PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT BILT Moskou eist de onmiddellijke terugroeping van Kennan Luchtmachttentoonstelling te Goes geopend Kantlijn r BRITS ATOOMPROJECTIEL EEN NIEUW GRUWELIJK WAPEN 195e Jaargang-No. 234 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj- W de Pagter Hoofdred. G. Bailintljn Pl verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw„ fr. p. p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISS1NGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 4 Oct. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f3 Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1«—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg. Markt 51 telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 83 ceiei 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg- Finlandstraat 2. telef 1(>; ferneuzea Brouwerljstr 2; Zierikzee N Bogerdstr. C 180. tolef. 26. NOTA AAN WASHINGTON Mr. X niet langer persona grata De Sovvjet-TJnie heeft van de Amerikaanse regering de onmiddellijke te rugroeping geëist van liaar ambassadeur in Moskou, George Kennan. Hij wordt door de Bussen niet langer beschouwd als persona grata. Dit heeft de Amerikaans© minister van buitenlandse zaken, Dean Aeheson, Vrijdag avond bekend gemaakt. De Prawda, het orgaan van de Sowjèt-Russisch© communistische partij, heeft Rennan onlangs gecritiseerd wegens opmerkingen, die hij in Berlijn over toestanden in de Sowjet-Unie had gemaakt. Kennan had toen de om standigheden, waaronder buitenlandse diplomaten te Moskou leven, verge leken met de behandeling, die diplomaten onder het Hitler-regiem te ver duren hadden. In een nota aan Washington noemt Moskou de uitlatingen van de Ameri kaanse ambassadeur „lasterlijke aan vallen op de Sowjet-Unie in de vorm van een grote schending van de alge meen erkende gebruiken van inter nationaal recht". Aeheson heeft deze beschuldigin gen van de hand gewezen. Hij acht de door Kennan in Berlijn afgelegde verklaring als volkomen juist. Het is Rusland die de erkende gebruiken schendt, aldus Aeheson. G( - beeld, verzocht de uitgeversfir ma van Loghum Slaterus in Arnhem aan drie Nederlanders om een aantal landgenoten, kenmerkende vertegenwoordigers van verschillende maatschappelijke inzichten, iets te vertellen van hun leven. Het resul taat is een boekwerk, getiteld „Wat het leven mij heeft geleerd", dat men moeilijk uit handen legt, waarin men zich telkens opnieuw met nieuwe vreugde verdiept. Twee en twintig Nederlanders ver tellen in dit boek van hun leven en de lessen, die zij moesten leren en zij hebben hun taak zeer ernstig opge vat, ieder naar zijn eigen aard. Zij vormen een bont gezelschap. Een bont gezelschap van bedaagden zal men zeggen, want allen zijn het fi guren, die het levenslicht nog in de vorige eeuw aanschouwden, met uit zondering van Viruly, die overigens ook al 47 is. De op één na jongste van het gezelschap is Karei Lotsy, die 59 is. de oudste Jan van Zutphen, die volgend jaar 90 wordtMis schien zal men zich even afvragen of wat de jeugd over leven en toekomst denkt niet belangrijker is, dan de terugblik der aartsvaderlijken. Maar die vraag- beantwoordt men dan zelf ogenblikkelijk ontkennend. Want het merkwaardige is, dat al deze figuren oud genoeg om hun leven te overzien, verbluffend jong van hart zijn geble ven en bezield door een optimisme, dat weldadig aandoet. De figuren, die in „Wat het leven mij heeft geleerd" aan het woord zijn, hebben een wereld zien ineenstorten en een nieuwe ge boren zien worden. Zij hebben Europa bij de eeuwwisseling in zijn volste glorie aanschouwd en gezien hoe het in twee catastrofale oorlogen ten gronde is gegaan. Mismoedigheid en desillusie zou men van hen kunnen verwachten. Maar het tegendeel