U Half miltioen voor de bouw van Ambachts- en Vakschool Twee nieuwe scheepshellingen in gemoderniseerde haven AmEfl Zeeuwse Almanak VEEKOOPMAN VERVOERDE KALVEREN NAAR DE GRENS 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 11 OCTOBER 1952. RAADSSTUKKEN GOES Voorkom verkoudheid Neem tijdig Doortrekking Parallelweg langs Patijnweg voorgesteld Het bestuur van de Vereniging „De Ambachtsschool" te Goes heeft een aanbieding ontvangen voor een vaste geldlening van 500.000 voor de bouw, van de nieuwe ambachtsschool en de vakschool voor meisjes. De geldgever stelt evenwel als voorwaarde, dat de gemeente Goes deze lening sluit en aan de vereniging doorgeeft. B. en W. van Goes hebben nu de raad voorgesteld hieraan te voldoen, onder de bepaling, dat de kosten voor re kening van de schoolvereniging komen. Verder stellen B. en W. van Goes voor een geldlening van 100.000 te gen 4V4 (/c aan te gaan met het Cen traal Pensioenfonds voor de Zuivelin dustrie. De gelden wil men bestem men voor consolidatie van vlottende schulden. Van de N.V. Bank voor Ned. gemeenten kan 115.000 ge leend worden tegen 4 voor conso lidatie van de rest van de vlottende schuld, aangegaan voor de stichting van 50 montage-woningen aan de M. D. de Grootstraat. Dezelfde bank deed nog de aanbieding voor een le ning van 45.000 h 4 voor de ge- Advertentie. Verhoogt het aanzien van Uw handen Altijd gaal zacht en welverzorgd -Het li de Hamamelii die het'm doet Het bezoek van Prins Bernhard (Slot van pag. 1) Op 16 October brengt Prins Bern hard om 8.44 uur een bezoek aan de hoefyzerfabriek van de heer Kerckhaert te Rapenburg, vanwaar om 9.04 weer vertrokken wordt. Via Zaanislag en Kraagbrug wordt naar Sluiskil gereden, waar een bezoek wordt gebracht aan de fabriek van de Azote. De aankomst i% bepaald op 9.25 uur. Na afloop van dit bezoek vindt in het Casino van dit bedrijf een bespreking plaats. Om 10.50 ver trekt het gezelschap via Driekwart, Philippinc-Isabellasluis, IJzendijke en Schoondijke naai- Oostburg, waar men om 11.25 arriveert. Hier zullen op de Markt Stamboelcpaarden en fokvee aan de Prins worden ge toond.. De stoet .stopt in de hoofd straat bij de Markt. Het normale ver. keer zal tijdelijk worden omgelegd. Om 11.55 wordt uit Oostburg ver trokken en om 12.05 arriveert men in Aardenbnrg, waar voor het ge meentehuis een aubade wordt ge bracht. die tot 12.20 zal duren. Ver volgens wordt hier geluncht, waarna men om 13.35 naar de Nieuwe Vlas- rotery van de Coöp. Ver. Vlassers- belang te Eede gaat. waar men om 13.50 arriveert. Gereden wordt door Boogaardstraat. St. Pietersdijk. St. Kruis, Dorpsstraat, Kerkweg, Lan- geweg. Coeksweg, Vuilpanstr., Sara Beitsstr.. Biezendijk en Brieversweg. Om 14.15 wordt wederom vertrok ken. Er wordt via Draaibrug, Oost burg, Waterlandkerk.je, IJzendijke en Philippine-Isabellasluis gereden naar Terneuzen, waar het gezelschap zich aan boord van de Px-ovinciale Boot begeeft. Deze boot vaart om 15.45 uur af. Aan boord zal Prins Bern hard o.a. besprekingen voeren met de directie van de Rijkswaterstaat over de problemen rondom het Ka naal TerneuzenSas van Gent en met de directie van de Eerste Ne derlandse Konijnenhaar-Industrie te Terneuzen. Om 16.05 arriveert men in Hoede- kenskerke. waar het gemeentebestuur het gezelschap zal begroeten. Door het dorp wordt naar 's Gravenpolder gereden en vandaar naar het vlieg veld