NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe WALCHFRF.N Agenda Wordt U gekweld MIDDELBURG KRIJGT EINDELIJK EEN GOED ZWEMBAD WOENSDAG 8 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Regenjassen vormen nu gewild smokkelartikel Belgische douane-beambten gebruiken geen pardon Nederlandse regenjassen zyn mo. Snenteel erg in trek by de Belgen en herhaaldelijk moeten de douane-be ambten constateren, dat men tracht de jassen clandestien over de grens te brengen. De prijs van een in eBlgië vervaor- digde regenjas ligt ongeveer 45 hoger, dan een jas, welke men in Ne derland koopt, zodat dit artikel in de grensplaatsen in Zeeuwsch Vlaan deren uiteraard erg in trek is. Indien de kopers de moeite zouden nemen de jassen in te ldaren, zouden de moeilijkheden opgelost zyn, doch ve len schqnen met deze maatregel niet op de hoogte te zijn. De Belgische douane-beambten gebruiken echter §een pardon en vele exemplaren wer en reeds in beslag genomen. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Utrecht is ge slaagd voor het propaed. examen in de Godgeleerdheid, de heer A. J. de Bue te Driewegen. BEVORDERD De heer J. Jongepier te Middelburg, werkzaam ter provinciale griffie van Zeeland, werd door Gedeputeerde Staten bevorderd tot klerk. Causerie over corsetien te Middelburg In de bovenzaal van de Sociëteit ,,De Vergenoeging" te Middelburg is gis teravond een interessante causerie annex demonstratie over corsetten en bustehouders gehouden, welke tien tallen bezoeksters uit geheel Wal cheren getrokken heeft. De heer W. J. van Bemmel, expert van de medische afdeling der banda ge- en corsetindustrie „Basko" te Amsterdam, welke firma in samen werking met het Middelburgs cor- settenmagazyn „Form" deze avond belegde, gaf een uiteenzetting over het Amerikaanse, op anatomisch- wetenschappelijke grondslag ontwor pen Camp-corset, dat voor de Bene- luxlanden in licentie door „Basko" vervaardigd wordt. Spr. wees op drie belangrijke punten, welke speciale aandacht verdienen: het kopen, het dragen en het onderhouden van het corset. Kopen dient te geschieden bij een gerenommeerde zaak op dit ge bied. Wanneer men eenmaal het juis te en passende corset gekocht heeft, kan men zichzelf nog veel kwaad berokkenen, door het verkeerd te dragen. Belangrijke organen kunnen door een verkeerde manier van dra gen ernstig geschaad worden. Ten slotte gaf de heer Van Bemmel nog enkele nuttige wenken voor aanstaan de en jonge moeders. Hij drukte de toehoorsters op het hart om pas tot het dragen van een corset over te gaan, wanneer de lichamelijke ge steldheid van de adspirant-draagster er werkelijk óm vraagt. Een serie interessante lichtbeel den verduidelijkte de lezing. Vlissingen Eerste contactavord van „Gemeenschappelijk belang" De Vlissingse middenstandsvereni ging Gemeenschappelijk Belang" hield Dinsdagavond haar eerste con tactavond in „Unitas", een genoeg lijke avond zonder een officieel pro gramma, welks gezelligheid nog werd verhoogd door de aanwezigheid van een aantal dames der leden. De waarnemend-voorzitter, de heer H. Groenouwe, sprak een woord van welkom en sprak daarbij de hoop uit dat de komende contact-avonden nog wat beter bezocht zullen worden dan deze eerste. In het bijzonder bracht spreker dank aan het lid. de heer H. Duijm, die zich bereid had verklaard een aantal zelf opgenomen films te vertonen. Deze vertoning werd een groot succes; vooral aan de films van de Midza. de middenstands tentoonstelling, welke enige jaren voor de oorlog zoveel succes had, en