NIEUWS UIT ZEELAND WALCHFREN Agenda RILLANDIA HEEFT DE LEIDING DOOR NEDERLAAG VAN KAPELLE MAANDAG 6 OCTOBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jubileum notaris E, C. van Dissel. Notaris E. C. van Dissel te Goes, de nestor van liet Nederlandse nota riaat, mocht Zaterdag ter gelegen heid van zijn 45-jarig ambtsjubileum zeer vele schriftelijke gelukwensen en ook bloemstukken ontvangen. Zo als bekend had de heer van Dissel, die reeds 86 jaar is, verzocht dit ju bileum in alle rust te mogen vieren. De heer K. Fabius burgemeester van De R:lt. OUD-BURGEMEESTER VAN OOSTKAPELLE Tot burgemeeser van De Bilt is met ingang van 1 November benoemd de heer K. Fabius, thans burgemeester van de gemeente Wisch in Geldei*- land en oud-burgemeester van Oost- kapelle (19361945). Tankschip nabij Riiland-Balh aan de grond en weer vlot. Zondagmorgen jL is het Neder landse motortankschip Oberland!' van de Maatschappij „Plevier" te Rotterdam nabij Rilland Bath aan de grond gelopen. Het 397 ton 'metende schip was ge laden met 335 t. smeerolie en op weg van Antwerpen naar Gent. Met behulp van het Belgische mo tortankschip „Nijverdal" van dezelf de maatschappij en van de sleepboot „En Avant VI" van W. Muller uit IJmuiden. kon de „Oberland" om streeks vier uur in de middag vlot gesleept worden, waarna de reis kon worden voortgezet. Octobermaand is Zeeuwse maand. De Commissaris der Koningn in de provincie Drente, mr. J. Cramer zal op 11 October spreken op een bijeen komst, welke de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg organiseert ter inlei ding van de inzamelingsactie „Octo bermaand Zeeuwse maand". Mr. Cramer zal het hebben over de moge lijkheden tot stimulering van het sociale en culturele werk door middel van provinciale collecten. Tevens wordt een korte toelichting gegeven op de voor 1952 gekozen ob jecten. Dit geschiedt door de heren A. Schout, lid van Gedeputeerde Sta ten (en vice-voorzitter van de Stich ting Zeeland maatschappelijk werk, gezinsverzorging en kleuteronder wijs), mr. dr. A, J. J. M. Mes voor zitter van het Zeeuws Katholiek Cen trum voor maatschappelijk en cultu- reed werk en eveneens lid van G. S. (culturele aspecten) en ds. H. M. Stratlng, voorzitter van de Prov. Hei-vormde Jeugdraad (jeugdzorg). De opbrengst van de collecte wordt f eheel gebruikt om de sociale en cul- urele activiteiten van het kerkelijk en particulier initiatief, uitsluitend in de provincie Zeeland, te steunen. Druk bezoek aan „Lumato". te Goes. De luchtmachttentoonstelling in de zalen-Krijger te Goes mag zich in een goede publieke belangstelling verheu gen. Zaterdag werden totaal 3360 be zoekers geteld, onder wie ca. 250 leer lingen van scholen. In totaal zijn er thans reeds ca. 4000 betalende bezoekers de kassa gepas seerd. Gapiüge begroette burgemeester De Kam. Feest in het versierde en verlichte dorp. Een gure wind en nu en dan een druilerig regentje hebben niet kun nen verhinderen, dat het burgemees- tersfeest in Gapinge Zaterdag opge wekt is gevierd, dat de nieuwe bur ineester, de heer A. de Kam en zijn echtgenote ook in dit onderdeel van de gemeente Vrouwenpolder een zeer hartelijke ontvangst werd bereid. De burgemeester en mevrouw De Kam werden omstreeks het middag uur ver buiten het dorp afgehaald door een erewacht van ruiters op fraai versierde paarden, die het rij tuig omstuwden. De meeste bewoners van Gapinge, de schooljeugd incluis, hadden zich bij de ingang van het dorp verzameld, waar een prachtige erepoort de eerste burger van de ge meente een welkom toeriep. Bij deze poort sprak de voorzitter van de