NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHFREN ONVERBETERLIJKE DIEF HOORT DRIE JAAR TEGEN ZICH EISEN VERANDERING WINKELSLUITING LEVERDE STOF TOT DISCUSSIE ZATERDAG 4 OCTOEER 1952 PROVINOï ALE ZEBÜW8E OOÜRANT De nieuwe Zeeuwse reisgids verschenen Vandaag is de nieuwe Zeeuwse reis gids verschenen, ditmaal in een vro lijk groen kaftje gestoken. De nieuwe gids bevat de volledige winterdienst- regeling, welke morgen ingaat. Men treft er de bijzonderheden in aan over alle verkeersverbindingen in Zeeland, maar ook over alle verbindingen met andere provincies en met België, ter wijl tevens de dienstregelingen van verkeersmiddelen in Westelijk Noord- Brabant een welkome plaats in het boekje hebben gevonden. Het is dan ook niet teveel gezegd, dat de Zeeu wen het zonder deze gids in de volle betekenis van het woord niet kunnen stellen. UNIVERSITAIRE EXAMENS. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen tandheelkunde de heer L. G. de Meij er te IJzendijke. De heer P. K. Baaij uit Tholen slaagde aan de Technische Hoge school te Delft voor het examen scheikundig ingenieur evenals de heer G .W. Tichelaar te Domburg wen. Jubileum-examen Bond van W aterbou wkundi ge Ambtenaren De in 1897 opgerichte Bond van Wa terbouwkundige Ambtenaren in Zee land heeft in 1902 voor het eerst een examen afgenomen voor de betrek king van waterbouwkundig ambtenaar in onze provincie. Het aan dit exa men verbonden, diploma bestaat dit jaar dus 50 jaar; bovendien werd dit najaar het examen voor de 25ste maal afgenomen. Het was dus een jubileum-examen, dat op 20 Augustus j.L met 98 candi- daten werd begonnen. Het examen eindigde op 2 October. 53 van de 98 candidaten bleken toen geslaagd te zijn. Na afloop van het examen werd in hotel „Sint Joris" te Middelburg tij dens een eenvoudige maaltijd dit merkwaardige jubileum in tegenwoor digheid van tal van genodigden ge vierd. Tal van sprekers voerden hier bij het woord. ,In een volgende editie komen wij op dit jubileum nader terug en zul len wij ook de namen van de den afdrukken. Vlissingen Ongelukkige val op P.Z.E.M.-bouwwerk Vrijdag heeft zich op het terrein van de in aanbouw zijnde nieuwe P Z.E.M.-centrale te Vlissingen een on geval yoorgedaan. De arbeider S. uit Ritthem, in dienst van een aannemers firma, die aan de bouw werkt, wilde om half zes voor hij het werk verliet, nog even iets doen. In zijn haast strui kelde hij op een steiger en hij kwam zo ongelukkig terecht, dat hij een been brak. De man werd naar het Sint Joseph-ziekenhuis overgebracht. FEESTAVOND ZOMERAVOND- EN BEDRIJFSVOETBAL. Donderdagavond gaf de commissie Zomeravond- en Bedrijfsvoetbal een feestavond in het Scheldekwartier. Het programma werd verzorgd door het ensemble „Klaveren Vijf" o.l.v. Jac. Mol. Wegens ziekte van de voor zitter, sprak de secretaris, de heer C. W. Louwerse, een welkomstwoord. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer A. Imanse, voorzitter van de afdeling Zeeland van de.K-N. V.B., die allen dankte voor hun mede werking aan het zomeravondvoetbal Hierna kwam „Klaveren Vijf" aan het woord. Dit ensemble bood het pu bliek een programma van zang en sketches, dat zeer in de smaak viel. In de pauze reikte de heer Louwer se de behaalde prijzen uit. De eerste prijs, een wisselbeker, ging naar de kampioen V.S.V., de tweede prijs, een zuil, was voor De Uiterton, terwijl V.A.W. als derde prijs een fantasie- schild ontving. De overige deelne mende elftallen kregen een herinne ringsmedaille. Het feest werd besloten met een baL Biggekerke VERGADERING CHR. BESTURENBOND. Donderdagavond vergaderde de Christelijke Besturenbond Koudeker- ke en omstreken in de Chr. School te