8M HEI GELUK VAN PETEN BTROi #ZE Si LEZERS SCHRIJVEN AV.R.O.-BESTUUR VRAAGT ADVIES VAN DRIE HOOGLERAREN Nieuws ren- Geheime ongerustheid van vele vrouwen. ARNEMUIDEN KRIJGT LASTIGE TEGENSTANDER IN NIEUWDORP TURKSTRAs MATROZEHSHAG 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 OCTOBER 1952 ZOEKEN NAAR BESTE ORGANISATIEVORM De Clercq: „Ontspoorde organisatie staat weer op de rails" In verband met de op de organisatie en de statuten van de A.V.R.O. ge oefende crltiek, heeft het algemeen bestuur van deze omroepvereniging be sloten zich op hoog niveau te doen voorlichten over de vraag, welke de meest aanbevelenswaardige organisatievorm voor de A.V.R.O. moet wor den geacht en welke de rechten van haar leden behoren te z^n. Het alge meen bestuur is voornemens drie hoogleraren aan universiteiten, een Lcid- se, een Amsterdamse en een Groningse, uit te nodigen, over bedoelde aan gelegenheden gezamenlijk van advies te dienen. Dit Is Woensdag door de voorzitter van het bestuur, de heer G. de Clercq, op een persconferentie te Hilversum medegedeeld. Het door de hoogleraren uitgebrachte advies zal gepubliceerd worden. Op deze persconferentie heeft het bestuur van de A.V.R.O. tevens me dedeling gedaan van zijn plannen voor het nieuwe seizoen. De ernstige muziek zal in hoofd zaak uitgezonden worden op Donder dagavond. In de afdeling „lichte mu ziek" zijn verscheidene ensembles in geschakeld. Onder de gevarieerde programma's neemt „De bonte Dins- dagavondtrein" weer een voorname plaats in. Onder leiding van Kommer Kleijn zullen verscheidene hoorspelen wor den uitgezonden. Voordat op de persconferentie me dedelingen werden gedaan over het programma voor het nieuwe seizoen, zeide de heer De Clercq, dat de Advertentie. Onze stadgenoot, de heer VAN DER ERPEN, is aan een groot gevaar ont snapt. Vlak voor zijn bromfiets wierp de inzittende van een stilstaande auto plotseling het portier open. Daar ter plaatse is de straat smal en loopt dicht langs het water. Alleen het feit dat zijn Beckson Reddingsnaaf hem binnen de meter tot stilstand bracht, heeft de heer v. d, E. voor een lelijke val of een nat pak behoed. Voor de bromfiets de enige, voor de gewone fiets de beste: de BECKSON REDDINGSNAAF. A.V.R.O.-organisatie, die uit het spoor gelopen was, thans weer op de rails is gezet. Op een desbetreffende vraag ver klaarde de voorzitter, dat hij met het landelijke comité van actie niets meer te doen wil hebben. Juin beschuldigt V.S. Maarschalk Juin heeft als voorma lig resident-generaal van Frans Ma rokko Amerika er van beschuldigd bij zijn critiek op de Franse politiek in Tunis en Marokko dezelfde taal te- gebruiken als Moskou. Juin verklaar de, dat na de bevrijding in Noord- Afrika een soort buitenlandse sa menzwering heeft plaats gehad die er op gericht was, Frankrijk aan te klagen voor de Ver. Naties. Amerika dreigt zich hierbij aan te sluiten, al dus Juin. BRIDGE Vergadering district Zeeland van de Ned. Bridgebond Dezer dagen vergaderde 't district Zeeland van de Ned. Bridgebond, in „De Vergenoeging" te Middelburg. Reeds uit het openingswoord van de voorzitter, de heer H. B, J. Knoop, bleek, dat de competitie 1950'52 voor wat betreft de afd. A. (Walche ren Zuid-Beveland) niet werd afge speeld. In navolging van hetgeen in Zeeuwsch-Vlaanderen gebeurt, werd besloten voor de nieuwe competitie wedstrijddata vast te stellen. Voorts werd bepaald, dat de viertallencom petities op 15 October en de paren- competities op 15 November zullen beginnen. In de hoofdklasse A. (Wal cheren) zullen vier viertallen uitko men, nl. drie van de Vlissingse Brid geclub en één van Middelburg. In de hoofdklasse B (Zeeuwsch-Vlaande ren) zullen vijf viertallen deelnemen, n.l. drie van Terneuzen, één van Sas van Gent en één