NIEUWS UIT ZEELAND 0enhwoeé Sport en wedstrijden WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND DINSDAG 30 SEPTEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Loods nam te groot risico Raad voor de Scheepvaart behandelde „Ariana"-ramp Het 8000 ton metende Finse stoom schip „Ariana", dat met een lading van 75Ö0 ton ijzererts onderweg was naar Antwerpen, liep op Vrijdagmid dag 8 Augustus jl. in de Everingen, een geul in de Westerschelde vast en brak. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam behandelde Maandag deze zaak en hoorde de Nederlandse loods. Het was de bewuste middag vloed en mooi helder weer. In Vlissin- gen was de loods aan boord gegaan en om 1% 2 uur tijd te sparen, nam hij niet de gewone route, maar be sloot door de Everingen te varen. Zijn voorstel had hij niet aan de ka pitein kenbaar gemaakt, doch aan de dienstdoende derde stuurman mede gedeeld, die er geen bezwaar tegen had. De loods gaf opdracht full speed te varen. Bij het binnenvaren van de Everingen ging alles goed, doch juist op het gevaarlijkste punt, waar het minste water staat en waar de ban ken vaak veranderen, gebeurde de ramp. De voorzitter van de Raad maakte de opmerking, dat het schip op het hoogst van het getij was vast gelopen. ,Het was niet de veiligste route, die U genomen heeft. Door zo te varen hebt U een groot risico ge lopen", aldus de voorzitter. De loods zeide ook wel in te zien, dat hij nooit zo had moeten varen. Hij voegde er echter aan toe, dat bij de loodsen de Everingen niet als onbetrouwbaar bekend staat. Gezien de laatste hem bekende peilingen, van Mei jl., moet de diepte daarna veranderd zijn. De inspecteur voor de scheepvaart zeide in zijn conclusie te begrijpen, dat de loods er prijs op. stelde in zo kort mogelijke tijd Antwerpen te be reiken; hij noemde dit een gezond streven. ,,Het nemen van risico is iets te ver doorgevoerd. De Everingen be hoort niet tot het vaarwater voor frote schepen, het is een nevenwa- er. Men had het grote vaarwater moeten nemen". Naar het oordeel van de inspecteur was dit ongeval te wijten aan het ne men van een groot risico door een loods, die overigens als zeer ervaren bekend staat. De Raad zal later schriftelijk uitspraak doen. RAAD YERSEKE Ger. Gemeente wil rusthuis stichten De gemeenteraad van Yerselte kwam Vrijdagavond onder voorzitterschap van burgemeester A. G Willemsen in vergadering bijeen. Deze wijdde enkele woorden aan de nagedachtenis van het overleden raadslid, de heer A. J. Koppe en deelde voorts mede, dat de heer P. de Koeijer zijn zilve ren wethoudersjubileum heeft ge vierd. In verband met het overlijden van de heer Koppe zal pas in een volgende raadsvergadering aandacht aan dit jubileum worden geschonken. Bij de ingekomen stukken was de begroting van de Vee- en Vleeskeu ringsdienst voor 1953, waaruit bleek, dat Yerseke 197.22 zal moeten bij dragen. De kerkeraad der Geref Gemeente had medewerking ge vraagd aan de stichting van een rusthuis Dit verzoek zal in een vol gende vergadering worden behan deld. De gemeenterekening werd vastge steld met voor de gewone dienst een ontvangst van 499.982,79 en een uitgaaf van 500.948,94, alzo een nadelig saldo van 966,15. De ka- pitaaldienst vermeldde aan ontvang sten een bedrag van 451.930.88 en aan uitgaven een som van 826.177,57, een kwaad slot dus van 374.246,69. De ontvangsten en uitgaven van het gasbedrijf