z NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND DINSDAG 30 SEPTEMBER 1952 PROVINCI ALE ZEBTJWSE COURANT Loods nam te" groot risico Raad voor de Scheepvaart behandelde „Ariana"-ramp Het 8000 ton metende Finse stoom schip „Ariana", dat met een lading van 7500 ton Ijzererts onderweg was naar Antwerpen, liep op Vrijdagmid dag 8 Augustus jl. in de Everuigen, een geul in de Westerschelde vast en brak. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam behandelde Maandag deze zaak en hoorde de Nederlandse loods. Het was de bewuste middag vloed en mooi helder weer. In Vlissin- gen was de loods aan boord gegaan en om V/s. a 2 uur tijd te sparen, nam hij niet de gewone route, maar be sloot door de Everingen te varen. Zijn voorstel had hij niet aan de ka pitein kenbaar gemaakt, doch aan de dienstdoende derde stuui'man mede- fedeeld, die er geen bezwaar tegen ad. De loods gaf opdracht full speed te varen. Bij net binnenvaren van de Everingen ging alles goed, doch juist op het gevaarlijkste punt, waar het minste water staat en waar de ban ken vaak veranderen, gebeurde de ramp. De voorzitter van de Raad maakte de opmerking, dat het schip op het hoogst van het getij was vast gelopen. „Het was niet ae veiligste route, die U genomen heeft. Door zo te varen hebt U een groot risico ge lopen", aldus de voorzitter. De loods zeide ook wel in te zien, dat hij nooit zo had moeten varen. Hij voegde er echter aan toe, dat bij de loodsen de Everingen niet als onbetrouwbaar bekend staat. Gezien de laatste hem bekende peilingen, van Mei jl., moet de diepte daarna veranderd zijn. De inspecteur voor de scheepvaart zeide in zijn conclusie te begrijpen, dat de loods er prijs op stelde in zo kort mogelijke tgd Antwerpen te be reiken; hij noemde dit een gezond streven. ,,Het nemen van risico is iets te ver doorgevoerd. De Everingen be hoort niet tot het vaax*water voor grote schepen, het is een nevenwa ter. Men had het grote vaarwater' moeten nemen". Naar het oordeel van de inspecteur was dit ongeval te wijten aan het ne men van een groot risico door een loods, die overigens als zeer ervaren bekend staat. De Raad zal latei- schriftelijk uitspraak doen. RAAD SEROOSKERKE (S.) De hulpkeurmeesters De raad der gemeente Serooskerke (S.) kwam bijeen onder leiding van burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens. Wethouder J. Klompe deelde mede, dat nog geen palen zijn geplaatst bij de bomen langs de Dijkweg, omdat de bomen niet noemenswaardig' scheef staan. De Centrale Dienst Noord Zeeland bracht een rapport uit over het seheefzakken van de kerktoren. De laad besloot voor de restauratie van de toren subsidie te vragen aan de rijksdienst voor monumentenzorg. Bij de behandeling van de rekening 1951 en de begroting 1953 van de vleeskeuringsdienst werd als be zwaar naar voren gebracht, dat de hulpkeurmeesters des zomers geen werk hebben. Ook achtte men het onnodig voor de auto's van de hulp keurmeesters een vol jaar belasting te betalen. De voorzitter deelde mede, dat overwogen is de hulpkeurmeesters des zomers ander werk te laten ver richten. Een schatting van het dienst hoofd wijst uit, dat de hulpkeurmees ters des zomers gedurende twee da gen per week geen werk hebben. De heer J. Klompe vroeg zich af, welke werkzaamheden ze dan moe ten verrichten. Er zullen nadere in