PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAMT Franse duikboot „Sibylle" met 48 opvarenden vermist Een Middelburgse predikant zocht emigranten op BILT Kantlijn SCHERPE VERKLARING VAN DEAN ACHESON DOODSTRAF VOOR WILLY LAGES VERANDERD IN LEVENSLANG Vandaag 195e Jaargang-No. 226 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 25 Sept. '52 ADVERTENTIEPRIJS 28 ct. per mm. Minimum p. advertentie f3 Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad*' 25 cent meer. Giro nr. 35S30O P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg. Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 16; Teraeuzen. Brouwerijstr, 2;JZierikzee^Boge^ ZUURSTOF AAN BOORD TOT VRIJDAG. Na duik in Middellandse Zee niet boven gekomen De Franse admiraliteit is ernstig verontrust over de Franse duikboot „La Sibylle" die van Woensdagmorgen af vermist wordt. Gevreesd wordt voor het leven van de 48 officieren en manschappen, die zich aan boord bevinden. Alle beschikbare marine- en luchtstrijdkrachten in Zoid-Frank- ryk zijn ingeschakeld bij het zoeken naar de vermiste duikboot. De „Sibyl le", die deelnam aan oefeningen in de Middellandse Zee, verdween Woens dag by het duiken tussen het eiland Porquerolles en Cannes aan de Rivièra. ten Zuiden van Saint Vliegdekschepen, kruisers, fregat ten en een anti-onderzeebootgroep nemen deel aan de opsporingsactie. Deze actie wordt geleid door vice-ad- miraal Pothiau, bevelhebber van de Franse marine-strijdkrachten in de Middellandse Zee. De „Sibylle" wordt gezocht nabij de plaats waar het vorig jaar een ande re Franse onderzeeboot is verdwenen. Vijf en twintig personen kwamen toen om het leven. Een groep Amerikaanse militairen, gespecialiseerd in bet reddingswerk bij gezonken duikboten, is met een speciaal vliegtuig naar Zuid-Frank rijk gevlogen, om aan het reddings werk deel te nemen. Een woordvoerder van de Franse marine zei: „Wij geloven, dat de „Si- De langdurige kabinetscrisis, die zoveel scherpe critiek heeft uit gelokt, is nog niet volledig opge lost. Er moeten namelijk nog altijd twee staatssecretarissen worden be noemd, één voor middenstandsaange legenheden en één voor onderwijs, kunsten en wetenschappen. De eenvoudige van geest zal wellicht opmerken, dat het toch een koud kunstje moet zijn om een midden standsspecialist en een onderwijsdes kundige op te duikelen. Maar daar is hy dan ook een eenvoudige geest voor. Wantdie beide staatssecretaris sen behoeven niet de knapste koppen te zijn, zij moeten in de allereerste plaats lid zijn van de K.V.P. En men vindt onder de vooraanstaande K.V. P.-ers blijkbaar niet gemakkelijk iemand, die iets voor het baantje van staatssecretaris voelt.En dus wach ten we maar Met de staatssecretaris voor O. K. en W. is het al een heel eigenaardig geval. Minister Cals, die zich in het vorige kabinet als staatssecretaris in hoofdzaak bezig hield met kunst, te levisie, radio en monumentenzorg, schijnt dat als minister van onderwijs te willen blijven doen. Er zou dus als staatssecretaris een onderwijsman moeten komen. Zo zal dus vermoedelijk de voor naamste taak van deze minister door een staatssecretaris worden afgedaan. Wel een merkwaardige figuur! Zoals men zich wellicht herinneren zal, is de Haagse politie onlangs opgetreden tegen zaken, die vlag gen van vreemde naties gebruikten als reclamemiddelen. Vreemdelingen hadden zich over dit euvel beklaagd. „Horeca" zegt er thans het volgende van „Als nationaal symbool van een land, verlangt de vlag het daarmee verbonden respect en dit staat niet toe, dat men haar benut bij wijze van versiering of om de aandacht te trek ken. Geen vreemdeling zal er evenwel bezwaar tegen hebben, wanneer hij de vlag van zijn land ontmoet aan de gevel van het hotel waar