PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Werkbezoek van Prins Bernhard aan Zeeuwsch-Vlaanderen BILT Russische leger werd na 1945 slagvaardig gehouden Kantlijn HULPVERLENING MAG GEEN AMERIKAANS TOEZICHT ZIJN 195e Jaargang-No. 240 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeöwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter Hoofdred. G Ballintijn PI verv.: W Leertouwer en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5 45 p kw.. fr. p p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 11 Oct. 1952 ADVERTENTIEPRIJS J* ct per mm Minimum p. aavertenf» 13 Ing mededelingen driemaal «anef. Kleine advertenties (max 8 regel») van 1—5 regels f 1— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van rilt Blad* 25 cent meer. Giro nr 359300 P Z C. Middelburg Bur Vüssmgen Walstr 58- 60 telef 2355 lijnen (b.g.g 186' of 2 Middelburg Markt 51 telef 3841, Goes. Lange Vorstslraai 63 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Flnlandstraat 2. telef 16. ferneuzeu Brouwerljstr 2; Ztenkzee N Bogeidsu ltd teief 26. THANS MET DE NIEUWSTE WAPENS Het hoopt te profiteren van het nieuwe vijf-jarenplan Maarschalk Wasiljewski, de Sowjet-minister van oorlog, heeft het com munistische partijcongres te Moskou medegedeeld, dat het -Sow jet-leger nu was uitgerust met nieuwe wapens, die van veel betere hoedanigheid zyn dan die in de tweede wereldoorlog waren gebruikt. Deze wapens hadden in sterke mate de gevechtskracht van h et leger vergroot en 't gehele aanzien van het leger radicaal gwyzigd. Dit was het resultaat van het laatste vijf jarenplan. Hg zeide verder dat het nieuwe vyfjarotnplan (19511956) de voorwaarden zou scheppen voor een betere voorziening van het Sowjet-le- ger met zeer moderne wapens en munitie in aanzienlyk grotere hoeveelhe den dan gedurende de tweede wereldoorlog. Volgens de maarschalk zou den Sowjet-geleerden, met een verder ontwikkelde industrie, nog betere typen ontwerpen. bracht ook aanmerkelijk meer suiker voort dan Frankrijk en Italië samen. Met betrekking tot de medische ver zorging zeide jBeria dat de Sowjet- Unie meer geneesheren telde dan welk ander land ook. Bovendien was de geneeskundige hulp voor de gehe le bevolking gratis. NIEUW VIJFJAREN-PLAN Het congres heeft Donderdagavond de bespreking van de opgestelde rich de bespreking van de opgestelde richt lijn voor de economische ontwikke ling als voorzien in het vijfde vijfja renplan (1951-1956) beëindigd Vol gens Radio Moskou heeft het congres de richtlijnen goedgekeurd en een commissie benoemd ter bestudering van de ingediende amendementen. TIJDEN HET DEBAT Vice-premier Mikoyan, het Vijfde lid van het politieke bureau, zei. tij dens het debat van Donderdag, dat de omvang van de buitenlandse han del der Sowjet-Unie verdrievoudigd is in vergelyking met vooroorlogse cijfers. Er wordt thans voornamelijk handel gedreven met ,,het democrati sche kamp de nieuwe wereld markt". De omzet van de kleinhandel was sedert 1948 verdubbeld en de vlees productie toegenomen. De aanzienlijk toegenomen verkoop van auto's, mo toren, fietsen, radio's, televisie-toe stellen, meubelen, ijskasten en mu ziekinstrumenten bewijst, dat het ma teriële welzijn van het Sowjet-volk groter wordt, aldus Mikoyan. Wasiljewski zeide dat zowel Sta lin als het centrale comité van de partij en de Sowjet-regering „bij hun werkzaamheden voor de vreedzame opbouw geen minuut vergeten de ontwikkeling van de verdediging van de Sowjet-Unie te vergroten". Hij deelde mede dat 90 procent van de officieren van compagniescom mandanten af en 60 procent van de reserveofficieren oorlogservaring hadden. Hij verklaarde verder dat in de na-oorlogse periode het Sowj et- leger voortdurend slagvaardig was gehouden. De maarschalk beschuldig de „Amerikaanse monopolisten" er van, een nieuwe oorlog voor te berei den. Wasiljewski