Biggekerke, onder voorzitterschap van de heer Jacobse. Na enkele huis houdelijke zaken te hebben afgedaan, werd besloten op 28 November een propaganda-avond te organiseren. Er zal een geschikte film of een toneelstuk worden vertoond. Middelburg FILMS (N ZEELAND Vleugels over de Pacific Luchtduivels boven de Pacific (Flyëing Leathernecks), een Ameri kaanse film van Nicholas Ray. Deze kleurenfilm heeft met de on langs in hetzelfde theater vertoonde rolprent „Flitsende vleugels" gemeen, dat de vliegscêne's veel en veel boeiender zijn dan de scène's, die zich op de begane grond afspelen. Het verhaaltje over een groep vliegers, die hun aandeel bijdragen in het wel slagen van de luchtoorlog boven de Pacific, kan, na alles, wat in dit gen re na de oorlog reeds is gebracht, weinig nieuws vertellen, terwijl het scenario van James Grant niet vrjj is van cliché's. Maar de filmfragmen ten, welke zich in de lucht afspelen en die nog verrijkt zijn met originele oorlogsopnamen, zijn voortreffelijk en maken het zien van dit werk, waarin John Wayne, Robert Ryan, Don Tay lor en Jay Flippen in een grappig bijrolletje bijeen zijn gebracht, toch de moeite waard. Een speciale ver melding verdienen wel de goede kleu ren. (Alhambra-Vlissingen.) Vrouwen uit de oertijd (Prehistorie Women), een Amerikaanse film van Gregg Tallas. Deze film over het leven in het ste nen tijdperk, zoals bepaalde lieden in Hollywood zich dat blijkbaar voor stellen, is in zoverre merkwaardig, dat die bewuste vrouwen, die in die renhuiden gehuld met verwarde ha ren door de wildernis lopen, een op vallend verzorgde „make-up" hebben. Voor de spannende momenten zorgen ondermeer een aantal bloeddorstige dieren en een praehistorische reus. Voor de liefhebbers, deze film in Ci- necolor, die wel wat doet denken aan de producten uit de oertijd van de cinematografie, maar beslist niets voer het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. (Schouwburg, Mid delburg.) Reeds besproken; Mensen, die men schuwt, een knappe, meeslepende Deense film over de moeilijkheden, die genezen t.b.c.-patiënten na hun terugkeer in het volle leven moeten overwinnen; de beste film van de "week (Electro, Middelburg); Eva, een boeiend Zweeds filmwerk van al lure, dat vortreffelijk is gespeeld en geregisseerd. (Luxor, Vlissingen.) GEZAMENLIJKE MILITAIRE FONDSEN. Op 9 October wordt in Middelburg een collecte gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de ge zamenlijke militaire fondsen, die. zich bezig houden met het verlenen van bijstand aan militaire oorlogsslacht offers. Deze samenwerkende fondsen zijn het Fonds 1815 voor oud-militai ren en nagelaten betrekkingen, de Kon. Nat. Vereniging tot steun aan miliciens .Stamil, de vereniging „Ereschuld en Dankbaarheid", de stichting „Karei Doorman Fonds", de Prins Bernhard Stichting en de stich ting „Het Van Weerden Poelman Fonds". WIE MIST ZIJN FIETS? De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 2430 September, aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven de volgen de voorwerpen: enkele rijwielen, etui m. schoolartikelen, zwart plastic ceintuur, kinder capuchon, regenjas-ceintuur, grijs gekleurd kinderwantje, kinderwantje, portierkruk van auto, portemonnaie met inhoud, kinderpistool, zakkam in etui, bruine jongenstrui, bruine jongensjas, badhanddoek, jongenszwembroek en zak doek. postzegelkaart voor doofstomme kinderen, snoer witte kralen en verschil lende huis- en andere sleutels. Bij particulieren worden de volgende gevonden voorwerpen in bewaring gehou den: (adressen bureau van politie): wit kinderschoentje met sok, snoer parels, bruine portemonnaie met inhoud, witte dameshandschoenen, groen