lichtingen gevraagd worden en in af wachting daarvan besloot de raad een voorstel tot verhoging van de keurlonen voorlopig aan te houden. Voor twee woningen wijk A 41 ken de de raad een premie voor woning verbetering toe. Aan de haven Schelp- hoek werd een terrein groot 60 m2 gepacht van het waterschap Schou wen voor het plaatsen van een weeg brug. De erfpacht van het terrein, waarop de oucle weegbrug stond, zal opgezegd worden. Een interimregeling ziektekosten gemeentepersoneel 1951 en 1952 werd vastgesteld, evenals een regeling ver plaatsingskosten onderwijzend per soneel. Het sluitingsuur van de ca fe's werd van 10 op 11 uur gebracht. B. en W. zullen oen verordening voor bereiden, waarbij aan de kapper wordt toegestaan des Dinsdag tot 10 uur 's avonds geopend te zijn. Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op een lastige grindhoop bij de haven, op een kapotte voet plank elders en enige putten in een straat. Zierikzee VERGADERING GEITEN HOEDERS VERENIGEN GEN. In het Huis van Nassau" te Zie rikzee hield de kring van geitenhou- dersverenigingen op Schouwen-Dui- veland Zaterdagmiddag de jaarver gadering, onder leiding van de voor zitter, de heer A. Verboom te Re- nesse. De penningmeester deed reke ning en verantwoording over de ja ren 1950 en 1951 De batige saldi wa ren respectievelijk 68,61 en 68.11. Nadat de financiële commissie een gunstig rapport had uitgebracht, werden deze rekeningen goedgekeurd. Als bestuursleden werden herko zen de heren A. Verboom te Renesse, J. Meganclcte Eikerzee en W. ten Haaf te Zierikzee. De voorzitter wercï aangewezen om zitting te nemen in het pestuur van de provinciale ver eniging en de heer G. M. bij de Vaate te Zierikzee werd als zijn plaatsver vanger benoemd. Voorts werd gespro ken over de agenda van de vergade ring der pvov. vereniging, welke van daag wordt gehouden. Bij de rond vraag vroeg een der aanwezigen, waarom de kringkeuring niet doorge gaan is. De voorzitter deelde mee. dat andere kringen voorrang hadden, doch dat de kring Schouwen in 1953 aan de beurt is. TH0LEN WINKELSLUITING OP THOLEN. Zoals bekend, treedt met ingang van 1 October a.s. de nieuwe winkelslui tingswet in working. Dat wil zeggen, dat alle winkels om 18 uur gesloten moeten zijn, ook des Zaterdags, tenzij een andere.regeling door de gemeente raad is vastgesteld en door de minister is goedgekeurd. Zo goed als alle ge meenten op het eiland Tholen hebben ontheffing van de algemene regel ge vraagd, maar voor zover bekend, is hierop nog geen enkele goedkeuring verleend. Wel hebben verscheidene ge meenteraden bepaalde voorstellen van de winkeliers overgenomen en desbe treffende bepalingen vastgesteld. Zo lang echter voorgaande goedkeuring niet is verleend, zal men zich moeten houden aan ae algemene regel. St. Annaland BEVOLKINGSONDERZOEK. In het kader van het bevolkings onderzoek op tbc zijnt te Sint-Anna- land vouwbladen verspreid. In aan sluiting daarop zullen enige meisjes in de week van 29 September tot en met 4 October alle gezinnen be zoeken met de zogenaamde deelne merskaarten. RAAD ELKERZEE Winkelsluiting geregeld De gemeenteraad van Eikerzee kwam in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burge meester A. J. de Bruijn. Van de minister van Wederopbouw werd een besluit ontvangen, waarbij de jaarlijkse bijdrage in het exploita tietekort van de gebouwde gemeente- woningen werd vastgesteld. Een ver zoek van de Ned. Vereninging tot Bescherming van Dieren, tot het aan schaffen van enkele hulpmiddelen voor het afmaken van honden en kat ten, werd afgewezen. Het verzoek van B. en W. van Zie rikzee tot verhoging der keurlonen voor het keuren van vee en vlees, ontlokte discussie. Op een vraag van wethouder C. Padmos antwoordde de voorzitter, dat het exploitatietekort van ruim 7000.