aan die van het bezoek van de En gelse gasten aan de Vlissingse mid denstand beleefde men veel genoe gen. Enkele opnamen uit de oorlogs jaren riepen de herinnering op aan de 'dagen van rampspoed. Overigens werd de avond doorge bracht in aangename kout en met een spelletje kaart of biljart, waar bij natuurlijk ook nog wel eens over zakelijke belangen werd gesproken. Deze eerste contactavond werd dan ook een succes en bewees, welk een nut dergelijke niet-offieiëie bijeen komsten voor de goede onderlihgen verstandhouding tussen de zaken mensen kan hebben. VERGADERING P. v. d. A. De eerste huishoudelijke vergade ring in dit seizoen van de afdeling Vlissingen van de P. v. d. A. wera gehouden in de nieuwe zaal van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfs Bond. De goed bezochte vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer M. J. van Poelje, die een terug blik wierp op de onlangs gehouden verkiezingen en op de politieke in ternationale situatie. Hij deelde me de, dat binnenkort in het kamp He- denesse bij Cadzand, in samenwer king met Belgische partijgenoten een lezing zal worden gehouden over de kolen- en staalkwestie. Na afhan deling van verschillende huishoude lijke zaken hield de heer M. J. van Poelje een interessante causerie over de kabinetsformatie en over de tot standkoming en verdeling van de mi nisterszetels. Op deze causerie volg de een bespreking. Voorts werd over de eerstvolgende gemeenteraadsver kiezingen van gedachten gewisseld. In de loop van de vergadering werd het onlangs overleden lid, de heer R. Vos, herdacht. OPENBARE LEESZAAL. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Cronin, Twee werelden Nijhoff, Twee meisjes en ik; Staml, Cowboy-liefde; van der Ster, Langs, een omweg; de Vries, Reis door de nacht. Dl. 3. Ochtendgloren1; Warren, Zij gaven hem macht; Bordeaux, La robe dte laine; Balchïn, The small back VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Dossier 212 van Tokio" (14 jaar), 7 en 9 uur; Luxor; „Ik zoek het gevaar1' (18 jaar), 8 uur: Concertgebouw: Vlissingseh Schouw spel met „De wereld heeft geen wachtkamer", 8 uur. Morgen Alhambra: „Warschau Concer to" (14 jaar). 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 8 uur; Concertgebouw: Als vandaag. MIDDELBURG. Vandaag Concert- en Gehoorzaal: Con cert Julius Katchen, piano, 8 uur; Van Benthem en Jutting: Vijf Wal- cherse kunstenaars exposeren (ook morgen); De Gouden Poorte: Jaar vergadering Aig. Woningbouwvereni ging, 8 uur; Concert- enGehoorzaal: Vergadering over bedrijfsbescher- ming In oorlogstijd, 10.15 uur; Oost- kerk: Youth for Christ-ralley, 8 uur; Schouwburg: CF.A. „Schipper naast God", 8 uur; Electro: „The Under world Story", 7 en 9.15 uur. Morgen Electro: „De leukste thuis", 7 en 9.15 uur; Bogardzaal: Vergadering Chr. Emigratie-Centrale, 7.30 uur. room; Marquand, Point of no return; Shakespeare, Hamleto (Esperanto). In de maand September werden uitge leend 2328 Ned. romans, 252 romans in vreemde talen. 802 studieboeken en 512 kinderboeken (totaal 3894), De tijdschrif ten- en krantenzaal werd bezocht door 427 mannen en 115 vrouwen, en de jeugd leeszaal door 90 jongens en 105 meisjes. HANDSCHOENEN EN RINGETJES. Bij de politie te Vlissingen werden de volgende voorwerpen als gevonden gede poneerd; autoped1, twee sleutels, alpino- muts. hondenriem, kinderwant en dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen van de adressen alwaar de volgende voor werpen zijn te bevragen: zwembroek, badhanddoek, wieldop, handschoenen, al