is waar: zij staan positief tegenover mensdom en wereld en niet negatief. Zij dragen hun idealisme als een toorts voor zich uit. „Alles overziende wat in ruim drie kwart eeuw veranderd en verbeterd is ondanks oorlogsellende en na oorlogse inzinking geeft de stij ging en de groei van het saamhorig heidsbesef een hoopvolle waarborg voor de toekomstige driekwart eeuw, van het rijpen tot een samenleving met mogelijkheden van geluk en har monie, die alle mensenkinderen ten goede zullen komen". Kan men zich een ontroerender ge tuigenis denken dan het bovenstaan de van Jan van Zutphen, de man, die zelf in armoede en ellende opgegroeid, zijn leven in dienst der mensen stelde en duizenden tot zegen was? Wij hebben het mysterie, de eeu wigheid. God, weggedacht en wegge- calculeerd en wrj halen ze met geen kerken en bonden terug. Iedere nieu we ontdekking zal ons vermogen om iets wezenlijks te ontdekken omtrent ons leven en ons bestaan verder af stompen tenzijja tenzij wij het roer radicaal omgooien en de moed vinden om onze kinderen alles te le ren verwerpen wat ons begeerlijk schijnt: geld, aanzien en macht. Het is Gerard van Eckeren die dat zegt. En dr. P. C. Visser^ de man van de Karakoroem-expeditie en oud-gezant in Moskou, vat wat het leven hém leerde aldus samen: „concentreer de opvoedende krachten voornamelijk op de ontwikkeling der verdraag zaamheid, omdat deze vrijwel alle factoren in zich sluit die ons kunnen leiden tot een mensdom, dat zal ge tuigen, dat het heerlijk is om te le ven ondanks alles!" Viruly. de vlieger, ziet in de Ver enigde Naties de enige toekomst. Al leen werk daarvoor heeft zin; „allé an dere arbeid kan geld opbrengen of rjdelheid strelen, kan amuseren of aan macht helpen, maar zin heeft ze niet". De medicus B. van Tricht prijst optimisme aan omdat de opti mist gelooft wat hij hoopt, de pessimist wat hij vreest en hij besluit zijn relaas met de parabel "an een In disch muskus-hertje, dat na langs berg en dal, door vlakten en wouden te nebben voortgedraafd, op zoek naar een heerlijke geur, die het waar nam, tenslotte uitgeput neerviel en stervend opeens begreep, dat het die De Amerikaanse minister deelde mede, dat het „State Department" op het ogenblik niet voornemens is de terugroeping van de Russische am. bassadeur te Washington. Zaroebin te vragen. Ook wordt niet overwogen de diplomatieke betrekkingen te be moeilijken. Naai' Aeheson zeide, bevindt Ken nan zich in Genève. Hij zal nog tijde lijk in Europa blijven, waarna hij voor overleg naar Washington zal komen. Gegeven de huidige omstan digheden, zal hij echter in geen geval naar Moskou terugkeren. Over de be noeming van een nieuwe ambassa deur is nog niet gedacht, aldus de minister. Kennan's gezin vertoeft nog in de Russische hoofdstad. MR. X. Kennan werd in April in Moskou benoemd. Hij staat algemeen bekend als de beste Amerikaanse deskundige op het gebied van het Russische vraagstuk. Onder !t pseudoniem Mr. X schreef hij in 1947 een artikel, dat in de gehele wereld sterk de aandacht trok en waarin hij een politiek ont wikkelde, welke door een „vreed zame inperking" Rusland zou moeten verhinderen tot daden van agressie over te gaan. Kennan's theorie wordt algemeen beschouwd als de basis van de Rusland-politiek van het State- Department en ook van het later op gestelde Noord-Atlantisch Pact. Oorzaak van aanrijding bij Wouw gevonden Chauffeur ieed aan geestesstoornissen De oorzaak van de aanrijding op de Wouwse weg, op 19 April van het vo rige jaar, dat drie meisjes het leven heeft gekost, is thans gevonden. Vast gesteld werd namelijk, dat de bestuur der van de wagen, de 55-jarige J. de H. uit Bergen op Zoom, al sinds maan den lijdende was aan ge'estesstoornis- sen, die het tenietgaan van het be wustzijn