jongensjasje, jonge herdershond,, bruine drukknoppor- temonnaie, broche, hoefijzer model, don kergroene capuchon, ring met 2 sleutels, hoofddoek, donkerrode vulpen, lage brui ne schoenen, lederen riempje met sleu; teltjes. kinderdriewielr, zakmes, passer, schooletuï, kinderportemonnaie ledig, riek, damesportemonnaie met inhoud, bruine alpino muts, kinderportemonnaie met inhoud, pak beitelheften, muntbiljet van f 2,50, hoofddoek, dameshoed, gelds bedrag ingepakt in papier, dubbele duimstok, witte zakdoek. JONGETJE AANGEREDEN. Vrijdag werd een 4-jarig jongetje, dat onverwacht de straat overstak, op het Molenwater te Middelburg door een auto aangereden, hoewel de automobilist nog alle moeite deed, dit te vermijden. Het kind kwam er ech ter goed af: het had slechts enkele onbetekenende verwondingen opge lopen. K oudekerke TWEE GOUDEN BRUILOFTEN. Vrijdag vierden de echtparen Kop- pejanGeldof en Nieuwenhuijse Jacobse te Koudekerke hun gouden huwelijksfeest. De muziekvereniging „Voorwaarts" onder leiding van de heer J. W. Christiaansen bracht beide echtparen Vrijdag een serenade. RAAD AAGTEKERKE Begroting dienstjaar 1953 Dezer dagën kwam de raad der gemeente Aagtekerke in verga dering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. Bosselaar. De heer W. de Visser merkte op, in ver band met de notulen van de vorige vergadering, dat er ten onrechte een bedrag van 750, in plaats van 500 was vermeld voor de vrije be steding bij een eventuele verbouwing. De voorzitter zegde toe, dit misver stand te zullen herstellen. De begro ting over 1953 werd aangeboden, die na behandeling door de raad werd vastgesteld. De heer S. de Visser Gzn, vroeg de voorzitter geacht te worden te hebben tegengestemd, wat betreft de post verzekeringen. De heren W. de Visser en I. Melse ver klaarden zich ook tegen verzekering, doch legden zich bij deze verplichting neer. Hierna werd de raad de reke ning van de vleeskeuringsdienst over het jaar 1950 aangeboden. Het batig slot bedroeg 2195.94. waarvan een bedrag van 189,22 tén bate van de gemeente Aagtekerke komt. Verder werd besloten een premie te Verlenen van 1400 voor verbetering van die woningen, die niet meer aan re delijke eisen voldoen. Tenslotte werd besloten over te gaan tot aankoop van een brandvrije kast, om waarde volle bescheiden op te bergen. Auto-ongeval te Gapinge Donderdagavond slipte een perso nenauto, bestuurd door de heer De B., nabij de boerderij van de heer Kwekkeboom te Gapinge. De auto kwam in een sloot terecht. De be stuurder bleef ongedeerd, mevr. S., die zich in de wagen bevond, liep een her senschudding op. Zij werd naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd. Een tragische bijzonderheid is, dat ze op weg was naar dat zie kenhuis om een bezoek te brengen aan haar echtgenoot, die daar ver pleegd wordt. Mevr. De B., die zich eveneens in de auto bevond, liep een knieblessuur op. Vergoeding naschade op Walcheren. Onderhoud met minister Witte. De Vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren ver gaderde in Hotel De Burg te Middel burg onder leiding van de heer J. L. Dregmans, burgemeester van Koude kerke. De voorzitter deed uitvoerige me dedelingen over het onderhoud, dat hij tezamen met de heer A. de Beijl, gemeentesecretaris van Vlissingen, had met de nieuwe minister van We deropbouw en volkshuisvesting ir. H. B. J. Witte. In dat onderhoud is de kwestie van de naschade aan de gebouwen op Walcheren ter sprake gekomen, wel ke naschade een gevolg is van de inundatie. Na een adres, dat de vereniging van burgemeesters en secretarissen in 1950 aan minister In 't Veld richt te, werd door deze bewindsman aan de stichting