NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN Mgenda KERKNIEUWS RILLANDIA KWAM GOED VOOR DE DAG TEGEN NIEUWDORP MAANDAG 29 SEPTEMBER 1952 PROVINCIALE Z EEUWSECOURANT Winterdienstregeling N.S brengt voor Zeeland weinig verandering De winterdienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen, welke op 5 Oc tober van kracht wordt en geldig blijft tot 16 Mei 1953, houdt voor het trein verkeer in Zeeland weinig veranderin gen in. De vertrektijden en de tijden van aankomst zijn voor de verschillen de Zeeuwse stations slechts enige mi nuten verschoven en de laatste verbin ding met Holland voorbij Rotterdam door de trein van half tien 's avonds uit Vlissingen blijft onveranderd be staan. Ook de Zaterdagavond blijft de dienstregeling zo, dat de trein, die om 18.22 uur te Vlissingen arriveert, pas om 19.22 uur, en dus niet, zoals men vaak ten onrechte denkt, om 18.31, weer uit Vlissingen vertrekt. Ook de dienst op Zondag is practisch ongewij zigd gebleven. Nieuwe wegen in O. Zeeuwsch-Vlaanderen De nieuwe weg naar Overslag is officieel in gebruik genomen. Volks spelen volgden na de officiële plech tigheid. Nadat een groot bal de benen van de vloer had gebracht, besloot een vuurwerk de feestelijke dag. Na ongeveer een jaar van werk zaamheden is de nieuwe weg Hulst Graauw in gebruik genomen, een enorme verbetering. Deze fraaie klin kerweg vormt nu een uitstekende ver binding met het enigszins geïsoleerde Graauw. De officiële ingebruikstel ling en opening zal nog even op zich laten wachten. In St. Jansteen en ook in Hulst vraagt men zich af, wanneer er nu eens 'n verbetering van de Tragelweg tot stand komt. De toestand van deze weg is in de laatste jaren heel slecht geworden. Verbetering dienstregeling Stoomtram Walcheren Naar wg vernemen zullen met in gang van 5 October enige belangrij ke verbeteringen in de dienstregeling van de Stoomtram Walcheren wor den aangebracht. Op de lijn KoudekerkeVlissingen v.v. zullen dagelijks in plaats van ne gen zestien ritten heen en terug wor den gemaakt. Zeven maal per dag kan men van Middelburg via Koude kerke naar Vlissingen en van Vlis singen via Koudekerke naar Middel burg, hetgeen vooral voor de bezoe kers van de rusthuizen „Der Boede' en „Ter Hooge" van betekenis is. Een andere verbetering, die door de inwo ners van Koudekerke zal worden toe gejuicht, houdt in, dat het eindpunt van de bus KoudekerkeVlissingen verschoven wordt van het Betje Wolffplein naar het Bellamypark. Wat de lijn GoesMiddelburg be treft, kan worden medegedeeld, dat alle bussen uit Goes via het gebrui kelijke overstapje bij het station Middelburg aansluiting geven op de boten VlissingenBreskens. Tenslotte kan worden vermeld, dat van 5 October af alle ritten op de ringlijn Middelburg-Domburg-West- kapelle-Middelburg inderdaad rond ritten zijn. Tot nu toe was dit met twee ritten niet het geval. UNIVERSITAIRE EXAMENS De heer M. de Groene uit Wilhel- minadorp slaagde te Amsterdam voor het examen semi-arts. Voor het zelfde examen slaagde te Utrecht de heer G. Th. Bracke te Clinge. Voor het candidaatsexamen Werk tuigkundig ingenieur slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft de heer M. C. M. Ferjen te Sas van Gent. Vlissingen JAARVERGADERING „GEMEEN SCHAPPELIJK BELANG". De woningbouwvereniging „Ge meenschappelijk Belang" te Vlissin gen hield goedbezochte jaarlijkse ledenvergadering in het lokaal Noordstraat 34. De voorzitter, de heer J. Marijs, wees in zijn openings woord in het bijzonder op het groot aantal gegadigden, dat nog by de ver eniging staat ingeschreven, waaruit voldoende blijkt, dat onze gemeente nog niet aan het punt van „verzadi ging" toe is. Integendeel, binnen af zienbare tijd zal ook onder het oog moeten worden gezien de vervanging van de