ALG. METAAL-BEDRIJFSBOND OPENDE NIEUW GEBOUW Zeeuwse Almanak VRIJ-EVANGELISCHE GEMEENTE VAN GOES VIERDE EEUWFEEST WATERBOUWKUNDIGEN VIEREN DUBBEL JUBILEUM PROV IN 01 ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 OCTOBER 1952 VLISSINGENS 300ste HERBQUWGEVAL. Kantoor en vergaderlokaal in eerste pand van toekomstige Nieuwe Markt-complex. De afdeling Vlisslngen van de Ned. Metaal Bedrtffsbond heeft een nieuw eigen gebouw, dat Zaterdagmiddag officieel werd geopend in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en andere belangstellenden. Vanzelfsprekend was het een glorieuze middag voor de afdeling. Om meer dan één reden zelfs, want niet alleen kreeg zij een eigen „huis" (met kantoor en een keurig vergaderlokaal), maar bovendien was dit het eer ste na de bevrijding geheel nieuw opgetrokken gebouw van de bond in ons land. En alsof dat nög niet feestelijk genoeg was, kwam burgemees ter Kolff ten slotte in zijn felietatiet oospraak nog mededelen dat dit pand aan de Antony van der Woordtestraat op de kop af het 800ste herbouw- geval van Vlisslngen is geweest en tevens het eerste „officiële" pand in het toekomstige Nieuwe Markt-complex rond het hier nog te bouwen nieuwe Stadhuis. De openingsplechtigheid werd zo als reeds gezegd, bijgewoond door tal van genodigden, onaer wie wij op merkten burgemeester mr_ B. Kolff, de wethouders L. P. van Oorschot en M. A. van Popering, de gemeentese cretaris, de heer A. de Beyl, en twee leden van het hoofdbestuur, de bondsvoorzitter C .van Wingerden en de 'oondspenningmeester H Koudijs. De afdelingsvoorzitter, de heer D. Romyn sprak een woord van wel kom en herinnerde daarna aan het verleden, waarin de pioniers van de vakbeweging ook in Vlissingen, met grote toewijding en zware offers de organsatie hebben opgebouwd tot wat zij thans is geworden. Hij noemde in dit verband mannen als Ch. Dissen W. Helm, A. König (die zich onder de aanwezigen bevond) en J. v. d. Peyl, en ook de oude panden, waarin het afdelingskantoor achtereenvol gens was ondergebracht: Eerst aan de Clijverstraat daarna aan de Coos- je Buskenstraat, de Singel, de Bad huisstraat en nu dit mooie nieuwe gebouw, waarin de afdeling haar werk hoopt voort te zetten. Spreker bracht dank aan allen, die hun mede werking gaven om dit tot stand te brengen, in het bijzonder aan het bondsbestuur dat ae financiën ver schafte en aan het architectenbureau Steen en Tuinhof, de aannemers en leveranciers die zo op uitnemende wij ze hun opdrachten wisten uit te voe ren. Spreker zeide tenslotte te hopen, dat de arbeid in het nieuwe huis zal worden voortgezet in de geest van het strijdlied, dat zegt: „Aaneenge- rijd, hoog opgerichtóp naar het licht!" Tweede spreker was de bondsvoor zitter, de heer C. van Wingerden, die eveneens hulde bracht aan de pion- niers. de oud-secretaris H. v. d. Meer excuseerde voor diens afwezigheid zijn tweeling verjaarde voor de eerste maal! en vervolgens een parallel trok tussen de verwoesting en de wederopbouw van het afde- lingswerk in Vlissingen en die van de stad zelf. Spreker wees er op, dat de vakbeweging na de oorlog voor sterk gewijzigde taken, verhoudingen en problemen is gesteld en zeide, dat daarmede ook bij de opzet en de in deling van dit nieuwe gebouw reke ning werd gehouden. Herinnerende aan 't werk van maunen als Henri Po lak en Jan v. Zutfen in de diamant