pinomuts, zakmesje, passer, portemonnaie. jongensjasje, snoer parels, regenjascein tuur. boodschappentassen, capuchon, lux tabaksdoosje, want, ringetjes, knielaar zen, Lipssleutel, dasspeld, kindersan daaltje, blief, roeiboot, witte hond met rode halsband en' rozenkrans. Middelburg ALLERLEI UIT DE GEMEENTERAAD In de Dinsdae gehouden vergade ring van de Middelburgse gemeente raad werd per 1 November a.s. eervol ontslag verleend aan de heer B G. Schermers als directeur van' de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs. Voor de duur van de cursus 1952 1953 werd tot leraar Hebreeuws aan het Gymnasium benoemd ds. J. SppëJstra van Gapïnge. Mevrouw A. Schreuder-Ruiterbeek en de heren I. van Loo. A. Flipse, J. L. v. d. Harst en S. A. Verslurjs Werden herbenoemd als leden der adviescommissie Woon- ruimtewet. De aanplakrechten wer den verhoogd. Van de vereniging „Handelsbelang" was een brief ont vangen, waarin de stukken rail ter bescherming van de boompjes op de kade een gevaar voor het verkeer werden genoemd. Het gemeentebe stuur zal antwoorden, dat deze brok ken rail het doeltreffendst zijn, maar dat men bereid is het ijzer wit te la ten schilderen. By de rondvraag werd op een vraag van de heer I. van Loo (Arb.) ge antwoord, dat leerlingen van de Am bachtsschool nabij hotel „De Burg" het voormalige Simoelhuispnortje op bouwen De heer J. Goossens (Arb.) vestigde er de aandacht op, dat bij bioscoopvoorstellingen soms losse stoelen in de gangpaden staan en dat het ook nodig is bij filmvoorstellingen toezicht te houden op het naleven van de voorschriften betreffende de leef tijdsgrenzen. „LUCTOR" BESLOOT HET ZWEMSEIZOEN De Middelburgse Reddingsbrigade en Zwemvereniging „Luetor et Emer- go" hield ter gelegenheid van de slui ting van het zwemseizoen een druk bezochte bijeenkomst in het Ned. Koffiehuis. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer J. A. van Dixhoorn de wens uit, dat het be stuurslid de heer A. C. Julianus, die momenteel ziek is, spoedig geheel hersteld zal zijn. Ter beloning van reddingen, res pectievelijk verricht in 1950 en 1952 werden medailles uitgereikt aan Jo- pie de Voogd en Wim Verstelle. De medaille, uitgeloofd door de heer La- bruyère en een doos bonbons voor de jongen en het meisje, die de beste prestatie leverden, werden door de viee-voorzitter, mr. P. C. Adriaanse uitgereikt aan Wim Verstelle en An nie Cornelisse. De voorzitter over handigde een door hem geschonken doos chocolade voor één van de beste der allerjongste zwemstertjes aan Beppie de Nood. Behalve een reeks lichtbeelden over het bloemencorso te Zundert, werd een film vertoond van de zwem mersontmoeting MiddelburgFolke stone in Aardenburg. Vooral deze film viel zeer in de smaak. Nadat als blijk van waardering voor hun activi teit nog geschenken waren overhan digd aan mevrouw D. Simonse-Poer- stamper en de heer en mevrouw Bou- wense, werd de bijeenkomst besloten met een opwekking tot saamhorig heid en serieuze training ter besten diging van de dit jaar behaalde suc cessen, DE WERKZAAMHEDEN AAN DE LANGE JAN. De werkzaamheden aan de spits van de Lange Jan te Middelburg vin den gestadig voortgang. Thans is men bezig met het aanbrengen van éen balustrade met balusters. Deze balustrade is van hout, dat later met lood wordt bekleed. DEMONSTRATIE Nu de maisteelt reeds enkele ja ren met succes in Zeeland beoefend is, hebben de meeste landbouwers de techniek van het zaaien en de ver pleging van dit gewas wel onder de knie. Alleen blijken er nog moeilijk