NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe ZEEUWSCH-VLAANDEREN MIDDELBURG KRIJGT EINDELIJK EEN GOED ZWEMBAD Wissel Zeeuws-Vlaanderen WOENSDAG 8 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Regenjassen vormen nu gewild smokkelartikel Belgische douane-beambten gebruiken geen pardon Nederlandse regenjassen zyn mo menteel erg in trek by de Belgen en herhaaldelijk moeten de douane-be ambten constateren, dat men tracht de jassen clandestien over de grens te brengen. De prijs van een in eBlgië vervaor- digde regenjas ligt ongeveer 45 hoger, dan een jas, welke men in Ne derland koopt, zodat dit artikel in de grensplaatsen in Zeeuwsch Vlaan deren uiteraard erg in trek is. Indien de kopers de moeite zouden nemen de jassen in te klaren, zouden de moeilijkheden opgelost zijn, doch ve len schijnen met deze maatregel niet op de hoogte te zijn. De Belgische douane-beambten gebruiken echter geen pardon en vele exemplaren wer den reeds in beslag genomen. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Utrecht is ge slaagd voor het propaed. examen in de Godgeleerdheid, de heer A. J. de Bue te Driewegen. BEVORDERD De heer J. Jongepier te Middelburg, werkzaam ter provinciale griffie van Zeeland wérd door Gedeputeerde Staten bevorderd tot klerk. Causerie over corsetten ie Middelburg In de bovenzaal van de Sociëteit ,,De Vergenoeging" te Middelburg is gis teravond een interessante causerie annex demonstratie over corsetten en bustehouders gehouden, welke tien tallen bezoeksters uit geheel Wal cheren getrokken heeft. Dé heer W. J. van Bemmel, expert van de medische afdeling der banda ge- en ,corsetindustrie „Baslco" te Amsterdam, welke firma in samen werking met het Middelburgs cor- settenmagazijn „Form" deze avond belegde, gaf een uiteenzetting over het Amerikaanse, op anatomisch- Wetenschappelyke grondslag ontwor- {)en Camp-corset, dat voor de Bene- uxlanden in licentie door „Basko" vervaardigd wordt. Spr. wees op drie belangrijke punten, welke speciale aandacht verdienen: het kopen, het dragen en het onderhouden van het corset. Kopen dient te geschieden bij een gerenommeerde zaak op dit ge bied. Wanneer men eenmaal het juis te en passende corset gekocht heeft, kan, men zichzelf nog veel kwaad berokkenen, door het verkeerd te dragen. Belangrijke organen kunnen door een verkeerde manier van dra gen ernstig geschaad worden. Ten slotte gaf de heer Van Bemmel nog enkele nuttige wenken voor aanstaan de en jonge moeders. Hij drukte de toehoorsters op hét hart om pas tot het dragen van een corset over te gaan, wanneer de lichamelijke ge steldheid van de adspirant-draagster er werkelyk om vraagt. Een serie interessante lichtbeel den verduidelijkte de lezing. AANBESTEDING Door de heer L. A. J. van Dongen, architect B.N.A. te St. Anna ter Muiden, werd aanbesteed in opdracht van de rijwielfabriek Flandria (Ze- delghem) het verbouwen van het voormalig Franciskanerklooster tot magazijn. Er werd als volgt inge schreven: Fa. Gebr. Christiaansen, Oostburg 31.850; A. F. Bogaard 31.555; A. J. H, v. d. Elzen 25.690; H. Leenknegt, Aardenburg 25.200; H. v. Poncke 22.744; F. J. Leen- houts, Sluis 22.068; Comm. Venn. J. F. en H. H. Bogaard 21.813; J. J. van Hee 21.658. De begroting van de architect is 24.300. De gunning is aangehouden. Breskens JAARVERGADERING P. v. d. A. De afdeling Breskens van de P. v. d. A. hield vorige week haar eerste jaarvergadering sedert de heroprichting van deze afdeling. De voorzitter deelde in zijn openings woord mede, dat Breskens de groot ste afdeling heeft van West-Zeeuwsch Vlaanderen. De begroting voor 1952- 1953 werd