bewerkingsorganisatie zeide spr. dat het er vooral op aankbmt in welke geest dit nieuwe huls zal worden be woond. Is die geest goed, dan zal het een centrum worden van het vakbe wegingsleven in de afdeling en zal het er wellicht toe kunnen het ledental op 2000 te brengén de beste wensen voor de toekomst, verklaarde de heer van Wingerden daarna het nieuwe gebouw geopend. GELUKWENSEN Burgemeester mr. B. Kolff deelde eerst mede, dat wethouder W. Pop- pe tot zijn spijt verhinderd was, en feliciteerde vervolgens de afdeling als „eersteling aan de Nieuwe Markt" met het gereedkomen van dit mooie pandt Spreker deelde mede ,dat het gebouw juist het* 300-ste herbouwge- val in Vlissingen was en zeide dat het gemeentebestuur daarin aanlei ding had gevonden een bloemstuk te zenden iets wat het in den regel niet doet. En zo voegde de burgemees ter hieraan toe U moogt van mij aannemen, dat dit ook werkelijk het 300-ste geval is zonder dat wij ook maar iets hebben gesmokkeld. Bij de begroeting van de 25000-ste ingeze tene hebben het wél een zelf gear rangeerd om er in elk geval zeker van te zijn, dat we een jonggeborene zouden treffen en niet een willekeu rige meneer of mevrouw, die zich van elders in Vlissngen vestigde Vervolgens voerde nog een gehele reeks van sprekers liet woord om hun gelukwensen aan te bieden. Het wa ren achtereenvolgens de heren A. Buijs namens de Bestuurdersbond, L. Stersebach namens de R .K. Metaal- bewerkersbond St. Eloy, A. Lodder namens de Chr. Metaalbewerkers- bond. B C. de Korte van de Beamb ten-Vakgroep, architect G Tuinhof, M. J. van Poelje voor de afdeling van de Partij van de Arbeid, A. Kö nig, die 46 jaar geleden met zes an deren de afdeling in Vlissingen op richtte, J. v .d. Spiegel namens de directie van de Arbeiderspers en J. C, Net namens de VARA. Verschil lende sprekers lieten hun gelukwen sen van een practiseh geschenk ver gezeld gaan en van verschillende zij den waren ook reeds .bloemen ont vangen. De afdelingsvoorzitter, de heer D. Romyn, sprak ten slotte een hartelijk woord van dank. Advertentie. Bescherm Uw Kinderen Niet .afwachten" bij gevatte kou t hoesten van Uw kind! Direct de dreige ^gevaren bestrijden i KLEPEL. Voor het eerst sedert jaren heb ben gisteren weer de kerkklokken van de Ned. Hervormde Kerk gebei erd over Aardenburg en hiermede werd deze Zondag voor vele Aarden burgers ongetwijfeld gestempeld tot een bijzondere Zondag. Het luiden van de klokken is in Aardenburg lang een onmogelijkheid gebleven, zélfs nadat de grootste klok uit Duitsland was terug ge bracht. De klepel ontbrak namelijk. De klepel was in de oorlog met behulp van de koster ondergedoken en daar de koster kwam te overlijden, wist niemand waar de klepel gebleven was. En zo kon het gebeuren, dat de Aardenburgers wél hun klokken te rugzagen, maar niet de klepel. Het klokgelui zou nog lang uitblijven. Dezer dagen is evenwel een in Hei- ligerlee nieuw gegoten klepel te Aar denburg gearriveerd en. nu zullen de inwoners weer elke dag de kleine klok horen luidenop verjaardagen van het koninklijk huis de grote klok en op Zondagen beide klokken. En een ieder weet nu weer, wddr de klepel hangt.... Schipper uit Sas van Gent in Straatsburg mishandeld. Bewusteloos aangetroffen in kelder van woning. In Straatsburg-Neudorff heeft de Franse politie Vrijdagavond onder mysterieuze omstandigheden