DM HET GELUK VAN PETEN JIMMY BROWN als diepzeeduiker J0FIBBE MAGNEET-NIEUWS WERKGEVERS NEMEN STELLING TEGEN BELGISCH STREVEN KAREL LOTSY WIL AFTREDEN ALS K.N.V.B-V00RZITTER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 SEPTEMBER 1952 HET PROBLEEM DER CONCURRENTIE Verhoging van loon- en prijspeil zou onze exportpositie in gevaar brengen In verband met de binnenkort te verwachten conferentie van ministers der Beneluxlanden hebben de voorzitters van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond, het Katholiek Ver bond van Werkgeversvakverenigingen en het Verbond van Prot.-Christe- lijke Werkgevers in Nederland zich met een brief tot de minister van Economische Zaken gericht, in welk s chrjjven de werkgevers stelling nemen tegen het streven van sommige Belgische industrietakken om het Neder landse concurrentievermogen te verzwakken. In het schrijven wordt er op gewe zen, dat een verhoging van het Ne derlandse loon- en prijspeil, waarop zekere Belgische industrietakken, als middel om van de ondervonden con currentie van Nederlandse zijde te worden bevrijd, hebben aangedron gen, niet alleen de exportpositie van Nederland ernstig zou schaden, maar tevens het gezamenlijk Benelux-be- lang. Volgens de Werkgeversverbon den is het veeleer een Belgisch-Lu xemburgs dan een Nederlands pro bleem na te gaan wat gedaan moet worden om de nadelen van het te ho ge loon- en prijspeil in België en Lu xemburg uit de weg te ruimen. Nu de Belgische en Luxemburgse industrie-organisaties bij him rege ring op tijdelijke beschermende maatregelen (invoerrechten of contin- genteringen) hebben aangedrongen, wensen de Werkgeversverbonden er geen twijfel over te laten bestaan, dat dergelijke maatregelen, indien zij ook tegenover Nederland zouden worden toegepast, regelrecht in strijd zou- Nieuws 'in een Notedop 0 De beheerder van het vermogen van ex-koning Faroek heeft het ministerie voor kerkelijke goederen een chèque van 400.000 Egyptische ponden toegestuurd als eerste vergoeding voor het in- beslag ne men door Faroek van d'e inkomsten van een groot aantal stukken grond, behorend aan het ministerie. 0 Uit Rotterdam is het m.s. „Sibajak" met 952 emigranten naar Nieuw-Zeeland Vertrokken. 0 Premier Sjigeroe Josjida van Japan heeft Zondag verklaard, dat Japan moge lijk zal herbewapenen, als „in de komen de vier jaar de nationale macht wordt hersteld en de vaderlandsliefde van het volk wordt aangekweekt". De bond van arbeiderszangverenigin- ging in Nederland heeft ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan te Amsterdam een druk bezochte receptie gehouden. De voorzitter van de bond, de heer J. A. Kre- lage, werd' benoemd tot Ridder in de Or de van Oranje Nassau. 0 Volgens een mededeling van de In donesische regering zal de naam „Java- sche Bank" gewijzigd worden in „Bank Indonesia". 9 De Indonesische regering heeft haar goedkeuring gehecht aan het verlenen van haar agreement op de benoeming van graaf Van Bylandt, die door d'e Neder landse regering bij de Indonesische is voorgesteld als vervangef van de Neder landse Hoge Commissaris, de heer Lam ping. 0 Een „Canberra'-straalbommenwer- per van de Britse luchtmacht is Zondag in minder dan 10 uur van Lona'en naar Nairobi, een afstand van 7166 km. gevlo gen. 0 Het Hoge Gerechtshof van Pretoria heeft het in Juli tegen de voormalige secretaris-generaal van de bond van ar beiders in de kledingindustrie Sachs, op grond van de wet tot onderdrukking van het communisme, uitgesproken vonnis van zes maanden d'wangarbeid bevestigd. 