goedgekeurd. Het zittend bestuur werd bij acclamatie herko zen terwijl het tevens werd uitge breid tot negen personen. Het be staat thans uit: J. Hoogesteeger, voorzitter; Iz. de ,3onge, 2e voorzit ter; W. C. van der Hooft secreta ris-penningmeester; J. W. Altena, 2e secretaris; de dames A. Mijsberg; K. v. d. Velde en M. Niermans en de heren P. Notebaart en A. Post, le den. De secretaris wees er op, dat nu de P, v. d. A, bij de laatste verkie zingen in Breskens een stemmen percentage heeft gekregen van 51-,33 dit zeer belangrijke perspectieven opent voor de gemeenteraadsverkie zingen op 27 Mei 1953. Bij de rondvraag werd nog mede gedeeld, dat er pogingen in het werk festeld worden, in Breskens een A. C. afdeling op te richten. Sluiskii EH.B.O.-EXAMENS. Voor de examens, welke te Sluis kil werden afgenomen tot besluit van de cursus E.H.B.O., die in de A.Z.C, door dokter Van Roy werd gegeven, slaagden de volgende deel nemers: Sluiskil: P. F. Willems; P. G. Wullems; L, A. Bracke; J. A. Bracke; R. A. de Graeve; C. J. SchelstraeteJ. J. v. d. Hagen; P. A. Claes; v. d. Wiele; J. R. Andries- sen, J. M. Jansen. Axel: L E. Baert; P. C. v. Ben- degem. Zuiddorpe: C. G. Belaert. BELJARTSELIZOEN GEOPEND. De biljartclub O.B.K. te Sluiskil heeft haar biljartseizoen geopend met een serie competitiewedstrijden in het clubgebouw bij de heer O. Stockman. De uitslagen van de wed strijden luiden als volgt: Klasse I: E. BleyenbergR. San- drini 7163; P GelderlandE. Bley enberg 78—67;' J. Wullems—P. Gel derland 6951; J. CasteleijnJ. Wullems 5864; P. GelderlandJ. Casteleijn 5665. Klasse II: J, SysA. Snoek 28 24. Klasse III; L. VisserP. v. d. We- ge 18—22; J. de BokxL. Visser 13 —24; F. LauretA. Bleyenberg 25 KIND VIEL OVER BOORD. Van een der in het kanaal liggende rijnaken te Sluiskil viel een 10-jarig meisje bij het spelen over boord. Het kind, dat niet kon zwemmen, kon spoedig door omstanders worden gered. Behalve een nat pak onder vond zij van haar avontuur geen schadelijke gevolgen. Hulst DE KERMIS TE HULST. De Hulsterse kermis heeft ook dit jaar weer vele attracties. Voor de jeugd zijn er vele mogelijkheden, zo als de paarden- en fietsmolens, de schommels, de auto-scooter, enz. Ook het circus Mullens is met een uitge lezen programma en veel buiten landse artisten aanwezig. Schietten ten en snoepkramen vindt men in al lerlei soort. De St. Josephs Ghesellen geven een uitvoering van Christine Lafontaine" onder regie van de heer René Staes uit Sint Niklaas. Dins dagmiddag is er de bekende kermis- koers, waarvoor ongeveer 50 renners inschreven. De Hulsterse midden stand zet haar beste beentje voor en biedt tal van attracties. MUZIEKOPLEIDING Door de Kon. Sted. Harmonie te Hulst werd overgegaan tot de instel ling van een theoretische opleiding voor alle instrumenten, zowel blaas- als strijkinstrumenten en piano. Tot leraar aan deze cursus, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen werd de heer J. Ivens benoemd. liet ligt in de bedoeling met deze muziek opleiding te komen tot een plaatse lijke en zo mogelijk tot een streek- muziekschool. HET WIT-GELE KRUIS. Het bestuur van de afdeling van het Wit-Gele Kruis te Hulst werd als volgt samengesteld: mr. H. v. Son, voorzitter; A. Bal, secretaris; E. de Smit, penningmeester; J. Plas- sehaert, adviseur; dokter J. v. Lier- op, med. adviseur; J. Baart-Fassaert, H. Everaerd, J. Fruytier, J. v. Heu- ckelom, A. Lockefeef, R. Malcontent, C. Strydonck en E. Wauters, leden. Door het bestuur wordt thans een actie gevoerd om tot uitbreiding van het ledental te komen. M.H.C. „RAPIDE" VERLOOR EERSTE WEDSTRIJDEN. Het heeft