heden te zijn met het oogsten van de kolven. Wanneer dit machinaal geschiedt, moet het product direct afgedorst en gedroogd worden. Vo rig jaar kon dit nog net op tijd ge beuren, doch daar net maisareaal dit jaar weer werd uitgebreid, is de capaciteit van de drogerijen thans niet toereikend om de oogst op tyd te verwerken. Daarom heeft men maisrennen doen bouwen, waarin de kolven, ontdaan van het schutblad, door de buitenlucht worden gedroogd. Bij het volgen van deze methode heeft het machinaal plukken echter het bezwaar dat de schutbladen niet volledig worden verwijderd terwijl ook er vrij aanzienlijk verlies op treed. Beide bezwaren kunnen wor den opgeheven, wanneer het oogsten met de hand gebeurt, met behulp van een Amerikaanse plukhaak. Dit is een eenvoudig, doch het gebruik hiervan moet even geleerd worden. De Coöperatie te Wemeldinge en de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst uit Kruiningen hebben daarom het initiatief genomen, het gebruik van deze plukhaak te demonstreren. Dit zal Donderdag 9 October gesehieden, nl. des morgens op het bedrijf van de heer D. P. Wouterse te Krabben- dijke en des middags achtereenvol gens bij de heeT J. Zwemer te Krui ningen, op het bedrijf „Rotterdam" in de Wilhelminapolder en bij de heer J. de Jonge, Oudelandseweg te Hein- kenszand. Wageningen zal door drie mannen, waarvan twee mét ervarin- ring en éérj met. weinig ervaring, het gebruik van deze haak doen demon streren. TYPOGRAFEN VERGADERDEN De Typografische Studieclub Mid- delburg-Vlissingen vergaderde Maan dag in café-Suisse te Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst hield de heer de Jong uit Amsterdam, chef technische dienst Hagra, een lezing over Linotypezetmachines. Speciale aandacht werd hierbij geschonken aan de nieuwste verbeteringen der machines, een en ander nader toe gelicht met lichtbeelden. De belang stelling voor deze bijeenkomst was „JEUGDGROEP-VAARDIG. HEDEN" Vorig jaar heeft het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond het besluit ge nomen om jeugdleden beneden 12 jaar eenmaal per jaar in de gelegen heid te stellen deel te nemen aan de „jeugdgroep-vaardigheden", die be staan uit twee gedeelten, A. en B. Al vorens aan B. kan worden deelgeno men, moet eerst A worden behaald. Jeugdleden van de gymnastiek- en schermvereniging „Medioburgum" te Middelburg hebben de A-proeven afgelegd. Het zwaarsté onderdeel bleek het balwerpen te zyn, aan wel ke eis acht meisjes en drie jongens niet konden voldoen. Het rode lintje met opschrift „K.N.G.V.-Jeugdgroep A" werd behaald door 17 meisjes en 7 jongens, te weten: Anneke Hout huizen, Rie Houthuizen, Ria Verlinde, Jos Vergouwe, Hetty Zimmerman, Cobi Lems, Leny Vermeulen, Lia Jellema, Neeltje Abrahamse, Corrie Castenmiller, Evi Elstak, Ada de Wij ze, Sonne Reneman, Cathrien v. d. Berg. Leny Lebon, Marietje van Mieghem, Annie Smolders, Henk Ver gouwe, Frans Minderhoud, Peter Galjaard, Jan Willemse, Wim Wattez Bertus Carol en Jos Lubsen. NIEUWE WERKEN IN DE O.L.B. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middel burg werd uitgebreid, met de volgen de werken: Dussel, Tjot; Hulshoff, Dorstig paradijs; Koen-Conrad, Idy lle op de „Morgenster"; Lannoy. De glazen muur; Nynatte'n-Doffegnies, De dwarskop; Popma, De zonde van Jan der Kindere; Schuttevaer-Velt- huys, Drie meisjes en een oude mo len; Viruly, Sneeuw; Visser-Roosen- daal. De lage hoek; Shute, Finale... als voorspel; Baars, Scandinavië; Boersma-Luamajoki en Boersma, Finland; Eskelund, Op reis met men senhoofden; Fahrenfort, India; Kru- yer, Suriname en zijn buurlanden; Van Lier, Spanje; Lodewijckx, Australië, waarheen Lodewrjckx, Nieuw-Zeeland; Mens, Zwitserland; Noordman, Turkije; Schonhoge, Groot-Brittanië; Ter Veen, Japan; De Vries .Reilingh, Denemarken; Weersma en De Ruiter, Met vyf gul den op zak Europa door; Munk, Het Woord. In de maand September werden 4004 boeken uitgeleend, waarvan 807 studiewerken., De leeszaal .werd door 624 personen bezocht. Verbetering van de weg St AnnalandStavenisse. In de vergadering van de gemeen teraad van St. Annaland van jl. Maandag kwam o.m. de verbetering van de weg St. AnnalandStavenis se aan de orde. De totale kosten van deze verbetering zyn geraamd op 544.000,— waarvan de provincie 336.000,voor haar rekening zou nemen, het waterschap 40.000, de D U.W. 90.000,de gemeente Stavenisse f 50.000,en de gemeen te St. Annaland 28.000,Bij deze verbetering is inbegrepen die van de Dorpsweg van St. Annaland van het Schermerspad 350 meter verder in Z. W. richting tot het transformatorge bouw van de P.Z.E.M. De raad van St. Annaland ging accoord met het verlenen van een bijdrage tot maxi maal 28.000. FILMS IN ZEELAND Underworld Story. „The Underworld Story", een Ame rikaanse film van Cyril Endfield. Deze goedgemaakte thriller, 'die de aandacht tot de laatste minuut gespan nen houdt, is gebaseerd op een ver haal van Craig Rice. Een ruw verhaal, dat als achtergrond de Amerikaanse krantenwereld heeft. Die merkwaar dige vertolker van min of meer ongu re typen Dan Duryea speelt een repor ter, die met een verhaal, dat hij in zijn blad heeft geschreven, een mis daad mogelijk maakt en daarna prompt op straat wordt gezet. Hij komt opnieuw in contact met een moord en na een aantal gecompliceer de avonturen, die zich in sneltrein- v?.art, °P het doek afspelen en waar bij hij zich een uitermate gewetenloos man toont, eindigt de film even span nend als zij begon. Howard da Silva geeft een goede uitbeelding van een gangster en voorts werkten o.a. Gale Storm en Herbert Marshall mee. Electro, Middelburg). Ik zoek het gevaar" (I love trou ble), een Amerikaanse film van S. Sylvan Simon. Wanneer Franchot Tone als privé- detective een onderzoek instelt naar het verleden van een bruidje, ontdekt hy, dat zij èen danseres is geweest in een tingel-tangel .Allerlei lieden, die om diverse redenen de sluier over dat verleden niet opgelicht wensen te zien, doen pogingen om het onderzoek te verhinderen en schrikken daarbij niet voor krasse maatregelen terug, maar Tone zet doör. De vijf vrouwen, waarmee hij gedurende zijn speur tocht te maken krijgt, zijn Janet Blair, Janis Carter, Adele Jergens, Glenda Farrell en Lynn Merrick. (Luxor, Vlissingen). Advertentie. door rheumatiek spit sohias, noodd en zenuwpijnen neemt lan Uw toe vlucht tot rogal. Get middel dat baat waar indere <-aien Laat U dus niet langer kwellen maar ge bruik regelmatig t'ogal Toga) zui vert de nieren en is ons^hadelrjU -mor hart en mats Bii ^t.ot-bcplï drogist 0.95, 2.40, en 8.1 Burgerlijke Stand KOUDEKERKE. Bevallen: C- Jongepierde Groot, z. C. CijvatIzeboud, d. C. M. Bollen—van Beers, d. Getrouwd: D. de Baat, 23 j. en P. J. Boogaard, 23 j. W. Blok, 34 j. en E. de Korte, 30 j. Overleden: E. M. Louwers, 83 wed van C. W. Koppejan. P. Lorier, 78 j„ P. de Voogd, 7.1 wed. v. J. Louws. P. »enaar, 69 j., echtgen. v. C. H. Maas. T, Jacobse, 70 j, wecto. van L. Schoe. J, Meijers. 