hij lo geert, wanneer de vlag daar kennelijk hangt als een teken van hoffelijkheid. Niettemin dient ook dit gebaar voort aan achterwege te blijven, want de kans om een vergunning te krijgen voor het uithangen van nationale vlag gen wordt heel klein geacht. Uitzon deringen toestaan zou óf tot onbillijk heden aanleiding geven óf de nood zakelijkheid met zich brengen van een kostbare controle, die waarschijnlijk toch niet tot haar recht zou komen. Het uitsteken van een bepaalde lands- vlag zou evenwel mogelijk zijn, wan neer dit geschiedt op de nationale feestdagen van het betreffende land. Men zou deze dan moeten kennen, hetgeen op zichzelf niet zo moeilijk is, maar de bedoeling die het „vlagver toon" heeft zou- er gewoonlijk niet door worden bereikt". Zakenlieden zullen met het boven staande hun voordeel kunnen doen. Helaas is in de Kantlijn van giste ren (over het Zeeuwse muziek leven en de provinciale subsidi ering van het Rotterdamsch Kamer orkest) een fout geslopen. De indruk wordt daarin gewekt, dat de provincie nu pas begint om sub sidies te verlenen voor muzikale eve nementen. Dat geschiedde reeds eer der, ondermeer bij de concerten van het Residentieorkest, het Rotterdams Philh. orkest en de Mattheuspassion in Goes, alsmede door de provinciale steun aan de concerten organiserende Z.V.U. en in incidentele gevallen aan Zeeuwse muziekverenigingen. Wij deden het provinciaal bestuur dus te kort en maken daarvoor gaarne amende honorable. Aan de strekking van ons betoog, dat met dankbaarheid geconstateerd mag worden, dat de provincie een doelbewuste steunverlening aan het provinciaal eigene voor ogen heeft, doet dit overigens niets at bylle" ergens Tropez ligt". De duikboot heeft voor acht en veertig uur zuurstof aan boord. Als de boot niet volgelopen is kan de be manning hefc uithouden tot Vrijdag. Oost-Duitse functionarissen vluchtten naar het Westen Hans Heyne, die jarenlang de per soonlijke raadsman van dr. Karl Ha- mann, minister van bevoorrading van Oost-Duitsland en voorzitter van de liberaal-democratische partij is ge weest, heeft de wijk naar West-Ber- lijn genomen. Heyne heeft als reden van zijn vlucht opgegeven, dat er een proces tegen hem aanhangig was gemaakt, omdat hy op besloten besprekingen zich uitingen had laten ontvallen, die afweken van de politieke lijn van de Sowjet-regering. Ook Gerold Rummler, die jaren lang medewerker van de Oost-Duitse minister van buitenlandse zaken Der- tinger is geweest, is naar het Westen gevlucht. Nixon laat partij bestuur beslissen Uitdagen aan het adres van Stevenson Senator Nixon, de republikeinse can didaat voor het vice-presidentschap van de Ver. Staten, heeft verklaard zich niet bewust te zijn van bet ple gen van ongeoorloofde handelingen door het aanvaarden van 18.000 dol lar ter bestrijding van politieke ui<> gaven. Nixon geloofde niet, dat hij zich als candidaat moest terugtrek ken. Hy voegde hieraan toe, de kan sen van generaal Eisenhower op het presidentschap niet te willen schaden, Hij liet de beslissing over zyn poli tieke toekomst over aan het bestuur van de republikeinse party en hij ver. zocht zyn toehoorders het bestuur bij het nemen van een besluit te helpen door hun mening kenbaar te maken. Geen cent van de 18.000 dollar, die ter beschikking zijn gesteld door po litieke vrienden, is besteed voor per soonlijk gebruik, aldus Nixon. Nixon verklaarde geen ryk man te zijn. Hij eiste, na zijn financiële le vensgeschiedenis te hebben geschetst, dat de democratische candidaat voor het presidentschap, gouverneur Ste> venson van Illinois, een verklaring zou afleggen over een fonds in Illi nois „om goede mensen aan te trek ken voor overheidsdienst". De verklaring van Nixon werd door 62 televisie- en 750 