de Hulsterse hockey club „Rapide" niet meegezeten in de eerste wedstrijden tegen Waal wijk, dat met een versterkte ploeg in het veld kwam. Van het begin af ontwikkelde zich een vlot spel letje, maai' na ongeveer een kwar tier spelen wist Waalwijk te doel punten. Even voor rust maakte Rob Zaman de gelijkmaker. Na de rust ging het spel mooi op en neer, maar tien minuten voor het einde kreeg Rapide een inzinking en wisten de gasten de stand tot 41 op te voe ren, waarmede een geflatteerde over winning verkregen werd. De wedstrijd WaalwijkRapide, welke onmiddellijk daarna op het Hulster sportveld gespeeld werd, werd een duidelijke en overtuigende overwinning voor de Waalwijkers, die over meer uithoudingsvermogen dan de Hulstenaren bleken te be schikken. Met rust was het 30. Na de rust was het weer hetzelfde spel letje en was doelman Eeckhout niet zo in vorm geweest, dan zou de de bacle nog groter geweest zijn. Met 70 wist Waalwijk een verdiende overwinning in de wacht te slepen. WIELERKOERS In Hulst werd een wielex'koers voor nieuwelingen gehouden over een afstand van 80 kilometer. Er waren 37 renners aan de start, 21 renners hebben de koers uitgereden. Tijdens de wedstrijd deed zich een incident voor. Een der renners, A. Teysse uit Amsterdam, moest voor een kind, dat plotseling de rijweg overstak, uit. wijken en kwam daarbij te vallen. Teysse werd hierbij gewond en moest naar het ziekenhuis te Hulst ver voerd worden. De uitslagen van de wedstrijd luiden: 1 C. van Gooi, Rot terdam in 2 uur 4 min. en 29 sec.; 2 J. Huiterman, Wouw; 3 P, .de Jong Made; 4 J. Oeler, Rotterdam; 5 J. Franken, Tilburg; 6 J. Gietman, Dordrecht; 7 B. de Vree. Breda; 8 J. Geleijn, België; 9 H. Ceelen, Hel mond; 10 P. Damen, Lieshout. Axel VERGADERING „DE VOLHARDING" De wielei'supportersclub „De Vol harding" hield te Axel een vergade ring met als enig agendapunt de ver antwoording van de baankoers op 15 Augustus. De voorzitter, de heer Cha Tieleman deelde mede, dat er een ba tig saldo was geweest, dat in de kas van het „Baankoersfonds" is gestort. Hij dankte het werkcomité, de burge rij en de winkeliers voor hun mede werking. Terneuzen RIJKSPOSTSPAARBANK. Bij de rijkspostspaarbank in het ressort Terneuzen, omvattende Ter- neuzen, Hoek, Philippine. Sluiskii en Zaamslag, werd gedurende de maand September ingelegd f 87.936,12 en terugbetaald f 71.895,40. OPGEWONDEN ZEELIEDEN Maandagavond kreeg een drietal zeelieden van het in de haven te Terneuzen liggende Zweedse senip „Brittgol" in een café onenigheid, waarbij enkele klappen werden uit gedeeld. De caféhouder wist de heren echter spoedig naar buiten te wer ken. Des nachts trof de politie een der zeelieden in kennelijke staat op de openbare weg aan. De man werd tegen het gebruikelijke tarief aan boord van zijn schip teruggebracht. DEMONSTRATIE Nu de maisteelt reeds enkele ja ren met succes in Zeeland beoefend is, hebben de meeste landbouwers de techniek van het zaaien en de ver pleging van dit gewas wel onder de knie. Alleen blijken er nog moeilijk heden te zijn met het oogsten van de kolven. Wanneer dit machinaal geschiedt, moet het product direct afgedorst en gedroogd worden. Vo rig jaar kon dit nog net op tijd ge beuren, doch daar het maisareaai dit jaar weer werd uitgebreid, is de capaciteit van de drogerijen thans niet toereikend om de oogst op tijd te verwerken. Daarom heeft men maisrennen doen bouwen, waarin de kolven, ontdaan van het schutblad, door de buitenlucht worden gedroogd Bij het volgen van deze methode heeft het machinaal plukken echter het bezwaar dat de schutbladen niet volledig worden verwijderd terwyl