feestcommissie, de heer W Louwer- se, welgemeende begroetingswoorden en boden twee meisjes, To Kesteloo en Leintje Looise, mevrouw De Kam een mooie ruiker bloemen aan. De schoolkinderen zongen onder leiding- van de heer Oranje een voor deze gelegenheid ingestudeerd welkomst lied, waarna de burgemeester allen hartelijk dankte voor deze luister rijke ontvangst. Hij vertelde daarbij, rèeds veel gehoord te hebben over de goede gemeenschapszin, welke Gapin ge siert. Er werd een driewerf hoera op de nieuwe burgemeester en op Ga pinge uitgebracht. De plechtige begroetingssamen- kemst in het versierde verenigings gebouw werd begonnen met het zin gen van het zesde couplet van het Wilhelmus en van „Dat 's Heren Ze gen op U daal". Nadat de heer Lou is erse een inleidend woord had ge sproken, hield de heer N. Mesu, loco burgemeester van Vrouwenpolder, de zelfde toespraak, waarmede hij een dag tevoren de burgemeester had ge ïnstalleerd. Deze herhaalde zijn in- slallatierede 'en wees er nog eens met nadruk op, dat de afdeling Gapinge gelijke belangstelling zal krijgen als Officiële publicaties VLISSINGEN. INRICHTING EN HET GEBRUIK DER ALGEMENE BEGRAAFPLAATSEN, ENZ. E. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op de gemeente secretarie. 2e afdeling, gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is ne- dergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld een door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 29 Augustus 1952. onder no. 22c vast gestelde verordening tot wijziging van de Veroró'ening. regelende de inrichting en het gebruik der algemene begraafplaat sen en het begraven van lijken, en dat deze wijzigingsverordening, welke onder meer behelst het stellen van voorschriften voor het oprichten van gedenktekens en ander gral'werk, in werking treedt op 9 October 1952. Vlissingen, 6 October 1952. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Mensen, die men schuwt". (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Vrouwen uit de. oer tijd", (18 jr.), 8 uur; Van Benthem en Jutting: Vijf Walcherse kunstenaars exposeren (ook morgen). .Morgen Electro: „The Kinderworld Story". 7 en 9.15 uur; Stadhuis: Ver gadering gemeenteraad. 2 uur; Oost- kerk: Youth for Christ-ralley, 8 uur; Schouwburg: C.F.A.: „Schipper naast God", 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Dossier 212 van Tokio", (14 j.)t 7 en 9 uur; Luxor: .Eva", (18 j.), 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: „Ik zoek het gevaar", (18 j.), 8 uur. het dorp Vrouwenpolder. Hierna spraken nog de Hervormde predikant ds. J. de Boer en de Gereformeerde voorganger, ds. J. Spoelstra, de heer M. Arendse namens het bestuur van de Chr. school, de heer G. de Vos na mens de gemeenteraad, de vorige burgemeester van Vrouwenpolder- Gapinge, de heer W. N. van Liere en de voorzitter van de raad van toe zicht van de coöp. Boerenleenbank, de heer W. C. Allard. In het versierde en verlichte dorp was het volop feest. De schoolkinde ren werden gul onthaald en vermaak ten zich met tal van spelen. De volksspelen met name het sjeesje rijden oefenden ook gróte aantrek kingskracht uit op de anderen. De burgemeester en zijn echtgenote na men hieraan deel. Bij het sjeesje rij den deed zich een ongeval voor, dat nog goed afliep. Een paard sloeg op hol en een kind werd uit het wagen tje geslingerd, doch liep slechts enke le schrammen op. De kerktoren was 's avonds door een schijnwerper verlicht, hetgeen een bijzonder aardige aanblik bood. Onderwijzers vergaderden in Middelburg, De afdeling Walcheren van de Ver eniging van