sprak deze rede Dinsdag voor het congres uit, maar de volle dige tekst werd pas Vrijdag in de „Prawda" gepubliceerd. DE ECONOMISCHE TOESTAND De rede, die Beria hield voor het partij-congres bevatte ook enkele bij. zondere mededelingen. Hij verklaarde dat de Oelcraine thans twee keer zo veel ruw ijzer produceerde als Frank rijk en Italië samen. De steenkool productie was anderhalf maal die der laatstgenoemde landen. De Oekraine Tante Pos is een populaire dame. Ondanks het feit, dat zij al meer dan een eeuw oud is, werkt zy voortreffelijk en ook haar dochters telegrafie en telefoon doen het, als alle ouwetjes, best. Maar Jan Publiek doet het slecht, schandalig slecht. Hij maakt het die genoegelijke oude dame Tante Pos ongelooflijk lastig alleen al door een simpele brief niet met de meest eenvoudige zorg te behandelen, zoals toch behoort. Slordig is Jan Publiek en dat komt de PTT maar eventjes op j 64.000 te staan. Op 64.000, die voor betere doeleinden konden wor den aangewend, dan voor het corri geren van deze fouten! Een postzegel behoort in de rech terbovenhoek van een brief te worden geplakt. Bij het adresse ren moet men 4,5 centimeter van de bovenrand blijven. Maar men laat geen 4,5 centimeter vrij en men plakt de postzegel niet in de rechterboven hoek en voor tienduizenden brie ven kan de post -daardoor geen ge bruik maken van de stempelmachi- nes. Dat geeft vaak een aanzienlijke, vertraging in de verwerking der post- zendingen. Ook zijn er duizenden mensen, die hun brieven onvoldoende, onduidelijk of in het geheel niet adresseren. En hoevelen schijnen niet te weten, dat er een dikke streep onder de plaats naam in het adres behoort te staan! Alleen al in Den Haag zijn dage lijks tien man bezig om te trachten onduidelyk geadresseerde brieven van het goede adres te voorzien. Al leen al in Den Haag kwamen verleden jaar 143.000 onbestelbare brieven binnen, waarop geen adres van de afzender voorkwamDaarvan moesten er 62.000 vernietigd worden, omdat zelfs de geroutineerde Tante Pos er niet in slaagde, geadresseerde of afzender op te sporen. Al die moeite 64.000 Het gaat natuurlijk niet alleen om die 64.000. Hoeveel persoonlijke en zake lijke belangen worden er niet ge schaad door het feit, dat duizenden Nederlanders nog altijd niet weten hoe zij een brief moeten frankeren, adresseren en verzenden. Het week-end staat voor de deur. Een goede gelegenheid om dit Keu- terprobleempje eens te overdenken en zich voor te nemen zijn leven te beteren. Ten slotte nog iets ter overden king. Mr Benno J. Stokvis is uit de Com munistische Partij Nederland getre den. Hij werd bij de jongstg verkie zingen geen Kamerlid meer. En De Waarheid onthult thans de reden. Op 27 April, bij de vaststelling van de candidatenlyst, ging mr Stokvis er mede accoord, dat ny geen ver kiesbare plaats kreeg. Daarby werd ook critiek uitgeoefend op het werk van mr Stokvis als Kamerlid. „Deze verklaarde in zijn discussie de cri tiek te aanvaarden en er naar te zul len handelen. Zijn bedanken thans als lid van de partij houdt in, dat zijn houding niet oprecht was en zyn uittreden moet worden gekarakteriseerd als desertie uit de rijen van de strijders voor vre de en democratie." Aldus De Waarheid. Mr Benno J. mag wel big zijn, dat wij niet in Rusland zitten. Het zou hem de kop hebben gekost, of op zijn minst een enkele reis Siberië. Admiraal Canaris werd tweemaal opgehangen Deense kolonel getuigt in proces te Muenchen In een proces te München tegen Thorbeck en Huppenkothen, die er van worden beschuldigd als rechter en als openbare aanklager de dood van admiraal Canaris, het hoofd van de Duitse contra-spionnage en vijf andere Duitse verzetsstrijders uit de tweede wereldoorlog te hebben ver oorzaakt, is Vrijdag de Deense kolo nel Lunding als getuige gehoord. Lunding zowel als Fabian von Schlabrendorf, een getuige, die