radiozenders in geheel Amerika uitgezonden. Generaal Eisenhower verklaarde Dinsdagavond in Cleveland, dat sena tor Nixon een moedig man is. Hij hoopte, dat Nixon candidaat voor het vice-presidentschap zou blijven. Na het aanhoren van Nixons redevoering trok generaal Eisenhower een van te voren opgestelde redevoering over het gevaar van inflatie, die reeds aan de pers was overhandigd, in. Eisenhower wilde niet zeggen, of Nixon candidaat dient te blijven, voor hij hem zelf zou hebben gesproken. „WIJ WILLEN DUITSLAND HERENIGEN". Sowjet-Unie speelt met woorden. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, heeft Woensdag een verklaring uitgegeven, waarin hy de Sow,jet-Unie er van beschuldigt het punt van liet houden van ,,vrye verkiezingen' 'in geheel Duitsland in de lange reeks van nota-uitwisselingen te ontwijken. De Sowjet-Unie, aldus Acheson, speelt slechts met woorden. De jongste Westerse nota heeft ten doel de Sowjet-Unie te overre den het vraagstuk onder ogen te zien, dat opgelost moet worden, in dien men tot beëindiging van de kunstmatige verdeling van Duitsland wil geraken, de kwestie namelijk van het houden van verkiezingen. Deze verkiezingen vormen het enige middel, om tot een vereniging in vrijheid te komen. Acheson zegt in zijn verklaring, dat de mening, dat de toestand in Oost-Duitslana moet veranderen om vrije verkiezingen mogelijk te maken, steeds algemener post vat. Het is een gebied, waaruit men senrovers kunnen voortkomen en waar ontvoerden weken, maanden en jaren kunnen worden vastgehouden zonder berechting of kans een levens teken te geven. Boeren en dorpelingen worden er onverwacht have en g-oed ontnomen Palestijnse kwestie voor de Ver. Naties ARABISCHE LIGA ZAL HAAR VOORBRENGEN De Raad van de Arabische Liga heeft besloten de Palestijnse kwestie ter behandeling bij de algemene ver gadering der Ver. Naties in te die nen. Ook besloot de Raad een „afdeling voor Palestina" op te richten, welke de „Arabische regering voor geheel Palestina" moet vei'vangen. Deze af deling zal de Palestijnse kwestie in politiek en sociaal opzicht (de Ara bische vluchtelingen) ter hand ne men. President Truman heeft de weduwe van zijn verleden week overleden pers chef, Short, aangesteld als eeii van zijn secretaressen. Dit is de eerste maal. dat een vrouw deze functie op het Witte Huis bekleedt. Paard voelde riiels voor Schiermonnikoog Een paard, dat Zaterdag met de boot van Oostmahorn naar Schiermonnikoog vervoerd zou worden en blijkbaar bang was voor dit middel van vervoer, raakte bij het aan boord bren gen tussen het schip en de stei ger in zee. Het zwom naar de wal, waar het gegrepen werd. Opnieuw ondernam men een poging om het dier aan boord te brengen, maai- weer kwam het in zee terecht en weer zwom het naar de wal. De zeereis is niet doorgegaan. in de naam van veiligheid tegen niet-bestaande spionnen en terroris. ten. Uit dit gebied komen maande lijks duizenden vluchtelingen", aldus Acheson. Onze nota, zo eindigt de verklaring, is in onomwonden bewoording ge steld. Wij weigeren ons te laten af leiden. Wij willen Duitsland hereni gen, Daarom willen wij, dat vrije verkiezingen worden gehouden/Daar om hebben wij de Sow jets gevraagd of zij bereid zijn iets hieraan te doen. De beroemde filmspeler Charlie Chaplin is met zyn vrouw en vier kinderen in zijn geboorteplaats Londen aangekomen, na een afwezigheid van 21 jaar. Chaplin zal zes maanden in Europa blyven en hoopt een bezoek te brengen aan Frankrjjk, Italië en Nederland. Staande op het dak van het Savoy hotel waar de familie Chaplin haar intrek heeft genomen, toont Charlie Chaplin zyn vrouw verschillende markante punten van de Britse hoofdstad. Mossadeq overhandigde antwoord inzake oliekwestie. Alton