Ratiobouw om een rap port over deze kwestie gevraagd. Dat rapport kwam inmiddels ge reed en minister Witte bestudeerde het reeds. Tijdens het onderhoud met minis ter Witte kregen de heren Dregmans en De Beijl de stellige indruk, dat minister Witte voornemens is een of ander voorstel tot het verlenen van schadeloosstelling aanhangig te ma ken, waarbij uiteraard met een vrij hoog bedrag rekening gehouden moet worden, dat in de millioenen loopt. Het bestuur van Nieuw Walcheren zette in deze vergadering bij monde van de heren Blaauw en Hoegen de Elannen uiteen, die men heeft voor et afsluiten van de bomenactie in Juni 1953. Zij kregen toezegging van de vol ledige medewerking der gemeentebe sturen. Groede, Breskens en de vismeellabriek. In de te Groede gehouden raadsver gadering is door burgemeester J. C. Everaars gereageerd op ons artikel „Vismeelfabriek in Breskens gaat af val zuiveren". Burgemeester Everaars wees er op, dat de vismeelfabriek in Groede ligt, hetgeen inderdaad juist is, doch dit bedrijf is van Breskense onderne mers, heeft personeel uit Breskens en ligt niet bij Groede, maar ten Oosten van de kom van BreskensVoorts verklaarde de heer Everaars, dat het gemeentebestuur van Groede altijd volledige medewerking heeft verleend bij hét zoeken naar een oplossing voor de moeilijkheden. Dit laatste werd in ons artikel geenszins ontkend. De Kroon steil Ged. Staten in gelijk Bij koninklijk besluit? heeft de Kroon ongegrond verklaard het beroep, dat het bestuur van de calamïteuze pol der Oud-Kempenshofstede en van de waterkering der calamiteuze polders Oude-Kempenshofstede en Moggers- hil te Stavenisse instelden tegen het besluit van Gedeputeerde Staten tof vaststelling van de grootte en de pachtwaarde der gronden in de polder Oud-Kempenshofstede. Kruiningen zal 750-jarig bestaan vieren. Er wordt gewerkt aan de voorbe reiding van de feestelijkheden ter viering van Kruiningen's 750-jarig beslaan. In een vergadering van be langstellenden werd besloten het feest te houden in de week van 22 29 Augustus 1953. Aan drs. L. Lockefeer uit Hulst is verzocht een openluchtspel te schrij ven, dat men denkt op te voeren in de tuin van dokter J. Nieuwenhuijse te Kruiningen. De bazar die ter bestrijding van de kosten wordt georganiseerd zal ge houden worden tussen Kerstmis en Nieuwjaar. Wrak van „War Diwan" weer in benarde positie Naar wij vernemen is het wrak van de „War Diwan". dat onlangs in de buitenhaven van Vlissingen na vele pogingen door middel van lucht ge keerd kon worden, opnieuw in een be narde positie geraakt. Bij het binnenslepen van het Fran se schip „Colmar" ontstond namelijk een lichte aanvaring met de „War Di wan" en dit had tot gevolg, dat het wrak scheef kwam te .liggen. Thans zullen wederom pogingen aangedend moeten worden om de „War Diwan" in de onlangs na zo veel moeite verkregen positie te krijgen. Prov. Zeeuwse vereniging tot bestrijding der t.b.c Naar wij vernemen is in een te Mid delburg onder voorzitterschap van mr. A. J. van der Weel gehouden be stuursvergadering der Provinciale Zeeuwse Vereniging tot foestryding der Tuberculose besloten de jaarver gadering op 8 November te Vlissin gen te houden. Mevrouw A. G. v. d. HaveLucieer uit Kloetinge heeft bedankt als se cretaresse van deze vereniging. Tot secretaris is thans benoemd de heer F. G. Vaandrager, arts te Domburg. In de aanstaande jaarvergadering zal het resultaat van het eerste be volkingsonderzoek in Zeeland in be handeling komen. RECHTBANK MIDDELBURG Zijn eigen colbertjasje werd hem noodlottig Een 36.jarige goede bekende van politic en justitie, die reeds sedert 17 Juli jl. in het Huis van Bewaring verblijft omdat hy