van Hulst. De eerste klasse A omvat slechts vier Vlissinge viertallen, nl. drie van de Vlissingse Fles en één van de Vlis singse Bridgeclub. In de eerste klas se B spelen drie viertallen van Luc- tor uit Terneuzen, twee van Sas van Gent één van Terneuzen en één van Hulst. In de afd. A. daalde het aantal deelnemende viertallen van 10 tot 8, in de afd. B. steeg het van 9 tot 12. Aan het einde van het seizoen promo veren de kampioenen der eerste klas se afdelingen naar de hoofdklasse en degraderen de laatsten van de hoofd klasse. De bridgeclubs Zuid-Beveland en Yerseke zullen alsnog trachten een C-afdeling voor de viertallencompe titie te vormen. Voor de parencompetitie gaven zich voor de afd. A 24 paren op, nl. 10 voor de hoofdklasse en 14 voor de eerste klasse. Voor de afd. B is het aantal deelnemende paren nog niet bekend. Zo mogelijk, zullen in Oostburg en In een Noledop 0 Dinsdagmiddag is de 70-jarige wielrij der G. P. V. Meyer in de Lairessestraat te Amsterdam tegen een tram van- lijn 16 aangereden. Met een hoofdwond werd hij naar het Wühelminagasthuis overgebracht, waar hij later is overleden: 0 Camille Gutt, de vroegere Belgische adviseur van het Internationale Mone taire Fonds, verblijft op het ogenblik op uitnodiging van de Perzische regering in Teheran, „teneinde Iran advies te geven over de wij?e, waarop het zijn financiën en zijn economie op gang kan brengen". 0 Bij baggerwerkzaamheden te Fur- merend werd een oude kruik, een z.g. „baardmannetje" opgegraven. De kruik, welke stamt uit de 16e of 17e eeuw en in de Rijnstreek werd' vervaardigd, werd bij de werkzaamheden licht beschadigd. 0 Een delegatie van 6 Italiaanse com- munïstenleió'ers, onder leiding van de plaatsvervangend secretaris-generaal Lui- gi Longo, zal deze week naar Moskou ver trekken om er het komende congres van de Russische communistische partij bij te wonen. 0 De Nederlandse Bond van Haring handelaren heeft met Oost-Duitsland een contract gesloten voor de levering van 57.000 vaten gezouten haring. De eerste zending zal op of om 15 October worden verzonden. 0 In het diaconessenziekenhuis te Utrecht overleed mr. J. J. Sprenger-van Eijk, in leven directeur der artillerie- Inrichtingen aan de Hembrug. In sport kringen was de heer Sprenger vooral be kend door de vele malen dat hij deelnam aan de Rally van Monte Carlo, welke rit hij in 1929 won. Gisteren vierde communistisch China feest ter gelegenheid.' van het 3-jarig be staan van de „volksdemocratie". In Pe king werd bij deze gelegenheid een grote militaire parade gehouden, afgenomen door Mao Tse-Toeng. Circa 400.000 toe schouwers woonden de parade bij. 0 Te Cornja Bela in Karinthië is een postzegel ontdekt op een brief van 1638. De zegel, welke de oudste ter wereld moet worden geacht, lijkt sterk op een onlangs ook in Karinthië gevonden zegel van 1839, welke door een Amerikaans verzamelaar voor 50.000 dollar werd ge kocht. 0 De 61-jarige heer J. van- der Velden, oud-wethouder van Den Bosch, ls gister morgen bij een auto-ongeluk om het le ven gekomen toen zijn wagen bij Tilburg slipte en met volle vaart tegen een boom reed. De bestuurder werd gewond. 0 De Duitse Centrale Organisatie van Landbouwers heeft aan het West-Duitse ministerie van Voedselvoorziening ver zocht om de periode waarin invoer van fruit uit het buitenland verboden is, te verlengen. Indien geen verlenging kan worden verkregen, eist de organisatie toe passing van een z.g. „catastrophe-clau- „MET BRANDENDE ZORG" VH Het komt mij voor dat de heer J. O.'s opvattingen omtrent het be zoek van ds. van Dalen aan Rusland in het algemeen wat enghartig aan doen. Men zou ook dit bezoek kunnen zien als het oprecht streven van een persoon die tracht zich boven seeta- risme en kunstmatig aangekweekte