- voor 1953 een ge volg was van de hogere personeels kosten en van de overige exploitatie uitgaven. De heer J. N. Viergever achtte de verhoging te ingrijpend en de heer M. A. Gaanderse opperde de mogelijkheid om de hulpkeurmeesters tijdelijk aan te stellen, zodat zjj in dè zomermaanden niet betaald zouden behoeven te worden. De voorzitter vreesde, dat in dit laatste geval het keuringspersoneel zou trachten el ders een vaste betrekking te ver werven. Verchillende leden waren van me ning, dat de jaarwedde van het hoofd van de dienst vrij hoog was. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. om de keurlonen te verhogen volgens het ontvangen concept, aan genomen, met de stemmen 'van de heren J. N. Viergever en I. Dorre man tegen. Men zal verzoeken om de verordening eerst goed te keuren, na dat alle gemeenten in de kring van de vleeskeuringsdienst tot verhoging hebben besloten. Aan B. en W. van Zierikzee zal worden medegedeeld, dat men erop vertrouwt, dat in de zomermaanden voor de hulpkeur meesters ander emplooy zal worden gevonden. Aan de hand van-een verzoek van de gezamenlijke winkeliers, werd be sloten voor het sluiten der winkels de volgende regeling te treffen a. Openstelling van alle winkels, uitgezonderd kappersbedrijven, tot 19 uur op Maandag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag en tot 20 uur op Za terdag, b. oppenstelling van kappersbedrij ven op alle werkdagen, uitgezonderd de Dinsdag, tot 21 uur. Verder zullen alle winkels op Dins dag na 13 uur voor het publiek ge sloten zijn. De raad wees tevens een aantal uitzonderingsdagen aan, waarop de winkels tot 22 uur geopend mogen blijven. Tenslotte werd besloten het ver zoek van het bestuur der Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een School met de Bijbel tot het be schikbaar stellen van 1000.- voor aanschaffing van leermiddelen toe te staan. Brüinisse AANBESTEDING Door het bestuur der gemeente Brüinisse werd aanbesteed de af braak van twee panden, n.l. de wa genmakerij en aanhorende bedrijfs ruimten destijds toebehorende aan de familie J. M. Krijger aan de Korte Ring en het graanpakhuis, annex garage destijds behorende aan de familie Joh. van den Berge LHz. Ingeschreven werd als volgt: S. P. Wijsman, Zierikzee, Graanpakhuis f 100.Wagenmakerij f 50.A. Groenleér, Zierikzee, Graanpakhuis f 575.Wagenmakerij f 255.S. Capelle, Brüinisse, Pakhuis f 545. Wagenmakerij f 350.A. M. Jume- let, Brüinisse, Wagenmakerij f 300. Gebrs. van Oeveren, Pakhuis f 905. Fa. L, C. Hoornick Fz., Middelburg, Pakhuis f 455.Wagenmakerij f 410.Gunning aangehouden. BEDRIJVIGHEID IN DE HAVEN. In de haven te Brüinisse heerst thans weer de zo bekende bedrijvig heid van mosselkwekers, die zich ge reed maken voor de tocht naar de Waddenzee of van hen, die zijn terug gekeerd. Vorige week (22-27 September) werd de aanvoer uit de Waddenzee, nadelig beïnvloed door