ook er vrij aanzienlijk verlies op treed. Beide bezwaren kunnen wor den opgeheven, wanneer het oogsten met de hand gebeurt, met behulp van een Amerikaanse plukhaak. Dit is een eenvoudig, doch het gebruik hiervan moet even geleerd worden. De Coöperatie te Wemeldinge en de Rrjkslandbouwvoorlichtingsdienst uit Kruiningen hebben daarom het initiatief genomen, het gebruik van deze plukhaak te demonstreren. Dit zal Donderdag 9 October geschieden, nl. des morgens op het bedrijf van de heer D. P. Wouterse te Krabben- dijke en des middags achtereenvol gens bij de heer J. Zwemer te Krui ningen, op het bedrijf „Rotterdam" in de Wilhelminapolder en bij de heer J. de Jonge, Oudelandseweg te Hein- kenszand. Wageningen zal door drie mannen, waarvan twee mét ervarin- ring en één met weinig ervaring, het gebruik van deze haak doen demon streren. Verbetering van de weg St. AnnalandStavenisse, In de vergadering van de gemeen teraad van St, Annaland van jl. Maandag kwam o.m. de verbetering van de weg St. AnnalandStavenis se aan de orde. De totale kosten van deze verbetering zyn geraamd op 544.000,waarvan de provincie 336.000,voor haar rekening zou nemen, het waterschap 40.000, de D.U.W. 90.000,de gemeente Stavenisse f 50.000,en de gemeen te St, Annaland 28.000,By deze verbetering is inbegrepen die van de Dorpsweg van St. Annaland van het Schermerspad 350 meter verder in Z. W. richting tot het transformatorge bouw van de P.Z.E.M. De raad van St. Annaland ging accoord met het verlenen van een bijdrage tot maxi maal 28.000. BRIL ZONDER GLAZEN EN PORTEMONNAIE ZONDER INHOUD. Aan het bureau van politie te Terneu zen zijn inlichtingen te bekomen over volgende gevonden voorwerpen: zwart plastic damestasje; sleutel, 2 sleuteltjes nr. 16. een paar roodbruine kinderschoentjes en grijze kindersokjes, gedeeltelijk mon tuur van een bril, sleuteltje, 1 paar peau de suéde damesschoenen (zwart), tabaks doos, plastic vulpotlood, bruin en beige gehaakte dameshahdschoen, geblokte wollen shawl, portemonnaie met inhoud, zwarte glacé dameshandschoen, blauw ke telpak. bruine portemonnaie met inhoud, een paar zwarte glacé dameshandschoe nen, mantelceintuur (groen-zvvart ge blokt), kinderportemonnaie, geblokte handdoek, kinderportemonnaie. 'wollen das (geeLbruin gestreept). Lipssleute), voetbal, een lichtgele regenjas (gevonden aan de Kraagbrug), ceintuur van regen mantel, rode jonge poes. kano (van bui ten blauw, van binnen wit), plastic meetlat, rode step (zo goea als nieuw), ballpoint, merk Reynolds, halskettinkje m. medaillon, damesportemonnaie met in houd, bankbiljet, een autostep, een blauwe ceintuur, een Lips huissleutel, een zilverbon, zilveren schakelarmband, Lips- sleutel, zilveren broce (boerenknoop), padvindersriem, waarin letters VREE. das gekleurd bruin en' geel, muntbiljet, zilveren armband (stuivertjes), herenpols horloge met lederen armband, kinderarm bandje, bruine damesportemonnaie zonder inhoud, huissleutel, huissleutel, timmer manshamer, kinderrègencape. R.K. PATROONS- EN AAN. NEMERSBOND VERGADERDE. In hotel „Centraal" te Terneuzen vergaderde onder leiding van de heer C. Biesbroeck uit Hulst, de afdeling Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Ned. R.K, Patroons- en Aan- nemersbond. Enige interne kwesties werden daarbij uitvoerig besproken, waaronder de nieuwe contributie regeling en de berekening van het uurloon. De vergadering, die een be sloten karakter droeg, was druk be zocht. Burgerlijke Stand ZAAMSLAG. Ondertrouwd: J. Bakker. 