zich in zjjn woonplaats Vlissingen het laatste jaar aan een groot aantal diefstallen en Inbraakjes schuldig maakte, hoorde Vrydag voor dc rechtbank te Middelburg drie jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest tegen zich eisen B(j vijf tien min of meer ernstige diefstallen eigende hij zich ondermeer vJ^Jf fiet sen, een bromfiets, kledingstukken, huishoudelijke artikelen en kippen toe. Hij slaagde er steeds in utt han den van de politie te blijven maar de nacht van 12 op 13 Juli werd noodlot tig voor hem." De man, de arbeider F. K., die geldgebrek had, besloot die nacht in een café door te dringen en zich meester te maken van de inhoud van de geldia. Hij klom eerst over de tuinmuur en wist toen via een kolen- kist een w.c-raampje te bereiken, maar omdat dit erg klein was, trok hij eerst zijn colbertjasje uit, dat hij op de koienkist deponeerde. In het café gekomen, maakte hij per onge luk nog al wat leven, waardoor de cafêhoudster wakker werd en op on derzoek uitging Verdachte bemerkte het onraad en nam hals over kop de vlucht, maar de politie vond zijn jas je en toen kostte het niet veel moeite om de inbreker te arresteren. Verdachte waren slechts vier feiten ten laste gelegd, namelijk twee fiet sendiefstallen, een inbraak te Vlis singen, waarbij de buit bestond uit een fiets, een koffer met kleren, een regenjas en vijf flessen slaolie en de diefstal van een tas met gereedschap. K gaf alles toe. De inbraak in een pand aan de Boulevard Evertsen was bijzonder brutaal Hy was weer door een w.c-raampje naar binnen ge klommen, opende van binnen uit de tuindeuren droeg alles, wat van zijn gading was, op zijn gemak naar bui ten en nam toen via de tuin de benen. Op een dag in Februari vertoefde-hy: bij de Vlïssingse buitenhaven en om dat hij geen zin had naar huis te lo- WALCHEREN ZONDAG 5 OCTOBER 1952. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke: 10 en 2.30 ds. Theunissen. Arnemuiden: 10 en 6 dhr. de Redelijkheid, 2.30 ds. Aal ders. Biggekerke: 10 en 2 ds. Roscam Abbing. Domburg: 10 (H.A.) en 7 ds. v. Willenswaard. Gapinge: 2 ds. de Boer. Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Winterswijk. Kleverskerke: 10 ds. Otte. Koudekerke: 10 jeugdkerk, 10.30 ds. van Dijl, 7 ds. Durk- stra (jeugddienst), 't Zand: 10 ds. Durkstra, 7 ds. v. Dijl, 10.15 jeugd kerk. Meliskerke: 10 en 2.30 dhr. Bar nard. Middelburg; Oostkerk: 10 ds. Smits, 7 ds. Lugtigheid. Concertzaal: 10 ds. Aalders. Electro-bioscoop: 10 ds. Sneller, Nieuw- en Sint Joosland: 10 ds. Pijnacker Hordijk, 2.30 ds. Muller. Oost- en West-Souburg: 9.30 (bev. vi caris Mees) en 11 ds. de Stoppelaar, 7 vicaris Mees (intrede), „Reho'ooth": geen jeugdkerk. Oostkapelle: 10 ds. Richard (voorber. H.A,), 6.45 ds. Snel ler (jeugdd.). Ritthem: 10 ds. Muller, 2.30 ds. Pijnacker Hordijk. Seroosker- ke: 9.30 en 2.30 ds. v. d. Wind (H.A. GEMEENTERAAD SOUBURG Winkeliers toonden weinig interesse voor enquête winkelsluiting Van <le vele voorstellen, die de gemeenteraad van Souburg Vrijdag middag te behandelen kreeg, leverde alleen het voorstel tot verandering van de winkelsluitingswet stof tot discussie op. Verscheidene raadsleden betreurden het, dat de meeste winkeliers bitter weinig interesse hadden getoond voor de enquête, die een half jaar geleden werd ingesteld, in ver band met de nieuwe verordeningen op de winkelsluitingswet, die 1 Oc tober j.I. inging. De heer L. Ch. Janssen merkte op, dat de kappers liever tot acht uur wilden openblijven. De heer A. W. Bouff zeide, dat het openblijven van bakkerswinkels op Woensdagmiddag met zich meebrengt, dat dan con trole moet worden uitgeoefend, daar de meeste bakkers ook kruideniers waren