de storm. Uit de Waddenzee werden door Brui- nisser mosselkwekers aangevoerd en afgeleverd aan de handel 4250 tonnen mosselen, terwijl 1525 tonnen Zeeuwse mosselen werden afgeleverd op de verzendplaatsen Tholen, Yerseke en Brüinisse. Totaal 5775 tonnen. OUD MOTORJACHT VERKOCHT. Het ijzeren motorjacht, Bru. 130, één der laatste schepen uit de haven van het oude type, werd door de eigenaar, de mosselkweker Joh. de Koning, ver kocht aan de heer A. van Dam te Stellendam, die het zal gebruiken voor de garnalenvisserij. DE BIETENCAMPAGNE. De bietenverscheping begon dit iaar in Brüinisse vrij laat. De eerste bieten, bestemd voor de Suikerfa briek Puttershoek werden dit jaar in onze gemeente afgeleverd door de heer P. J. Hanse te Brüinisse, Het gewas blijkt over het algemeen redelrjk te zfn, al heeft ook hier de vcrgelingszïekte de groei in de afgelopen zomer geremd en de Sep- temberregens het suikergehalte na delig beïnvloed. Oosterland S.S.S. WORDT WEElt ACTIEF De Sportvereniging S.S.S. te Oos terland was na de oorlog tot non-ac tiviteit gedoemd (omdat er geen sport veld beschikbaar was. Daarin is thans verandering gekomen, omdat de ambachtsheer, bax'on Schimmel- pennirtak van der Oye hiervoor de Saêle" heeft afgestaan. Tijdens een dezer dag-en gehouden algemene le- denvei'gaofcring bracht de voorzitter, de heer X. L. Bakker, de ambachts heer dank voor zijn medewerking, evenals aan de burgemeester voor zijn bemoeienissen in deze. Er werd een nieuw bestuur geko zen. Hierin kregen zitting de neren A. L. Bakker, voorzitter, Jac. van Dijke. secretaris, D. v. d. Werf, pen ningmeester. mej. M. Steinpoorte, mej. M. v. d. Berge, de heren A. Kwaak en P. Hage. In de elftalcommissie werden ge kozen de heren P. Hage, M. J. Zeyler en A. Kwaak, in de twaalftal com missie mej. M. Steenpoorte en de he ren A. L. Bakker en J. de Jonge. Haamstede DAMESCOMITÉ GEVORMD. In Haamstede heeft zich een da mescomité gevormd voor de organisa tie van d© nationale reclasserings- collecte, welke op 4 October wordt gehouden en zal bestaan uit een zakjes- en een buscollecte. In dit comité namen zitting de dames Röell, Van Vliet, Van Waveren-Vdn Eg- mond, Hartog en Goudzwaard. FLOR ALIA VERENIGING Het bestuur van de Floraliavere- niging te Haamstede besloot in zijn laatst gehouden vergadering te trach ten de vereniging weer wat meer aan haar doel te doen beantwoor den. Het besloot een ledenvergade ring met filmvertoning te organise ren. Voorts zal Zaterdag a.s. de ten toonstelling van door leerlingen der scholen gekweekte plantjes worden gehouden. Ook particuliere inzendin gen zijn welkom. Volgend jaar zul len de voortuinen weer worden ge keurd; voor de leden der vereniging worden prijzen beschikbaar gesteld en de niet-leden krijgen een beoor- delingscijfer. Dreischor DE RING. Voor de herbestrating van de Ring te Dreischor werden de nieuwe straatklinkers aangevoerd, zodat thans spoedig met het werk kan wor den begonnen. Burgh REIZENDE BIBLIOTHEEK. De beheerster van de reizende bi bliotheek, mej. A. Hartog, deelde ons mede, dat de kist met boeken voor dit seizoen in Burgh is gearriveerd. De boeken zullen weer in één der lokalen van de openbare lagere school uitge reikt worden, iedere Donderdag van 4 tot 5 uur. De kist bevat romans en jeugdboeken, terwijl er ook op aan vraag vakliteratuur verkrijgbaar