Woensdrecht. waar het bezoek eindigt. De besturen der gemeenten, welke door Prins Bernhard bezocht worden, zullen tijdens het verblijf in die ge meenten in staat worden gestpld hun opwachting te maken bij de Prins. Advertentie. DAMPO Beproefd* hulp bij verkoudheid voor V*. der. Moeder ea kind. OPMERKELIJK. Het was gisteren geen dagje om uit wandelen te gaan en. dat wij het toch deden, wel dat tvas omdat het beroeps halve moestGe doet dan wel eens dingen, welke ge anders met een ge rust hart zoudt laten. Het regende, néé het gutste veelal van de hemel en ddt het nulles deed morsten vy meewaaien vernemen. Van de buschauffeur, die dróóg zat; van een autobezitter, die dróóg bleef; van een koffiehuisbeheerder, die geen spatje water gevoeld had en van-een winkeljuffrouw, die even genoeglijk in haar verwarmd winkeltje stond, als een snorrende poes achter een brandende kachel ligt „Wat een weertje, meneer... ja, ja. Van wie wij het niet hoorden? Van de wegwerkers, die in IJzen dijke langs de doorweekte straat ge knield lagen; van de boeren, die drui pend van het hemelwater hun suiker bieten vervoerden en niet van de dijk werkers, die de ganse dag in de zui gende, glibberige modder hadden ge ploeterd Geen wóórd over het weer. Hetgeen wij opmerkelijk vonden, deeltelijke financiering van de bouw van de openbare lagere school. -AANLEG PARALLELWEG LANGS PATIJNWEG. Na moeizaam onderhandelen is het B. en W. van Goes thans gelukt met de eigenaren van de aangrenzende gronden, behalve met de fam. Kake- beeke en mevr. KakebeekeHolshei- mer, overeenstemming te verkrijgen tot het afstaan van de grond, beno digd voor doortrekking van de Paral lelweg langs de Patijnweg. De kosten van de gehele aanleg worden be groot op rond 90.000. He1 Rijk ver leent een bijdrage van 21.015 voor 1952 en waarschijnlijk nog 10.000 voor 1953. Om over de rijksbijdrage 1952 te Kunnen beschikken, dient dit jaar reeds een surplus van de bijdra ge, bijv. 40.000, te zijn verwerkt. Langer uitstel tot met alle eigenaren overeenstemming is verkregen, is daarom niet mogelijk. B. en W. stel len thans voor over te gaan tot aan koop van de gronden en om een cre- diet van 90.000 beschikbaar te stel len, waarvan te verwerken in 1952 40.000 en in 1953 50.000. Ter verbreding van de Kloetingse- weg, hoek Buys Ballotstraat, zal nog moeten worden overgegaan "tot aan koop van een strook grond en een ge deelte wegberm. Deze wegberm als mede de nièrop staande bomen kun nen thans van de eigenaresse mevr. I. M. Radermacher SchorerClotter- booke Patijn van Kloetinge uit Leus den gekocht worden voor 331. Voor de nog benodigde strook grond zal t.z.t. een nader voorstel aan de raad worden gedaan. In verband met de aanleg van de Magnolïastraat. de verbinding tussen Oostsingel en An. jeliersti'aat, stellen B. en W. voor, een ruiling van grond aan te gaan met de heer A. J. M. Jacobs. Voor verbreding van de Anjelierstraat wil men een tweetal strookjes grond overnemen van de percelen Oostsin gel 94 en 96, resp. eigendom van de neer D. van Heerewaarden en mej. A. J. M. Bielen. Verder wordt voorgesteld de 8 van de Landelijke Woningstichting over genomen woningen aan de C. de Graaffstraat, in exploitatie over dragen aan de Chr. Woningstichting voor Zuid en Noord-Beveland. Daar de gemeentelijke monumen tenverordening van 1933 voor het grootste deel haar rechtsgeldigheid heeft verloren, omdat