Chr. onderwijzers verga derde Zaterdag onder voorzitter schap van de heer L. van Noppen in Middelburg. De directeur van de Chr Kweekschool aldaar, de heer J. A. van Bennekom, hield een causerie over stadhouder Willem III en be handelde daarbij in het bijzonder diens persoonlijkheid. De heren I. van Noppen en D. W. Wijsman werden afgevaa rdigd naar de districtsvergadering te Dordrecht. In verband met het periodieke aftre den van mej. G. dg Koning werd mej. Groot Nibbelink tot secretaresse be noemd. De heer Wisman werd her benoemd in de Stichting Sehooltand- verzorgng op Walcheren. De heer Van Bennekom sloot deze vergade ring. RAAD OOSTKAPEILE. Later sluitingstijdstip kapperszaak bepleit. De gemeenteraad van Oostkapelle kwam Vrijdagavond in openbare ver gadering bijeen. Een verzoek van enige inwoners om de eigenaar van de plaatselijke kapperszaak toe te staan, zijn zaak op een later tijdstip te sluiten, werd in verband met de te late indiening voor prae-advïes in handen van B. en W. gesteld. Een verzoek van de Nederlandse vereniging tot bescherming van die ren met betrekking tot het aanschaf fen van toestellen voor het pijnloos afmaken van katten en honden, werd voor kennisgeving aangenomen, evenals een subsidie-aanvraag van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam. O.- en W.-Souburg OPENBARE VERKOPING. Door notaris R. Batten uit Middel burg werd een huis met erf en tuin geveild in de Kanaalstraat 61 te Sou burg. Koper werd de heer S. van de Ruit uit Kwinksheul (Westland) voor 3310. Veere VEERPONT IN REPARATIE. Op 7 en 8 October zal de pont veerdienst over het Kanaal door Wal cheren te Veere zijn gestremd in verband met herstel van de veer pont. Kunstmestloods in Zierikzee geopend Vrijdag werd te Zierikzee een nieuwe grote Kunstmestloods van de Coöperatieve Aankoopvereniging van Schouwen-Duiveland geopend. Tal van autoriteiten en afgevaardigden woonden de opening bij. Tijdens een maaltijd in „Het Huis van Nassau" werden vele toespraken gehouden, waarby de betekenis van deze aan winst voor de landbouw van het ei land in het licht werd gesteld. Tege lijkertijd werd het feit herdacht, dat de Cobp. Aankoopvereniging 20 jaar geleden werd gesticht. Auto reed in de sloot. Op de beruchte Blauwe Steentjes bij St. Annapolder op de weg Terneu- zenAxel is Zaterdagmiddag een uit Axel komende Belgische perso nenauto, die met matige snelheid reed en bestuurd werd door mevrouw AL P.-B uit Lokeren (B.), door de gladheid van de weg geslipt en in een langs de weg lopende sloot gere den, waarna de auto omsloeg en in een nabij gelegen maïsveld terecht kwam. De inzittenden van de auto, een drietal Belgische dames en twee kinderen, werden naar het ziekenhuis te Temeuzen overgebracht, waar bleek, dat ze over het algemeen slechts lichte verwondingen hadden opgeldpen. AJleen de 50-jarige M. D., eveneens uit Lokeren, moest met een lichte hersenschudding ter behande ling worden opgenomen. Een andere dame werd met een ambulanceauto naar haar woonplaats vervoerd. De auto, die aan voor- en achterzijde vrij ernstig beschadigd werd, is met een kraanwagen naar Temeuzen ge sleept. Uitspraken rechtbank De rechtbank te Middelburg deed Vrijdag uitspraak in de yolgende strafzaken. De schoenmaker W. C. B. uit Goes, die te Middelburg een bromfiets had gestolen en bovendien in Goes nog een damesrijwiel, werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest. De los werkman J. R. uit Goes, die van deze B. de gestolen bromfiets had gekocht, terwijl hij zich niet behoor lijk had vergewist van de herkomst daarvan, kreeg hiervoor 