 3 en HK 4 gezocht, maar kon geen spoor van de man ontdekken, zodat aangenomen moet worden dat hij is verdronken, NED. CHR. GRAFISCHE BOND Woensdagavond sprak Lu de zaal van Ham aan de Markt te Middel burg de heer Noomen, bondspenning- meester van de Nederlandse Christe lijke Grafische Bond, voor de afdeling Middelburg, Vlissingen en Goes. De heer M. D.' van der Slikke uit Goes opende deze vergadering met bijbel lezing en gebed, waarna de heer Noomen sprak over het onderwerp „De evangelische boodschap voor het sociale leven", In een vlotte en boeiende toespraak, waarin hij vele vragen van liet maatschappelijke le ven aan de orde stelde besprak hij onder meer het eigendomsrecht en het bedrijfsleven, gezien uit het oog punt van de Christelijke vakbewe ging. Spr zeide, dat ook theologen zich hiermede bezig houden en dat deze onderwerpen op het eerste te houden congres een punt van bespre king zouden vormen. Nadat de heel* Noomen was uitgesproken, werden nog enkele vragen gesteld. Medegedeeld werd, dat in verband met het 50-jarig- bestaan van de Ned. Chr. Grafische Bond binnenkort door een 40-tal afdelingen feestvergade- ringen zullen worden gehouden. Voor de afdelingen Vlissingen, Middelburg en Goes zal dit op 12 December zijn te Middelburg, waar de bekende voordrachtkunstenaar J, B. Dorster- welder zal optreden. De vergadering werd door de heer Noomen met dankgebed gesloten. EMIGRANTEN voor Nw. Zeeland de woningen opge bouwd te leveren. Verder speciale typen voor Canada en Australië. Voor tijdelijke huisvesting kan wor den gezorgd. JARINO, RODEN, (Dr.) Bromfietsers doen examen Donderdagavond hebben niet min der dan 70 bromfietsers uit Vlissin gen een schriftelijk verkeersexamen afgelegd. Zij hadden een cursus van zes lessen gevolgd, welke gegeven werd door de Vlissingse Verkeerspo litie. Het initiatief hiertoe was uitge gaan van de afdeling Vlissingen van de Vereniging van veilig Verkeer. Zaterdagmiddag wordt het practi- sche examen afgenomen. Dit is het eerste verkeersexamen voor brom fietsers in Zeeland. Middelburg» Nieuwe Kerk i» hedenavond verlicht Ter gelegenheid van de Ingebruik neming der Middelburgse Abdijker ken zal de Nieuwe Kerk hedenavond door een batterij van negen schijn werpers verlicht worden. Deze ver lichting brandde Vrijdagavond proef en bleek een bijzonder effect op te le veren, waarbij de schoonheid van dit zo mooi gerestaureerde bouw werk uitstekend tot haar recht kwam. De verlichting van de arca de naast de consistorie aan de zijde van de Groenmarkt resulteerde in een bekoorlijke licht en schaduwwer king. WALCHEREN ZONDAG 13 OCT. 1952. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuideh 10 en 2.30 ds. Talma; Blggekerke 10 en 2 ds. Witteveen; Domburg 10 ds. v. Willenswaard. 7 ds. v. d. Wind; Gapinge 10 cis. de Boer (voorb. H. A.); Grijpskerke 10 en 2.30 de heer Beek; Klèverskerke 2 ds. Otte; Kou- dekerke 9 ds. v. Dijl, 2.30 ds Hartjes, 10 jeugdkerk; Vliss. weg 7 as. v. Dijl; 't Zandt 10 en 7 ds. Durkstra (H. A. en dankz.), 10.15 jeugdkerk; Me- liskerke 10 (H.A.) en 2.30 de heer Barnard; Middelburg Nieuwe kerk 10 ds. v Woerden (H.A.); 7 ds. Smits (dankz.); Oostkerk 10 ds. Aalders; Electro 10 ds. Smits (jeugd kerk): Nieuw- en St. .Toosland 10 ds. Pijnacker Hordijk, 7 ds. Don (jeugdd.); Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. de Stoppelaar (voorb. H.A.) 7 ds. de