PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Britse antwoordnota dringt op onpartijdige uitspraak aan 77 Kapelse vorstelijk weduwen kregen onthaal BILT KAPITEIN VERTELT DROEF RELAAS VAN DE SCHEEPSRAMP BELGISCHE JUSTITIE DEED OVERVAL OP „ARCADIA" 195e Jaargang-No. 235 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter Hoofdred. G. Ballintijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 6 Oct. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct. per mm Minimum p. advertentie f3 Ing. mededelingen driemaal tan et. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent ..Brieven ot adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 259300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg. Markt 51 telef. 3841; Goes. Lange Vorststraat 63. 'eiei 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg- Finlandstraat 2, telef 16; Terneuzen Brouwerijstr. 2; ZlerikzeeN Bogerdstr. C 150. telef. 26. DE PERZISCHE OLIEKWESTIE. Mossadeq's voorstellen worden niet aanvaard en niet verworpen Engeland heeft geantwoord op de jongste Perzische voorstellen voor de oplossing van het oliegeschil. Het antwoord werd Zondagochtend te acht uur Nederlandse tijd aan premier Mossadeq overhandigd door de Britse 'chargé d' affaires Middleton, die nogal ernstig keek toen hy de woning van de Perzische premier verliet. Kort nadat Middleton was vertrokken had de Amerikaanse ambassa deur Loy Henderson een onderhoud met premier Mossadeq. Naar Reuter meldt heeft Middleton een nota van minister Eden overhandigd. In der.e nota wordt de Perzische vrees voor toekomstige Britse onderhandelingen in Perzië, indien een overeenkomst zou worden bereikt op grond van de jongste BritsAmerikaanse voorstellen „ongegrond" genoemd. De Britse regering zegt teleurgesteld te zijn over het feit, dat liaar jong ste voorstellen op zovele punten verkeerd werden begrepen. In de nota, die door Eden werd ge zonden namens premier Churchill en het Brits kabinet, wordt niet inge gaan op Mossadeq s tegenvoorstellen, hoewel deze ook niet officiéél worden verworpen. De nota verklaart, dat de Brits Amerikaanse voorstellen niet Perzische nationalisatie van de olie industrie ontkennen en dat ook niet getracht zal worden de Britse conces sie van 1933 te doen herleven. Voorts wordt geen buitenlandse leiding van de industrie voorgesteld en nog minder zou daarvan een voorwaarde gemaakt zijn. Ook wordt geen monopolie voor de aankoop van olie overwogen. ONPARTIJDIGE UITSPRAAK Wel wordt voorgesteld, aldus de nota van Eden, een eerlijke methode, die niet noodzakelijkerwijs de enige behoeft te zijn, om alle aanspraken van beide zijden door een onpartijdig oordeel te regelen. Over de prijs van de olie wordt niets gezegd, om dat dit een zaak is van koper en ver koper en niet van regeringen. In de nota wordt tenslotte ver klaard. dat ze gezonden is „opdat de Onrust in West Java Een zwaar gewapende bende van 200 man heeft Vrijdagavond een aan- val gedaan op de politiepost der in de omgeving van Patjet (West-Java) gelegen onderneming „Tjikembang". Vijf politiemannen sneuvelden tydens het verbeten gevecht tegen de nu meriek sterkere terroristen. Vijf anderen politiemannen wer den zwaar gewond. Toen uit de om- feving versterkingen aankwamen, rok de bende zich met achterlating van 3 doden en een gevangene terug. De administrateur der onderneming „Tjikembang", de heer Pieters en een employe Bastet, waren met vrou wen en kinderen in de kinabossen gevlucht. De heer Bastet kreeg een schotwond in de buik en werd opge nomen in een ziekenhuis te Ban doeng. Volgens andere berichten zou Vrij dagavond in het plaatsje Tjikembang door terroristen ook de bioscoop zijn gemitrailleerd, waarby 5 burgers zouden zyn gedood. COMMISSIE BEPLEIT: Verlichting van lasten voor middenstand. Een commissie van