PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Scherpe aanval Truman op van president Eisenhower BILT Ziekenhuis te Noordgouwe binnenkort in het goud Kantlijn OVERWINNING VAN BEVAN C.S. OP LAB0URC0NGRES DE VERWACHTt 195e Jaargang-No. 231 Dagblad uitgave van de tinna Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter Hoofdred. G. Ballintijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. Waarin opgenomen de Middelburgse, vlissingse, goesse, breskense courant en vrije stemmen Woensdag 1 Oct. 1952 ADVERTENTIEPRIJS ct. per mm. Minimum p. advertentie f3 Tng- mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1-—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad'- 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vüssingen Walstr 58—60, telef.2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg. Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 83, 'eiei 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg- Finlandstraat 2. telef 16. l'erneuzea Brouwerijstr 2; Zierlkzee Bogerüslr 1-iO telcf. 2 NA DE OORLOG VERKEERDE ADVIEZEN GEGEVEN „Ike" zou de veiligheid van Amerika in gevaar hebben gebracht President Truman heeft Dinslag- tijdens een verkiezingstoespraak een scherpe aanval gedaan op Eiseihower, de republikeinse presidentseandi- daat. Hjj beschuldigde Eisenhowr er van, toen deze aan het eind van de oorlog opperbevelhebber in En opa was, de veiligheid van de Verenigde Staten in gevaar te hebben gelraeht door Amerika in onwetendheid te laten over de Russische planna om de wereldvrede te verstoren. „Als Eisenhower in 1945 betere advteen had gegeven", aldus Truman, „dan zouden wij daarna niet zoveel moeite hebben gehad om het Amerikaanse volle het besef voor het dreigends communistische gevaar bij te brengen". Truman, die per trein een vnkie- zingsrondreis maakt door 22 Ameri kaanse staten, hield zijn redevoeriing in Havre in Montana. De president verklaarde, dal de door Eisenhower naar voren getrach te mening, dat de Sowjet-Uife en Amerika zo nauw mogelijk bediend moesten blijven, veel kwaad he<ft ge daan. Engeland wil grote deiat in V.N. uitstellen Minister Eden wenst de Algmene Vergadering van de N.V. in New York niet by te wonen voor deAme- rikaanse presidentsverkiezing» zijn gehouden. Engeland wil het gree de bat uitstellen tot na 4 Novemër, de dag van de verkiezingen. Met tank- rijk en Amerika overlegt Eneland thans over de mogelijkheid va uit stel. Het is de gewoonte, c at ae mi nisters van buitenlandse zakeiin de Alg. Vergadering van de V.N. plitie- ke verklaringen afleggen. Het nieuwe rapport der Paemen- taire Enquête-commissie s we derom een buitengewoonjijnlijk geval. Het onthult, hoézeer ore ver tegenwoordigers in het buitenjnd te kort zijn geschoten, terwijl hiedn Ne derland een leed geleden were waar van een buitenstaander zich envou- dig geen voorstelling kan vonen. Er is een Nederlands gezant gweest, die op een persconferentie hrdnek- kig volhield, dat Nederlanc geen steenkolen had. Toen buiteilandse journalisten daarop reageerden «et de vraag: en in Limburg dar? rea geerde de gezant en gevolmchtigd minister met de woorden: „uitgsloten is dat". Dezelfde gezant verklaard* toen journalisten hem om uitleg roegen omtrent het feit, dat vóór de oorlog de Rooms Katholieke Staatsprtij de sterkste politieke partij in Neerland was, dat hem zulks onmogelijk voor kwam. De journalisten mocsttn zich vergissen, neen, daar had hij n(g nooit van gehoord. Deze kennis omïent de toestanden in Nederland demonstreer de de Nederlandse gezant in Stock holm, de heer Van Rechteren Iimpurg. Men kan lezen, hoe officiëli verte genwoordigers van het Nedfflandse volk Engelandvaarders de cttur uit hebben gesmeten, hoe zij pre-Duitse sympathieën hadden, tot in het jaar 1941 toe. Men kan uit