ge steld lean worden. DAMMEN DAMBOND OP SCHOUWEN EN DUIVELAND. De zes damclubs op Schouwen en Duiveland hebben het plan opgevat om zich in een bond te verenigen en een competitie te gaan spelen. Het zijn de damclubs Renesse, Burgh Haamstede, Serooskerke te Drei schor, Nieuwerkerk en Ouwerkerk. VOETBAL MEVO ORGANISEERT ZATERDAGCOMPETITIE De voetbalvereniging Mevo te Zie rikzee zal deze winter met toestem ming van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. een Zaterdagmiddag competitie organiseren. Hieraan zal worden deelgenomen door Mevo 3, S.S.S. (Oosterland), Volharding (Brüinisse) en S.D.O. (Anna Jacoba- p older). Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDAM. 29 Sept.: Binnenlandse granen (officieu ze noteringen per 100 kg. franco Rotter dam) Tarwe zonder vochtconditie £25,10—26,25, op vochtconditie tot f26,25. Voedergranen: Zomergerst f 32.5035,50; winterg^rst f 325034.50: rogge f 28.50— 29.50: haver f 28.50—30.50. Peulvruchten: Groene erwten f 45.00 56.50; schokkers f 45.00-64- bruine bonen tot f 07.50. VEEMARKT ROTTERDAM. 29 Sept. Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1288 dieren, waaronder 908 vette koelen en 380 varkens. Prijzen per kg.: vette koei°« 2.722.82, 2,552,65; 2,102.30. Varkens lev. gew. 2,26; 2,22; 2.20. De aanvoer van vette koeien was kor ter met tamelijke handel, de prijzen als voorgaande v/eek Dinsdag, doch niet la ger. Enkele prima boven notering. Var kens aanvoer even ruimer; handel redelijk en iets lager in prijs. Enkele prima dieren boven notering. VEILING BERGEN OP ZOOM. 29 Sept. Sla 2—5. Andijvie 5—7. Savoye kool 611. Rode kool 58. Witte kool 6—9. Kroten 10—11, Prei 10—12. Spinazie 1924. Stamboon dubb. princessebonen 3656. Staak princessebonen 5568. Snij bonen 50—87. Bospeen 914. Waspeen 12 17. Bloemkool AA 1726. Idem A 13 21. Idem B 8-^-13. Kastomateri 2334. Natuur tomaten 1625. Spruiten (ge schoond) 37—52. Ananasmeloen 18—27. Druiven 70—85. Aardbeien per stuk 6—8 Idem per 100 gram 19. Appelen Cox Oran ge 20—31. Goudreinetten 1419. Sterap pelen 1523. Glorie van Holland 1418. Groninger Kroon 10. Peren Légipont 15. Conference 811. INTERLOCK Diana, kwaliteits -ondergoed voor heren. Slip Korte pantalon Singlet 2.45 2.85 2.80 vanaf maat 4. St. Jacobsstraat 25, Vlissingen. Graafwerk bij Jaagpad te Middelburg start vandaag Vandaag wordt een begin gemaakt met de graafwerkzaamheden bij het begin van het Jaagpad te Middelburg, waar de nieuwe zweminrichting zal worden gebouwd. Dit graafwerk wordt, zoals gemeld, verricht door een ploegje leerlingen van de School Mechanische Uitrusting te Wezep, die Maandagmiddag met hun sergeant en instructeur in Middelburg arriveer den. Maandag in de namiddag kwamen ook drie enorme graafmachines op het werkterrein aan. Deze werktuigen werden door trucks met opleggers naar Middelburg overgebracht, waar zij bij het begin van het Jaagpad werden afgeladen, een werk, dat veel overleg en zorg vereiste. Veertig jaar in dienst van het rijk DE HEER J. SNOODIJK JUBILEERT. De heer J. Snoodijk te Vlissingen, hoofdassistent van s rijks belastin gen, viert morgen zijn veertigjarig jubileum in rijksdienst. De heer Johannes Snoodijk werd op 8 October 1892 geboren. Op 1 Oc tober 1912 werd hg" beroepsmilitair. Op 1 April 1914 volgde zijn promotie tot onderofficier. Met ingang van 1 April 