z NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0erdeuogeé Wissel Zeeuws-Vlaandenn DINSDAG 30 SEPTEMBER 1952 PROVINOIALB ZEEUWSE COURANT Loods nam te groot risico Raad voor de Scheepvaart behandelde „Ariana"-ramp Het 8000 ton metende Finse stoom schip „Ariana", dat met een lading van 75Ö0 ton ijzererts onderweg was naar Antwerpen, liep op Vrijdagmid dag 8 Augustus jl. in de Everingen, een geul in de Westerschelde vast en brak. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam behandelde Maandag deze zaak en hoorde de Nederlandse loods. Het was de bewuste middag vloed en mooi helder weer. In Vlissin- gen was de loods aan boord gegaan en om 1% k 2 uur tjjd te sparen, nam hij niet de gewone route, maar be sloot door de Everingep te varen. Zün voorstel had hij niet aan de ka pitein kenbaar gemaakt, doch aan de dienstdoende derde stuurman mede gedeeld, die er geen bezwaar tegen had. De loods gaf opdracht füll speed te varen. Bij liet binnenvaren van de Everingen ging alles goed, doch juist op het gevaarlijkste punt, waar het minste water staat en waar de ban ken vaak veranderen, gebeurde de ramp. De voorzitter van de Raad maakte de opmerking, dat het schip op het hoogst van het getij was vast gelopen. .,Het was niet de veiligste route, die U genomen heeft. Door zo te varen hebt U een groot risico ge lopen", aldus de voorzitter. De loods zeide ook wel in te zien, dat hij nooit zo had moeten varen. Hij voegde er echter aan toe, dat bij de loodsen de Everingen niet als onbetrouwbaar bekend staat. Gezien de laatste hem bekende peilingen, van Mei jl., moet de diepte daarna veranderd zijn. De inspecteur voor de scheepvaart zeide in zijn conclusie te begrijpen, dat de loods er prijs op stelde in zo kort mogelijke tijd Antwerpen te be reiken; hij noemde dit een gezond streven. .,fiet nemen van risico is iets te ver doorgevoerd. De Everingen be hoort niet tot het vaarwater voor grote schepen, het is een nevenwa ter. Men had het grote vaarwater moeten nemen". Naar het oordeel van de inspecteur was dit ongeval te wijten aan het ne men van een groot risico door een loods, die overigens als zeer ervaren bekend staat. De Raad zal later schriftelijk uitspraak doen. Oostburg FILMCLUB BRACHT „CITIZEN KANE." Zaterdagavond vertoonde de Film club Oostburg wederom een uitste kend filmwerk, „Citizen Kane", sug gestief gespeeld door de grote Or son Welles en ook zeer suggestief- wat de opnamen, de montage en de muzikale illustratie betreft. De ge schiedenis van de potentaat Charles Kane wist het publiek in de zaal zeer te boeien. PIERRE LEENHOUTS BOEKTE SUCCESSEN. De bekende Oostburgse amateur komiek-conferencier en zanger Pierre Leenhouts, heeft in de afge lopen weken in België enige succes sen behaald. Kort nadat hij bij een zangwedstrijd in de „spiegeltent" van de heer de Vreese te Eede de derde prijs behaald had, kwam hij als enige Nederlander uit in een z.g. zangcrochet in de zaal van de heer Ernest Daneels te Maldegem (B). Na een spannende wedstrijd werd hij hier eerste vóór de plaatselijke favo riete Denis Tange, en daarmede leg de Pierre beslag op een fraaie be ker. Bij een zangcrochet in de mu- ziekkiosk eveneens te Maldegem. waaraan bekende artisten van radio Kortrijk deelnamen, eindigde de po pulaire Oostburger op de achtste