0 In Overloon heeft men een das, die in een kippenhok was doorgedrongen, doodgeslagen. De das is een beschermd dier. 0 Jhr. mr. G. A. M. J. Ruys de Beeren- brouck heeft zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer niet aangenomen. Op de betreffende lijst volgt de heer W. J. G. Peters te Venlo, die echter voor de ver vulling van deze vacature niet in aan merking wenst te komen. Hetzelfde is het geval met de daarop volgende canöï- daat de heer J. M. Achten te Horst. In verband hiermede heeft de voor zitter van het centraal stembureau be noemd verklaard tot lid der Tweea'e Ka mer de heer E. Visch te Hilversum. 0 De regering van' de midden-Ameri kaanse republiek San Salvador heeft een aantal communistische leiders laten ar resteren. Er zou een samenzwering tegen de regering zijn ontdekt. den zijn met de grondbeginselen, die aan de douane-unie en het pre-unie accoord ten grondslag liggen. Een dergelijke stap van Belgisch-Luxem burgse zijde zou niet meer of minder betekenen dan de eenzijdige verbre king van de Benelux-samenwerking, aldus het schrijven. Roulette draait in Baarle-Hertog In liet Belgische Baarle-Hertog is een nieuwe beslbten speelclub ge opend, waar de roulette lustig draait. De club, die wordt gedreven door de voormalige Haagse speelclub Aristo, is ondergebracht in het café Van Fien, aan de Turnhoutseweg. Van officiële Belgische zijde is nog geen speelver- gunning verkregen, maar ondanks dat hoopt het nieuwe bestuur van Arcadia de eerste tijd rustig te kunnen spelen. De reglementen en statuten van de ze club schijnen buitengewoon spits vondig in elkaar te zitten, zodat de mogelijkheid zou bestaan, dat er geen enkel strafbaar punt is aan te wij zen. Een Belgisch bankdirecteur zou be reid gevonden zijn een gedeelte van de onkosten voorlopig voor zijn re kening te nemen. De club wil de casino's in België (acht in getal) te vriend houden en daarom is in de statuten de bepaling opgenomen, dat Belgen binnen dertig kilometer van Baarle-Nassau en -Her tog niet in de club mogen spelen. Arcadia is voor een deel gebaseerd op liefdadigheid. Een bedrag van 7000 gulden wordt dit jaar uitgetrokken voor het sanatorium in Da vos en an dere instellingen. Grepen uit de nieuwe reisgids der N.S. Uit de' nieuwe reisgids der Neder landse Spoorwegen, die Zondag 5 Oc tober van kracht wordt blijkt, dat op de lijn AmsterdamDordrecht en kele incidentele verbeteringen zijn aangebracht; enige zeer zwaar bezet te treinen krijgen een trein ter ont lasting voor zich. Doordat op het baanvak Nijmegen Zwolle een aantal diesel-electrische treinstellen vrijkomt, kunnen deze thans gaan rijden tussen Venlo en Eindhoven, waardoor ingaande 5 Oc tober het merendeel der treinen tus sen genoemde plaatsen diesel-elec- trïsch zal worden gereden. Ook in de dienstregeling van de treinen naar en van het buitenland zijn enkele wijzigingen en verbeterin gen aangebracht. De D-treinen AmsterdamNyme- genUlmLindauInnsbrück/ -MünchenInnsbrück zullen in de wintersporttijd niet meer van en tot Amsterdam, doch van en tot Nijme gen rijden. De RheinMain-express, de Rhein- gold-express en de nachttreinen D- 108/D-107 gaan nu stoppen te Arn hem voor het opnemen resp. het uit laten van reizigers. In het nachtverkeer Nederland Bazel, via RoosendaalBrussel Straatsburg wordt te Brussel de aan- sluitingsg elegenheid gewijzigd en vereenvoudigd. Het wordt eenmaal overstappen te Brussel-Zuid. De NoordWest-express moet ten Noorden van Hamburg vervallen. Met ingang van 6 October komt er een snelle vrachtgoedverbiding tot stand, waardoor de vervoersduur van wagonladingen uit Italië en Zwitser land en bestemd voor Amsterdam en Rotterdam aanzienlijk wordt bekort. LEZERS SCHRIJVEN... (Opname van Ingezonden stukken be tekent niet. dat de redactie met de In houd instemt. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid d'er redactie. De re dactie behoudt zich het recht voor inge zonden stukken te bekorten of plaatsing te weigeren. Over deze rubriek wordt geen correspondentie gevoerd. Stukken, waarvan naam en adres van inzender on bekend zijn, worden niet opgenomen. Niet geplaatste stukken worden niet te ruggezonden). MET BRANDENDE ZORG. V. Ik las het stukje met hetzelfde bo venschrift in de P.Z.C. van 24 Sept. 1952, geschreven door ds. Hugo van Dalen. Gaarne wil ik hierover het volgende opmerken. Dat een dominee een artikeltje besluit met de woor den: „Dit zal moeten hersteld wor denof „la bete humain", triom-, feert!, kan ik niet begrijpen. Iemand die de zes puntjes heeft zien staan, kan nu direct vragen, best, maar hoe? Mag ik, als onontwikkeld mens, dit stukje dan misschien als volgt afma ken. Als U nog eens naar Rusland gaat, probeer dan eens door te drin gen tot het Kremlin en leg dan eens vóór de voórzitterszetel een Bijbel neer. Stalin kan dan op iedere bladzijde lezen: „Christus is triomfator". Want zo lang op de vergaderingen in Straatsburg, New York, Den Haag en Moskou, de naam „God" niet meer wordt genoemd, zal elke bespreking falikant uitkomen. En daarom, lees gerust uw krant en lees hem goed, maar denk eraan', het is allemaal menselijke grootspraak. Er moet oneindig veel hersteld wor den; maar gelukkig; niet de atoom hom heeft het laatste woord. Laat dan de grote kopstukken maar bral len. Christus is triomfator. Vlissingen. J. P. C. VOETBALPARLEMENT BIJEEN Nog steeds strijd om het plan-Burgwal In de bondsvergadering van de KNVB, die Zaterdag in Utrecht werd ge houden, deed de voorzitter, de lieer K. J. J. Lotsy, de verrassende mede deling, dat hij voornemens is als voorzitter af te treden. „Ik heb echter altijd angst gehad voor voorzitters, die te lang blijven zitten en een aflos- sing van de wacht is naar mijn mening om de tien jaar gewenst", aldus de KNVB-praeses. Over het voorstel van de eerste klassers om de beroepsspeler, die naai' een buitenlandse vereniging is overgegaan, niet meer tot amateur te verklaren tenzij hij op het ogenblik van overgang naar de beroepsklasse minderjarig was, werd langdurig ge discussieerd en helaas niet altyd op de wijze, zoals men dit van afgevaar digden op een bondsvergadering van de KNVB mag verwachten. Enkele keren moest de voorzitter dan ook tussenbeiden komen en vooral was zijn verontwaardiging groot, toen de heer Gerardts van Zuid H als zijn mening naar voren bracht, dat het voorstel „op zijn zachtst gezegd im moreel" was en „rechtstreeks de rech ten van de mens in 't geding bracht". Nadat nog enkele sprekers zich tegen het voorstel hadden gekant werd tot stemming overgegaan en met 61 te gen 42 stemmen werd het voorstel verworpen, waarmee de beslissing over het al dan niet weer opnemen in de amateurgelederen van profs, die uit het buitenland terugkeren, aan het bondsbestuur blijft. FEUILLETON KITTY LESSBLS „Niet anders, dan dat zij niet offi cieel verloofd waren, maar het was een zaak die vaststond bij de weder zijdse families. Iedereen verwachtte, dat zij zouden trouwen. Maar het ge beurde niet". De wagen vloog door een laan met palmbomen, die zich verhieven, glad grijskleurig als pilaren. Niets van de pracht van Panama was in Bryce Garron's gezicht, slechts een ernstige oprechtheid,..toen hij er aan toevoegde: „Kijk eens, u moet Michael niet op een al te hoog voetstuk plaatsen. Hy was een dood gewone man die met Beatrice flirtte zonder meer en liet haar in de steek. Dat is de waarheid". Zij keek recht voor zich uit en de weg was er niet. een die voerde naar'een vrolijke stad. met pleinen en parken en wandelin gen en muziek. Deze weg voerde te rug naar wat voorbijging. Deze weg voerde naar het hotel in Londen, waar Michael voor het