verkopen. Wethouder J. de Priester en burgemeester A. H. S. Stemerding, vonden het beter, dat de winkeliers zich dan maar weer tot B. en W. wenden, hetgeen wethouder M. A. van de Putte onderstreepte. De heer De Priester stelde voor om het verbod om bakkerswinkels open te hebben op Woensdag na 13 uur in te trekken. Hiermede werd accoord gegaan. De heer G. J. Janse laakte de houding van de winkeliers, die een half jaar lang de tijd niet had den kunnen vinden om hun wensen naar voren te brengen. Hij achtte de mogelijkheid zeer groot, dat nu, zelfs nadat de nieuwe wet reeds in wer king is getreden, nog meer winke liers met wensen komen. De heer W. Huson wees er nog eens op, dat het onmogelyk is de winkels in bepaalde groepen in te delen. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangeno men. De kapperswinels sluiten dus op Maandagmiddag en 's avonds om zeven uur; de andere winkels om zes uur en op Woensdag na 13 uur, ook de brood- en banketbakkerswin kels. Het te laat ingekomen adres van de afdeling groenten-, en fruit handelaren zal, evenals het verzoek van de kappers, nader door B. en W. worden bekeken. KLEEDLOKAAL OP HET SPORTTERREIN. Op het gemeentelijk sportterrein zal een kleedlokaal met toiletten en wasgelegenheid en een toko worden gebouwd. De heer J. Sinke maakte bij dit voorstel een opmerking over het'slechte beheer en sprak van ver waarlozing. De voorzitter zeide, dat, met de bouw van het kleedlokaal te vens de toestand veel verbeteren zal. Eervol ontslag werd verleend aan de heer P. A. Heijmans, als incas seerder bij het woningbedrijf. Voorts werden gelden beschikbaar gesteld voor aankoop van meubelen voor de Julianaschool en werd de subsidieregeling voor het bijzonder kleuteronderwijs gewijzigd. GESCHENK VOOR DE GEMEENTE. De heer G. Luteijn had de gemeente een schildery aangeboden, voorstel lende het kasteel „De Wester Sou burg." De raad aanvaardde dit ge schenk onder dankzegging". Twee geldleningen, respectievelijk van 60.000 en 40.000 werden aan gegaan, de gemeenschappelijke rege ling „Hulpziekenhuis Westhove", werd opgeheven en een bedrag be schikbaar gesteld voor toekenning van premies voor woningverbetering. Hierdoor kunnen acht woningen worden verbeterd. Het beschikbaar gestelde bedrag voor verlichting van de Nieuwe Vlissingse weg, werd ver hoogd en tenslotte werd het voorstel tot net aanvragen van de grond- en bouwvoorsehotten van het Rijk voor de bouw van 75 woningen in Mid denhof aangenomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Bouff of het juist was, dat de politie burgers had gelast fietsen te vervoeren, die in beslag genomen wa ren bij het R.C.S.-terrein op de eerste competitiedag. Hij vond het optreden niet zoals 't had moeten zijn en vroeg herhaling te voorkomen. De voorzitter zeide, dat daartoe maatregelen genomen zyn. De heer M. Pierens vroeg aandacht voor de verlichting van de weg naar de bad inrichting en de heer Sinke vroeg wanneer met de bouw van wonin gen aan de Visodeweg zal worden begonnen. De voorzitter antwoordde, dat dit binnenkort het geval zal zijn. en Dankz.), Sint Laurens: 10 en 6 ds. Kalkman. Veere: 2 ds. Otte. Vlissin gen: Sint Jacobskerk: 10 ds. v. Em- pel, 7 ds. Maas (jeugdd.). Engelse kerk: 9.30 geen kerk voor jongeren. Noorderkapel: 9.30 en 10.45 ds. Kloos terman. Havendorp: 10 ds. Maas. Vrouwenpolder: 10 ds. de Boer. Wesi- kapelle: 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek (H. D.). Zoutelande: 9.30 ds. Witteveen, 2.30 ds. Kloosterman (H.D.). Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Pontier; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; koudekerke 9 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v Nes (bed H.A. en dankz.); Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. v. Til (v. H.A.), 2.30 ds. Meister; Noorderkerk 9.30 ds. Mei ster. 5 ds. v. Til (v HA.); Luth. kerk 7.15 ds. Veldhuijzen; Oost- en West-Souburg 9.30 uev. ambtsdr.) en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Seroosker- ke 10 en 2.30 ds. v. Wouwc; St. Laurens 10 en 2.30 ds .Boon; Veere 10 en 2 30 ds. Streefkerk (voorb. H.A.); Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf (v. H.A.); Vrouwenpolder 2 ds. Jonkers, 7 drs. O. Jager (in trede) Westkapelle 9.30 ds. Pon tier, 2.30 leesd. Geref. Kerk (art. 31) Souburg 9.45 en 2.30 prop. Meilóf; Vlissin gen 8 en 4.45 prop. Meilof Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden (Zaterdag 7 ds. Bel); 9.30, 2 en 6 leesd.; Melisker ke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9 30. 2 en 6.30 as. Rijksen; Oostka pelle 10 en 2.30 leesd.; Wissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapel le 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de vuijst, Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom. Ver. v Vrijz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz ;Vlissingen 10.45 ds. Metz. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer Herst, Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Vlissingen 10 Hei- ligingsdienst, 4 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk. Het Kruisleger. Middelburg 10 wy- dingsd., 7.30 heilssamenkomst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Wissingen te bereiken dr. H. C. A. Detmar, arts. Badhuisstraat 25, tel. 2233. Te Middelburg is te bereiken de heer W. Feikema. arts, Dam 16, tel. 2993. Te Veere, Serooskerke en Oostka pelle is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, Dorpsstr. 2, tel. K 1188-276. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande is te be reiken dr. M. Huijgens, arts te West kapelle, teL 316. APOTHEKEN. VlissingenApotheek Engering. Singel 60, tel. 2025; Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange eDlft 133, tel. 2538. Dronken achter het stuur Een week gevangenisstraf en drie maanden ontzegging van de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen, werd Vrydag voor de rechtbank té Middelburg geëist tegen de koopman Van W. uit Middelburg. Deze wilde op 26 Juli jl. naar het vuurwerk in zijn woonplaats gaan kijken. Daartoe reed hij met zijn vrachtauto naar het Wissings Wagenplein. Een agent gaf hem aanwijzingen om ziin wagen aan de kant van de weg te plaatsen, maar Van W. deed dit zo stuntelig, dat hij tegen een andere auto aanreed, waar door lichte schade ontstond. De agent bemerkte toen dat verdachte dron ken was. pen, haalde hij een rijwiel weg uit het fietsenrek van de S.H.V. Het licht bleek echter defect te zijn, .naar voor JC was dit geen bezwaar. Hij smeet de gestolen fiets in de berm en ging doodleuk een ander rijwiel halen, waarvan het licht wèl brandde. De officier van justitie noemde verdach te, die de algelopen 15 jaar reeds di verse zware straffen heeft onder gaan, onverbeteiyk en eiste daarom drie jaar afzondering van de maat schappij. Ook de stiefzoon van deze ver dachte, de scheepsmaker W. G. K. uit Wissingen, moest terechtstaan wegens diefstal. Hij had bij een dan cing op de boulevard twee damesrlj- wielen gestolen en enige weken la ter uit dezelfde dansgelegenheid een damestas weggenomen. Tegen deze verdachte, die verklaarde dronken te zijn geweest, werd één jaar gevan genisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht j Uit het zakenleven. Nieuw pand voor Middenstands- bank Middelburg. Vrijdagmorgen is hefc nieuwe pand van de Nederlandse Middenstands- bank