plaats, hetgeen hem een hartelijk applaus van het talrijke publiek be zorgde. Breskens SNELHEIDSVLUCHT. De gezamenlijke duivenhouders te Breskens hebben het afgelopen week einde een zg. „snelheidsrace" ge houden uit Eede, waaraan elke dui- venhouder slechts met één duif mocht deelnemen. Winnaar van de wed strijd werd de oudste deelnemende liefhebber, de heer J Pleyte, wiens duif het eerste in de' til terugkeer de. RAAD IJZtNDIJKE VOETBAL Corn Boys maakte in vijf minuten drie doelpunten Clinge heeft van zijn wedstrijd te gen Corn Boys weinig plezier be leefd. Wogen in de eerste helft de krachten nog enigszins tegen elkaar op, na de pauze kwam Clinge er vrijwel niet meer aan te pas en het komt ons voor, dat het, als de Sas- senaren het hadden gewild, niet bij een 25 nederlaag voor Clinge was gebleven. Clinge begon de wedstrijd met eni ge verrassende aanvallen, die echter behalve een serie corners, niets op leverden. Na een klein half uur spe len had Corn Boys meer succes. Mid- voor v. d. Berg kreeg een goede kans en gaf zijn club met 01 de leiding. Met deze stand ging de rust in. Kort na de hervatting scoorde Clin- ge tweemaal achter elkaar (21). Toen was het met de activiteit van deze club echter ook volkomen gedaan. Corn-- oBys lanceerde hier op een offensief, dat duurde tot het einde van de wedstrijd. Zó groot was hef overwicht van de mannen uit Sas, dat zij kans zagen om in nog geen 6 minuten niet minder dan driemaal te scoren, nadat zij kort daarvoor het net ook al eens hadden weten te vinden. De stand was dus plot seling 25 en Com Boys geloofde het nu verder wel. In de stand kwam geen verandering meer. Hulst won van E.M.M. een wedstrijd zonder spanning Door een 21 overwinning op EMM heeft Hulst Zondag twee puntjes in de wacht gesleept. Over het algemeen was de wedstrijd een vrij slappe ver toning en het was een penalty, die Hulst de winst moest bezorgen. De gastheren liepen al direct hard van stapel en deden hun uiterste best om een voorsprong te foreerep. In de 15e minuut lukte dat ook inderdaad en het was meteen het laatste doel punt, dat vóór de rust werd gemaakt. Met een 10 stand in het voordeel van Hulst werd thee gedronken. Vooral de keeper van EMM verrichtte voor de rust prima werk en het was voor een goed deel aan hem te dan ken, dat hét technisch iets sterkere Hulst geen kans kreeg om de voor sprong te vergroten. Na de rust waren beide partgen even sterk. De Hulster voorhoede bracht het maar zelden meer tot voor het EMM-doel en ook bij EMM ont brak de nodige stootkracht. Met nog ongeveer een kwartier te spelen maakte een der EMM-kanthalfs in het strafschopgebied hands en De Nijs bestrafte dit door de penalty in de touwen te schieten. (2-^—0). Preijer slaagde er even later in om voor EMM de eer te redden. (21). Met deze stand kwam het einde van een weinig fraaie wedstrijd. Hogere bijdrage in kosten weg naar Waterlandkerkje De raad van IJzendijlte kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr L. E. D. S. von Bönninghausen tot Herinckhave. Een schrijven van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren over de aanschaffing van toestel len, teneinde langs electrische weg dieren te kunnen afmaken, werd voor kennisgeving aangenomen. De raad besloot vervolgens in principe om aan de heer A. J. Zonnevijlle te