Stopnolaar (bed. H. A.); Rehoboth 9.30 jeugddienst; Oost- kapelle 10 en 2.30 ds. Richard (H. A en dankz.); Ritthem 10 ds. Kloos terman, 2.30 ds. Muller; Seroosker ke 10 ds. v d. Wind, 2.30 ds. v. Willenswaard; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 7 id. (jeugdd.); Veere 10 en 7 ds. Otte: Vlissingen St. Jacobs- kerk 10 ds. Hartjes, 5 ds. Klooster man; Engelse kerk 9.30 geen kerk voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10-45 ds Maas; Havendoi*p 10 ds. Muller (H.A.); Vrouwenpolder 2 ds. de Boer (voorbex*. H.A.); Westka- pelle 9.30 leesd. 2.30 ds. Oosthoek, '•"f# IIBH WÊÊtitÊtÊtm HOCKEY PROGRAMMA 2e KLASSE A. In Breda wordt de derby gehouden tussen Breda II en Push IL De laatste club zal wel beide punten binnen ha len Liberty krijgt Warande op bezoek en de nieuwe 2e klasser beschikt over een sterk hockey-team, zodat een ge lijk opgaande strijd verwacht kan worden. De sterkte van D.E.S. en For ward II lijkt ons ook gelijk. Middel burg I heeft i-ust. Heren: Middelburg II moet naar Tempo II in Bei-gen op Zoom, terwijl Pelikaan II bezoek krijgt van Push IV. Dames: Pelikaan II moet Push III ontvangen, Warande I krijgt Weredi uit Tilburg op bezoek. De Middelbui*g-dames gaan op be zoek bij haar Zeeuwse zusjes in Hulst. Rapide zal in deze thuiswedstrijd wel de stei'kste blijken, hoewel het ver jongde Middelburgse team de over winning niet cadeau zal geven. KERKNIEUWS GENERALE SYNODE GEREF KERKEN. De generale synode der Gerei Ker ken heeft in haar zitting van Donder dagmiddag met algemene stemmen besloten zich niet aan te sluiten bij de World Evangelical Fellowship (de vi'oegere N.A.E.) Over de aansluiting al dan niet bij de Intern. Raad van Christelijke kerken wex*d ook hoofde lijk gestemd Van de aanwezige hoog leraren stemden zes tegen en één (prof. Aalders) voor In de avondzit ting werd gerapporteex-d over de sa- menspreking met de Gerei kerken, onderh. ax*t. 31 K.O. De synode besloot deputaten te benoemen, die zullen sa- menspreken indien de Gerei kerken, or.dex-h. art. 31 K.O. dit wensen, op de basis van de Heilige Schrift en de drie formulieren van enigheid. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer G. J. M. de Greef, ax*ts, Koudekerkseweg W 13. TeL 2121. Te Middelburg is te bereiken de heer J. C. B. Simons, arts, Vlissingse Sin gel 38. Tel. 2191. Te Veere, Seroosker ke en Oostkapelle is te bereiken de heer Reijnders Schilt, arts te Seroos kerke, Dorpsstraat 46. Tel. K 1189 212. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer L. Sloos, arts, te Koudekex'ke, Middel burgsestraat A 61. Tel. K 1185231. Apotheken: Vlissingen: Apotheek Singel 5. Tel. 2730: Middelburg: Apo theek Van Pienbroek, Markt 69. Tel. 2134. In de tuin van wethouder P. Warnier, in de Zoete Vaart te Hulst werden deze week nog enkele rijpe aardbeien geplukt. Marktberichten VEILING WALCHEREN 10 Oct.: Aardappelen: Meerlanders gro te 8.80—9. id. bonken 8.60. Koopmans BI. grote 10.70 Bintjes bonken 9.G0, id. grote 8.80. Alles per 100 kg. - Fruit: AppelenCox Orange Pippin 8 30. Sterappels 18—19. Jonathan 521. Goudreinette 1219, Glorie van Holland 7—17. Gr on. Kroon 15. Manks Codlln 7— 12. Bramen per doos 18. Tomaten 1631. Oranje Ananasmeloenen 319. Peren: Doyenné du Cornice 26. Confe rence 3—17. Légipont 16. Beurré Alex. Lucas 14. Saint Remy 611. Emide d'Heijst 410. Zwijndr. Wijnpeer 3 Kraaiperen 