bedroegen 118.408 gewo ne dienst en 115.701 kapitaal- dienst. De rekening van het Burger lijk Armbestuur over 1951 werd vast gesteld met aan lasten en baten een totaal van 36.344. Een interimre geling voor de vergoeding van ziek tekosten aan liet gemeentepersoneel werd vastgesteld, evenals een uitke- ringsrëgeling-vacantiegelden. Ook werd een wijziging aangebracht in dc bezoldigingsverordening gemeente- personeel. In het uitbreidingsplan werd een wijziging aangebracht voor wat betreft de Molenpolder en de Marijkelaan. Hierna kwam de verplichte win kelsluiting aan de orde Bepaald werd. dat de kapperszaken en sla gerswinkels op Dinsdag na 13 uur gesloten zullen zijn. Dit geldt echter niet voor de Dinsdag, voorafgaande aan de Bid- en Dankdagen. Verder wordt het sluitingsuur bepaald op 18 uur. De heer D. v. Boven (Arb.) zag gaarne, dat de sluitingstijd voor de Hemelvaartsdag niet zal gelden; de voorzitter antwoordde, dat hier op later wellicht teruggekomen kan worden. De beren N. Butijn, J. Grootjans. M C. Polderman, J. Prins en j. C. Sïnke wefden herbenoemd als lid van de woonruimtccommissie. In de va cature van wijlen de heer Koppe wer.d tot raadslid benoemd de heer J. de Koeijer-Waverijn (A.R.) De geloofsbrieven werden in orde be vonden. Dit nieuwe lid wordt in de volgende vergadering beëdigd. Bij de rondvraag wees de heer J. Glerum er op, dat klachten van schippers door hem aan B. en W. kenbaar weren gemaakt, doch dat hierop niet werd genatwoord De voorzitter verklaarde, dat klachten over ligplaatsen en de haven naai de havenmeester worden doorgezon den, De heer D. v. Boven informeei*- de naar de vordering der werkzaam heden aan de kademuur. Geantwoord werd, dat men bij dit werk op zo danige bezwaren is gestuit, dat de aannemer er mee moest stoppen. Het wordt echter nu door een ande re aannemersfirma voortgezet. Op een andere vraag werd geantwoord, dat B. en W. ten aanzien van de kolentoeslag diligent zijn. Op een vraag van de heer A P. Sandee zeide de voorzitter, dat 'getracht zal worden een kleedlokaal op het nieu we sportterrein te plaatsen. Ook hoopt men een sportcommissie in het leven te roepen. WIELRENNEN RONDE VAN KRUININGEN. Door de wielerclub Rentoc te Kruiningen werd op Zaterdag 27 September een wielerkoers voor ge wone fietsen gehouden. Onder grote belangstelling werd deze verreden in 4 groepen. De uitslag van de eerste groep (tot en met 16 jaar) waaraan 20 jongens deelnamen was: 1. D. Wouterse; 2. D. v. d. Flier; 3. H. Slabbekoorn; 4. J. Engels; 5. G. de Nood. 2e groep dames: 1. Mina Wage naar; 2. Ina de Jonge; 3. Clemetien Blok; 4. Mies Malgo. allen te Krui ningen. 3e jjroep, 1730 jaar: 1. C. Meij- ers, Serooskerke; 2. ML Zuidweg, Schore; 3. H. Vannoij, Sluiskil; 4. L. v. Wel, Goes; 5. Ph.de Koster,Yerse ke; 6. J. v. Nispen, Axel; 7. M. Stroo- snijder, Kruiningen. 4e groep, 30 jaar en ouder: 1. G. de Wael, Kruiningen; 2. L. v. Iwaarden, Kruiningen; 3. C. v. Paasschen; 4. R. Boogaard, Hansweert; 5. M. Stroosnijder, Kruiningen. NIEUW MUURTJE RONDOM KERKGEBOUW. Naar wij vernemen zal binnenkort het verwaarloosde hek bij de Ned. Hervormde kerk te Yerseke worden verwijderd. Er zal rondom het kerk gebouw een nieuw muurtje worden geplaatst Ook zal de verbreding van de Vier- straat verwezenlijkt worden. NUTSDEPARTEMENT. In de vergadering van het Nutsde- partement Yerseke werd het winter- program besproken en vastgesteld. Drie