39 j. en A. Ha melink, 37 j.; A. Koole, 24 j. en L. Maas, 23 j. Getrouwd: J. van Wijck, 25 j. en A. de Brce, 24 j. Bevallen: A. C. J. KaijserFaas, z.; J. C. JansenBoeije, d.; P. LensenScherpe- nisse, a1.; A. S. de Ruijterde Meester, z. Overleden: J. van Langevelde, 83 j., echtgenote van J. de Visser. Marktberichten VISMIJN BRESKENS 7 Oct.: Export garnalen 1852 kg I.2888. Handels garnalen 20 kg 92. Schar 3 kg 63. Bot 93 kg- 56—49. Wij ting 28 kg 54—42. Middel tong 19 kg 2.182.00. Alles per kg. VEILING ZUID-BEVELAND GOES 7 Oct. Fruit voor export: Goudreinetten AA 21. A 16.20, BC 14.20, I grof 14.70— 15, I 12.4013, II 6.10, Allington Pippin A 20. BC 14, I grof 20. 1 11, II 4. Cox Oranje Pippin AA 37.30. A 33.60—35.40, BC 30.55. I grof 31.50—31.80, I 24.40, II 6. Glorie van Holland A 21, BC 13.20, I grof 15. I 11.50, II 6.10. Sterappels A 25.90, BC 20—20.15, I grof 24,10, I 13.70, II 6.10. Laxton Su- (perbe A 23, BC 13,40, I grof 20, I 11. II 3.80. Jonathan A 23, BC 18, I grof 20. I 15. Gron. Kroon A 15.70, BC 11.60, I grof 12.80 I 9, II 3. Bramley Seedling I grof 750, I 7, II 450. Doyenné du Cornice A 46.10, BC 45.90*—47.60, I grof 42.60, I 38.10—38.20. II 18.10. Conference A 12, BC 10.35, I grof II, I 9.20, II 4. Zwijndr. Wijnpeer A 10.50, BC 8.30. I grof 8, I 6.70, n 3. Nouveau Poi- teau I grof 350, I 3, Br. Alex. Lucas A 16—16.20, BC 16.50, I grof 10.20, I 9.90, II 4,50, Legipont A 20, BC 9.50, I grof 20.10, I 10. II 3. Seign. d'Esperen A 13.20, BC 9.90, I grof 10, II 5. Emile d'Heijst A 6.70, BC 6.80, I grof 6, I 5.40. Will. D.uchesse A 7.20, BC 3.10', I grof 5.70, I 4.10.'Ponds- peren I grof 6.30, I 6.50, II 4.60. Verpakt fruit: Cox Oranje Pippin AAA 41—48, AA 37—39, A 37—38. Goudreinetten AA 26—31, A 15—18. Jonathan AA 30, A 27, B 21. Glorie van Holland AA 39—40, B 26. Ellisons ^Oranje A 35, B 33, C 23. Gewone veiling: Goudreinetten keuken 11.70 11.7013.60, idem fabr. 7. id. gesort. val 6.10—6,40. Cox Oranje Pippin 5—27. Allington Pippin 56. Glorie van Holland 913. Sterappels 316. Laxton Superbe 312. Bramley Seedling 35. Gron. Kroon 89. Jonathan 311. Lemoenappels 812. Dubb. Bellefleur 3^7. Zure Bellefleur 3— 12. Zoete Campagne 11—16. Kroetappels in ate wagon 3. Tuinzoet 22. Doyenne du Cornice 326. Legipont 36. Conference 46. Zwijndr. Wijnpeer 4—8.. Br. Alex. Lucas 37. Br, Clairgeau 314. Pondspe ren 36. St. Remy 36. Gieser Wildeman 11—18. Blauwe Druiven 6783. Noten 0.85 —1,70. Dubb. Noten 5.20—5.30. „P1EREBAK" VOOR DE PEUTERS. Het grote bassin (met vijf wedstrijdballen) wordt vijftig meter lang. Al menigmaal Ss, nuk in ons blad, dc treurzang gezongen over het ge brék aan een behoorlijk zwembad in Middelburg, waar de jeugd zich dc edele zwemkunst eigen kan maken en waar wedstrijden kunnen worden gehouden. Het heeft'Iang moeten duren, maar eindelijk kan dan toch aan liet gerechtvaardigde verlangen van zovele inwoners voldaan worden: wanneer vroegtijdig met dc bouw kan worden begonnen, zullen dc Middel burgers volgend voorjaar in een nieuw bad, dat aan alle eisen voldoet, kunnen zwemmen. De plannen om te komen tot de bouw van een nieuw zwembad date ren reeds uit 1939. In dat jaar maak te namelijk de architect H. Wesselo uit Bussum een plan voor een bad nabij de melkinrichting aan de Poe- lendaelesingel. In de oorlog kon van zelfsprekend van de bouw niets ko-' men, maar enkele jaren geleden wer den de plannen opnieuw ter hand ge nomen. Aanvankelijk werd gedacht aan een bad op 't Zand, doch het be zwaar was, dat men daar uitsluitend in zoet water zou kunnen zwemmen, terwijl de Middelburgse zwementhou- s'iasten nu eenmaal een voorkeur hebben voor zout water en in ieder geval een bad in of bij het kanaal wensten Aan- deze eisen voldoet het nieuwe