belastingdes kundigen uit de Chr. Middenstands bond, de Kon. Ned. Middenstands bond en de Ned. Kath. Middenstands bond, heeft in samenwerking met de bedrijfsgroep detailhandel een aantal rapporten uitgebracht betreffende de belastingdruk op middelgrote en kleine ondernemingen. De commissie van overleg van de middenstands- vakcentralen heeft zich beraden over de wyze. waarop verlichting van de lasten kan worden bereikt. Volgens het rapport dient o.m. be vorderd te worden, dat premies voor sommige sociale verzekeringen niet mogen worden afgetrokken voor de inkomstenbelasting. Aangezien ech ter ook belasting verschuldigd zal zyn over de te genieten uitkering, is hier sprake van een dubbele belas tingheffing. Onbillijk wordt het geacht, dat ver eveningsheffing verschuldigd is, on geacht het bedrijfsresultaat. Ook achten de bonden een tech nische herziening van de inkomsten belasting noodzakelijk wat betreft belastingvrije reserveringen, eventu ele verruiming van verliescompensa tie, belastingsverlaging voor in het bedrijf blijvende winsten en extra belasting op de winst boven de f 8000 Hond bood dr. Drees de „Dierenkrani" aan Zaterdagochtend vroeg werd gescheld aan de woning van dr. W. Drees in Den Haag. Toen de premier open deed, zag hij voor de deur een grote hond staan. Het dier had een nummer van de „Dierenkrant", die een aantal verenigingen voor dierenbescherming met het oog op wereld-dierendag heeft uitgegeven, in de bek. De viervoeter bood de minis ter het blad aan, dat door de ze welwillend in ontvangst iverd genomen. In de „Dieren krant" wordt onder meer ge pleit voor de tot standkoming van een dierenwet in Neder land. Perzen, indien ze de voorstellen zou den aanvaarden of verwerpen, pre cies zouden weten wat Amerika en Engeland bedoelen". Loy Henderson, de Amerikaanse ambassadeur overhandigde een bood schap van minister Acheson, die in grote trekken gelijk was aan de boodschap van Eden. In de Amerikaanse nota wordt on der meer gezegd, dat in de jongste BritsAmerikaanse nota tegemoet gekomen wordt aan alle Perzische eisen. Onder andere werd het recht van de Perzen op nationalisatie er kend alsmede het recht van Perzië de olie te verkopen behalve op monopo liebasis. KAMER BIJEEN. Dinsdag a.s. komt de Perzische Tweede Kamer na haar zomervacan- tie weer bijeen. In parlementaire krin gen meent men, dat Mossadeq wel licht de afgevaardigden zal raadple gen alvorens een beslissing te ne men over het al dan niet afbreken van de diplomatieke betrekkingen met Engeland. De voorzitter van de Perzische Tweede Kamer, de heer Kasjani, heeft intussen verklaard, dat hij voor stander is van verbreking der betrek kingen met Engeland. „Engeland zou zo zei hij, „die betrekkingen steeds gebruikt hebben om imperia listische oogmerken na te streven". Generaal Ridgway is ontevreden. Militaire kracht van Pactlanden. onvoldoende. Generaal Ridgway heeft Zondag, ter gelegenheid van het ontvangen van de „Freedom Reward" ver klaard, dat de militaire kracht van het Atlantische Pact nog „op ge vaarlijke wijze onvoldoende" blijft en dat de Westerse wereld nog steeds in gevaar verkeert. De verplichtingen, die de 14 Jan den van het pact voor 1952 aange gaan hadden zouden niet geheel na gekomen worden en de verplichtin gen voor 1953 moesten nog bespro ken worden. De generaal zeide, dat de militaire macht wel veel groter was dan voor het totstandkomen van het Atlantische Pact en iedere aanvaller zou op een veel grotere weerstand stuiten dan voor het slui ten van het pact. Ridgway zeide de veronderstelling te verwerpen, dat de „potentiële aanvaller" geen oorlog wenste en voorlopig ook niet tot een aanval zou overgaan. Tweelingen. Gelijktijdig kwamen Zater dag op het Tegelse gemeente huis de heren Th. Sijbers en Beeks de gebooi'te van een tweeling aangeven in het ge meentehuis te Venlo. De heer Sijbers merkte op, dat het reeds zijn tweede tweeling was. Vader Beeks overtroefde hem nog, want zijn gezin werd verrijkt met dederde tweeling. De drie tweelingparen Beeks zijn bovendien alle in de maand October geboren. HOE DE „LUCTOR" VERGING. Bovenmenselijke strijd tegen de woedende elementen. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is tussen Kaap Levi en Barfleur (Frankrijk) de Nederlandse kustvaarder „Luctor" vergaan. Drie van de acht opvarenden kwamen daarbij om het leven. Zaterdag kwamen de over levenden te Rotterdam aan en kapitein Wensing vertelde het droeve relaas van de scheepsramp. Tydens storm en zware zee kreeg de Luctor, die met steenslag op weg weg was naar Dover ernstige slagzij. Het schip maakte snel water. Om zeven urn- des ochtends werd de toestand kritiek en moest de sloep werden gestreken. Toen de sloep in hevige storm af voer, brandden de lichten van de „luctor" nog. Met twee man is ge tracht te roeien, doch de inventaris van de reddingboot bemoeilijkte dit in erge mate, zodat de inventaris overboord werd gezet. Naar schat ting drie uur later zonk de „Luctor" achterover in de golven en verdween in de diepte. DE BOOT SLOEG OM. Het drijfanker van de sloep werd uitgeworpen en de sloep kwam met de kop op zee te liggen. Plotseling verraste een dwarszee de boot en de- z*. sloeg om. De mannen, van wie enigen zwemvesten droegen konden met inspanning van alle krachten de sioep weer gekeerd krijgen: een ont zaggelijk werk. De boot stond tot de rand vol water. Zitten was onmoge lijk Wydbeens tot het middel ston den de mannen in het zoute water, al Jes doende om zich overeind te houden. Urenlang stonden ze zo. Enkelen raakten buiten kennis van de ontberingen en de anderen waren bij dit noodweer machteloos om de ongelukkigen de helpende hand te bieden. Zo veel mogelijk werden ze nog ondersteund, ondanks gevaar voor eigen leven. ZIJ GAVEN DE STRIJD OP. Drie hunner moesten de strijd op geven. Tot overmaat van ramp sloeg nogmaals de sloep om. De drie onge- Personeelsinkrimping bij Indonesisch hoge commissariaat. Naar het A.N.P. van het Indonesi sche hoge commissariaat in Den Haag verneemt, is aan 54 Nederland se werknemers van verschillende af delingen het dienstverband tegen 1 December a.s. opgezegd. In hoofdzaak moet dit ontslag wor den gezien in het kader van de alge mene bezuinigings-maatregelen, die zowel in Indonesië als daarbuiten op regerings-bureaux worden doorge voerd. Tot degenen, die ontslag is aange zegd, behoren vijf Nederlandse amb tenaren, die destijds het Indonesische hoge commissariaat door de Neder landse regering ter beschikking zijn gesteld. Indonesische krachten zullen vier van de open komende plaatsen be zetten. lukkigen verdwenen in de golven, de anderen moesten vechten voor him eigen behoud. Het gelukte aan hen nogmaals in de sloep te komen. De avond begon reeds te vallen, toen plotseling bleek, dat de boot zich voor de haven va.n Cherbourg be vond. Twee Franse vissersboten voe ren voorbij en een daarvan pikte de uitgeputte mannen op, van wie er twee bewusteloos waren. Gastvrij namen de Franse zeelui de Nederlanders in hun huizen op en voorzagen hun voorlopig van kle ding. Toen konden ze slapen en trachten de verschrikkelijke beleve nis te vergeten. Communistisch partij-congres in Moskou. Nieuw vijf-jarenplan. Het negentiende congres van de Russische communistische partij is Zondagavond om negentien uur plaatselijke tijd in het Kremlin te Moskou begonnen. Stalin was aanwezig. Op de voorpagina's van alle Mos- kouse bladen werd Zondag aan de ongeveer 1300 afgevaardigden naar het congres een „vurig" welkom toe geroepen. Onder de leuze „lang leve de grote partij van Lenin en Stalin" werd in de bladen veel aandacht be steed aan de communistische partij, die volgens