te Middelburg in gebruik geno men in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten en genodigden, onder wie de loco-burgemeester, wethou der J. W. Kögeler en de gemeente secretaris, de heer J. Ph. Koene, vertegenwoordigers der Kamer van Koophandel en van Handelsbelang, alsmede vele directeuren van Wal- cherse bankinstellingen. De hoofddirecteur van de Ned. Middenstandsbank, de heer J van Eek uit Amsterdam, wees erop, dat het volgende maand 25 jaar geleden zal zyn, dat deze instelling werd op gericht op de puinhopen van het vroegere mislukte middenstandscre- diet. Moeilijkheden zijn de bank niet bespaard gebleven, maar zij ontwik kelde zich niettemin gunstig. Was de balanstelling een jaar na de op richting 21 miliioen gjilden, verleden jaar beliep zrj 150 miliioen en werd er een winst gemaakt van meer dan een miliioen. In Middelburg was een nieuw gebouw op een beter punt dringend noodzakelijk geworden en dankbaar droeg spr. dit nieuwe ge bouw over aan de directeur, de heer B. J van den Berg. Wethouder Kögeler bracht de ge lukwensen van het gemeentebestuur over. terwijl namens de Walcherse bankinstellingen gesproken werd door de heer D. F. P' Hoegen, na mens de Zeeuwse banken door de heer G. C. Jongepier uit Terneuzen en namens de collega's-directeuren van Middenstandsbanken door de heer W. E. Wijlands. De heer Van den Berg dankte de sprekers. Ten slotte werd het onberispelijke nieuwe gebouw door de genodigden bezichtigd. Des middags volgde een druk bezochte receptie. KORFBAL PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Eerste klasse: SSSSehampolo; To go—Swift: SeoltoZeelandia. Tweede klasse: Swift 3Togo 2. Derde klasse A: Swift 4SVG; Zuidwesters—VKV: BKCKVL. Derde klasse B; MadjoeKVL 2; Swift 6Animo. Derde klasse C: Scampolo 3—Vopo; Zeelandia 2Scampolo 2. Adspiranten A: Tjoba—Swift A. Adspiranten B: AtlasVKV; Zuid westersSwift Vlug; Animo B—Swift Kwiek. WIELRENNEN Hijzelendoorn wil prof worden Jan Hijzelendoorn, vijfmaal ama teur sprint-kampioen van Nederland, gaat vermoedelijk over tot de be roepsklasse. Hijzelendoorn en zijn stadgenoot, de Amsterdammer Daan de Groot, zullen samen een koppel vormen als amateurs in het komende winterseizoen. Zij zullen voorname lijk in België gaan rijden, zijn de re sultaten gunstig, dan verlaat Hijze lendoorn de rijen der amateurs en gaat over tot de beroepsklasse. Mocht dit niet het komende seizoen geschie den, dan zal Hijzelendoorn in de zo mer van 1953 prof worden. Marktberichten VEELING MIDDELBURG. 3 October. Aardappelen: Bintjes bonken grote 10 per 100 kg. Fruit: Sterappels 23—25. Cox Orange Pippin 12—35. Present van Lunteren 12 —20. AUington Pippin 5—19. Glorie van Holland 7—18. Jonathan 6-418. Laxtón Superbe 4—14. Goudreinetten 913. Ap pels kroet 4—0. Tomaten 16—27. Ananas meloen 3—18. Suikermeloenen 7—23. Pom poen per stuk 20. Doyenne du Coniice 3648. Triumph de Vienne 3—26. Confe rence 3—22. Légipont 3—16. Bonne Louise d'Avranches 8—13. Rietperen 9—12. Her togin Eisa 8—12. Kraaiperen 3—10. Maag deperen 5. Peren kroet 511. Franken- t'naler 74—77. Lax. Alichamps 76—90. Gol den Cliampion 39. Groenten: Bloemkool A 19—47. Idem B 1135. Idem C 821. Komkommer A 8 •15. Idem B 8—9. Idem C 3. Postelein 22 —34. Andijvie 58. Prei 9—18. Pronk- bonen 3944. Stokprineessebonen 50—80. Savoye kool 6—10. Witte kool 5—7. Kro ten per kg. 6—10. Spinazie 9—33. Snijbo nen 38—96. Spruiten 31—57. Witlof 64. Uien 1318. Dubb. Princessebonen 2977. Boskroten 2—9. Bosramenas 8—13. Bos- raóijs 5—7. Bospe 8—20. Sla 2—4. Rode kool 617. Heden werd de eerste witlof aangevoerd door de heer G. Geertse uit Oostkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5