eerst Lorna had horen zingen. Zij herinnerde zich alles van die avond. Zij herinnërde zich dat Michael, toen een totaal on bekende voor haar, naar het tafeltje toekwam waar zij zat te eten, want haar partner was een'Vliegenier van ziijn vliegbasis en tevens een van zijn vrienden. Bob Pollard, had hem aan haar voorgesteld en hy had daar toe vallig even - staan roken en praten. Hij was aantrekkelijk, vrolijk en vrij van hart geweest. Én toen gebeurde het: een cabaret nummer onder het eten, een restaurant waar het stil was geworden, een slank wit figuurtje staande bij een kleine witté vleugel en Lorna had haar eerste nummer ge zongen en haar stem was rustig en betoverend, zoals zijzelf was. De cigaret was opgebrand in Mi chael's vingers, totdat hij die liet val len met een zacht; „verdraaid!" Hij was als 't ware bezeten geweest, van dat ogenblik af. Hij had gezegd: „Wie is dat?" En Bob Pollard, die tegelijk zijn vriend en die van Lynne was, had brommend gezegd: „Kom uit je ver doving, Mike!" Maar Michael was niet uit zijn verdoving gekomen, toen niet en later niet; en hij was niet lan ger vrij van hart. Lynne had gezegd: HOOG WATER LAAG WATER U.+NAP u.+NAP U. NAP u.—NAP 30 September. Vlissineen 11.14 1.67 2-3 49 1.94 5.00 1.58 17.36 1.84 Terneuzen 11.43 1.86 - 5.33 1.79 18.11 2.04 Hansweert 12.12 1.96 6.10 1.94 18.49 2.20 Zierikzee 12.36 1.22 5.47 1.22 18.21 1.44 Wemeldinge 0.10 1.52 12.55 1.42 6.09 1.48 18.39 1.73 77. Toen Jimmy Brown goed en wel aan boord was geklauterd en hij een beetje had kunnen uit blazen, begon hy kapitein Toontje nauwkeurig te vertellen, wat hij onder water had beleefd. Van het avontuur met de twee haaien zette kapitein Toontje grote ogen op, maar toen Jimmy hem vertelde hoe nauwgezet hij de gehele hut had on derzocht, maar dat hij van de kist met juwelen geen spoor had kunnen vinden, trok kapitein Toontje een heel bedenkelijk gezicht. Dan zijn die boeven ons tóch nog voor geweest,' Jimmy", brom de hij. „En déèrwpr jij nu je leven gewaagd Jimmy, daarvooi jij bijna levend door twee haaien opgevreten. noem het maar een schan daal Eén ding is echter nuttig. We weten wie de dader is. Dat kan niemand anders dan dat brok kok zijn, die ik dom genoeg verteld heb dat zich een lost met juwelen aan boord van het wrak be vond. We moeten maar zo snel als we kunnen naar land terugkeren en er zal dan niet veel anders opzitten dan de politie van de hele zaak op de hoogte te stellen. Als die meneer Siem Soep ten minste met de juwelen nog in het land is. Mis schien is-ie wel met de Noorderzon vertrokken." Jimmy knikte, ,,'t Zal nog een hele kluif zijn, ka pitein", zei hij, „om al die kostbaarheden te ach terhalen". „Zy is toevallig mijn zuster Lorna". En meteen had hij zich naar haar toegekeerd en had gesmeekt: „Mag ik kennis met haar maken? Kunt u haar niet overhalen bij ons te komen zitten? Aan uw tafel is plaats voor vier". Zij had Lorna overgehaald ook te komen aan het eind van haar num mer, en zij hadden het heel gezellig met z'n vieren gehad, 't Was geen be vlieging geweest, die roekeloos of waanzinnig opvlamde voor die ene avond, 't Was een diepgevoelde en besliste aanbidding, voorbestemd om tot het'uiterste te worden vervuld: 't scheppen van hun zoon; voorbestemd om op tragische wijze te eindigen. Lynne zou het nooit vergeten. En daarom verdedigde zij op dit ogenblik Michael Garron, zoals zij altijd hen verdedigen moest in wie zij onvoorwaardelijk geloofde. „Dat is niet de Michael die ik ken de, het lijkt niets op hem. Dit is niet de man die met Lorna trouwde; hij maakte geen schuttersdoel .van het hart van een vrouw, om er daarna zonder gevoel op te schieten. De Mi chael die ik kende, was heel trouw en je kon altyd zeker