nadien dit on derwerp is geregeld bij de wet en by provinciale verordening, wordt voor gesteld deze verordening in te trek ken. Nu de Prov. Staten in 1951 een Landschapsverordening Zeeland heb ben vastgesteld, zijn Ged. Staten be reid deze verordening voor de be bouwde kom van Goes buiten toepas sing te laten, indien de gemeentelijke verordening tot het weren van in breuken op het uiterlijk schoon van de bebouwde kom, aan de provinciale verordening wordt aangepast. B. en W. stellen daarom een wijziging van deze verordening voor, waarbij o.a. de vrijstellingen worden uitgebreid. ONDERWIJSZAKEN. In verband met zijn benoeming tot leraar aan het gem. gymnasium te Alkmaar heeft dr. E. B. Plooij per 1 September ontslag gevraagd als Ie raar aan de gymnasiale afdeling van het Goese Lyceum. Voorgesteld wordt dr. Ch. J. Philips te benoemen tot leraar in vaste dienst aan deze onderwijsinstelling. Mej. A. J. J. Kloosterman, onder wijzeres aan de O. L. school A, heeft naar aanleiding van een uitspraak van de Pensioenraad, om gezond heidsredenen ontslag als zodanig ge vraagd. Voorgesteld wordt verder een nieu we verordening voor de reinigings rechten vast te stellen, waarbij de verhoging van het ophaalrécht bij samenwoning komt te vervallen. Dit laatste zal de opbrengst naar raming plm. 500 per jaar mindèr doen zijn. Voor eemeentepersoneel, waarmee een arbeidsovereenkomst naar bur gerlijk recht is gesloten, wordt voor gesteld een compensatie-regeling voor de premie van de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering in te voe ren. Volkomen veiligheid Boomplantdag 1952 Aanbieding sierlessenaar met handtekeningenboek Zoals reeds gemeld, houdt de Stich ting „Nieuw Walcheren" op Zaterdag 1 November weer een Boomplantdag. Bij het rusthuis „Der Boede" te Kou- dekerke zullep de bomen worden ge plant, waarvoor de gelden bijeenge bracht zijn door de voormalige Mari niersbrigade in Indonesië. De Mari nierskapel en een aantal voormalige oorlogsvrijwilligers zullen - de plant- dag meemaken. In de Sint Jacobskerk te Vlissingen wordt een plechtige bijeenkomst ge houden, die des middags om 5 uur be gint. De Marinierskapel zal gewijde muziek ten gehore brengen en er wor den enkele toespraken gehouden on der aanbieding van een fraai gebeeld houwde sierlessenaar met daarop een boek, waarin de handtekeningen van de hoge gasten, die op de Boomplant dag in 1947 in hetzelfde kerkgebouw de plechtige bijeenkomst bijwoonden. De Marinierskapel brengt des avonds van half acht tot acht uur bij het Vissershaventje in Vlissingen een tap toe ten gehore. Het feest van de Cornèlia-stichting te Zierikzee. De viering- van het 75-jarig- bestaan van de Comelia-stichting te Zierik zee is Vrijdagmorgen ingezet met een plechtige H. Mis in de kapel. Deze werd opgedragen door de Deken van Middelburg, de hoog;eerw. heer R. M. A. Nieveen van Dykum te Goes, met assistentie van pastoor J. Dekker als diaken en kapelaan P. de Haan als sub-diaken. Vijf gevallen van kinder verlamming in Zeeland. IN DE WEEK VAN 28 SEPTEMBER TOT EN MET 4 OCTOBER. In de opgave van besmettelijke ziek tegevallen, welke wekelijks wordt ge publiceerd werd voor de week van 28 September tot en met 4 October 1952 melding gemaakt van vijf geval- len van kinderverlamming in Zee-'' 'v land, een vrij onverwachte stijging, nadat In Zeeland enkele weken vrij wel geen meldingen waren binnenge