deze rapporten opduiken, hoe vrouwenruzietje voor gingen boven landsbelang. Hoe er overal mensen waren, die schicmelijk tekort schoten in hun taak. Gelukkig blijft het daar niet bij. Men kan ook lezen van mensen, die zich tot het uiterste gaven om landgenoten in de benauwdheid te helpen. Er staan heldhaftige staaltjes van vermeld, ook in deze nieuwe de len van het grote rapport. Dat is de troost. Want men vraagt zich wd eens af of de zware straffen die in ïederland allerlei mensen gekregen heiben voor keutermisdragingen verantwoord zijn als men leest wat Nederlanders in het buitenland op hoge posten rich ver oorloofden, zonder dat er ooit een haan naar gekraaid heeft. Jammer, dat wat de Parlementaire Enquête-commissie thans zo voortref felijk vaststelt, niet in 1945 b vastge steld. Dat zou rechtvaardiger ajn ge weest. Wij zullen uit het rapport, na wat wij er Zaterdag reeds uit publi ceerden, nog slechts de hoofd zaken opdiepen. Want het heeft geen zin meer om thans nog zo uitvoerig stil te staan bij dingen, die slechts wrevelig kun nen maken en bitter stemmen. Met name voor degenen, die zware offers brachten of dierbaren verloren, zijn deze rapporten geen aanbevelens waardige lectuur. Wel vraagt men zich af, waarom de bezetting van de buitenlandse diplo matieke posten zo miserabel moest zijn, dat de dingen die door de Par lementaire Enquête-commissie be schreven worden, mogelijk waren. Als het nu een uitzondering was geweest dat er iemand faalde, het zou tot daar aan toe geweest zijn, maar letterlijk op alle diplomatieke posten werden zéér, zéér ernstige fouten gemaakt en dat pleit niet voor de organisatie van onze voor-oorlogse diplomatieke dienst. Laat ons hopen, dat de na-oorlogse beter is. Truman loofde de democratische eandidaat, Stevenson, die als een der eersten, na reizen naar Europa in 1945 en 1946, de „Russische plannen had doorzien en voor het gevaar, dat deze plannen, inhielden voor de we reldvrede, had gewaarschuwd." Voorts verklaarde de president, dat de republikeinen ija de tweede we reldoorlog naar demobilisatie hadden gestreefd en dat zij verleden jaar ge stemd hadden voor verlaging van de bedragen, die nodig zijn voor het scheppen van een krachtige verdedi ging. „De republikeinen waren aan Geen scheiding tussen het Continent en Engeland Laatste zitting van Europese Assembleé De Europese Assemblee heeft Dins dag haar laatste zitting van dit jaar te Straatsburg besloten met de aan vaarding van de voorstellen tot het leggen van een zeer nauwe band tus sen de te vormen gemeenschappen der West-continentale landen en de overige landen, in het bijzonder En geland. De aanvaarding van dit voor stel wordt beschouwd als een succes van de Britse afgevaardigden, die gedurende deze gehele zitting alles in het werk hebben gesteld om de As semblee er van te overtuigen dat de vorming van een klein-Europese fe deratie geen scheiding tussen het continent en Engeland zou mogen teweeg brengen. De laatste weerstanden in de As semblee tegen het advies werden ge broken door een krachtig betoog van de Britse parlementaire onderstaats secretaris Nutting. „Wij wensen eer- het'stiiur in slaap gevallen, toen de communisten dé veiligheid in Europa en Azië begonnen te bedreigen" a1- dus Truman. EISENHOWER IN HET „VIJANDIGE" ZUIDEN. Eisenhower heeft Dinsdag het was de eerste maal, dat een republi keins candidaat zich in het van ouds her democratische Zuiden waagde te Columbia, in Zuid-Carolina. een toespraak gehouden, die de eerste was in een van kust-tot-kust-verkie- zingsveldtocht. Hij voorspelde een republikeinse overwinning op 4 November en zei dat een duidelijk programma en krachtige leiding „een spoedig einde kunnen maken aan de Koreaanse oorlog, toekomstige Korea's kunnen voorkomen en het gevaar voor een