van hem zijn. (Wordt vervolgd). Het voorstel van de eerste klassers om het versterkte degradatieplan niet te aanvaarden, bracht by de debatten de scherpe tegenstelling tussen de eerste klassers enerzijds en de twee de-, derde- en vierde-klassers anders- zijds nog eens duidelijk naar voren. Gewezen werd op de financiële be zwaren voor de eerste klassers, aan deze vermindering van 't aantal wed strijden verbonden. Men achtte het plan zelfs nadelig voor de tweede klasse, waarvan er nu meer plaats moeten maken voor de degraderende eerste klassei's en waarbij tevens de topclubs minder kans zouden lcrygen op promotie. Namens de tweede-, der de- en vierde-klassers werd echter aangedrongen op handhaving van het plan-Burgwal. De heer Lotsy verzocht tenslotte de eerste klassers hun voorstel terug te trekken. Hij deed de suggestie, dat de belangenverenigingen van de beide categorieën binnenkort bij elkaar zou den komen om de problemen nog eens te bespreken, waarna dan uiterlijk in Januari een bijzondere bondsvergade ring zal worden gehouden, waar de uiteindelijke beslissing over dit punt zal vallen. De hondsvoorzitter legde er in zijn beroep op de eerste klas sers de nadruk op, dat de definitieve beslissing aan het bondsbestuur is. Dit redmiddel werd door de eerste klassers met beide handen aangegre pen. De eerste klassers trokken hun voorstel terug. WANDELSPORT Conflict tussen N.W.B. en N.B.V.L.O. bereikte climax In het vervolg twee Vierdaagsen? In een buitengewone algemene le denvergadering te Utrecht heeft de Nederlandse Wandelsportbond in principe besloten om in 1953 in een nog nader te bepalen plaats in Ne derland vierdaagse wandeltochten te organiseren. Aanleiding tot dit be sluit was een hiertoe strekkend voor stel van het bestuur. De Vierdaagse die ieder jaar te Nijmegen wordt ge houden, wordt georganaiseerd door de Ned. Bond Voor Lichamelijke Oefening. Ongenoegen tussen de N. W. B. en N. B. V. L. O. is eveneens gen naast het populaire sportgebeu ren in Nijmegen een vierdaagsetocht- te gaan organiseren, die zoals ter vergadering werd verklaard: „ge lijkwaardig zal zyn aan de Vierdaag se van de N.B.V.L.O.". De tocht moet de naam „N.W.B.-vierdaagse" dragen en men zal dan trachten van de overheid toestemming te verkrij gen voor militairen en overheidsper soneel om de herinneringsmedailles van de N.W.B., welke, dezelfde vorm KLANKEN uit de AETHER DINSDAG 30 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.30 De groenteman 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram. muziek. 13.20 Metropo- le orkest en soliste. 14.00 Amerikaanse uitzending. 14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Sopraan en piano. 16.15 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd'. 17,30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Ge varieerde muziek. 18.55 „Paris vous par- le".. 19.00 Pianospel. 19.15 Gram. muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd program ma. 21.05 Ik weet, ik weet wat U niet weet. 21.20 Orgel en piano. 21.35 Medede lingen en gram. muziek. 21.45 Tiroler mu ziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.30 En gels militair orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20—24,00 Gram. muziek. HILVERSUM H. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalende. 8.00 Nws.- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. muziek. 9.40 ..Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws- en kath. nieuws. 13.20 Actualiteiten. 1325 Amusementsmu ziek. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Gevari eerd' programma. 14.50 Gram. muziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felici taties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuit zending: L. Hanekroot: „De Nederlandse Pers in Indonesië". 