CHIEF WHIP U moet gaan roken omdat het de beste sigaret voor.Uw gezondheid VROUWENPOLDER HAALDE ZIJN NIEUWE BURGEMEESTER IN VRIJ EVANGEUSCHE GEMEENTE BESTAAT HONDERD JAAR Zeeuwse Almanak ZIEKENHUISVERPLEGING OP WALCHEREN Verkoudheid PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 OUTOBErt WoZ VREUGDE IN DE HARTEN De heer A. de Kam en zijn echtgenote hijzonder hartelijk verwelkomd De burgerij van Vrouwenpolder heeft Vrijdag in haar rijk met bloemen In felle herfsttinten en dennengroen getooide dorp haar nieuwe burge meester ingehaald. Er lag vreugde op de gezichten, maar er was ook vreugde in de harten, toen het rijtuig, waarin de heer A. de Kam en zijn echtgenote waren gezeten en dat werd voorafgegaan door een lange stoet ruiters op prachtig versierde paarden en gevolgd door talrijke kin deren op niet minder luisterryk versierde fietsen, by het raadhuis stil hield. Deze vreugde ontlaadde zich in een buitengewoon hartelijke ont vangst, waardoor de nieuwe burgervader, zoals Iiij zelf voor de micro foon zei, diep getroffen was en die deze dag voor hem onvergetelijk maakte. Het echtpaar De Kam werd bij .Oranjezon, aan de grens van de ge meente, opgewacht door de ruiters en de kinderen met de versierde fiet sen, waarna het in optocht naar het dorp ging. Toen het rijtuig stil hield, speelde „Ons Genoegen" twee cou pletten van het volkslied, die dooi de samengestroomde mannen, vrou wen en kinderen weixlen meegezon gen, waarna de burgemeester vóór het raadhuis door de voorzitter van de feestcommissie, de heer M. v. d Broeke, werd toegesproken. Deze schetste de dankbaarheid van de be volking. dat het gezag over de ge meente aan de heer De Kam werd opgedragen en de verwachtingen, die men van hem koestert, waarna de spreker de nieuwe burgemeester vroeg de weivaart van de gemeente te willen bevorderen en over haar zelfstandigheid te willen waken. Hij wenste hem daarbij God's steun toe. Nadat ook mevrouw De Kam was verwelkomd, boden Beppie Duveltot en Rini de Voogd haar bloemen aan. In de stilte, die vervolgens over het dorp viel, Idonk plechtig het „Dat 's Heren zegen op U daal". De heei' De Kam werd als burge meester geïnstalleerd in een buiten gewone raadsvergadering, welke door vele genodigden in het vrolijk versierde verenigingsgebouw werd bijgewoond. De leiding van de ver gadering berustte bij loco-burgemees ter N. Mesu, die, nadat de secreta ris het benoemingsbesluit had voor gelezen, verklaarde, dat de burge meester in Vrouwenpolder arbeid in rijke verscheidenheid wacht en dat de burgerij zijn beleid met vertrou wen tegemoet ziet. Terwijl ue blitz- lampen van de fotografen flitsten, hing hij de heer De Kam de ambts keten om. OP DE MOLENAARSWAGEN „Toen ik als jongen in de Vrou- wenpolderse duinen kampeerde en op de wagen van de molenaar meereed, heb ik niet kunnen dromen, dat ik i nog eens geroepen zou worden tot het ambt van burgemeester in deze gemeente, die mij altijd zo dierbaar is geweest",,,.vertelde burgemèester De Kam, nadat hij in de eerste plaats dank aan God had gebracht en voorts zijn dank had betuigd aan H. M. de Koningin, de minister van Binnenlandse Zaken en de Commis saris der Koningin in de provincie Zeeland. Hij sprak de hoop uit, dat hij het in hem gestelde vertrouwen niet zal besehamen en zeide een bur gervader in de volle zin des woords te willen zijn: „Mijn huis en hart staan voor u open; mijn belangstel ling gaat niet alleen uit naar het gemeenschappelijk belang, maar ook naar het geluk van ieder uwer per soonlek". zo riep hij de bevolking toe. Dank bracht hij aan de heer Me su voor de wijze, waarop deze ruim vier maanden het burgemeestersambt waarnam, aan wethouder S. de Vis ser, de raadsleden, de secretaris en het gemeentepersoneel en hij vroeg de steun en het vertrouwen van hen allen Ook richtte hij een speciaal dankwoord tot zijn ouders. „De landbouw is mij zeer lief", zo vervolgde de burgemeester, „en