komen. Deze gevallen kwamen voor in Hulst (twee), Poortvliet, Sas van Gent en Terneuzen. Het totaal aantal gevallen in geheel Nederland bedroeg vijftig. In de pro vincie Utrecht werden in genoemde week geen gevallen van kinderver lamming gemeld. De provincie Zuid- Holland stond boven aan de lijst met veertien gevallen. ECONOMISCHE POLITIERECHTER Hij had lang goed opgepast, maar kon de verleiding niet weerstaan. Een 39-jarige veekoopman nlt Groede, die als tussenpersoon medeplich tig was geweest aan het smokkelen van kalveren, vertelde de economisch© politierechter 4e Middelburg Vrydag, dat hjj lang goed had opgepast en zich met dergeiyke practyken niet meer had ingelaten. Ditmaal kon hjj echter de verleiding niet weerstaan. De man werd veroordeeld tot één maand gevangenisstraf, waarby zyn onmiddellijke gevangeneming werd be volen. De officier van justitie had twee maanden gevraagd. De veekoopman, zekere E. T., gaf toe kalveren voor een Belgische af nemer te hebben vervoerd. Deze Belg, een koopman, had in Rotterdam 25 dieren gekocht en T. zou voor het vervoer naar de grens zorgen. Een vrachtrijder transporteerde do kfal- veren naar Groede, waar T. de vol gende dag de dieren op de vrachtwa gen van een kennis laadde en er mee naar de grens reed. Vlak bij de paal stapte verdachte uit; de kennis reed dóór, maar werd even over de grens door de Belgische douane aangehou den, waarna auto en kalveren in be slag werden genomen. Vele landbouwers schenken nog te weinig aandacht aan het feit, dat zij verplicht zijn zich te houden aan de talrijke voedselvoorzieningsvoorschrif ten. Zo had de klein landbouwer S. J. C. F. uit Krabbendijke in ongeveer twee maanden tijds ruim 2000 liter Advertentie. De meest gewaardeerde vulpen Iet U eens op hoe gehecht een SWAN Pen gebruiker aan zijn vulpen is. Zijn SWAN laat hem nimmer in de steek - elke dag op nieuw verricht hij er met ge noegen zijn velé schrijfwerk mee. Hij beschouwt zijn SWAN Pen als een onmisbaar bezit ca een vriend voor zijn leven. Swan von f 21«- tot f 63.90. Blackbird, de beste vulpen na de Swan, tbans ook met draai- knopvulling, va 'f 12.50, BRESKENS PAKT AAN Particulier initiatief blijft niet bij overheid achter De bedrijvigheid in en langs de Oosthaven van Breskens, welke zich tot voor kort nog maar op bepaalde onderdelen concentreerde, is thans wel haast algemeen geworden. Met man en macht wordt aan velerlei objecten gewerkt en de gehele omgeving ademt louter activiteit. Er wordt gewerkt aan de kade, aan de bouw van de vismijn, aan twee nieuwe scheepshellin gen en bovendien zijn de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de nieuwe graansilo begonnen Zodra de werken aan de havenkaden gereed zullen zyn, hetgeen naar men verwacht nog dit jaar het geval zal zyn, zal op de plaats van de vroegere ponton een baileybrug als reserve-aanlegsteiger voor de provin ciale boten worden aangebracht. Dit alles bewijst wel, dat het hoge ernst ls met de verbetering van de Breskense haven, waar naast vis sersschepen ook binnenschepen en jachten in toenemende mate een „on derkomen" zoeken. Niet slechts om er ligplaats te kiezen of om te laden en te lossen, maar ook meer en meer om reparaties te doen uitvoeren. Het is daarom gelukkig te achten, dat het particulier initiatief niet ten ach ter Dleef bij hetgeen door de over heid werd ondernomen. Dit particulier initiatief