bet zwaar gewonde lichaam gevonden van de 43-jarige schipper Pieter Aernoudse uit Sas van Gent. Schipper Aernoudse werd bewuste loos aangetroffen in de kelder van een gesloten huis aan de Avenue Aristide Briand. Hij bloedde hevig en had, zoals later bleek, een schedel- basisfractuur. Het slachtoffer werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht en zijn echtgenote is Zaterdag van Sas van Gent naar Straatsburg vertrokken om haar man te bezoeken. Het vermoeden bestaat, dat de schipper die Vrijdagmorgen met de rijnaak „De Zeeuw" van de „Damco" Scheepvaartmij. N.V. te Rotterdam in de haven van Straats burg was aangekomen, overvallen, mishandeld en beroofd is, nadat hij een hoeveelheid francs van een bank had opgenomen. Daarna zou hij door de dader(s) naar de kelder van het huis aan de Avenue Aristide Briand zijn overgebracht. De politie vraagt zich af hoe het slachtoffer anders in de kelder, welke voor een vreemde ling moeilijk te vinden was, terecht gekomen kan zijn. Alle deuren van het huis waren gegrendeld De Fran se politie zet het onderzoek voort. Schipper Aernoudse is geboren in Terneuzen. Met „De Zeeuw" was hg op weg naar Antwerpen, Straatsburg m held flzer ladei moest hij een hoeveel- Kapelse weduwen vorstelijk onthaald (Vervolg van pag. 1). Terwijl de aanwezigen daarop wer den getracteerd, klonk met pianobe geleiding het Wilhelmus, het Zeeuw se volkslied en vele andere vader landse liederen door de zaal en bo vendien het was nu eenmaal toch een middag vol verrassingen kwam de plaatselijke muziekvereni ging „Ons Genoegen" nog in de hal om een serenade te brengen. „De Speeltuin" kwam op de proppen, de oudjes waren in een goede „bui" en de „papa's" niet te lui, zodat menig rondedansje werd gemaakt. Na dit vrolijke intermezzo kon „Ons Genoe gen" afmarcheren de voorzitter was een gift van de onbekende ge ver voor het uniformfonds rijker en de vrouwen verzamelden zich weer in de raadzaal. Toen brak het grote moment aan, dat de pakketten werden uitgereikt. Tevoren hadden allen hun wensen mogen opgeven. De meesten bleken en aanvulling van de linnenkast te wensen, zodat zij brjv. 6 badhanddoe ken, 6 keukenhanddoeken, 6 theedoe ken, 6 stofdoeken, 6 washandjes, 6 vaatdoeken en 1 ontbijtlaken ontvin gen. En of dit alles nog niet genoeg was, kregen alle 77 vrouwtjes nog een doos koekjes, een doos chocola de en een grote worst, om het feest thuis verder te kunnen vieren. Hulp vaardige handen zorgden dat ieder zijn pakket kreeg, zo nodig nog thuisbezorgd ook, en hiermee kwam een eind aan deze onvergetelijke middag. Burgemeester Van Suylekom sprak een dankwoord en ongetwijfeld zul len nu in de komende dagen alle ge lukkigen, ieder op zijn eigen wijze, in.een briefje hun dank vertolken aan de onbekende weldoener. Teza men met een pentekening van het oude geboortehuis van zijn moeder, zullen hem al deze brieven worden toegezonden. Zeeuwse C.J.M.V.-ers hielden appèl in Goes. Zaterdagmiddag zijn in 22 plaatsen van ons land appèlvergaderingen van het C.J.M.V. gehouden. Voor deze ver gaderingen, waarin het Bondsbestuur de aandacht van de leden heeft ge vraagd voor het eeuwfeest van het C.J. M.V., dat het volgend jaar op Hemel vaartsdag in Den Haag zal worden ge vierd, was het appèl voor de Zeeuwse C.J.M.V.