derde wereldoorlog sterk kunnen ver- minderen". Chinese piratenvrouw De Chinese piratenvrouw Wong Pai Mei is op weg naar het Chinese vasteland om daar haar partisanen te reorganise ren voor de strijd tegen de com munisten. Mevrouw Wong, de weduwe van een zeerover, heeft na de dood van haar man het bevel over zijn manschappen overge nomen. Toen de Japanners China binnenvielen, sloot zij zich met haar groep bij Tsjang Kai-Sjek aan. Later streed zrj tegen de tommunisten. Met de restanten van de na tionalistisch troepen stale zij naar Formosa over en nu treft zij na een rustperiode van twee jaar op een nationalis tisch steunpunt voor de kust van de provincie Tsekiang voorbereidingen voor een nieuw avontuur. bijdrage leveren aan de bevordering van de eenheid van Europa", aldus Nutting. Eden zelf had bij de aanvang van het beraad zyn plannen oersoonlijk toegelicht. De banden die in het nu aangenomen advies zijn voorzien, be staan voornamelijk uit het zenden van waarnemers naar de Europese parlementaire organen, die daar dan ook recht van spreken zullen hebben. Mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé, lid van de Tweede Kamer voor de K. V.P., zeide te hopen, dat de Britse voorstellen om banden 'e leggen tussen Europese gemeenschappen en de Raad van Europa, de deur voor een constructieve samenwerking tus sen „Klein-Europa" en Europa als geheel hebben geopend. Hevige strijd om bezit van „Kapiloolheuvel" Aan het centrale front in Korea hebben 2000 Chinese communisten de hevigste aanval op de „Kapitoolheu- vel" sedert zes maanden ondernomen. Op sommige plaatsen werd hun aan val ondersteund door tanks en bestor mingsartillerie. Troepen van de Ver. Naties wisten zich op de „Kapitool- heuvel" te handhaven, maar een top, vijf kilometer van de „Kapitoolheu- vel", moest ontruimd worden. Aan het Oostelijk front hebben Zuid-Koreaanse troepen vrijwel stand gehouden tegen een communistische stormloop. RUSSEN IN KOREA? Het Britse ministerie van oorlog heeft Dinsdagavond verklaard redenen te hebben om aan te nemen, dat zich in Korea „een aanzienlijk aantal Rus sische militairen bevindt". „De Rus sen zijn niet in eenheden samenge voegd, doch doen dienst als adviseurs en spelen een rol bij technisch on derhoud", aldus deze mededeling. Gromyko was een half uur m Nederland Eenzaam zat hij in een hoekje van het Schiphol-restaurant Voor het eerst in zijn leven heeft de heer Andrej Gromyko, thans :Sowjet-ambassadeur te Londen. Ne derlands grondgebied betreden. Dat iwas Dinsdagmiddag om vijf uur op (Schiphol, toen hij in een druilerige re gen uit het Viking-toestel stapte van de British European Airways. Een half uur later was Gromyko weer op weg naar Berlijn, vanwaar hij met een Russisch toestel naar Moskou zal doorreizen. Omstuwd door een groot aantal journalisten begaf Gromyko zich naar het passagiersrestaurant. In een vloeiend Engels weerde hij vrijwel elke vraag, onmiddellijk af. Toen hem gevraagd werd of hij naar de Sowjet Unie reisde om het aan staande partijcongres in Moskou by te wonen, zeide hij: geen commen taar. Er was geen enkele official op het vliegveld om de heer Gromyko te be groeten. Eenzaam bleef hij in een hoekje van het restaurant zitten, tot dat het vertrek van het BEA-toestel werd aangekondigd. 218.000 bromfietsen in gebruik Op 1 Augustus j.l. waren er in ons land 218.000 bromfietsen in ge bruik. De ontwikkeling van het aantal bromfietsen is sedert 1949 als volgt verlopen: 1 Augustus 1949, 4500; 1 Augustus 1950, 55.000; 1 Augustus 1951, 148.000; 1 Augustus 1952 218.000. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de vermeerdering van het aantal bromfietsen van 1 Augustus 1951 tot 1 Augustus 1952 70.000 bedroeg. Het jaar daarvoor steeg het aantal brom fietsen met 90.000. Omringd door partijgenoten houdt de President van de Wafelpartij, Nahas, een toespraak na de belangrijke vergadering van deze partij, waarin werd besloten niet accoord te gaan met het bevel van de Egyptische regering, om de politieke partijen te reorganiseren. Ivan op weg naar zijn moeder HARTROEREND AFSCHEID VAN ZIJN PLEEGOUDERS. De elfjarige Ivan Perecnik, het Joegoslavische pleegkind van een Su- deten-Duits echtpaar, dat de jongen bijna zijn gehele leven als hun eigen kind heeft opgevoed, is Dinsdag, na een hartroerend afscheid van zijn pleegmoeder, naar zyn moeder in Joego-Slavië' vertrokken. TWEE ZETELS MEER IN HOOFDBESTUUR Bevangroep opnieuw in „schaduwregering" De aanhangers van de linkervleugel van de Britse Labourparty, die onder leiding van Aneuran Bcvan staat, hebben op het jaarlijkse congres der par tij, dat te Moreanabe in Lancashire wordt gehouden, hun invloed weten te vergroten door twee zetels meer in het hoofdbestuur te veroveren. Het be stuur omvat 27 leden; de partij-afdelingen bezetten er 7, de vakbonden 12 en de overige worden verdeeld tussen de vrouwenorganisaties en de coöpe ratieve beweging. De „Bevanieten" bezetten thans zes van de zeven zetels, die voor de party-afdelingen zijn bestemd. In de plaats van Morrison, de voormalige minister van buitenlandse zaken, en Hugh Dalton, de vroegere minister van financiën, zijn Harold Wilson en Richard Bevan zelf kreeg kiezing. Bevan wilde geen commentaar op zijn overwinning geven, maar Richard Crossman zei dat zij een uitspraak is ten gunste van een meer militante socialistische politiek en tegen het denkbeeld, dat de volgende Labour- regering moet consolideren inplaats van overgaan tot een snelle uitbrei ding der nationalisaties. De stemming is ook geïnspireerd door het gevoel dat Engeland te veel toegeeft aan Amerikaanse druk en dat een volgende Labourregering tot elke prijs de onafhankelijkheid moet herwinnen, aldus Crossman. Hij voegde daaraan toe: „Niemand be- zijn Harold Wilson en Richard Crossman gekozen. 100.000 stemmen meer dan by de vorige bestuursver- ZEGENRIJK PARTICULIER INITIATIEF Plannen voor nieuwbouw te Zierikzee in bewerking Op 15 December 1102 dus binnenkort een halve eeuw geleden vond in de kerk te Noord jouwe een bijzondere plechtigheid plaats, welke voor het gehele eiland Schuwen en Duiveland van zeer vérstrekkende beteke nis was. Er werd op lie dag een ziekenhuis geopend, waarvan de hoofd, inspecteur van Volksjezondheid toen kon getuigen, dat. „nergens in Neder land een inrichting verd gevonden die zo beantwoordt aan de eisen der wetenschap". Het weit als voorbeeld gesteld voor de ziekenhuisverzorging ten plattelande. Op het ogenblik wodt druk beraadslaagd om deze inrichting naar Zie rikzee over te plaatsei en daar een geheel nieuw ziekenhuis te doen ver rijzen. Dit neemt echt» niet weg, dat het huidige gebouw, ondanks zijn vele tekortkomingen, v^lke zich vooral de laatste jaren openbaarden, dui zenden zieken goede dinsten heeft bewezen. Drie namen van inwoers der ge meente Noordgouwe allen steeds met ere worden genoemcDe plaatse lijke dokter, J. L. C. Tortman, de burgemeester van deze gmeente, jhr C. A. van Citters, en de j-edikant E. L. Nauta, hebben met di oprichting van dit ziekenhuis het eiind Schou wen en Duiveland uit zij isolement op ziekenhuisgebied verlet. Het be nodigde kapitaal 15.00 werd geheel uit particuliere gifln verkre gen. Op de stichtingakte, welké zorgvuldig bewaard woït, komen ook de handtekeningen vn de ko ninginnen Wilhelmina e Emma voor. Het begin was bescheid», hoewel alles voor die tijd „up to dte" inge richt was. Het gebouw gaf e indruk van een villa, daar men hetdee van een „gevangenis" of een mensen abattoir" wilde vermijden. Men begon met 10 bedden en als personeel: 1 adjunct-directrice en 1 verpleegster. In