noodwoningen, waarvan Vlis singen er ongeveer 300 bezit. Een voortdurende zoi*g voor het be stuur is de slechte toestand, waarin verschillende woningen verkeren, als gevolg van de inundatie. Alle pogin gen bij hogere instanties om nieriri afdoende verbetering te brengen, hebben nog niet het gewenste resul taat gebracht. Er kan echter niet lan ger worden gewacht, wil men voor komen dat vele van deze woningen tot onbewoonbare staat vervallen. Door de secretaris, de heer W. de Ridder, werd het 34e jaarverslag uit- febracht. Het jaar 1951 was voor het estuur een periode van grote activi teit. Het woningbezit nam belangrijk toe; momenteel zijn nog 93 woningen in aanbouw, waarbij enkele voor De- jaarde echtparen. Plannen voor ver dere nieuwbouw zijn in voorbereiding en het wachten is thans op bouwvolu me. De bouw van duplexwoningen gaf reden tot tevredenheid, aangezien hierdoor vele jongeren konden wor den geholpen. Het onderhoudsfonds is ontoerei kend en de uitkeringsnormen zouden minstens verdubbeld moeten worden. Pogingen om voor de geïnundeerde gebieden een extra-uitkering te ver krijgen wat dringend nodig is, had den tol heden geen resultaat. Het onderhoud der woningen stelt de woningbouw-verenigingen voor zeer grote financiële offers. Het exploitatietekort bedroeg in 1951 f64.914,47. Vervolgens gaf de secretaris een resumé van de viering van het 40- jarig bestaan der vereniging, waarin tot uiting kwam de grote vooruit gang op woninggebied in deze pe riode voor de arbeiders. De aftredende bestuursleden, de heren D. Heijboer, A Minderhoud, C. J. Mommaas en S. Roose werden met algemene stemmen herkozen, terwijl de heer W. J. Willems herkozen werd tot commissaris. VLISSINGSE BRIDGECLUB „DE FLES." De VÜssingse bridgeclug „De Fles" hield een goedbezochte ledenver gadering in het Strandhotel. In een uitvoerige en opbouwende discussie werden enkele interne moeilijkheden besproken en goeddeels tot een op lossing gebracht. Besloten werd het bestuur met twee leden uit te brei den; hiertoe werden gekozen de he ren H. A. Bosshardt en W. Menheer. Tot lid van de advies-commissie werd benoemd de heer S. Lako. Besloten werd de jaarvergade ring enkele punten van het reglement o.a. betreffende de ballotage, nader onder de loupe te nemen. MIDDELBURG. andaag Electro: „Artikel 251 bis Wet boek van Strafrecht", 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De lotgevallen van een bakvis", 8 uur; Van Benthem en .Tutting: Vijf Walcherse kunstenaars exposeren (ook morgen). Morgen Electro: „Cyrano de Bergerac", 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Flitsende vleu gels", (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Bloedvlag boven Quinto", (14 j.), 8 uur: Cosy Corner: Baby den Toonder. 3—6 en 8—11,30 uur; Hoek P. Kruger- straatVerl. Hobelnstraat: Circus van Bever. 8 uur. .Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: „Handlangers van de dood". (18 j.). 8 uur; Cosy Corner: Baby den Toonder. 3—6, 8—11.30 en 124 uur (Club); Hoek P. Krugerstr. VerL Hobeinstraat: Circus van Be ver, 8 uur. DE MARINE MARCHEERT. De Koninklijke Marine zal Maandag middag aanvangenden omstreeks drie uur een mars door Vlissingen maken. De route is als volgt: Pr. Hendrikweg. Paul Krugerstraat, Singel, Badhuis straat, Oprit, Boul. de Ruijter, Beurs plein, Nieuwendijk, Walstraat, Aagje Dekenstraat, Dishoekstraat, Singel, Koningsweg, Prins Hendrikweg. CHR. BESTURENBOND De Chr. Besturenbond te Vlissin gen vergaderde ter bespreking van het winterprogramma. De voorzitter, de heer J. Marijs, deed verschillende mededelingen, o.a. over de stichting voor Chr. School- en Beroepskeuze, de Vereniging voor Chr. Nijverheids dagscholen en over de Jeugdclub. Tot 2e secretaris van de Besturenbond werd benoemd de heer