werd o.m. getoond door de gebroeders Maas aannemers en scheepstimmerlieden in samenwerking met de gebroe ders Van der Sande, die een motoren- fabriek annex constructiewerkplaats exploiteren. In eendracht en vereniging beslo ten zy over te gaan tot de bouw van twee scheepshellingen, waar vissers schepen, jachten en binnenvaartui gen, ongeacht de waterstand in de naven, gerepareerd kunnen worden. Voor de grote helling, welke 75 meter lang en 7 meter breed wordt, is de betonconstructie vrijwel gereed. De firma v. d. Sande zal de nzer- constructie verzorgen. De helling wordt gebouwd volgens Amerikaans 1 systeem („Slipway") en werkt op rollen. Met tussenruimten van 50 em i zal een rol worden aangebracht en j dit systeem heeft het voordeel, dat by het optrekken van een schip to taal geen wrijving ontstaat. Met be- hulp van deze helling, welke gecom pleteerd zal worden met een zware, 1 electrisch aangedreven lier, zal het mogelijk zijn om ook schepen met grote diepgang in Breskens te her stellen. De lengte van de helling is er een waarborg voor, dat de schepen hoog genoeg opgetrokken kunnen worden en aus ook by hoog water droog zullen liggen. Men streeft er naar om de helling in Januari a.s. gereed te hebben, zo mogelyk tegelijk met de nieuwe vis mijn. „JUNIOR" De kleine helling zal reeds volgen de week in gebruik genomen kunnen worden. Dit is een zogenaamde ..wa genhelling", zoals er in Nederland vele in gebruik zijn. De lengte be draagt 50 meter, de breedte 5 meter en op deze helling, op „junior", kun nen kleinere vissersvaartuigen en jachten behandeld worden. Voor de Breskense vissers betekent het gereed komen van deze beide hellingen een grote aanwinst. Tot op heden waren zij genoodzaakt hun schepen te Vlissingen, De Paal of Kruispolderhaven te doen repareren, hetgeen veelal geruime tyd vergde. Ook Belgische vissers hebben reeds te kennen gegeven van deze gelegen heid gaarne gebruik te zullen maken, hetgeen mede zijn oorzaak vindt in het feit, dat het repareren van sche pen voordeliger in Nederland, dan in België kan gebeuren ER LS MEER Er is echter meer rondom deze zich vernieuwende haven, dat er op wijst, hoe de ontwikkeling op alle gebied gelijke tred houdt. Reeds eer der schreven wij over de nieuwe graansilo, welke hier door de Coöp. Aankoopvereniging „Landbouwbe lang van West Zeeuwsch-Vlaanderen" gebouwd zal worden, over de haven werken en over de bouw van de nieuwe vismijn. Intussen heeft zich in de werk plaatsen van de gebroeders Maas evénwel een nieuwe bedrijfsvorm ontwikkeld, welke ook uitstekend East in het gemoderniseerde haven- eeld van Breskens. De laatste jaren heeft men zich namelyk toegelegd op het bouwen van jachten en hiermede goede re sultaten geboekt. Momenteel wordt gewerkt aan een opdracht uit Brus sel voor de bouw van een dertien meter lang en 3,40 meter breed zee waardig zeiljacht dat voorzien zal worden van een 18 meter lange mast en dat 80 m2 zeil kan kunnen torsen. Het zal worden uitgerust met een door de gebroeders v. d. Sande te plaatsen fiulpmotor. Meerdere opdrachten liggen in het verschiet en zo blijkt wel, dat in Breskens niet slechts de haven wordt vernieuwd, maar dat ook de onder nemers van de havenbedrijven met hun tyd weten mee te gaan. Nieuwe scheepshellingen, een nieu we visnryn en een nieuwe graansilo aan een gemoderniseerde haven: Breskens pakt aan! SWAN VULPEN IHPOtl