na Lunding werd gehoord, verklaarden dat Canaris en drie medeslachtoffers in de vroege ochtend van de 9de April 1945 waren opgehangen, nog voor het standgerecht uitspraak had ge daan. Beiden gaven bijzonderheden over de wijze, waarop Canaris om 't leven werd gebracht. Canaris was opgehangen tot hij bewusteloos was, waarna men hem weer tot bewustzijn had teruggebracht en gevraagd, „hoe hij deze voorproef van de dood vond". Tenslotte had men hem opge hangen tot de dood was ingetreden. Lunding zeide, dat men in het kamp Flossenburg in drie kwartier acht mensen had opgehangen. Goed nieuws voor onze Postabonné's DE KRANT OP ZATERDAG IN HUN BEZIT. Het hoofdbestuur van de P. T.T. is er mede accoord gegaan dat door de dagbladondernemin gen voortaan op Zaterdag alle postexemplaren van hun blad met een oranje strookband wor den verzonden, zodat alle post abonné's, die de voor hen be stemde kranten op Zaterdag middag wensen af te halen, daartoe voortaan in de gelegen heid zijn. Er behoeft daartoe geen enkele formaliteit te wor den vervuld. Dit wordt bü wyze van proef mogelijk gemaakt. Het spreekt vanzelf, dat deze maatregel al leen gehandhaafd zal blijven, als voldoende postabonné's van deze mogelijkheid gebruik ma ken .Immers: de P.T.T. moet zich hiertoe vele moeiten ge troosten en zij doet dat gaarne ten behoeve van het krantenle zend publiek. Bestaat er echter geen animo voor dan zou P.T.T. die offers ook niet meer bren gen. Ongetwijfeld zullen echter ve le postabonné's van deze nieu we, vereenvoudigde regeling ge bruik maken, daar het nu dus mogelijk wordt- om de krant van Zaterdag ook inderdaad op Zaterdag in huis te hebben en niet langer, zoals soms voorheen gebeurde, eerst op Maandag ochtend. De pryzen waren in de afgelopen vyf jaar met de helft verminderd en er werd vier maal meer gespaard dan in 1940. De minister voor de kolenvoorzie- ning, Zasyadko zei, dat de kolenpro- ductie 84 pet groter is dan voor de oorlog. Volgens het vijfjarenplan moet zij nog 43 pet hoger worden. Vice-premier en minister voor de lichte industrie, Kosygin, lid van het politieke bureau zei, dat er na de oorlog meer dan 170.000 nieuwe ma chines waren geïnstalleerd, waardoor de productie van geweven stoffen, gebreide stoffen, gebreide goederen, schoenen, kleding en bontjassen kon worden verhoogd. De productie van de lichte indu strie was dit jaar 43 pet hoger dan voor de oorlog. Thans 103 doden bij Engelse sooorwegramp Nog steeds worden lijken gevonden bij het opruimen van wrakstukken der drie treinen, die nabij het station Harrow in Engeland met elkaar in bot sing kwamen. Doordat drie lijken werden gevon den en enkele zwaargewonden over leden zijn, was Vrijdagavond het to taal aantal doden gestegen tot 103. Ge vreesd wordt, dat zich nog meer lijken tussen de wrakstukken bevinden. Afrikaanse Mau-Mau keert zich tegen de blanken Zij worden bedreigd met moord en terreur In Nairobi (mididen-Afrika)heeft een geheim,s neger-organisatie, de Mau-Mau, de laatste dagen van zich doen spreken, door haar acties tegen de blanke bevolking. Enige dagen ge. leden werd het Engels gezinde stam hoofd der Kikoejoes, Waroehioe, door een bende van de Mau-Mau vermoord. Een menigte van meer dan 3000 Afri. kanen en Europenanen waren van heinde en ver gekomen om 't vermoor de stamhoofd de laa.tste eer te bewij zen. De politie had uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen en patrouil leerde zelfs in pantserwagens door de straten. Enige uren voor de begrafenis greep de politie 40 adspirant-leden van de Mau-Mau, die juist bezig wa ren de zeven eden af te leggen. De arrestanten zaten nog onder het feitenbloed, waarmee zij een soort oop hadden ontvangen. Behalve ve le Afrikaners wonen er*.30.000 blan ken in Nairobi. De eigenaar van een koffieplantage verklaarde, dat hij zyn huisjongens en ander personeel