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. De loondorser Ph. v. P. uit Zuid- dorpe, had enige weken geleden dron ken met zijn auto over dé Graafjans- dijk te Westdorpe gereden. Thans werd hij hiervoor veroordeeld tot één week gevangenisstraf alsmede tot zes maanden intrekking van het rijbewijs, voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. ATHLETIEK Overwinningen van Famiy Blankers in Birmingham. Ook Slijkhuis in vorm. De internationale atletiekwedstrij den die Zaterdagavond te Birming ham zijn gehouden, hebben Fanny Blankers-Koen fraaie overwinningen opgeleverd. Op de 100 meter sloeg zij de Engelsé meisjes Jean Desforges en Ann Johnson met meters en ging in 11,8 sec. als eerste over de eind streep. Bij het vérspringen verwees zij niemand minder dan Yvette Wil liams, de Olympische kampioene, naar dé tweede plaats. Met 5.90 me ter eiste onze landgenote de eer voor zich op, daarmee de Australische 11 cm achter zich latend. Alsof zij geen vermoeidheid kende nam de Amsterdamse athlete tenslot te ook nog de 200 meter voor haar rekening. Met een tjjd van 24,4 sec. liet zij Verna Johnson (Austr.) niet minder dan 6 meter achter zich. Wim Slijkhuis wilde bij dit kenne lijk niet ten achter blijven. Op de 5000 meter behaalde hij, overigens zonder zich tot het uiterste te 'ge ven, in 14 min 35,2 sec. de zege. Een verschil van 25 meter lag er tussen hem en de Engelsman Norris, die als tweede eindigde. HOCKEY Zeer goed Middelburg versloeg D.E.S. met 61. Door zeer vlot spel heeft de Mid delburgse hockeyploeg de eerste thuis wedstrijd tegen D.E.S. met 61 ge wonnen. Als de Zeeuwse hoofdstede lingen, die waren versterkt met eni ge goede spelers van de Kon. Marine, in dezelfde opstelling blijven spelen, zullen zij waarschijnlijk spoedig een van de sterkste teams in klasse HA gaan vormen. Technisch was Middel burg ditmaal zeker een klasse ster ker dan D.E.S., dat toch heus ook niet aan zijn proefstuk toe was. Door goed opgezette en bovendien stuk voor stuk goed afgewerkte aanvallen wist Middelburg reeds vóór de rust viermaal de D.E.S.-doelman te pas seren door schoten van Schölvink, Kakebeke, Vos en Franke (4:0). D. E.S. kon hier slechts één doelpunt van zijn midvoor tegenover stellen (4—1). Na de hervatting leverde de wed strijd hetzelfde beeld. Steeds weer kreeg de overigens goede D.E.S.-ver- dediging, waarbij de doelman uit blonk, gevaarlijke aanvallen van Middelburg verwerken, hetgeen ech ter niet altijd gelukte. Vos en Fran ke voerden de voorsprong van Mid delburg nog tot 61 op. Enthousiast spel van D.E.S., dat tot het laatste toe bleef trachten de achterstand in te lopen, bracht in de stand geen ver andering meer. Volkomen verdiend won Middelburg met 61. SCHAKEN Gevoelige nederlaag van Maastricht tegen Middelburg. De schaakwedstrijd die Maastricht in de 2e klasse van K.N.S.B. tegen Middelburg speelde, deed de Limbur gers met een 4-7 nederlaag het ter rein van de strijd te Eindhoven ver laten. Uit het verloop van de wed strijden werd reeds spoedig duidelijk, dat er voor de Maastrichtse schakers tegen Middelburg niet veel eer te be halen viel. De gedetailleerde uitslagen luiden: L. Lemmens-J. Woudstra 1-0; H. van Kerkoerle-H. Strooband 0-1; J. van Beurden-A. Dobbelaar 0-1; J. Heijboer-P. de Zeeuw %-%; J. Mufls- son-J. Schellens 0-1; J. Eijmael-P. M. de Kleijn 1-0; J. van Renésse-G. Boon 0-1; M Houtappel-J. de Baare 0-1; J- Jaegers-J. Sinke %-%; J. Telders-P. W. Meylink 0-1 Leden Van de Vrouwenbond van het N.V.V. uit Middelburg en Vlissingen heb ben vorige week een geslaagd uitstapje naar West Zeeuwsch-Vlaanderen