avonden zullen worden gehou den. Het .toneelensemble onder leiding van Marten Kapteijn brengt het gees tige blijspel, „Het is allemaal comedie" De Rotterdamse Volksuniversiteit komt met de prachtige film „Mensen en dieren bouwen dammen". De der de avond wordt verzorgd door de voordrachtskunstenares Aafje Top. Zij zal voordragen „De dwerg" van Par Lagerkvïst. BIETENCAMPAGNE. De bietencampagne is ook te Yer seke begonnen. De eerste bieten wer den Zaterdag op de haven aangevoerd. VERGADERING N.O.V. De afdeling Oost-Zuid-Beveland van de Ned. Onderwijzersvereniging kwam te Yerseke in vergadering bijeen. Als gast was aanwezig de heer Evers, lei der van het paedagogisch centrum der N.O.V. Deze gaf in een boeiend relaas een overzicht van de historische ont wikkeling van ons onderwijs. Uit zijn betoog bleek duidelijk, dat ook het onderwijs onder de paedagogïe als we tenschap is komen te staan. De huidige onderwijzer kan dit niet negeren en zal, wil hij zich kunnen handhaven, de vakstudie ter hand moeten nemen. De vakorganisatie der openbare onderwij zers zal hem daarbij steunen door het- organiseren van studiekringen. Zulk een studiekring, waarin onder leiding van een deskundige, verschillende aan de orde zijnde problemen worden be sproken, werd op deze avond opge richt. Vijftien aanwezigen gaven zich als lid op. VOOR DE VERBETERING VAN DE HAVEN. In de haven te Yerseke is aangeko men de bok „Rob" van de N.V. van der Slraaten's Aannemersbedrijf voor het inheien der palen voor de nieuwe kademuur. Zo zal dan 8 jaar na de vernieling de definitieve vernieuwing plaats vinden. KERKDIENST Zondagavond werd in het kerkge bouw van de Vrjj Evang. Gemeente aan de Kaaistraat te Yerseke een bij zondere kerkdienst gehouden, waarin werd voorgegaan door ds. H. R. Timmerman. Als onderwerp werd door spreker behandeld: „Ledige plaatsen in het Vaderhuis". Mede werking werd verleend door het zang koor. De belangstelling voor deze dienst was groot. Kapelle GESLAAGDE BAZAR. De door de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle georganiseer de bazar op Vrijdag en Zaterdag j.l„ ten bate van het uniformenfonds, heeft het niet aan belangstelling ont broken. De belangstelling was zo overweldigend, dat de voor dit doel afgestane zeer ruime exportloods van de veiling soms nog te klein bleek. Zeer veel succes op deze bazar oogstte het eerste optreden van de „Kapelse Bóeren-Blaaskapel". JONGE KERK. Voor de eerste maal in het winter seizoen kwam de Jonge Kerk te Ka pelle in het verenigingsgebouw „Obadja" bijeen, onder voorzitter schap van ds. Jebbink. In de vacature van mej. I. Maat man werd tot bestuurslid gekozen mej. J. Vermaire. De avond werd verder gevuld met een bespreking aangaande het win. terprogramma. EXAMEN BONDSVAARDIGHEIDS- PROEVEN. Zaterdagmiddg werd in het koor der Ned. Herv. Kerk te Kapelle van een aantal leden van de gymnastiek vereniging „Olympia" examen afge nomen voor de Bondsvaardigheids- proeven. De namen van de geslaagden luid den als volgt: 2e graad turnsters: C. Lokerse, 91 pnt.; Cath. Lepoeter, 84 pnt.; Jac. Daane, 80 pnt.; M. Mol, 791/* pnt.; afgewezen 3 leden. 