tengevolge hadden. De officier van justitie bij de Bre- ise rechtbank vroeg op grond van een dergelijke verklaring door de doktoren Janssens uit Vught en Dek ker uit Bergen op Zoom voor -De H. ontslag van rechtsvervolging. Zoals bekend was aanvankelijk tegen De H. een hechtenis van 9 maanden en in trekking van het rijbewijs voor de tijd van 5 jaar geëist. De rechtbank had toen echter een psychiatrisch rapport verlangd, omdat geen factoren- aanwe zig waren, waardoor de aanrijding kon worden verklaard. Over veertien dagen zal in deze zaak uitspraak wor den gedaan. Bedelaar hield er een „Mercedes" op na. In München is een bedelaar gearresteerd, die er een chauf feur voor zijn eigen „Merce des" en een huishoudster op na bleek te houden. De man, die beide benen mist, was speciaal voor de feestelijkheden ter gelegenheid van de Octoberweek met zijn personeel uit Stuttgart naar München overgekomen Bij de arrestatie bleek de huishoudster in het bezit te zijn van. een bedrag van 139 mark aan klein geld, dat déze kampioenbedelaar in enige uren tijds op het feestterrein bijeen had gebedeld. GEORGE KENNAN Mr. X bij Moskou in ongenade kostelijke geur zelf bij zich droeg. Korter en kernachtiger staat dat in de bijbel: dat we het Koninkrijk dei- Hemelen in ons zelf moeten zoeken. Dr. C. Spoelder, de paedagoog, geeft de wijze raad: durf wat opper vlakkiger te leven, pieker niet te zwaar over de toekomst der mens heid en van uzelf. Waag het met de Psalmist uw bekommernissen op De Heer te werpen! Uw opgewektheid en levensdurf kan voor anderen een zegen zijn. Prof. dr. H. R. Kruyt is pas 70 ge worden en roept uit: „wat zijn er toch een groot aantal voortreffelijke mensen in de wereld!" Men ziet: de mensen der vorige eeuw, die meer hebben gezien dan wij van wat er de laatste tientallen jaren in de wereld gebeurd is, hebben hun optimisme, hun geloof in de mensheid niet verlo ren en een boek, waarin twee en twintig Nederlanders een dergelijke opvatting tot uiting brengen is in onze tijd een waardevol bezit Straaljager bij Amersfoort verongelukt Op 5 meter afstand van woning neergestort Vrijdagmiddag is op de grens van Leusden en Amersfoort een Gloster- Meteor straaljager van de vliegbasis Soesterberg neergestort. De piloot, de 23-jarige vaandrig-vlieger H. C. J. Schmitz uit Roermond ,kwam om liet leven. Blijkbaar heeft hij nog getracht het vliegtuig te verlaten. In een boom heeft men namelijk de resten van een parachute gevonden. Het toestel, dat in een formatie van vier vloog, kwam brandend neer. Het stortte neer óp een opslagplaats van materialen op ongeveer vijf meter af stand van een woning. De bewoners zaten aan tafel toen de ramp gebeur de. Plan van oud-minister Rutten in studie Naar het A.N.P. verneemt, had mi nister Rutten in de laatste maanden van zijn ambtsperiode een plan uitge werkt. dat aan die internationale we tenschappelijke samenwerking een vorm kan verschaffen. Hij heeft voor gesteld een internationaal West-Euro- pese academie van wetenschappen op te richten. Die academie zou een cen trum moeten zijn voor uitwisseling vain wetenschappelijke denkbeelden. Dit plan hebben de ministers van onderwijs van Frankrijk, Engeland, België en Luxemburg thans in studie genomen. Nieuwe beschuldigingen tegen Marty Franse communist boezemde zijn partijgenoten „angst" in De leiding van de Franse commu nistische partij heeft een nieuwe aan val gericht tegen het onlangs ontsla gen lid van het partrjsecretariaat An- dré Marty. In het weekblad van de party, „France Nouvelle", wordt een uittreksel gegeven van de redevoe ringen, die zijn gehouden op de bij eenkomst van het centrale comité, waarop besloten werd tot het ontslag van Marty en tevens de oud-minister van luchtvaart, Charles Tillon, als