Bier vliet een perceel grond aan de Bou levard naby de Veste in erfpacht te geven. De grond zal worden gebruikt als terrein voor de bouw van een woning. Aan de R.K. lagere scholen te IJzendijke zal een verhoging dei- exploitatievergoeding worden ver leend tot een bedrag van ƒ27,50 per leerling per jaar. Over het voorstel van B. en W. tot verhoging van de bijdrage der ge meente IJzendijke in de verbeterings- kosten van de weg IJzendijkeWa terlandkerkje met een bedrag van ƒ5.860, ontspon zich een uitvoerig debat. De verhoging is noodzakelijk geworden, omdat bij aanbesteding de kosten aanzienlijk hoger bleken dan geraamd was. Wethouder C. J. Doens was van mening, dat met deze bij drage zonderling wordt gemanipu leerd. Met het oog op het grote be lang van deze weg, ook voor IJzen dijke. had hij echter zjjn fiat aan het voorstel tot verhoging gegeven, zij het met enige tegenzin. De heer F. van Cadsand wilde weten, of het ver lenen van een hogere bijdrage het evenwicht van de gemeente-financiën niet in gevaar zal brengen. Wethou der Doens stelde voor, om dit nog eens aan G. S. voor te leggen. Toen het voorstel tot verhoging in stem ming werd gebracht, stemden de he ren A. Dellaert (K.V.P.). F. van Cadsand (Arb.), P. de Meijer (K.V.P.) en C. J. Doens (K.V.P.) vóór en de heren P. Taelman (Vr. Kath. lijst) en C. van Kerkvoorde (K.V.P.) tegen. Bij de rondvraag verzocht de heer Dellaert een paar lichtpunten te doen plaatsen aan de Tivoü, waarop de voorzitter kon mededelen, dat hier mede reeds een begin is gemaakt. Vervolgens' uitte de heer Dellaert een fel protest tegen de handelwijze van B. en W., om in een andere gemeen te de stoelen voor het gemeentehuis aan te schaffen, een protest, waarbij de heer Taelman zich direct aansloot. De voorzitter antwoordde, dat de stoelen in eigen gemeente niet ver krijgbaar waren, hétgeen echter door de heer Taelman in twijfel werd ge trokken. De heer Taelman had ver der vernomen, dat een Belgische fir ma bereid zou zijn «om de keien in de Biervlietse weg te ruilen tegen nieu we klinkers. Alle raadsleden ver klaarden zich in principe accoord met een dergelijke gang van zaken, die IJzendijke alleen maar voordeel kan oplevex-en. Over deze kwestie zal door B. en W. nog nader overleg wor den gepleegd. IJzendijke WINKELWEEK BEGONNEN. In het gemeentehuis te IJzendijke werd Zaterdag 1.1. de 16e winkelweek officieel geopend door burgemeester L. E. D. S. von Bönninghausen tot Herinckhave. In de raadszaal, waar alle deelnemende middenstanders met hun echtgenoten aanwezig wa ren, hield de burgemeester een korte toespraak, waarin hij wees op het grote belang van een bloeiende mid denstand voor een gemeente. Spre ker hoopte, dat in tegenstelling met deze keer, volgende maal alle winke liers uit de gemeente aan de winkel week zouden deelnemen. Verder noemde de burgemeester nog enige punten, waaraan een volgende maal meer aandacht moet worden be steed. Na enige woorden van lof tot het actieve bestuur van de midden standsvereniging. besloot burgemees ter von Bönninghausen zijn toe spraak met een dronk uit te brengen op de middenstand van IJzendijke en op het slagen van de 16e winkelweek. Tenslotte bracht men een gezamen lijk bezoek aan de schilderijenten toonstelling. 