3e graad turnsters: C. Bruinzeel, 87 '/a pnt.; M. Ganseman, 86VL pnt.; Cath. de Wijze, 85'/ï pnt.; Jo Verhulst. pnt.; M. v. d. Schraaf, 82Vi pnt.; N. Remijn- se, 81Vz pnt; T. Schipper, 81 pnt: A. Eversdijk, 80'/2 pnt.; H. v. d. Leek, 79'2 pnt. M. Slabbekoorn, 79 pnt; M. van Liere, 78'/2 pnt.; Elly Leijs, 78 pnt.; N. v. d. Vliet, 78 pnt. Adspiranten diploma meisjes: Nel lie Schipper, 71 pnt.; Mattie Ganse man, 70 pnt.; Nel Hengsdijk, 69 pnt.; Oor Eversdijk, 68 pnt.; Cath. Sinke, 68 pnt; In. de Jager, 671fe pnt.; Nel Sonke, 67 pnt. Adspiranten diploma jongens: A. v. Licrc, 8IV2 pnt.; Leen Wisse, 80 pnt.; Wim de Leeuw, 79 Kz pnt. RAAD KRUININGEN Geen restauratie van de raadzaal B. EN W. MOESTEN VOORSTEL TERUGNEMEN. Maandagavond kwam de gemeen teraad van Kruiningen in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester M. Vogelaar. Overeenkomstig de voorstellen van burgemeester en wethouders werd aan W. Brouwer en mej. A. A. West- strate, ingevolge hun verzoek, eer vol ontslag verleend by het openbaar onderwys te Kruiningen. De heer W. Brouwer is benoemd bij het openbaar onderwijs te Arnhem en mej. A. A. Weststrate te Delft. De voorzitter deelde mede, dat van het ministerie van O., K. en W. goedkeuring is ont vangen tot tydelijke benoeming als onderwijzeres aan de o.l. school te Kruiningen in de vacature-mej. Weststrate: mevr. A. F. Goedbloed Appel te Kruiningen. Na een gehei me zitting werd tot onderwijzer aan de o.l. school te Kruiningen in de va- cature-W. Brouwer benoemd de heer W. Catsman te Maastricht. Deze ver kreeg 10 stemmen, terwijl op de heer A. C. v. Saane te Zuid-Beijerland één stem werd uitgebracht. Besloten werd aan de Coöperatieve Boerenleenbank te Kruiningen te verkopen een perceel bouwgrond, ge legen aan de Berghoekstraat tussen de N.H. pastorie en de Landbouw- huishoudschool, voor de som van 7 per m2. GEEN RESTAURATIE VAN DE RAADZAAL. Bij de behandeling van een wijzi- „ging van de begroting 1952 kwam te gelijkertijd aan de orde het voorstel van B. en W. tot restauratie van de raadzaal, waarvoor een bedrag van 6000 was uitgetrokken, welke uit gaaf uit de kapitaaldienst moest worden bestreden. Volgens de voor zitter ziet de zaal er onooglijk uit. De heer D. M. de Bruin (AR) gaf toe, dat de zaal verbeteing behoeft, doch meende, dat de toestand, waar in deze verkeert, wel in overeenstem, ming is met de stand van de gemeen- te-financiën. De heer E. A. E. M. Suij (KVP) vergeleek het vooi-stel met het kopen op afbetaling en zag het liever behandeld bij de begroting 1953. De heer J. Griep (WD) wilde het te besteden bedrag tot de helft terugbrengen. De heer J. Witte (vrije lijst) verklaarde tegen te zullen stenimen; liever zag hij vermindering van schoolgeld. Hij noemde dit voor stel „gooien met geld" en waarschuw de voor jalousie van naburige ge meenten. Oo kde heren Lokerse (SG P) en Pouwer (CH) voelden slechts voor geringe verbeteringen. De heer B. P. Burkunk (Pvd.A) was bang, dat de voorgestelde voorzieningen later zouden blijken onvoldoende te zijn. Hij was van mening, dat de raadzaal dringend verbetering nodig had. Thans is deze zaal niet meer representatief voo Kruiningen. Ten- slótte nam de voorzitter het voorstel terug. Het voostel tot het verlenen van een brandstoffenbijslag aan ouden von dagen ontmoette geen bezwaar. Echter werd op voorstel van de he ren Witte en Burkunk het bedrag van de bijslag verhoogd tot 39; te gen het voorstel tot verhoging stem den de heren Lokerse, de Bruin. P. H. A. Polderman (WD) en C. van Iwaarden (CH). Daarna werden besprekingen ge voerd over de te treffen voorzienin gen ten behoeve van de brandweer; de commandant van de brandweer