lid van het politieke bureau werd ge schrapt. Uit deze publicatie blijkt, dat Marty ervan wordt beschuldigd, dat hij bij zijn bezoeken aan de pro vincie zijn partijgenoten „angst" in boezemde en dat hij daarom niet meer door plaatselijke organisaties werd uitgenodigd. Ook wordt hij er van beticht, de positie van secretaris generaal Thorez (die op het ogenblik in de Sowjet-Unie vertoeft) en diens vrouw, Jeanette Vermeersch, afbreuk te hebben gedaan. O Nederland telt omstreeks 270 steen fabrieken met een capaciteit van 1800 millioen bakstenen. Het Amerikaanse leger heeft voor het eerst gedemonstreerd met „het atoomkanon" voor vertegenwoordigers van de pers. Het is een reusachtig stuk veldgeschut van 85 ton met een kaliber van 280 mm. Het wapen kan in 20 minuten tijd in stelling worden gebracht en is te gebruiken bjj alle weersgesteldheid; het kan een granaat afvuren over een afstand van 32 km. De voorbereidingen voor het afschieten van een projectiel worden ge troffen (links); foto reehts: de lengte van de loop is 13 meter; evenals bij het standaardkanon krijgen de projectielen een draaiende beweging. TWEE JAAR GEHEIME VOORBEREIDINGEN Negentig km. van de plaats van ontploffing zag men een oranje lichtflits Te Melbourne is Vrijdag officieel medegedeeld, dat op de Monte Bello eilanden, ten Noordwesten van Australië, een Britse atoombom met succes tot ontploffing is gebracht. Dit is de eerste A-bom, welke door Engeland tot ontploffing is gebracht. Men is op de eilanden, die ter plaatse als Duivels-eilanden bekend staan, reeds twee jaar in het geheim bezig geweest met de voorbereiding van de proef. De bom werd Vrijdag om 8 uur plaatselijke tijd tot ontploffing ge bracht. Professor Saha, directeur van het instituut vor kernsplitsingsonderzoek te Calcutta, verklaarde van mening te zijn dat de Britten een atoompro jectiel, voortgedreven door raketaan- drijving en geleid door radargolven, tot ontploffing hebben gebracht. „Indien dit het geval is geweest, is een nieuw verschrikkelijk wapen uit gevonden. Door dergelijke wapens zou de atoomkrachtoorlog kunnen worden gevoerd vanaf Verafgelegen bases. Een druk op de knop zou dan voldoende zjjn om grote steden aan ccn totale vernietiging prijs te geven, die door niets zou kunnen worden voorkomen", aldus de professor. Voor de ontploffing zochten Aus tralische patrouilleschepen het ge bied rond de eilanden af naar onge wenste duikboten of andere schepen. De door de ontploffing gevormde wolk had volgens Keuters correspon dent een andere vorm dan de „tradi tionele paddestoelvorm" van de Ame rikaanse proeven. De wolk was breed aan de basis en steeg met grote snel heid in een grillige zïgzagvorm tot ongeveer vier kilometer. Een uur na de ontploffing kon men nog slechts twee wolkenstrepen zien, die in niets van gewone wolkenformaties ver schilden. Kort na de ontploffing kon men een tweede wolk zien opstijgén, waarschijnlijk bestaande uit opge waaid stof. Op een punt bij Onslow ongeveer 90 kilometer van de plaats van ont ploffing, kon men een oranje licht flits zien, gelijkend op het licht van de opgaande zon. Vier minuten en vijftien seconden later trof een zware luchtstoot het vasteland, die gepaard ging met een rommelend geluid, ge lijkend op dat van een trein, die door een tunnel rijdt. Temidden daarvan hoorde men twee ontploffingen. Volgens waarnemers zou de bom op een toren tot ontploffing zijn ge bracht. Congres van Labourparty gesloten De jaarlijkse conferentie der Britse Labourpartij te Morecambe is Vrijdag geëindigd met een algemeen protest tegen de regeringspolitiek van de con servatieven met betrekking tot de woningbouw en het onderwijs. In een met algemene stemmen aan genomen resolutie werd aangedrongen op gelijke betaling aan mannen