plan, dat de architect Wesselo in overleg met de dienst van gemeen tewerken ontwierp, ten volle. Het zwembad komt nu. zoals be kend, langs de kanaaldijk bij het be- fin van het Jaagpad. Daar er tussen et bassin en het kanaal een directe verbinding moest komen, dient het Jaagpad omgelegd te worden. De ligging van het bad is uiterst gunstig te noemen: goed beschut, dicht bij de stad, zonrijk. De toegang bevindt zich aan het omgelegde Jaagpad en door het fietspad ter plaatse te verbreden, krijgt men ge legenheid tot het stallen van enige honderden fietsen. Na de cassa te hebben gepasseerd, bereikt men de Advertentie. Van onze adverteerders. Eens te jneer is de Noordstraat te Terneuzen een modem winkelpand rijker geworden, nu de firma D. L. van der Meer Duerink haar zaak in dames- en kinderconfectie heeft heropend. De bestaande winkel werd, door de bouw van een nieuwe ver koopruimte daarachter, in zeer aan zienlijke mate vergroot, zodat de cli entèle thans op overzichtelijke wijze de aanwezige collectie wordt" getoond Een drietal keurig ingerichte paska mers staan de aaspirant kopers ter beschikking. Speciale vermelding ver dient nog de verlichting van 'het nieuw gebouwde gedeelte van de win kel, waardoor daglichtverkoop mo gelijk is. Vele bloemstukken, afkom stig van vrienden en zakenrelaties gaven de moderne en voortreffelijk ingerichte zaait een feestelijk aan zien. SCHAKEN JAARVERGADERING De Zeeuwse Schaakbond houdt a.s. Zaterdag haar jaarlijkse algemene vergadering in hotel .Centraal te Goes. Op deze vergadering- zal o.m. de indeling van de nieuwe competitie worden besproken. VAN TOT Te Oud-Vosseraeer werd een aantal kle dingstukken en handwerken verkocht ten bate van de restauratie der Ned. Herv. Kerk. De opbrengst was f 792.33. Volgend jaar wil men opnieuw een verkoopdag or ganiseren. Op 15 November begint te Hulst weer een cujpus voor de opleiding tot kraam verzorgster. Als docente treedt op zuster J. Hoenselaers. In de plaats van de aftredende secre taris van d'e RJC. Jonge Boerenstand te Clingc, de heer P. Maenhout, werd be noemd de heer E. Bonte. Door de schooljeugd van Hulst wordt iedere week ruim 2000 kilo oud papier opgehaald. De opbrengst hiervan wordt voor charitatieve doeleinden besteed. Ter gelegenheid van de kermis jn> Hulst, trok d'e harmone voor het eerst met een volledige drumbandbezetting en met flambouwen door de stad, De Kajotters van Clinge hebben een Kajottersband opgericht. Ook hebben zij een toneelstuk in studie genomen, dat deze winter nog zal worden opgevoerd. De huis.aan-huis-collecte te Hulst voor de door de W.S.C. „De Sportvrienden" te Hulst te organiseren baankoers bracht f 188.84 op. De collecte voor de Nationale reclas sering bracht te Retranchement f 16.70 op. In de Ned. Herv. Kerk te Retranche ment werd een collecte gehouden voor het z.g.n. Noodfonds. Deze collecte bracht f 33.53. op. Het fonds moét dienen voor het inrichten van een verenigingslo kaal. Op een nader te bepalen datum in 1953 zal te Retranchement een bazar ge houden worden ten bate van de Ned. Herv. Kerk. Er zal een comité gevormd worden om een en ander voor te berei den. Tot notabel bij de Ned.' Herv. Kerk te Hoedekenskerke is gekozen de heer C. van Dalen. De collecte voor de reclassering heeft te Hoedekenskerke f 44.22 opgebracht. De collecte voor kerkvoogdij en diaco- In Ovezande bracht de collecte voor „D.E.L." f 20.63 op. De opperwachtmeester der Rijkspolitie A. J. Punt, postcommandant te Oost-Sou burg, voordien te Tholen, is overgeplaatst als postcommana'ant naar de groep Bres kens. Op Vrijdag 1CL October viert net echt paar