had hierover een schriftelijke uiteen zetting gegeven. De voorgestelde verbeteringen voor de motorspuit ad 2000 werden toegestaan. Eveneens werd toegestaan bet aanschaffen van geheel nieuw materiaal voor Hans- weert-West hetgeen 3500 zal kos ten. Volgens de brandweerinspectie zouden de voorzieningen aan de trek- ker-manschappenwagen van te in grijpende aard zijn. Gedacht is dan ook aan een nieuwe wagen, welke momenteel veel gebouwd worden op zgn. dump-chassis. De raad wenste hierover echter nog geen beslissing te nemen, voordat meer concrete plannen naar voren worden gebracht. Waarde ONGEVAL. De 82-;iarige landbouwer I. Wage naar te Waarde had het ongeluk in zijn schuur van een ladder te vallen. Na behandeld te zijn door dokter Van Dool werd hij naar het ziekenhuis vervoerd met een beenfractuur. NIEUWE BRANDWEERSIRENE, Tot heden toe werd in geval van brand te Waarde de brandweer ge waarschuwd door klokgelui. Thans is door het gemeentebestuur een sirene geplaatst op het gemeentehuis. Zater dag werd met tleze sirene gedemon streerd. Wollaarisdijk VOOR DE MUZIEKVERENIGING. Te Wolfaartsdijk hebben enige le den van dé muziekvereniging „Ad- vendo" al spelende op een wagen een tocht door de gemeente gemaakt. Doel van deze tocht was, voorwerpen in te zamelen voor de bazar, die de vereniging in de loop van October zal houden, teneinde de kaspositie van „Advendo" wat te verstevigen. De vereniging heeft op deze wijze lieel wat bruikbaar materiaal voor de ba zar bijeengekregen. FILMS IN ZEELAND Wapensmokkelaars in China Het Grand-theater brengt een re prise van de spannende vóóroorlogse film „Chinees goud" (The general died at dawn), waarin de nog zeer jeugdige Cary Cooper de heldenrol vervult, daarbij terzijde gestaan door Madeleine Carroll. De film brengt de weinig verkwikkelijke handelingen van een bende wapensmokkelaars in beeld en geeft de sfeer van onrust, wantrouwen en gevaar in het óók voor de tweede wereldoorlog uiter mate rumoerige China verdienstelijk weer. (Goes). INTERLOCK Diana, kwaliteits ondergoed voor heren. Slip Korte pantalon Singlet 3.45 2.80 2.85 vanaf maat 4. St. Jacobsstraat 25, Vlissingen. Goes INDRA TRAD OP. Voor een niet talrijk publiek trad Zaterdagavond de bekende tele- paath-hypnotiseur Indra in het Schuttershof te Goes op met zijn nieuwste experimenten. Met zijn knappe staaltjes van telepathie wist hij de bewondering van 'zijn publiek af te dwingen, terwijl het tevens niet aan spanning ontbrak. Ook de extra attractie, hypnose op stangen, werd een geslaagd experiment. VERENIGING ALGEMENE WETEN SCHAPPELIJKE BELANGEN. De Vereniging voor Algemene We tenschappelijke Belangen te Goes kwam Maandagavond in hotel „Cen traal" in algemene vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer B. v. d. Berg. De secretaris, de heer J. C. Schef- ier, kon in zijn jaarverslag zeer gun stige geluiden over het verenigings leven doen horen. Het ledental steeg van 388 tot 712. De bijeenkomsten in het afgelopen seizoen werden zeer druk bezocht, zodat moest worden overgegaan telkens twee avonden te geven. Dit laatste zal ook dit seizoen geschieden. De rekening van depenningmeester, de heer A. van Heerewaarden, sloot met een batig saldo van f737,85. De aftredende bestuursleden, de he ren B. Meijers en A. van Ileerewaar- den, werden bij acclamatie herbe noemd. Na enkele mededelingen over het winterprogramma, werd bij de