W. Kruizinga en tot afgevaardigde in het bestuur van het Chr. Militair Tehuis „De Meerpaal" de heer C. J. Vader. Door de Raad van Overleg werd voorge steld de arbeidsvertegenwoordigers in de prijzen-commissie uit te breiden, behoudens goedkeuring van B. en W. Als eventueel 2e lid werd daartoe aangew.ezen de heer P. de Nooijer. Een commissie werd benoemd ter voorbereiding van het 50-jarig be staan van de Chr. Besturenbond in het najaar van 1953. Besloten werd tenslotte de grote jaarlijkse propa- ganda-vergadering te houden op 13 November a.s. TONEELAVOND. De Vlissingse dilettanten-toneelver eniging „Het Vlissingsch Schouwspel" geeft een toneelavond op Woensdag 3 October a.s. in het Concertgebouw. Op gevoerd zal worden het bekende spel van Maurits Dekker: „De wereld heeft geen wachtkamer". O.- en W.-Souburg RAADSVERGADERING. De raad der gemeente Souburg' komt Vrijdag 3 October om 2 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda komen voor voorstellen tot de bouw van een kleedlokaal met toko op het gemeente-sportterrein, tot be schikbaar stellen van gelden voor aan koop van schoolmeubelen voor de Ju- üanaschool, tot het aangaan van geld- leniningen, tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer P. A. Heijmans als incasseerder bij het woningbedrijf en tot het aanvaarden van een schilderij van kasteel „De Wester Souburg" van de heer G. Luteïjn. OPENBARE VERKOPING. Ten overstaan van notaris P. W. Meylinck werd te Souburg openbaar verkocht, een woonhuis met erf aan de Kanaalstraat 43. Het perceel werd voor f 5500,eigendom van de heer L. P. Olijslager te Souburg. Voorstel tot verhoging straatbelasting Middelburg B. en W. van Middelburg hebben de gemeenteraad voorgesteld de ge. meentelijke straatbelasting met in gang van 1 Januari a.s. te verhogen en daartoe de desbetreffende veror dening te wijzigen. In zijn toeiichting op dit vooorstel zegt het college, dat de toestand van de Middelburgse straten veel te wensen overlaat. Wel zijn belangrijke verbeteringen tot stand gebracht, maar veel moet op dit gebied nog ge beuren. Er zijn hiermee grote bedra gen gemoeid; niet alleen het onder houd van de straten kost elk jaar meer, maar ook .de uitgaven voor de openbare verlichting vertonen een gestadige stijging door uitbreiding van de straatverlichting en verho ging van de stroompryzen. Is men al te zuinig, dan bedriegt men de wijs heid, maar het gaat evenmin aan de dekkingsmiddelen telkens maar weer elders tezoeken dan bij de straatbe lasting, De andere takken van de ge meentehuishouding mogen niet wor den verwaarloosd „Het opnieuw leg gen van lasten op de burgerij is ons geen oorzaak van genoegen", schrij ven B. en W. „De omstandigheden dwingen er echter toe". Een van jaar tot jaar heffen van opcenten achten zij uit belastingtechnisch oogpunt niet goed en daarom kozen zij voor een tariefsverhoging. De opbrengst zal ongeveer 20% méér bedragen dan vooroheen, in 2953 12.200. Poldervergadering te Middelburg Het Polderbestuur van Walcheren heeft in zijn Zaterdagmorgen in het Polderhuis te Middelburg gehouden algemene vergadering besloten oyer te gaan tot aanschaffing van een tweede asfaltinstallatie en bij het Wegenfonds een vijfjarige lening ter financiering daarvan aan te gaan. De rekening over 1951 werd zon der discussie of stemming vastge steld en ook voorstellen tot verkoop van grond aan mede-eigenaren gin gen vlot onder de voorzittershamer van mr. dr. R. W. Graaf van Lynden door. Het dagelijks bestuur werd ge machtigd in 1953 ten hoogste 1.500.000 aan kasgeld op te nemen. De heren mr. Th. Portheine, H. J. Volkers en S. A. Versluys werden be noemd tot leden der financiële com missie voor 1953 en 1954. De voorzitter deelde nog mede, dat eindelijk een beslissing is gevallen in de