H. Zeeveld—S. Zeeveld—Le Cocq te Vlissingen zijn gouden huwelijksfeest, me der Ned. Herv. Kerk te Gapingo brachten resp. op f 53.27 en f 25.02. De afdeling Retranchement van het Groene Kruis vierde haar 25-ja- rig jubileum en daarmee jubileerde eveneens de lieer Brakman, die se dert de oprichting bestuurslid is ge weest. In het concertgebouw te Terneu zen trad Dinsdagavond op prof. Jim Murray in een interessant program ma, bestaande uit gedachten lezen, gedachten overbrenging, telepatische experimenten enz. De Unie-collecte ten behoeve van de Christelijke scholen bracht in Middelburg f 830,05 op. Wordt U gekweld door rheumatiek spit sohias, noo.o- en zenuwpijnen neemt dan Uw toe vlucht tot Togal Het middel dat baat waar -mdere raien Laai tl dus niet langer kwellen maar ge bruik regelmatig L'ogal. Togal zui vert de nieren en is onschadelijk -moi hart en ma-ig Bii "onthpek t. drogist f 0.95, 2.40, en 8.88. Plattelandsvrouwen vergaderden Dinsdagmiddag kwam de afdeling Zuid Beveland-W est van de Bond van Plattelandsvrouwen in ;,de Prins van Oranje" te Goes in jaarvergadering bijeen; De leiding was in handen van mevrouw Van Oeveren. Het afgelopen jaar had zich ge kenmerkt door een grote activiteit. Mevrouw v. d. Endt bracht verslag uit over de voorjaarsvergadering te Utrecht, terwijl mevrouw de Ruiter zulks deed van de provinciale verga ring te Kortgene. Als afgevaardigde naar de op 15 November a.s. te hou den najaarsvergadering te Utrecht werd aangewezen mevrouw Oele-Die- leman. Mej. Mol zal de afdeling ver tegenwoordigen op de a.s. Ontwikke lingsdag te Goes. De dames le Cocq en v. d. Linde werden in de kascom- missie benoemd. Als prov kascommis missielid werd voorgedragen me vrouw Viergever-van Liere. Voorts werd het winterprogramma bespro ken. Er zullen een lampekap- en een handwerkcursus worden georgani seerd, waarvoor zich reeds verschil lende dames opgaven. Ook zal een begin worden gemaakt met volks dansen. Na de pauze droeg mevrouw L. N. Huysman-Griep voor uit het boek „Robert". Op gevoelvolle wijze be schreef zij het leven van Robert en de verschillende richtingen van op voeding welke in dit boek beschre ven worden, De grote aandacht waar mee deze voordracht beluisterd werd, bewees wel hoezeer het gebodene in de smaak viel. KORFBAL MABJOE IS KAMPIOEN Door de 220 overwinning op K. V.L. 2 en in verband met het zich te rugtrekken uit de competitie van Fortuna en V.K.V. 2, is Madjoe uit Vlissingen kampioen geworden van de 3de klasse B van de Zeeuwse korfbalbond. Reeds a.s. Zaterdag spelen Madjoe en T.OJ?., de kampioen van de 3de klasse A, te Middelburg een beslis singswedstrijd om uit te maken, wie er aan de promotie-competitie mag deelnemen. De tweede deelnemer aan deze promotie-competitie wordt aan gewezen door een beslissingswed strijd tussen de kampioenen van de 3de Wassers C. en D., de derde is Swift 3 dat in de 2de klasse op de onderste plaats eindigde. Zaterdag wordt ook de eerste van de twee wedstrijden gespeeld voor de promotie naar de 1ste Wasse tussen Olympia, kampioen van de 2de Was se en Vios, laagst geplaatste in de lste klasse. De wedstrijd wordt op 't terrein van Olympia gespeeld. TOGO-SWIFT 2—4. Swift heeft aan Togo geen gemak- kelyke tegenstander gehad. De eer ste schoten op de Togo-korf draai den op onbegrijpelijke wyze uit de mand. Na 12 minuten had Eiff suc ces (01), waarmede hy voor Swift het honderste punt maakte in deze competitie. Even later was het weer Eiff, die met een goed schot de voor sprong vergrootte. Het veldspel van Togo werd na de wisseling beter en even voor de rust werd het door Kuij- per 12. Leys maakte