rond vraag o.a. verzocht de bijeenkomsten op tijd te doen aanvangen. Driewegen OUDSTE INWOONSTER 95 JAAR. De oudste inwoonster van Driewe gen, de Wed. Drijdijk-Mooïson, viert vandaag haar 95e verjaardag. Mej. Drijdijk is wat moeilijk ter been, maar overigens nog zeer kras. Zij herinnert zich nog allerlei voor vallen. die 70 tot 80 jaar geleden ge beurden. Krabbendijke HERV. MANNENVERENIGING Onder leiding van de heer M. Schouten hield de Herv. Mannenver- eniging te Krabbendijke. haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen. De heer H. Kok Pzn. hield een bijbel inleiding over Joh. 4:1-15, gevolgd door een drukke gedachtenwisseling. Na de pauze sprak de heer F. J. Rep- ko, kassier der Boerenleenbank te Krabbendijke, over „Het ontstaan en de ontwikkeling van het bankwezen". De lezing werd met aandacht ge volgd. Er meldden zich 3 nieuwe le den aan. Wemeldinge CONCERT O.K.K. Het muziekgezelschap „Oefening Kweekt Kunst te Wemeldinge gaf Zaterdagavond onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer A. van der Cingel, zijn laatste concert van dit .seizoen in de tent aan de Dorps-- straat. Er was voor dit concert veel belangstelling. Marktberichten VEILING GOES. 29 Sept. Groenten: Bloemkool A 2849. Idem B 20—32. Idem C 14—21. Idem D 812. Groene komkommers 918. Idem witte 89. Kropsla 36.50. Knolselderij 58. alles per 100 stuks. Dubb. Princesse- bonen 4154. Pronkbonen 3032. Toma ten 1632. Rode kool 89.50. Groene kool 813. Witte kool 3,505,50. Andijvie 7 11. Kroten 11. Uien afw. 57. Prei 1822. Postelein 29—33. Spinazie 28—29. Aardap pelen 810. alles per 100 kg. Bospeen 18 31. Herfstrapen 6. Kroten 711, alles per 100 bos. VEILING KAPELLE. 29 Sept. Exportveiling: Bramen 33— 44,80. Goudreinetten AAA 19,1022,60. Iö'em A 17,20. Idem BC 13,9014. Idem I grof 15,80—16,10. Idem I 13. Idem II 7,30. Idem keuken 10,55—10,60. Idem fabriek 77,20. Idem val 66,60. Cox Orange Pip pin AAA 36. Idem A 31,40. Idem BC 30,80. Idem I grof 28.40. Idem I 22. Idem II 4,50. Idem keuken 15,30. Idem fabriek 9,10. Sterappel A 27,50. Idem BC 20,15— 20.65. Idem I grof 23.10. Idem I 20,20. Idem II 5,70. Id'em keuken 12,90. Idem fabriek 6,40. Bram ley Seedling I grof 9,20—9,30. Idem I 7,50—7,60. Idem II 4. Idem keuken 6,80. Idem fabriek 3.704. Jacq. Lebel I grof 9. Idem I 7.40. Glorie van Holland A 21,20. Idem BC 13,50— 20,05. Idem I grof 11. Idem II 6. Idem keuken 8,30. Idem fabriek 4,40. Franse Reinette I grof 9. Idem keuken 7. Idem fabriek 5,10. Laxton Superbe A 20. Idem BC 13,60. Groninger Kroon I 10. Id'em keuken 6. Peren: Conference A 17,50. Idem BC 16,10. Idem I 10,95. Idem II 4.50. Idem keuken 6,50. Zwijndrechtse Wijn peer A 11. Idem BC 3,20. Idem I 6.80. Idem II 3.50.' Idem keuken '4.60. Légipont A 13,20. Idem BC 10.15. Idem I grof 10,15. Idem keuken 6.40. Doyenne du Cornice A 45,20. Idem BC 43,40. Idem I grof 44,40. Idem I 43,30. Iö'em II 18,10. Idem keuken 23,60. Idem fabriek 5. Beurré Alex. Lu cas A 13. Idem BC 11. Idem I grof 11. Idem I 9,30. Idem keuken 6,20. Ponds- peer I grof 7,30. Idem I 6,70. Idem II 6,20. Idem keuken 7,10. Idem fabriek 4.90. Beurré Clairgeau A 11.90. Idem BC 8,10. Idem I grof 9. Idem I 7,60. Idem keuken 4,80. Verpakt fruit: Goudreinetten AA 26. Idem A 22. Idem B 14. Kleine veiling: Diversen: Noten 1,70 2 per 100 stuks. Bramen 57. Druiven 74. beiden per kg. Groenten: Dubb. Prin- cessebonen 2042. Andijvie 511. Sa- voye