haatgevoelens te verheffen. Dit is dan zonder meer toe te juichen door degeen die innerlijk nog plaats overlaat voor andere of afwijkende overtuigingen. Het kan m.i, voor een Christelijk denkend iemand toch niet anders of hij dient ook de Russische gelovigen als medebroeders (en men sen) te zien en tot hen heeft ds. van Dalen zich dan toch gewend. Tot welke uitkomsten fanatisme leidt behoeft niet nader te worden betoogd, ieder kan daar de geschiede nis op na slaan. Het was dan ook in vele kringen gewenst dat er meer waardering werd getoond en minder afbreuk werd gedaan aan het eerlijk streven van anderen. A. Cal jouw. Souburg. MET BRANDENDE ZORGVIII Mag ik van mijn kant met enkele woorden achter: „Met brandende zorg" een tweetje plaatsen? Dat naar aanleiding van het ge schrevene door „een Huisvrouw (P.Z.C. 26/9) Ik geloof dat ik door het feit dat een vrouw dit stukje ge schreven heeft, waarschijnlijk een Moeder en een vrouw (een huisvrouw dus), niet ten onrechte mijn artikeltje ben geëindigd met de woorden, dat wij moeten gaan oppassen, dat „la bete humaine" niet zal gaan triomfe- Ik vind 't een ontzettend jammerlijk verschijnsel, dat vrouwen vandaag zich laten beïnvloeden door een oor logspsychose, die hen him kinderen zal afnemen. Mag ik alleen dit zeggen: Ik had de goede huisvrouw haar artikeltje liever zien ondertekenen met: Kenau Simonsz Hasselaar. Het was mij iet wat TE Martiaal. Mars heeft mijn liefde niet. Misschien wordt dat even wel in deze tijd aanstellerig gevon den Ds. W. S. Hugo van Dalen GRATIE VOOR LAGES. Naar aanleiding van de wijziging van Willy Lages' doodstraf in levens lang! Dit heerschap brengt de ge moederen in beroering! Dat heeft-ie al meer gedaan! B. S. en illegaliteit protesteren. Toch kan ik me voorstellen dat de rechter aanvoert, dat het niet fair is iemand tot het Damocles-zwaard te veroordelen, maar hem er eerst 2 jaar (als op een electrische stoel) onder te zetten. Misschien overweegt de rechter ook: dat soort lieden wordt over dl strafverlichting gege ven, waarom déze dan niet? Terecht! Maar vooral dit: De politiek wist de onkreukbaarheid van het recht uit. Als ik Westerling was schreef ik een Gouden vijfje werd straatrovers noodlottig Mevrouw G. J. L. een buffetjuf frouw, die 's nachts op de Hoefkade in Den Haag zich van haar werk naar huis begaf, werd door een man van haar handtasje beroofd. Toen zij begon te gillen, werd zij door een tweede man tegen de grond gesla gen De daders vluchtten, maar kon den'later gepakt worden. De oorzaak was een gouden vijfje, dat zich in het handtasje bevond. De recherche wist dit zeldzame muntstuk op te sporen en daardoor de daders, de 26-jarige huisschilder J. L. en de 20-jarige be- tonvlechter C. P. H. in te sluiten. Zij bekenden en verklaarden, dat een bank van lening in Den Haag voor de juwelen in het tasje 80 had ge geven. PROBLEEM METEEN EENVOUOI6E OPLOSSING Er is een ongerustheid, waarover 'n vrouw meestal met niemand spreekt en die haar toch bezig houdt. Dat is onge rustheid over haar beeld in de spiegel, over haar eigen uiterlijk. hoeft geen gezonde vrouw ongerust te zijn over haar teint. Natuur, lijke schoonheid sluimert practisch in de huid van iedere vrouw, ieder meis je. Men behandele de huid maar eens een week lang met een goede schoonheidszeep, zoals Castella. Deze zeep, met zijn diepreïnigend, zacht schuim, bevat een ware rijkdom aan huid ver jon gende oliën. De spier- In de werkelijkheid be- weefsels spannen zich, te wijde of te grove poriën sluiten zich. Weldra blinkt U een gaaf, g en jong gelaat, fris als de lente zelf, uit de spit tegen. Natuurlijk behoren bij mooie huid, ook mooie tanden. Maar daarvoor is er Castella Tandpasta in de wereld (normale tube 47 ct„ grote tube 75 ct.). Wit tere