's Avonds maakte de muziekvereniging een mars door de femeente die met zijn vele fraaie talages een feestelijke indruk maakte. Sluis F. C. SLUIS SPEELDE GELIJK De voetbalclub F. C. Sluis I die speelt in een afdeling van de Belgi sche competitie, heeft tegen St. Rita in een thuiswedstrijd gelijk gespeeld. (11). De rust ging in met dubbel- blanco stand. RAAD OOSTBURG Betaalde het circus te weinig vermakelijkheidsbelasting Onder voorzitterschap van burge meester mr. K. Hoekzema kwam de raad van Oostburg in openbare ver gadering bijeen. Een schrijven van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, waarin werd aangedrongen op het aanschaffen van een apparaat voor het pijnloos afma ken van dieren, werd na enige bespre king voor kennisgeving aangenomen. De heer L. Schippers (P.v..d.A.) merk te naar aanleiding van dit schrijven op, dat in de steden voor dit doel een gasapparaat wordt gebruikt, waarvan de kosten, circa f200, te hoog zijn om het voor een gemeente als Oostburg aan te schaffen. Bovendien kan men in het uiterste geval altijd een beroep doen op een dierenarts. Op bezwaarschriften van de heren J. E. L. Marteijn en P. de Klerck te gen de aanslag baatbelasting 1952, werd afwijzend beschikt, omdat geen uitzonderingen gemaakt kunnen wor den. Het voorstel om de reinigingsrech ten van f 4 jpp f 5 te brengen werd uitvoerig besproken. De gemeente be taalt thans aan reinigingskosten even eens f 5 per gezin en alleen openbare gebouwen, kerken en scholen zijn vrijgesteld van deze belasting. De raad besloot tenslotte de verhoging in te voeren. Het voorstel tot handhaving van precariorechten werd eveneens uitvoe rig besproken. Het gaat er hier om, de aannemers te dwingen zo snel mo gelijk bij de nieuwbouw hun afval en overbodige materialen op te ruimen. Hieraan ontbreekt nog veel. De raads leden pleitten voor verdaging van deze rechten en voor een soepele toepas sing van de verordening, omdat deze kosten door de aannemer toch op de opdrachtgever worden verhaald. De burgemeester merkte op, dat de ar chitecten beter toezicht moeten hou den. Het voorstel werd tenslotte zon der stemming ongewijzigd aangeno men. Voor het jaar 1951 werd de vergoe ding voor de R.K. en Christelijke Bij zondere lagere scholen op £19.13-per leerling vastgesteld. Voor de Christe lijke Bijzondere school voor uitge breid lager- onderwijs werd de vergoe ding gesteld op f29,98 per leerling. Het verzoek van het R.K. schoolbe stuur om gelden beschikbaar te stel len voor het herstel van de kelder onder do nieuwe school werd ingewil ligd. De heer P. Daansen (G.B.) vond dat de slechte toestand van de kelder aan de aannemer of aan de architect moest worden geweten en dat het dus verkeerd is, wanneer de gemeente hier te hulp komt. De voorzitter zeide ech ter, dat, nu de school opgeleverd is, geen andere weg openblijft. De heer J. J. Leenhouts (P.v.d.A.) vond de rekening voor het verrichten van een dergelijk betrekkelijk geringe repara tie veel te hoog. De weg Oostburg—Waterlandkerkje IJzendijke komt f 55.000 duurder dan was begroot. De provincie betaalt van het tekort 65 procent, Waterland kerkje bijna f6000 en IJzendijke bijna f 12.000. Oostburg moet hierin f1750 bijdragen. Aldus werd besloten. De leden van de adviescommissie woonruimtewet werden herbenoemd. Voorts werden verschillende bouw gronden voorlopig