-ers in de Prins van Oranje te Goes. Uit alle delen van de provincie wa ren de leden opgekomen om te luiste ren naar hetgeen ds. H. M. Cnossen uit Gouda tot hen te zeggen had. Verder werd nog het woord gevoerd door de vroegere Zeeuwse CJ.M.V. districts secretaris, de heer J. C. Gordeau, die sprak over zijn reis naar Amerika. De heer C. Leunis uit Terneuzen, die een openingswoord sprak, wees op de mogelijkheden, die het C.J.M.V. moet benutten, juist in deze tijd. Hierna werd het woord gevoerd door ds. Cnossen, die sprak over het onder werp „Gordt U aan". Hij schetste de toestand, w-~n een ho- 're doorgaans ver>»ert en moest helaas constateren, dat ook vele C.JJVLV.-ers iets weg hebben van een mummelend oud mannetje, duttend op zijn stoel. Hij moest vertellen van verenigingen, die heerlijk sluimeren in de geruste sfeer der traditie. Daarom had hij als oproep gekozen „Gordt U aan". Het C.J.M-V. gaat zijn eeuwfeest vie ren, maai- „een grote schoonmaak" is dringend noodzakelijk. Het is nodig dat de C.J.M.V.-ers zich weer gaan be zinnen op de kern van hun werk, al dus spr. Nieuwe wegen moeten gezocht wor den en aan de C.J.M.V.-ers is het thans de taak om deze te zoeken, aldus ds. Cnossen. Daarom was de dagorder van deze appèlvergadering „Ga aan het werk en zorg, door de kracht van God, dat het eeuwfeest werkelijk een feest kan worden." Met grote aandacht werd deze ern stige en dringende boodschap beluis terd. Na de pauze sprak de heer J. C. Gor deau over zijn reis naar Amerika. Een collecte voor het Verbond bracht f 40.op. ONGELUKKIGE VAL. Mevrouw V. te Axel reed per fiets langs de Kanaaldijk, toen een hond haar plotseling aanblafte- Zij schrok en sprong van haar rijwiël, waarbij zij ongelukkigerwijze een been brak. De zestigjarige dame moest in het zieken huis te Sluiskil worden opgenomen. Dokter A. J. de Weerd hartelijk gehuldigd. Dokter A. J. de Weerd te Nieuw en St. Joosland, die Zaterdag veertig jaar arts was, is in verband met dit jubileum buitengewoon hartelijk ge huldigd. De gehele dag was het een komen en gaan van belangstellenden, die hem complimenteerden en ook ve le doktoren kwamen hun gelukwen sen aanbieden. De afdeling Walche ren van de Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering der geneeskunst zal, in verband met het drukke bezoek op Zaterdag, eerst deze week een depu tatie zenden. In de vooravond bracht het mu ziekgezelschap „Onda" dokter De Weerd een serenade. Tevens werd na mens de dankbare burgerij een lees- lamp aangeboden. De jubilaris ont ving tevens vele andere geschenken, alsmede een twintigtal bloemstukken en talloze schriftelijke gelukwensen. Zaterdagavond kwamen het bestuur van de muziekvereniging, het hoofd bestuur van de gezamenlijke buurt verenigingen en het bestuur van het Groene Kruis de dokter feliciteren. Stichting voor de organisatie van festiviteiten en evenementen. Samenspreking tussen VV.V en middenstandsvertegenwoord:gers in Vlissingen. Naar wij vernemen is dezer dagen, op instignate van de V.V.V. Vlissin gen een bespreking gehouden met het doel de oprichting voor te berei den van een stichting, welke in de toekomst voor Vlissingen de organi satie van belangrijke evenementen, festiviteiten e.d. op zich zou nemen. De gedachte aan 'n dergelijke stich ting is ontstaan naar aanleiding van deze zomer ter gelegenheid van het V.V.V.