1916 kreeg de heer Snoodijk te vens de aanstelling van buitenge woon commies bij 's rijks belastin gen en op 1 Juni van dat jaar, na het verlaten van de dienst, werd hij com mies 3e klasse. Zijn eerste standplaats was Zeve naar, Hij doorliep de verschillende rangen en werd op 1 Mei 1937 over geplaatst van Wolf aartsdijk naar Vlissingen. Op 1 November 1946 kreeg hij zijn aanstelling als hoofd assistent van 's rijks belastingen ter standplaats Vlissingen, resorterende onder de inspectie Middelburg. De jubilaris is ook een zeer actief werker in de vakbeweging. Dit blijkt ondermeer uit het feit, dat hij verte genwoordiger is in de Groepsraad Be lastingen, net centraal orgaan van de afdeling Belastingen in de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Hij is voorts secretaris der afdeling Vlissin gen van deze bond. Verder is de heer Snoodijk. wie het morgen aan be langstelling stellig niét zal ontbre ken, secretaris van de Prijzencom- hiissie in Vlissingen éh pènningmees- ter der afdeling Vlissingen van „Draagt elkanders lasten". Raadzaal van Kruiningen wordt nog niet verbeterd B. EN W. MOESTEN VOORSTEL TERUGNEMEN. In de gemeenteraad van Kruiningen werd Maandagavond door B. en W. voorgesteld een bedrag van f 6000 toe te staan voor restauratie van de raad zaal. Hoewel verschillende raadsleden toegaven, dat de zaal verbetering be hoeft, bleek men in het algemeen toch nog niet geneigd hiervoor een bedrag als genoemd beschikbaar te stellen. Gewezen werd op de toestand van de gemeentefinanciën en op het gevaar, dat de thans voorgestelde verbeterin gen straks toch nog onvoldoende zou den blijken. Wellicht kan de kwestie bij de behandeling van de gemeente begroting nader worden bezien. Tenslotte nam de voorzitter namens B. en W. het voorstel terug. Waar zijn onze schepen Altair 28 te Bremen. Aagtedijk 28 te Paranagua. Axeldijk 28 te New Orleans. Amstelkerk 29 te Hamburg. Aardijk p. 29 Lizard naar New Orleans. Abbedijk 27 van Lissabon naar Havanna. Almdïjk 29 te Lake Charles- Blommersdijk p. 29 Zuid. Kaap Race. Boskoop 28 van Callao naar Paita, Congostroom 27 ter rede Cape Palmas, Eemdijk 28 te Bremen. Gooiland! 28 te Bremen Grootekerk 29 te Kaapstad. Groote Beer p. 29 Kaap Race. Indrapoera 28 te Aden. Jagersfontein p. 29 Finisterre. Joh. v. Oldenbavn. p. 29 Flores (Ind.). Kieldrecht 28 te Kobe. Maasdam 29 te New York. Salland 28 te Santos. Sibajak p. 28 Scilly naar Wellington. Slamat 28 te Aden. Westerdam p. 28 Scilly naar New York. Zuiderkruis 28 te New York. .VAN "TOT WIN IJPE" De te Brüinisse gehouden reclasserings- colleete bracht f 48.65 op. De tijdens de gedachtenisrede van ds. Van Dijk te St. Annaland gehouden col lecte voor de Geref. Zendingsbond bracht 125.— op. De inhoud van de zenoirtgsbussen in de maanden Juli en Augustus te Uoek was f 109.67. De collecte ten bate van de Chr. school te St. Philipsland heeft f 371.22 opge bracht. Te St. Philipsland werd een collecte gehouden voor het T.B.C.