gemaakt De bijzondere najaars-collecte voor de diaconie bracht te Souburg voor de Ned Herv. kerk f 572.63 op en 2 mud kolen. VOETBAL Kleine overwinning van Vlissingen op Breskens, Wederom heeft Vlissingen een wed strijd gewonnen, zonder dat de Viis- singse defensie gepasseerd werd. Het werd een 2-0 overwinnng voor de rood-witten, die echter in Bres- kens een niet gemakkelijke tegen stander hadden. Toch was Vlissingen gedurende driekwart van de wedstrijd in de meerderheid en stonden de backs bij de middenlijn. De voorhoede kon er echter niet goed inkomen en er werd slecht geschoten, zodat het Breskens-doel voorlopig schoon bleef. Voor de rust werd de doelman van Breskens slechts eenmaal gepasseerd. Hij moest zwichten voor een prachtig schot van Piet Weststrate (0-1) Na de hervattng zag men het zelfde spelbeeld. Breskens speelde wat fors en stelde dikwijls de buiten- spelval in werking, waar Vlissingen nogal eens inliep. In een periode van zware druk op 'het doel van Bres kens, maakte v. d. Sehraaf er 0-2 van, een volkomen verdiende voor sprong. Breskens slaagde er niet in om de eer te redden; Bode en Barten hielden het doelgebied goed schoon. Doelman Baert kreeg na de rust slechts drie ballen, waaruit wel blijkt dat het overwicht van Vlissingen niet gering was. ZeelandiaR.C.S.: voor de r-ist een goede wedstrijd. In een voor de rust aantrekkelijke, maar daarna vrij saaie wedstrijd heeft RCS in Middelburg met 31 van Zeelandia gewonnen. Na de af trap zette Zeelandia ogenblikkelijk enige aanvallen op, die niet onge vaarlijk waren, maar na enige tijd ging er van RCS .dat de wind in de rug had, een overwicht uit, waardoor doelpunten niet konden uitblijven. Na een kwartier profiteerde linksbinnen Pieters van een aarzeling in de Mid delburgse achterhoede en de stand was 01. Zeelandia was daardoor niet in het minst ontmoedigd, maar bleef aanvallen. De groen-zwarten hadden na ongeveer 25 minuten suc ces toen een der Souburgse achter spelers op zijn doelman terugspeelde. J. de Ruiter was er als de kippen bij en via de hand van doelman Beun verdween de bal in het net (11). Toen kwam RCS weer meer in de aanval en de wedstrijd was een half uur oud, toen Leeman een goede voorzet gaf, waaruit Pieters de bal fraai inkopte (12). De Souburgers waren toen sterk in de meerderheid. Nog voor de rust werd het 13. Keulemans zette de bal uit een hoek schop goed voor en weer was het Pieters, die met succes zijn hoofd onder de bal zette (13). De strijd stond na de hervatting niet op hoog peil. Zeelandia, gesteund door de wind, kon slechts enkele malen voor het doel komen, maar de stootkracht om het tot een doelpunt te brengen ontbrak. Aan ditzelfde euvel leed ook de RCS-voorhoede en bovendien ruimde de verdediging van Zeelandia, waarin Mijnheer een voor treffelijke partij speelde, goed op. Werkelijk gevaar ontstond er niet meer voor de doelen, zodat het ein de kwam met een verdiende 13 overwinning voor RCS. De Zeeuwen verloor ondanks overwicht. In de wedstrijd tegen Nieuw Borgvliet maakte de verdediging van De Zeeuwen twee fouten, die beide door de mannen uit Brabant met een doelpunt werden bestraft. Hoewel De Zeeuwen in de tweede -helft van de wedstrijd een duidelijk veldover- wicht had, lukte het niet dit in doel punten om te zetten en het einde kwam dan ook met een 12 neder laag voor de Vlissingers. Wellicht een wat geflatteerde uitslag, maar Nieuw Borgvliet nam de puntjes mee naar huis. De Zeeuwen begon de wedstrijd met Benny Wijtenburg op de plaats van A. Leynse. Al direct na de af trap zette Nieuw Borgvliet alle zeilen bij, om