kwestie over de verhoging van de door de z.g. achterliggende polders aan de Polder Walcheren te betalen suatiegelden. Bij K.B. werd het be roep van deze polders tegen het be sluit van Ged. Staten, waarbij de ver hoging der suatiegelden .werd vastge steld, ongegrond verklaard. Zij moe ten nu jaarlijks 1991 méér betalen. Thans zijn ook de polders, die sueren op het gemaal te Veere. aangeschre ven. Verhoging van de door deze pol ders te betalen suatiegelden zou de Polder Walcheren 1107 méér ople veren. Bij de rondvraag zeide de heer K. J. van Loo het zeer op prijs te stel len, indien de eommisarissen weer eens in de gelegenheid zouden worden gesteld de werkzaamheden aan de zeewering te bekijken. Hij kreeg ten antwoord, dat volgend voorjaar een excursie zal worden georganiseerd. VrouwenDolder HET BURGEMEESTERSFJÉEST. Onder leiding van de heer M. v. d. Broecke werd te Vrouwenpolder een bijeenkomst gehouden, waarbij het programma voor de feestelijkheden op 3 October a.s. werd vastgesteld, de dag waarop de nieuwe burgemeester zijn intrede in Vrouwenpolder zal doen. Het programma luidt als volgt: 8.45 uur: Opstelling ruiterstoet bij gemeentehuis en kerkplein; 10 uur: ntvangst van burgemeester De Kam bij „Oranjezon"; 10.30 uur: Aankomst burgemeester bij gemeentehuis en in stallatie; 1.303 uur: Kinderspelen op de weide van W. Maas; 34 uur: Volksspelen, ringrijden per motor op de weide van W. Maas; 45 uur: Ringrijden door paren met versierde sjezen (dorp)7.308.30 uur: Recep tie voor de burgerij ten gemeentehui ze; 8.30 uur:. Muziek door het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" (al hier); 9 uur: Kruiwagenrace; 9.45 uur: Driebeenrace; 10.30 uur: Stoe lendans enz. Door middel van luidsprekers zal ieder in de gelegenheid worden ge steld om de installatierede en eventu ele sprekers te beluisteren. AFSCHEED EN INTREDE DS. W. B. A. SMITS. Ds. W. B. A. Smits, Ned. Hervormd predikant te Middelburg, zal Zondag 26 October afscheid nemen van deze gemeente en Zondag 2 November zyn intrede doen bij de Ned. Hervormde gemeente van Rotterdam-Feyenoord, na in de ochtenddienst bevestigd te zijn door ds. Ph. W. Bergkotte, pre dikant te Oosterbeek. INTREDE VICARIS J. G. MEES Zondag 5 October hoopt vicaris J. G. Mees in de Nederlands Herv. kerk te Souburg zijn intrede te doen, des avonds om 7 u. Des morgens om half tien zal hij worden bevestigd door de plaatselijke predikant ds J. D. Stoppelaar. BEVESTIGING EN INTREDE DS G. D. L. BREDEVELD Zondag verbond zich als predikant aan de Gereformeerde kerk te Sou burg ds G. D. L. Bredeveld, afkom stig uit Mechelen (België). In de morgendienst werd hij bevestigd door zijn broeder ds J. E. Bredeveld uit Helmond, die sprak over Openbaring 112 tot 16, met als thema: „Chris tus de Koning der kerk". Na de be vestigingspredikatie werd de nieuwe leraar de zegenbede toegezongen uit Psalm 134 3. In de middagdienst verbond ds G. D. L. Bredeveld zich aan zijn nieuwe gemeente. Hij deed dit naar aanlei ding van Corinthiërs 2, hoofdstuk 4, de verzen 5 en 6, met als thema „Pre diking van de heerlijkheid van het Evangelie van Jezus Christus". Spr. wees op de inhoud van het Evangelie en de mogelijkheid van dat Evangelie. Na de predikatie sprak de heer E. Tange, voorzitter van de kerkeraad, woorden van welkom tot de nieuwe predikant. Spr. wenste hem Gods kracht toe in al zijn werk en zegde hem de steun toe van kerkeraad en gemeente. Hem werd op verzoek van ouderling Tange toegezongen Gezang 8 vers 6. Ds A. Verschoor uit Vlissingen sprak namens de classis en als consu lent. Ds Stoppelaar, Ned. Herv. pre dikant, sprak als collega en namens de Ned. Herv. gemeente van Souburg. Burgemeester A. H. S. Stemerding sprak voor het gemeentebestuur. Tenslotte dankte ds Bredeveld voor de