ik zal niets nalaten, wat tot verbe teringen kan leiden". Spreker zeide het plattelandseigene te willen be schermen en het eigen karakter en de eigen schoonheid van zijn gemeen te te willen bewaren, doch achtte het van groot belang het vreemde lingenverkeer te bevorderen. Ook stelt hij zich voor de gemeentelijke belangen te behartigen, indien on- Burgemeester A. de Kam. verhoopt de zelfstandigheid zou wor den aangetast. Hij besloot met de zegenbede: „God make het wel met onze gemeente en ons allen." Nadat het oudste raadslid, de heer J. Janse, en de secretaris,de heer A. T. de Boer, welkomstwoorden hadden gesproken, werd de buiten gewone raadszitting met gebed ge sloten. „VAN HET TYPE DE KAM." Hierna werden nog vele toespra ken gehouden. De Gedeputeerde, de heer A. Schout, sprak als huisvriënd en merkte op: „Vrouwenpolder, u krijgt een burgemeester van het ty pe De Kam, d.w.z. weinig woorden, maar grote daden." De burgemeester van Veere, jhr. I F. den Beer Poor- tugael, voerde het woord namens al le aangrenzende gemeenten en na mens de kring van burgemeesters en secretarissen. De voorzitter van de Stichting „Nieuw Walcheren", de heer J. L. verhagen, vond hetver heugend, dat een zoon van het Wal- cherse platteland benoemd is. de heer J. D. P. de Smit, directeur van deze dienst, zegde alle steun van Bouw en Woningtoezicht toe, burgemeester J. M. A. C. v. Dongen van Aarden burg vertolkte de gevoelens van een aantal vrienden vande burgemeester en de heer C. Lijnzaad, directeur van de Stichting Zeeland, karakteri seerde de heer De Kam als een wijs man met veel tact. Andere hartelijke woorden van welkom werden gesproken door de gredikanten J. de Boer. J. Spoelstra, Zomer en cand O. Jager, door dé heer A. N. de Wolf namens het onderwijzend personeel van Vrouwen polder en Gapinge, de voorzitter van V.V.V.. de heer J. Geerse, kapitein C. J. Deurloo namens de Rijkspoli tie, .de vorige burgemeester, de heer W. N. van Liere uit Baarland, .de heer P. Melis namens de Boerenleen bank te Serooskerke, die in dicht vorm sprak, de heer De Wolf namens „Onderlinge Steun" en de heer P. de Kam namens de familie. Sommige sprekers boden bloemstukken aan. Na afloop werd een staande recep tie gehouden. VOLKS- EN KINDERSPELEN. Het v/as verder de gehele middag en avond feest in het dorp. Eerst wa ren er kinderspelen en natuurlijk ook een attractie voor de schooljeugd en later konden ook de ouderen hun hart ophalen aan verschillende volksspelen. Ook de burgemeester en de béide wethouders namen, tezamen met hun echtgenoten, aan de volksspelen deel, met name aan het ringsteken met de sjees. Tot zeer laat ging het uitermate vrolijk en gezellig toe in het feeste lijk verlichte Vrouwenpolder. KERKELIJK FEEST TE GOES Nieuw orgei als jubileumgeschenk Dit jaar is het een eeuw geleden, dat de Vrij Evangelische Gemeente te Goes werd gesticht. Vandaag en morgen zal dit kerkelijke jubileum in en kele bijzondere samenkomsten worden herdacht. Zo zal vanavond in liet kerkgebouw aan de Corn. Eversdijkstraat in een samenkomst van de ge meenteleden het jubileumgeschenk, een fraai nieuw orgel, worden overge dragen en ingewijd. Zondagmorgen zal de plaatselijke predikant, ds J. Karelse, voorgaan in een herdenkingsdienst, terwijl des avonds om 5 uur in een samenkomst predikanten uit nabuurgemeenten 't woord zullen voeren. Het is de bekende predikant wijlen ds H. J. Buddingh geweest, die deze oudste kerk in de Bond van Vrij Evang. gemeenten heeft gesticht. In de begintijd van de afscheiding trok hij naar de Zuid-Bevelandse dorpen, om daar het Evangelie te verkondi gen, met als resultaat dat de Vrij Evang. gemeente te Goes, die aan vankelijk in een gebouw aan de Stoofstraat samenkwam, haar leden over het gehele eiland kreeg. Velen moesten zelfs een deel van hun nachtrust opofferen om de lange af stand naar de kerk te Goes af te leg- Advertentie. Mijnhardtjes: sterke JL ,pijn-, kou- en grlepbestrijders ^jij Advertentie Advertentie. TT j Middelburgse jongeman gewond bij explosie HIJ HIELD BRANDENDE LUCIFER BIJ SLAGHOEDJE. Een 14 k 15-jarige leerling van de Technische School te Middelburg is Vrijdagmiddag ernstig aan één der handen gewond bij de explosie van een slaghoedje, waar hy een branden de lucifer bij had gehouden. De jon- gen zal de toppen van enkele vingers moeten missen- Het ongeluk gebeurde in de mid dagpauze op de Balans. De onvoor zichtige knaap, v. d. E. uit Middel burg, was in het bezit gekomen van een slaghoedje. Hij probeerde het tot ontploffing te brengen door het op de straatstenen te gooien en wierp er, toen dit niet lukte, eën steen tegen. Ook dit leverde geen resultaten op en de jongen was toen zo onverstan dig een brandende lucifer bij het ge vaarlijke voorwerp te houden, dat on middellijk explodeerde. Van der E. werd aan één der handen gewond en werd naar het ziekenhuis overge bracht. Dit ongeval, „dat nog betrekkelijk goed is afgelopen, toont vóór dé zo veelste maal aan, hoe gevaarlijk het is met oorlogstuig, dat blijkbaar nog steeds in Omloop is, te experimente ren. Helaas blijkt het nog steeds no dig, hier ernstig tegen de waarsehu- Belgzsche onderscheiding voor burgemeester van St. Jansteen. De burgemeester van St. Jansteen, de heer P. A. Geirnaerdt, is onder scheiden met het Belgisch Burgerlijk Kruis-Ereteken 2e klasse 19401945. Het Koninklijk Besluit vermeldt, dat de gedecoreerde „tijdens oorlogsge beurtenissen bijzonder blijk heeft ge geven. van moed en verknochtheid aan zijn vaderland". De heer Geirnaerdt heeft tijdens de tweede wereldoorlog veel steun ver leend aan een groot aantal Belgen en aan de Belgische weerstand. De burgemeester van St. Jansteen is de tweede Nedeilander, die deze Bel gische ónderscheiding heeft ontvangen. LANG NIET Hetgeen wij onze ergste vijand niet toewensen Wat? Het gezicht op de provinciale boot van 21.25 uur, wanneer deze om' 21.30 uur een minuut nadat gij aan -het einde van uw krachten kwam aange sneld o, zo langzaam de fuik van Breskens verlaat Met al de lampjes brandend, vrolijk glinsterend over de maanbeschenen Schelde. En gij daar aan de duistere water kant, met niets anders in het verschiet dan een ongeveer vijfduizend, meter brede Schelde en anderhalf uur wach ten Sinds gisteravond kunnen wij u met de hand op het hart verzeke ren, dat het géén pretje is. Lang niet. Of wist ge dat reeds? ANDERE ORGANISATIEVORM Vereniging heeft op het eiland weer een behoorlijke basis gekregen De vereniging „Ziekenhulsverpleging op Walcheren" te Middelburg kan met tevredenheid op het jaar 1951 terugzien, want het aantal verzekerden steeg niet onaanzienlijk. Be goede resultaten zijn volgens het jaarverslag uitsluitend te danken aan de sterke stimulans, die van het kantoor uitging,, byzondere omstandigheden, verband houdende met de moeilijkheden, waarvoor de ziekenfondsen zich zien geplaatst, de voortgezette centrali satie van het incassowerk en de activiteit van de meeste incasseerders. De vooruitgang is echter niet verkregen, omdat het euvel is opgeheven, dat het volledig contact met het merendeel der afdelingen ten enenmale ont breekt. Integendeel, men heeft zich daar noodgedwongen b|j neergelegd, aangezien hierin geen verbetering is te verwachten. Het bestuur meent dan ook, dat het zaak is, een andere organisatievorm te overwegen. Een stichting zou niet zo verwerpelijk zijn, indien daarin een behoorlijke vertegenwoordiging van stad en platteland zitting neemt. Ook in 1951 bleven de kosten stij gen. Dé verhogingen van de zieken- huistarieven zijn steeds oorzaak, dat men tot premieverhoging moet over gaan en zelfs door tussentijdse ver hogingen gedwongen wordt de reser ves aan te spreken. 