75 j. echtgen. van P. Polderman Marktberichten VISMIJN VEERE 7 Oct.: Export garnalen 1617 kg 731.10. Handels garnalen 1014 kg 49—56. Schar 70 kg 47—61. Bot 94 kg 4263. Middel tong 8 kg 2.13 2.53. Rog 46 kg 52—61. Wijting 233 lig 2534. Alles per kg. Zoutélande VERGADERING CHR. 3IETAALBEWERKERSBOND De Chr. Metaalbewerkersbond af deling Zoutelande-Meliskerke verga derde te Zoutelande, onder voorzit terschap van de heer P. Brasser. Na afdoening van enige huishoudelijke zaken sprak de heer Lodder, districtsbestuurder, over werkloos heidsverzekering. VAN TOT Op een nader te bepalen d'atum in zal te Retranchement een bazar ge houden worden ten bate van de Ned. Herv. Kerk. Er zal "een comité gevormd worden om een en ander voor te berei den. Tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk te Hoedekenslterke is gekozen de heer C. van Dalen. De collecte voor de reclassering heeft te Hoedekenskerke f 44.22 opgebracht. De collecte voor kerkvoogdij en diaco- Li Ovezande bracht de collecte voor „D.E.L." f 20.63 op. De opperwachtmeester der Rijkspolitie A. J. Punt, postcommandant te Oost-Sou burg, voordien te Tholen, is overgeplaatst als postcommandant naar de groep Bres ken s. Op Vrijdag 10 October viert het echt paar H. ZeeveldS. Zeeveld—Le Cocq te Vlissingen zijn gouden huwelijksfeest, nie der Ned. Herv. Kerk te Gaplnge brachten resp. op f 53.27 en f 25.02. De afdeling Retranchement van het Groene Kruis vierde haar 25-ja- rig jubileum en daarmee jubileerde eveneens de heep Brakman, die se dert de oprichting bestuurslid is ge weest. De Unie-collecte ten behoeve van de Christelijke scholen bracht in Middelburg f 830.05 op. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 6 Oct.; Accrui- ty van Antwerpen. Westland van Antwer pen. Delta van Antwerpen. Democraat van Antwerpen. 7 Oct.Hummel van Ant werpen. Novian Coast van1 Antwerpen. Majori van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 6 Oct.Tu- ko van Tyne. Jutland van Cork naar Gent. Noordzee van Grangemouth. Deneb van Londen. Meliskerk van Ceuta. Vlissingen vertrokken 6 Oct.: Marietta naar Singapore. 7 Oct.: Westland naar Rotterdam via Hansweert. Gepasseerd van Antwerpen 6 Oct.: Ma- riekerk naar Amsterdam. Maasym N naar Hamburg. 7 Oct. E A Scheer naar zee. „PIEREBAK" VOOR DE PEUTERS. Het grote bassin (met vijf wedstrijdbanen) wordt vijftig meter lang. Al menigmaal is, ook in ons blad, de treurzang gezongen over het ge brek aan een behoorlek zwembad in Middelburg, waar do jeugd zich de edele zwemkunst eigen kan maken en waar wedstrijden kunnen worden gehouden. Het heeft lang moeten duren, maar eindelijk ban dan toch aan het gerechtvaardigde verlangen van zovele inwoners voldaan worden: wanneer vroegtijdig met de bouw kan worden begonnen, zullen dc Middel burgers volgend voorjaar in een nieuw bad, dat aan alle eisen voldoet, kunnen zwemmen. De plannen om te komen tot de bouw van een nieuw zwembad date ren reeds uit 1939. In dat jaar maak te namelyk de architect H. Wesselo uit Bussum een plan voor een bad nabij de melkinrichting aan de Poe- lendaelesingel. In de oorlog kon van zelfsprekend van de bouw niets ko- den de plannen opnieuw ter hand ge nomen. Aanvankelijk werd gedacht aan een bad op 't Zand, doch net be zwaar was, dat men daar uitsluitend in zoet water zou kunnen zwemmen, terwijl de Middelburgse zwementhou- siasten nu eenmaal een voorkeur hebben voor zout water en in ieder geval een bad in of bij het kanaal wensten Aan deze eisen voldoet het nieuwe plan, dat de architect Wesselo in overleg met de dienst van gemeen tewerken ontwierp, ten volle. Het zwembad komt nu, zoals be