-jubileum gehouden feesten Aan de bespreking werd deelgeno men door het bestuur van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer, vertegenwoordigers van de georgani seerde middenstand en enkele andere belangstellenden Aan een kleine com missie werd opgedragen op korte ter mijn een ontwerp-statuut op te stel len opdat, na goedkeuring door de verschillende organisaties, zo spoedig mogeijk tot de definitieve vorming van de stichting zal kunnen worden overgegaan. NIEUW ORGEL OVERGEDRAGEN. Honderdjarige kreeg vele gelukwensen. In opgewektheid en bovenal vol dankbaarheid voor de ontvangen rijke zegeningen, heeft de Vry Evang. Gemeente te Goes in het afgelopen week end het 100-jarig bestaan herdacht. Zaterdagavond werd ln een feestelijke bijeenkomst van gemeenteleden en afgvaardigden van zustergemeenten, het nieuw orgel als jubileumgeschenk van de gemeente aan de kerkeraad overgedragen. Na samenzang van psalm 103 en wees op de nieuwe o] Psalm 100, - 1 het lezen van Psalm 100. sprak ds. J. Karelse een welkomstwoord op deze gemeenteavond. De gemeente is ouder geworden, doch niet verouderd. Zij bezit een grote vitaliteit. Na de fenodigden nog verwelkomd te heb- en, liet ds, Karelse op dit feest, dat in het teken der dankbaarheid stond tegenover de Heer, die dit alles gaf, fezang 132 zingen. Vervolgens gaf e predikant een kort historisch over zicht van de jubilerende gemeente en de verschillende orgels welke in de loop der jaren de zang hebben bege leid. Hierna was het grote moment aan gebroken: de overdracht en ingebruik neming van het nieuwe orgel. De voorzitter van de orgelcommissie de heer C. Duvekot Dzn., schetste de totstandkoming en de uitvoering van de plannen, om vervolgens alle ge meenteleden dank te zeggen voor het financiële offer, dat zij hiervoor brachten. Ook dankte spr. allen bui ten de kring dezer gemeente, die een gift deden toekomen, alsmede ver schillende heren die zich bijzonder verdienstelijk maakten. Met het over handigen van de sleutels van de speeltafel aan de voorzitter van de kerkeraad, ds. Karelse, droeg spr. daarop het orgel over. Met enkele welgekozen woorden aanvaardde de predikant dit ge schenk, waarna net kerkkoor en ge meente, voor het eerst met begelei ding van het nieuwe orgel, Psalm 150 zongen. Vervolgens gar de heer Piet van de KerkKoff. organist van de nieuwe Zuiderkerk te Rotterdam een kort concert, om de kwaliteiten van het nieuwe instrument te doen horen. Achtereenvolgens werden uitgevoerd de koralen „Liebster Jesu, wir sind hier" en „Ich rufe zu dir „Her Jesu Christ" van J. S. Bach, Echo-fanta- sie van Sweelinck, Orgelconcert van Handel,.twee Franse werkjes en een improvisatie over „Lof zij den Heer". GELUKWENSEN. Na de pauze kon ds. Karelse voor lezing doen van tal van schriftelijke gelukwensen. Nadat het kerkkoor zich onder leiding van de heer C. Du vekot nogmaals had doen horen, kwa men verschillende afgevaardigden hun gelukwensen aan ae jubilerende gemeente aanbieden. Eerst sprak ds. J. Enter uit Rot terdam, ais voorzitter van het comité van de bond van Vrij Evangelische gemeenten in Nederland, die o.a. gemeente in deze tijd, nu 400.000 ge zinnen in Nederland geen bijbel meer bezitten en van het Evangelie zijn vervreemd. Namens de zustergemeenten voer de het kerkeraadslid, de heer B. Meeuwse het woord, die zijn geluk wensen vergezeld deed gaan van een gift voor het orgelfonds, dat voor de aanschaf van het orgel nóg enkele onderhandse