toegewezen. Op ver zoek van de Rijkswaterstaat zal de uitweg van het erf bij de heer C. Jansen van Rosendaal komen te ver vallen omdat hierdoor het verkeer in gevaar wordt gebracht. Het erf van de heer Jansen zal nu een uitweg krijgen aan de zijde van de mr. Ris- seeuwstraat, achter de daar gebouwde bungalow. RONDVRAAG. Bij de rondvraag vroeg de heer E. Dekker (C.H.) hoe de betaling van vermakelijkheidsbelasting door het circus Géant destijds geregeld is. De ze is afgekocht voor f 1200. Bovendien is van de waarborgsom van f 300 maar ongeveer f 30 terugbetaald. De heert Schippers vond het bedrag laag. Volgens zijn taxatie hadden de recet tes zeker f 20.000 bedragen, zodat de vermakelijkheidsbelasting f4000 had kunnen zijn. Burgemeester Hoekzema zeide ech ter, dat eerst le Ter-neuzen was ge ïnformeerd en dat bij slecht weer de toeloop uit geheel West Zeeuwsch- Vlaanderen veel geringer zou zijn ge weest. Dit was het risico, dat nu door het circus was gedragen. De heer Schippers noemde de deu renreparatie in de wijk „Finland" kwakzalverij. Hij drong er op aan als nog de ramen met stopverf te doen stoppen, omdat zij nu nog meer re gen doorlaten dan vroeger. Hij ver zocht verder geduld te hebben met het opeisen van de woning van de vroegere ganeente-opzichter. De heer Leenhouts drong aan op een betere verlichting van het Jacob Catspark en de Burg. Gratamastraat en vooral ook op het aanbrengen van betere bestra ting in de laatstgenoemde straat. De heer P. Daansen vroeg namens het bestuur van de Ambachtsschool om de beloofde straatlantaarns. Wet houder J. van Kampen zeide, dat dit nooit was beloofd en dat dergelijke lantaarns f270 per stuk kosten. De heer Schippers merkte op, dat het Koningin Wilhelmina Lyceum ook voor zijn eigen verlichting zorgt. Over deze kwestie zal met het bestuur na der worden overlegd. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 29 Sept. Sla 3.90—7,40. Bloemkool 8—32. Gr. komkommers 813. Idem witte 8. Meloenen 37, Peen 14—16. Kroten 9. An dijvie 913. Stoksnijbonen 60. Princesse- bonen 47—57. Roöe kool 4—6. Savoye kool 4—10. Witte kool 5. Prei 20—28. Spinazie 30. Uien 1011. Druiven 6570. Appels: fabrieks-kwaL 310. Peren idem 49. VISMIJN TE BRESKENS. 29 Sept. Aangevoerd 5663 kg. .export garnalen 79—68. 225 kg. handels garnalen 76—68. 13 kg. schar 81—75, 251 kg. bot 62—53. 5 kg. wijting 39. 6 kg. tong (mid del) 2,50—2,00. Raadzaal van Kruiningen wordt nog niet verbeterd B. EN W. MOESTEN VOORSTEL TERUGNEMEN. In de gemeenteraad van Kruiningen werd Maandagavond door B. en W. voorgesteld een bedrag van f 6000 toe te staan voor restauratie van de raad zaal. Hoewel verschillende raadsleden toegaven, dat de zaal verbetering be hoeft, bleek men in het algemeen toch nog niet geneigd hiervoor een bedrag als genoemd beschikbaar te stellen. Gewezen werd op de toestand van de gemeentefinanciën en op het gevaar, dat de thans voorgestelde verbeterin gen straks toch nog onvoldoende zou den blijken. Wellicht kan de kwestie bij de behandeling van de gemeente begroting nader worden bezien. Tenslotte nam de voorzitter namens B. en W. het voorstel terug. INTERLOCK Diana, kwaliteits ondergoed voor heren. Slip Korte pantalon Singlet 2.45 2.80 2.85 vanaf maat 4. St. Jacobsstraat 25, Vlissingen. lerneuzen TWEE TAFELTENNIS- AFDELINGEN