kend, langs de kanaaldijk bij het be gin van het Jaagpad. Daar er tussen het bassin en het kanaal een directe verbinding moest komen, dient het Jaagpad omgelegd te worden. De ligging van het bad is uiterst gunstig te noemen: goed beschut, dicht bij de stad, zonrijk. De toegang bevindt zich aan het omgelegde Jaagpad en dooi- het fietspad ter plaatse te verbreden, krijgt men ge legenheid tot het stallen van enige honderden fietsen. Na de cassa te hebben gepasseerd, bereikt men de SCHAKEN COMPETITIEUITSLAGEN VLISSINGSE SCHAAKCLUB. Groep A: H. MeyersS. Kelder 1 0; P. J. Haccou—J. H. Wessels 10; G. M. SteinhauserH. Reynhout 01; H. MeyersC. J. Mommaas 0—1; A. WillemseB. Schreuder VzVz\ A. MastA. Boer 10. Groep B: P. J. AntheunisseC. A. Bikker Jr. 0—1; A. SmitVan Splun- der 10; J. WijnenJ. J. Kroon 10; J. R. WijtenburgG. van Oorschot 01; P. WeelandF. Desein 1—0; P. J. Antheunisse—H Kwant VzVz; J. J. KroonJ. R. Wijtenburg 10; C. A. Bikker Jr.J. Wijnen 1—0; J. de Ruy terJ. de Vries 01. COMPETITIE-UITSLAGEN SCHAAKVER. MIDDELBURG. De wintercompetitie van de schaak vereniging Middelburg werd voort gezet. De uitslagen waren: Groep I: A. DobbelaarH. Strooband 10; P. de ZeeuwG. Boot 10; P. W. MeyiinkJ. L. Woudstra 01; P. M. de KleynJ. Sinke 10: J, de Ba; reP. Sanders 10; A. Dobbelaar- D. de Vos .10; F. de BuyzerJ Scheltens VzIs. Groep II: K. HolsterJ. M. de Ko ning 10; J. JoosseH. Vermeule 1 0; D. Faase—K. v. d. Loos Vz14; F. de KlerkG. Woudstra 01; F. de KlerkK. v. d. Loos 1—0; J. Goed- bloedA. C. v. d. Koorde Vz—Vz; H. PapegaayL. J. Woudstra 01; J. WondergemA. J. Mathyssen 1—0; J. BonthuisJ. A. Verdonk 14Vz. Groep III: mevr, Woudstra-Roden, burgD. P. Cornelisse VzVa; mevr. Holster-DingemanseW. de Jong 01; mevr. Kee- Broeke-^J. Wielemaker 1 —0; D. Kee—W. Koejemans 10; J. KallemeinH. Schippers 10; A. van SluisA. Strubbe 10; A. Liehten- öahl—J. Midavaine 10. JAARVERGADERING De Zeeuwse Schaakbond houdt a.s. Zaterdag haar jaarlijkse algemene vergadering in hotel Centraal te Goes. Op deze vergadering zal o.m. de indeling van de .nieuwe competitie worden besproken. KORFBAL MADJOE IS KAMPIOEN Door de 220 overwinning op K. V.L. 2 en in verband met het zich te rugtrekken uit de competitie van Fortuna en V.K.V. 2. is Madjoe uit Vlissingen kampioen geworden van de 3de klasse B van de Zeeuwse korfbalbond. Reeds a.s. Zaterdag spelen Madjoe T.O.P., de kampioen van de 3de klasse A, te Middelburg een beslis singswedstrijd om uit te maken, wie er aan de promotie-competitie mag deelnemen. De tweede deelnemer aan deze promotie-competitie wordt aan gewezen door een beslissingswed strijd tussen de kampioenen van de 3de klassers C. en D„ de derde is Swift 3 dat in de 2de klasse op de onderste plaats eindigde. Zaterdag wordt ook de eerste van de twee wedstrijden gespeeld voor de promotie naar de 1ste klasse tussen Olympia, kampioen van de 2de klas se en Vios, laagst geplaatste in de lste klasse. De wedstryd wordt op 't terrein van Olympia gespeeld. TOGO-SWIFT 24. Swift heeft aan Togo geen gemak kelijke tegenstander gehad. De eer ste schoten op de Togo-korf draai den op onbegrijpelijke wijze uit de mand. Na 12 minuten had Eiff suc ces (01), waarmede hij voor Swift het honderste punt maakte in deze competitie. Even later was het weer Eiff, die met een goed schot de voor sprong vergrootte. Het veldspel van Togo werd na de wisseling beter en even voor de rust werd het door Kuij- per 12. Leijs maakte daarop gelijk (22) en dat gaf Togo moed. Toch kreeg Swift nu meer kansen en Adri aanse en