tanden reeds na één enkele maal poetsen HANDBAL Moeilijkheden in de Zeeuwse handbalwereld De handbalcompetitie in Zeeland is weer gestart, maar voor vele Zeeuw se clubs zal de afwerking van de nieuwe competitie, naar het zich laat aanzien, niet zonder moeilijkheden verlopen. Het hoofdbestuur van het Neder lands Handbalverbond heeft namelijk een bepaling afgekondigd, waardoor het niet meer mogelijk is jongere speelsters en spelers in seniorenelftal len te laten uitkomen. Zij horen thuis in juniorenelftallen, aldus het hoofd bestuur, dat deze maatregel ongetwij feld eerst na rijp beraad heeft geno men. In Zeeland worden evenwel vele 'lagere en zelfs eerste elftallen gedu peerd, want nu heeft men plotseling niet genoeg oudere spelers om de opengevallen plaatsen te bezetten. De verenigingen zullen zich dikwijls ge noodzaakt zien, een of meer elftallen uit de competitie terug te trekken. Het gevolg daarvan is weer, dat er vele handballers overblijven, voor wie geen plaats is in een hoger elftal. De Zeeuwse handbalverenigingen hebben een verzoek gericht tot het hoofdbestuur om deze netelige kwes tie nader te bestuderen. In ae eerste helft van deze maand zal daarom een bondsbestuurder, de heer J. C. Nijsen naar Middelburg komen om bovengenoemde en nog andere moei lijkheden te bespreken. Goes propagani ganiseerd. ida-drives worden geor- boek: „Van stropje tot lintje". Als ik Hitler was: „Van Neurenbergse boeven tot beschermers van West- Europa". Wat ik maar zeggen wou: Wie de doodstraf verdienen, vind ik een moeilijke vraag! Wie zal dat uitma ken? Maar een nog veel moeilijker vraag: Wie is gerechtigd deze on herroepelijke en onherstelbare straf te voltrekken? Als de rechtsnormen lijden aan ernstige evenwichtsstoor nis; om maar niet te zeggen dat ze in de modder van de wereldchaos lig gen. Laten we tenminste de dood straf opschorten tot Recht en Ge rechtigheid zegevieren! Vóór die tijd is het toch een of andere norm van: bloeddorst-tegen-wil-en-dank. Axel. P. J. PENNINGS. BESTUUR UITGEBREID. Om het districtsbestuur een hech tere basis te geven, werd dit voorlo pig uitgebreid tot vijf leden, waartoe gekozen werden de heren A. J. Hen- derikx (Goes), A. van Iren (Vliss. Fles) en M. L. Remery (Sas van Gent)Tegen de volgende vergade ring (in Februari) zal het bestuur een districtsreglement ontwerpen, waarna dan een geheel bestuur kan worden gekozen. TAFELTENNIS INTERNATIONAAL TOURNOOI TE BRUGGE Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan organiseert de bekende ta feltennisclub St. Martin te Brugge op Zondag 19 October in de zaal van de „militaire kring" 'n internationaal jubileumtournooi. De wedstrijden, welke zullen worden gespeeld volgens de reglementen van de Belgische ta- feltennisbond, zijn toegankelijk voor dames en heren van ellce nationali teit al of niet aangesloten bij een club. Gespeeld zal worden in vier af delingen, n.l.: dames, veteranen, ju nioren en senioren. Reeds uit geheel België en uit ver schillende andei'e landen, waaronder ook Nederland, zijn toezeggingen van deelname binnengekomen. Voor de winnaars zijn fraaie prijzen beschik baar gesteld. 1 j k" "'ft' I', Ter eré van het Joodse feest, „Grote Verzoendag", (Yom Itippur), heeft Egyptes premier, Naguib, de. Is aëli sehe Synagoge te Cairo bezocht, waar hij een gedeelte van de dienst ter gelegenheid van dit feest bijwoonde. Twee maal werd Naguib in de strijd tegen de Joden gewond, zodat ook hij van „verzoening" kon spreken! Naguib neemt afscheid van Opperrabbijn Dr Haim Nahem. PROGRAMMA ZATERDAGVOETBAL A.Z.V.V. zal Zaamslag niet veel in de weg kunnen leggen De meeste belangstelling voor het programma van de Zaterdagcompeti tie zal ongetwijfeld uitgaan naar de eerste-klassewedstryd Arnemuideu Nieuwdorp. Nieuwdorp