daarop gelijk (22) en dat gaf Togo moed. Toch kreeg Swift nu meer kansen en Adri- aanse en Bruggeman stelden de zege veilig (24). Togo zakte daarna wat af en nadat nog een doelpunt van Swift was afgekeurd, floot scheids rechter Alberts, die goed leidde, voor het einde. van elkaar gescheiden dames- en he renafdeling. De cabines en de garde robe voor de dames worden ooven die voor de heren gebouwd. In elke afdeling komen 28 cabines, die bij grote drukte als wisselcabines dienst zullen doen; de kledingstukken wor den dan in de garderobe in bewaring gegeven. Voorts heeft elke afdeling een aparte kleedruimte voor de schooljeugd. Deze gebouwen zijn in de richting Vlissingen (Zuidzijde) geprojecteerd en de baden in de rich ting van de stad (Noordzijde). GESCHIKT VOOR WEDSTRIJDEN. Het grote wedstrydbassin 50 meter lang en 19 meter breed kan men alleen bereiken via douches en een waadbak. Dit bad bestaat uit een halfdiep bassin (van 1.20 tot 2 m.t, overgaande in een diep bassin (van 2 tot 3.25 m.). Langs het diepe ge deelte komen springplanken van één en van drie meter hoogte. Daar het grote bassin een lengte heeft van 50 nieter, zullen hierin in ternationale wedstryden kunnen wor den gehouden, evenals polomatches. Er komen vyf wedstrydbanen. Het ondiepe bad (de „pierebak") heeft een diepte van 30 tot 90 cm. en ligt het dichtst brj de stad. Het wordt 21 meter lang en de breedte varieert van 10 tot 19 meter. Dit bas sin voor de peuters is ook uitstekend geschikt voor klassikaal zwemonder- richt. Langs de bassins zyn stroken ge dacht. waarop de baders kunnen zon nen. Bij het diepe bad wordt een ki osk geplaatst, waarbij een zitje komt. Het is de bedoeling om de inrichting een muur te bouwen. Het water voor de bassins wordt via een filter uit het kanaal gepompt en zal steeds kun nen bltjv.en doorstromen. Mede dank zij de steun van de N.V. Zwembad Middelburg, die haar kapi taal beschikbaar stelde en van de School Mechanische Uitrusting uit Wezep, die het graven van de bouw- Sutten voor haar rekening nam, zal lïddelburg dus volgend jaar ten lan gen leste over een behoorlijk geoutil leerde zweminrichting beschikken, die de onaangename herinnering aan' de volmaakt ontoereikende zwem school spoedig zal uitwissen. VOETBAL „ZEEUWEN'-SPELERS NAAR R.C.H. EN Z.F.C. Naar wij vernemen hebben de „Zeeuwen"-spelers P. A. de Visser en D. Oosterling resp. overschrijving aan gevraagd naar R.C.H. Haarlem en Z. F.C. Zaandam. Ling leidt België ^Nederland Naar wij ver nemen zal de bekende Engelse, scheidsrechter William Ling de landenwedstrijd tussen Beigië en Nederland, welke Zondag 19 October te Antwerpen za] worden gespeeld, leiden. VOORLOPIG NED. ELFTAL- BLAUW WIT 5-2 Het voorlopig Nederlands elftal heeft Dinsdag te Amsterdam in de laatste oefenmatch voor de strijd te gen de Belgische jeugd de hoofdste delijke eerste klasser Blauw-Wit met 5-2 verslagen. (Nagekomen advertenties) Heden overleed tot ons leedwezen önze ge achte voorganger en oud-patroon, de Heer M. H. VAN HEE Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering blijven. R. SLOTEMA en Familie. Wissekerke, 6 October 1952. Heden nam de Heer tot zich onze lieve, zorgzame Man en Va der, CORNELIS STOK in de ouderdom van 81 jaar. Goes: P. STOK—MEIJLER Eefde (bij Zutfen): P. STOK. De begrafenis zal plaats hebben op Vrij dag 10 October des na middags te 2 uur op de algemene begraaf plaats te Goes. Geen bloemen, geen toespraken. Goes, 7 October 1952. Wegens enorm succes blijft CIRCUS VAN BEVER tot en met Donderdag 9 October te GOES. Standplaats Grote Markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11