goede woorden. Spr. was getroffen door de liefde, waarmede hij en zijn gezin te Souburg werden ontvangen. Hij hoopte op een goede samenwer king met de jeugd en wekte op om te bidden om Gods hulp te mogen ont vangen. Beide keren was de kerk tot de laatste plaats bezet. KONIJNENDIEF VERRAST. De heer G. uit het buurtschap Sint Jan ten Heere te Domburg bemerkte voor het naar bed gaan, aat een on genode gast zich ophield uchter zyn woning bij enkele konijnenhokken. De neer G. begaf zich naar buiten en de ongenode gast trachtte zich toen te verschuilen. De man werd door G. vastgegrepen,, en diens vrouw waarschuwde de buren. Teza men heeft men de man even later aan de gealarmeerde rijkspolitie overge leverd. Hij bleek een kampbewoner te zyn. De konijnenhokken waren dooi de ongenode gast reeds geopend, blijkbaar was hij op konijnendiefstal WIELRENNEN Wies van Dongen groots winnaar te Goes Piet van Heusden en Verhelst uitgeschakeld door pech In een indrukwekkende styi heeft de Bredanaar Wies van Dongen Za terdag de Ronde van Goes gewonnen. Het feit, dat achtereenvolgens Van der Elshout, Van Heusden en Ver- helst de strijd moesten staken, deed aan de waarde van zijn prestatie niets af. De tjjri, 2 uur 53 minuten, die hjj nodig had om de 104 km. af té leggen, spreekt trouwens voor zichzelf wan neer men de omstandigheden in aanmerking neemt. Natuurlijk was het uitvallen van Van Heusdeij. de grote man van de achtervolging te Parijs, voor velen een teleurstelling. Bovendien verloor de wedstrijd als kijkspel aan waarde, toen van de 37 gestarte renners er steeds meer de strijd staakten tot er op den duur nog slechts 13 overbleven. Verhelst, tot zijn uitvallen de ani mator van de wedstrijd met goede papieren voor de eindoverwinning, was de eerste die een uitlooppoging waagde. Samen met o.a. Piet Maas en Nico van Est trok hij er tussen uit, maar de vreugde was van korte duur. Piet van Heusden en Jos. Roo- vers schudden het peloton wakker en even later was de groep weer com pleet. Harry van den Elshout was toen al 't slachtoffer van pech gewor den. Even later ging Rien Verhelst er opnieuw vandoor, ditmaal bijge staan door Konings en De Bruijn. En het leek, of een goed moment was gekozen, toen in de 30e ronde Piet van Heusden de strijd moest staken wegens pech. In de 56e ronde kwam Verhelst echter ten val en toen be hoorde ook deze poging om een voor sprong te behalen voor de beide an deren spoedig tot het verleden. Overigens waren het niet alleen de „groten" die met pech te maken kre gen, want ongeveer half-koers waren er van de 37 gestarte renners nog maar 13 overgebleven, waartoe ook Piet van de Lgke uit Groede behoor de, die zich kranig weerde maar te gen het einde een aanzienlijke ach terstand opliep. Vooraan vergrootten Wies van Don gen en Piet de Bruijn een meter na meter behaalde voorsprong, aange moedigd door het besluit van de wed strijdleiding, die de 90 te rijden ron den reduceerde tot 80. toen bleek, dat het parcours inplaats van 960 meter 1300 nieter lang was. Terwijl aan de kop De Bruijn en Van Dongen on verstoorbaar hun rondjes draaiden en o.a Konings dubbelden, werd in de tweede groep de strijd uitgevochten tussen Roovers. Van Osta, v. d. Kloot, Van Est en Van Glerum. Negen ron den voor het einde demarreerde Van Dongen scherp en liet ook De Bruijn achter zich. Deze werd spoedig in de tweede groep opgenomen, terwijl Van Dongen onbedreigd als overwinnaar de finish tegemoet reed. Van Glerum won tenslotte de sprint om de 2e plaats. De uitslag luidde: 1. W. van Don gen, Breda, 104 km. in 2 uur 53 min.; 2. H. van Glerum, Sint Wilübrord; 3. J. van Osta, Oude Molen; 4. J. Roo vers, Etten; 5. N. van Est, Fijnaart; 6. P. de Bruijn, Roosendaal; 7. H. v. d. Kloot, Zundert; 8. J. Konings, Bre da; op 