913. Nouveau Poiteau 36. Peren kroet 34, Druiven: Black Alicante 55—87. West Fris-ia 54—55. Groenten: Sla 2—7. Bloemkool A 2149, B 15—31. C 10—22. D 8—13. Komkommers A 14. B 8—12. id. krom kg 8. Prei 8—17. Andijvie 5—9. Spinazie 59. Spruiten 20 —62. Witlof 63—72. Uien per leg 16—20. Kroten per kg 413. Dubb. Princessebo- nen 4067. Snijbonen 2066. Stokprinces- se bonen 2066. Saxa's 54. Wagenaars 35. Pronkbonen 35—50. Bospeen 14—28. Bos- kroten 59, Bosramenas 58. Augurken 31. Postelein 15—36. Veldsla 27—36. Boere kool 4r—6. Rode kool 515. Sav. kool 6 10. Witte kool 5—6. VISMIJN VEERE 10 Oct.: Handels garnalen 1534 kg 45— 56. Bot 1 kg 17. Wijting 9 kg 40. Middel tong 7 kg 2,52—2.72 Rog 91 kg 32—65. Schardijn 8 kg 28. Alles per kg. EIERVEILING MIDDELBURG. 9 Octobei*. Minimumprijs voor pluim veehouders £2,98. Nieuws In aan Noiedop 9 Op 6 November a.s. zal de K.L.M, een regelmatige luebtdienst AmsterdamSan tiago de Chili openen. De burgemeester van Rotterdam en de directie van de Jaarbeurs zullen geschenken meegeven voo- de burgemeester van Santiago en de Chileense Kamer van Koophandel. U Door de politie te Zandvoort werd in de duinen een Ijsduiker gevangen welke is overgebracht naar Artis, omdat men daar geen exemplaar van deze zeldzame vogel heeft. 9 De rentmeester van de Stichting „Goois natuurreservaat", de heer H. S uit Bussum, is door het bestuur geschorst omdat men vermoedt, dat er geknoeid is met de verkoop van hout uit de bossen van het reservaat. De rentmeester zou na de bevrijding reeds gezwicht zijn vooi chantage door een houthandelaar. 9 De Noors—Nederlandse commissie tot onderzoek van kernenergie heeft ten aan zien van de samenwerking met Frankrijk op dat gebied besloten tot de vorming van een propaganda-commissie. Men mag dus aannemen dat de Noors—Nederland se samenwerking zich zal uitbreiden tof Frankrijk. VOETBAL Coppens en Meert niet in Belgische ploeg In Belgische voetbalkringen is men volgens de „Maasbode" van mening, dat de Beerschot-crack Rik Coppens, die een groot aandeel had in de 42 ovei'winning op Nederland in April jl., niet zal meespelen in de komende wedstrijd op 19 October. Ook doelman Meert zal zeer waarschijnlijk ditmaal het Belgische doel niet verdedigen, daar de Anderiecht-keeper wegens een blessure lange tijd niet beschikbaar is geweest en eerst verleden week de training heeft kunnen hervatten. K.N.V.B. WAARSCHUWT „HER.ACLES" Het bestuur van de Almelose eer- ste-klasser „Heracles" heeft een schrijven van de K.N.V.B. ontvangen waarin verzocht wordt, de huidige speelwijze van het eerste elftal te nei*zien. Voorts heeft de K.N.V.B. meegedeeld zich genoodzaakt te zien de scheidsrechters te instrueren nauwlettend toe te zien op de speel wijze van de Almelo'ers en onmiddel lijk maatregelen te nemen indien zij zich bezondigen aan ruw spel. Deze terechtwijzing heeft de voetbalge moederen in Almelo nogal in bewe ging gebracht. Dat de speelwijze van „Heracles" reden geeft tot zulk een scherpe te- x*echt\vijzing wordt door het bestuur van de Almelose vereniging met be slistheid van de hand gewezen. MOTORSPORI „Vliegende dokier" niet meer in wedstrijden. In de centrale sportcommissie van de K.N.M.V. is dr. C. Fokke Bosch uit Amsterdam als lid benoemd ter vervanging van de heer H. Burik, die sinds 1 Augustus optreedt als secre taris van de K.N.M.V. Dr. Fokke Bosch, die