Jones terug naar New York. De Perzische premier, dr. Moham med Mossadeq, heeft Woensdagavond de Britse en Amerikaanse diploma tieke vertegenwoordigers te Teheran het Perzische antwoord op de jongste Brits-Amerikaanse voorstellen ter oplossing van de oliekwestie over handigd. „In mijn bijzijn heeft Mossadeq niet gehuild", dit zeide Woensdag avond op Schiphol de heer W Al ton Jones, de directeur van de Cities Service Oil Company in Amerika, die Mossadeq adviezen heeft gege ven over het wederom op gang bren gen van de Perzische olie-industrie. De heer Jones kwam Woensdagavond met het toestel uit Parijs en ging kort voor middernacht door naar New York. De heer Jones ontkende nadrukke lijk de berichten, dat hij met Mossa deq een overeenkomst zou hebben gesloten voor de levering van 10.000 vaten Perzische olie per dag. Onmid dellijk voegde hij hier aan toe, dat dit echter niet wil zeggen, dat hij in de toekomst geen „deal" met Ber- zië zal afsluiten. Chaplin in Londen uitbundig ontvangen Charlie Chaplin, die in 21 jaar niet in Engeland is geweest, is Dinsdag te Londen, zijn geboorteplaats, uitbundig door de bevolking ontvangen. Chap lin was er zichtbaar van onder de in druk. „De Londenaars zijn niets ver anderd", zei hij. Een vrouw in de me nigte riep: „Blijf hier Charlie. Het *s nergens zo goed-als thuis". Op een receptie in het Savoy hotel zei Chaplin: „Ut ben nooit communist geweest en heb geen enkel geheim te verbergen". Ridgway in ons land aangekomen. Vandaag bespreking mei ministers. Generaal Matthew B. Ridgway, de opperbevelhebber dei- geallieerde strijdkrachten, is Woensdagmiddag in ons land aangekomen. Hij arriveer de met zijn legerconstellation op Schiphol, vergezeld van zijn echtge note. Op de luchthaven, werd hij be groet door de Amerikaanse ambas sadeur in ons land, Selden Chapin en de stafchefs van leger, marine en luchtmacht. Na de inspectie van een erewacht begaf de generaal zich onmiddellijk onder escorte per auto naar Den Haag. Vandaag hoopt generaal Ridgway met minister-president Drees en an dere leden van het kabinet in Den Haag van gedachten te wisselen. Daarna zal hij confereren met de Nederlandse chefs van staven. Des middags zijn de generaal en zijn echtgenote op paleis Soestdijk de gasten van koningin Juliana en Prins Bernhard, met wie zij de lunch zullen gebruiken. ACTIE TEGEN BEZOEK. In verschillende straten in Den Haag werden Woensdagmorgen strookjes papier gevonden, waarop o.m. gedrukt stond: „Ridgway go home". Twee mannen werden door de politie aangehouden wegens het verspreiden van papieren, die gericht waren tegen het bezoek van Ridgway. GRATIE GEKREGEN Regering nam beslissing op grond van verschillende factoren By Koninklijk Besluit is de aan Willy Lages opgelegde doodstraf by wyze van gratie veranderd in levenslange gevangenisstraf. Uit deze gra tieverlening mag niet worden afgeleid, aldus de minister van justitie, dat de aan Lages opgelegde doodstraf niet als ten volle gerechtvaardigd is aangemerkt. Integendeel moet Lages als een der zwaarste oorlogsmisda digers worden beschouwd, die tydens de Duitse bezetting hier te lande oorlogsmisdrijven en misdrijven tegen de menselijkheid hebben gepleegd. Ook is noch in de persoon van Lages, noch in de omstandigheid, waaronder hy zyn misdrijven heeft begaan, noch in zijn verder optreden grond voor gratieverlening gevonden. Aandrang van Duitse zyde is uiteraard geheel buiten de gratie-overwegingen gehouden. By de beslissing om in het onder havige geval van tenuitvoerlegging van de doodstraf af te zien kon niet buiten beschouwing worden gehouden het feit, dat nu reeds 7% jaar verlo pen zijn sinds ons land van de Duitse overheersing is bevrijd en de laatste misdrijven, waarvóór Lages is ver