kool 612. Witte kool 4. Rode' kool 4. Prei 12. Tomaten 45. Bloemkool 8—38 per stuk. Kropsla 2Vz—3 per krop. VOETBAL UITSLAGEN JUNIORENCOMPETITIE. Groep A I: Middelburg IVlissin gen II 11—2; Vlissingen I—Arnemui- den I uitgest.; Zeeuwen I—RCS I 9— 1; Zeeuwen II—VCK I I—1. Groep A II: Goes IIGoes I 15; Kloetinge I—Yerseke I 13—0; Luctor I—Hansw. Boys I 2—3; Patrijzen I— Kapelle I afgel. Groep B I: Middelburg I—Zeeuwen I 2—1; Middelburg II—Vlissingen I 0—8; Oostkapelle IZeelandia I 010; Walcheren I—Domburg I 2—0; RCS I Vlissingen II 63. Groep B II: Middelburg IIIVlis singen in 0—4; RCS IIOostburg 1 06: Breskens IZeeuwen II 200; Schoondijlce I—EMM I 2—2. Groep B III: Goes IIGoes I 010; Kapelle I—Yerseke I 32; Wemeldin ge I—Robur I 17—0. Groep B IV: Renesse IMevo I 7 1; Zierikzee I— Burgh I 8—1. Groep B V: Clinge I—Vogelwaarde I 4—0; Hontenisse I—Hulst I uitgest.; Axel I—Steen I 6—1. Groep B VI: AZW I—Terneuzen I 43; Terneuzen II—Corn Boys I 01: Tern. Boys I—Zaamslag I 3—0. Nieuws In ean Noledop De staking bij de „Doug'-":" en „Lock heed" vliegtuigfabrieken in Amerika is voorlopig geëindigd. Vertc-nwoordigers van de arbeiders zullen met de directies bes"-ekingen over de "-:'len voeren. Bij het opladen van gevelde bomen in de bossen van v'euw Groeventeek te Ermelo viel een bom van .vagen. De boom'kwam terecht op ho" van de 33-jarige B. uit Doorns-die --»«•* de wagen stond. De man ove~' -laat- se. Tengevolge van een dodelijk onge val is te Leiden overled rl» -nstschil- der Cornelis Groeneveld uit Katwijk. Het hoofdbestuur van de nationale fede ratieve raad van het voorn- verzet Ne derland seeft telegrafisch een onderhoud aangevraagd m*-' van Justitie om te spreken over de gr-*-"- -iing aan de oorlogsmUJ--" er Willy Leges. O Er is een luchtvaart-overeenkomst tot stand gekomen tussen Nederland en Peru. waarbij aan Nederland het recht wordt verleend luchtlijnen te exploiteren via de Antillen, resp. via Suriname, over Vene zuela, Columbia. Ecuador naar Peru en verder gelegen punten. Wederkerige rech ten zijn aan Peru verleend voor lijnen naar Amsterdam. 9 De Sowjet-minister van buitenlandse zaken, Andrej Wysjinsky, zal de Sowjet- delegatie voor de algemene vergadering der Ver. Naties leiden. De algemene ver gadering begint 14*October te New York. Advertentie. KERKNIEUWS NAJAARSCONFERENTIE GEREFORMEERDE OUDERLINGEN. Op Zaterdag 18 October a.s. om 3.15 uur zullen de Gereformeerde ouderlingen te Terneuzen hun na- jaarsconferentie houden in het lo kaal van de Gereformeerde Kerk. In deze bijeenkomst zal ds. P. van Strien uit Delft een inleiding houden over het onderwerp: „De liturgie in onze Gereformeerde Kerken". INTREDE DRS. O. JAGER TE VROUWENPOLDER. Drs. O. Jager zal Zondagavond a.s. te Vrouwenpolder zijn intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk, na des middags bevestigd te zijn door ds. J. C. Jonkers van Delft. NED. HERV. KERK. Beroepen te Hilversum: meente D)W. L. Tukker te Aangenomen naar Jaarsveld (toe zegging): L de Tombe te Zalk en Veecaten. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Aangenomen naar Alblasserdam Nieuw Lekkerland: G. Boersema te Katwijk aan de Rijn. CHR. GEREF. KERK Aangenomen naar Zaamslag H. v. Leeuwen te Delft. GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Katwijk aan zee: F. Mallan te Bruinisse. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Oude Bildtzijl: W. de Goede te Wemeldinge. KORFBAL TOP werd kampioen in de derde klasse A De uitslagen van de Zaterdag voor de Z.K.B. gespeelde korfbalwedstry- den zijn: le klasse: ZeelandiaVios 31; SSS—Tjoba 2—6. 2e klasse: Swift II—De Poel 4—0; Swift HI—Eendracht 1—3. 3e klasse A: Stormvogels—Zuidwes ters 1—3; TOP—BKC 2—2; VKV— KVL 1—2. 3e klasse B: KVL IIAKC 0—12; Atlas—Swift V 6—2. 3e klasse D: Tjoba II—VZOD 4—0; Elto II—Olympia II 0-2; WKV—SSS H 8—0. Adspiranten A: TjobaDe Poel afg. Adspiranten B: Animo AVKV 6— 0; KVLSwift Snel 0—5; Swift Vlug Zuidwesters 02; VKV—Animo A 08. De standenlijst voor de eerste klasse van de Z.K.B. ziet er als volgt uit: Swift I 12 12 0 0 24 99—19 Scampolo I 10 9 0 1 18 40—18 Togo I 13 8 0 5 16 39—25 Zeelandia I 11 5 1 5 11 33—41 Tjoba I 13 5 0 8 10 47—56 Seolto I 11 4 2 5 10 28—35 S.S.S. I 13 2 1 10 5 25—80 Vios I 13 0 2 11 2 24—61 Op 18 October a.s. wordt de belang rijke wedstrijd tussen Swift I en Scampolo gespeeld. Zoals bekend, is deze wedstrijd beslissend voor het kampioenschap in de eerste klasse van de Z.KJ3. WIELRENNEN RONDE VAN NEDERLAND 25—31 MEI 1953? De organisatoren van de Ronde van Nederland, hebben de Kon. Neder landse Wielren Unie verzocht op de a.s. kalendervergadering van de Uni on Cycliste Internationale de dagen van 25 tot 31 Mei 1953 te willen be spreken voor de zesde Ronde van Nederland. Zulks houdt in, dat de Ronde evenals verleden jaar op Twee de Pinksterdag zal beginnen en zeven dagen in beslag zal nemen. Zesdaagse te St. Etienne In de zesdaagse van St. Etienne (Frankrijk) leidt thans het Franse koppel BouvardBellenger. De Ne derlanders Bakker en Lakeman be zetten de 7e plaats op één ronde. Nagekomen advertenties. Algemene kennisgeving Heden overleed, na een langdurig, gedul dig gedragen inden, on ze innig geliefde zorg zame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der JACOBA POUWER, in de ouderdom van 76 jaar. Middelburg: M. JANSE. P. C. JANSE. C. JANSE— WATTEL. A. P. JANSE en Kleinkinderen. Vlissingen: P. A. DISSEN— JANSE. C. F. H. DISSEN. Middelburg, 28 September 1952. Domburgs Schuitvlot 5. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag. Vertrek van sterfhuis 12 uur. Heden overleed plot seling tot onze diepe smart, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mevrouw MAATJE VAN PUFFJELEN— DEN HOLLANDER in de ouderdom van 84 jaar. JAC. A. VAN PUFFELEN. Bussum: N. VAN PUFFELEN —VAN ROü KO en MARJAN. Breda: J. H. ESSER— VAN PUFFELEN. M. H ESSER. Breda, 28 Sept. 1952. Burgemeester Kerstenslaan 7. Heden overleed-tot onze diepe droefheid, na een langdurig, gedul dig gedragen lyden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder Be- huwdmoeder, Zuster en Grootmoeder JONKVROUWE ANNA MAGDALEN A VAN HAERSMA DF. WITH in den leeftijd van 75 jaren. Driebergen: A. G. SCHIMMELPENNINCK. Middelburg: P. J. C. HEYSE—SCHIMMELPENNINCK. B. E. A. HEYSE. Nieuw- en St. Joosland: E. M. VAN RANDWIJCKSCHIMMELPENNINCK F, S. K. J. VAN RANDWIJCK. Putten Gld.: F. J. C. SCHIMMELPENNINCK J. M. VAN HAERSMA DE WITH. Nieuw- en St. Joosland: ANNEKE VAN RANDWIJCK. FLORIS VAN RANDWIJCK. SOPHELA VAN RANDWIJCK. Geen bezoek - geen bloemen - geen toespraken. Driebergen, 27 September 1952. Huize „Overhorst". De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemeene Begraaf plaats te Nijkerk op Donderdag 2 October a.s., des namiddags om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7