leningen moest sluiten. Ds. W. de Goede sprak namens de gemeente te Wemefdinge en voorts ouderling J. van Zweeden voor de ge meente te Yerseke, de heer I. M. de Brujjne als afgevaardigde van de femeente te Nieuwvliet en tenslotte e heer v. d. Kaa. vice-voorzitter van de zustergemeente te Dordrecht, die eveneens een geschenk in enveloppe aanbood. Bij monde van het kerkeraadslid, de heer M. Straub werden alle spre kers dank gebracht. Nadat ds. J. Verboom uit Den Haag was voorge gaan in dankgebed werd de feestelij ke bijeenkomst besloten met het zin- fen van Gez. 94: „Halleluja, eeuwig ank en ere". Zondagmorgen werd een herden kingsdienst gehouden, waarin de ge meente een dankoffer bracht. Ds. Ka relse had voor deze dienst als tekst woord gekozen Handelingen 2 42. In de avonddienst spraken de predi kanten J. Verboom, Q. v. d. Vrie, H. R. Timmerman en W. de Goede. Advertentie. Bouw Ledeltheater in Oostburg, De plannen voor de bouw van het nieuwe Ledeltheater te Oostburg hebben thans vastere vormen aange nomen. Er zijn besprekingen gevoerd met de architect, de heer L. W. Ro- senkranz, en naar kan worden aan genomen zal binnen afzienbare tijd met de werkzaamheden worden be gonnen. B.L.O.-school te Hulst 23 October in gebruik. Te Hulst zal op 23 October a.s. de nieuwe B.L.O.-scnool, gelegen nabij de Graauwse Poort in de buurtschap Bosdorp, officieel in gebruik worden genomen. Deze streekschool draagt de naam „St. Jans B.L.O.-school". Het gebouw bevat vjjf klaslokalen, twee werklokalen, een leraarskamer en een dokterskamer Voorts is er een extra lokaliteit voor de kinderen, die des middags overblijven, welke loka liteit tevens als bioscoopzaal dienst kan doen. Het ligt in ae bedoeling binnen afzienbare tijd ook een gym nastieklokaal in gebruik te nemen De school ls omgeven door ruime speelterreinen en een fraaie tuin. Ongeveer 130 kinderen uit Hulst en omgeving bezoeken de school. De bond werd in 1897 opgericht met het doel het ontwikkelingspeil van het corps waterbouwkundigen fe voeren en kennis en ervaring te wisselen. Drie jaar later besloot inen echter tevens een examen in te stellen voor de betrekking van wa terbouwkundig ambtenaar in Zee land. Met medewerking van technici, werkzaam bij rijk, provincie en wa- I erschappen, werd een commissie ge vormd, die in 1902 voor het eerst examen afnam. Van de acht deelne mers slaagden er toen zes. Het beknopt examen, oorspronke lijk ingesteld om het corps Zeeuwse waterbouwkundigen op behoorlijk ni veau te brengen en de Zeeuwse wa terschapsbesturen een maatstaf te i erstrekken voor de vakkennis van de door hen te benoemen ambtena ren, groeide echter al spoedig door de grote toeloop van candidaten en de ook elders in het land gebleken behoefte uit tot een instelling met een middelbaar technisch karakter, waarvan het diploma ook buiten Zee land erkenning vond. Alleen in Zee land kunnen energieke, taai volhou dende jongeren, die geen M.T.S. kun- Advertentie. DIPLOMA LANDELIJK ERKEND. Elfde lustrum van hun bond en vijfentwintigste examen waterbouwkunde. Met een feestelijk diner in „Sfc. Joris" te Middelburg heeft de Bond van Waterbouwkundige ambtenaren in Zeeland een dubbel jubileum ge vierd: de bond bestond 55 jaar, tenvjjl juist voor de 25e keer het examen waterbouwkunde Zeeland, dat uniek ls in Nederland, was afgenomen. Sinds 1900 zijn 1496 