1 ronde: 9. W. Heeren, Sint Wilübrord; 10. R, v. d. Veeken, Sint Wilübord. BOKSEN Vlissingse D.O.S. opende winterprogramma Aantrekkelijke wedstrijden in het Concertgebouw De VÜssingse boksclub „D.O.S." heeft Zaterdagavond in het Concert gebouw het winterprogramma ge opend met een serie aantrekkelijke wedstryden tegen Rotterdamse bok sers. De gasten waren over het alge meen iets sterker. De eerste partij tussen Geervliet van D.O.S. en Friehauf eindigde in een Rotterdamse overwinning, toen Geervliet in de derde ronde k.o. ging. Korsten bokste een goede partij tegen Oltman, maar hoewel de Vlissinger vrij veel punten wist te verzamelen, bleef de strijd onbeslist, evenals de "artij tussen Daan Cracau en Van der -aan, welke een van de mooiste par tijen van de avond was. Kees v. d. Gruiter en J. Sandee gaven elkaar weinig toe, maar de overwinning ging toch naar Sandee, die voor Rotter dam de stijlprijs in de wacht sleepte. Deze prijs werd voor Vlissingen ge wonnen door Henny Nieuwpoort, die zijn meerdere moest erkennen in Knoop, hoewel ook hier weinig krachtsverschil was. De strijd tussen Lrubig en L. Kleine, die weinig fraais te zien gaf eindigde onbeslist, even als de ontmoeting tussen de Rotter dammers J. de Lange en B. Koster. De 45-jarige Lampe won op punten van A. v. d. Berg. H. Dik zorgde voor de eerste Vlissingse overwinning in zijn partij tegen H. Kleine, maar Vis ser verloor, ondanks zijn moedig bok sen, van Bertus Donlts. M. Riteco ver zamelde drie ronden lang punt na punt tegen Ch. de Gans. De overwin ning van de Vlissinger was geen ogenblik in gevaar. De Jonge van D.O.S. mocht tevreden zijn, toen scheidsrechter Knol als uitslag van de partij tegen Bults onbeslist aankon digde, want af en toe leek het of de Vlissinger een nederlaag tegemoet ging". Laatste partij van de avond was die tussen Houtman en Leenheer. Met boksen had de partij weinig meer ge meen, daar beide Rotterdammers meestal een üjf-aan-lijf gevecht hiel den. Leenheer won verdiend, daar de ze het meest agressief bokste. Na afloop was er bal met mede werking van de Babyton-Band. ZATERDAGCOMPETITIE Veere I verloor van Kats I De grootste verrassing in de eerste klasse van de Zaterdagcompetitie, voor zover dan van een verrassing kan worden gesproken, was de neder, laag, die Nieuwdorp leed tegen het bezoekende Rillandia (S4) waar door Rillandia op de tweede plaats is gekomen. Bovenaan staat Kapelle, dat met 20 van VCK won. Kioetlnge won de zware wedstrijd tegen CoHjnsplaatse Boys (10) en Krabbendijke haalde natuurlijk de voile winst weg tegen Wemeldlnge-(61), Ook nu wist Mevo het niet tot een overwinning te brengen en met 31 werd van Arnemuiden verloren. 3 2 1 0 5 8—4 3 2 1 0 5 10— 7 3 1 2 0 4 4—2 3 2 0 1 4 8—8 3 1113 7—4 3 1113 3 10 2 2 3 10 2 2 3 10 2 2 3 2 0 1 0 9— 8 7— 7— 4—15 Kapelle I Rillandia I Arnemuiden I Kloetinge I Krabbendijke I Colgnspl. Bovs I Nieuwdorp I VCK I Mevo 1 Wemeldinge I Wolfaartsdijk zette in de A de opmars voort met 'n 71 over winning op Cortgene II. Veere moest de eerste nederlaag (02) sükken van Kats en Serooskerke klom een plaatsje door een 40 zege op 's-H. Hendrikskinderen. 's-H. Arendskerke II klopte Yerseke III, zodat de stand nu is: Wolfaartsdijk I 3 3 0 0 6 15— 2 Serooskerke I 3 2 0 14 94 Veere I 3 2 0 1 4 10— 8 Kats I 3 2 0 14 6— 's-H. Arendskerke 121012 6—4 Bevelanders I 2 10 12 Yerseke IH 3 1 0 2 2 7—10 Cortgene II 2 0 0 2 0 513 's-H. Hendriksk. I 3 0 0 3 0 2—13 VOETBAL Vlissingen gaf Meto een gevoelig lesje De wedstryd Vüssingen-Meto stond voor de rust op behoorlijk peil, het geen niet gezegd kan worden van de tweede helftjoen Meto een dusdanig gebruik maakte van de buitenspel- val, dat Vlissingen slechts by uit zondering tot het doelgebied wist dnor te dringen. Na een aanval van