'Een poging om deze tussentijdse tariefverhogingen te voorkomen, had geen resultaat. Op 1 Juli 1951 steeg de verpleegprijs in de ziekenhuizen met niet minder dan 75 ct. per dag en pas op 1 Januari werd de premie dienovereenkomstig ver hoogd dit zonder rekening te houden met hét van 1 Juli tot 31 December geleden verlies. Te Middelburg kwam aaar nog een zeer belangrijke verho- fing van de tarieven voor het ge- rujk van de operatiekamer bij. De verwachting, dat de op 1 Januari jl. ingegane premieverhoging toereikend zou zjjn om de exploitatie sluitend te maken, werd. de bodem ingeslagen door weer een tussentijdse tariefver hoging voor het ziekenhuis te Mid delburg' op 1 Mei jl .van 50 ct. per verpleegdag. De gevolgen daarvan zullen zich zeker doen gelden en kun nen pas in 1953 worden opgevangen. Van enige reservering- kan, voor zo ver het de A-verzekering betreft, geen sprake zjjn. SANATORIUMVERZEKERING. Hoewel dê resultaten niet geheel aan de verwachtingen beantwoordden wordt in het verslag met voldoening herinnerd aan de ter gelegenheid van het bevolkingsonderzoek op Walche ren gevoerde actie voor de verzeke ring tegen de kosten van opname in een sanatorium. Eind 1951 waren er 1362 verzekerden. De A-verzekering geeft in Middel burg een daling te zien van 8085 op 6549 zielen, een gevolg van het feit, dat de groep bejaarden van 65 jaar en ouder vrijwel geheel is overgegaan naar de verplichte verzekering van het ziekenfonds. Op het platteland, waar men het uitsluitend moet heb ben van de niet-ziekenfondsverzeker- den, deden zich slechts kleine.schom melingen voor. In totaal bedroeg het aantal verzekerden eind 1951: 11.006, waarbij komen de verplicht verzeker den van het A.M.Z.. in totaaal 11.799 zielen. Een ander beeld vertoont de (aanvullende) A A-ver zekering: het aantal verzekerden steeg van 12.195 tot 13.906. Vooral de stijging in Vlis- singen, Arnemuiden, Grijpskerke en Oostkapelle was opmerkelijk. De kli nische kostenverzekeringen (B. en C.) vertoonden eveneens goede voor uitgang: van 6005 op 6522 zielen. Vooral Middelburg en Vlissingen heb ben hier hun aandeel aan geleverd. Deze groei zal voor het bestuur een reden zijn om ernstig te overwegen de maximumvergoedingen enigermate te verhogen. Al .bij al blijkt, dat de vereniging weer een behoorlijke basis op Walcheren heeft gekregen, ondanks het feit. dat vele verzeker den aan de ziekénfondsen afgestaan moesten worden. De winst- en verliesrekening toont de navolgende nadelige saldi: exploi tatie A-verzekering (voor eigen re-1 kening) 7954,81, exploitatie B/C verzekering 6068,50, kapitaaldienst 3210,40, pensioenfonds 1492,70 en een voordelig saldo van de exploita tie AA-verzekering van 8667,24. Aan contributies en entreegelden werd ontvangen 127.885,88 uitgege ven werd aan verpleegkosten 167.319,09, aan operatiekamer 6780, aan verband- en geneesmidde len 4786,38, aan uitkeringen B zee verzekering 31.235,94 en aan ge neeskundige controle 7265.02. Het kapitaal staat op de balans geboekt voor 66.070,55, de beleggingen voor 54.859,58. Het totaal aantal opnamen in zie kenhuizen bedroeg 1486, het totaal aantal verpleegdagen 22.794. Van de 1486 verpleegden waren 789 verplicht en 697 vrijwillig verzekerd. gen. Geleidelijk hebben zich daarna zelfstandige gemeenten gevormd te Wemeldinge, Yerseke, Bath en Ka- pelle, waarvan de laatste in latere jaren weer werd opgeheven. Naast veel evangelisatiewerk met Zondagsscholen en jeugdverenigin gen, heeft ds Buddingh zich ook ge wijd aan het werk der barmhartig heid. O.a. richtte hij het tehuis voor weduwen aan de Westwal op. Voorts was hij een der eerste voorstanders van Chr. onderwijs. Hij stichtte een eigen school, terwijl door zijn streven in Goes ook een der eerste Chr. be waarscholen kwam. Na het overlijden van ds Buddingh in 1870, is de Vry Evang. gemeente in de honderd jaar van haai' bestaan door een vijftal predikanten gediénd. Van 18731888 was ds K. Loggers predikant van de Goese gemeente, van 18891896 ds C. J. Siebenhar, van 18971922 ds G. W. van Leus- sen, van 19231945 ds M. v. d. Vis en va 