het eerste jaar wei-den 79 patiën ten opgenomen. Er werd een „omzet" van plun. 2500 bereikt en het leden tal van de vereniging bedroeg 487, die ƒ2100 bijeen brachten. Als am bulancewagen deed een door een paard getrokken houten karos dienst, waarvan de „rustige ligging" werd geroemd! Reeds in 1904 begon het zegenrijke werk steeds meer waardering te ge nieten, want vele besturen en arm besturen gingen een jaarlijkse bijdra ge geven. In 1905 werd een der oprichters van het ziekenhuis, dokter J. L. C. Wortman, benoemd tot directeur-ge neesheer der klinieken voor obstetrie en gynaecologie aan de rijksuniversi teit te Utrecht. Met recht mocht deze eervolle benoeming worden gezien als een bewijs van het hoge peil, waarop deze geneesheer het Noord- gouwse ziekenhuis had gebracht. In en na de eerste wereldoorlog werden het ziekenhuis de moeilijkhe den niet bespaard. In 1919 moest een beroep op de gemeenten worden ge daan om een bijdrage van 0,10 per inwoner in verband met de hoge las ten. Het verzoek werd ingewilligd en intussen is dit reeds tot 1,90 geste gen. In 1920 en 1921 gingen reeds stemmen op om de inrichting aan de gemeenten over te geven, teneinde haar financieel voor de toekomst vei lig te stellen. Er kwamen ook Wach ten dat de ziekenhuisinrichting te wensen overliet, zodat het bestuur besloot o.a. een röntgeninstallatie en een moderne hoogte zon aan te schaf fen. In 1923 werd de eerst zo zeer ge prezen ambulance-wagen als een „holderdebolder"-voertuig betiteld en door een ziekenauto vervangen. Tot dusver wa3 een huisarts tevens chi rurg geweest. In 1926 verliet deze chirurg, dr Huese, het eiland, doch de eerstvolgende jaren stak hij, zo nodig des nachts, met zijn bootje de Ooster- schelde over om zijn patiënten in Noordgouwe te helpen. In 1939 ves tigde zich een chirurg in Noord gouwe. Het aantal opnamen ging nog steeds in stijgende lijn en bedroeg dat jaar 291. In de loop der jaren hadden verschillende vernieuwingen plaats, doch het tekort aan verpleegruimte kon vooralsnog niet worden opgelost. Totdat in 1942 de grote beslissing kon worden genomen. (Vervolg op pag. 2.) twist, dat Attlee de Labourparty blijft leiden en weer premier moet worden na de volgende verkiezing in 1953 of '54". Clement Attlee zeide in een toe spraak: „Wij moeten met de rest van de wereld, die nu eenmaal niet altijd hetzelfde standpunt inneemt als wij, samenwerken". De officiële partijpolitiek werd met een meerderheid van ruim vijf milli- oen stemmen goedgekeurd. De niet herkozen Morrison betoog de, dat de economische wereldvraag stukken niet zonder medewerking van Amerika opgelost kunnen wor den. Morrison zeide het even belang rijk te achten indien men de mede werking van de Sowjet-Unie, als die der V.S. zouden kunnen verkrijgen. Aanhangers van linkervleugellei der Bevan verklaarden Dinsdag avond, dat hun groep thans zal po gen in de socialistische parlementaire .schaduwregering" vertegenwoor digd te worden. De volgelingen van Bevan hebben, sinds diens aftreden als lid der jongste socialistische re gering. niet meer met het schaduw kabinet te maken willen hebben. Gevaarlijke wildklem verborgen onder mos In de uitgestrekte Ginkelse bossen op de Veluwe by Ede heeft men een stalen klem aangetroffen van zulk een constructie, dat een argeloze wandelaar, die er op zou stappen kans zou lopen, dat hem een voet of been verbrijzeld zou worden. Het moord tuig was verborgen onder mos en lag op een van de wissels (vaste wildpa den) die herten en wilde zwijnen daar plegen te gebruiken. De klem was ongeveer een meter lang. ge spannen door een sterke veer' en voorzien van grijpers met ijzeren tanden. Enige tijd geleden werd door jagers een hert uit zijn lyden ver lost. dat vermoedelijk het slachtof fer was geworden van de gewetenlo