met de wind in de rug het Zeeuwen-doel te doorboren. Na korte tijd had een van de aanvallen reeds succes toen het in de verdedi ging van de Vlissingers even haper de en de midvoor van Nieuw Borg vliet de ontstane kans benutte (0 1). W. Leynse bracht de partijen door een fraai doelpunt weer op ge lijke voet toen Nieuw Borgvliet ge dwongen was een corner cadeau te geven (11). Nog vóór de rust le verde een schijnbaar ongevaarlijke aanval voor de Brabanders het twee- dedoelpunt op (12). Met deze stand ging de rust in. Na de rust lanceerde De Zeeuwen aanval na aanval, maar de gelijk maker bleef uit. Borgvliet, dat in deze periode volkomen overspeeld werd, slaagde erin verdere doelpun ten te voorkomen en kwam ook zelf niet meer met succes door de Zeeu wen-verdediging heen. Het einde kwam tenslotte met een 21 over winning voor Nieuw Borgvliet. E.M.M.-P.S.K. 2-1. In een gelijkopgaande strijd heeft E.M.M. tenslotte tegen P.S.K. op de punten beslag weten te leggen. In het eerste kwartier trok P.S.K. nogal van leer en in die periode hadden de Vlissingers veel geluk, toen schoten tegen lat en paal terugketsten. E.M. M. werkte zich. spoedig los, maar de voorhoede was niet doortastend ge-i noeg om succes te hebben. Na een half uur werd de score door v. d. Grutfter geopend uit een strafschop! (10). Nog voor de rust werd het 20 door Elysaja. Na de rust ging de strijd vrijwel ge lijk op Bij een van de P.S.K.-aanval- len werd de achterstand verkleind, waarbij doelman Heijkoop niet ge heel vrijuit ging (21). Daardoor aangemoedigd trok P.S.K naar voren en voor het doel van E.M.M. ontston den nogal eens gevaarlijke situaties. Nadat linksbuiten Preijer nog enkele v? De Australische athletiekbond heeft de drïe-voudlge Olympische kampioen Zato- pek, uitgenodigd om aan enige wedstrij den in Australië deel te nemen. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE. Verrassende overwinning van 's-Heer Hendrikskinderen op Veere. De grootste verrassing was in de eerste klasse wel de uitslag van de wed strijd KapclleKrabbendijke. Tegen alle verwachting in, behaalde Krabben- dijke een flinke, 63 overwinning, waardoor Kapelle van de eerste naar de vierde plaats terugviel. Rillandia kon, mede door de zege op Colijnspl. Boys (5i) de kop nemen. De strijd tussen de oude rivalen Arnemuiden eu Nleuw- dorp eindigde in een 21 overwinning voor Nieuwdorp, wat niet direct een verrassing genoemd mag worden. De enige club van Schouwen, Mevo, won van VCK (43) en ook nu viel Wemeldingc een nederlaag met grote cijfers ten deel (1—7), waarvoor Kloetlnge zorgde. Rillandia I 4 3 1 0 7 la— Kloetinge I 4 3 0 1 6 lo Krabbendijke I 4 2 115 137 Kapelle I 4 2 115 11—10 Nieuwdorp I 4 2 0 2 4 11- Arnemuiden I 4 12 14 44 Mevo I 4 2 0 2 4 1112 Colijnspl. Boys 1 4 1 1 2 3 58 VCK 4 1 0 3 2 10-12 Wemeldinge I 4 0 0 4 0 5—22 In de tweede klasse A vielen zelfs twee verrassingen te noteren. In de eerste plaats is er de nederlaag, welke 's Heer Hendrikskinderen Veere toe bracht (3—5) op eigen veld nog wel en de 's-Heer Arendskerke-reserves maakten de reis naar Serooskerke ook niet tevergeefs (2—5). Wolfaartsdijk bleef ongeslagen, al was de zege op Bevelanders niet groot (3—;2). Yerseke III had weinig genade met Cortgene II (61). De stand luidt hier: Wolfaartsdijk I 4 4 0 0 8 184 •s-H. Arendsk. II 3 2 0 1 4 11— 7 Yerseke m 4 2 0 2 4 14—11 Kats I 3 2 0 1 4 6-6 Veere I 4 2 0 2 4 13—13 Serooskerke I 4 2 0 2 4 79 Bevelanders I 31022 7—8 's-H. Hendriksk. 