IN ZEEUWS. VLAANDEREN. In hotel Centraal te Temeuzen kwamen Zaterdagmiddag onder lei ding van de heer P. J. van der Goes, de vertegenwoordigers van de Zeeuws-Vlaamse tafeltennisvereni gingen bijeen. Besloten werd ook tij dens het a.s. seizoen weer een com petitie te spelen, doch ditmaal ge splitst in 'een Oost- en een West Zeéuws-Vlaamse afdeling. De eerste klasse zal bestaan uit zes teams, zo wel uit het Oosten als uit het Wes ten. Daarna komen er een Oostelijke tweede klasse met zes teams, een Oostelijke derde klasse met vijf teams, een Westelijke tweede klasse met vijf teams en een Westelijke der de klasse, eveneens met vijf teams. Op 26 October a.s. worden in Cad- zand de persoonlijke kampioenschap pen van Zeeuws-Vlaanderen gespeeld in twee heven- en een damesklasse. De Zeeuws-Vlaamse competitie zal begin November 'n aanvang nemen. Vermeld kan nog worden, dat de Bond dit jaar weer is uitgebreid met enige verenigingen uit Westelijk Zeeuws-Vlaanderen. VERDACHT VAN DIEFSTAL. De Terneuzense politie hield Maan dag F. van R. uit Axel aan, die er van verdacht wordt tijdens de kermis goe deren, die toebehoorden aan zekere Van der G., werkzaam bij een kermis- inrichting, uit een woonwagen te heb ben ontvreemd. De man legde een be kentenis af en werd, nadat proces verbaal was opgemaakt, weer op vrije voeten gesteld. POLITIE CONTRA AMBTENAREN. De Terneuzense Politiesportvereni- ging speelde Maandagmiddag 'n voet balwedstrijd tegen de Sasse Ambtena ren-sportvereniging S.A.S. Nadat de rust reeds met gelijke stand 22 was ingegaan, bracht het einde eveneens een 33 gelijk spel. VERGADERING VRUCHTEN VEILING. De Vruchtenveiling „Zeeuwsch- Vlaanderen" te Terneuzen houdt Don derdag 2 October aldaar een buiten gewone algemene ledenvergadering ter bespreking van enige interne aan gelegenheden. Sluiskil BRANDWEER IN ACTIE. Mevr. C. in de Middenstraat te Sluiskil was bezig patates frites te bakken. De pan met kokend vet viel om in het vuur hetgeen een flinke vlam veroorzaakte. De brand weer, die gewaarschuwd werd, ver scheen spoedig ter plaatse en wist met een brandbiusapparaat het vuur te bedwingen. De schade was gering. Waar zijn onze schepen Altair 28 te Bremen. Aagtedijk 28 te Paranagua. Axel dijk 28 te New Orleans. Amstelkerk 29 te Hamburg. Aardijk p. 29 Lizard naar New Orleans. Abbedijk 27 van Lissabon naar Havanna. Alm dijk 29 te Lake Charles. Blommersdijk p. 29 Zuid. Kaap Race. Boskoop 28 van Callao naar Paita. Congostroom 27 ter rede Cape Palmas. Eemdijk 28 te Bremen. Gooiland 28 te Bremen Grootekerk 29 te Kaapstad. Groote Beer p. 29 Kaap Race. Indrapoera 28 te Aden. Jagersfontein p. 29 Finisterre. Joh. v. Oldienbarn. p. 29 Flores (Ind.). Kieldrecht 28 te Kobe. Maasdam 29 te New York. Salland 28 te Santos. Sibajak p. 28 Scilly naar Wellington. Slamat 28 te Aden. Westerdam p. 28 Scilly naar New York. Zuiderkruis 28 te New York. VAN "TOT WIN. IJPE" VOETBAL UITSLAGEN JUNIORENCOMPETITIE. Groep A I: Middelburg I—Vlissin gen II 11—2; Vlissingen I—Arnemui- den I uitgest.; Zeeuwen IROS I 9 1; Zeeuwen IIVCK I 11. Groep A II: Goes II—Goes I 1—5; Kloetinge IYerseke I 130: Luctor I—Hansw. Boys I 2—3; Patrijzen I— Kapelle I afgel. Groep B I: Middelburg I—Zeeuwen I 2—1; Middelburg II—Vlissingen I 08; Oostkapellc IZeelandia I 010; Walcheren IDomburg I 