verscheidene jaren aan snelheidswedstrijden in ons land deelnam en daardoor de naam „vliegende dokter" kreeg, heeft het rennen vaarwel gezegd en zal zich voortaan wijden aan de organisatie van en het toezicht op motorwed- stryden. HANDBAL HELLAS OP BEZOEK BIJ HF.W. In de le klasse van district Zuid gaan de beide eerste elftallen van Hel las naar H.E.W in Eindhoven. Voor de heren venvachten we een overwin ning, doch de dames zullen flink moe ten aanpakken om eenzelfde resul taat te behalen. Door een misverstand betreffende de adspiranten- en junioren-elftallen 7 ds. Witteveen (jeugdd.); Zoute lande 9.30 vic. Mee»; 2.30 ds. Kloos terman. Bgli-Sö Wallonne. Middelburg 7 du soir dans l'eglise mennonite mon sieur le Pasteur J. Risseeuw (culte de Salnte Cine). Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuizen; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Pontier; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 ds. Goumare (voorb. H.A.), 2.30 ds. v. Til; Koudekerke 10.30 en 7 ds. Schout; Meliskerke 9.30 leesdienst; 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hof plein) 9 ds'. Veldkamp (bediening H. A), 2.30 ds. Veldkamp (dankzeg ging); Rusthuis 11.30 ds. Veld kamp (bed. H.A.); Noorderlterk 9, 2.30 en 5.30 ds. Meister (bed. H.A. en dankz.); Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostka pelle 9.30 en 2.30 ds. Dercksen (H. A.)Serooskerke 10 en 2.30 prof. dr. Exillenburg-VVurth; St Laurens 30 en 2.30 ds. Boon: Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds Verschoor (H.A. en dankz,)Vrou wenpolder (N.H. kerk) 9.30 en 4 drs. O. Jager; Westkapelle 9.30 ds. v. Nes. 2.30 leesd. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 ejx 2.30 ds. Smitt; Vlissingen S en 4.45 ds. Smitt. Geref. Gsm. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 dienst; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 ds. RHksen (H.A. en H.D.) Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15' ds. Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de vuyst Ver. van Vrij/,. Hervormden. Mid delburg (Koorkerk) 10 ds. Metz; Vlissingen geen dienst. Evang. Lutli. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. Djojodx- hardjo. Herst. Apost. Zendlngsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingsk. Vlissin gen (Concordia) 10 en 5 voorg. H. v. Dijk. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst, 4 openl. samenk.. 7.30 verlossingssamenk.; Vlissingen 10 heil. dienst, 4 openluchtsamenk.. 7.30 verlossingssamenk. Advertentie. verdelgt men radicaal met „PYRO- DEE". Flacon 100 cc 1.75. Ver- krijgb. bij Drogisten en Woning inrichtingen. Bij houtwoi-maantasting in grote ob jecten raadplege men onze afd. „Vooi'lichting" (zonder verplichting). KLEINE's CHEM. FABRIEK LEIDEN. Nadelig saldo van het Landbouw-egalisatiefonds 1951 Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroting van het Landbouw-Egalisa- tiefonds voor 1951. In de memorie van toelichting deelt de minister van landbouw o.m. mee, dat het nadelig saldo van het fonds voor het dienstjaar 1951 vermoedelijk ca. f 136.000 000 zal belopen, hetgeen ca. f 64.000.000 minder is dan het in de oorspronkelijke begroting geraam de nadelige saldo. Generaal Naguib krijgt een Engels voorschotje De Engelse ambassadeur, sir Ralph Stevenson, heeft de Egyptische pre mier, generaal Naguib, Donderdag medegedeeld, dat de Engelse