-fonds. De op- brngst was f 115.06. Het fanfarecorps „Crescendo" te Oost- kapelle gaf Zaterdagavond het laatste zomeravondconcert onder leiding van a'e heer P. Wisse. Gedurende de winkelweek te IJzen- dijke zal een wafelbakkerij met thee- schenkerij worden geëxploiteerd, ten ba te van de muziekvereniging „Geduld Overwint". VOETBAL UITSLAGEN JÜNIORENCOMPETITIE. Groep A I: Middelbux-g IVlissin gen II 11—2; Vlissingen I—Arnemui- den I uitgest.; Zeeuwen IRCS I 9 1; Zeeuwen U—VCK I 1—1- Groep A H: Goes IIGoes I 15; Kloetinge IYerseke I 13—0: Luctor IHansw. Boys I 23; Patrijzen I Kapelle I afgel. Groep B I: Middelburg I—Zeeuwen I 21; Middelburg II—Vlissingen I 08; Oostkapelle IZeelandia I 010; Walcheren IDomburg I 20; RCS I Vlissingen II 63. Groep B II: Middelburg III—Vlis singen III 0—4; RCS II—Oostburg I 0—6; Breskens I—Zeeuwen II 20—0; Schoondijkc I—EMM I 2—2. Groep B III: Goes II—Goes I 0—10; Kapelle IYerseke I 32; Wemeldin- ge IRobur I 17—0. Groep B IV: Renesse IMevo I 7— 1; Zierikzee IBurgh I 81. Groep B V: Clinge I—Vogelwaarde I 4—0; Hontenisse I—Hulst I uitgest.; Axel ISteen I 6—1. Groep B VI: AZVV I—Terneuzen I 43; Terneuzen IICorn Boys I 01: Tern. Boys IZaamslag I 30. Nieuw s in een Noiedop e De staking bij de .Douglas" en „Lock heed" vliegtuigfabrieken in Amerika is voorlopig geëindigd. Vertcrenwoordigers van de arbeiders zullen met a'e directies besprekingen over de ®-h<llen voeren. Eij het opladen van gevelde bomen in de bossen van Nieuw Groevenbeek te Ermelo viel een, boom van wagen. De boom kwam terecht op 1hor-** van1 de 33-jarige B. uit Doorns^'" die naast de wagen stond. De man over1- --" nlaat- se. Tengevolge van een dod'elijk onge val is te Leiden overled®- de '-instschil- der Cornelis Groeneveld uit Katwyk. Het hoofdbestuur van de nationale fede ratieve raad van het voorm-'"- verzet Ne derland heeft telegrafisch een onderhoud aangevraagd met d® van Justitie om te spreken over ö'e gr.tti®—•••'->ning aan dé oorlogsmisdad!"er Willy Lages. 9 Er is een luchtvaart-overeenkomst.tot stand gekomen tussen Nederland en Peru. waarbij aan Nederland het recht wordt verleend luchtlijnen te exploiteren via de Antillen, resp. via Suriname, over Vene zuela, Columbia. Ecuador naar Peru en verder gelegen punten. Wederkerige rech ten zijn aan Peru verleend voor lijnen naar Amsterdam. 9 De Sowjet-minïster van buitenlandse zaken, Andrej Wysjinsky, zal de Sowjet- delegatie voor de algemene vergadering der Ver. Naties leiden, De algemene ver gadering begint 14 October te New York. KERKNIEUWS NAJAABSCOXFERENTIE GEREFORMEERDE OUDERLINGEN. Op Zaterdag 18 October a.s. om 3.15 uur zullen, de Gereformeerde ouderlingen te Terneuzen hun na jaarsconferentie houden in het lo kaal van de Gereformeerde Kerk, In deze bijeenkomst zal ds. P. van Strien uit Delft een inleiding houden over het onderwerp: „De liturgie in onze Gereformeerde Kerken". INTREDE DRS. O. JAGER TE VROUWENPOLDER. Drs. O. Jager zal Zondagavond a.s. te Vrouwenpolder zijn intrede doen, als predikant van de Gereformeerde Kerk. na des middags bevestigd te zijn door ds. J. C. Jonkers van Delft. NED. HERV. KERK. Beroepen te Hilversum: (wijkge- meente D): W. L. Tukker te Delft. Aangenomen naar Jaarsveld (toe zegging) I, de Tombe te Zalk en Veecaten. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Aangenomen naar Alblasserdam Nieuw Lekkerland: G. Boersema te Katwijk aan de Rijn. CHR. GEREF. KERK Aangenomen naar Zaamslag H. v. Leeuwen te Delft. GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Katwijk aan zee: F. Mallan te Brüinisse. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Oude Bildtzijl: W. de Goede te Wemeldinge. KORFBAL TOP werd kampioen in de derde klasse A De uitslagen van de Zaterdag voor de Z.K.B. gespeelde korfbalwedstrij den zijn: le klasse: ZeelandiaVlos 31; SSS—Tjoba 2—6. 