HU t'O AM Het bezoek van Prinses Sibylla aan Vlissingen Eregast aan diner in Middelburgse Burgerzaal Prinses Sybilla van Zweden, die Za terdag 18 October aanwezig zal zijn bij de tewaterlating van het vlagge- schip van de SvenskaAmerika Lijn te Vlissingen, wordt Vrijdag 17 Octo ber met de Scandinavië-express te Utrecht verwacht. Zij arriveert daar om kwart over negen des morgens. Te Utrecht wordt het speciale rijtuig afgehaakt. Prinses Sybilla zal zich dan naar Soestdijk begeven, waar zij met Koningin Juliana de lunch zal gebrui ken. Des middags vertrekt zij naar Zee land. Zij zal de nacht in het Woold- huis te Vlissingen doorbrengen. Zaterdag wordt het door de N.V Koninklijke Maatschappij „De Schel de" gebouwde vlaggeschip te Vlissin- consumpticmelk, welke hij van een melkslijter kocht, zyn kalveren, die hii wilde mesten, voorgezet. Dit is verboden en bovendien geeft de re gering een „zuivelwaarde-toeslag" op consumptiemelk, zodat verdachte ten onrechte in het bezit was gekomen van goedkope melk. Hoewel de man verklaarde niet met al die bepalin gen op de hoogte te zyn werd hy veroordeeld tot f 30.of 10 dagen. De melkslyter J. L. uit Krabbendijke, die deze melk aan F. had geleverd en die bovendien ten onrechte de toeslag had ontvangen, werd gestraft met f 75.boete of 20 dagen hechtenis. DURE VERGISSING. De landbouwer C. V. uit Kamper land had het beschryvingsbiljet voor de landbouwinvesrtarisatie onjuist ingevuld. Tegen de controleurs zeide hij, dat alles op een vergissing moest berusten, maar deze vergissing zou aanmerkelijk in verdachtes voordeel zyn geweest: als hy geen controle had gehad, zou hij ongeveer 5000 kg. gerst minder hebben moeten inleve ren. Bij verstek werd de man ver oordeeld tot f 400.boete of twee maanden hechtenis. Ook de landbouwer M. G. uit Bruinisse had zijn beschryvingsbiljet niet naar waarheid ingevuld. Hy had verzuimd zyn gewyzigd zaaiplan op te geven aan de plaatselijke bu reauhouder van de Stichting voor de Landbötiw. Ook deze verdachte was niet verschenen. Hij kreeg f 150.— boete of 30 dagen hechtenis. Voor een zelfde overtreding werd P. F. L. uit Biervliet veroordeeld tot f 80. of 20 dagen en J. J. v O. uit Clinge gestraft met een boete van f 60. of 20 dagen. De klein landbouwer J, de F. uit Terneuzen, die de Verorde ning op.de handel in eieren had over treden, werd veroordeeld tot f 50. of 10 dagen onvoorwaardelijk en te vens tot f 250.of één maand voor waardelijk met twee jaar proeftijd. Voor een zelfde feit kreeg M. v. B. uit Vlissingen f 25.of 5 dagen on voorwaardelijk en f 375.of één maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De drukker F. v. d. P. te Goes, die twee zetters te hoge lonen had uitbetaald, werd veroordeeld tot tweemaal f 40.boete of tweemaal 10 dagen hechtenis. BENOEMING EN EERVOL ONTSLAG. By beschikking van de minister van O., K. en W. is benoemd tot lerares in vaste dienst aan de R.H B.S. en de daaraan verbonden Ryks middelbare school voor meisjes te Amersfoort mejuffrouw M. C. Monna, wonende te Zierikzee. Bij dezelfde besclrikking werd aan mej. Monna eervol ontslag verleend uit haar functie als lerares aan de afdeling R.H.B.S. van het Openbaar Lyceum te Zierikzee. KUNST Rotterdams Kamerorkest speelde te Vlissingen Concertgebouw. Het tweede concert, dat het Rotter dams Kamerorkest in Zeeland gaf ditmaal in Vlissingen verwierf evenals in Middelburg