Bruggeman stelden de zege veilig (24) Togo zakte daarna wat af en nadat nog een doelpunt van Swift was afgekeurd, floot scheids rechter Alberts, die goed leidde, voor het einde. van elkaar gescheiden dames- en he renafdeling. De cabines en de garde robe voor de dames worden noven die voor de heren gebouwd. In elke afdeling komen 28 cabines, die bij grote drukte als wisselcabines dienst zullen doen; de kledingstukken wor den dan in de garderobe in bewaring gegeven. Voorts heeft elke afdeling een aparte kleedruimte voor de schooljeugd. Deze gebouwen zijn in de richting Vlissingen (Zuidzijde) geprojecteerd en de baden in de rich ting van de stad (Noordzyde). GESCHIKT VOOR WEDSTRIJDEN. Het grote wedstrijdbassin 50 meter lang en 19 meter breed kan men alleen bereiken via douches en een waadbak. Dit bad bestaat uit een half diep bassin (van 1.20 tot 2 m.), overgaande in een diep bassin (van 2 tot 3.25 m.). Langs het diepe ge deelte komen springplanken van <Sen en van drie meter hoogte. Daar het grote bassin een lengte heeft van 50 meter, zullen hierin in ternationale wedstrijden kunnen wor den gehouden, evenals poloraatches. Er komen vijf wedstrydbanen. Het ondiepe bad (de ..pierebak") heeft een diepte van 30 tot 90 cm. en ligt het dichtst bij de stad. Het wordt 21 meter lang en de breedte varieert van 10 tot 19 meter. Dit bas sin voor de peuters is ook uitstekend geschikt voor klassikaal zwemonder- richt. Langs de bassins zijn stroken ge dacht, waarop de baders kunnen zon nen. Bij het diepe bad wordt een ki osk geplaatst, waarbij een zitje komt. Het is de bedoeling om de inrichting een muur te bouwen. Het water voor de bassins wordt via een filter uit het kanaal gepompt en zal steeds kun nen blijven doorstromen. Mede dank zij de steun van de N.V. Zwembad Middelburg, die haar kapi taal beschikbaar stelde en van de School Mechanische Uitrusting uit Wezep, die het graven van de bouw putten voor haar rekening nam, zal Middelburg dus volgend jaar ten lan gen leste over een behoorlijk geoutil leerde zweminrichting beschikken, die de onaangename herinnering aan de volmaakt ontoereikende zwem school spoedig zal uitwissen. VOETBAL „ZEEUWEN"-SPELERS NAAR R.C.H. EN Z.F.C. Naar wij vernemen hebben de „Zeeuwen"-spelers P. A. de Visser en P. Oosterling resp. overschrijving aan gevraagd naar R.C.H. Haarlem en Z. F.C. Zaandam. Ling leidt België Nederland Naar wij vernemen zal de bekende Engelse scheidsrechter William Ling de landenwedstrrjd tussen België en Nederland, welke Zondag 19 October te Antwerpen zal worden gespeeld, leiden. VOORLOPIG NED. ELFTAL- BLAUW WIT 5-2 Het voorlopig Nederlands elftal heeft Dinsdag te Amsterdam in de laatste oefenmatch voor de strijd te gen de Belgische jeugd de hoofdste delijke eerste klasser Blauw-Wit met. 5-2 verslagen. (Nagekomen advertenties) Heden overleed tot ons leedwezen onze ge achte voorganger en oud-patroon, de -Heer M. H. VAN HEE Zijn nagedachtenis zal, bij ons in dankbare' herinnering blyven. R. SLÖTEMA en Familie. Wissekerke, 6 October 1952. Heden nam de Heer tot zich onze lieve, zorgzame Man en Va der, CORNELIS STOK in de ouderdom van 81 jaar. Goes: P. STOK—MEIJLER Eefde (bij Zutfen) P. STOK. De begrafenis za) laats hebben op Vrij- ag 10 October des na middags te 2 uur op de algemene begraaf plaats te Goes. Geert bloemen, toespraken. Goes, 7 October 1952. geen Wegens enorm succes blijft CIRCUS VAN BEVER tot en met Donderdag 9 October te GOES. Standplaats Grote Markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5