2e klasse: Swift II—De Poel 4—0: Swift III—Eendracht 1—3. 3e klasse A: Stormvogels—Zuidwes ters 1—3; TOP—BKC 2—2; VKV— KVL 1—2. 3c klasse B: KVL II—AKC 0—12;. AtlasSwift V 62. 3e klasse D: Tjoba II—VZOD 4—0; Elto II—Olympia II 0-2; WKV—SSS II 8-0. Adspiranten A: Tjoba—De Poel afg. Adspiranten B: Animo A—VKV 6 0: KVLSwift Snel 0-5; Swift Vlug —Zuidwesters 02; VKV—Animo A 08. De standenlijst voor de eerste klasse van de Z.K.B. ziet er als volgt uit: Swift I 12 12 0 0 24 99—19 Scampolo I 10 9 0 1 18 40—18 Togo I 13 8 0 5 16 39—25 Zeelandia I 11 5 1 5 11 33—41 Tjoba I 13 5 0 8 10 47—56 Seolto I 11 4 2 5 10 28—35 S.S.S. I 13 2 1 10 5 25—80 Vios I 13 0 2 II 2 24—6L Op 18 October a.s. wordt de belang rijke wedstrijd tussen Swift I en Scampolo gespeeld. Zoals bekend, is deze wedstrijd beslissend voor het kampioenschap in de eerste klasse van de Z.K.B. WIELRENNEN RONDE VAN NEDERLAND 25—31 MEI 1953? De organisatoren van tie Ronde van Nederland, hebben de Kon. Neder landse Wielren Unie verzocht op de a.s. kalendervergadering van de Uni on Cycliste Internationale de dagen van 25 tot 31 Mei 1953 te willen be spreken voor de zesde Ronde van Nederland. Zulks houdt in, dat de Ronde evenals verleden jaar op Twee de Pinksterdag zal beginnen en zeven dagen in beslag zal nemen. Zesdaagse te St. Etienne In de zesdaagse van St. Etienne (Frankrijk) leidt thans het Franse koppel_ BouvardBellenger. De Ne derlanders Bakker en Lakeman be zetten de 7e plaats op één ronde. Nagekomen advertenties. Algemene kennisgeving Heden overleed, na een langdurig, gedul dig gedragen lijden, on ze innig geliefde zorg zame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der JACOBA PO UWER, in de ouderdom van 76 jaar. Middelburg: M. JANSE. P. C. JANSE. C. JANSE— WATTEL. A. P. JANSE en Kleinkinderen. Vlissingen: P. A. DISSEN- JA NSE. C. F. H. DISSEN. Middelburg, 28 September 1952. Domburgs Schuilvlot 5. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag. Vertrek van sterfhuis 12 uur. Heden overleed plot seling tot onze diepe smart, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mevrouw MAATJE VAN PUFFELEN— DEN HOLLANDER in de ouderdom van 84 jaar. Breda: JAC. A. VAN PUFFELEN. Bussum: N. VAN PUFFELEN —VAN ROO KO en MARJAN. Breda: J. H. ESSER— VAN PUFFELEN. M. H ESSER. Breda, 28 Sept. 1952. Burgemeester Kerstenslaan 7. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, gedul dig gedragen lijden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder Be- huwdmoeder, Zuster en Grootmoeder JONKVROUWE ANNA MAGDALEXA VAN HAERSMA DE WITH in den leeftijd van 75 jaren. Driebergen: Middelburg A. G. SCHIMMELPENNINCK. P. J. C. HEYSE—SCHIMMELPENNINCK. B. E. A. HEYSE. Nieuw- en St. Joosland: E. M. VAN RANDWIJCK—SCHIMMELPENNINCK F. S. K. J. VAN RANDWIJCK. Putten Gld.: F. J. C. SCHIMMELPENNINCK J. M. VAN HAERSMA DE WITH. Nieuw- en St, Joosland: ANNEKE VAN RANDWIJCK. FLORIS VAN RANDWIJCK. SOPHILA VAN RANDWIJCK. Geen bezoek - geen bloemen - geen toespraken. Driebergen, 27 September 1952. Huize „Overhorst". De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemeene Begraaf plaats te Nijkerk op Donderdag 2 October a.s., des namiddags om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11