en vrouwen. WONDEREN DER TECHNIEK OP DE LUMATG Bij de luchtmacht zou men gaarne nog meer Zeeuwen zien De gewone burger krijgt maar hoogst zelden de gelegenheid eens een straaljager of een van de vele andere wonderen van de moderne lucht machttechniek te bezichtigen. Maar voor de Zeeuwse bevolking is die ge legenheid er nu wel, want na Soesterberg en Scheveningen, heeft Goes thans tot en met Donderdag a.s. de grote luchtmachttentoonstelling „Lu- mato" op bezoek. De luchtmachtmensen hebben deze expositie wel zeer groot opgezet. Er is een enorm kapitaal aan toestellen, machines en appa raten voor en in de zalen-Krijger opgesteld en een staf van deskundigen is aanwezig om van voorlichting te dienen. kunnen hier een dieper inzicht krijgen van de mogelijkheden welke de lucht macht biedt. In dit tijdsgewricht is het een gebiedende eis, dat ons land een krachtige schakel vormt in de West-Europese verdediging. Om pa raat te zijn, zal de luchtmacht niet al leen aan de gestelde eisen moeten vol doen, doch ook over een voldoend aan tal mensen moeten beschikken. Moe ders en verloofden zullen dit ook die nen te begrijpen en de jongens niet moeten verhinderen dienst te nemen bij de luchtmacht. De burgemeester sprak de hoop uit. dat de tentoonstel ling goede resultaten zal afwerpen en dat de Zeeuwen, wier moed in de zee vaart spreekwoordelijk is, ook luckt- vaart-„minded" zullen worden. Vrijdag werd de tentoonstelling of ficieel geopend. Toen de Commissa ris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, met zijn echtgenote en even later de chef van de luchtmacht staf, luitenant-generaal vlieger I. A. Aler, eveneens vergezeld van zijn vrouw, door het plaatselijk comité werden verwelkomd, stond de lucht machtkapel uit Nijmegen op de Bees tenmarkt voor de Thunder jet-straal jager opgesteld, om de hoge gasten muzikaal te begroeten. Een dochter van burgemeester mr. W. C. ten Ka- te- bood beide dames bloemen aan. Terwijl de kapel daarop een mars door de stad maakte, werd o.m. in te genwoordigheid van de commandant van de vliegbasis Woensdrecht, over ste Fritz, tal van andere militaire au toriteiten en verschillende gemeente raadsleden de tentoonstelling officieel geopend. De voorzitter van het plaat selijk comité, de burgemeester van Goes. mr. W. C. ten Kate, sprak een I welkomstwoord, waarna hij wees op het grote belang van deze tentoon stelling. Ouderen zowel als jongeren LUITENANT-GENERAAL SPRAK. ALER Luitenant-generaal I. A. Aler sprak er zijn voldoening over uit dat het initiatief om met de Lumato naar Zee land te komen, van Goes zelf is uit gegaan. Ook juichte hij de belangstel ling uit de kringen van het onderwijs toe, daar de luchtmacht met deze ex positie in het bijzonder beoogt, jeugd in haar gelederen te trekken. In dit verband herinnerde hij aan het rapport van het E.T.I., waaruit blijkt dat elk jaar een groot aantal Zeeuwse jongeren naar elders vertrekt. Voor hen die een aantrekkelijke carrière wensen, biedt de luchtmacht goede mogelijkheden. Het is ook een opmer kelijk verschijnsel, dat mensen van karakter veelal uit de landelijke pro vincies komen. De generaal f zelf „Mokummer" zijnde verklaarde, dat de grote steden niet de beste „kweek bedden" zijn voor karaktervolle men sen. Bij de luchtmacht heeft men geen slechte ervaringen met Zeeuwen op gedaan, zodat men hun aantal nog gaarne ziet groeien. In navolging van Engeland, gaf de generaal aan de com mandant van de vliegbasis Woens drecht opdracht, een officier aan te wijzen, die voortaan bij de rijpere j'eugd in deze omgeving de belangstel ling voor de luchtmacht levendig bljjft houden. Na deze officiële opening volgde een rondgang over de tentoonstelling. Na afloop hiervan heeft luitenant-gene raal Aler aan burgemeester