15 Dec. 1946 tot op heden ds J. Karelse. OUDE SCHUUR WERD KERK Het huidige kerkgebouw aan vankelijk een oude schuur heeft de laatste jaren belangrijke restauraties ondergaan, het meubilair werd ver nieuwd en een electrische verwar ming werd aangebracht en thans mag bij dit eeuwfeest het nieuwe or gel in gebruik genomen worden. Met recht kan dit jubileumgeschenk een aanwinst voor deze kerk genoemd worden. Het instrument, dat werd ge bouwd door de orgelbouwer H. Ver meulen uit Ovex'sehie, is een elèctro- pneumatisch orgel met twee klavie ren. Het telt 12 registers en heeft een vr|j pedaal, dat bovendien gekoppeld kan worden aan het klavier. Verder heeft het orgel, dat een goed geluid bezit, o.a. een zwelkast en een gene raal crescendo, terwijl er bovendien nog tal van combinatie-mogelijkhe den zijn. Jo Vincent zingt in Midde'Lurg De beroemde zangeres Jo Vincent geeft Dinsdagavond 14 October een concert in de Oostkerk te Middel burg. Het programma vermeldt wer ken van Bach, H&ndel. Mozart, Schu bert e.a., alsmede oud-Nederlandse liederen. Zij wordt aan het orgel be geleid door de heer Jan Rijn. Galante kooplieden en dankbare huismoeders Ongewone verkoping te Vlissingen De trieste restanten van een eens zo trots zeeschip, een groot assorti ment goederen, afgestaan door het wrak van het Finse s.s. „Ariana", dat enkele weken geleden in de Wester- Schelde zyn bestaan zo abrupt ein digde, ging Vr|jdag in Vlissingen on der de hamer door tjjdens een onge wone, door de burgemeester geleide verkoping. Mi' Kolff deed dit in zijn neven functie van strandvonder. Toen na melijk bleek, dat het wrak van de „Ariana" onmogelijk meer geborgen kon worden, nam de Rijkswaterstaat dit in beslag en liet er alle nog bruik bare goederen en die waren niet weinig in getal! afhalen. Krach tens de Wrakkenwet, die nu niet be paald iedere dag van de boeken plank ter secretarie wordt afgehaald, was de burgemeester belast met de verkoop. De grote goederen, zoals drie red dingboten, schroeven en een schroef as, boegankers, stoomlieren, laadbo men, navigatiemiddelen en wat dies meer zij, werden 's morgens b|j de eerste binnenhaven aan de man ge bracht. Kooplieden waren op deze be gerenswaardige artikelen afgekomen a.ls vliegen op de stroop en boden ijverig op al die zaken, waarop zij een zoet winstje meenden te kunnen ma ken. Sommige goederen brachten nog aardige bedragen op, zoals een reddingboot met motor, die k raison van 2500 een nieuwe eigenaar kreeg. En het was boter bij de vis, want de Wrakkenwet staat nu een maal geen erediet toe. Achter de Willem ni-kazerne kwam 's middags het „kleingoed", zoals meubilair, vaatjes verf, kabels, kaarten, keukengerei, onder de ha mer van burgeméester-strandvonder Kolff, voor wie deze verkoping uiter waard een vrij ongewone bezigheid was. Ook nu waren weer vele koop lieden present, maar talrijke Vlissin- gers legden eveneens een levendige belangsteling en kooplust aan de dag. „Leven en laten leven" was het de vies van de kooplieden, die blijkbaar- de Vlissingse huismoeders ook een kansje gunden. Toen namelijk een dame zeven en een halve gulden bood voor een kastje, riepen deze galante •heren: „Wij bieden niet; die kast is voor de dame!" Een ander lid van het zwakke geslacht had haar oog laten vallen op een rustbank en was bereid daar drie gulden voor neer te tellen. Ook zij kreeg haar kans, maar nu gingen de kooplieden nog een stapje verdei'. „Mevrouw, w|j betalen die drie gulden", zelden zij, „dan hebt u dat ding voor niks" Verbetering gegund van weg Waterlandkerkje IJzendijke Wij vernemen uit West Zeeuwsch- Vlaanderen, dat Gedeputeerde Staten de verbetering van de weg Water landkerkje—IJzendijke thans hebben gegund aan de aannemer Th. P. Cam- bier uit Breskens. Verwacht mag worden, dat nu spoedig tot verbetering van dit aan sluitende wegvak zal worden over- KUNST Concert Middelburgs Mannenkoor te Goes Het programma van