18.00 Gevarieerde mu ziek. 18.15 Gram. muziek. 1820 Sport- praatje. 18.30 Metropole orkest en solist. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 „Thuisfront-Tombola". 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Radio Philh. orkest en solist. 21.25 Gram. muziek. 21.30 „Kunstschilders, grijpt uw kans", causerie. 21,40 Cembalo gezelschap. 22.10 Planorecital. 22.35 Gram- muziek. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. zullen hebben als de medailles van de N.B.V .L..O., op him uniformen te dragen. Het ligt in de bedoeling om deze nieuwe Vierdaagse te houden in dezelfde week van de Vierdaagse te Nijmegen. Ir. J. S. Milo, de vertegen woordiger van Zeeland en Noord- Brabafit, noemde het bestuursvoorstel na tien jaar onderhandelen met de N.B.V.L.O. het enige juiste ant woord. De kans bestaat echter, dat alles nog in der minne wordt ge schikt De voorziter mr. W. Korn deelde nl. aan het slot van de verga dering mede dat de N.W.B. ook na dat het besluit definitief za.1 genomen, zijn, bereid is om met de N.B.V.L.O. te overleggen Het devies van de ge houden vergadering was echter, aldus de voorzitter ,,wij weten wat we wil len." ZON EN MAAN, 30 September Zon op 6.39 ondier 18.20 Maan op 17.05 onder 2.10 Verloofd: MARLEEN HOLLESTELLF en M. VAN DER MAAS Vlasmarkt 12, Goes. Voorstraat A 16, Wissekerke. Met grote droefheid geven wij ken-.lis, dat onze lieve LIA, na een rijk bezit van slechts één dag, is over leden. A. VISCH. M. VISCH— STREEFKERK. HANNIE. Middelburg, 28 September 1952. Lijsterbeslaan 3 Heden overleed, zeer onverwachts, onze lieve zorgzame Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder JANNETJE h u jLBREGTSE' in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam: W. HUIBREGTSE. Westkapelle, 27 September.7.952. Noodwoning 488 EE Wij brengen Eg Dinsdag en Woensdag jH als extra koopje in de verkoop 200 m. geruite wollen stof Pracht artikel voor japonnen, rokken, kinder jurkjes enz. 130 cm. breed van 6.45 voor 3.95 per meter 300 m. half wollen effen- en gestreept sportflanel van 2.95 en 3.25 voor f 1.95 per m. Zeer geschikt voor overhemden, kinderpyama's enz. Deze prijzen gelden alléén Dnisdag en Woensdag. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling ontvangen by de geboorte van ons Doch tertje MARIANNE als 25.000ste inwoonster van Vlissingen. J. LEENHOUTS. K. LEENHOUTS— VAN DEP WIEL. Vlissingen, Sept. 1952. i Joz. Israëlslaan 45. KLQKSTRAAT 9 GOEI-BASffl V00RJlEREN-EfLJ0N.6EtÜCDMiflJ£rfiAU6E IQRSEMAf O Wegens vacantie is de ijs- en friteswagen van ARIE in Middelburg GESLOTEN BECHT Bosstraat 7, Telefoon 651, BERGEN OP ZOOM Spi eekuur Yereeke, Cafétaria OELE, Woensdag 1 Oct. a.s. van 7.309 uur n.m. Voetverzorging, electr. ont baren, schoonheidsbehande- lingen, verwijderen van wratten, sproeten, enz. Aanmeten van elastieke kousen (ook nylon) en steunzolen. Vanaf heden gevestigd: Autobekledei ij, Meubelstof feovderij, Beddenmaberlj J. SINKE, Vliss. Molenstraat 30. Werkplaats Vliss. Molenstr. 84B. MIDDELBURG. Autobekleding voor particulier en detail handel. Garages- en carrosseriebouv» ers, Meubelstoffering voor particulier en detail handel. Prima vakwerk. Billyke prijzen. J. SINKE, Erkend autobekleder. Gediplomeerd Meubelstoffeerder. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim SCHEER SPIEGELS dubbelzijdig gias, één kant met vergiutings- spiegel, geweldig han dig, kost nu 1.35. Pracht kwaliteit plas tic scheerbakjes, Trouwens U kunt ze voor alle doeleinden gebruiken voor slechts 30 cent. VLISSINGEN MIDDELBURG ■IMllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllB

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6