Lenin's woorden „het brein, de eer en het geweten van ons tijdperk" werd genoemd. De openingsvergadering werd door maarschalk Stalin bijgewoond. Zijn verschijning, aldus „Tass", veroor zaakte een minutenlang applaus. De vergadering werd geopend met een toespraak van Molotof, plaatsver vangend premier en lid van het polit bureau. Voorts werd een rapport aan gehoord van Malenkof, secretaris van het centrale bureau der communisti sche partij. In het presidium van het congres welk presidium totaal 16 man omvat, werd ook Stalin gekozer Het congres zal zich de komende dagen bezig houden met de opstelling van een nieuw vijf-jarenplan. Zal de Wafd-partij in Egypte toch capituleren? De Wafdpartij in Egypte zal Maan dag a.s. onder voorzitterschap van Moestafa el Nahas, bijeenkomen. Zij zal het besluit, om geen gevolg te geven aan de eis der regering-Na- guib tot inwendige zuiveiing, op nieuw in overweging nemen. Inmiddels pogen verscheidene vooraanstaande figuren uit de Wafd, Nahas te bewegen om afstand van het partijvoorzitterschap te doen. De termijn, die de regering gesteld heeft voor het voldoen aan de bepalingen van de wet op de politieke partijen, loopt 8 October af. De Noord-Zuid-verbinding te Brussel in gebruik. Zaterdagmiddag is de Noord-Zuid verbinding van de Belgische spoor wegen in Brussel officieel geopend. Dagelijks zullen nu 76 electrische treinen en 18 internationale treinen door het hart van Brussel gaan. Wanneer de tunnel geheel gereed is zal het aantal treinen stijgen tot 600 800 per dag. Meer dan 1500 arbeiders hebben aan de Noord-Zuid verbinding gedu rende de afgelopen 16 jaar gewerkt. De totale kosten belopen ongeveer 5 milliard francs. De centrale halte in de nabijheid van de St. Goedelakerlt is zeer luxu eus ingericht, De spionnage in Zweden. De Sovjet-ambassadeur te Stock holm heeft het Russische antwoord overhandigd op de Zweedse nota van 5 Augustus j.l., waarin aandacht werd gevraagd voor spionnage-acti- viteit van diplomatieke vertegen woordigers der Sovjet-Unie te Stock holm met betrekking tot Zweedse militaire kwesties. De Sovjet-nota wijst het Zweedse verzoek af om een einde te maken aan het „ontoelaatbaar gedrag" dei- diplomatieke vertegenwoordigers. De nota herhaalt een Sovjet-ver klaring van 28 Juni, waarin gezegd wordt, dat de zaak Enbom (een Zweed, die in Augustus tot levens lange gevangenisstraf werd veroor deeld als leider van een spionnage- groep) volgt op de ononderbroken activiteit van mensen, die de Sovjet Unie vijandig gezind zijn. In de nota worden de getuigenissen van Enbom en andere politieagenten „onwaar" genoemd. De derde vrouw van maarschalk Ti to van Joegoslavië heet Jovanka en is 28 jaar oud. Gedurende de oorlog nam zij deel aan de guerillastrijd te gen de Duitsers. Vijf personen verdronken in de Rijn. Aulo reed van veerpont bij Doornenburg. Zondagmiddag Is te Doornenburg een ernstig ongeluk gebeurd, waar by vijf personen om het leven zyn gekomen. De auto, afkomstig uit Haarlem reed bjj Doornenburg 't Pannerden- seveer op, maar stopte niet en reed aan de andere kant de pont weer af. De wagen verdween in de Rijn met vijf inzittenden, namelijk een chauf feur en twee echtparen uit Haarlem. Een zesde inzittende was tevoren uitgestapt. De auto werd na korten tijd opgehaald en de stoffelijke res ten der inzittenden werden overge bracht naar het ziekenhuis te Bem- mel. De rijkspolitie te Doornenburg stelt een onderzoek in naar de oor zaak van het gebeurde. Vermoede lijk hebben de remmen van de auto geweigerd. SPEELHOL TE BAARLE-HERTOG. Groot aantal personen verliet even voor de inval de speelzaal. De Begische justitie heeft Zaterdagavond omstreeks tien uur een inval gedaan in de Nederlandse speelclub .Arcadia" te Baarle Hertog. De rou lette en andere speelbenodigdheden werden verzegeld. De aanwezigen