zal moeten winnen, wil het dit jaar een rol spelen in de strijd om het kampioenschap. Toch geven we de thuisclub iets meer kans op de punten. Kapelle zal de leidende positie wel weten te liandhaven> nu het tegen Krabbendijke gaat. Rillandia moet eveneens in staat worden geacht om van Colynspl. Boys te winnen. VCK kan een ldeine overwin- ning behalen op Mevo en Wemeldinge krijgt het opnieuw zwaar te verdu ren tegen Kloetinge. We verwachten, dat Wolf aartsdijk er weer twee punten bij zal krijgen, daar een overwinning van Bevelan ders niet waarschijnlijk is. Yerseke III, dat nog weinig goeds heeft laten zien, moet het tegen Colijnspl. Boys II kunnen opnemen en Veere blijft natuurlijk in de running, want 'sHeer Hendrikskinderen zal weinig tegen een overwinning van Veere kunnen doen. Serooskerke moet 's Heer Arendskerke II er onder kun nen houden. In Hb moet RCS V bij Meeuwen op bezoek. Beide ploegen gaan met vijf punten aan de kop, zodat het een spannende strijd kan worden. Toch geven we de Souburgers de meeste kans. Middelburg VI weet wel raad met de Wolfaartsdijk-reserves. VCK HINieuwland I kon wel eens op een gelijkspel uitdraaien. Oostkapel- le heeft Zaterdag een goede kans op de eerste winst. Voor VCK II is er een mogelijkheid om de leiding van Amemuiden II dat zelf niet speelt over te nemen. Daartoe moet van Mevo II gewonnen worden, hetgeen in de lijn der ver wachtingen ligt. Een gelijkspel is de waarschijnlijkste uitslag van de wedstrijd Krabbendijke IIKapelle H en voor Rillandia II ligt er winst te wachten in Colijnsplaat. Kloetinge II kan winnen van de Wemeldinge- reserves. In Hd wordt Zaamslag natuurlijk weer koploper, na de wedstrijd tegen AZW en Driewegen zou de eerste zege wel eens kunnen halen uit de strijd tegen SVD. Hoek geven we niet al teveel kans op winst, daar Terneuzense Boys de tegenstander is. In He kunnen Driewegen H en Be ren I winnen van respectievelijk SV D II en Spui II en AZW II zal de eerste winst ook wel niet uit Zaam slag halen. Terneuzense Boys II mag op een kleine zege rekenen te gen Hoek II, Het programma luidt: le klasse: Arnemuiden INieuw dorp I; Mevo I-VCK I; Kapelle I Krabbendijke I; Wemeldinge I Kloetinge I; Rillandia ICol. Boys I. 2e klasse A: Wolfaartsdijk IBe velanders I; Yerseke HlCortgene II; Veere I'sH. Hendrikskinderen I; Serooskerke I'sH. Arendskerke II. 2e klasse B: Meeuwen IRCS V; Middelburg VIWolfaartsdijk II; V CK III—Nieuwland I; Oostkapelle I Veere II. 2'é' klasse C: Mevo IIVCK II; Krabbendijke IIKapelle II; Colijns- plaatse Boys IIRillandia H; Kloe tinge IIWemeldinge II. 2e klasse D: AZW IZaamslag I; Driewegen 1SVD I; Hoek ITern. Boys I. 2e klasse E: Zaamslag IIAZW II; Spui H—Beren I; SVD H—Drie wegen II; Tern. Boys IIHoelc II. FEUILLETON KITTY LESSBLS „Bruin", zei zij, „of donkerblond". „Ik heb liever bruin. Tussen haak jes, zoudt u 't erg vinden, indien ik u Lynne noem? Per slot van reke ning kan ik toch een verre familie relatie aanwijzen". „Waar zijn namen goed voor, als men ze niet gebruikt?" Zij zuchtte onwillekeurig: ,,'t Is prettig een vriend in Panama te hebben". Hij reed de wagen langs 't trottoir, zeggende: „We zijn er". Zij keek en zag in dunne letters van blauw neon boven een overladen vergulde boog: Hotel Rios. Hij hielp haar uit te stappen leidde haar door de draaideur, en zij kwamen door een geraffineerd ingerichte hall met veel krullen en stroomlijnen, tafels van gevlamd hout, stalen stoelen, een chartreusekleurig tapijt, indo lente modepoppen en muziek, alles omhangen door een blauwige nevel van sigarenrook. Helemaal aan 't eind achter een glazen deur, was een witte binnenplaats met zonlicht en rose oleanders in potten. In de portiersloge zei hij tegen de portier: „Er is telefonisch 'n kamer besteld voor