candidaten uit alle delen van ons land geëxamineerd, waarvan 883 slaagden. Geen wonder, dat bondsbestuur en examencommis sie met voldoening op de resultaten terugzien. ren bezoeken, doch door zelfstudie de nodige kennis vergaren, dit vakdiplo ma behalen. Nagenoeg altijd wordt ceze zelfstudie gecombineerd met een water) bouwkundige werkkring, zo dat theorie en practijk hand ln hand gaan. Dat het diploma Zeeland een uitstekende naam in waterbouwkun- de-kringea heeft verworven, blijkt keer op keer. Zo worden de moei lijkste waterkeringen in ons land ber hterd door mensen, die in Zeeland verden gediplomeerd. In 1908 werd tot voorzitter der examencommissie gekozen ir. H. v. Gelderen, ingenieur van de Polder Walcheren, die in 1922 werd opge volgd door ir. A. G. Verhoeven, op zijn beurt opgevolgd door jhr. ir. J. L. Boreel, eveneens ingenieur van de Powa. Na diens overigden was de hoofdingenieur van de Rijkswater staat ir. A. H. Fabius voorzitter en thans bekleedt ir. A. G. Wiersma van de Polder Walcheren deze functie. Het diner ter viering van het dub bel jubileum werd ondermeer bijge woond door de Gedeputeerde de heer C. Hamelink. Na een welkomstwoord droeg de voorzitter van de bond, de heer J. A. A. Mol, de leiding van de avond over aan de eminente voorzit ter van de jubilerende examen-com missie, ir. A. G. Wiersma, aan wie het mede te danken is, dat het diplo ma zo goed aangeschreven staat. Tij dens het diner werden vele toespra ken gehouden, o.a. door de heer Ha- melink, die bondsbestuur en examen commissie namens het provinciaal bestuur complimenteerde, ir. Th. Heg blom, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, die namens de di recteur-generaal zgn bewondering voor het werk tot uiting bracht, ir. H. D. J. Swaters, hoofdingenieur-di recteur van de Prov. Waterstaat, de voorzitter van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond, de heer P. J. J. Dekker, ae voorzitter van de Bond van Middelbare en Hogere Technici, de heer H. L. Engberts. de hoofdin genieur van de technische dienst der Unie van Waterschapsbonden, ir. De Waard, ir. A. H. Fabius, en anderen. DE GESLAAGDEN. De namen van de candidaten, dié ditmaal het diploma behaalden zijn: D. Bassie, Middelburg; G. J. ten Broeke, Bennekom; J. Bak, Goes; A. Droffelaar, Zierikzee; G. J van Dijk, Gouda; Ch. Dingemanse, Bigge- kerke; O. H. M. van Damrne, Sluis; C. J. van Dalsen, Bergen op Zoom; P. van Eerde, Zwartsluis; J A. J. C. Everaars, Vlissingen; j. L. Em manuel, Goes; A. Francke, Domburg; A. J. Faas, Terneuzen; G. A. Gar- denier, 's-Gravenhage; J.'P. Goes, Den Haag; L. Hannewijk, Dordrecht; L. Hengst, Westkapelle; N. J. Hogen- stein, Burgh; K. J. Imanse, Geers- dijk; M. H de Jonge, Waardenburg; C. W. Klippeh Stavenisse; C. A. de Kam, Nieuw- en St. Joosland; M. J. van Kerkvoort, Middelburg; H. J. Leendertse, Bruinisse; J. Lievense, Westkapelle; M. C. Louws, St. Lau rens; A. J. de Ligny, Vlissingen; J. Legemate, Zierikzee; D. Melcherts, Breukalen; J Maas, Middelburg; W. L. Merk, Rotterdam; W. H. van Noortwjjk, Den Haag; W. Notebaart, Terneuzen; W. C. van Oost, Vlissin gen; J. A. van Overbeeke, Katten- Igke; A. Priem, Ovezande; M. Paas- e, Utrecht; D. D. J. van der Poel, Ovezande; P. H. Paree, "s-Heeren- hoek; D. Roozemond, Stavenisse; G. A. Rietveld, Delft; A. P. Smit, Vlissingen; W. J. Sturm. Middelburg; A. F. Touw, Delft; A. Verhage, Mid delburg; J.'de Visser, Nijrpegen; J. A. Ver brugge, Vlissingen; A. C. v. d. Werf, St. Maartensdijk; D. F van 't Westende, Middelburg; J. J. Wis- kerke, Kruiningen; L. Wissc, Grgps- kerke; C A. Wesselius, Monster; A. Zijlstra, Den Helder. HOOFDPIJN! Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 47 CL MijnhflidtHoofdpijntabIetten.Koker80ct. Muziekconcours te Oostkapelle? federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Gces bijeen. In de bovenzaal van café Flora te Goes hield de afd. Zeeland van de Nederlandse Federatie van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen een al gemene vergadering, De voorzitter, de heer P. C. Kerkhove uit Goes, door wiens activiteit ook de Schouwense muziekgezelschappen in de federatie zijn betrokken, deelde in zijn ope ningswoord mede, dat thans 46 Zeeuwes korpsen zijn aangesloten. Spr. betreurde het, dat van de 14 ver enigingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen niet éen afgevaardigde was versche nen. Pogingen worden in het werk gesteld om enkele nog niet aange sloten verenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen te bewegen tot de federa tie toe te treden. De ver. „Apollo" te Brouwersha ven werd aangewezen als lid van de kascontrölecommissie. Hoewei de landelijke afdelingen als regel slechts vg'f bestuursleden hebben, werd het wenselijk geacht dit getal voor Zee land toch op zeven te bepalen. Na stemming bleken tenslotte de volgen de bestuursleden definitief gekozen P. C Kerkhove (Euphonia), Goes, voorzitter; J. v. d. Velde (Kunst en Eer, Zierikzee, (secretaris-penning meester); A. Wijnands (Schéldegalm, Hansweert)A. F. Goedemondt, Con cordia, (Tholen)D. Valkier Ons Ge noegen, (Vlissingen) en W. v, d. Bosch Apollo, (Brouwershaven)We gens het ontbreken van een afge vaardigde van de Zeeuwsch-Vlaamse verenigingen werd voor Zeeuwsch- Vlaanderen een bestuurszetel open gehouden. Daar de bespreking van de Algeme ne Federatie met de Ned. Unie van Muziekgezelschappen om tot fusie te komen reeds ver zijn gevorderd, stem de de vergadering er mede in, dat de heer Wijnands, die een deel van deze besprekingen heeft medegemaakt, voor dit jaar de tweede Zeeuwse hoofdbestuurszetel zal bezetten. Tijdens een geanimeerde rond vraag wees de afgevaardigde van Mozart" uit Yerseke op de noodza kelijkheid van subsidiëring van het muziekleven door de provinciale en gemeentelijke overheid. Het nieuwe bestuur zaï als een van zijn eerste ta ken dit moeten stimuleren. Tenslotte verzocht een vertegen woordiger van Crescendo uit Oostka pelle uitvoerige inlichtingen over het houden van een concours bij haar 55- jarig bestaan. Wanneer het bestuur van Crescendo een en ander goed keurt, zal het tweede concours van de federatie waarschijnlijk in O.ostka- pelle worden gehouden. Twee runderen vermist. Twee runderen, respectievelijk ei gendom van de landbouwer J. S. te ïorssele, die het dier in Nisse liet weiden en van de landbouwer B. R. uit Heinkenszand, zgn spoorloos ver dwenen. Het eerstgenoemde dier wordt sinds begin vorige week, het andere reeds drie weken vermist. Het vermoeden bestaat, dat de runde ren zgn gestolen. KINDERVERLAMMING. In Zeeland werd in de week van 14 tot en met 20 September kinder verlamming geconstateerd in Goes, Oostkapelle en Ovezande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2