mochten tijdens de inval het gebouw niet verlaten. Ongeveer 20 Belgische justitionele ambtenaren omsingelden het gebouw en verrasten daarna de aanwezigen, die rondom de roulette-tafel waren geschaard. Omstreeks kwart voor één was de justitie met het onderzoek in de speelzaal gereed. De aanwezigen mochten daarna het café „Monty" waarin Arcadia is gevestigd, verla ten. De spelers reden met hun auto's naar de Nederlandse grenspost, die ongeveer 400 meter verder lag en werden daar aangehouden door een groep van ongeveer 15 man Neder- andse rijkspolitie. Ongeveer 40 per sonen werden in het politiebureau voorgeleid, maar zij wensten zich la ter niet uit te spreken over de for maliteiten, welke zij moesten vervul len. Voor zover bekend konden allen de reis naar hun Nederlandse woon plaatsen voortzetten. Een van de rou- letten-spelers verklaarde „Het is o.k. ze kunnen ons toch niets doen". De inval in de speelzaal verliep volkomen rustig. Behalve Belgische politie- en justitieambtenaren, waren ook enkele in burger geklede Ne derlanders vermoedelijk politie ambtenaren aanwezig. Volgens ooggetuigen had de inval een ge moedelijk verloop en werden zelfs de bierglazen in het café nog een keer Kennan vertoeft te Berlijn. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Kennan, wiens terugroeping door de Russen werd verzocht aan de Amerikaanse regering, arriveer de Zondag te Berlijn, waar hij de komst van zijn echtgenote en twee kinderen, die nog te Moskou vertoe ven, zal afwachten. Verwacht wordt, dat minister Acheson over enkele dagen het ant woord van de Amerikaanse regering aan de Sovjet-Unie zal toezenden en dat hij de beschuldigingen tegen Kennan zal afwijzen. In Washington wordt voorspeld, dat eerst in Januari 1953 een opvol ger voor Kennan zal worden aange wezen. DE MILDE „ONBEKENDE" UIT AMERIKA Feestelijke en stijlvolle bijeenkomst in Raadhuis van Kapelle Wat een feest was het Zaterdagmiddag in Kapelle! Zeven en zeventig bejaarde weduwen werd een onvergetelijke middag bereid. Grote pakket ten met kleding en linnengoed, elk ter waarde van 50,en dozen met versnaperingen werden royaal rondgedeeld, de plaatselijke muziekvereni ging kwam bovendien in de hal een serenade brengen, kortom het was voor vele oudjes haast om verlegen onder te worden! En waarom al deze weldaden? Geen „bedeling" van behoeftige oudjes, doch louter een vriendelijke attentie van een onbekende landgenoot uit Amerika, van een jongen, die in Amsterdam op drie-hoog in de Govert Flinekstraat werd geboren en een man van wereldvermaardheid werd, doch de eenvoud zelf bleef. In een klein huisje aan de Hoofdstraat te Bie- zelinge, nu bewoond door de fam. Zandee, weid op 6 October 1856 zijn moeder geboren. Ter ere van haar nagedachtenis, wilde deze Amsterdam se Amerikaan die onbekend wenst te blijven, weduwen boven de 65 jaar in Kapelle-Biezelinge een verrassing bereiden. Welnu het Is een verrassing ge worden! Spontaan hadden automobi listen van het dorp aangeboden de oudjes per auto naar het gemeente huis te brengen, waar B. en W. en de secretaris voor deze gelegen heid in Bevelandse dracht gestoken mèt de heer D. J. Koopman, se cretaris van de afd. Holland van de Jeugd-Vrienden-Associatie en zijn echtgenote, die de onbekende gever vertegenwoordigden, de gasten ver welkomden. Met de vele prachtige Bevelandse kappen bood de raadszaal een prachtige aanblik aan, om met burgemeester Van Suylekom te spre ken: „zo rijk, als nooit te voren". Burgemeester H. G. van Suylekom f verwelkomde de heer en mevrouw Koopman alsmede dr. Quintus Bos, een neef van de moeder van de on bekende weldoener. Verder schetste hij in het kort het mooie werk van de Jeugd-Vrienden-Associatie. Maar achter dit alles staat de gro te onbekende gever. Over deze per soon kon de heer Koopman die hierop de leiding