20; RCS I —Vlissingen II 6—3. Groep B II: Middelburg III—Vlis singen III 0—4; RCS n—Oostburg I 0—6; Breskens IZeeuwen II 200; Schoondijke IEMM I 22. Groep B III: Goes IIGoes I 010; Kapelle IYerseke I 32; Wemeldin- ge IRobur I 170. Groep B IV: Renesse I—Mevo I 7— 1; Zierikzee I— Burgh I 81. Groep B V: Clinge I—Vogelwaarde I 40; Hontenisse I—Hulst I uitgest.: Axel ISteen I 61. Groep B VI: AZVV I—Terneuzen I 43; Terneuzen IICorn Boys I 01; Tern. Boys I—Zaamslag I 30. Nieuws In een Noiedop De staking bij de „Douglas" en ..Lock heed" vliegtuigfabrieken in Amerika is voorlopig geëindigd. Vertegenwoordigers van de arbeiders zullen met de directies besprekingen over de -'-•'llen voeren. Bij bet opladen van gevelde bomen in de bossen van vteuw Groeventeek te Ermelo viel een boom van wagen. De boom kwam terecht op b-' ho-"" van de 33-jarige B. uit Doorns-" die de wagen stond. De man ove1"' -laat- se. 9 Tengevolge van een doö'elijk onge val is te Leiden overled d- -nstschil- der Cornells Groeneveld uit Katwijk. JJet hoofdbestuur van de nationale fede ratieve raad van het voorrr -verzet Ne derland heeft telegrafisch een onderhoud aangevraagd me' van Justitie om te spreken over de gr-4:"-ning aan de oorlogsmis"er Willy Lages. Er is een luchtvaart-overeenkomst tot stand gekomen tussen Nederland en Peru. waarbij aan Nederland het recht wordt verleend luchtlijnen te exploiteren via de Antillen, resp. via Suriname, over Vene zuela, Columbia, Ecuador naar Peru en verder gelegen punten. Wederkerige rech ten zijn aan Peru verleend voor lijnen naar Amsterdam. De Sowjet-minister van buitenlandse zaken. Andrej Wysjinsky, zal de Sowjet- delegatie voor de algemene vergadering der Ver. Naties leiden. De algemene ver gadering begint 14 October te New York. De inhoud van de zendingsbussen in de maanden Juli en Augustus te Hoek was f 109.67. De collecte ten bate van de Chr. school te St. Philipsland heeft f 371.22 opge bracht. Gedurende de winkelweek te IJzen dijke zal een wafelbakkerij met thee- schenkerij worden geëxploiteerd, ten ba te van de muziekvereniging „Geduld Overwint". KERKNIEUWS NAJAARSCONFERENTIE GEREFORMEERDE OUDERLINGEN. Op Zaterdag 18 October a.s. om 3.15 uur zullen de Gereformeerde ouderlingen te Terneuzen hun na jaarsconferentie houden in het lo kaal van de Gereformeerde Kerk. In deze bijeenkomst zal ds. P. van S trien uit Delft een inleiding houden over het onderwerp: „De liturgie in onze Gereformeerde Kerken". INTREDE DRS. O. JAGER TE VROUWENPOLDER. Drs. O. Jager zal Zondagavond a.s. te Vrouwenpolder zijn intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk, na des middags bevestigd te zijn door ds. J. C. Jonkers van Delft. NED. HERV. KERK. Beroepen te Hilversum: (wijkge- meente D): W. L. Tukker te,Delft. Aangenomen naar Jaarsveld (toe zegging) L de Tombe te Zalk en Veecaten. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Aangenomen naar Alblasserdam Nieuw Lekkerland: G. Böersema te Katwijk aan de Rijn. CHR. GEREF. KERK Aangenomen naar Zaamslag H. v. Leeuwen te Delft. GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Katwijk aan zee: F. Mallan te Bruinisse. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Oude Bildtzijl: W. de Goede te Wemeldinge. KORFBAL TOP werd kampioen in de derde klasse A De uitslagen van de Zaterdag voor de Z.K.B. gespeelde korfbalwedstrij den zijn: le klasse: ZeelandiaVlos 31; SSSTjoba 2—6. 