mejuffrouw Carrick". De portier keek naar juffrouw Carrick en keek veel te bewonde rend. „Ja", zei hg, numero zeven-en- twintig". „Dé bagage is in mijn wagen". „Dè huisknecht zal daar voor zor gen", zei de portier, die nog steeds Lynne a4 zachtjes: willen geven". Lynne keek op: „Waarom?" „Alsof je dat niet begrijpt!" En zij lachten allebei en zij gaf toe terwijl de portier zich omdraaide, om haar sleutel van het bord te nemen: ,,Er zijn erger lieden dan dit type: de soort, die naast je komt staan, als je voor 'n winkelraam staat te kijken. Peter was daar een prachtige bewa ker tegen. Ik veronderstel dat hij ine aanstaarde en Bryce bromde .Ik zou 'm wel een schop maakte, dat ik er moederlijk en zeer fatsoenlijk uitzagZij brak plotseling af; hij zag hoe de glim lach van haar lippen verdween. Zij keek hem angstig aan en sprak te haastig: zijn gezicht kromp ineen en hij tenminste begreep haar ver lies: ,,'t Is zo vreemd zonder Peter. Ik zal aan die plotselinge vrijheid moe ten wennen, te kunnen komen en gaan en handelen en denken zonder dat 't geschikt wordt naar Peter's etenstijd, zijn speeluurtjes en zijn naar bea-gaan". Hij keek op haar neer, zijn smal, verweerde gezicht leek zo op dat van Michael in zijn standvastige vriende lijkheid, dat zij huiverde in de smart van haar herinneringen en toch was zy er door getroost. „Op 't ogenblik ben je moe en verlaten en voel je je buitengesloten", zei hij. „Ik wou dat ik je er iets voor in de plaats kon geven, Lynne". Haar lippen beefden een weinig. „Je hebt mij al heel veel er voor ge geven, Bryce. Ik kan niet precies zeggen wat. Maar 'k ben je erg De portier had een chausseur ge roepen, die stond te wachten. Hij stond Lynne nog aan te staren, maar zij waren nu ongevoelig voor zijn kijken. Bryce zei: „Kom, laten wij een cocktail drinken, om die prop uit je keel te spoelen". (Wordt vervolgd). VOETBAL John Langenus overleden Te Antwerpen is Woensdagmorgen, na een zware operatie, overleden de ook in Nederland bekende oud-inter nationale scheidsrechter John Lange nus. In de Belgische en in interna tionale voetbalkringen was Langenus een zeer geziene figuur. Ook op jour nalistiek gebied heeft hij zijn sporen verdiend. Hij was o.m. de auteur van „Fluitend door de wereld" en van „Onze vrolijke voetballers". WIELRENNEN RIEN VERHELST 2e EN 7e IN BELGIË. De bekende Axelse amateur Rien Verhelst, die het volgende seizoen als onafhankelijke zal gaan rijden, komt op 5 October voor de laatste maal in dit seizoen als amateur uit. De laat ste tijd rijdt Verhelst meestal in Bel gië. Hij werd te Moerbelce 7e in een koers over 107 km., welke werd ge wonnen door de Belg Van Aerde en te Landegem 2e in de zelfde tijd als de winnaar Malfait in een koers over 110 km. EEN BOEK VOOR KINDEREN Ds J. Krol, Hervormd predikant te Sappemeer, schrijft in zijn voorwoord bij de uitgave „De bijbel voor kinde ren", dat de bijbel zelfs voor volwas senen een moeilijk boek is en voor kinderen een ontoegankelijk terrein. En hij voegt daaraan onmiddellijk toe, dat de kinderen desondanks graag naai* de bijbelse verhalen luis teren. In zes eenvoudige deeltjes, die bij de uitgeverij „De Torenlaan" te Assen zijn verschenen, vertelt ds Krol op eenvoudige en aantrekkelijke wijze een groot aantal bijbelse ge schiedenissen. Drie deeltjes zijn ge wijd aan het Oude en drie aan het Nieuwe Testament. Eenvoudige, maar toch s uggestieve illustraties vullen aan waar het geschreven woord soms in beeldend vermogen nog tekort mocht schieten. De deel tjes, welke wij reeds konden inzien, maken een uitstekende indruk en wettigen het vertrouwen, dat ook de overige er toe zullen bijdragen de be langstelling voor de bijbel bij de jeugd te versterken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 4