van de bijeenkomst kreeg, iets meer mededelen. In Mei j.l. had hij namens hem 76 gouden bruids paren in Amsterdam mogen verras sen, terwijl vorige week 65 Amster damse weduwen die in Mei 1902 trouwden, een geschenk van 50 kon worden bezorgd. De heer Koopman vertelde een en ander over het charitatieve werk van zijn vriend. Hoe deze in 1924 reeds de geldschieters bestreed, die in de arme wijken van de hoofdstad him slachtoffers zochten. Hoe hij een arm 14-jarig knaapje op Kattenburg, die een 4-jarig meisje van onder de ijs- schotsen redde, op vorstelijke wyze beloonde. Met dit werk is hij voort gegaan, in Engeland, Canada en Amerika en thans in Kapelle. Op bewogen wijze schilderde de heer Koopman nog veel meer over dit werk van de man, wiens wens het is, dat zyn rechterhand niet weet wat zijn linkerhand doet. volgeschonken om de dorstige kelen van de gendarmes te laven. In de club werden zowel de beno digdheden voor het roulette- als hét baccarat-spel in beslag genomen. Van Belgische zijde wordt niet officieel beweerd, dat de inval wellicht een voorspel is tot actie tegen andere besloten speelclubs. Het gerucht in Baarle-Hertog wil, dat een hogere Nederlandse politie-ambtenaar aan het spel deelnam en dat de club aangezien hy geen lid was niet meer besloten was. OVERHAAST VERTREK Uit Brussel wordt gemeld dat een Nederlandse politie-autoriteit en ook enkele Belgische rechercheurs zich reeds Zaterdagmddag onder de spe lers in café „Monty" mengden. Het viel op, dat enkele minuten vóór de inval een groot aantal personen de speelzaal plotseling verliet. Dit over haaste vertrek zou er op kunnen wij zen, dat velen lont geroken hebben of gewaarschuwd zijn. De politie trof slechts een veertigtal personen in de speelzaal aan, onder wie vele vrou wen. Aan baar geld werd 3000 gul den in beslag genomen. De in be slag genomen fiches vertegenwoor digden een waarde van meer dan 10.000 gulden. WINST-BEJAG Volgens de Belgische wet zyn clubs als „Arcadia", die niet ver ward moeten worden met Belgische casino's, waarvoor weer andere re gels gelden, toegestaan op voorwaar de, dat zij een geheel besoten karak ter hebben. De exploitant mag uit een dergelijke speelclub geen winst maken. Op deze bepalingen zou in breuk zijn gemaakt Naar verluidt zou de voorzitter van „Arcadia" om de bevolking gunstig te stemmen, ~eldschenkingen hebben gedaan aan iefdadige instellingen ter plaatse. Dit feit alleen reeds zou, volgens Bel gische gerechtelijke instanties, wijzen op het maken van winst. Ook de be paling, dat er niet het minste con tact mag bestaan tussen spelers en buitenstaanders, zou niet zyn nage komen. Tot de Nederlandse spelers, die door de politie in de speelclub wer den aangetroffen behoorden o.m. een advocaat, twee geneesheren en een barones. Nederlandse delegatie naar V.N. vergadering. Op de zevende algemene vergade ring van de Verenigde Naties, die op 14 October a.s. te New York wordt geopend, zal Nederland door de vol gende delegatie worden vertegen woordigd: minister mi'. J. M. A. H. Luns, hoofd van de delegatie; D. J. von Balluseck, buitengewoon en ge volmachtigd ambassadeur, perma nent vertegenwoordiger van Neder land bij de V.N. te New York; prof. dr. W. J. A. Kernkamp, minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen; prof. mr. dr. L. J. C. Beaufort, o.f. m., buitengewoon hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; dr. C. L. Patijn, chef van de directie in ternationale organisaties van het departement van buitenlandse zaken. DE VERWACHT: TOENEMENDE WIND. Geldig tot .Maandagavond: Veranderlijke bewolking met en kele buien. Aanvankelyk matige, la ter tot krachtig en mogelijk tot hard toenemende wind tussen West en Zuidwest. Weinig verandering in (Vervolg op pagina 2) temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1