2e klasse: Swift II—De Poel 40: Swift ni—Eendracht 1—3. 3e klasse A: StormvogelsZuidwes ters 1—3; TOP—BKC 2—2; VKV— KVL 1—2. 3e klasse B: KVL H—AKC 0—12; Atlas—Swift V 62. 3e klasse D: Tjoba IIVZOD 40; Elto IIOlympia II 02; WKVSSS II 8—0. Adspiranten A: TjobaDe Poel a'g. Adspiranten B: Animo AVKV 6 0: KVL—Swift Snel 0—5: Swift Vlug —Zuidwesters 0—2; VKV—Animo A 0-8. De standenlijst voor de eerste klasse van de Z.K.B. ziet er als volgt uit: Swift I 12 12 0 0 24 99—19 Scampolo I 10 9 0 1 18 4018 Togo I 13 8 0 5 16 39—25 Zeelandia I 11 5 1 5 11 33—41 Tjoba I 13 5 0 8 10 47—56 Seolto I 11 4 2 5 10 28—35 S.S.S. I 13 2 1 10 5 25—80 Vios I 13 0 2 11 2 24—61 Op 18 October a.s. wordt de belang rijke wedstrijd tussen Swift I en Scampolo gespeeld. Zoals bekend, is deze wedstrijd beslissend voor het kampioenschap in de eerste klasse van de Z»K.B. WIELRENNEN RONDE VAN NEDERLAND 25—31 MEI 1953? De organisatoren van de Ronde van Nederland, hebben de Kon. Neder landse Wielren Unie verzocht op de a.s. kalendervergadering van de Uni on Cycliste Internationale de dagen van 25 tot 31 Mei 1953 te willen De- spreken voor de zesde Ronde van Nederland. Zulks houdt in, dat de Ronde evenals verleden jaar op Twee de Pinksterdag zal beginnen en zeven dagen in beslag zal nemen. Zesdaagse te St. Etienne In de zesdaagse van St. Etienne (Frankrijk) leidt thans het Franse koppel Bouvard—Bellenger. De Ne derlanders Bakker en Lakeman be zetten de 7e plaats op één ronde. Nagekomen advertenties. Algemene kennisgeving Heden overleed, na een langdurig, gedul dig gedragen lijden, on ze innig geliefde, zorg zame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der JACOB A POUWER, in de ouderdom van 76 jaar. Middelburg: M. JANSE. P. C. JANSE. C. JANSE— WATTEL. A. P. JANSE en Kleinkinderen. Vlissingen: P. A. DISSEN— JANSE. C. F. H. DISSEN. Middelburg, 28 September 1952. Domburgs Schuitvlot 5. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag. Vertrek van sterfhuis 12 uur. Heden overleed plot seling tot onze diepe smart, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mevrouw MAATJE VAN PUFFELEN— DEN HOLLANDER in de ouderdom van 84 jaar. Breda: JAC. A. VAN PUFFELEN. Bussum: N. VAN PUFFELEN —VAN ROO. KO en MARJAN. Breda: J. H. ESSER— VAN PUFFELEN. M. H ESSER. Breda, 28 Sept. 1952. Burgemeester Kerstenslaan 7. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, gedul dig gedragen lijden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder Be- huwdmoeder, Zuster en Grootmoeder JONKVROUWE ANNA MAGDALENA VAN HAERSMA DF. WITH in den leeftijd van 75 jaren. Driebergen: A. G. SCHIMMELPENNINCK. Middelburg: P. J. C. HEYSE—SCHIMMELPENNINCK. B. E. A. HEYSE. Nieuw- en St. Joosland: E. M. VAN RANDWUCK—SCHIMMELPENNINCK F. S. K. J. VAN RANDWIJCK. Putten Gld.: F. J. C. SCHIMMELPENNINCK J. M. VAN HAERSMA DD WITH. Nieuw- en St. Joosland: ANNEKE VAN RANDWUCK. FLORIS VAN RANDWUCK. SOPHILA VAN RANDWUCK. Geen bezoek - geen bloemen - geen toespraken. Driebergen, 27 September 1952. Huize „Overhorst". De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemeene Begraaf plaats te NJjkerk op Donderdag 2 October a.s., des namiddags om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9