Meto. die op niets uitliep, scoorde Dingemanse voor Vlissingen het eer ste doelpunt, daartoe in de gelegen heid gesteld door Weststrate (1-0). Daarna volgde een flink overwicht van Vlissingen. Na 20 minuten scho telde v. d. Schraaf Weststrate een bal voor, die niet anders dan in het Me- to-doel kon terechtkomen en zeven minuten later maakte Noya er 3-0 van. Direct daarop werd de verdedi ging van Meto opnieuw uit elkaar gespeeld. Nu was het v. d. Schraaf die doelman Kil het nakyken gaf (4-0). De VÜssingse defensie wist in tussen wel raad met de aanvallen van Meto en Baart moest er dan ook niet aan te pas komen. Nog voor de rust zorgde v. d. Schraaf vooor het vijfde doelpunt. Dezelfde speler schoot even later hoog over. De tweede helft was rommelig en het spel speelde zich hoofdzakelijk af op het middenveld. Meto kon door de toepassing van de buitenspelval de schaal in evenwicht houden en een enkele maal was er zelfs kans op een tegenpunt- Een minuut voor het einde maakte Noya het halve dozijn vol. Officiële publicaties VLISSINGEN'. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, 1. dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 25 September 1952. on der nr. 34, is vastgesteld een Veror dening op de halve-dagslniting voor winkels in Vlissingen, regelende: I. een Maandagmiddagsluiting voor kapperszaken en voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak ten ver koop in.voorraad zijn: a. textiehvaren, meubelen o£ deze beide soorten goede ren tezamen: b. schoenen, laarzen en aanverwante artikelen; c. vlees en vleeswaren; d. vis; e. uurwerken, goud en zilver. II. een Dinsdagmiddagsluiting voor winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak ten verkoop in voorraad zijn: a. kruidenierswaren; b. sigaren, sigaret ten en tabak; e, boeken, kontoor-, school-, teken- en/of schrijfbehoeften of deze beide soorten goederen teza men: d. bloemen en planten; e. dro gisterij-artikelen. al dan niet'tezamen mfit parfumerieën, cosmetische artike len en/of toiletartikelen; f. brood, al dan niet tezamen met banket, suiker werk of chocolade. 2. dat de middagsluitingen, bedoeld onder I d en II b, c en e niet gelden- in de maanden Juni. Juli en Augustus en die onder II f niet in de maanden Mei tot en met September. 3. dat deze verordening in werking treedt op 1 October 1952. 4. dat van deze verordening tegen betaling der kosten exemplaren verkrijgbaar zijn ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken. Vlissingen, 29 September 1952. MIDDELBURG. WEGENWET. Onttrekken van een gedeelte van de Puntpoortstraat aan het openbaar verkeer. B. en W. van Middelburg brongen ter openbare kennis, dat het besluit van de Raad! dier gemeente van 29 Juli 1952 tot het onttrekken van een gedeelte van de Puntpoortstraat aan het openbaar ver keer door Gedeputeerde Staten van Zee land by besluit van 2 September 1952. no. 226, 2e afd., is goedgekeurd. Dit goedgekeurde besluit ligt ter ge meente-secretarie. 2e afdeling van 19 Sep tember t.m. 10 October 1952 ter inzage. MIDDELBURG. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING INGEWILLIGD. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat het verzoek van Gebrs. Van Oorschot te Middelburg om in perceel Kuiperspoort 13K een inkoop- en ver pakkingsruimte van lompen en andere stoffen te mogen inrichten door hen is in gewilligd. De belangrijkste wedstryd in de 2o klasse B was die tussen RCS V en Middelburg VI. De uitslag was 22, maar RCS heeft een protest inge diend. Nieuwland won van Seroosker ke II (36) en VCK m won de eer ste wedstrijd en wel tegen Oostkapel- le (4O). Meeuwen kwam goed voor de dag met een zege op Wolfaartsdijk II en de Veere-reserves lieten het le lijk zitten tegen EMM IV (27). RCS V 3 2 1 0 5 28— 5 Meeuwen I 3 2 