oordeeld, zijn gepleegd. Zwaarder echter heeft gewogen de omstandigheid, dat na het onherroe pelijk worden van de uitspraak, waarbij Lages ter dood is veroor- Verlaging van vleesprijzen in Groningen. De Groninger slag^rsvereniging heeft de verkoopsprijzen voor alle soorten rundvlees met 20 cent per kilogram verlaagd, als gevolg van een grotere vleesaanvoer van de vee markten. ...viert de bekende Italiaanse staatsman C. graaf Sforza zijn 80e verjaardag. „ZIJ MAKEN HET GOED I" Ds. P. van Til keerde Woensdag terug van reis naar Canada „De Zeeuwse emigranten, die ik gedurende myn reis door de provincie Ontario heb ontmoet, maken het allen goed. Van heimwee is geen sprake en hun enige verdriet is, dat hun bloedverwanten in het nu zo verre Neder land niet met eigen ogen kunnen zien, hoe goed zy terecht zijn gekomen". Dit vertelde ds. P. van Til ons Woensdag na zyn terugkeer in Middelburg van een reis naar Canada, waarheen hij door de Deputatjen der Gerefor meerde Kerken was uitgezonden met de opdracht de geestelijke verzorging van de emigranten te behartigen. Op 30 Juli vertrok ds. Van Til met de „Zuiderkruis", aan boord waarvan zich vele emigranten bevonden, zodat zijn arbeid diezelfde dag al aanving. Het was een prettige reis: de kerke lijk meelevende mensen stelden de aandacht, welke aan hun werd be steed, kennelijk zeer op prijs en er werd geen enkele wanklank verno men. In Ontario heeft de Middelburg se predikant vele diensten geleid; hij sprak in het Nederlands, omdat een in het Engels vertaalde preek minder werd gewaardeerd en de emigranten het een weelde vonden weer eens in de zuivere moedertaal te horen pre ken. Weliswaar wordt altijd één van de twee diensten op Zondag in de kerken van de Christian Reformed Church in het Nederlands gehouden, doch de voorgangers, predikanten, die uit de Ver. Staten komen, spreken een taal, die niet meer van onze tijd is. Vooral in de vacantietijd. wanneer deze met verlof zijn, wordt de komst van Nederlandse dominé's dan ook bijzonder geapprecieerd. Het nieuw gegroeide kerkelijke leven in de stre ken, waar Nedei'landse emigranten wonen, gaat voornamelijk uit van de Christian Reformed Church. Had de ze vroeger maar drie of vier gemeen ten in Ontario, thans zijn er zeker wel vijftig. Er werken „zendings"- dominé's die van de Ver. Staten uit zijn gezonden, maar ook zyn er al verschillende predikanten uit de „States" in nieuwe gemeenten beroe pen. Deze gemeenten zijn vaak ont zaggelijk groot en zo kon het in een spiksplinter nieuwe kerk gebeuren, dat ds. Van Til een toehoordersschare had van wel 500 sinds koi'tere of lan- f;ere tijd in Canada gevestigde Neder- anders en dat er bij de kerk honderd auto's stonden, tot verbazing van de Canadezen, die later vroegen, wat voor evenement er was geweest „Ik was er trouwens zelf ook ver baasd over", aldus ds. Van Til. NIET IN DE RIMBOE. Zyn ontmoetingen met Nederlandse emigranten zijn zeer talrijk geweest. „De Canadezen vormen een aanneme lijk volk" zo vertelde hij, „en ik ge loof wel, dat er best mee samen te le ven is. De Nederlanders zitten heus niet in de rimboe, wat niet wegneemt, dat zij over aanpassingsvermogen moeten beschikken. Zo maakt de Ca nadees graag gebruik van zijn recht „to change his mind", dus om bepaal de toezeggingen niet altijd precies na te komen. De meeste „gastheren" we ten trouw, toewijding en aanpakken echter te waarderen en geven daar van vaak blijk met daden. Nieuw aangekomenen worden soms zeer vriendelijk ontvangen: zo stelde een boer een pootmachine, welke hij zelfs aan zijn eigen familieleden niet wilde uitlenen, beschikbaar aan een pas ge arriveerde Nederlander, echter met de mededeling, dat bij dit het volgend jaar niet meer zou doen". Te snelle assimilatie