1 4 1 0 3 2 7—15 Cortgene II 3 0 0 3 0 6—19 Het is geen gemakkelijke taak ge worden voor RCS V om Meeuwen te slaan. Wel werd het een overwinning, maar Meeuwen hebben tegen de uit slag (6—7) protest aangetekend. Veere II had weinig moeite met Oostkapelle (15). De stand is hier: RCS V 4 3 1 0 7 35—11 Meeuwen I 4 2 115 1614 Serooskerke II 3 2 0 1 4 119 Nieuwland I 3 2 0 1 4 1417 Middelburg VI 2 110 3 103 VCK m 211036—2 EMM IV 21012 7—5 Veere II 4 1 0 3 2 11—21 VSC I 1 0 0 1 0 4- Wolfaartsdijk II 1 0 0 1 0 23 Oostkapelle I 4 0 0 4 0 4—T' In C won VCK H met 41 van Mevo II. Wemeldinge bracht er ook weer weinig van terecht, want Kloetinge II hield de winst thuis (52). Krabben dijke II scoorde tegen Kapelle II ze venmaal, waar Kapelle niets tegenover wist te stellen. HANDBAL Hellas weer op dreef. De uitslagen van de Zondag gespeel de handbalwedstrijden luiden: District Znid 2e klasse, dames: EMM—Hellas II 0—11; Tonido—De Zeeuwen 04. Gezien de grote uitslag blijkt EMM niet op volle sterkte te zijn. De Zeeu wen-dames behaalden de tweede over winning door Tonido met 4—0 naar huis te sturen. Heren: EMMHellas II 36; Tonido —Marathon 74. Ook hier toonde Hellas zich de meer dere van EMM. Tonido stuurde de kampioen van het vorig jaar met een 74 nederlaag naar Vlissingen terug. Afdeling Zeeland le klasse, dames: Marathon n—Walcheren. Walcheren niet opgekomen. Heren: Tonido II—Marathon H 4—9. De Marathon-reserves behaalden een fraaie zege en namen de punten mee naar huis. Junioren: De wedstrijden bij de meisjes De Zeeuwen—Hellas en Wal cherenMarathon konden door de slechte toestand van de Keersluisvel- den geen doorgang vinden. In Goes wonnen de A-jongens van Hellas met grote cijfers van Tonido (0-12). Dit zijn voorlopig de laatste wedstrij den voor de junioren, daar er bij de verenigingen een misverstand is ont staan, omtrent de leeftijden van de A.- en B.-junioren, dat eerst opgelost moet worden. TONIDO WON GELIJKE STRIJD VAN MARATHON In een strijd, waarin de partijen volkomen aan elkaar waren gewaagd, heeft Tonido in eigen huis Marathon met 7-4 geklopt. Dat dit mogelijk was, kwam voornamelijk doordat de Goessenaren over betere schutters be schikten. Marathon heeft echter tot het einde toe goed partij gegeven. Het was Korstanje een van de )al-getters van Tonido, die voor zijn club de schore opende, nadat doelman Naerebout al verscheidene malen gevaarlijke aanvalllen had we ten te keren. (1-0). Vijf minuten la ter scoorde Korstanje opnieuw. (2-0) Meyer deed hierna een hard schot in het doel van Tonido verdwijnen. (2-1). Nog voor de rust voerde Toni do de voorsprong echter tot 3-1 op. Na de rust bracht Meyer de party- en door twee goede doelpunten op ge lijke voet. (3-3). Deze gelijke stand veranderde echter spoedig in een voorsprong voor Tonido toen de Goesse midvoor een fout in de Ma rathon-verdediging met een doelpunt afstrafte. (4-3). Hierna scoorde Ja cobs tweemaal achtereen (6-3) en daarmee was het pleit vrijwel in het voordeel van Tonido beslecht. Beide partijen scoorden nog énmaal, Toni do uit een strafworp, zodat met 7-4 het einde kwam. -!!- Te Velsen werd de jaarlijkse Muiier- veldloop.gehouden. Winnaar van de ju nioren. over een parcours van 1335 m. werd Keesoom van A.V. '23 in 3 min. 51.6 sec. Van de senioren, over een parcours van 3740; werd Bortst (Olympus) met een tijd van 11 min. 48,8 sec. VCK H 43107 15— 5 Arnemuiden H 3 3 0 0 6 174 Krabbendijke n 4 2 115 189 Nieuwdorp II 3 2 1 0 5 148 Kloetinge II 320148—7 Kapelle II 4 2 0 2 4 7—13 Mevo H 4 1 0 3 2 11—18 Rillandia II 2 0 1115—7 CoL Boys II 3 0 0 3 0 3—14 Wemeldinge II 4 0 0 4 0 518 In D kwam Zaamslag weer door een overwinning op AZW (13) aan de kop. Driewegen en SVD deelden