niet meer kon vertrouwen. De Mau-Mau begint steeds meer vaste voet te krij gen. In een buitenwijk'van Nairobi heb ben leden van de Mau-Mau een be jaard Brits echtpaar in him slaapka mer overvallen en met messen en stokken ernstige verwondingen toe gebracht. De slachtoffers verkeren in levensgevaar. Een Brits politie-officier verklaar de: ,,De terreur van de Mau-Mau heeft haar hoogtepunt nog niet be reikt. Wij vrezen dat sommige blan ken wraak zullen nemen. Dat zou op een bloedbad uit kunnen lopen". Voormalig lakei van Lord Derby vermoordde twee bedienden Een voormalige lakei van Lord Der by heeft op diens landgoed te Liver pool, in een aanval van razernij, twee bedienden met een stengnn doodge schoten, terwijl Lady Derby schotwon den in de schouder kreeg en een an dere bediende een schot door zijn hand. Na een inspannende jacht is de dader nog dezelfde avond in een tele fooncel te Liverpool gearresteerd. Weer protest tegen gratieverlening aan Lages. Donderdag hebben de „overlevende redacteuren van het orgaan van het kunstenaarsverzet, „De Vrije Kunste naar" in een telegram aan de minis ter van justitie geprotesteerd tegen de aan Lages verleende gratie. Ook net dagenjKS nescuur der Ne derlandse Federatie van beroepsver enigingen van kunstenaars heeft in een telegram aan de minister van justitie geprotesteerd tegen de gra tie, die aan Lages is verleend. FRANS MEMORANDUM AAN N.-ATL. RAAD „Amerikanen hebben geen voeling met de politieke realiteit in West-Europa" De Franse regering heeft by de Noordatlantische Raad een memoran dum overhandigd, waarin gezegd wordt, dat de Amerikaanse hulpverle ning aan Frankryk niet betekeut, dat Frankrijk onder Amerikaans toe zicht staat. Franse bladen wyzen er op dat Amerikaanse vertegenwoordi gers zich te veel mengen in de binnenlandse aangelegenheden van landen, waaraan de V.S. hulp verlenen. Het Katholieke blad „La Croix" zegt in een commentaar op de afwij zing van het Amerikaanse memoran dum, waarin zoals bekend door de Amerikaanse regering critiek werd uitgeoefend op het economisch, financieel en militair beleid van Frankrijk, dat Frankrijk zijn nationa le eer verdedigt. De heer Pinay, aldus dit blad heeft De vroegere ambassadeur van de Ver. Staten in Moskou, George Kennan, is met zijn echtgenote en twee kinderen op het vliegveld van Frankfurt aan Main aangekomen. We zien de familie Kennan hier by het verlaten van het vliegtuig: Me vrouw Kennan draagt de 5»/2 maand oude Wendy Antonia; de heer Ken nan heeft zich over zjjn 4-jarige zoon Christopher ontfermd. Nog steeds verbitterde gevechten in Korea Strijd in duisternis en regen De strijd op het Koreaanse front ten Noorden van Level blijft sterk op en neer golven. Chinese communisti sche infanterie heeft Vrijdagavond de Zuid-Koreanen weer van de „Witte- gaard- -heuvel pogen te verdrijven e Zuid-Koreaanse infanteristen na men daarop stellingen op ongeveer honderd meter van de heuveltop in van waar uit zij stormaanvallen on dernamen om de top, die in de afge lopen vier dagen van verbitterde ge vechten zestien maal van bezetter is verwisseld, te heroveren. In duister nis en regen is verwoed met hand granaten, geweerkolven en de bajo net gestreden. Het ging uitsluitend om gevechten van man tegen man; het geschut zweeg aan beide zijden. Gevechtswagens der verbondenen waren eerst tot diep in de Noordélrj- ke stellingen doorgedrongen om de overblijfselen op te ruimen van onge veer vyf duizend Chinese infanteris ten, die aan de strijd om de „Witte Paard"-heuvel deelnamen. Goederen van Graziani verbeurd verklaard Het militaire gerecht van Rome heeft Vrijdag de helft van de onroe rende goederen, welke toebehoren aan de voormalige fascistische maar schalk Graziani verbeurd verklaard. Graziani gaat een steeds grotere rol spelen in de neo-fascistische Ita liaanse socialistische beweging. Nieuwe