regering voornemens was een voorschot van 5 millioen pond sterling aan de Egyp tische regering te verlenen. Hij be sprak tevens met generaal Naguib de Soedanese kwestie. Een woordvoex'der van de Egypti sche regering verklaarde, dat Enge land met dit voorschot „werkelijk zijn goede wil jegens Egypte heeft getoond". Deskundigen bespraken het onderwijsplan-Rutten Gisteren ving op Woudschoten te Zeist het onderwijscongres aan. dat de Vereniging Het Nederlands Cultuur- contact op 10 en 11 October houdt ter jvui.ui cu-cutaucjl - -- - - - - 'i oorspronkelijke programma voor bespreking van het onderwijsplan Rut- de 2e klasse en de afdeling Zeeland jteE- &leer dan tien prae-adviezen zyn geheel gewijzigd. voor dit congres uitgebracht, dié elk Voor de dames van district Zuid 2e een van bet plan Rutten belich- klasse zijn vastgesteld de wedstrijden IteE- De Zeeuwen—E.M.M, en Hellas II— Zo adviseerde prof. M. J. Langeveld Marathon. De Zeeuwen-dames achten de individueel paedagogische zi.i- we in staat E.M.M. met een nederlaag de deF onderwijsverenieuwing met be naar huis te sturen. De Marathon-da- trekking tot het plan Rutten. Hy was mes zullen, na de nederlaag tegen De enthousiast over de voorgestelde alge- Zeeuwen wel beter aanpakken, doch mene middelbare school met 4-jarige ook de Hellas-dames zullen zich nietcH£suf- D onbetuigd laten, zodat een gelijk SDeJ w: besprak de sociaal- wel in de verwachting ligt. paedagogische zijde; prof. dr. L C. van De enige wedstrijd bij de heren: I concludeerde, dat de lagere Marathon—E.M.M. is op verzoek van. i Scho°L <»e eindonderwijs wil geven E.M.M. uitgesteld. In de afdeling Zeeland is ook' de dameswedstrijd Volhai'dingMara thon H afgelast. Bij de heren komen Hellas II en Marathon II tegen elkaar in het veld. waarbij de winst wel in Goes zal blij ven. De wedstrijd Tonido II—Volhar ding ban een overwinning voor. de gasten worden. In Vlissingen zullen de eerste heren elftallen van Olympus en Marathon een vriendschappelijke wedstrijd spe len. Op Woensdag 8 October vierde het echtpaar Wielemaker—Wielemaker te Koudekerke z|jn 55-jarig huwelijksfeest De collecte voor de reclassering heeft te Zoutelande f 27^32 opgebracht. - Met ingang van 13 October Is de heer De officiële verkoop van de binder- D. D. J. v. d. Poel uit Ovezande benoemd postzegels 1952 zal ln Nederland beginnen tot opzichter bij de dienst voor bouw- en op 17 November a.s. woningtoezicht te Strijen. voor een onvervulbare opgave staat; de heer Jr van der Meulen behandel de de taak van de kweekschool; prof. dr. J. Holst nam enkele aspecten der nieuwe Hoger Onderwijswet voor zijn rekèxxing; mej. C. Smit praeadviseex-de over het onderwijs aan meisjes en jon ge vrouwen; dr. A. la Fleur behandel de de leraarsopleiding; de heer B. Ver hoeven leidde de discussie over de aes- thetische vorming in; prof. ar. K. J. Popma leverde een betoog over de levensbeschouwelijke vorming; dr. B. C. J. Lievegoed belichtte sociaal- en ontwikkelingspsychologische aspecten en di\ C. Jansen S.J concludeerde, dat voor het selectieprobleem ten behoeve van het nieuwe middelbaar onderwijs nog geen oplossing betaat. Er bestond voor dit congres ruime belangstelling. Tot dusver ls aan 1IODOO militairen, die in Indonesië bij de K.L. hebben gediend, het ereteken voor Orde en Vrede uitge reikt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5