broe derlijk, waardoor de stand er als volgt uitziet: Zaamslag I 3 3 0 0 6 126 Spui I 2 2 0 0 4 7—1 Tern. Boys I 211036—2 SVD I 311134—5 Hoek I 3 1 0 2 2 7—8 Driewegen I 302125—8 AZW I 3 0 0 3 0 2—10 Driewegen H is nog steeds zonder verlies. Nu werd SVD II met 04 te ruggewezen. Spui II en Beren I deel den een dozijn doelpunten gelijk op en ook Tern. Boys II en Hoek II lieten het tot een puntenverdeling komen (4 —4). De stand is: Driewegen n 3 3 0 0 6 103 Beren I 2 1 1 0 3 11— 8 Tern. Boys H 3 1113 10— 9 Spui H 3 1113 10—10 Zaamslag H 21012 7—7 Hoek II 201116—9 SVD H 100100—4 AZW II 200203—7 DE UITSLAGEN. le klasse: Arnemuiden INieuwdorp I 0=-2; Mevo I—VCK I 4—3; Kapelle I Krabbendijke I 36; Wemeldinge I —Kloetinge I 1—7; Rillandia I—CoL Boys I 5L 2e klasse A: Wolfaartsdijk IBeve landers I 3—2; Yerseke UICortgene n 61; Veere I's-H. Hendrikskinde ren I 35; Serooskerke I's-Heer Arendskerke II 25. 2 klasse B: Meeuwen I—RCS V 6—7, onder protest van Meeuwen; M'burg VI—Wolfaartsdijk II afg.; VCK III— Nieuwland I afg.; Oostkapelle I—Veere II 1—5. 2e klasse C: Mevo H—VCK H 1—4; Krabbendijke H—Kapelle II 7—0; Col. Boys HRillandia II afg.; Kloetinge II Wemeldinge H 5—2. 2e klasse D: AZW I—Zaamslag I 13; Driewegen ISVD I 11; Hoek I—Tern. Boys I afg. 2e klasse E: Zaamslag II—AZW II afg.: Spui TI—Beren 1 6—8; SVD n— Driewegen II 04; Tern. Boys II— Hoek II 44. ZONDAGCOMPETITIE. De uitslagen van de wedstrijden voor de KNVB, afd. Zeeland waren: le klasse A: Hansw. Boys I—Volhar ding 32 I 7—0; Vogelwaarde I—'s Heer Arendskerke I 40; Luctor I—Rapen burg I 3—2. le klasse B: Domburg I—Noorman nen I 55; Groede ISchoondijke I 33; Hoofdplaat IRetranchement I 9—0; Lewed. Boys IWalcheren I 3—1. le klasse C: Burgh IIZonnemaire I 54; Renesse I—Dreischor I 21. Res. le klasse A: Ria W II—Oostburg II 14; Hontenisse IIHulst H 91; EMM II—PSK H 10—0. Res. le klasse B: Breskens Hl—Vlis singen IH 4—0; Robur H—Luctor II 31; Goes IHKruiningen n 61. 2e klasse A: Biervliet III—Vlissin gen IV 14; Noormannen HMiddel burg IV 04; Breskens IVZeelandia III 2-4. 2e klasse B: Hansw. Boys H—Graauw I 41; Hulst IHHontenisse III 3—3. 2e klasse C: Rer-—-» IIDreischor n 53; Zierikzee IVBrouwershaven I 2-9. 3e klasse A: Aardenbu HlWal cheren H 2—2; Schoondijke II—RCS IV 8—3. 3e klasse B: Hulst IVVogelwaarde H, Hulst n-o.; Graauw II—Clinge III 14. 3e klasse C: Goes VKruiningen III 50; Lewed. Boys IIMiddelburg V 4—0. De overige voor Zondag vastgestelde wedstrijden werden afgelast. Eerste na-oorlogse wedstrijd Frankrijk Duitsland (31). Te Parijs werd voor 60.000 toe schouwers de eerste internationale voetbalwedstrijd na de oorlog te gen Duitsland gespeeld. De volkslie deren werden voor de 'aanvang niet gespeeld. Fankryk had een aanzien lijk beter elftal dan Duitsland. Het speelde levendig, gevarieerd en pro ductief terwijl de Duitsers star en doorzichtig voetbalden. Reeds na 4 minuten doelpuntte linksbuiten Kjla- ki voor Frankrijk. Na ruim een kwar tier maakte Waiter, De Duitse mid denvoor gelijk. Met deze stand kwam de rust, hoewel de Fransen sterker waren geweest. In de tweede helft maakten Cisow- stei en Strappe er 3-1 van, FENLAND-DENEMARKEN 2-1 Hoe zwak het Nederlands elftal is werd opnieuw bewezen door de 2-1 nederlaag, die Denemarken Zondag tegen Finland leed in Helsinki. In Belfast speelde Engeland tegen Ierland. Het werd een 2-2 gelijk spel In Oslo speelde Zweden tegen Noorwegen en won met 1-2. Bij rust was de stand 1-1. Ten slotte speelde Frankrijk B in Straatsburg tegen Saarland. Saar land won met 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5