bezoldiging onderofficieren Binnen enkele weken zal de nieuwe bezoldiging voor de dienstplichtige onderofficieren in werking treden. Dit heeft minister Staf medegedeeld op vragen van het Tweede Kamerlid Van Vliet (K.V.P.). De minister is voornemens de nieuwe regeling ook van toepassing te doen zyn op de dienstplichtige onderofficieren, die op het tijdstip van inwerkingtreding nog onder de wapenen zijn, met dien verstande dat de effectieve rang niet wordt verleend met ingang van een datum, voorafgaande aan die van inwerking treding van d.e regeling. VOLLEDIG PROGRAMMA THANS GEPUBLICEERD Twee belangrijke dagen voor Zuiden van Zeeland Zoals bekend zal Z.K.H. Prins Bernhard op 15 en 16 October een werk bezoek brengen aan Zeeuwsch Vlaanderen. De Prins zal daarby vergezeld worden door zijn particulier secretaris, dr F. A. de Graaff, de Kamerheer in buitengewone dienst van HAL de Koningin, H. A. A. baron Collot d'Escury, en ide Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, Prins Bernhard heeft deze zomer zelf het initia tief genomen voor dit werkbezoek aan Zeeland. Een desbetreffend verzoek van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch Vlaanderen heeft er toe ge leid, dat dit bezoek aan dit deel der provincie zal worden gebracht. Van het tweedaagse bezoek zal door Profilty-Polygoon een uitvoerige reportage worden gemaakt, die in de Nederlandse bioscopen zal worden gedraaid. Het volledige programma laten wij hieronder volgen. Prins Bernhard arriveert op 15 October des morgens om 11.30 op het vliegveld Woensdrecht en be geeft zich dan met zyn gevolg per auto naar Kruiningen. Van betekenis is, dat in alle gemeentekommen, die worden aangedaan, langzaam zal worden gereden. Naar Kruiningen leidt de tocht door de kom van Ril land, waar langs het gemeentehuis via de overweg station Rilland, weer naar de Ryksweg zal worden gere den. Ook de kom van Krabbendijke .1 wbrden bezocht. In Kruiningen vindt om 11.55 op de weg voor de pontonbrug de offi ciële begroeting plaats, waarbij mu ziek aanwezig zal zyn. De tocht van Kruiningen naar Perkpolder zal ruim een uur in be slag nemen, omdat onder meer ge varen zal worden naar het verdron ken land van Saeftinge. Tevens zal aan boord geluncht worden. WALSOORDEN EN NIEUW NAMEN Van Perkpolderhaven gaat het om 13 uur naar de Betonfabriek in Walsoorden. Aank. 13.10, vertr. 13.40. Vandaar gaat de tocht naar Graauw. Hier zal aan de Zandbergseweg een bezoek worden gebracht aan een der kroondomeinboerderyen en wel aan die van boer Mahu, waar men om twee uur arriveert. Tien minuten later vertrekt het ge zelschap naar Nieuw Namen, waar om 14.25 de Breigoederenfabriek v. d. Broecke bereikt wordt. Ter ver welkoming zal hier muziek aanwezig zijn. Het oezoek aan de fabriek zal tot 15.05 duren. De tocht gaat dan naar de Klom- penfabriek van de heer C. J. Seghers, voorzitter van de Klompenmakers- patroonsver. St. Gummarus, waar eveneens muziek aanwezig zal zijn. Aankomst 15.12, vertrek 15.47. SAS VAN GENT Van de Klompenfabriek wordt via Sint Jansteen, Koewacht, Zuiddorpe en Westdorpe naar Sas van Gent ge reden, waar een bezoek zal worden gebracht aan de Centrale Suiker Fa briek. Hier zal een aantal landbou wers aan de Prins worden voorge steld. Aankomst 16.27. Na afloop van dit bezoek zal ten huize van ir Horstman een bespre king worden gehouden met het da gelijks bestuur van de Kamer van Koophandel. Om kwart over zeven wordt weer vertrokken, waarna de tocht langs de Westkade, Driekwart, Sluiskil, Axelse Sassing, Axel, naar Hulst gaat, waar in het Stadhuis gedi neerd wordt. Om tien uur des avonds zal deze maaltyd geëindigd zyn, waarna de Prins in Kloosferzande overnacht. (Vervolg op pag. 2.) duidelijk een machtsgebaar gemaakt teneinde een verder onhandig optre den te voorkomen. „Het hoofd van de Franse regering is niet de enige, die