achtte ds. Van Til ver keerd: de practijk heeft geleerd, dat wie te vlug „vercanadeesd" is, groot gevaar loopt, ontworteld te raken. Steeds weer is hem gebleken, dat de Nederlanders hoog staan aange schreven en er zijn dan ook weinigen, die terugwillen. Aan boord van de „Waterman", waarmede ds. Van Til Woensdag in Rotterdam terugkeerde, bevond zich slechts één man, die het aan de overzijde van de Oceaan niet had kunnen bolwerken, omdat hij ver teerd werd door heimwee. Slapende rijk wordt men ook in Canada niet. De prijzen van de boerderijen op goe de grond zijn de laatste jaren verdub beld en voor woningen moet meer huur worden betaald in dollars dan in Nederland in guldens. Een tegenval ler is het ook, dat de Canadese dollar hoger genoteerd staat dan de Ameri kaanse, want hierdoor verminderen de exportmogelijkheden. Ds. Van Til heeft ook nog een kort bezoek gebracht aan de verenigde Staten en heeft in Hoboken dr. A. Oussoren, eveneens afkomstig uit Middelburg, opgezocht. Hy trof de familie Oussoren in blakende wel stand aan; zij woont boven de kleine kerk van de Christian Reformed deeld, nu reeds meen dan twee jaar verstreken zijn, gedurende welke men de veroordeelde in onzekerheid heeft gelaten omtrent zijn lot. Doordat de afdoening van deze zaak zo lang op zich heeft laten wachten, moesten de ze factoren in de overweging van het gratieverzoek worden betrokken. Het is uiteraard te betreuren, dat de re gering thans voor de noodzakelijk heid is geplaatst geworden met het voorgaande rekening te houden, doch het zou in strijd zijn met een behoor lijke rechtstoepa^sing, indien onder deze omstandigheden nog tot tenuit voerlegging van de doodstraf zou zijn overgegaan. Lages, die tydens de bezetting op trad als leider van de Aussendienst- stelle en als commandant van het Einsatzkommando van de Sipo en de S.D. te Amsterdam, werd op 20 Sep tember 1949 bij sententie van het Bij zonder Gerechtshof te Amsterdam ter dood veroordeeld. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft het tegen de ze sententie ingestelde beroep in cassatie verworpen bij arrest van 12 Juli 1950. „Witte Gemeenschap", een nieuw Frans plan. Samenbinden van medisch werk in West-Europa. De Franse ministerraad heeft zijn goedkeuring gehecht aan een plan van de minister van gezondheid, Paul Ribeyre, voor een „Witte Gemeen schap". Ribeyre wil de gezondheids diensten en het wetenschappelijke medische werk in West-Europa sa menbinden naar het voorbeeld van de K.S.G., de E.V.G. en de landbouwge- meenschap. Het plan voorziet o.m. in uitwisse ling van artsen en studenten tussen leden-staten, gemeenschappelijke voorraadvorming van medicijnen en medische instrumenten, samenwer king tussen geneeskundig personeel en ziekeninrichtingen en vrije uitwis seling van geneesmiddelen. De „Witte Gemeenschap" zou even eens van dienst zijn bij de strijd te gen de internationale handel in ver dovende middelen. Evenals bij het plan-Schuman zou de leiding in han den komen van een hoge autoriteit. Church in Hoboken en is in New Jer sey geheel ingeburgerd. Uiteraard is de reis van ds. Van Til vermoeiend geweest, temeer omdat hij in Canada niet over een eigen ver voersmiddel beschikte, maar tijd om uit te rusten heeft hij niet, want het werk in zijn eigen gemeente roept hem weer. Hij zal die gemeente stel lig nog wel veel hebben te verhalen en zij zal zeker ook grote belangstel ling hebben voor de aardige kleuren- filmpjes, welke haar predikant in Ca nada heeft opgenomen en waarop ook Zeeuwse emigranten voorkomen. DE VERWACHT: MINDER ZACHT. Wisselend bewolkt met énkele ver spreide .buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid-West en West. Minder zacht dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1