Ten Kate een foto van een Thunder jet-straalja ger aangeboden, terwijl namens het comité aan de generaal een paar Zeeuwse boerenknopen als herinne ring aan dit bezoek werd overhandigd. (Vervolg op pag. 2.) Dit jaar geen Nobelprijs voor de vrede Volgens een officiële bekendma king te Oslo zal dit jaar geen No belprijs voor de vrede toegewezen worden. Voor de toekenning van deze prijs is een bijzondere commissie van het Noorse parlement verantwoorde lijk. KORTE PR ED IC AT IE DE GESLOTEN EN DE GEOPENDE DEUR. „En Hij dreef de mens uil," Gen. 3 v. 24. „Ik ben de deur der schapen" Joh. 10 v. 7. Zou er wel ooit een tijd geweest zijn waarin getracht werd deuren te openen als thans. Er wordt geklopt op de deur van vrede, men toil de vrede vinden, maar, o bittere ironie, aller- wege bewapent men. Men klopt op de deur van het recht. Er wordt gezocht naar een rechtvaar dige maatschappij, maar het schijnt telkens alsof het onrecht overwint en alleen het recht van de sterkste geldt. Men klopt op de deur van liefde en barmhartigheid, men wil zeker leven en bevrijd van angst. Maar waar vin den we de echte zekerheid en de die pe blijdschap? Wij tasten vele deuren af maar geen enkele deur wil werke lijk open springen. Verwondert gij u daarover? Sla dan de eerste bladzijden van de bijbel eens op. Daar leest ge dat er een deur werd gesloten: Hij dreef ze uit. Die Hij, dat is God en die zij, zijn de mensen. De geschiedenis die u daar leest, toil u zeggen dat de zonde in de wereld ge komen is en door de zonde werd de deur van het paradijs gesloten. Door de zonde vloeide het eerste mensen bloed, kwam er haat, onrecht en angst. Door de zonde werd het leven, tussen wieg en graf een leven van moeite en strijd. Een leven voor de gesloten deur. Nu is het kloppen op de velerlei deuren te zien als een zoeken naar de weg terug. Bewust of onbewust willen we deze wereld maken tot het paradijs dat we verloren hebben. Mag dat dan niet en moeten we daar niet naar streven? Er is een belangrijker vraag en wel deze: is ons zoeken wel goed? Is het niet zo dat we al ons zoeken concentreren op de dingen buiten ons terwijl het juist gericht moet zijn op ons zelf. Wij zijn het in de eerste plaats die veranderen moeten. IVaar wij de weg Gods verlaten hebben moeten wij de weg tot Gods vader hart weer vinden. Zoekt de deur die deze weg voor u opent! Deze deur is er en staat ook open, wijd open. Jezus heeft gezegd: Ik ben de deur der scha pen. Ga aan deze deur niet voorbij, Jezus wil u weer terug brengen bij de Vader. Wordt dan alles anders en gaan dan de andere deuren ook open? Ga eerst binnen door de deur die Jezus voor u wil zijn dan weet ge het antwoord op deze vraag. Zo God mijn God maar voor is, Wie is er dan mij tegen? Dan werken druk en droefenis, Mijn ziele tot een zegen. Sirjansland. L. Boer. Robot veroorzaakte paniek. Inbreker drukte op verkeerde knop Een Zwitserse robot, „Sabor" ge naamd, heeft reeds twee maai op schudding verwekt op een tentoon stelling in Wenen. De eerste maal ver oorzaakte de kunstmens een paniek, toen op een ongelegen ogenblik het loopmechanisme in werking trad en de robot op een groep angstige kinderen inliep. Donderdagmorgen drukte een onbe kende inbreker in het gebouw op een verkeerde knop, waarop de robot in werking trad en drie schoten loste met een alarmpistool. De door het la waai gewekte omwoners waarschuw den de politie, doch de onbekende da der had haar komst niet afgewacht. DE VERWACHT: ZONNIGE FERIODEN. In de vroege ochtenduren hier en daar neveL Overigens wisselend be wolkt met in de tussengebieden plaat selijk, nog een enkele bui, in het bin nenland flinke opklaringen. Matige tot zwakke Noord-Westelijke wind. Iets lagere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1