1 0 5 10— 7 Serooskerke n 3 2 0 1 4 11— 9 Nieuwland I 3 2 0 1 4 14—17 Middelburg VI 2 11 0 3 10— 3 VCK Hl 2 11 0 3 6— 2 EMM IV 2 10 1 2 7— 5 VSC I 10 0 1 0 4— 5 Wolfaartsdyk H 10 0 1 0 2— 3 Veere II 3 0 0 4 0 6—20 Oostkapelle I 3 0 0 3 0 3—24 In de 2e klasse C boekte Arnemui den n de derde overwinning in suc cessie. Nu was Mevo n liet slacht offer (37). Nieuwdrop II en Rillan dia n deelden de punten. De Krab- bendijke-reserves gaven Wemeldinge II geen kans, getuige de 71 over winning en Kloetinge II deed het iets kalmer aan tegen Coüjnsplaatse Bovs II (0—2). VCK II klom op naar de tweede plaats door een 30 zege op Kapelle H. De stand is: Arnemuiden n VCK n Nieuwdorp II Kapelle II Krabbendijke II Kloetinge II Mevo II Rillandia II Wemeldinge n Colijnspl. Boys II 3 3 0 0 6 17— 4 3 2 1 0 5 11— 4 3 2 1 0 5 14— 8 3 2 0 1 4 7—6 3 1113 11— 9 2 10 12 3—5 3 1 0 2 2 10—14 2 0 111 5—7 3 0 0 3 0 3—13 3 0 0 3 0 3—14 Zoals venvacht klopte Tern. Boys I AZW 1 (40) en Spui I nam bezit van de bovenste plaats door een over winning op Driewegen. Hoek klopte zowaar SVD (03). waardoor de stand er als volgt uitziet: Spui I Zaamslag I 2 2 0 0 4 95 Tèrn. Boys I Hoek I SVD Driewegen I AZW I 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 2 110 3 3 10 2 2 2 10 12 2 0 111 2 0 0 2 0 7— 8 3— 4 1— 7 In de 2e Masse E ging Beren goed van start met een 52 zege op Zaam slag n en de Boys uit Terneiizen lie ten AZW H ook nu zonder winst (24). Driewegen Mopte tenslotte Spui n. De stand is: Driewegen n Beren Tern. Boys n Spui n Zaamslag II SVD n Hoek n 2 2 0 0 4 110 0 2 2 10 12 2 10 12 2 10 12 0 0 0 0 0 10 0 10 6— J 7— 7 0— 0 2— 5 UITSLAGEN. De uitslagen luiden: le klasse: Me vo IArnemuiden I 13; Kapelle I VCK 1 20; Kloetinge IColijnspT. Boys 110; Krabbendijke IWemel dinge^ I 61; Nieuwdorp IRUlandia 2e klasse A: Cortgene H—Wol faartsdijk I 17: 's-Heer Arendsker ke H—Yerseke m 5—2; 's-Heer Hen drikskinderen ISerooskerke I 04; Kats IVeere I 20 2e klasse B: Veere HEMM IV 27; Wolfaartsdijk IIMeeuwen I 23; RCS VMiddelburg VI 22 na pr. van RCS: Serooskerke H— Nieuwland I 3—6; VCK Hl—Oost- kapeüe I 40. 2e Masse C: Mevo nArnemui den H 3—7; VCK II—Kapelle H 3—0: Colgnspl. Boys II—Kloetinge n 0—2; Wemeldinge H—Krabbendijke H 1— 7; Rillandia nNieuwdorp H 22. 2e klasse D: Tern. Bovs" I—AZW I 40; Spui I—Driewegen I 30; S VD I—Hoek I 0—3. 2e klasse E: AZW II—Tern. Bovs n 24; Beren IZaamslag II 5-2: Driewegen H—Spui H 3—1; Hoek II SVD II afg. UITSLAGEN ZONDAGCOMPETITIE De uitslagen in de afdeling Zee land waren: le Masse A: Rapenburg I^-Cort- gene I 33; Kruiningen IHansw. Boys I 2—3; Zuiddorpe I—Vogel waarde I 013; 's-Heer Arendskerke ILuctor I 33. le klasse B: Noormannen IGroe- I 3-LJ*Walcheren Hoofdplaat le klasse C: Dreischor I—Zierik- zee m 71; Zonnemaire IRenesse I 44. Res. le klasse A: Oostburg II Sluiskil II 5—2; Hulst H—EMM n 6 4: PSK IIIJzendijke II 21; Aardenburg IISteen 'EC 22; Ter- neuzen HI—Hontenisse H 3—5. Res. le klasse B: Biervliet II Breskens Hl 54; Axel IH—Clinge H 21. Kruiningen HDe Zeeuwen Middelburg IHRobur 31 6-3: vlissingen IH—Yerseke H 31; Luctor HGoes HI 22. 2e klasse A: Middelburg IV—Bier vliet IH 0—0; Zeelandia III—RCS Hl 51. Vlissingen IVBreskens IV afg.; Zuidzande INoormannen H 3—3. 2e Masse B: Goes IVHulst IH 0 8; Graauw IKwadendamme I 42; Koewacht HHontenisse IH 26. 2e Masse C: Dreischor H—Zierik- zee IV 0—4; Zonnemaire H—Renesse n n.b. SVOWK IBrouwershaven I n.b. Masse A: RCS IVAardenburg Hl 5i; Walcheren HHoofdplaat H 5—2. 3e klasse B: Clinge mRapen burg H 10; Vogelwaarde II Graauw H Graauw niet opgek.; Steen HlHulst IV afg.; Corn Eovs Hl Terneuzen IV 11. 3e Masse C: Goes V—EMM HI 7—0; Zeelandia IV—Vlissingen V 3— 8; Middelburg V—Domburg H 05

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3