grote instem ming van het publiek. En terecht, want dit symphonisch ensemble kwam Vrij dagavond weer tot uitstekende presta ties. met name na de pauze. Zo kon men grote waardering hebben voor de vertolking van Wagner's Siegfried- idyll en Schubert's Ouverture in Itali aanse stijl, welke beide werken ge ïnspireerd en verzorgd tot klinken werden gebracht.. Helaas was het be gin van het concert niet van dezelfde allure: Mozart's Linzer-symphonie klonk aanvankelijk wat droog en wei- gen te water gelaten. Prinses Sybilla me" zal dp HnnnnipnVititfheïH vorrnnhton kreea als werd er on-gemteresseerd gemusiceerd. In het laatste deel was zal de doopplechtigheid verrichten. Des avonds wordt in de Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg een diner aangeboden door „De Schelde", waaraan Prinses Sybilla als eregast zal aanzitten.. Zij zal daarna naar Utrecht terugkeren. Daar wordt Zon dag 19 October haar speciale rijtuig weer aan de Scandinavië-express ge haakt. waarmee de Zweedse Prinses des avonds naar Zweden zal térug- keren. De beste mondhygiëne! Verkeersweg rond Tholen EERSTE GEDEELTE WORDT WOENSDAG A.S. GEOPEND Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling de nieuwe verkeersweg rond de gemeente Tholen, althans het eer ste gedeelte. Woensdag 15 Oct. a.s. voor-het publiek open te stellen. Kroon verklaarde beroep van polder ongegrond Het bestuur van de calamlteuze pol der Oud-Kempenhofstede en van de waterkering der calamiteuze polders Oud-Kempenhofstede en Moggershil te Stavenisse had een beroep ingesteld tegen het besluit van Ged. Staten tot vaststelling van de grootte en de pachtwaarde van de gronden in de Oud-Kempenhofstedepolder. Dit be roep is thans bij Kon. besluit door de Kroon ongegrond verklaard.. er echter verbetering te constateren, doordat Ketting zijn mensen langza merhand kreeg, waar hij hen hebben wilde: het orkest speelde weer met de glans en de kleur, die men ook in Mid delburg met zoveel genoegen had ge constateerd. Johan Feitkamp was de solist in het fluitconcert in G van Mozart en speel de dit werk als het ware in „kamer- muziek-stijl". Zijn toon was niet groot, terwijl zijn opvatting geheel op de in timiteit van het werk was gericht. Feitkamp liet in dit concert Mozart als een ingetogen componist horen, die de nadering van de komende eeuw, het tijdperk der romantiek, reeds aan voelde. Na de pauze speelde hij van Saint Saëns „Odeletfce". dat bijzonder knap werd voorgedragen. Zijn spel was in deze compositie van aristocra tisch karakter en imponeerde meer dan in het Mozart-concert. Het publiek, dat vrij talrijk was op gekomen, dankte solist, dirigent en or kest op yartelyke' wijze. de K. UITVOERING JOHANNES-PASSION TE BERGEN OP ZOOM. In de Grote Kerk te Bergen op Zoom, die tot de laatste plaats bezet was, werd Vrydagavond door dé Chr. ora toriumvereniging de Johannes Passion van Joh. S Bach uitgevoerd met me dewerking van solisten en het Bra bants orkest, het geheel onder leiding van Jaap Hillen. Het was de eerste keer. dat dit werk In Bergen op Zoom werd uitgevoerd. Jammer genoeg was de sopraan Dora van Doorn—Linde man wegens ziekte verhinderd mee te werken. De Christuspartij werd vertolkt door David Hollestelle en de Evangelist door Wiebe Draayer. Voorts werkten mede de alt Riek van Veen en de te nor Reinhard van Randwijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2