reageert. De minister Eden heeft juist op het conservatieve congres te Scarborough verklaard, dat een grote solidariteit tussen Engeland, het ge menebest en Amerika noodzakeiyk is, maar dan een eensgezindheid tussen gelyke partners", aldus „La Croix". De Reuter-correspondent te Parys komt tot de slotsom, dat de Fransen van mening zijn, dat de Amerikanen geen voeling hebben met de politieke realiteit in West-Europa en dat de ze vrees veel meer dan enige nati onale geraaktheid, de reden is van de huidige reacties in de buitenlandse politiek van Frankrijk. Te Washington is men van oordeel, dat de Franse reacties klaaiblykelyk het gevolg van een misverstand zyn. Juin pleit voor Europees leger met Duitse divisies Oorlog in Indo-China houdt 10' Franse divisies gebonden „Het voorgestelde Europese leger moet ook Duitse divisies omvatten, wil het een doelmatig werkende strijdmacht worden". Dit verklaarde Vrydag maarschalk Juin. inspecteur- generaal der Franse strijdkrachten. Hg voegde hieraan toe dat de Fran se verplichtingen in Indo-China ma ken dat Frankryk het zich niet kan veroorloven, de instelling van een Europees leger zonder Duitse eenhe den voor te staan. Juin deelde mede, dat door de oor log in Indo-China tien divisies wor den gebonden. KORTE PREDICATIE EEN RADICAAL GEBOD. Romeinen 12 21: Overwint 't kwade door het goede. Bovenstaaniide roep is meer dan een goede raad. Zij is niet maar zedelijk van aard, berust niet slechts op onze goede wil, doch is radicaler. Zij is een godsdienstig gebod en is feitelijk zo geweldig, dat wij haar onmogelijk zelf kunnen volbrengen. Er is een tijd geweest, dat men ge loofde in de vooruitgang door de be schaving. Het goede zou op de duur het kwade overwinnen. Wij weten nu wel beter, dat het kwaad ons telkens overmeestert en vernedert. Zelfs een man als Paulus zeide: Als ik het goe de wil doen, ligt het kwade mij bij. Het gaat er niet om, het kwade te bestrijden of terug te dringen, maar het te overwinnen. Wij moeten er iets positie/s tegenover stellen, zoals wij eerst de duisternis kunnen verdrijven, door het licht te ontsteken. Als wij het kwade niet doden, zal.het ons doden. Maar hóe zullen wij het dan over winnen? De bijbel durft de iverkelijkheid on der ogen te zien, onderschat 't kwaad niet, maat ziet 't integendeel als 'n sa tanische macht, welke ons tiranniseert. Dit boek is realistisch, echter met pes simistisch.' Zekerelke edele daad draagt de profetie van een overwin ning in zich en elke versterking van het goede is een verzwakking van het kwade. Is dit edele en goede evenwel werkelijk ons vast bezit? Jezus zegt: Daar is nie mand, die (althans voor God) goed doet, ook niet tot één toe. Het huma nisme kan ons blijkbaar niet redden tegen het kwaad. Het wil een dam opwerpen tegen het onmenselijke, maar hoe goed ook bedoeld, blijkt het onvoldoende diepgang te hebben. Deze is kennelijk niet gegeven aan onze natuur, maar is gelegen in Chris tus. Hij overwon het kwade door het goede. Zijn Geest verlost 'ons van het kwaad en heiligt ons. Eerst in Zijn ge meenschap zullen wij volharden, om dat H\j als overwinnaar van 't kwaad, ons bezielt tot de overwinning. Dit is de ervaring van Paulus, van wie dit tekstwoord is. Hij was blazen de dreiging en moord, maar door Christus werd hij een ander mens, toen hij beleed: Heer, wat wilt Gij, dat ik doen zal? Dit is ook het belijden der kerk en niet het pessimisme, maar de glorie van het Christelijk geloof. Zo worden wij niet overwonnen door het kwaad, maar zullen wij het kwaad overwin nen door het goede, in Christus onzen Heer. Goes, A. W. M. Odé. DE VERWACHTt NOORDELIJKE WIND. Wisselende bewolking met hoofdza kelijk in de kustprovincies nog enkele verspreide buien. Overwegend matige Noordelijke wind en ongeveer dezelf de middagtempera turen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1