ze stroper. Het dier, dat zeer verma gerd was, miste een poot en steunde op een afschuwelijk misvormde beenstomp. Alle opvarenden van Portugese vissersboot gered In Lissabon is Dinsdag officieel be kend gemaakt, dat alle 74 opvarenden van het Portugese vissersvaartuig „Joao Costa" zijn gered. Zoals Maan dag werd gemeld, had het Ameri kaanse schip „Compass" twaalf opva renden gered. Aanvankelijk bestond er niet veel hoop. dat men de andere bemanningsleden zou kunnen vinden doch Dinsdag werd medegedeeld, dat het Franse vrachtschip „Henriette Shutt" 27 personen en het Ameri kaanse schip „Steel Executive" 35 personen aan boord heeft genomen. In de thuishaven van de „Joao Cos ta", Figueira da Foz, heerst uiter aard grote vreugde. Overleg m Indonesië en Nederland Kwestie van de Unie en Nieuw-Guinea De Indonesische minister-president YVilopo heeft medegedeeld, dat er thans besprekingen gaande zijn tus sen Moekarto, de Indonesische minis ter van buitenlandse zaken en de Ne derlandse Hoge Commissaris te Dja karta, de heer Lamping, over de her vatting van de onderhandelingen met Nederland betreffende de Unie en Nieuw-Guinea. In Nederland worden besprekingen gevoerd tussen de Indonesische Hoge Commissaris en het Nederlandse mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Het gaat hierbij om het verkrijgen van zekerheid over de procedure voor de a.s. onderhandelingen. Tot dusver, aldus de heer Wilopo, is er te dien aanzien van Nederlandse zijde nog geen duidelijk antwoord ontvangen. De heer Wilopo deelde voorts me de. dat naar verwachting in het eer- sté kwartaal van 1953 in Indonesië algemene verkiezingen zullen kunnen worden gehouden. Wilopo zeide, dat de veiligheid in West-Java het meest verstoord wordt. De situatie in Sumatra noem de de premier bevredigend. Over de Zuid-Molukken zeide hij, dat „het gevaar van de R.M.S. geheel is afge wend. De wapens zijn ingeleverd. Op Zuid-Molukken zeide hy', dat het re acties aan de gang. Tenslotte zei» de Wilopo, dat de situatie op Borneo over het algemeen goed is. Dode vrouw zat één jaar voor de haard De grijze, 87 jaar oude Helen Mary Stacey legde in haar flat te Londen een bruine plaid over haar knieën, zette haar kopje thee neer en ging eens echt gemakkelijk in haar schommelstoel voor het haard vuur zitten. Korte tijd later was de thee op. Een uur later was het vuur uit en was Helen Mary Staeey gestorven. Dat febeurde een jaar geleden, 'oen de buren haar dezer da gen vonden zat de dode nog rechtop in haar stoel en staar de in de sintels van de haard, aldus de Volkskrant. Recher cheurs van Scotland Yard zei den, dat er geen aanwijzingen zijn van een misdaad. De oor zaak van haar dood kon niet worden vastgesteld. De politie zoekt nu naar de 67 jaar oude zoon van de dode, die kort ge leden een bezoek aan de flat van zijn moeder zou hebben gebracht. Volgens de politie- had hy de huur van de flat ge regeld betaald en winkelde hy van tijd tot tijd in de omge ving. In Korea gesneuveld De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 27 September j.l. in Korea zyn gesneuveld: de soldaat Ch. Bastiaans, uit Maastricht en de soldaat H. Veencndaal uit Arnhem. Mislukte opstand in Venezuela Burgers en officieren hebben zich meester willen maken van de macht in Venezuela. De opstand is echter mislukt. Bij gevechten zouden vijf personen zijn gedood. Volgens de regering van Venezuela zyn de troebelen geïnspireerd door le den van twee verboden partijen, na melijk de democratische actie en de communistische partij. Politieke ver gaderingen in Venezuela zyn tot na der order verboden. OPKLAi.iJv GEN. Veel bewolking met enkele buien, maar ook opklaringen. Matige tot vrij krachtige Zuidoostelijke, later Zuidelijke wind. Hogere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1