het concert, dat Vrijdag werd gegeven in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes door 't Middelburgs Mannenkoor onder leiding van Jan Kuiler, was grotendeels sa mengesteld uit werken, die bij de vo rige uitvoeringen in Middelburg en Vlissingen reeds ten gehore waren ge bracht, namelijk composities uit de ro mantische mannenkoorliteratuur. De vertolking van gisteravond bracht zo als was te verwachten geen nieuwe gezichtspunten naar voren: men kon opnieuw kennis nemen van de grote koordiscipline en de uitmuntende sa menzang van dit ensemble. Destijds hebben wij hiervan reeds met waarde ring getuigd. De mogelijkheden van het Middelburgs Mannenkoor zijn ech ter nog niet uitgeput, doch men mag er integendeel nog veel van verwach ten, temeer omdat naai- ons werd medegedeeld in de toekomst nieuwe muzikale paden bewandeld zullen worden. Eén kleine opmerking moet ons ech ter van het hart: sommige vocalen en consonanter, waarmede een aanvangs woord van een nieuwe zin begon, wer den voorafgegaan door een korte aan- zettoon, een soort ornament dus, dat echter niet als versiering doch eerder als ont-siering klonk. Voor het ove rige alle waardering voor dit Man nenkoor en zijn dirigent Mevrouw E. KuilerPuijpe zong de sopraan-solo in Cleuver's „Salve Regi- na" en de organist Adriaan Kousema ker speelde enkele orgelsoli, o.a. het Esdur preludium van Bach en Canta bile van Franck. Bij dit laatste werk viel bij het gebruik van de hobo op, dat dit register toch wel bijzonder slecht is geïntoneerd. de K. De heer J. L. van Leeuwen, die met ingang van 1 December a.s. werd be noemd tot burgemeester van Brou wershaven. De Lumato te Goes geopend (Slot van pag 1) WAT ES TE ZIEN IS. De indrukken welke op deze expo sitie worden opgedaan, zijn veelvul dig. De leek, die veelal slechts een op pervlakkige kennis over de vliegerij bezit, wordt wel zeer geïmponeerd door de wonderen der techniek welke hier zijn te aanschouwen, terwijl hij anderzijds geboeid wordt door het aantrekkelijke werk van de lucht machtmensen, die deze vernuftige toe stellen en apparaten bedienen. Om slechts een vluchtig beeld van het vele tentoongestelde te geven: fo to's en modelled tonen de geschiede nis van de luchtmacht, van nabij kun nen de kolossale straalmotor van een Thunder jet en twee opengewerkte Rolls Royce vliegtuigmotoren bezich tigd worden. Men vindt er een schiet stoel en velerlei reddingsmiddelen, van parachutes tot rubberboten. In een radiocabine ziet men een volle dige zendinstallatie voor vliegtuigen en vele soorten wapens en bommen, w.o. een napalmbom. Wie Lust heeft om „droog" te vliegen, kan plaats ne men in de link-trainer, waarbij op de contróletafel precies wordt aangete kend welke dolle capriolen men maakt. De verbindingsdienst toont op het podium een keur van de kostbaar ste zend- en radarapparaten, voor lief hebbers van techniek om van te wa tertanden. In de zijzaal is het een S-ll lestoe- stel van de vliegbasis Woensdrecht, dat de bijzondere aandacht trekt. Voorts vindt men daar de meteo- dienst, welke de vlieger zulke waarde volle diensten bewijst, de brandweer, de luchtwachtdienst, de geneeskundi ge dienst en een aantal modellen van de nieuwste toestellen, welke bij de Sowjet-Unie en de N.A.T.O,-landen in gebruik zijn. Tenslotte toont een stand over de geestelijke verzórging, dat naast de vele techniek, welke de mannen van de luchtmacht moeten verwerken, ook aan him geestelijk welzijn wordt ge dacht. Als bijzondere attractie kan nog worden vermeld, dat Dinsdag de oud ste vliegenier van Nederland, de heer Van Meel, op de „Lumato" aanwezig zal zijn. Op de openingsavond heeft de lucht- machtkape] op de Grote Markt voor een talrijk publiek nog een concert gegeven, dat besloten werd met een taptoe. Reeds de eerste avond was er een goede belangstelling op de ten toonstelling. Adverttmtie van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2